Tam
EskidenYeniye
 

Özal´ın sırrını açıklayın artık

Turgut Özal döneminin bakanlarından Dinçerler ve Pakdemirli, ağabey Korkut Özal´ı Turgut Özal tarafından kendilerine sır olarak söylenen katilin ismini açıklamaya çağırdı. Bu çağrı, çok ilginç bazı çarpıklık ve soruları gündeme getiriyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

17.04.2013 15:13 Turgut Özal döneminin bakanlarından Vehbi Dinçerler ve Ekrem Pakdemirli´den bir çağrı geldi. Bu isimler, Özal´ın önemli kurmaylarından Mehmet Keçeciler ve ağabeyi Korkut Özal´ı Turgut Özal tarafından kendilerine emanet edilen sırrı açıklamaya çağırdı. Bu kişilerin iddialarına göre Turgut özal kendisine 1988´de düzenlenen suikast girişiminin ardındaki ismi kendilerine söyledi. Ancak bu sırrı emanet olduğu için açıklayamıyorlar!..

Kanal A´ya konuşan Dinçerler, Mehmet Keçeciler ve Korkut Özal´ın merhum cumhurbaşkanına, 1988 yılında Başbakan iken kongrede düzenlenen suikast girşiminin ardındaki ismi bildiklerini ve açıklamalarının zamanının geldiğini söyledi. Dinçerler, kendisinin de o ismi dolaylı öğrendiğini ancak açıklamasının doğru olmayacağını ifade etti.

Turgut Özal´ın yakın çevresindeki eski bakanlardan Ekrem Pakdemirli ise 20 yıl sonra bu sırrı açıklamanın zamanıdır´ diye konuştu. Programa katılan gazeteci Melik Duvaklı eski bakanların tanıklık yapmasının Özal´a vefa borçları olduğunu belirtirken, gazeteci Arzu Yıldız ise ´Doğu ekspresi romanındaki gibi herkes cinayeti kimin işlediğini biliyor ama kimse söylemiyor´ diyerek tuhaflığa dikkat çekiyor.

Mehmet Keçeciler, 2010 yılında yine aynı programda, Özal´ın suikastı kimin yaptırdığını söylediğini, ona söz verdiği için bunu mezara kadar saklayacağın açıklamıştı.

KATİLLERDEN İKİSİNİN ADI İDDİANAMEYE GİRDİ, KARDEŞ ÖZAL HALA AÇIKLAYACAK!

Bu ilginç durum şu soruları akıllara getiriyor: Madem bu bir sır ve emanet olduğu için gizli kalmalı, öyleyse o sırrın varlığından niçin bahsediyor ağabey Korkut Özal?.. Ayrıca, Levent Ersöz ve Savaş Korkmaz gibi cinayetle suçlanan iki kişinin adı iddianameye girmişken ve ilerleyen süreçte diğer isimlerin de tespit edilip aydınlatılması beklenirken, Özal´ın en yakınlarının sırları saklamayı sürdürmesi açıklanamaz bir tuhaflık değil midir?

Bu sırrın artık açıklanması gerektiğine dair çağrı ise bir başka ilginç çarpıklığı gündeme getiriyor. Özal´ın yakınları ölüm olayının aydınlatılması için hemen hiç bir çaba göstermezken savcılar ve mahkemeler adeta onlara rağmen ölüm olayının izini sürüyor.

