Tam
EskidenYeniye
 

O provokatör ve Doğan medyası

Taksim´de dün eylemcileri kışkırtmaya çalışan en aktif provokatörlerden biri deşifre oldu. Ergenekon bağlantılı Devrimci Karargah Terör Örgütü üyesi.. Belinde silah, elinde telsizle polise molotof atarken görülen kişinin sivil polis olduğu göstericiler tarafından iddia edilmiş, kalabalıklar polise karşı daha da kışkırtılmak istenmişti. Oysa onun Ergenekon örgütüne taşeronluk yaptığı ileri sürülen Devrimci Karargah terör örgütü mensubu Ulaş Bayraktaroğlu olduğu ve halen Devrimci Karargah davasında 30 yıl hapis istemiyle yargılandığı ortaya çıktı. Geçmişte tartışma konusu olan Devrimci Karargah, OdaTV ve Doğan grubu bağlantısı, Gezi olayları nedeniyle bir kez daha gündeme geldi.

Önceki haber title=Sonraki haber

12.06.2013 10:27 Polis dün Taksim´e girdi. Gezi Parkı içindeki eylemcilere dokunulmayacağı anons edildi. Sadece marjinal gruplara müdahale edildi. Atatürk anıtıyla AKM binasına asılan afiş ve flamalar kaldırıldı. İlginç bir gelişme olarak, Gezi Parkı içindeki eylemciler polise destek verirken, parkın dışındaki marjinal grupların ise polise direndiği ve gün boyu çatışmaların yaşandığı görüldü.

Taksim´de dün eylemcileri kışkırtmaya çalışan provokatörler sahne aldı. Belinde silah, elinde telsizle molotof bombası atan ve maytaplı saldırıya katılan bir kişi de kameralara yansıdı.

İlk olarak bu kişinin sivil polis olduğu Hürriyet gazetesi ile bazı gazeteciler tarafından iddia edildi. Bu haber sosyal medyada yayıldı. Resmi yayınlanan kişinin silahlı olduğu belirtilerek kalabalıklar polise karşı kışkırtılmaya çalışıldı. İçişleri Bakanı Muammer Güler iddiaları sert şekilde yalanladı. Böyle yalanlarla ortamın daha da kızıştırılmak istendiğini belirtti. Bu kişinin kimliği ise kısa sürede tespit edildi. Polisle çatışan göstericilere sıkılan tazyikli su bu kişinin yüzündeki gaz maskesini yere düşürdü. Şahsın yüzü ortaya çıktı.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, eylemcinin fotoğrafını Twitter hesabından paylaştı. Mutlu, ?İşte polis diye söylenen ve elinde molotof bombası bulunan Devrimci Karargah üyesi eylemcinin fotoğrafları.? ifadelerini kullandı.

Şahsın Ulaş Bayraktaroğlu isimli bir kişi olduğu ve Taksim´deki Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) binasına düzenlenen baskında yakalandığı açıklandı. Yakalanma anına ait görüntüler televizyonlarda yayınlandı.

-Devrimci Karargah davasında yargılanıyor-

Ulaş Bayraktaroğlu, biri polis iki kişinin hayatını kaybettiği Bostancı çatışmaları ile AK Parti´ye bombalı saldırıyla gündeme gelen Devrimci Karargah terör örgütü (DKÖ) davasında yargılanıyor.

Bayraktaroğlu, hakkında ?terör örgütü yöneticisi olmak?, ?sahte kimlik ve pasaport kullanmak?, ?kişisel bilgileri izinsizce ele geçirmek? suçlarından 30 yıla kadar hapis cezası isteniyor. Bayraktaroğlu´nun evinde yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel doküman ele geçirilmişti.

-Adı OdaTV davasında da geçiyor-

Ulaş Bayraktaroğlu´nun adı yine Ergenekon bağlantılı OdaTV davasında geçiyor. Davanın ek klasörlerinde, tutuklu sanıklardan OdaTV çalışanı Barış Terkoğlu´nun Devrimci Karargah örgütü ile irtibatlı olduğunun belirtildiği bir rapor yer alıyor. Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından 27 Haziran 2011 tarihinde hazırlanan Emniyet raporunda, Bostancı´daki eylemde öldürülen örgüt yöneticisi Orhan Yılmazkaya´nın ölüm yıldönümü anmasına katılan Ulaş Bayraktaroğlu´nun telefon rehberinde Terkoğlu´nun numarasının kayıtlı olduğu belirtiliyor. Raporda, Devrimci Karargah örgütüne yönelik 21 Eylül 2010´da gerçekleştirilen operasyonda yakalanan Ulaş Bayraktaroğlu´nun telefon rehberinde Terkoğlu´nun telefon numarasının ?isimsiz? olarak kayıtlı olduğunun tespit edildiğinin altı çiziliyor.

