Tam
EskidenYeniye
 

Sofuoğlu destek, Memet alabora

MotoGP´de dünya şampiyonu olan motosiklet yarışçımız Kenan Sofuoğlu, Gezi eylemcilerine tepki gösterdi. Sofuoğlu, Portekiz´in Portimao Pisti´nde çıktığı yarış öncesi start çizgisinde beklerken motosikletinin önüne ´Başbakanım Seninleyiz´ yazan Erdoğan fotoğrafı koydu. Diğer taraftan Gezi olaylarının hızla büyümesinde rol alan ve attığı tweetle simge haline gelen sanatçı Memet Ali Alabora tepki ve tehditler aldığını, yanlış anlaşıldığını iddia etti.

Önceki haber title=Sonraki haber

10.06.2013 16:29 Taksim Gezi olaylarına ve eylemcilerine bir tepki de şampiyon motorsikletçiden geldi. Dünya motor rallisi MotoGP´de dünya şampiyonu olan motorsiklet yarışçımız Kenan Sofuoğlu, Gezi eylemcilerine tepkisini, Portekiz´in Portimao Pisti´nde çıktığı yarış öncesi start çizgisinde beklerken motosikletinin önüne ´Başbakanım Seninleyiz´ yazan Erdoğan fotoğrafı ile gösterdi.

1984 yılında Sakarya doğumlu Türk motosiklet yarışçısı Kenan Sofuoğlu, üç kez dünya şampiyonu olmuştur. 2007 yılında Supersport Dünya Şampiyonluğu´nda sezonun bitimine 3 yarış kala şampiyon oldu. 2010 Yılı Dünya Supersport Şampiyonası´nda sezonun 13. ayağı olan ve Fransa´da Paris´in kuzeyinde bulunan Magny Cors Pisti´nde koşulan yarışta Kenan Sofuoğlu 2. sırada yer almasına rağmen Dünya Şampiyonu olmayı başardı. Sofuoğlu, yarışın ardından boynunda Türk bayrağı ile zafer turu atmasının ardından Osmanlı kavuğu giydi. 2012 yılında da Supersport Dünya Şampiyonluğu´nda sezonun bitimine 1 yarış kala şampiyon oldu.

-Alabora günler sonra konuştu: Yanlış anlaşıldım!-

Diğer taraftan Gezi olaylarının hızla büyümesinde rol alan ve attığı tweetle simge haline gelen sanatçı Memet Ali Alabora tepki ve tehditler aldığını, yanlış anlaşıldığını iddia etti. Günler sonra bir basın toplantısı düzenleyen Alabora Mesele sadece Gezi Parkı değil arkadaş, sen hala anlamadın mı? Hadi gel. #direngeziparkı tweeti hakkında konuştu. İşte Mehmet Ali Alabora´nın açıklamaları:

Olayların en başına dönmek ve Gezi Parkı´ndaki ağaç nöbetine nasıl katıldığımı anlatmak isterim. 27 Mayıs Pazartesi gecesi Twitter´da Gezi Parkı´nda ani ve habersiz bir yıkım yapıldığı haberini alınca ben de elimden geldiğince haberi Twitter´dan yaymaya çalıştım. 28 Mayıs öğleninde, ağaç nöbeti tutanlara yapılan biber gazlı sert müdahalenin ardından, gece Gezi Parkı´na gittim ve oradan tweet atarak Park´tan haberler vermeye, fotoğraflar paylaşmaya başladım. O gece Park´ta 500 kişi civarında bir kalabalık vardı. Park´ta kalmadım ve eve döndüm. Ertesi akşam yani, 29 Mayıs Çarşamba akşamı tekrar Park´a gittim. Park´taki kalabalık 1000 kişinin üzerine çıkmıştı, halaylar çekiliyor, şarkılar söyleniyordu. Bir festival havası vardı. O gece de orada kalmadım ve gece yarısından sonra ayrıldım. 30 Mayıs Perşembe sabahı çadırlara yapılan müdahale haberini aldım ve sabah 07:30´da tekrar Park´a gittim. Kısa bir süre sonra geri döndüm. 30 Mayıs Perşembe akşamı tekrar Park´a gittim. Yaklaşık 10.000 kişi olduğunu tahmin ettiğim bir kalabalık vardı, bir gece önceki festival havası daha da büyüyerek devam ediyordu. Gezi Parkı´nda ağaçları korumak için başlatılmış olan nöbet, sabah yapılan ağır polis müdahalesinin de etkisiyle, katılanların farklı fikirlerini de dile getirdikleri bir hale dönüşmüştü. O gece saat 21:45´te, daha sonra beni hedef haline getirmek için kullanılan şu tweeti attım: ?Mesele sadece Gezi Parkı değil arkadaş, sen hala anlamadın mı? Hadi gel. #direngeziparkı?