Şöyle ki, Turgut Özal´ın eşi Semra Özal´ın ölüm sonrası otopsi yapılmasına karşı çıktığı biliniyor. Bu durum çok sayıdaki tanıkla tespit edilerek Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu raporuna da yansıtıldı. Yine Semra Özal ile oğul Ahmet Özal, 19 yıl sonra yapılan fethi kabir, yani mezarın açılarak otopsi yapılması işlemine de karşı çıktılar. Küçük oğul Efe Özal´ın da aynı şekilde fethi kabir işlemine karşı çıktığı basına yansıdı. Yine Semra Özal ile Ahmet Özal´ın ellerinde olduğunu iddia ettikleri saç tellerini uzun süre savcılığa vermedikleri de takip edenlerin malumu. Yine Ahmet Özal´ın elinde olduğunu açıkladığı Turgut Özal´ın ses kasetlerini savcılığa vermediği biliniyor. Tüm bu tuhaf ayrıntılara son olarak, kardeş Korkut Özal´ın Katilin ismini biliyorum ama sır diye söyleyemem demesini de ekleyelim. Özal ailesinin ölümün aydınlatılması için hiçbir şey yapmadığını, yapılanları da engellemeye çalıştığını elbette iddia etmiyoruz. Aile fertlerinin bazı çabaları ve açıklamaları oldu. Özal soruşturmasının oğul Ahmet Özal´ın açıklamaları üzerine 17 yıl sonra 2010´da açıldığını da hatırlatalım. Ancak yukarıda saydığımız tuhaflıklar da bir gerçek. Unutulmasın ki Turgut Özal´ın soruşturma dosyası zaman aşımından kapanma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Yine önemli bir ayrıntı, basına yansıyan iddianame ayrıntılarına bakıldığında, soruşturmadaki en önemli kanıtların Ergenekon ve Malatya Zirve davalarında ifade veren tanıkların beyanlarına dayandığı görülüyor. Yani aile fertlerinin katkılarına değil. Kardeş Korkut Özal´ın da kendisindeki şu sır ismi ve diğer bildiklerini bir zahmet savcılığa bildirmesiyle katillerin zor durumda kalacakları gayet açık.

İLK SUİKAST GİRİŞİMİ 1988 YILINDA

Ağabey Korkut Özal´ın sakladığı isimlerin bu isimler olup olmadığını bilemeyiz. Ancak sır olarak saklanan isimlere dair geçtiğimiz yıllarda ortaya çıkan çok somut bilgiler var. Özal´a ve ona bağlı -yani terörü ve ardındaki güçleri bitirme projesinde ona doğrudan ya da dolaylı destek veren- çok sayıda asker ve sivil yetkilinin ölümleri, sadece Levent Ersöz ile Savaş Korkmaz kod adlı kişilerin işi değil. Savcının iddianamesinde açıkça belirttiği gibi Özel Harp yapılanması olan Tushad birimi de işin içinde. Emir komuta zinciri içinde işlenen bir cinayetler fırtınası söz konusu. Karar verilmesinden planlanmasına, işlenmesinden karartılmasına kadar etkin müdahaleler yapıldığı açık. Biz bunları yıllardır dile getiriyoruz. Savcı Kemal Çetin de bunlara dikkat çekti iddianamesinde. Özal´a ölürken bir cumhurbaşkanı muamelesinin yapılmadığı çok açık. Bu kadar geniş çaplı bir komploda iki ismin dışındaki isimlerin de ilerleyen dönemde iddianamelere konu olacağı beklenmelidir.

Hatırlanacağı gibi, 1988 yılında Başbakan iken Turgut Özal´a mensubu olduğu Anavatan Partisi kongresinde bir suikast girişimi gerçekleşti. Özal, bu saldırıdan elinden yaralanarak kurtuldu. Saldırıyı düzenleyen kişi yaralı olarak olay yerinde yakalandı. Bu kişi Afyon Dazkırı´da Ülkü Ocakları 2. başkanlığı yapmış olan Kartal Demirağ idi. Özal bu soruşturmanın perde arkasını savcı Uğur Tönük´ün araştırmasını istedi. Ancak araştırma tamamlanamadı. Şok eden sebebi Savcı Tönük TBMM´de kurulan Horzum Araştırma Komisyonu´na şöyle anlattı:

Afyon Dazkırı´da 1974-77 seneleri arasında Ege´de meydana gelen sol hareketleri önlemek için bir kontrgerilla teşkilatı kurulduğunu, Kartal Demirağ´ın da bu teşkilatın yetişmiş bir elemanı olduğunu tespit ettik. Komisyon, Afyon´daki teşkilatın üzerine gitmeye karar verdi. Tam o aşamada, Ortaköy´de bir villaya davet edildim. MİT görevlisi olduğunu sandığım 3 kişi bana ´Tahkikatı kesin´ dedi. Bir generalin adını verdiler ve ´Paşa kararınızı bekliyor´ dediler. Soruşturmadan çekildim.

