15 Temmuz ABD/Fetö Darbesine Direniş Bayramımız Kutlu olsun.. İşte saat saat 15 Temmuz 2016 gecesi yaşananlar
15 Temmuz ABD/Fetö Darbesine Direniş Bayramımız Kutlu olsun.. İşte saat saat 15 Temmuz 2016 gecesi yaşananlar
Tam
EskidenYeniye
 

Ankara Polatlı Darbe davası

Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara'nın Polatlı ilçesindeki 58. Topçu Tugayı ile Topçu ve Füze Okul Komutanlığında yaşanan olaylara ilişkin 197'si tutuklu 330 sanığın yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

04.04.2017 16:41 Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara'nın Polatlı ilçesindeki 58. Topçu Tugayı ile Topçu ve Füze Okul Komutanlığında yaşanan olaylara ilişkin 197'si tutuklu 330 sanığın yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

03.04.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'nde görülen davanın beşinci haftasındaki ilk duruşmada tutuksuz sanıkların savunmaları tamamlandı.

Tutuksuz sanıklardan Uğur Ünal, binbaşı rütbesinde ve görevinin başında olduğunu kaydetti. Darbe girişiminin yaşandığı gece yapılan ilk toplantıda birliğin denetleneceğinin söylendiğini ifade eden Ünal, eski albay Selçuk Serhat Pesek'in, "Savaşa hazırlanır gibi hazırlanın, denetleme yapılacak." dediğini öne sürdü.

İlerleyen saatlerde eski tugay komutanı Murat Aygün'ün katıldığı bir toplantı daha yapıldığını belirten Sanık Ünal, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Tugay komutanı içeriye girerken 'Sıkı yönetim ilan edildi' gibi bir şeyler söyledi. Arkasından da 'Ben Polatlı garnizonunun sıkı yönetim komutanı oldum' dedi. Toplantı salonunda bulunan sivil giyimli biri elindeki poşette olan telsizleri komutanın masasına bıraktı. Son zamanlarda sıklaşan terör saldırılarına dair istihbarat bilgilerinden ötürü kanuni bir sıkıyönetim emri olduğunu düşündüm. Toplantıda tarafıma bir görev verilmedi, eylemlere katılmadım. Mahkemenizden beraatımı talep ediyorum."

"Emri yerine getirmeyeceğiz"

Sanık Rıfkı Seyhan, 15 Temmuz'da terör saldırısı ihtimali üzerine tedbir amaçlı fırtına obüslerinin Ankara'ya götürüleceğini ve hazırlık yapması talimatının verildiğini anlattı.

Bunun üzerine birliğe 2 kilometre mesafedeki Sakarya Kışlası'na giderek hazırlıklara başladığını aktaran Seyhan, televizyonlardan darbe girişimini öğrendiğini ifade etti.

Seyhan savunmasında şunları kaydetti:

"Televizyonlarda Cumhurbaşkanı ve kuvvet komutanlarının açıklamalarını duydum. Fırtına obüslerinin Ankara'ya götürülme sebebinin darbe girişimine iştirak olabilir diyerek verilen emri uygulamama kararı aldım. Komutanın emir astsubayına telefon açarak bu kararımı bildirdim. Bu esnada tanımadığım başka bir ekip geldi ve obüs toplarından birini götürdü. Ben yanımdaki ere dönerek, 'Tekrar gelirlerse emri yerine getirmeyeceğiz' dedim. Diğer kışladan güvenli olduğunu düşündüğüm için sabaha kadar burada bekledim. Benim kesinlikle FETÖ ile bağım yoktur. Beraatımı talep ediyorum."

Diğer tutuksuz sanıkların savunmalarının ardından mahkeme heyeti, duruşmaya yarın devam edilmek üzere ara verdi. Yarın yapılacak olan duruşmada tanık beyanlarının dinlenilmesi bekleniyor.

04.04.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'nde görülen davada tutuksuz sanıklar ve tanıklar dinlenildi.

Duruşmada tanık polis memuru Satılmış Çetiner, darbe girişiminden haberdar olduktan sonra Yapracık mevkisinde, yanındaki polislerle Polatlı'dan gelen askerleri durdurmak için barikat kurduklarını anlattı.

Konvoydaki askerlerin Ankara'ya doğru hareket etmekte ısrarcı olmadıklarını belirten tanık Çetiner, 86 askerin polise direnmeden teslim olduklarını söyledi.