DOĞAN MEDYASININ ÖRGÜTSEL BAĞLANTILARI MI VAR?

Hatırlanacağı gibi, Devrimci Karargah davasında yargılanan isimlerden biri de Doğan medya grubuna bağlı Vatan gazetesinin internet site yayın yönetmeni Aylin Duruoğlu idi. Duruoğlu´nun Bostancı´daki çatışmada öldürülen örgüt lideri Orhan Yılmazkaya ile üniversiteden sınıf arkadaşı olduğu, öldürülmeden 1 ay kadar önce de Yılmazkaya ile görüştüğü ortaya çıktı.

İşte o günlerde ortaya çıkan Devrimci Karargah - OdaTV - Doğan medyası bağlantısı, Gezi olayları nedeniyle bir kez daha gündeme gelmiş bulunuyor.

Hürriyet´in Ulaş Bayraktaroğlu isimli göstericiyi, polislere molotof attığı ve onlarla çatıştığı halde belinde silahı olan kışkırtıcı bir sivil polis diye kamuoyuna yansıtması Doğan medyasının Gezi olaylarını inanılmaz bir kışkırtıcılıkla vermesine son örnek olarak gösterilebilir. Diğer örnekler, son iki haftanın Gezi haberlerinde açıkça görülebilir.

Devrimci Karargah davasının bir diğer sanığı eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı.. Avcı gibi bir polis müdürünün nasıl olup da Devrimci Karargah davasında sanık olduğunu çeşitli haberlerle deşifre etmiştik. Avcı´nın devrimciler arasında işi ne? başlıklı haberimiz bunun son örneği idi.

Avcı´nın ortaya çıkan derin ilişkileri sadece Ergenekon ve Devrimci Karargah gibi terör örgütleri ile sınırlı değil.. Çok derin bir kişi olduğunu ortaya serdiğimiz Avcı´nın Doğan medyasındaki ?derin ilişkileri? de daha önce gündeme gelmişti.

Ulaş Bayraktaroğlu olayında olduğu gibi Hürriyet ve diğer Doğan medya grubu organlarının Taksim Gezi olaylarındaki kışkırtıcı ve yalan habercilik politikasının örgütsel bir talimat sonucu gerçekleşip gerçekleşmediği acaba bir gün kovuşturma konusu olabilecek midir?.. Bu şüphenin üzerine gidilebilecek midir?..

MERKEZ Mİ ÖRGÜTSEL Mİ?

İki haftadır süren Gezi olaylarının Doğan medyasının nasıl yer aldığına bakıldığında inanılmaz ölçüde taraflı, yalan ve kışkırtma dolu bir yayıncılık yapıldığı görülecektir. Merkez medya olduğu iddia edilen bu grubun yayın organlarının merkez değil aksine adeta bir terör örgütünün yayın organı gibi haberler yaptığı, sağduyu ve itidale davet etme yerine hükümete ve bir iç savaşa kışkırtma politikası izlediği açıkça görülecektir. TV muhabirlerinin olayları yalan ve kışkırtıcı bir üslupla yansıtması basın tarihine kara birer örnek olarak geçecektir.

SIRASI MI ŞİMDİ 28 ŞUBAT İDDİANAMESİNİN?

-28 Şubat haberleri mecburen verildi-

Bu yayın grubunun geçtiğimiz günlerde iddianamesi kabul edilerek açılan 28 Şubat davasına yaklaşımları ise tam tersi yönde oldu. 28 Şubat iddianamesinin Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesi´nce kabulünden hoşnutsuzluk haber başlıklarına yansıdı. CNNTürk´ün Mecburen kabul başlığı dikkat çekiciydi. Haberler asgari boyutlarda ve adeta mecburen verildi.

İddianamenin ayrıntıları ortaya çıktıkça medyada haber olmaya başladı. 28 Şubat sürecinde dönemin hükümeti ve seçmenleri üzerinde baskı kurmaya benzetilen Taksim Gezi olayları ile zamansal olarak çakışan 28 Şubat iddianamesinin kabulü bu grupta rahatsızlığa neden oldu. Bu kesimlerin 28 Şubat´ın konuşulmasından ve Gezi olaylarıyla benzerlikler kurulmasından hoşnutsuz olduğu görüldü. İddianamenin kabulünün Gezi olaylarını arka plana atmak için kasıtlı olarak gündeme getirildiğini ifade edenler oldu. Oysa iddianame olaylardan daha önce mahkemeye sunulmuştu.

RADİKAL BU İŞİN NERESİNDE?