SAVCI SIR İSMİ ÖZAL´IN KULAĞINA FISILDADI

Savcı Tönük başına gelenleri Turgut Özal´a açıkladı. Bu ayrıntılar gazeteciler Cüneyt Arcayürek ve Can Dündar´ın yazıları ile basına yansıdı. Buna göre, Savcı Tönük ile Başbakan Özal, Özal´ın Harbiye Orduevi´ndeki odasında buluşmuşlar, diz dize oturmuşlar. Tönük, kendisini tehdit edenlerin adını açıklayacağı anda Özal odadaki büyük ekran televizyonun uzaktan kumandasına uzanmış ve sesi sonuna kadar açmış. Sonra da Tönük, o ismi Özal´ın kulağına fısıldamış: Sabri Yirmibeşoğlu!

Bizzat yetkili kişilerin ağzından dile getirilen bu iddialara göre suikasti soruşturan Savcı Uğur Tönük, general Yirmibeşoğlu´nun gönderdiği üç MİT görevlisi tarafından tehdit edildi. İlginçtir ki, savcının kızı da o günlerde kimliği belirsiz kişilerce kaçırıldı. Ardından savcı Tönük soruşturmadan çekildi, dosya da kapatıldı.

´KIBRIS´TA CAMİ DE YAKTIK´ DİYEN KOMUTAN

Suikast sırasında MGK genel sekreterliği görevini yürüten Yirmibeşoğlu, halk arasındaki adıyla Kontrgerilla olan Özel Harp Dairesi´nin (ÖHD) eski komutanlarından biriydi. ´6-7 Eylül de bir Özel Harp işidir ve muhteşem bir örgütlenmeydi. Amacına da ulaştı´ açıklamasını yapan kişiydi. Yine Yirmibeşoğlu, ´Kıbrıs´ta cami bile yaktık´ açıklamasını ağzından kaçıran kişiydi. Yine Yirmibeşoğlu, 1978´de Başbakan Ecevit´in, ´Farz-ı muhal, buradaki MHP il başkanı, aynı zamanda Özel Harp Dairesi´nin sivil uzantısındaki gizli elemanlardan biri olamaz mı?´ kuşkusunu ´Evet, öyledir ama kendisi çok güvenilir, vatansever bir arkadaşımızdır.´ diyerek doğrulayan kişiydi.

Son bir kaç yıldır tartışma konularının en üst sırasına tırmanan ve Ergenekon davasını bile gölgede bırakan Özel Harp Dairesi (ÖHD), 70´li yıllardan beri tabu olan, üzerine gidilemeyen bir kurumdu. 1990 sonunda İtalya´da patlayan Gladio skandalı tüm Nato ülkelerinde teşkilata üye olurken kabul edilen bir antlaşma maddesi ile kurulan yarı resmi terör yapılanmalarının var olduğunu gösterdi. Tüm üyeler bu yapıların kendi ülkelerinde olduğunu kabul etti. Bir tek Türkiye hariç. O terör çıkarıcı yapılanmaların Türkiye´deki karşılığının Özel Harp Dairesi olduğu ileri sürüldü. Ama tartışmalar sonuç getirmedi. Tabu olarak görülen bu teşkilatın üzerine o yıllarda hiç bir yetkili gidemedi. Tartışmalar kapandı, ta ki 2006 yılında Atabeyler ve Sauna çetelerinde Özel Harp subaylarının da yer aldığının ortaya çıkmasına kadar. 2007 yılında başlayan Ergenekon soruşturmasında ise bu daireyle ilgili giderek artan miktarda belge ve bilgi ele geçirildi. Bazı örgüt üyelerinin Özel Harp mensubu olduğu anlaşıldı. Ve 2009 sonunda Bülent Arınç´a suikast iddiası üzerine başlatılan soruşturmanın Özel Harp Dairesi´nde 26 gün süren kozmik aramalara kadar uzanması, 8 subayın sorgulanması, ardından 3´ünün tutuklanma talebiyle mahkemeye sevkedilmesi ise bu kurumun üzerindeki dokunulmazlık perdesini kaldırdı. O günlerde Türkiye´de adeta deprem oldu, bir çağ kapanıp bir başka çağ açıldı.

