Tam
EskidenYeniye
 

Başbakan kaosçulara sert çıktı

Başbakan Erdoğan Taksim Gezi Parkı bahanesiyle çıkarılan olaylarla ilgili sert konuştu: ´Türkiye parlamenter sistemin işlediği bir ülkedir. 4 yılda bir milletin önüne sandık gelir, millet görevini yapar. Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olması ilkesi ancak ve ancak böyle olur. Bunun dışındaki her yöntem gayrimeşrudur.. Muhalefet boşluğu yaşıyoruz. Seçmen kaliteli ve seviyeli muhalefet partisi görmek istiyor. Bunu göremeyince de kendince çıkış yolu arıyor.. Hiçkimse ağaçlar kesiliyor bahanesiyle ortaya çıkmasın. Topçu Kışlasını yapacağız.. Bunların ağaçlandırma diye bir derdi yok. Bunların belediyelerinin olduğu yerler çöl gibidir. Biz İstanbul´a Istranca Ormanlarından su getirdik. Getirirken de böyle bağırdılar. Halbuki biz su kanalı açtık ve 180bin fidan ve ağaç diktik. 3-5 ağaç sökersin ama onun yerine 50 tane ağaç dikersin.. Bu projede imzası olan politikacı ´İstifa ederim´ dedi ama istifa yerine göstericilerin yanında onları kışkırtıyor. Panzerler insanları eziyor diye tweet atanları ve bunlara sahip çıkan faşist densizleri görüyorum. Polis dün de vardır, bugün de var, yarın da olacak.. Taksim Meydanı aşırı uçların gezeceği bir yer değildir..´

Önceki haber title=Sonraki haber

01.06.2013 13:13 Başbakan Erdoğan bir kaç gündür Taksim Gezi Parkı ile ilgili çıkarılan olaylarla ilgili sert konuştu. Türkiye İhracatçılar Meclisi 20. Olağan Genel Kurulu´nda konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan´ın konuşmasından satırbaşları şu şekilde:

Ekonomiyle ilgili tüm Bakanlarım ve ben sürekli ihracatçinin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. IMF´ye son borcumuzu ödedik.. Mayıs ayında 3 ayrı kredi derecelendirme kuruluşu notumuzu arttırdı.. Güçlü bir ekonomi güçlü bir hukuk ve güçlü bir demokrasi atbaşı ilerliyor hukuk güç kazandıkça ekonomi de istikrar zemininde ilerledi.

Hukukun askıya alındığı her zaman ülke olarak çok kötü günler gördük.. Demokrasi özellikle de parlamenter sistemiyle sadece iktidarın güçlü olması demokrasinin iyi işleyebilmesi için yeterli değildir.

MUHALEFET BOŞLUĞU YAŞIYORUZ

Sistem içinde muhalefet de güçlü olmak zorundadır. En az iktidar kadar çalışkan ve proje üretmek zorundadır. Yaklaşamazsa muhalefet görevi sağlıksız hukuksuz ve başka odakların eline geçer.. Muhalefet boşluğu yaşıyoruz. Seçmen oy verdiği partinin kaliteli ve seviyeli parti görmek istiyor. Bunu göremeyince de kendince çıkış yolu arıyor. Hükümet olarak içeriğine bakılmadan sorgusuz ve sualsiz bir şekilde lokal tepkilerle karşılıyoruz.

Türkiye parlamenter sistemin işlediği bir ülkedir. 4 yılda bir milletin önüne sandık gelir, millet görevini yapar.. Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olması ilkesi ancak ve ancak böyle olur. Bunun dışındaki her yöntem gayrimeşrudur. Çoğunluğun sınırsız yetkilerle donatılmış olduğunu asla iddia etmiyoruz. Bütün ülkenin hükümetidir. Bu hassasiyetle hareket etmelidir. Çoğunluğun azınlığı ezmesi gibi birşeyi kabul etmiyoruz. Zira demokrasiler milletin oylarıyla azınlığın işbaşına iktidarlar değildir. Bunun yetkisi de millete aittir. Demokrasi tecrübemizde hasass nokta budur.