Bu tweet´im kullanılarak sürekli hedef haline getirildim, getirilmeye de devam ediyorum. Hedef gösterilmemden itibaren bu tweet´e bağlı olarak tehdit mesajları alıyorum. Bu tweet´te ne demek istediğimi sizlerle paylaşmak isterim. Ben Gezi Parkı´na 28 Mayıs´ta ağaçları ve İstanbul Kültürü´nü korumak için gittim. Üst üste uygulanan şiddet sonucunda mesele, ifade özgürlüğüne karşı uygulanan şiddeti protesto etmek haline dönüştü. Devamında da oraya gelenler, kendilerini ifade edemediklerini düşündükleri diğer meselelerde kendilerini ifade etmeye başladılar. Bu benim için de geçerliydi. Benim için mesele Gezi Parkı kadar Emek Sineması´nın yok edilişi, Şehir Tiyatroları´ndaki yönetmelik değişikliği, Devlet Tiyatroları´nın kapanmak üzere oluşu, Kadıköy´deki Kuşdili Çayırı, Haydarpaşa Garı gibi birçok meselenin ifade edilmesi haline geldi. Mesele ?sadece? Gezi Parkı değil derken, bunu kast ediyordum. O gece yaşanan ve tamamıyla barışçıl demokratik bir atmosferde geçen protestonun sabahında polis sabah saat 05:00´te öncekilerden çok daha ağır bir müdahale gerçekleştirdi. Ondan sonra olayların nasıl geliştiğini hepiniz çok iyi biliyorsunuz.

-Birer ikişer arazi oluyorlar-

Alabora´ya benzer çelişkiler Gezi eylemlerine destek veren bir çok sanatçıda da görülmeye başladı. Bir çok sanatçının kamuoyunda kendilerine yönelik tepkinin, Erdoğan´a ise desteğin artması üzerine attıkları kışkırtıcı tweetleri sildirdiği görülüyor.

-Boykot ve belgesel çağrısı-

Konuyla bağlantılı bir diğer gelişme de kamuoyunda Gezi olaylarını kışkırtan sanatçı ve açık destek veren firmalara yönelik boykot çağrılarının giderek genişlemesi.. Hatırlanacağı gibi Gezi olayları esnasında eylemciler telefon konuşmalarından da anlaşılacağı gibi organize şekilde belli firmaları ve kuruluşları tahrip etmeye çalışmıştı. Dün bir çok ilde açılışlara katılan ve coşkulu kalabalıklara hitap eden Başbakan Erdoğan Gezi olaylarının arkasındaki güçleri açıklamıştı. Bunlardan birinin de faiz rantını kaybeden çevreler olduğunu belirten Erdoğan kamuoyunu devlet bankalarını kullanmaya çağırmıştı. Özellikle sosyal medyada, bu kesimlere yönelik boykot çağrıları hız kazandı. Diğer taraftan Gezi olaylarının arka planını ve ardındaki güçleri ortaya koyan bir belgeselin hazırlanması çalışmaları da hız kazandı. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

MEMET, ALABORA OLDU

26.06.2013 13:03 Oyuncu Memet Ali Alabora, hakkında ortaya atılan iddialarla ilgili yazılı bir açıklama yayınladı. 10 Haziran´da yaptığı açıklamanın ardından bir açıklama daha yapan Alabora yanlış anlaşıldığını savundu. Alabora´nın açıklaması şu şekilde:

Adım Memet Ali Alabora, ben bir sanatçıyım. Hakkımda son zamanlarda ortaya atılan asılsız iddialarla ilgili aşağıdaki açıklamaları yapma gereği duydum.

