Tam
EskidenYeniye
 

Ergenekon´un bir finans kaynağı daha tespit edildi: Kaçak et

Elektronik posta ile yapılan ihbarda Ergenekon sanıklarından Hüdayi Ünlüer´in, kendisi gibi işadamı Siyami Yalçın ile askeriyenin et ihalelerine girdikleri ancak belgelerinin eksik olduğu gerekçesiyle başvurularının iptal edildiği ortaya çıktı. Hayvan ticaretiyle uğraşan Ünlüer, Ergenekon sanıkları ile birlikte hareket ettiği ve kaçak etten örgüte maddi destek sağladığı iddia edildi. Kamu bankalarını dolandırdığı da ileri sürülen Ünlüer hakkında Emniyet Müdürlüğü´ne elektronik posta ile yapılan ihbarda hayvan kaçakçılığı ile Ergenekon bağlantısı gözler önüne serildi. İhbarda Ünlüer´in Veli Küçük, İbrahim Şahin, Siyami Yalçın ve Mehmet Koral gibi birçok Ergenekon sanığı ile de bağlantılı olduğu ve bankaları dolandırarak hayvan ticareti üzerinden kara para akladıkları ileri sürüldü. Suç unsuru görüşmeleri ise tespit edilerek ek klasörlerde yer aldı.

Önceki haber title=Sonraki haber

Ergenekon´un bir finans kaynağı daha tespit edildi: Kaçak et

Elektronik posta ile yapılan ihbarda Ergenekon sanıklarından Hüdayi Ünlüer´in, kendisi gibi işadamı Siyami Yalçın ile askeriyenin et ihalelerine girdikleri ancak belgelerinin eksik olduğu gerekçesiyle başvurularının iptal edildiği ortaya çıktı. Hayvan ticaretiyle uğraşan Ünlüer, Ergenekon sanıkları ile birlikte hareket ettiği ve kaçak etten örgüte maddi destek sağladığı iddia edildi. Kamu bankalarını dolandırdığı da ileri sürülen Ünlüer hakkında Emniyet Müdürlüğü´ne elektronik posta ile yapılan ihbarda hayvan kaçakçılığı ile Ergenekon bağlantısı gözler önüne serildi. İhbarda Ünlüer´in Veli Küçük, İbrahim Şahin, Siyami Yalçın ve Mehmet Koral gibi birçok Ergenekon sanığı ile de bağlantılı olduğu ve bankaları dolandırarak hayvan ticareti üzerinden kara para akladıkları ileri sürüldü. Suç unsuru görüşmeleri ise tespit edilerek ek klasörlerde yer aldı.

Et ticareti ile uğraşan İşadamı Hüdayi Ünlüer hakkında yapılan ihbar, Ergenekon örgütüne kaçak etten elde edilen paralarla maddi destek sağladığını ortaya koydu.. Ergenekon Davasının 3. iddianamesinde Örgüt üyesi olma ve Ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma ve taşıma suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istenen Hüdayi Ünlüer´in şirketini iflasa çıkarmış gibi göstererek naylon şirketler kurduğu ve bu yolla bankaları dolandırdığı belirtildi. Yurt dışından gelen kaçak hayvanları da Türkiye´de satarak Ergenekon Terör Örgütü´ne maddi destek sağladığı iddia edildi. Hayvan kaçakçılığı yaptığı ileri sürülen Ünlüer´in yine Ergenekon sanığı Siyami Yalçın ile birlikte askeriyenin yaptığı et ihalesine başvurdukları tespit edildi. Ancak eksik belgeleri oldukları gerekçesiyle ihaleye alınmadıkları belirtildi. İç Tedarik Bölge Başkanı Levazım Albay tarafından Ergenekon soruşturmasını yürüten savcılara gönderilen yazıda, 1 Mart 2005 tarihinde kemikli sığır ve koyun eti ihalesine katılan Ünlüer´e ait et şirketi eksik belgeler nedeniyle ihale dışı bırakılmıştır denildi.