Bugüne kadar çoğunluğun değil yığın olarak görülmüş, bidon kafalı oalrak görülmüş saygı gösterilmemiştir. Normal zamanlarda bile siyaset üstü kurumların müdahalesiyle azınlık çoğunluğa hükmetmiştir. Buna kimsenin hakkı yoktur.

Hükümetin uygulamarıyla meselesi olanlar sandıkta tepkilerini ortaya koyarlar. Bunun dışındaki tüm yöntemler Antidemokratik uygulamaların peşindedirler. Hukuk dışıdır.

Menderes neden idam edildi? Yolsuzluklar için mi? Acaba onların gerekçesi neydi? Bizi buraya getiren irade böyle istediği için biz bu kararı verdik dediler. Aynı şeyi 12 Eylül´de yaşamadık mı?

Bu ülkede herkesin görüşlerini özgürce ifade etme hakkı vardır. Demorkatik sınırları içinde hukuk çerçevesinde miting yapma hakkı vardır.

HİÇ KİMSENİN AĞAÇLAR YIKILIYOR DİYE ORTAMI GERMEYE HAKKI YOKTUR

Ama hukuk dışında işgal eylemi yapma hakkı yoktur. Hiçkimsenin ağaçlar kesiliyor bahanesiyle ortaya çıkmasın. Türkiye´deki gerilimi arttırıyorlar. Muhalefetin illegal örgütlerle birlikte nasıl vazife aldığını, nasıl tahrik ettiğini defalarca gördük, yaşadık.

Vatandaşlarımızın oynanan oyunu gayet iyi görmelerini istiyorum. Birkaç gündür Taksim Gezi Parkı´nda bazı gösteriler yapılıyor. Ağaçlar kesilecek. Taksim Topçu Kışlası yapılacak, burada AVM olacak diye.

TOPÇU KIŞLASINI YAPACAĞIZ

Biz Topçu Kışlasını yapacağız. Gökten zembille inen bir proje değil. Anadolu Yakası´nda Selimiye Kışlası var. Burada 1780 yılında III. Selim zamanında bir eser yapılma kararı veriliyor. Bu eser yapılıyor. 1940 yılında Belediyle Başkanı CHP´li Lütfi Kırdar orayı yıkma kararını veriyor ve kışlanın yerine sosyal etkinlik alanları inşa edilmesi kararlaştırılıyor. Ama yapılmıyor.

Burada olay ne Divan Oteli tarafındaki Askerocağı caddesi, yaya genişletmesi, sökülen ağaçlar.. Olay gezi parkından çıkarılarak getirilen nokta ideolojiktir. Acaba biz İBB´yi alabilir miyiz?

Polis dün de vardır, bugün de var, yarın da olacak.. Çünkü Taksim Meydanı aşırı uçların gezeceği bir yer değildir. Polis 10 yıllardır orada.. Dünyanın neresine giderseniz gidin hükümetler tedbirleri bu tarz yerlerde alır.

BİBER GAZI FAZLA KULLANILMIŞ OLABİLİR

Polis biber gazını fazla kullanmış olabilir. Ancak bunun yerine göre kullanılması gerekiyor. Bize tavsiye verenler kendi ülkelerine baksınlar. Burada aşırılık söz konusudur. Onun için de İçişleri Bakanı´na ve İstanbul Valisi´ne talimatları verdim. Bütün görüntüler incelenerek atılması gereken adımlar atılacak.

AB´NİN UYARISI

Burada bir yanlış var. Eyvallah! Bu sadece Türkiye´de değil her yerde uygulanıyor. Bize nasihatta bulunanlar kendi ülkelerine baksınlar. Olay aşırılığa kaçıldığında biz bu durumun karşısındayız. Atılması gereken adımlar, verilmesi gerekilen kararlar alınacaktır.

Gezi Parkı ve Topçu Kışlası bu projeyle birlikte yıllar yılı İstanbul´un doğru dürüst bir meydanı yok diye serzenişte bulunuluyordu. Topçu Kışlası´nı yıkıp Taksim Stadı yaptılar. Orada top oynadılar.