İşte kongredeki suikast girişiminin ardından o günlerin dokunulmazı olan Özel Harp Dairesi´nin çıkması Özal´ı da korkuttu. Soruşturmada daha ileriye gidilmemesi talimatı verdi. Bunu Savcı Tönük hem o günlerde açıkladı, hem 2010´da başlayan Özal soruşturmasında savcıya verdiği ifadesinde tekrarladı.

Dosyayı kapattıran Özal, bir başka adım daha attı. Savcı Tönük tarafından suikast olayının detayları kendisine ulaştırılınca o dönemde MGK sekreteri olan Yirmibeşoğlu´nu re´sen emekliye sevketti. Aynı kapsamda ilginç bir bilgi daha var. Suikastin ardında olmakla suçlanan diğer kişi ise yine Özel Harp´te komutanlık yapan orgeneral Kemal Yamak´tı. Cumhurbaşkanı Turgut Özal´ın genel sekreterliği görevini yürüten Yamak, Özal´ın 1993´te şüpheli ölümü üzerine o gün görevinden istifa etti.

ÖZAL´IN ÖLÜMÜ ÖZEL HARP İŞİ

Ortaya çıkan bu bulgular, Özal´ın etrafında o dönemde çok tehlikeli bir çemberin var olduğunu gösteriyor. Bu çemberin Ergenekon örgütüyle bağlantılarına dair somut bulgular da ortaya çıktı. Özal´ın ölümünden Tushad yapılanması sorumlu tutuluyor. Tushad, ilk kez 2012´de kabul edilen Malatya Zirve ek iddianamesi ile ortaya çıkan bir yapı. Özel Harp Dairesi´nden asker ve sivil görevlilerin yer aldığı bir yapı. İddianamede, bu yapının Ergenekon sanığı emekli general Hurşit Tolon tarafından 1993 yılında TSK içinde çok gizli şekilde Ergenekon´a bağlı bir hücre olarak kurulduğu belge ve ayrıntılı tanık ifadelerine dayanarak ileri sürülüyor. Bu bilginin ortaya çıkmasının ardından Genelkurmay iddiaları yalanladı. Tushad diye bir birimin var olmadığını açıkladı. Özel Harp Dairesi´nin (ÖHD) terörle bağlantısının olmadığını savundu. Ancak bir kaç gün sonra şok bir belge ortaya çıktı. Genekurmay´ın mahkemenin talebi üzerine Ergenekon davasına gönderdiği harddisklerden Tushad´ın varlığını kanıtlayan ıslak imzalı belgelerin taranmış fotoğrafları çıktı. Genelkurmay´ın o günden sonra sesi kesildi.

´ÖZEL HARP´İN ÖZAL´I İNDİREN GÜÇ OLDUĞUNU UNUTMAYIN´

Özel Harp Dairesi´nin diğer adı Özel Kuvvetler Komutanlığı (ÖKK). Dün kabul edilen Özal´a suikast iddianamesinde Özal´ın ölümünde Özel Harp bağlantısına dair bir başka delil Ergenekon iddianamesinden aktarılıyor. Birinci Ergenekon iddianamesinin 285. sayfasında İşçi Partisi´nden elde edilen ?prov mekt oğuz? isimli word sayfası içerisinde Öcalan´ın avukatı ve özel kuvvetlerde görevli olduğu belirtilen Oğuz´un şu konuşmaları dikkat çekiyor:

Avukat: İmralı´ya ÖKK hükmetmiyor mu? Neden kameraya yakalanmayın diyorsunuz? Oğuz: Kameraya alınan görüntüler Genelkurmay Başkanı´na gidinceye kadar en az beş daire başkanının elinden geçiyor. İmralı´da olan bir tek biz değiliz. MİT de var, Kara Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri istihbaratı da var. Bu sürece karşı olanlar da var. Bunu Genelkurmay Başkanı´na karşı kullanmak isteyenler olabilir. Biliyorsunuz Çevik Bir gitti ama onun ekibi var. Avukat: Anlayamadım. Çelişkili geldi. Çevik Bir Genelkurmay 2. Başkanı idi. Siz de Genelkurmay adına ÖKK adına konuşuyoruz diyorsunuz. Oğuz: Biz sizi protokolden sonra ÖKK´nin 2. Başkanı´na götüreceğiz. Karargâhta görüşeceksiniz. Onunla böyle rahat konuşamazsınız. Özal´dan iyi bir şekilde söz edemezsiniz. Özal´ı indiren güçle konuştuğunuzu unutmayacaksınız. Özal için ´Ermeni köpeği´, ´Kürt eşeği´ gibi laflar duyabilirsiniz.´

