Tam
EskidenYeniye
 

Avukat Yapılanmasına 30 tutuklama

İstanbul'da FETÖ avukat yapılanmasına ilişkin soruşturmada gözaltına alınan 38 avukattan 30'u tutuklandı. 8'i ise adli kontrolle serbest bırakıldı. Tutuklanan avukatlar arasında, eski MHP milletvekili Meral Akşener'in avukatı Nuri Polat, Dink cinayeti davası sanığı Erhan Tuncel'in avukatı Erdoğan Soruklu ve FETÖ'den dava açılan eski emniyet müdürlerinin avukatlığını yapan Nazif Aktaş ile Seyfettin Dayan da yer alıyor. Şüphelilerin avukatlık mesleğini yapıyor görünümü altında FETÖ yapılanmasının amaçlarını gerçekleştirmek için eylem ve işlemlerde bulundukları, örgütün amaç ve stratejisi doğrultusunda algı oluşturmaya çalıştıkları belirtildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

09.04.2017 15:26 Fetullahçı Terör Örgütü'nün avukat yapılanmasına ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından yürütülen soruşturmada gözaltına alınan 38 avukatın emniyetteki işlemleri tamamlandı.

5 Nisan'daki gelişmeye göre, Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirilerek soruşturma savcılığına çıkarılan 38 şüpheliden 31'i tutuklama 7'si ise adli kontrol tedbiri talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi.

İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, şüphelilerden 30'unun 'silahlı terör örgütü üyeliği' suçundan tutuklanmasına karar verirken, 8'inin adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına hükmetti.

Savcılığın sevk yazısında şüphelilerin çoğunluğunun FETÖ'nün kriptolu haberleşme programı ByLock kullanıcısı oldukları belirtilirken, bazı şüphelilerin Bank Asya'da hesaplarının bulunduğu, FETÖ liderinin ' Bank Asya'ya para yatırın' çağrısının ardından hesaplarındaki para miktarında artışlar olduğunun tespit edildiğine değinildi.

ByLock kullanıcısı şüphelilerden Muhittin Yılmaz'ın HTS kayıt incelemelerinde, haklarında FETÖ üyeliğinden soruşturma yürütülen tepe isimler ile firari şüpheli avukatlarla sıklıkla görüşmeler yaptığı ve FETÖ yapılanmasının avukatlık kısmında oluşturulan ve KHK ile kapatılan Boğaziçi Avukatlar Derneği üyesi olduğu anlatıldı.

Soruşturma kapsamında etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanarak ifade veren şüpheli avukat Cesim Parlak'ın FETÖ ile irtibatlı isimlerle sıklıkla telefon görüşmeleri yaptığı kaydedilen sevk yazısında, 'Şüphelinin FETÖ mensuplarına sahip çıktığı 'Paralelcilere(!) sahur eziyeti' diyerek bir soruşturmayı haksız göstermeye çalıştığı, FETÖ mensuplarına kötü muamele yapıldığını savunduğu, 'MİT Tırlarının yolu Laheyden geçer mi' şeklindeki yazısı ile FETÖ mensubu ağzıyla konuştuğu, örgütsel talimata uyarak 15.11.2014 tarihinden sonra Bank Asya'ya 45 Bin TL para yatırdığı' vurgulandı.

'Elindeki dokümanlarını imha etmeden yakalayın'

Hakim kardeşi FETÖ üyeliğinden tutuklu avukat Selami Kurt'un da etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanarak ifade verdiği, Kurt'un Bakırköy bölgesinde FETÖ toplantı ve etkinliklerine katılan olarak isminin geçtiği anlatıldı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü 155 hattına, ' İstanbul Barosu'na kayıtlı Selami Kurt adlı şahıs Erzurum-Horasan doğumlu 41 yaşındadır. Avukattır. Samanyolu TV ve Zaman Gazetesi'nin de avukatlığını yapmıştır. Elinde dokümanlar olabilir, imha etmeden yakalanması gerekiyor' şeklinde ihbarda bulunulduğu hatırlatıldı.