İflas görüntü

Elektronik posta ile yapılan ihbarda Ergenekon sanığı Hüdayi Ünlüer hakkında Türkiye´deki et toptan piyasasındaki karanlık ilişkiler ile Güneydoğu´da sınır üzerinden yürütülen hayvan kaçakçılığının Ergenekon terör örgütüyle bağlantıları gözler önüne serildi. İhbarda şu iddialara yer verildi: İflasını açıklayan Ünlüer Et Şirketi sahibi Hüdayi Ünüler, içinde bulunduğu durum, ticari bir şirketin zor duruma düşerek, iflasından tamamen farklı olarak planlı yürütülmüş bir dolandırıcılık ve hileli iflastır. Bu şahıs çeşitli bölgelerde mezbahane ve tesis yatırımları yapmış bu tesisleri değerlerinin çok üzerinde göstermek sureti ile bankalardan kredi kullanmıştır. Başta kamu bankaları olmak üzere çeşitli finans kuruluşlarını 50 milyon YTL (Eski parayla 50 trilyon) dan fazla miktarda dolandıran Ünlüer, iflaslarını açıklamadan önce güvendik şahıslar üzerine yine et üzerine olmak üzere iki şirket kurmuştur. Daha sonra bu naylon şirketlerin sayılarında artışlar olmuş, sektördeki diğer firmalardan hatır çekleri almış ve bunları bankalara teminat göstermek sureti ile kullandığı kredi miktarını daha da artırmıştır. Bu gerçekler maalesef bugüne kadar gizli kalmış ve organize suç şebekesi günışığına çıkartılmamıştır. Sektörde iş yapan şahıslarca bilinmekte, ancak Hüdayi Ünlüer mafyatik ilişkileri ve tutumları yüzünden dile getirilememektedir.

Et depolarında işkence iddiası

Ünlüer´in çeşitli şahıslara Kartal´da bulunan merkez depolarında işkence yaptığı, dayak attığı vakalar olmuş bunların bazıları, adli makamlara bildirilmesine rağmen ya yalancı şahitler ile ya da mağdurların tehdit edilmesi sureti ile soruşturmanın önüne geçilmiştir. Ayrıca bu şahıslar kendilerine ait çiftlik evine de bazı şahısları götürmüşler ve bunların akıbeti meçhul olmuştur.

Veli Küçük depoya gidiyordu

Ergenekon soruşturması kapsamında yargılanan Veli Küçük, Kartal´da bulunan şirket merkezini sıklıkla ziyaret ederek, Ünlüer ile görüşmeler yapıyordu. Hatta örgütlenenin gizli kasalarından biri de Ünlüer ile şirketidir. Ergenekon soruşturmasının derinleştirilmesi sebebiyle bu iflas planının uygulamaya konulmuştur.

Hayvan kaçakçılığı ve Ergenekon

Ünlüer ve şirketi, PKK terör örgütünün en önemli gelir kaynaklarından olan canlı hayvan kaçakçılığından da faydalanmışlar, Güneydoğu sınırlarından yurda kaçak olarak sokulan hayvanların doğu illerindeki pazarlardan satın almak ve bunları Erzincan´da bulunan tesislerinde kesmek suretiyle menfaat elde etmişlerdir. Yurdumuzun koşulları gereği çok pahalı olan et fiyatları komşu ülkelerde 3 te 1 i hatta 4 te 1i seviyesindedir. Ülkemizde tonu 5000 USD seviyesinde olan canlı büyükbaş komşu ülkelerde 1300 USD seviyesindedir. Sadece İstanbul´un aylık et tüketiminin 5 bin ton olduğu düşünülürse bu kaçakçılığın boyutlarının dolayısı ile teröre aktarılan paranın büyüklüğü ortadadır.

Ergenekon sanıkları ile görüşme

Hüdayi Ünlüer´in, emekli Tuğgeneral Veli Küçük´ün yanı sıra Özel Harekat Dairesi eski Başkanı İbrahim Şahin, işadamı Siyami Yalçın´ın da aralarında bulunduğu Ergenekon sanıkları ile yaptığı görüşmelerle örgüt bağlantıları tespit edildi.

KÜÇÜK´Ü ESKİDEN TANIRIM

Ergenekon Terör Örgütü´ne üye olduğu gerekçesiyle tutuklu bulunan Hüdayi Ünlüer, Veli Küçük´ü 2001 yılında bir marketler zincirinin o dönemde yönetim kurulu üyesi olduğundan beri tanıştığını söyledi. Ünlüer diğer Ergenekon sanıklarını ise, Mehmet Koral´ı sahibi olduğu lokantaya gelip gitmesiyle tanıyorum. Arkadaşlığımız dostluğa kadar uzandı. Telefonlarda kendisine ´Komutan ´ diye hitap etmem de doğrudur. Kendisinin emekli albay olduğunu biliyorum. İbrahim Şahin´i ise Mehmet Koral beni tanıştırmıştı. Siyami Yalçın´da askeri birliklere ihale ile kömür veriyordu. Askeri birliklerle iş yapmanın yöntemlerinden haberdardı. Merkezi Erzurum´da bulunan İç tedarik Bölge Başkanlığı´nın et ihalesi için bir ihale açtığını birlikte katılırsak karlı olacağını söylemişti. Bundan dolay tanışıyorum dedi. ( Bugün)