Doğan medyası deyince akla önceki gün duruşması yapılan Erzincan Ergenekon davasıyla bağlantılı çok çarpıcı bir başka örnek daha geliyor. Bilindiği gibi Erzincan eski Başsavcısı İlhan Cihaner, Albay Dursun Çiçek imzalı ´İrtica ile Mücadele Eylem Planı´nı pilot bölge seçilen Erzincan bölgesinde uygulamaya geçirmekle suçlanıyor. Özel yetkili Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında şok gelişmeler yaşandı. Başsavcı Cihaner makamında gözaltına alınıp tutuklandı. Soruşturmada kritik ifade veren gizli tanıklar CHP´li milletvekillerinin devreye girmesiyle para ve baskı karşılığında ifade değiştirmeye zorlandılar. Bu durum kamera ve ses kayıtlarıyla belgelendi. İki eski CHP´li milletvekili Ergenekon örgütüne yardım suçlamasıyla önceki gün 3. duruşmaya çıktılar. Ancak gözden kaçan çok ilginç bir başka ayrıntı daha var. İfadelerini değiştirmek için tanıkları ikna operasyonuna sadece o iki CHP´li değil, onları CHP´lilerle görüştürmek için devreye giren Radikal gazetesinden bir muhabir de katılmıştı. Bu muhabirin gizli tanıklarla görüşmesi fotoğraflarla ortaya çıktı.

Yine Radikal gazetesinin Erzincan Ergenekon soruşturması sürecindeki yayınlarına bakıldığında nasıl taraflı bir yayın yaptığı da açıkça görülecektir. Ortaya çıkan cephaneler ve diğer deliller dikkate alınmadı. ´Keneyle suikast, çaycıyla darbe´, ´Çaycıya 86 TL´lik borcunu ödemedi, kuyumcudan aldığı borcun bir kısmını geç ödedi´ haberleriyle karalama kampanyası yürütüldü. Radikal, bu kampanyanın merkezinde yer aldı.

Tanığı ikna operasyonuna muhabiri ile fiilen katılan Radikal´in yayın politikası da bir arada düşünüldüğünde işin içinde bir örgütsel bağlantı olup olmadığı şüphesi ortaya çıkıyor. CHP´li milletvekilleri için soruşturma açılırken bu muhabir ve gazete için hala açılmamış olması acaba basının tepkisini çekmemek için midir?.. Odatv soruşturmasında iki gazetecinin gözaltına alınıp tutuklanmasının bazı çevrelerde yol açtığı tepkiden mi çekinilmektedir?.

UZLAŞANI GEZİ´YE ÇIKARTIRLAR

BAŞBAKAN´IN HATALARI

Bu tepkilerden bunalan hükümet büyük bir hata yaparak Ergenekon soruşturmasını başlatan efsane Savcı Zekeriya Öz´ü görevden aldırdı. Ancak ayağına kurşun sıkmış da oldu. Başbakan Erdoğan, Zekeriya Öz´e şahsi zırhlı mercedesini vermişti. Öz´e ve bu soruşturmaya ne kadar önem verdiğini bu şekilde göstermişken şimdi onu görevden aldırması, basında yeniçerilere kelle sunma olarak değerlendirildi. Elinde 6 adet soruşturma dosyası varken, Malatya Zirve katliamına yönelik şok gözaltıları yaparken görevden alınan, ortalığı adeta hallaç pamuğu gibi atan o savcı bugün hala görevde olsaydı Ergenekon ve gizli yapılanmalara yönelik soruşturmaların seyrinin çok daha farklı olacağı konusunda şüphe duyulmuyor.

UZLAŞMA UZLAŞTIKÇA SIRA SANA GELECEK

Taksim Gezi olayları, sık sık vurgulamaya ve dikkat çekmeye çalıştığımız bir gerçeği umulur ki Başbakan Erdoğan´a açıkça göstermiştir. Derin güçler hala çok etkin. Ergenekon ve bağlantılı soruşturmalarda ortaya çıkarılanlar örgütün çok ufak bir kısmı. Ergenekon´un medya koluna hemen hiç dokunulmadı. Böyle bir kolun varlığı OdaTV, Ulusal Kanal TV ve Aydınlık gazetesine yönelik operasyonlarda ele geçen örgütsel belgelerle ortaya çıktı. Bu böyle iken son 1-1,5 yıldır aksi yönde çarpık gelişmeler yaşandı. Savcı Öz görevden alındı. Darbe girişimlerini haber veren ses kayıtlarının haberleştirilmesi hapis cezası getirilerek yasaklandı. Hasta ziyaretleri yapıldı. ´Genelkurmay Başkanı nasıl terörist olabilir´ denildi. ´Mahkemeler nasıl yargılamayı uzatır. Delilin varsa ver hükmü, bitsin. Uzatmanın alemi ne´ gibi açıklamalarla yargıya baskı yapıldı. Bunların yanlışlığını ve bu derin güçlerle bir uzlaşma olamayacağını Başbakan Erdoğan son günlerde görmüş olmalı. (Abdullah Harun / kontrgerilla.com)

(12 Haziran 2013, 10:27)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

TAKSİM GEZİ OLAYLARIYLA İLGİLİ MANŞETLERİMİZ

Devrimci Karargah Örgütü manşetlerimiz

Avcı´nın devrimciler içinde işi ne?