-Gezi Parkı´nda 30 Mayıs´ta sabah çadırların yakılmasının ardından, haksızlığa uğramışlığın verdiği his ve yaşanan olayın yoğun duygusal etkisiyle bir tweet attım. Söz konusu tweette mesele ?sadece? Gezi Parkı değil derken, benim için meselenin Gezi Parkı kadar Emek Sineması´nın yok edilişi, Şehir Tiyatroları´ndaki yönetmelik değişikliği, Devlet Tiyatroları´nın kapanmak üzere oluşu, Kadıköy´deki Kuşdili Çayırı, Haydarpaşa Garı gibi meseleler olduğunu 10 Haziran 2013 tarihinde yapmış olduğum basın toplantısında da ifade etmiştim. Tweetimin, o sıradaki duygularımı yansıtmak dışında bir amaçla, siyasi bir hedef için atılmadığını bir kez daha belirtmek isterim.

-Ben savaş karşıtı, doğa savunucusu, ifade özgürlüğünü ve demokrasiyi savunan ve her fırsatta her türlü darbeye karşı olduğunu dile getiren bir sanatçıyım. Siyasetçi olmayı hiç düşünmedim, düşünmüyorum.

-Uluslararası Aktörler Federasyonu (FIA) hariç uluslararası hiçbir örgüte, yurtiçinde meslek örgütü hariç hiçbir örgüt ve siyasi partiye üyeliğim bulunmamaktadır.

-Otpor diye bir örgütü hayatımda ilk kez 14 Haziran´da A Haber´de duydum. Adı geçen bu örgütle hiçbir bağlantım yoktur.

-Gene Sharp´ın adını ilk kez yaklaşık iki hafta önce televizyonda duydum, dolayısıyla kitabından da haberdar değildim.

-2 Haziran´da CNN tarafından röportaj teklifi aldım ve 3 Haziran´da Christian Amanpour´un programında sadece kendi gözlerimle tanık olduklarımı ve yaşadıklarımı anlattım.

-Mesleki kazancım ve kira gelirlerim dışında hiçbir kazancım yoktur. Tüm kazançlarım ve harcamalarım belgelidir.

-Mi Minör oyunu gerek yurtdışından, gerek yurtiçinden hiçbir maddi destek almadan gerçekleştirilmiştir.

Söylediklerim ve yaptıklarımın sürekli farklı noktalara çekilmesi ile ilgili duyduğum üzüntüyü belirtir, kamuoyunun bilgisine sunarım. (DHA)

ALABORA OLDULAR

27.06.2013 15:17 Takvim yazarı Emin Pazarcı, yazısında, Gezi olaylarına katılım çağrısı amacıyla attığı twit ile simge haline gelen sanatçı Memet Ali Alabora´nın peşpeşe iki basın açıklaması yaparak yanlış anlaşıldığını açıklamasını eleştiriyor. Pazarcı´nın yazısı şu şekilde:

Alabora oldular.. Hava nasıl da değişti! Her şey nasıl da tersine döndü! Bugün 31 Mayıs´ta estirilen rüzgardan eser yok. Üstelik, artık o rüzgar tersten esiyor. O günlerde yazmıştık, belliydi ve beklenen oldu. Dün çapulcuyum diye göğsünü gere gere gezenler, bugün saklanma ihtiyacı duyuyor. Dün yaptıkları ile övünenler, bugün mazeret arıyor. O günlerde marifet gösterdiklerini sananlar, artık kabahatlerini saklamaya çalışıyor. Basındakiler pıstı... Sanatçılar geri çekildi... Mangalda kül bırakmayan sivil toplum örgütleri de artık arkalarından gelecek adam bulamıyor... Birkaç marjinalin dışında ortada kimse kalmadı. Çünkü, her şey gün yüzüne çıktı. Vatandaş ne yapılmak istendiğini gördü. Büyük halk kitlelerinin karşı tepkisi daha büyük bir dalga oluşturdu! Çok ilginç, ama dünün twitter kahramanlarını bugün başkaları korumaya çalışıyor. Şimdi, basındaki bazı kalemler yazılar yazıp, onlara paratoner olmak için çırpınıyor. Deşifre edilmelerine tepki gösteriyor.

