Tam
EskidenYeniye
 

Demirel´in Ergenekon´dan habersiz olması imkansız

Eski Emniyet İstihbarat Dairesi Başkanı Bülent Orakoğlu, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı yapmış Süleyman Demirel´in bu odakları bilmemesinin mümkün olmadığını belirterek, Demirel´in Ergenekon ile ilgili Bu operasyonları fazla büyütmemek lazım. Devleti sarsar, yaralar açıklamasını hatırlattı. Orakoğlu, 1997 yılında Ergenekon´un PKK´yı yöneten ayağına ulaştıklarını, işin üzerine gitmeye kalkınca da görevden uzaklaştırıldıklarını söyledi. Bursa Cezaevi´nde yatan ve örgütün cezaevleri sorumlusu Sabri Ok´un Abdullah Öcalan ile yaptığı telefon konuşmalarını dinlediklerini dile getiren Orakoğlu, 28 Şubat sürecinde ilk defa siyasi iradenin ve MGK´nın dışında 28 Şubat´ın önünü açan cunta ekibinin Avrupa´ya giderek PKK´nın yetkilileriyle görüştüğünü açıkladı. KCK operasyonunu çok önemsediğini vurgulayan Orakoğlu, Ergenekon´un PKK ayağının ortaya çıkacağına dikkat çekti. Orakoğlu, Ergenekon, analizci ve uzmanların tahminleri dışında gelişti. Kimse bu kadar mesafe alınacağını ummuyordu. Bu şöyle gelişti; Ergenekon yapılanması içindeki çözülme çok önemli. Cezaevinde veya bağlantılı olan dışarıda bulunan bir takım insanların gizli tanık olma ihtimalini de gündeme getirdi. Bunun olmaması için Ergenekon´un dışarıda bulunan elemanları çok ciddi psikolojik harekat uyguluyorlar. Ergenekon soruşturmasını bekleyen bana göre en büyük tehlike; kamu kurum içerisinde deşifre olmamışların yetkilerini bu yapılanma lehine kullanabilmeleri. Yapılan operasyonlarda az delillerle bu tür olayları Ergenekon davası içine almak, bu operasyonu hantallaştırabilir. O bakımdan ayrı ayrı operasyonlar yapılıyor şeklinde konuşuyor. Darbeler döneminde hep insanların İhtilal öncesi kan gövdeyi götürüyordu. Siyasi cinayetler işleniyordu. İktidar değişince neden bıçak gibi kesildi? sorusunu sorduğunu hatırlatan Orakoğlu, bunun cevabını Ergenekon soruşturmasıyla öğrenmeye başladıklarını söylüyor. Orakoğlu: 28 Şubat sürecinde Emniyet İstihbarat ve Türkiye´nin istihbarat birimleri, bu darbelere karşı nasıl savaşacaklarını biraz öğrendiler. Bu operasyonun büyüklüğü İtalya´yı geçebilir. Turhan Çömez ve Bedrettin Dalan´ın gelmesiyle operasyonun daha vahim ayaklarının çıkabileceğine işaret eden Orakoğlu, bu şahısların ´özel yakalama ekipleri´ tarafından acilen yakalanması gerektiğini ifade ederek siyasi, iş dünyası ve medya ayağının eksik olduğunu söyledi. Orakoğlu: Ciddi provokasyonların yaşanabileceği bir süreç yaşanıyor, Türkiye her şeye hazırlıklı olmalı.