ÖZAL´I ANAYASANIN DEĞİŞMESİNİ İSTEMEYEN GÜÇLER ÖLDÜRDÜ

Özal´ın dosyayı kapattırma nedeni aslında korkması değildi. Özal soruşturmasında Savcı Kemal Çetin´in iddianamesine de girdiği gibi; yakınlarının ifadelerine göre, cumhurbaşkanlığına hazırlanan Özal sorun çıkmasını istemiyordu. O yüzden başbakanken gerçekleşen suikast dosyasının kapatılmasını istedi. Buna karşı çıkan ve suikastin ardındaki güçlerle hesaplaşmak isteyen yakınlarını uyaran Özal şunları söylüyordu:

Çocuklar çok gençsiniz. Hesaplaşmaya girersek ülke kaybeder, ülke karışır. Tehdit altındayım, önümüzdeki bir yılı atlatmamız lazım. Bizim bu olayı çözdüğümüzü bunu yaptıranlar biliyorlar. Tekrar girişimde bulunamazlar. Can güvenliğinizin teminatı benim. Dertleri beni tasfiye etmek. 292 vekil bunların gözlerini korkuttu. Anayasayı değiştireceğimizi düşünüyorlar. Bu işi unutun ve sakin olun. Bu bir yıl içinde bunlarla kavgaya girersek, kaybederiz.

İlerleyen süreçteki gelişmeler de Özal´ın kaygısını doğruladı. O süreç sonunda Özal ile ona bağlı ekipte yer alan çok sayıdaki sivil ve askeri yetkili hayatını kaybetti. 1993 yılı kanlı ve kara bir yıl oldu. Özal, cumhurbaşkanlığı seçimi telaşından üzerine gitmediği bu güçlerin dosyayı kapattığında peşini bırakacaklarını ya da cumhurbaşkanlığı makamının gücüyle onları mağlup edebileceğini düşündü. Ancak ´dertleri beni tasfiye etmek´ dediği o güçlerin amaçlarından hiç vazgeçmediği ve tasfiyeyi başardığı görüldü. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

(17 Nisan 2013, 15:13)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Flaş!!! Özal iddianamesine kabul

Özal soruşturması genişliyor

TURGUT ÖZAL SUİKASTİ VE ŞÜPHELİ ÖLÜMÜYLE İLGİLİ MANŞETLERİMİZ

Tanık: Özal´ı Tushad zehirledi

TUSHAD ile ilgili manşetlerimiz

Zehirlenme örtbas mı edilecek?

Özal´ın zehirlendiği iddiası ve adli tıp incelemesi manşetlerimiz

Ergenekon 1993´e uzandı: Tushad

Özal ve komutan cinayetleri bağlantılı

Özal: Dertleri beni tasfiye etmek

DDK: Özal´ın mezarı açılmalı

DDK raporunun tam metni

DDK´nın Özal´ın vefatına dair raporun orjinalini Cumhurbaşkanlığı sitesinden indirmek için tıklayın

DDK´nın Özal´ın vefatına dair raporun orjinalini sitemizden indirmek için tıklayın

DDK Özal´ın ölümüne yoğunlaştı

Özal suikastinde çember daralıyor

Özal suikasti muhteşem bir Özel Harp işiydi, amacına da ulaştı

Korkut Özal: Kardeşimi Ergenekoncular öldürdü

Kaynak: Özal´ın o dönem ölmesi birilerince uygundu

Kanlı ve Kara Yıl: 1993.. PKK´nın tasfiyesi durduruldu

Ergenekon-PKK bağlantısıyla ilgili manşetlerimiz

Özel Harp Dairesi ile ilgili manşetlerimiz

Özel Harp Dairesi sayfamız

Ergenekon, Balyoz ve diğer iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=5241    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kozmik Oda Kumpasına 28 Hapis

18.10.2020 13:29 Ankara'da, eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a yönelik suikast iddialarıyla başlatılan ve Ankara Seferberlik Bölge Başkanlığı'nın (ÖHD) 'Kozmik Odaları'nda günlerce süren aramalarla devam eden soruşturmada görev al..
Tamamı 18.10.2020