Dün, en önlerdekilerden biri de sanatçı kimliği ile Mehmet Ali Alabora idi. Tweetler atıyor, gaz maskesi ile kalabalıkların önünde fotoğraflar veriyor, CNN´e konuşurken de mangalda kül bırakmıyordu. Bakıyorum da bir süredir açıklama üzerine açıklama yapıyor. Kendisini içine soktuğu sıkıntıdan kurtarmak için çırpınıp duruyor.

Bakın ne diyor: -30 Mayıs´ta sabah çadırların yakılmasının ardından, yoğun duygusal etkiyle bir tweet attım.

Herhalde pardon demek istiyor! Yaptığı işin sonucunun nereye varacağını düşünemediğini anlatmaya çalışıyor! Sürekli olarak siyasi bir amacının bulunmadığını tekrarlıyor. Kendisini Savaş karşıtı, doğa ve demokrasi savunucusu olarak takdim etmeye çalışıp duruyor...

Niye bu açıklamaları yapıyor acaba? Çünkü, kendisi de biliyor ki, o günlerde meydanlarda savaş çığlıkları atılıyordu. Çevrecilik adına bir çevre katliamı yapılıyordu. Vandallığın her türünden örnekler veriliyordu. En önemlisi de sokaklardaki bu eylemlerin sandıktan çıkan sonucu yok edeceği düşünülüyordu...

Ama olmadı, plan tutmadı! Kendileri de durumun farkındalar. Amiyane tabiri ile şimdi o yüzden kıvırıp duruyorlar. Haziran başında kameralar karşısında kahramanlık pozları verenler kayboldu; onların yerini süt dökmüş kediler aldı. Olmazdı, ama ya olsaydı? Atılan o tweetlerdeki ve sloganlardaki hedeflere ulaşılsaydı? Böyle davranırlar mıydı acaba? Hiç sanmam!

-Elçilerden ortak açıklama-

İçerdekiler sustular, ama olaylara başından beri destek veren ve kışkırtan AB ülkeleri direnmeye devam ediyor... Emniyet Genel Müdürlüğü, Ankara´da AB üyesi ülkelerin büyükelçilerine önceki gün bazı görüntüler izletti. Olayların perde arkasını ortaya koymaya çalıştı. Onlara Bunları da görün mesajını verdi. Baktılar, gördüler, ama hiç fark etmedi. İlginçtir, bir ilk gerçekleşti. Bütün teamülleri ayaklar altına aldılar. Bugüne kadar görülmeyen bir işin altına imza attılar. Kendilerine verilen yemeğin ardından ortak bir açıklama yaptılar. Polise kurşun yağdıran, taş, misket ve Molotof kokteyli atanları hiç görmemiş gibi davrandılar: Polisin barışçıl göstericilere yaklaşımı ve basın özgürlüğü konularında endişelerimizi dile getirdik.

Çok iyi oldu; iyi ki bu açıklamayı yaptılar. Böylece herkes Türkiye´nin ne kadar büyük bir badire atlattığını daha iyi gördü. Bilmiyorlar, ama bu millet feraset sahibidir! (Emin Pazarcı / Takvim)

(10 Haziran 2013), son güncel.: (27 Haziran 2013)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

TAKSİM GEZİ OLAYLARIYLA İLGİLİ MANŞETLERİMİZ

For Dummies: Gezi Hikaye

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=5377    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yöneticilerine 116 Yıl Hapis