Önceki haber title=Sonraki haber

Demirel´in Ergenekon´dan habersiz olması imkansız

Eski Emniyet İstihbarat Dairesi Başkanı Bülent Orakoğlu, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı yapmış Süleyman Demirel´in bu odakları bilmemesinin mümkün olmadığını belirterek, Demirel´in Ergenekon ile ilgili Bu operasyonları fazla büyütmemek lazım. Devleti sarsar, yaralar açıklamasını hatırlattı. Orakoğlu, 1997 yılında Ergenekon´un PKK´yı yöneten ayağına ulaştıklarını, işin üzerine gitmeye kalkınca da görevden uzaklaştırıldıklarını söyledi. Bursa Cezaevi´nde yatan ve örgütün cezaevleri sorumlusu Sabri Ok´un Abdullah Öcalan ile yaptığı telefon konuşmalarını dinlediklerini dile getiren Orakoğlu, 28 Şubat sürecinde ilk defa siyasi iradenin ve MGK´nın dışında 28 Şubat´ın önünü açan cunta ekibinin Avrupa´ya giderek PKK´nın yetkilileriyle görüştüğünü açıkladı. KCK operasyonunu çok önemsediğini vurgulayan Orakoğlu, Ergenekon´un PKK ayağının ortaya çıkacağına dikkat çekti. Orakoğlu, Ergenekon, analizci ve uzmanların tahminleri dışında gelişti. Kimse bu kadar mesafe alınacağını ummuyordu. Bu şöyle gelişti; Ergenekon yapılanması içindeki çözülme çok önemli. Cezaevinde veya bağlantılı olan dışarıda bulunan bir takım insanların gizli tanık olma ihtimalini de gündeme getirdi. Bunun olmaması için Ergenekon´un dışarıda bulunan elemanları çok ciddi psikolojik harekat uyguluyorlar. Ergenekon soruşturmasını bekleyen bana göre en büyük tehlike; kamu kurum içerisinde deşifre olmamışların yetkilerini bu yapılanma lehine kullanabilmeleri. Yapılan operasyonlarda az delillerle bu tür olayları Ergenekon davası içine almak, bu operasyonu hantallaştırabilir. O bakımdan ayrı ayrı operasyonlar yapılıyor şeklinde konuşuyor.Darbeler döneminde hep insanların İhtilal öncesi kan gövdeyi götürüyordu. Siyasi cinayetler işleniyordu. İktidar değişince neden bıçak gibi kesildi? sorusunu sorduğunu hatırlatan Orakoğlu, bunun cevabını Ergenekon soruşturmasıyla öğrenmeye başladıklarını söylüyor. Orakoğlu: 28 Şubat sürecinde Emniyet İstihbarat ve Türkiye´nin istihbarat birimleri, bu darbelere karşı nasıl savaşacaklarını biraz öğrendiler. Bu operasyonun büyüklüğü İtalya´yı geçebilir.Turhan Çömez ve Bedrettin Dalan´ın gelmesiyle operasyonun daha vahim ayaklarının çıkabileceğine işaret eden Orakoğlu, bu şahısların ´özel yakalama ekipleri´ tarafından acilen yakalanması gerektiğini ifade ederek siyasi, iş dünyası ve medya ayağının eksik olduğunu söyledi. Orakoğlu: Ciddi provokasyonların yaşanabileceği bir süreç yaşanıyor, Türkiye her şeye hazırlıklı olmalı.

Veli Küçük Susurluk Komisyonu´na çağrılmasına rağmen gelmezken bugün Genelkurmay Başkanı savcılara ifade veriyor

Bülent Orakoğlu´nun ismi özellikle Refahyol hükümetinin ardından patlak veren ´köstebek´ skandalıyla duyulmuştu. ´Devletin gizli belgelerini almakla´ suçlanan Orakoğlu, askeri mahkemece tutuklanıp 56 gün hapis yatmıştı. CİHAN´a konuşan Orakoğlu, Ergenekon-PKK ilişkisi üzerine çarpıcı açıklamalarda bulundu. Operasyonların bir bütünün parçaları olarak değerlendirmesi gerektiğinin altını çizen Orakoğlu, devletin karar verici mekanizmalarının çok ciddi anlamda bu ülkede huzursuzluk ve kaos yaratan odaklara karşı savaş başlattığını vurguladı. Susurluk Komisyonu´na Veli Küçük´ün çağrılmasına rağmen gelmediğini hatırlatan Orakoğlu, bugün Genelkurmay Başkanı´nın savcılara ifade verdiğini söyledi.