Et kralı Ünlüer 8 Ocak 2009 tarihinde gözaltına alınmıştı

Ergenekon soruşturmasının 8 Ocak´taki 10. dalga operasyonunda işadamı Hüdai Ünlüer de gözaltına alınmıştı. BBP İstanbul İl Başkan yardımcısı olan Ünlüer, geçen yıl Tarım Bakanı Mehdi Eker´in de katıldığı bir törenle 12 milyon dolara mal olan Entegre et tesisi açmıştı. Ünlüer´in gözaltına alınmasının Ergenekon operasyonunun Sivas´ta gerçekleştirilen ayağı ile ilgili olduğu öne sürülmüş ve Ünlüer´in Sivas´ta gözaltına alınan şüphelilerle telefonda yaptığı konuşmaların polisin dinlemesine takıldığı iddia edilmişti. Sivas´ta Ergenekon kapsamında 12 kişi gözaltına gözaltına alınmış, çok sayıda silah ve bomba ele geçirilmişti. Gözaltına alınanlar arasında Sivas Ülkü Ocakları Eski Başkanları Bekir Çelik ve Oğuz Bulut da bulunuyor. Sivas Valisi Veysel Dalmaz, ´Şüphelilerin İstanbul bağlantılı olarak ilimizde bazı kişi ya da kişilerin öldürülmesi planlanıyordu demişti.

Dondurucuda İşkence Çiftlikte Faili Meçhul

Et piyasasında kaçakçılıkla büyük miktarda paranın teröre aktarıldığı öne sürülen ihbarda, ucuz et satan firmalara gönderme yapılıyor. İhbar mektubunda, emekli Tuğgeneral ve Ergenekon tutuklusu Veli Küçük´ün Maltepe´deki lokantasını ziyaret ettiği Ünlüer Et firmasının, örgütlenmenin kasası olduğu iddiası da yer aldı. Savcılığın içeriğini sorduğu Hüdai Ünlüer ise, ihbarın asılsız olduğunu savundu. İhbar mektubunun içeriği ve 47. şüpheli olarak Ünlüer´in savcıya verdiği yanıtlar, 3. Ergenekon iddianamesinin 1378. sayfasında yer aldı. Ünlüer, Organize Suçlar ve savcılıkta verdiği ifadesinde emekli Tuğgeneral Veli Küçük´ü tanıdığını belirterek, şunları söyledi: ?İhbarda belirtilen hususlar asılsızdır. Veli Küçük ile 2001-2004 arasında Endi mağazalarının et reyonlarını işlettiğim dönemde tanıştım. Bu dönemde Veli Küçük, Endi ve Gima mağazalarında yönetim kurulu üyesi olduğundan, bir kez iş amaçlı Endi´nin Bostancı´daki genel merkezinde ticari amaçlı görüştüm.

Hatalı yatırımdan battık

Kendisini 2003´te Gurme Lokantası´nın açılışına davet ettim, eşiyle geldi. 2005 yılında lokantanın ikinci şubesinin açılışına davet ettim, yalnız geldi, yarım saat kalıp ayrıldı. Bu açılışlara birçok sanatçı, belediye başkanı ve bürokrat gelmekteydi. Ben Ünlüer et firmasını 30 yıldır büyük güçlüklerle bu aşamaya getirdim. Daha sonra hatalı yatırımlar nedeniyle zor durumda kaldık, ekonomik sıkıntıya girdik. Hiçbir terör örgütü aile yapımıza uymaz.? (170. klasör- sayfa 114)

(22 Eylül 2009, 15:20)

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

Ergenekon´un finans kaynakları manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mansetgoster.asp?haber_no=963    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kayseri: Darbeye 14 Yıl Hapis

27.09.2020 13:36 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde Yurtta Sulh Konseyince hazırlanan listede adı 'Kayseri sıkıyönetim komutanı' olarak geçen eski Kayseri Garnizon Komutanı..
Tamamı 27.9.2020

