Tam
EskidenYeniye
 

Ergenekon davası bitti

Dün görülen son duruşma ile 5 yıldır süren Ergenekon davası esas itibarıyla sona erdi. Dava, dosyası ayrılan firari sanıklar yönünden devam edecek. 275 sanıktan 21´i hakkında beraat, 19´u hakkında müebbet cezası veren mahkeme, Ergenekon Terör Örgütü´nün varlığını tescilledi. Kararlar 6 hakimin oy birliği ile alındı.

Önceki haber title=Sonraki haber

06.08.2013 12:39 66´sı tutuklu 275 sanığın yargılandığı Ergenekon davasında dün karar günüydü. Asrın davasının Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi´ndeki son duruşmasına izleyici alınmadı. 63 tutuklu sanık salonda hazır bulundu. Duruşma, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hasan Hüseyin Özese´nin de aralarında bulunduğu 6 hâkim ile 3 savcının yerini almasıyla öğlen saatlerine doğru başladı. Ve kararlar, duruşmaya katılan sanıkların yüzüne okundu. Danıştay saldırganı Alparslan Arslan, Muzaffer Tekin, Veli Küçük ve Doğu Perinçek´in de aralarında bulunduğu 10 sanık ´darbe teşebbüsü´ suçundan ´ağırlaştırılmış müebbet hapis´ cezasına çarptırıldı. Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, eski Jandarma Genel Komutanı emekli Orgeneral Şener Eruygur, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Hasan Iğsız ve emekli Orgeneral Nusret Taşdeler´le birlikte 9 sanığa müebbet hapis cezası verildi. Yaklaşık 100 sanık da ´terör örgütü üyeliği´ suçundan mahkum oldu. 17 sanık tahliye edilirken, 13 sanık hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Kararları oybirliğiyle alan mahkeme heyeti ´Ergenekon´ diye tanımlanan yapının terör örgütü olduğunu da tescil etti.

10´U AĞIRLAŞTIRILMIŞ 19 MÜEBBET HAPİS

Danıştay saldırganı Alparslan Arslan: 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 90 yıl hapis

Emekli Tuğgeneral Veli Küçük: 2 kez ağırlaştırılmış müebbet

Emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin: 2 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 117 yıl hapis

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek: Ağırlaştırılmış müebbet

Emekli Albay Dursun Çiçek: Ağırlaştırılmış müebbet

Tuncay Özkan: Ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıl hapis

Dursun Ali Özoğlu: Ağırlaştırılmış müebbet

Emekli Albay Fikri Karadağ: Ağırlaştırılmış müebbet

Avukat Kemal Kerinçsiz: Ağırlaştırılmış müebbet

Emekli Yüzbaşı Hasan Ataman Yıldırım: Ağırlaştırılmış müebbet

Müebbet alan 9 isim ise şunlar:

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ: Müebbet

Eski 1. Ordu Komutanı Orgeneral Hasan Iğsız: Müebbet

Eski Jandarma Komutanı Orgeneral Şener Eruygur: Müebbet

Emekli Orgeneral Hurşit Tolon: Müebbet

Emekli Orgeneral Nusret Taşdeler: Müebbet

Emekli Albay Fuat Selvi: Müebbet

Emekli Korg. Mehmet Eröz: Müebbet

Türk Ortodoks Patrikhanesi sözcüsü Sevgi Erenerol: Müebbet

Sendikacı Mustafa Özbek: Müebbet

HAPİS CEZASI ALANLAR

Emekli Org. Tuncer Kılınç: 13 yıl 2 ay hapis

Mehmet Haberal: 12 yıl 6 ay

Eski Özel Harekat Daire Bşk. Vkl. İbrahim Şahin: 49 yıl 4 ay

Emekli Albay Arif Doğan: 47 yıl 3 ay

Mustafa Balbay: 34 yıl 8 ay

Evinde mühimmat bulunan Oktay Yıldırım: 33 yıl 10 ay

Yalçın Küçük: 22 yıl 6 ay

Emekli Tuğg. Levent Ersöz: 22 yıl 6 ay

Emekli Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu: 20,5 yıl

Emekli Yarbay Mustafa Dönmez: 49 yıl 2 ay

Emekli Binbaşı Fikret Emek: 41 yıl 4 ay

Eski İstanbul Üniversitesi Rektörü Kemal Alemdaroğlu: 15 yıl 8 ay

Eski YÖK Başkanı Kemal Gürüz: 13 yıl 11 ay

Eski İnönü Rektörü Fatih Hilmioğlu: 23 yıl

Emekli Albay Levent Göktaş: 23 yıl 9 ay

Emekli Albay Hasan Atilla Uğur: 29 yıl 3 ay

Emekli asker ve Avukat Serdar Öztürk: 25 yıl 6 ay

Emekli Astsubay Zekeriya Öztürk: 19 yıl 6 ay

Eski Emniyet Müdürü Adil Serdar Saçan: 14 yıl 5 ay hapis

CHP Milletvekili Sinan Aygün: 13 yıl 6 ay

Cumhuriyet Gazetesi saldırısı faili Bedirhan Şinal: 18 yıl 8 ay

İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ferit İlsever: 15 yıl hapis

Emekli Astsubay Mehmet Demirtaş: 22 yıl hapis

Eski Genelkurmay Adli Müşaviri Hıfzı Çubuklu: 9 yıl 6 ay

Eski Genelkurmay Adli Müşaviri Erdal Şenel: 7 yıl 6 ay

Emekli Org. Kemal Yavuz: 7 yıl 6 ay

Emekli Tuğamiral Alaattin Sevim: 10 yıl

Emekli Korg. İsmail Hakkı Pekin: 7,5 yıl

Albay İlyas Çınar: 12 yıl 2 ay

Teğmen Noyan Çalıkuşu: 8 yıl 6 ay

Teğmen Mehmet Ali Çelebi: 16 yıl 6 ay

Gazeteci Adnan Bulut: 6 yıl

Eski Aydınlık Yayın Yönetmeni Serhan Bolluk: 7 yıl 6 ay

Gazeteci Vedat Yenerer: 7 yıl 6 ay

Gazeteci Ünal İnanç: 19 yıl 1 ay

Eski rektör Ferit Bernay: 10 yıl

Eski rektör Mustafa Yurtkuran: 10 yıl

UBP Genel Başkanı Semih Tufan Gülaltay: 12 yıl

Sedat Peker: 10 yıl, Mehmet Perinçek: 6 yıl

Ali Yasak (Drej Ali): 6 yıl 3 ay

Ferda Paksüt: 2 yıl 6 ay

Danıştay sanığı Osman Yıldırım: 8 yıl 9 ay

Ergun Poyraz: 29 yıl 4 ay

İşçi Partisi´nin avukatı Emcet Olcayto: 13 yıl 2 ay

Prof. Dr. Erol Manisalı: 9 yıl, Bekir Öztürk: 12 yıl

Turan Özlü: 9 yıl, Güler Kömürcü: 7 yıl 6 ay

Özlem Konur Usta: 6 yıl 3 ay

Fatma Cengiz: 11 yıl

Eski Esenyurt Belediye Başkanı Gürbüz Çapan: 1 yıl 3 ay

Adli Tıp Enstitüsü´nden Doç. Dr. Ümit Sayın: 4 yıl

İşçi Partili Hikmet Çiçek: 21 yıl 9 ay

İşçi Partisi yöneticisi Hayrettin Ertekin: 12 yıl

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Avukat Levent Temiz: 10 yıl, Boğaç