Emniyet İstihbaratı 1997 yılında Ergenekon´un PKK´yı yöneten ayağına ulaşmıştı

KCK operasyonunun DTP içindeki PKK unsurlarına yönelik yapılmış gibi gözüktüğünü belirten Orakoğlu, Ama Abdullah Öcalan sonrası bir takım isimler Karayılan, Bayık, Sabri Ok gibi isimler ortaya çıkıyor. 1997 yılında Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı döneminde, o zaman Bursa Cezaevi´nde yatan ve örgütün cezaevleri sorumlusu Sabri Ok ile Abdullah Öcalan arasında yapılan konuşmaları tespit etmiştik. Emniyet İstihbaratı 1997 yılında Ergenekon´un PKK´yı yöneten ayağına ulaşmıştı. Türk Silahlı Kuvvetleri içine sızmış, önemli görevlerde bulunan bir grubun, PKK´nın Avrupa sorumlularıyla gidip görüşme yaptığını ve bu görüşmelerde federasyon gibi, köy koruculuğunun kaldırılması gibi bir takım istekleri konuştuklarını; hatta artık bundan sonra PKK´nın Türkiye üzerinde bir Kürt devleti kurma tasarrufundan vazgeçtiği gibi önemli konular konuşuldu. diye konuştu. Bülent Orakoğlu, Türkiye Cumhuriyeti Devleti´ni idare eden veya çeşitli dönemlerde başbakan olan kişiler, bu ülkede iyi niyetle, kanı durdurmak amacıyla bu örgütle aracılar kullanarak temasa geçtiler. Biz de şöyle birşey var; ´güçlü devletler teröristlerle muhatap olmaz´ denir ama el altından böyle görüşmeler oldu. Bunlar tarihin sayfalarında yerlerini aldı. Ama ilk defa 28 Şubat sürecinde siyasi iradenin ve MGK´nın dışında 28 Şubatı azmeden cunta ekibi, Avrupa´ya giderek PKK´nın yetkilileriyle görüştü. Bu bir ihanettir, suçtur. dedi.

28 Şubatçılar iki nedenle Emniyet İstihbaratı´na operasyon yaptılar

Baktığınız zaman bu, Ergenekon´un PKK ayağını yöneten beyin takımına ulaşmak demektir. Biz bunu o zaman Sabri Ok ile Abdullah Öcalan arasında yapılan konuşmaları dinledik ve bu konuşmalardan bu sonuçları çıkardık. diyen Orakoğlu, Zaten Emniyet İstihbarat´ın üzerine operasyon yapılmasının 2 nedeni vardır: Bir tanesi Emniyet İstihbaratı´nın o dönem Batı Çalışma Grubu´nun darbe belgesini bulmuş olmasıdır. İkincisi ise bu PKK ayağını deşifre etmiş olmasıdır. Bu bakımdan ben KCK operasyonunu önemsiyorum. Aracılık işlerini Selim Okçuoğlu adlı HADEP yönetim kurulu üyesi avukat bir kişi yürütüyordu. Görevden alınmadan bir hafta 10 gün önce Hanefi Avcı ile durum değerlendirmesi yaptık. Bu şahsı alma kararı almıştık. Bu işin üzerine gidecektik ama biz görevden uzaklaştırıldık o süreç içerisinde. şeklinde konuştu.

Devrimci Karargah Örgütü (DKÖ) PKK´nın taşeronudur

Türkiye´nin bugüne kadar darbelerle yüzleşme cesaretini gösteremediğini dile getiren Orakoğlu, ilk defa Türkiye´yi darbeye götüren ve darbe şartlarına zemin hazırlayan hem asker içinde kurulmuş hem de askerlerle birlikte çalışan, darbe şartlarını hazırlayan sivil unsurların ortaya çıktığını belirtti.Devrimci Karargah örgütünün de bu amaçla kurulduğuna dikkat çeken Orakoğlu, bu örgütün PKK ile ciddi bir işbirliği içinde olduğunu kaydetti.Devrimci Karargah´ın PKK´yı savunduğunu anlatan Orakoğlu, Terör örgütünün taşeronu diyebiliriz. Bu örgütün kullandığı bubi tuzağı ile Dalan´ın arazisinde ele geçirilen bubi tuzaklarının aynı olduğu iddiası var. diye konuştu.