Avukatlık mesleğini yapıyor görünümü altında örgütsel tavırla hareket ettiği

Şüpheli avukat Seyfettin Dayan'ın Bylock kullanıcısı örgüt imamı ve yönetici konumundaki kişilerle yoğun irtibatının bulunduğu, FETÖ emniyet yapılanması davasının görüldüğü İstanbul 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki 21 Şubat 2017 tarihli duruşmada avukatlık mesleğini yapıyor görünümü altında örgütsel tavırla hareket ettiği, duruşma hakimine yönelik olarak sanıkları tahrik edici şekilde örgütsel tarzda konuşmalar yaptığı belirtildi. Şüpheli Dayan'ın, avukatlığını yaptığı FETÖ'den tutuklu emniyet mensubu Yakub Saygılı'ya FETÖ yapılanması altında faaliyet gösteren Rumi Forum yazılı belgeler verdiği vurgulandı.

Gülen'in avukatı Erdemli ifadesinde avukat Şen'in adını verdi

Şüphelilerden Abdullah Şen adlı avukatın Tahşiye Kumpas davası sanığı Hidayet Karaca ve FETÖ firarisi Ekrem Dumanlı ile yoğun irtibatının bulunduğuna dikkat çekildi. Aynı soruşturma kapsamında ifadesi alınan FETÖ lideri Fetullah Gülen'in avukatı Orhan Erdemli'nin şüpheli Şen hakkında, 'Gerçekte hiçbir avukatlık faaliyetinde bulunmamakta, sadece cezaevi ve gözaltında bulunan örgüt üyelerini dolaşarak bu şahıslara kurye ve destek faaliyeti yürütmektedir. Hatta ben gözaltındayken aynı nezarette FETÖ'den alınmış Serkan adlı bir şahıs, özel avukatı olduğu halde Abdullah Şen'in de geldiğini söyledi. Bu şahıs Şen'in kendisine 'Orhan Erdemli'ye dikkat edin o itirafçıdır' demiş. Abdullah Şen normal bir avukat değil bildiğimiz örgüt avukatıdır. Hiçbir rutin avukatlık faaliyetinde bulunmadığı kanaatindeyim' şeklindeki ifadesi de savcılığın sevk yazısında yer aldı.

Bir ihbar da e-postayla yapılmış

Şüpheli Erdoğan Soruklu hakkında Muharebe Elektronik Şube Müdürlüğü'ne e posta yoluyla ihbar yapıldığı, bu ihbarda, 'Erdoğan Soruklu sahibi olduğu avukatlık bürosunda cemaatçilerle toplantı yapmakta, cemaatçi avukatları işe almaktadır. 15 Temmuz'dan sonra da hala cemaatçilerin avukatlığını yapmaktadır. Yanında çalışan avukatlardan Onur Çeliktaş adlı şahsın cemaatte ev ağabeyidir' ifadeleri kullanıldığı belirtildi.

Akşener'in Avukatının ifadesi

FETÖ'nün avukat yapılanmasına yönelik soruşturmada tutuklanmalarına karar verilen 30 avukatın arasında MHP'den ihraç edilen Meral Akşener'in avukatı Nuri Polat'ın da olduğu ortaya çıktı. Polat ifadesinde, 'Meral Akşener'e yakın bir safta olmam nedeniyle genel merkeze yakın olan bir takım gruplarca tarafıma karalama yapıldı. Tarafım hedef alınarak aslında yanında saf tuttuğum Meral Akşener baz alınmıştır' dedi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından FETÖ'nün avukat yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturmada tutuklanan 30 avukatın arasında MHP'den ihraç edilen Meral Akşener'in avukatı Nuri Polat'ın da olduğu ortaya çıktı. İstanbul 14'üncü Sulh Ceza Hakimliği kararıyla 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan tutuklanan avukat Polat ifadesinde, herhangi bir FETÖ davasında avukatlık yapmadığını savunarak, '2007-2008 yıllarında MHP'de görevliydim. O tarihlerde MHP'de çeşitli dönemlerde görev aldım. 2015 yılında Olağan Genel Kurul yaptık. İl Disiplin Kuruluna seçildim. Bu görevimi yaparken 7 Haziran ile 1 Kasım seçimleri sırasında genel merkezin seçim tavırları nedeniyle muhalif kanatta yer aldım. Meral Akşener'e yakın bir safta olmam nedeniyle genel merkeze yakın olan bir takım gruplarca tarafıma karalama yapıldı. Tarafım hedef alınarak aslında yanında saf tuttuğum Meral Akşener baz alınmıştır' dedi.