Kaan Murathan: 17 yıl

İşçi Partisi Yöneticisi Adnan Akfırat: 19 yıl

İbrahim Özcan: 12 yıl

Aydınlık Dergisi Yayın Yönetmeni Deniz Yıldırım: 16 yıl 10 ay

İbrahim Özcan: 14 yıl 8 ay

Avukat Nusret Senem: 20 yıl 3 ay

Sami Hoştan: 10 yıl, Kemal Aydın: 20 yıl 8 ay

ŞARTLARI OLGUNLAŞTIRMA PLANLARI

Ergenekon dava dosyasının en dikkat çekici bölümlerinden birini de terör örgütünün ülkede darbe yapmak için hazırladığı planlar oluşturdu. ´Ergenekon Terör Örgütü´ne Ait Eylem ve Operasyonlara Dair Belgeler´ başlığı altında sıralanan deliller, sanıkların sistematik bir örgüt faaliyeti içinde Türkiye´yi yönetilemez hale getirmeye çalıştığını gösteriyordu. İşte ağırlaştırılmış müebbet hapis kararına yol açan kanlı eylem planlarından bazıları: Suikast planları: Başta Başbakan olmak üzere aralarında Fehmi Koru, Orhan Pamuk, Osman Baydemir, Sebahat Tuncel ve Ahmet Türk´ün de olduğu bazı isimlere saldırı planları soruşturma sırasında ele geçirildi. Ayrıca Ermeni patriği Mesrob Mutafyan, Ermeni asıllı Minas Durmazgüler ile Alevi-Bektaşi Federasyonu Genel Başkanı Ali Balkız ve Genel Sekreter Kazım Genç´e yönelik suikast planlarına ulaşıldı. Bunların büyük bölümü sanık İbrahim Şahin´in adreslerinde ve İşçi Partisi´nde bulundu. İP Genel Merkezi´nde Yargıtay binasına ait detaylı krokiler de ortaya çıktı. Bunların incelenmesinde AK Parti hakkında kapatma davası açan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya´ya suikast yapılacağı anlaşıldı. Yine İP´te ele geçirilen bir başka belgede, Yaşar Büyükanıt´ın Kara Kuvvetleri Komutanlığı döneminde gerçekleştireceği İzmir-Balıkesir ziyaretindeki koruma güçleri hakkında detaylı bilgiler bulundu. Sanıklardan İşçi Partili Hayati Özcan´da ele geçirilen ?Susacak? yazılı fotoğrafta NATO komutanı İspanyol Eduardo Zamarripa Martinez´in ağzı bantlı olarak yer aldı. İzmir´deki NATO tesislerine dair ayrıntılı planlara ulaşıldı.

Darbe planları: Ayışığı, Sarıkız, Yakamoz ve Eldiven isimli darbe planlarına dair belgeler, Cumhuriyet Çalışma Grubu´nun faaliyetlerine dair belgeler dosyaya girdi.

İrtica ile Mücadele Eylem Planı: Hükümetin gazete, televizyon ve internet sitelerinde yayınlanacak haberlerle yıpratılması, mütedeyyin insanların askeri mahkemelerde yargılanmaları, ev, yurt ve okullarına silah ve mühimmat konularak terörist ilan edilmeleri planlandı. Belgede, ?AKP mensuplarının ülkemizde ekonomik krizin etkisinin ciddi olarak hissedildiği bir dönemde, lüks yaşamlarından taviz vermedikleri yönünde haberler yaptırılarak, bu durumun hem ?İslam anlayışıyla çeliştiği?, hem de uygulamaya çalıştıkları ?Halk adamı? yaklaşımlarının gerçeği yansıtmadığı konusunda kamuoyu bilgilendirilecektir.? deniliyor.

Kara propaganda: Emekli ve muvazzaf askerler ile sivillerden oluşturulan bir grup vasıtasıyla hükümet ve çeşitli cemaatler hakkında internet yoluyla kara propaganda faaliyetlerinin yürütülmesi planlanan soruşturma sırasında ele geçirildi. Genelkurmay´ın kara propaganda yapmak amacıyla yayın yapan 42 internet sitesinin deşifre olması sonrası yeni kurulacak sitelere yasal zemin hazırlama amacıyla oluşturulan belge ortaya çıktı. Hükümet aleyhine yayın yapan adreslerin kapatılması sonrası 4 yeni internet sitesinin açılması için çalışma yapıldığı anlaşıldı.

TARTIŞMALARI BİTİREN BİLİRKİŞİ RAPORLARI

Ergenekon soruşturması ve dava sürecinde önemli eylem planları, kanlı saldırılar ve yer altına gömülen silahlar gündeme geldi. Bu konularla ilgili dosyaya giren delillere çeşitli itirazlar dile getirilirken, yargı söz konusu tartışmaları bilimsel çalışmalarla bitirdi.