Ergenekon, analizci ve uzmanların tahminleri dışında gelişti, kimse bu kadar mesafe alınacağını ummuyordu

Ergenekon´un her dalgası sonrası işi sulandırmak isteyen çevrelerin bulunduğunu ifade eden Orakoğlu, operasyonun yok sayılarak Atatürkçülüğe, çağdaşlığa yönelik yapıldığı izlenimin verilmeye çalışıldığını vurguladı.Bu yapılanmanın devletin içinde bulunup da deşifre edilemeyen unsurlarının hem bulundukları makamı hem de yetkilerini örgüt lehine kullanabileceklerine dikkat çeken Orakoğlu, Ergenekon, analizci ve uzmanların tahminleri dışında gelişti. Kimse bu kadar mesafe alınacağını ummuyordu. Bu şöyle gelişti; Ergenekon yapılanması içindeki çözülme çok önemli. Cezaevinde veya bağlantılı olan dışarıda bulunan bir takım insanların gizli tanık olma ihtimalini de gündeme getirdi. Bunun olmaması için Ergenekon´un dışarıda bulunan elemanları çok ciddi psikolojik harekat uyguluyorlar. Ergenekon soruşturmasını bekleyen bana göre en büyük tehlike; kamu kurum içerisinde deşifre olmamışların yetkilerini bu yapılanma lehine kullanabilmeleri. Yapılan operasyonlarda az delillerle bu tür olayları Ergenekon davası içine almak, bu operasyonu hantallaştırabilir. O bakımdan ayrı ayrı operasyonlar yapılıyor. şeklinde konuştu.Darbeler döneminde hep insanların İhtilal öncesi kan gövdeyi götürüyordu. Siyasi cinayetler işleniyordu. İktidar değişince neden bıçak gibi kesildi? sorusunu sorduğunu hatırlatan Orakoğlu, bunun cevabını Ergenekon soruşturmasıyla öğrenmeye başladıklarını söyledi.

Demirel: Bu operasyonları fazla büyütmemek lazım. Devleti sarsar, yaralar

DEMİREL´İN BU YAPILANMADAN HABERSİZ OLMASI İMKANSIZ

Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı yapmış Süleyman Demirel´in bu odakları bilmemesinin mümkün olmadığını vurgulayan Orakoğlu, Demirel´in Ergenekon ile ilgili Bu operasyonları fazla büyütmemek lazım. Devleti sarsar, yaralar. açıklamasını hatırlattı.Demirel ve onun gibi düşünenlerin demokrasi karşıtları olduğunu savunan Orakoğlu, bu kişilerin Biz olmasaydık, bu ülkede çok ciddi olaylar olabilirdi. iddiasını ortaya attıklarını ancak bunun tam tersi olduğunu savundu.Batı Çalışma Grubu belgesini alan Demirel´in bunu siyasi çıkarları için kullandığını ileri süren Orakoğlu, belgeyi darbecilere vermesiyle Emniyet İstihbarat üzerinde operasyon yapıldığını kaydetti.28 Şubat döneminde gerekli önlem alınması halinde mağduriyetlerin önlenebileceğini aktaran Orakoğlu, O dönem devleti idare eden mekanizma, karar verici mekanizmaların bırakın bu yapılanmayı çıkarmayı; dışarı çıkarmaya çalışanların aleyhine bir takım kumpaslar veya birtakım tuzaklar kurduklarını görüyoruz. dedi.