Bir montaj tweetle aleyhine karalama kampanyası yapıldığını belirten şüpheli avukat Polat, 'Montaj tweeti sosyal medyada öğrendim. Bir fotoğraf, fotoğrafın içerisinde televizyon görüntüsü, bu görüntünün içinde de Fetullah Gülen'in resmi yer almıştır. Bu tweet ile Meral Akşener ile olan selfienin de bu resim yan yana getirilerek aleyhimde karalama kampanyası yapılmıştır. Bunun üzerine siyasetten soğudum ve bir kenara çekildim. 2016 yılı Ağustos sonrasında Milliyet Gazetesi'ne FETÖ'nün MHP'ye sızma başlığı altında 33 kişinin arasında Fatih İlçe Başkanı Ali Dinçer Solak ve tanıdığım 3 kişi yer aldı. Suçu olanlar kaçtı. Böyle bir yapılanma içerisinde yer alanlar ülkeyi terk etti. Ağustos ayı içerisinde bir fabrika işine yatırım yapmak için Ukrayna'ya gitmiştim. Oradan Almanya'ya gidecektim ancak hakkımda gazetelerde bazı haberler görünce İstanbul'a döndüm' ifadelerini kullandı.

'Bilincim tam olarak yerinde değil'

'Bilincim tam olarak yerinde değildir' diyen şüpheli Polat savunmasında 'Kıstas olarak kabul edildiğini gördüğüm hiçbir şey benimle alakalı değildir. Florya FETÖ'cülerin ağababaların bulunduğu yermiş, Florya'da yaşadığım için bunlarla bağlantılarımın olduğu iddia edildi. Benim çocuklarım ve bütün akrabalarımın çocukları Prestij Koleji'nde okudu. Birkaç kez isim değiştiren okul daha sonra kapandı. 17 Aralık'tan sonra çocuklarımı o okuldan alacaktım, çocuklarım okuldan ayrılmak istemediği için almadım. Dosyada hakkımda 25 tweet vardır, Dijitürk ile ilgili olanın haricinde tweetleri kabul ediyorum. Ben aynı zamanda siyasetçiyim' ifadelerine yer verdi.

DİNK SANIĞINI KONTROL ALTINDA TUTMA AMACI

Öte yandan savcılığın sevk yazısında, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin görülen davada sanık olan Erhan Tuncel'in avukatı olan şüpheli Erdoğan Soruklu'nun, kapatılan İHSANDER Derneği'nde yönetim kurulu üyesi olduğu da belirtildi. Yazıda, Soruklu'nun 'Bugün itibariyle FETÖ / PDY yapılanmasının örgütsel komplo ve operasyonu olduğu anlaşılan gazeteci-yazar Hrant Dink'in öldürülmesi olayına iştirak eden Erhan Tuncel'in örgütsel kontrol altında tutulabilmesi amacıyla avukatlığını yaptığı' ifade edildi.

Şüphelilerin avukatlık mesleğini yapıyor görünümü altında FETÖ yapılanmasının amaçlarını gerçekleştirmek için eylem ve işlemlerde bulundukları, örgütün amaç ve stratejisi doğrultusunda algı oluşturarak FETÖ yapılanmasına üye olmak suçunu işledikleri ifade edildi. Kaçma şüpheleri, delil durumu ve atılı suçların niteliği dikkate alınarak şüphelilerin 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan tutuklanmaları istendi.

OPERASYONLARIN GEÇMİŞİ

23 Mart'ta, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Fetullahçı terör örgütünün avukat yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Zaman Gazetesi, Bank Asya, Akın İpek'in avukatları ile Hrant Dink cinayetinin azmettiricisi olmakla suçlanan Erhan Tuncel ve bazı eski emniyet müdürlerinin avukatlarının da aralarında bulunduğu 80 kişi hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı.

Karar üzerine harekete geçen İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri İstanbul, Antalya, Ankara, Çanakkale ve Edirne'de belirlenen 77 adrese eş zamanlı operasyon düzenlemiş, aralarında Hrant Dink cinayetinde azmettiricilikle suçlanan Erhan Tuncel'in avukatı Erdoğan S.'nin de bulunduğu 42 şüpheli gözaltına alınmıştı. 3 kişi emniyetten serbest bırakılırken, avukatlardan 1'i ise adli kontrol hükümleri uygulanarak salıverilmişti.