Kamuoyunun gündemine gelen itirazlar TÜBİTAK, Adli Tıp Kurumu gibi birimlerde uzmanlarca incelendi. Dava dosyasına konulan bilirkişi raporları delilleri tek tek teyit etti. Bazı çarpıcı deliller ve yaşanan hukuki süreç özetle şöyle:

İrtica ile Mücadele Eylem Planı: ?AKP ve Gülen´i bitirme planı? olarak da bilinen belgeyi kamuoyu 12 Haziran 2009´da Taraf gazetesinin yayınıyla öğrendi. Gazetenin belgeyi yayınlamasının ardından kamuoyunda bazı çevreler evrakın ?fotokopi olduğu?nu, işlem yapılamayacağını ileri sürdü. Dönemin Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ da belge için ?kâğıt parçası? tabirini kullandı. Ancak 30 Ekim 2009´da ?Meçhul Subay? belgenin ıslak imzalı nüshasını İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı´na gönderdi. Ancak bu kez de kamuoyunda imzanın makinelerle atıldığı ileri sürüldü. Ancak İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, Adli Tıp Üst Kurulu´na yaptırdığı bilirkişi incelemesinde imzanın Deniz Kurmay Albay Dursun Çiçek´e ait olduğunu tespit etti.

Zir Vadisi Cephaneliklerine götüren kroki: Sanık Mustafa Dönmez´e ait ajandada Ankara Zir Vadisi´nde cephaneliğin yer aldığı bir kroki bulundu. Ancak Dönmez söz konusu ajandadaki krokinin kendi el yazısı olmadığını, başkaları tarafından çizildiğini ileri sürdü. Mahkeme Dönmez´in bu iddiaları üzerine krokiyi Adli Tıp´a gönderdi. Kurumun Fizik İhtisas Dairesi 4 Haziran 2012´de hazırladığı raporda krokinin Dönmez´in eli ürünü olduğunu belirledi.

Danıştay cinayetinde kamera kayıtları silindi: Danıştay saldırısı gerçekleştiğinde kamuoyunda eylemin başörtüsü nedeniyle yapıldığına dair beyanlarda bulunuldu. Ancak yürütülen soruşturmalar neticesinde cinayetin başörtüsü nedeniyle işlenmediği ortaya çıktı. Yargıtay´ın Danıştay davası Ergenekon ile birleştirilsin kararından sonra dosya üzerindeki incelemelerini yoğunlaştıran İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi çok önemli bir bilgiye ulaştı. Danıştay binasının kameralarına ait hard diskleri inceleyen TÜBİTAK, mahkemeye davanın seyrini değiştiren bir rapor gönderdi. Rapora göre, güvenlik kamera kayıtlarının alındığı hard disklere kaydedilen görüntülerin bir kısmının silindiği tespit edildi.

HABERAL´A EKSİK TEŞEBBÜS VE İYİ HALDEN İNDİRİM YAPILDI

Ergenekon davasında 12 yıl 6 ay ceza alan ve tahliye edilen Mehmet Haberal´a önce ağırlaştırılmış müebbet cezası verildi. Ancak darbe teşebbüsünün eksik kaldığı gerekçesiyle ve iyi halden indirim yapıldığı belirtildi.

Ergenekon davasında, 12 yıl 6 ay hapis cezası alan ve tahliye edilen CHP Milletvekili Mehmet Haberal hakkında önce darbeye teşebbüs suçunun sabit olduğu kaydedildi. Haberal´ı bu suçtan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptıran mahkeme, sanığın eyleminin eksik teşebbüs aşamasında kaldığını belirterek cezada indirime gitti. Eksik teşebbüs nedeniyle cezayı 15 yıla indiren mahkeme, Haberal´ın yargılama sürecindeki tutum ve davranışları nedeniyle de 2 yıl 6 ay daha indirim yaptı. 12 yıl 6 ay hapis cezası verilen Haberal, tutuklu kaldığı süreyi dikkate alarak tahliyesine karar verildi. Haberal mahkeme sürecinde sağlık gerekçesiyle yaklaşık 2 yıl hastanede kalmış ancak taburcu olabileceği yönündeki raporun mahkemeden gizlendiği ortaya çıkmıştı.