Çetiner, "Vatandaşlar askeri konvoyun geldiğini söyledi. Ben vatandaşlardan askerlere, askeri kalkışmanın başarısız olduğunu, teslim olmalarını söylemelerini istedim. Telsizden polis merkezine durumu bildirdim. Merkezden bana askerleri teslim almam konusunda talimat verdiler. Bu esnada askerlerden bana ve halka karşı ne silah doğrultuldu ne de bir müdahalede bulunuldu. Yürüyerek öndeki askeri aracın yanına gittim. Araçtaki üsteğmene teslim olmasını söyledim. Zaten tir tir titriyordu, bana 'Tamam' dedi. Ardından onunla birlikte konvoy komutanının yanına gittik. Ona durumu anlattım, o da teslim olacaklarını ifade etti. Askeri araçları ilerideki benzinliğe çektik. Bu esnada emniyet müdürü geldi ve askerleri teslim aldık." ifadelerini kullandı.

"Sela ve ezanları susturun"

Tanık olarak beyanları alınanlardan Albay Göksel Dikici ise sanıklardan eski tuğgeneral Murat Aygün'ün kendisine ezan ve selaları susturma görevi verdiğini ancak bunu kabul etmediğini anlattı.

Tanık Dikici, darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz'da mesainin ardından evine gittiğini, birlikten gelen çağrı ile geç saatlerde kışlaya geçtiğini aktardı. Eski Tuğgeneral Aygün'ün kendisiyle görüşmek isteği üzerine yanına gittiğini kaydeden tanık Dikici, "Bana, 'Sela ve ezan yayınları Polatlı merkezinden yapılıyor. Gidin ve bunları susturun.' dedi. Ben cevaben, 'Görev alanım değil, yapmayacağım' dedim. Ardından Aygün arabasına binerek uzaklaştı. Sonrasında nöbet kulübelerini kontrol ettim ve nizamiyeye gelen vatandaşları sakinleştirmeye çalıştım." ifadelerini kullandı.

Tutuksuz sanık savunmaları ve tanık beyanlarının alındığı duruşmaya yarın devam edilecek.

05.04.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'nde görülen davada, tutuksuz 4 sanık ile tanıkların beyanları dinlenildi.

Sanık ve tanıkların dinlenilmesinin ardından mahkeme heyeti, sanık avukatlarına söz verdi.

İddianamede, kursiyer uzman çavuşlarla darbe girişimine karşı okunan sela ve ezanları susturmak için kışladan çıktığı belirtilen sanık eski yarbay Abdülkerim Ceyhan'ın avukatı Torun beyanlarda bulundu.

Avukat Torun, müvekkili Ceyhan'ın amirlerinden aldığı emirle kışladan çıktığını, girdiği camide vatandaşlarca darp edilmesine rağmen metanetli davrandığını ve silahına sarılmayarak şehit sayısının yükselmesinin önüne geçtiğini söyledi.

Ceyhan'ın suçsuz olduğunu öne süren Torun, "Evet çok sıra dışı bir gece. Belki de halkın yardıma çağrılması gerekiyordu. Ama 5 vaktin dışında okunan ezanı susturmak suç mudur? Suç değildir, tam tersi kanunların uygulanmasıdır. Müvekkilime amirleri bir emir vermiştir, müvekkilim de bunu uygulamıştır." şeklinde savunmada bulundu.

Müvekkili Ceyhan'ın, FETÖ mensubu olmadığını ve darbe girişiminde rol almadığını iddia eden avukat Torun, müvekkilinin tahliyesini talep etti.

Duruşmaya yarın avukat beyanlarının alınmasıyla devam edilecek.

06.04.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'nde görülen davada, tutuksuz bir sanık ile avukatların beyanları dinlenildi.

Savunmasını yapan tutuksuz sanık Aziz Tarhan, 15 Temmuz gecesi konvoy halinde kışladan çıktıklarını, konvoy komutanlarının darbe girişimini öğrenmesi üzerine kışlaya geri döndüklerini beyan etti.

Soru üzerine, kışladan çıkarken sanık eski Albay Selçuk Serhat Pesek'i gördüğünü ifade eden Tarhan, Pesek'in, "Karşınıza çıkıp sizi durdurmak isteyen olursa durmayın." dediğini iddia etti.

Savunmanın ardından sanık avukatları tahliyeye yönelik taleplerde bulundu.

Duruşmaya yarın avukat beyanlarının alınmasıyla devam edilecek.

Beyanların ardından mahkemenin ara kararı açıklaması bekleniyor.

07.04.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara'nın Polatlı ilçesindeki 58. Topçu Tugayı ile Topçu ve Füze Okul Komutanlığında yaşanan olaylara ilişkin 197'si tutuklu 330 sanığın yargılandığı davada ara kararını açıklayan mahkeme, 8 sanığın tahliyesine karar verdi.

Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'nde görülen davanın bugünkü celsesi, taraf avukatlarının beyanlarının alınmasıyla başladı.