AKM´Yİ YIKIN

Şu an Taksim Meydanı´nda yayalaştırma çalışmaları yapıyoruz. Kültür Bakanı´na söyledim, AKM´yi de yıkmalıyız. Çünkü bu bölge önemli bir merkez olmalıdır. Taksim Meydanı´na gelen turistler gururlanmalı. Dünyada demekki böyle bir meydan varmış demeliler. Biz Gezi Parkı bize yeter, başka bir şey istemiyoruz diyemez. Bu kafa, Topçu Kışlası´nı yıkıp onun yerine Taksim Stadı´nı yapan kafadır. Meşhur Taksim Stadı orasıdır. Daha sonra değişti, şu an İnönü Stadı´nın olduğu yere alındı. İnönü´nün orası eskiden Dolmabahçe Sarayı´nın ahırlarıydı.

Biz diyoruz ki Topçu Kışlası tarihi şekline uygun olarak yapılmalı. Ve mevcut yeşil korunmalı. Biz bunları diyoruz. Vatandaşımızın buralarda yaya olarak gezebilme imkanı bulmalı. İş farklı yerlere çekilmek suretiyle ideolojik bir yapılanmayla, kaos estiriliyor. Neymiş, birilerine rant sağlanacakmış. Biz sadece bu millete rant sağlamanın gayreti içindeyiz. Biz hala kişi başına milli gelirin 3.500 dolar olduğu bir Türkiye´de mi yaşamak istiyoruz. Yoksa kişi başı gelirin 20 bin dolara çıktığı bir Türkiye´de mi yaşamak istiyoruz. Bunların zihniyetine bakarsak insanlar hala gecekonduda yaşar. Biz ne diyoruz, kentsel dönüşümlerle birlikte benim insanım insanca yaşayabileceği yerde yaşasın. Biz ne diyoruz, kentsel dönüşümle insanlarımız insan gibi yaşayabileceği bir yeri olsun.

Hiçbir dönemde olmayan ağaçlandırmayı yaptık. 750 milyona yakın 3 yaş ve üstü ağaç diktik dikiyoruz. Çünkü Türkiye´yi yeşiller konusunda iyi bir noktaya getirmek istiyoruz.

Burada bazı dostlar gücenebilir. Bakınız Zekeriyaköy´de onbinlerce ağaç kesilerek orada bir üniversite yapıldı. O ağaçların kesilmesine karşı o zaman savaş verdik. Taksim´de bağırıp çağıranlar o zamanlar neredeydi. Çevreciler neden konuşmadı? O zamanlar ben cezaevindeydim. Ama hamdolsun ben şiir okuduğum için cezaevindeydim. O üniversite devletin oldu. Hak yerini buldu. 40.000 yetişmiş ağaç kesildi orada.. İnsanı üzen bu. Taksim´de gösteri yapanlar dürüst davranmıyorlar.

Eğer benim muhatabımın bir samimiyeti varsa tarihi Topçu Kışlası´nı yapacağız kimse kusura bakmasın. Bunların böyle bir derdi yok. Bunların belediyelerinin olduğu yerler çöl gibidir. Şurada üçüncü köprüyü yapıyoruz. 368.000 ağaç kesilecekmiş! Nereden yaptın bu hesabı ya? Biz bu işi bilenlerle yapıyoruz. Biz İstanbul´a Istranca Ormanlarından su getirdik. Getirirken de böyle bağırdılar. Halbuki biz su kanalı açtık ve 180bin fidan ve ağaç diktik. 3-5 ağaç sökersin ama onun yerine 50 tane ağaç dikersin..

Herşey insan için bir araçtır. Ve çok enteresan muhalefete gençler ölmesin diye çağrı yapıyoruz, karşı çıkıyorlar. Ama ağaçlar için protesto yapıyorlar. Bu projede imzası olan politikacı ´İstifa ederim´ dedi ama istifa yerine göstericilerin yanında onları kışkırtıyor.

Panzerler insanları eziyor diye tweet atanları ve bunlara sahip çıkan faşist densizleri görüyorum.

En basit yalanların en komik iddiaların, millete sağduyu telkin etmesi gerekirken medya tarafından satın alındığını görüyorum. Buna üzülmüyorum sadece gülüyorum.