16.03.2021 11:45 Ankara, Antalya, Edirne, Gaziantep, İstanbul ve Tokat'ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda çoğu yönetici konumdaki 16..
Tamamı 16.3.2021

AYM Başkanvekilinin hapsi onandı

16.03.2021 11:09 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 16.3.2021

Balyoz Kumpasında 'Taraf' davası

15.03.2021 14:58 İstanbul'da, yeniden görülen ve 7 sanık hariç beraat kararıyla sonuçlanan 'Balyoz Planı' davasında bazı sanıklara kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin haklarında dava açılan Taraf gazetesi yazarları Mehmet Baransu, Yasem..
Tamamı 15.3.2021

Mobeseci Aktepe'nin Hapsi Onandı

15.03.2021 10:35 Ankara'da, Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ile Milli İstihbarat Teşkilatında (MİT) görev yapan ve Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'altın nesil' kadrosunda yer alan ve MOBESE'nin..
Tamamı 15.3.2021

Yeğen Kuytul Mahrem İmam Çıktı

16.03.2021 11:33 Ankara'da, Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul'un yeğeni Hakan Kuytul hakkında FETÖ/PDY jandarma mahrem yapılanmasında yönetici olduğu iddiasıyla, 'silahlı terör örgütü kurma ve yönetme' suçundan 22,..
Tamamı 16.3.2021

Tır Kumpasına Yeni Dava

15.03.2021 14:45 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Marmara Bölgesi'ndeki jandarmalardan sorumlu sözde 'imamı'nın evinin çöpünde ele geçirilen ve örgüt hakkında önemli bilgilerin deşifre edildiği hafıza kartında ismi bulu..
Tamamı 15.3.2021

Yazıcıoğlu Sanığının Hapsi Onandı

16.03.2021 13:03 Kahramanmaraş'ta Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişinin yaşamını yitirdiği helikopter kazasının ardından arama kurtarma çalışmalarını sekteye uğrattığı suçlamasıyla..
Tamamı 16.3.2021

Dink'te Karar Günü 26 Mart

16.03.2021 08:42 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ermeni asıllı Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında..
Tamamı 16.3.2021

Selam Kumpasında Hapis Gerekçeleri

15.03.2021 13:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de arasında ye..
Tamamı 15.3.2021

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

15.03.2021 11:30 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından "Balyoz" soruşturması ve davasında görev alan 50 eski hakim ve savcının, "devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama", "görevi kö..
Tamamı 15.3.2021

Selam Kumpası Yargısı Yargılanıyor

15.03.2021 13:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 15.3.2021

Kuleli: Gülen ve Doktorları davası

15.03.2021 15:07 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) lideri Fetullah Gülen ile 11 askeri doktorun, Kuleli Askeri Lisesi'nde eğitim gören 33 öğrenci hakkında sahte sağlık kurulu raporları düzenleye..
Tamamı 15.3.2021

Sakarya 11 Sanık: Yasadışı Dinleme

16.03.2021 10:48 Sakarya'da, eski Sakarya emniyet müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay'ın da aralarında bulunduğu, 3'ü firari, 10'u eski emniyet mensubu 11 sanığın yasadışı gizli dinleme ve diğer bazı suçlamalarla yargılandığı davanın..
Tamamı 16.3.2021

Muhafız Alayı Darbe davası

15.03.2021 14:26 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 15.3.2021

Kars: Darbeye 8 Hapis Onandı

16.03.2021 09:42 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimine karıştıkları iddia edilen ve aralarında eski İl Jandarma Komutanı Albay Serdar Güngör'ün de bulunduğu 11 sanığın yargılandığı ..
Tamamı 16.3.2021

Kartal Köprüsü: Darbeye 7 Hapis

15.03.2021 15:34 İstanbul'da, silahlı terör örgütü FETÖ'nün 15 Temmuz 2016 darbe girişiminde Kartal Köprüsü'nün kontrol altına alınmaya çalışılmasına ilişkin davanın, 18 sanık yönünden bozulmasının ardından yeniden görülen dava karara ..
Tamamı 15.3.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
49.403.605