Dink Davasında Mütalaaya Geçildi

27.09.2020 11:16 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 76 sanığın yargılanmasına devam edildi. 16 Eylül'de, İstanbul 14'üncü Ağır Ce..
Tamamı 27.9.2020

Can Dündar Kaçak Sayılacak

27.09.2020 12:34 İstanbul'da, MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin yargılanan firari sanık eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar hakkında, 15 gün içinde mahkemeye gelmemesi durumunda 'kaçak' sayılacağı ve mal varlı..
Tamamı 27.9.2020

FETÖ'ye operasyon üstüne operasyon

27.09.2020 14:57 FETÖ'nün TSK, mahrem imam, avukatlık ve diğer yapılanmalarına art arda operasyonlar gerçekleştirildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ'nün avukatlık yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturmada 60 şüpheli hakkın..
Tamamı 27.9.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

27.09.2020 10:37 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılanmasına sanıkların esas hakkındaki müta..
Tamamı 27.9.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

27.09.2020 10:52 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğu..
Tamamı 27.9.2020

Kara Kuvvetleri Darbe davası

27.09.2020 10:26 Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 142 sanıklı davaya, eski Yarbay Sinan Şimşek'in esasa ilişkin savunmasıyla devam edildi. Ankara ..
Tamamı 27.9.2020

İzmir Darbe davası

27.09.2020 13:30 İzmir'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin 282 sanıklı davadan dosyaları ayrılan 4 sanığın yargılanmasına devam edildi. 7 Eylül'de İzmir 20. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu s..
Tamamı 27.9.2020

Darbeci Komutan Tarım davası

27.09.2020 12:56 Adana'da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında eski Ankara İl Jandarma Komutanı kurmay albay Cengiz Tarım'ın 'anayasal düzeni ihlal etmek' ve 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçlarından yargılandığı davaya devam edildi...
Tamamı 27.9.2020

Adana MİT Tırları davası

27.09.2020 10:03 Adana'da, Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulmasını organize ettikleri belirtilen FETÖ/PDY'nin 11 'sivil imamı' ile eski bir tuğgeneralin de aralarında bulunduğu 50 sanığın yargılanmasına devam edildi. 21.09.202..
Tamamı 27.9.2020

Adana 43 sanıklı FETÖ davası

27.09.2020 10:00 Adana'da, daha önce haklarında işlem yapılan FETÖ/PDY üyelerine ve ailelerine para aktarılmasını sağladıkları iddia edilen, aralarında örgütün 'Türkiye finans sorumlusu'nun da bulunduğu 9'u tutuklu 43 sanığın yargılanm..
Tamamı 27.9.2020

Sakarya 34 sanıklı Fetö davası

27.09.2020 12:24 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye ilişkin davada, kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi biri tutuklu, ikisi firari 34 sanığın yargılanmasına devam edildi. 22 Eylül'de Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesindek..
Tamamı 27.9.2020

Sakarya 11 Sanık: Yasadışı Dinleme

27.09.2020 12:20 Sakarya'da, eski Sakarya emniyet müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay'ın da aralarında bulunduğu, 3'ü firari, 10'u eski emniyet mensubu 11 sanığın yargılandığı davanın duruşması görüldü. 11 Eylül'de Sakarya 2. Ağır C..
Tamamı 27.9.2020

Sakarya 11 Sanık: Fetö Sağlıkçıları

27.09.2020 12:15 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında, aralarında meslekten ihraç edilenlerin de bulunduğu 11 sağlık çalışanının yargılandığı davada mütalaa verildi. 10 Eylü..
Tamamı 27.9.2020

Kara Kuv.: Mahremlere 24 Hapis

05.09.2020 11:47 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki mahrem yapılanmasına ilişkin açılan davada mahkeme, 24 sanığın 1 yıl ile 15 yıl arasında hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. 25 Ağ..
Tamamı 5.9.2020

ÖSYM Sınav Hırsızlığı'na 4 Hapis

05.09.2020 11:00 Ankara'da, ÖSYM tarafından hazırlanan sınav sorularının 'Sır Cihazı'na aktarılması sırasında ÖSYM'de çalışan FETÖ üyeleri tarafından kopyalanmasına ilişkin 4 sanık hakkında açılan davada karar açıklandı. 3 Eylül'de An..
Tamamı 5.9.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
45.708.905