MESUT YILMAZ BİR CUNTA GRUBUNUN ATAMASI İLE BAŞBAKAN OLDU

Mesut Yılmaz´ın bir cunta grubun atamasıyla Başbakan olduğunu dile getiren Orakoğlu, bu operasyonların kimin demokrat, kimin demokrat olmadığını, kimin siyasi parti lideri olup olmadığını çok açık gösterdiğini belirtti.

28 Şubat sürecinde Emniyet İstihbarat ve Türkiye´nin istihbarat birimleri, bu darbelere karşı nasıl savaşacaklarını biraz öğrendiler

28 Şubat döneminde yargının çok ciddi anlamda cunta ekibi tarafından siyasallaştırılmak istendiğini anlatan Orakoğlu, onun sancılarının bugünkü operasyonlarda yargıda çok açık bir şekilde görüldüğünü vurguladı.28 Şubat´ın Türkiye´ye inanılmaz zararlar verdiğine dikkat çeken Orakoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: Milli savunma refleksleri kırıldı. Darbeler yapılınca o iş bitiyordu. 28 Şubat döneminde darbe tam yapılamadığından dolayı bu süreç uzadı. Şu anki süreç o dönemin devamının da olduğunu söyleyebiliriz. Bu süreçte Emniyet İstihbarat ve Türkiye´nin istihbarat birimleri, bu darbelere karşı nasıl savaşacaklarını biraz öğrendiler. En büyük faydası bu ülkeye o oldu.

BU SİLAHLARLA MİTİNG ALANINI CEHENNEME ÇEVİRİRSİNİZ

Bu ülkede huzur, rahatlık içerisinde yaşamak isteyenler yatıp kalkıp bu operasyonları yapanlara dua etmesi gerektiğini vurgulayan Orakoğlu, Bu silahlarla ne yapılabilir ki? dendiğini hatırlatarak Bu silahlar ile miting alanını cehenneme çevirirsiniz. Biz ülkeler arası savaştan bahsetmiyoruz. Çocukça mazeretler üretiyorlar. Bu operasyon İtalya´yı geçebilir. diye konuştu.Turhan Çömez ve Bedrettin Dalan´ın gelmesiyle operasyonun daha vahim ayaklarının çıkabileceğine işaret eden Orakoğlu, bu şahısların ´özel yakalama ekipleri´ tarafından acilen yakalanması gerektiğini ifade ederek siyasi, iş dünyası ve medya ayağının eksik olduğunu söyledi.

Ciddi provokasyonların yaşanabileceği bir süreç yaşanıyor, Türkiye her şeye hazırlıklı olmalı

Birileri Çiller´i Ergenekon soruşturması içine çekmeye çalışıyor

JİTEM ile ilgili iddiaların ardından Tansu Çiller´in de isminin ortaya atılmaya başlandığına dikkat çeken Orakoğlu, birilerinin Çiller´i bu olayların içine çekmeye çalıştığını savundu.Çiller´e ait belgelerin kalorifer kazanında yakılabilecekken alenen ortada yakıldığını hatırlatan Orakoğlu, ciddi provokasyonların yaşanabileceği bir sürecin yaşandığına işaret ederek Türkiye´nin her şeye hazırlıklı olması gerektiğini belirtti.Yakılan belgelerden Çiller´in haberi olduğunu düşünmediğini kaydeden Orakoğlu, Çiller´in ilk çalıştığı dönemlerde kendisinin İstihbarat Daire Başkanlığı´na atanmasının arka perdesinde Mehmet Ağar ve kadrolarının tasfiye edilmesi olduğunu ileri sürdü. ( CİHAN)

(29 Nisan 2009)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=659    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

ABD Görevlisi Cantürk davası

25.07.2020 11:46 İstanbul'da, ABD Başkonsolosluğu'nun güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütüne üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. Mütalaasını açıklayan savcı Cantü..
Tamamı 25.7.2020