(01 Haziran 2013, 13:13)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

TAKSİM GEZİ OLAYLARIYLA İLGİLİ MANŞETLERİMİZ

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=5346    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Hakim-Savcı Eşe 7-8 Yıl Hapis

18.04.2020 13:06 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik davada eski savcı M.A.O.E'ye 8 yıl 9 ay, karısı eski hakim E.E.E'ye de 7 yıl 6 ay hapis kararının gerekçesinde, çiftin örgüt üyelerini yargı kurumlarına yerleştir..
Tamamı 18.4.2020

Balıkesir 5 sanıklı Darbe davası

18.04.2020 12:59 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili davada eski üst düzey komutanların da aralarında bulunduğu biri 5 sanığın yargılanmasına devam edildi. 3 Nisan'da Balıkesir 2. Ağır C..
Tamamı 18.4.2020

Darbede Alçak Uçuş davası

18.04.2020 12:51 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce'ni..
Tamamı 18.4.2020

Karlov suikastı davası

18.04.2020 12:46 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'a yönelik 19 Aralık 2016'da düzenlenen suikastla ilgili aralarında FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 28 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 31 ..
Tamamı 18.4.2020

7 Şubat iddianamesine kabul

28.03.2020 12:18 İstanbul'da, Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün Türkiye Cumhuriyeti Hükumetine yönelik ilk darbe girişimi olduğu tespit edilen 7 Şubat 2012'de gerçekleştirilen MİT kumpasına ilişkin 14'ü tutukl..
Tamamı 28.3.2020

Kaşıkçı cinayetine 20 sanıklı dava

28.03.2020 12:14 İstanbul'da, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesine ilişkin yürütülen soruşturma sonucunda, 20 sanık hakkında iddianame düzenlenerek kamu davası açıldı. 25 Mart'taki gelişmeye göre, Washington Post yazarı Suud..
Tamamı 28.3.2020

Denizli: 1 Müebbet 32 Hapis Gerekçesi

28.03.2020 11:40 Denizli'de, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin davada ilk derece ve bölge adliye mahkemesinin verdiği beraat kararları Yargıtay 16. Ceza Dairesince bozulan 33 sanığın yeniden yargılandığı davada, anayasal düzeni ihlal e..
Tamamı 28.3.2020

Fetö yöneticisi 16 sanığa 135 yıl hapis

29.03.2020 20:39 Adana, Ankara, Antalya, Gaziantep ve İstanbul'da görülen Fetö davalarında bazıları örgütte yönetici konumunda görev yapan 16 sanığa toplam 135 yıl hapis cezası verildi. İşte kronolojik sıralamaya göre o davalarda yaşan..
Tamamı 29.3.2020

Kars: Darbeye 6 Hapis

28.03.2020 12:34 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimine karıştıkları iddiasıyla 11 sanıktan 6'sına 14 ile 20 yıl arası hapis cezaları verildi. 20 Mart'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Pa..
Tamamı 28.3.2020

Efkan Ala'nın kaçırılması darbe davası

28.03.2020 10:45 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında dönemin İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın kaçırılma teşebbüsüne ilişkin eski astsubay Süleyman Menteş'in yargılandığı dava, sanık ve müşteki ..
Tamamı 28.3.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

28.03.2020 11:21 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 09.03.2020 GÜNK..
Tamamı 28.3.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

28.03.2020 11:33 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayındaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulund..
Tamamı 28.3.2020

Alçak Uçuşa Müebbet Talebi

28.03.2020 11:37 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce ha..
Tamamı 28.3.2020

ABD Görevlisi Topuz'a 15 Yıl Talebi

28.03.2020 12:05 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile iltisaklı eski polis müdürleri ve askerlerin yanı sıra firari eski savcı Zekeriya Öz'le irtibatı tespit edildiği iddiasıyla tutuklanan ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu gö..
Tamamı 28.3.2020

İzmir 145 sanıklı Darbe davası

28.03.2020 12:27 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin davadan dosyaları ayrılan 3'ü tutuklu 145 sanığın yargılanmasına devam edildi. 18 Mart'ta İzmir 20. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuk..
Tamamı 28.3.2020

Gülen'in sağ kolu Bekmezci davası

29.03.2020 11:25 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nde (FETÖ) sözde 'kadim abi, irşatçı' olarak nitelendirilen ve hakkında 'Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan dava açılan Yusuf Bekmezci hakim karşısına çıktı. 9 Mart..
Tamamı 29.3.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
43.239.671