Ergenekon, Balyoz ve diğer iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=5386    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

ABD Görevlisi Cantürk davası

25.07.2020 11:46 İstanbul'da, ABD Başkonsolosluğu'nun güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütüne üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. Mütalaasını açıklayan savcı Cantü..
Tamamı 25.7.2020

Welt Muhabiri Yücel'e Hapis

25.07.2020 13:03 İstanbul'da, Alman Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel'in 'terör örgütü propagandası yapmak' ile 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek' suçlarından yargılandığı dava karara bağlandı. 16 Temmuz'da İstanbul 32. Ağır ..
Tamamı 25.7.2020

FETÖ kılcallarına inen yol: Ankesör

25.07.2020 14:21 FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından prensip edindiği gizlilik ilkesi, gözaltına alınan bir mahrem askerin itiraflarıyla başlanan "ankesör" operasyonlarıyla açığa çıkarıldı. 14 Temmuz'da basına yans..
Tamamı 25.7.2020

Futbolda Şike davası

25.07.2020 12:12 İstanbul'da, Yargıtay 5. Ceza Dairesinin, aralarında eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, eski Fenerbahçe yöneticisi Şekip Mosturoğlu'nun da aralarında bulunduğu 36 sanık hak..
Tamamı 25.7.2020

Jandarma: Darbeye 121 Müebbet

04.07.2020 13:29 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 245 sanıklı dava sona erdi. 86 kişi 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan ağırla..
Tamamı 4.7.2020

CHP'li Oğuz'a Fetö'den Hapis

04.07.2020 14:53 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'un yargılandığı dava sona erdi. 19.06.2020 GÜNKÜ DURUŞ..
Tamamı 4.7.2020

Balıkesir: Darbeye 1 Müebbet

04.07.2020 14:05 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili eski Bandırma 6. Ana Jet Üssü Komutanı hava pilot tuğgeneral Mustafa Rüştü Çelenk'in de yargılandığı dava sona erdi. 1 Temmuz'da Balı..
Tamamı 4.7.2020

Büyükada davasında 3 Hapis

04.07.2020 14:21 İstanbul'da, Büyükada'da 5 Temmuz 2017 tarihinde yaptıkları toplantıya ilişkin insan hakları örgütlerinin temsilcisi 11 sanığın 'Silahlı terör örgütüne üye olma' ve 'Silahlı terör örgütüne yardım etme' suçlarından yarg..
Tamamı 4.7.2020

Yargıtay İyidil'in Beraatini Bozdu

04.07.2020 16:24 Ankara'da, Yargıtay 16. Ceza Dairesi, İyidil ile ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan eski tümgeneral Hamza Koçyiğit, eski tuğgeneral Lütfi İhsan Yanıkoğlu, beraat eden sanıklar eski korgeneral Abdullah B..
Tamamı 4.7.2020

Kastamonu: Müebbet Onandı

04.07.2020 15:42 Kastamonu'da, 15 Temmuz darbe girişiminde sözde 'yurtta sulh konseyi' atama listesinde Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanı ve İçişleri Bakanlığı Müsteşarı olarak görevlendirilen eski Kastamonu Jandarma Bölge ..
Tamamı 4.7.2020

Şırnak: Müebbet Gerekçesi

04.07.2020 15:36 Şırnak'ta, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili Adana'da görülen davada ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılan eski Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı Harekat ve Eğitim Şube Müdürü binbaşı Hasan Bilgin'in ör..
Tamamı 4.7.2020

Mersin: Müebbetler Onandı

04.07.2020 15:20 Mersin'de, 15 Temmuz'daki darbe girişimi katıldıkları suçlamasıyla yargılanan eski Akdeniz Bölge Komutanı Nejat Atilla Demirhan ve 4 sanığa verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezaları Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi'nc..
Tamamı 4.7.2020

Futbolda Şike Kumpası davası

04.07.2020 14:37 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'Futbolda şike soruşturması'nda kumpas iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 4'ü tutuklu 107 sanığın yargılanmasına devam edildi. 01.07.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞA..
Tamamı 4.7.2020

7 Şubat MİT Kumpası davası

04.07.2020 14:26 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı açıktan giriştiği ilk operasyon olarak tanımlanan ve MİT Başkanı Hakan Fidan'ın da aralarında bulunduğu bazı kamu görevlilerinin ifad..
Tamamı 4.7.2020

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
44.819.182