(06 Ağustos 2013, 12:39)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Ergenekon: Sanıklara ceza yağdı

Ergenekon´un bitişine 3 gün kaldı

Baskına çağıran TGB´ye baskın

Flaş: Ergenekon´da izleyici yok

Ergenekon´da karar 5 Ağustos´ta

Flaş!!! Mütalaa: Ergenekon var

Ergenekon ve benzer davaları engelleme girişimleri

Ergenekon, Balyoz ve benzer davalarda delil tartışmaları

Ergenekon ve bağlantılı iddianamelerde arama yap

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=5508    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

ABD Görevlisi Cantürk davası

25.07.2020 11:46 İstanbul'da, ABD Başkonsolosluğu'nun güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütüne üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. Mütalaasını açıklayan savcı Cantü..
Tamamı 25.7.2020

Welt Muhabiri Yücel'e Hapis

25.07.2020 13:03 İstanbul'da, Alman Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel'in 'terör örgütü propagandası yapmak' ile 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek' suçlarından yargılandığı dava karara bağlandı. 16 Temmuz'da İstanbul 32. Ağır ..
Tamamı 25.7.2020

FETÖ kılcallarına inen yol: Ankesör

25.07.2020 14:21 FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından prensip edindiği gizlilik ilkesi, gözaltına alınan bir mahrem askerin itiraflarıyla başlanan "ankesör" operasyonlarıyla açığa çıkarıldı. 14 Temmuz'da basına yans..
Tamamı 25.7.2020

Futbolda Şike davası

25.07.2020 12:12 İstanbul'da, Yargıtay 5. Ceza Dairesinin, aralarında eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, eski Fenerbahçe yöneticisi Şekip Mosturoğlu'nun da aralarında bulunduğu 36 sanık hak..
Tamamı 25.7.2020

Jandarma: Darbeye 121 Müebbet

04.07.2020 13:29 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 245 sanıklı dava sona erdi. 86 kişi 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan ağırla..
Tamamı 4.7.2020

CHP'li Oğuz'a Fetö'den Hapis

04.07.2020 14:53 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'un yargılandığı dava sona erdi. 19.06.2020 GÜNKÜ DURUŞ..
Tamamı 4.7.2020

Balıkesir: Darbeye 1 Müebbet

04.07.2020 14:05 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili eski Bandırma 6. Ana Jet Üssü Komutanı hava pilot tuğgeneral Mustafa Rüştü Çelenk'in de yargılandığı dava sona erdi. 1 Temmuz'da Balı..
Tamamı 4.7.2020

Büyükada davasında 3 Hapis

04.07.2020 14:21 İstanbul'da, Büyükada'da 5 Temmuz 2017 tarihinde yaptıkları toplantıya ilişkin insan hakları örgütlerinin temsilcisi 11 sanığın 'Silahlı terör örgütüne üye olma' ve 'Silahlı terör örgütüne yardım etme' suçlarından yarg..
Tamamı 4.7.2020

Yargıtay İyidil'in Beraatini Bozdu

04.07.2020 16:24 Ankara'da, Yargıtay 16. Ceza Dairesi, İyidil ile ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan eski tümgeneral Hamza Koçyiğit, eski tuğgeneral Lütfi İhsan Yanıkoğlu, beraat eden sanıklar eski korgeneral Abdullah B..
Tamamı 4.7.2020

Kastamonu: Müebbet Onandı

04.07.2020 15:42 Kastamonu'da, 15 Temmuz darbe girişiminde sözde 'yurtta sulh konseyi' atama listesinde Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanı ve İçişleri Bakanlığı Müsteşarı olarak görevlendirilen eski Kastamonu Jandarma Bölge ..
Tamamı 4.7.2020

Şırnak: Müebbet Gerekçesi

04.07.2020 15:36 Şırnak'ta, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili Adana'da görülen davada ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılan eski Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı Harekat ve Eğitim Şube Müdürü binbaşı Hasan Bilgin'in ör..
Tamamı 4.7.2020

Mersin: Müebbetler Onandı

04.07.2020 15:20 Mersin'de, 15 Temmuz'daki darbe girişimi katıldıkları suçlamasıyla yargılanan eski Akdeniz Bölge Komutanı Nejat Atilla Demirhan ve 4 sanığa verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezaları Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi'nc..
Tamamı 4.7.2020

Futbolda Şike Kumpası davası

04.07.2020 14:37 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'Futbolda şike soruşturması'nda kumpas iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 4'ü tutuklu 107 sanığın yargılanmasına devam edildi. 01.07.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞA..
Tamamı 4.7.2020

7 Şubat MİT Kumpası davası

04.07.2020 14:26 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı açıktan giriştiği ilk operasyon olarak tanımlanan ve MİT Başkanı Hakan Fidan'ın da aralarında bulunduğu bazı kamu görevlilerinin ifad..
Tamamı 4.7.2020

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
44.647.775