Kaset Kumpası'nda Mütalaaya Geçildi

18.10.2020 13:42 Ankara'da, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile eski MHP'li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin yayınlanmasıyla ilgili Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu..
Tamamı 18.10.2020

Ergenekon Hakimine 10 Yıl Hapis

18.10.2020 17:45 İstanbul'da, Ergenekon davasının hakimlerinden olan ve FETÖ üyesi olduğu iddiasıyla yargılanan Hüsnü Çalmuk'un davasında karar açıklandı. Mahkeme sanık Çalmuk'un 10 yıl hapisle cezalandırılmasına karar verdi. 16 Ekim'..
Tamamı 18.10.2020

Can Dündar'a 35 Yıl Hapis Talebi

18.10.2020 15:53 İstanbul'da, MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin davada cumhuriyet savcısı, firari sanık eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar hakkında 'siyasal veya askeri casusluk' ile 'terör örgütüne yardım et..
Tamamı 18.10.2020

General Yeniden Yargılanacak

18.10.2020 16:22 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) Eğitim ve Doktrin Komutanlığı (EDOK) Muhabere ve Muharebe Eğitim Destek Komutanı olan eski korgeneral Metin İyidi..
Tamamı 18.10.2020

FETÖ-PKK/YPG Bağı Diskten Çıktı

18.10.2020 18:00 Balıkesir'de, Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, 2010-2014 yılları arasında Balıkesir Polis Okulu öğrencilerine mahrem imamlık yaptığı tespit edilen Muhammet E.'nin bilgisayarından PKK, YPG ile örgütün kadı..
Tamamı 18.10.2020

Selam-Tevhid Kumpasında Mütalaa

18.10.2020 15:23 İstanbul'da, 'Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de yer aldığı..
Tamamı 18.10.2020

Büyükelçi Karlov Suikastı davası

18.10.2020 12:37 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'i..
Tamamı 18.10.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

18.10.2020 12:32 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 30 E..
Tamamı 18.10.2020

Adana MİT Tırları davası

18.10.2020 12:26 Adana ve Hatay'da, MİT tırlarının durdurulmasını organize ettikleri belirtilen FETÖ/PDY'nin 11 'sivil imamı' ile eski bir tuğgeneralin de aralarında bulunduğu 50 sanığın yargılanmasına devam edildi. 29 Eylül'de Adana ..
Tamamı 18.10.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

18.10.2020 14:10 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılanmasına devam edildi. 05.10.2020 GÜ..
Tamamı 18.10.2020

Ankara 7 sanıklı Darbe davası

18.10.2020 16:19 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Lojistik Başkanı olarak görev yapan eski korgeneral Yıldırım Güvenç'in de aralarında bulunduğu 7 sanığın yargıl..
Tamamı 18.10.2020

ABD Görevlisi Cantürk davası

18.10.2020 14:45 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'nda güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi Sevim ve kızı Kevser İrem Cantürk ile birlikte 'Silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan yargılandığı dava, sanık ..
Tamamı 18.10.2020

Fetö Yüksek Yargısı: Cezalar Onandı

18.10.2020 16:46 Ankara'da, Yargıtay Ceza Genel Kurulu 'Amirallere Suikast ve Balyoz' soruşturmalarının savcısı eski Yargıtay üyesi Süleyman Pehlivan'ın da aralarında bulunduğu 6 eski yüksek yargıcın Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyel..
Tamamı 18.10.2020

FETÖ Mühendis Sorumlusuna Hapis

18.10.2020 17:50 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ilişkin davada 8 yıl 9 ay hapis cezası verilen örgütün sözde mühendisler bölge sorumlusunun, ByLock'ta örgüt mensuplarının yurt dışına kaçmalarına ilişkin görüşmeler yapt..
Tamamı 18.10.2020

Tuskon Davası: Zenginer'lere Hapis

18.10.2020 17:27 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) işadamları yapılanması olan TUSKON davasından dosyaları ayrılan Salih Zenginer, Mustafa Zenginer ve Mehmet Zenginer'in yargılandığı dava sona erdi. 16 Ekim'de, İstanbul ..
Tamamı 18.10.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
46.103.458