Welt Muhabiri Yücel'e Hapis

25.07.2020 13:03 İstanbul'da, Alman Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel'in 'terör örgütü propagandası yapmak' ile 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek' suçlarından yargılandığı dava karara bağlandı. 16 Temmuz'da İstanbul 32. Ağır ..
Tamamı 25.7.2020

FETÖ kılcallarına inen yol: Ankesör

25.07.2020 14:21 FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından prensip edindiği gizlilik ilkesi, gözaltına alınan bir mahrem askerin itiraflarıyla başlanan "ankesör" operasyonlarıyla açığa çıkarıldı. 14 Temmuz'da basına yans..
Tamamı 25.7.2020

Futbolda Şike davası

25.07.2020 12:12 İstanbul'da, Yargıtay 5. Ceza Dairesinin, aralarında eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, eski Fenerbahçe yöneticisi Şekip Mosturoğlu'nun da aralarında bulunduğu 36 sanık hak..
Tamamı 25.7.2020

Jandarma: Darbeye 121 Müebbet

04.07.2020 13:29 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 245 sanıklı dava sona erdi. 86 kişi 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan ağırla..
Tamamı 4.7.2020

CHP'li Oğuz'a Fetö'den Hapis

04.07.2020 14:53 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'un yargılandığı dava sona erdi. 19.06.2020 GÜNKÜ DURUŞ..
Tamamı 4.7.2020

Balıkesir: Darbeye 1 Müebbet

04.07.2020 14:05 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili eski Bandırma 6. Ana Jet Üssü Komutanı hava pilot tuğgeneral Mustafa Rüştü Çelenk'in de yargılandığı dava sona erdi. 1 Temmuz'da Balı..
Tamamı 4.7.2020

Büyükada davasında 3 Hapis

04.07.2020 14:21 İstanbul'da, Büyükada'da 5 Temmuz 2017 tarihinde yaptıkları toplantıya ilişkin insan hakları örgütlerinin temsilcisi 11 sanığın 'Silahlı terör örgütüne üye olma' ve 'Silahlı terör örgütüne yardım etme' suçlarından yarg..
Tamamı 4.7.2020

Yargıtay İyidil'in Beraatini Bozdu

04.07.2020 16:24 Ankara'da, Yargıtay 16. Ceza Dairesi, İyidil ile ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan eski tümgeneral Hamza Koçyiğit, eski tuğgeneral Lütfi İhsan Yanıkoğlu, beraat eden sanıklar eski korgeneral Abdullah B..
Tamamı 4.7.2020

Kastamonu: Müebbet Onandı

04.07.2020 15:42 Kastamonu'da, 15 Temmuz darbe girişiminde sözde 'yurtta sulh konseyi' atama listesinde Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanı ve İçişleri Bakanlığı Müsteşarı olarak görevlendirilen eski Kastamonu Jandarma Bölge ..
Tamamı 4.7.2020

Şırnak: Müebbet Gerekçesi

04.07.2020 15:36 Şırnak'ta, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili Adana'da görülen davada ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılan eski Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı Harekat ve Eğitim Şube Müdürü binbaşı Hasan Bilgin'in ör..
Tamamı 4.7.2020

Mersin: Müebbetler Onandı

04.07.2020 15:20 Mersin'de, 15 Temmuz'daki darbe girişimi katıldıkları suçlamasıyla yargılanan eski Akdeniz Bölge Komutanı Nejat Atilla Demirhan ve 4 sanığa verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezaları Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi'nc..
Tamamı 4.7.2020

Futbolda Şike Kumpası davası

04.07.2020 14:37 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'Futbolda şike soruşturması'nda kumpas iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 4'ü tutuklu 107 sanığın yargılanmasına devam edildi. 01.07.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞA..
Tamamı 4.7.2020

7 Şubat MİT Kumpası davası

04.07.2020 14:26 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı açıktan giriştiği ilk operasyon olarak tanımlanan ve MİT Başkanı Hakan Fidan'ın da aralarında bulunduğu bazı kamu görevlilerinin ifad..
Tamamı 4.7.2020

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
44.719.795