Avukatların taleplerini dinleyen mahkeme heyeti, ara karar için duruşma savcısından mütalaasını sordu.

İddia makamı, Polatlı Emniyet Müdürlüğünden 15 Temmuz gecesi telsiz kayıtlarının istenilmesi, aralarında Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutanlığı Muhabere ve Muhabere Destek Eğitim Komutanı eski korgeneral Metin İyidil ile eski tuğgeneral Ali Kalyoncu'nun da bulunduğu 8 kişinin tanık olarak dinlenilmesi, tutuklu sanıklar yönünden ise tutukluluk halinin devamı talebinde bulundu.

Müzakere için verilen aranın ardından kararını açıklayan mahkeme, sanık beyanlarında adı geçen 2 kişinin tanık olarak dinlenilmesi, yine sanık beyanlarında yer alan bir uzman çavuş hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulması, Polatlı Emniyet Müdürlüğünden 15 Temmuz gecesine ait telsiz kayıtlarının istenilmesine ve tutuklu 8 uzman erbaşa yurt dışı çıkış yasağı koyarak tahliyesine karar verdi.

Kararın ardından dosya kapsamındaki tutuklu sanık sayısı 189'a düştü. Mahkeme diğer talepleri, daha sonra karara bağlanmasına hükmederek duruşmayı erteledi.

Karardan sonra bazı sanık yakınları, Anadolu Ajansı personeline ve aracına yönelik sözlü ve fiili müdahalede bulundu.

Paralel yapı-15 Temmuz (2016)-22 Aralık (2016) 'Ankara Polatlı 58. Topçu Tugayı Darbe Yap. 330 sanık' davası

(04 Nisan 2017, 16:41), son güncel.: (08 Nisan 2017, 12:51)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=10038    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

04.07.2020 13:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 16.0..
Tamamı 4.7.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

04.07.2020 13:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 4.7.2020

Eski Başyaver Yazıcı davası

04.07.2020 15:33 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtayın b..
Tamamı 4.7.2020

İzmir Casuslukta Kumpas davası

04.07.2020 15:07 İzmir'de, 'askeri casusluk soruşturması'ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 96 sanığın yargıl..
Tamamı 4.7.2020

Selam-Tevhid Kumpası davası

04.07.2020 13:23 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 54 eski hakim ve sav..
Tamamı 4.7.2020

Kayseri Darbe davası

04.07.2020 15:11 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde Yurtta Sulh Konseyince hazırlanan listede adı 'Kayseri sıkıyönetim komutanı' olarak geçen eski Kayseri Garnizon Komutanı..
Tamamı 4.7.2020

Darbeci Albay'a 14 yıl Hapis

04.07.2020 17:14 Kayseri'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde 'yurtta sulh konseyi' tarafından hazırlandığı öne sürülen listede, adı, 'Giresun sıkıyönetim komutanı' olarak geçen Kayseri Jandarma Bölge Komutan..
Tamamı 4.7.2020

Kuleli ağı mahrem itiraflarda

04.07.2020 17:18 Konya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınarak etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanan itirafçı 'mahrem imam', Kuleli..
Tamamı 4.7.2020

Suikast Timinin Yağma davası

04.07.2020 15:27 Muğla'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast girişiminde bulunan 37 kişi için 'nitelikli yağma' suçundan açılan dava Covid-19 salgını nedeniyle ileri bir tarih..
Tamamı 4.7.2020

ABD Görevlisi Cantürk davası

04.07.2020 14:14 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'nda güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütü FETÖ'ye üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. 16 Haziran'da..
Tamamı 4.7.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

04.07.2020 12:34 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 17 H..
Tamamı 4.7.2020

Faruk Güllü'nün Hapis Gerekçesi

04.07.2020 16:54 İstanbul'da, baklavacı Faruk Güllü'ye "Fetö silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan mahkemece verilen 8 yıl 9 aylık hapis cezası hükmünün gerekçesi hazırlandı. 20 Haziran'daki gelişmeye dair edinilen bilgiye göre, ..
Tamamı 4.7.2020

Batmaz'ın Yakınlarının Fetö davası

04.07.2020 16:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunduğu belirlenen örgütün 'sivil imamı' Kemal Batmaz'ın eşi Gonca Batmaz'ın da aralarında bulunduğu 3 sanığın yargılandığı dav..
Tamamı 4.7.2020

Ecevit Üniversitesi Fetö davası

04.07.2020 16:15 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada, Bülent Ecevit Üniversitesinde (BEÜ) görevliyken meslekten ihraç edilen 15 akademisyenin yargılanmasına devam edildi. 23 Ha..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
44.132.257