Haklarında yakalama kararı bulunan 80 şüphelinin 53'ünün Bylock kullanıcısı olduğu öğrenilirken, Fetullahçı terör örgütünün avukatlardan sorumlu sözde imamı A.Y.B.'nin ise yurt dışına kaçtığı belirtilmişti.

Soruşturma kapsamında, daha önce 19 Ağustos 2016'da da 91 şüpheli avukat hakkında gözaltı kararı verilmiş, operasyonlar kapsamında gözaltına alınan 25 kişi tutuklanmıştı.

İlerleyen günlerde ise 13 avukat hakkında gözaltı kararının verildiği bir operasyon daha gerçekleşmişti.

Paralel yapı-19 Ağustos (2016) 'İstanbul Avukat Yapılanması/Gülen'in avukatları 95 gözaltı' soruşturması
Paralel yapı-27 Ağustos (2016) 'İstanbul Avukat Yapılanması 13 gözaltı' soruşturması
Paralel yapı-23 Mart (2017) 'İstanbul Avukat Yapılanması 80 gözaltı' soruşturması

(09 Nisan 2017, 15:18)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=10078    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

12.01.2021 10:18 İstanbul ve Sakarya'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden FETÖ'nün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından saklanmasına yard..
Tamamı 12.1.2021

Kavala-Barkey Darbe davası

11.01.2021 13:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde yönetici olarak rol aldıkları iddia edilen firari sanık eski CIA Danışmanı Henri Jak Barkey ile 'Anayasa'yı ihlal' ve 'siyasi veya askeri casu..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Üniversite Yapılanmasına dava

11.01.2021 15:03 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından başlatılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanması' soruşturması kapsamında, aralarında öğrenci yapılanması sorumlularının da bul..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Yüksek Yargısı AYM'de

12.01.2021 09:11 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği suçundan hapis cezası alan eski Yargıtay üyeleri Necati Meran, Mehmet Ali Demirezici ve Esabil Saylak ile irari sanık Kenan Karabeyeser'in, 'görevi kötüye kullanma' suç..
Tamamı 12.1.2021

Hrant Dink davası

11.01.2021 15:33 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 11.1.2021

Muhafız Alayı Darbe davası

11.01.2021 13:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 11.1.2021

Karlov Suikastı davası

11.01.2021 12:45 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un suikast sonucu öldürülmesine ilişkin aralarında FETÖ/PDY elebaşı firari Fetullah Gülen'in de bulunduğu 7'si tutuklu 28 sanığının yargılanmasına devam edildi. 7 ..
Tamamı 11.1.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

11.01.2021 11:44 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 2..
Tamamı 11.1.2021

Askeri Öğrenci Sorumlusuna Hapis

12.01.2021 15:27 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada, örgütün askeri öğrencilerden sorumlu 'doktor' konumundaki sanığa 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi. 29 Aralık'ta Gaziantep 7..
Tamamı 12.1.2021

Böcek Davasında Cezalar Düştü

12.01.2021 09:32 Ankara'da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı sırasında çalışma ofislerine 'böcek' olarak adlandırılan dinleme cihazlarının konulmasına ilişkin 14 sanıklı davada verilen kararların Yargıtay tarafından 5..
Tamamı 12.1.2021

Adana: 22 Sanıklı Fetö davası

11.01.2021 10:35 Adana'da, daha önce işlem yapılan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerine ve ailelerine finansal destekte bulundukları iddiasıyla haklarında 25'er yıla kadar hapis istemiyle dava açılan 8'i tutuklu 22 sanığın yargılan..
Tamamı 11.1.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine Dava

11.01.2021 10:31 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 10 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 11.1.2021

Atabeyler Kumpası: Yüzbaşıya Beraat

12.01.2021 13:29 Ankara'da, 2006'da FETÖ'nün kumpas davalarından olan 'Atabeyler Grubu' davasının sanığı eski Yüzbaşı Murat Eren, 'devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin gizli kalması gereken bilgileri açıklama' suçundan b..
Tamamı 12.1.2021

Akıncı Üssü: 291 Müebbet

17.12.2020 11:12 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullanılan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin, örgütün "sivil imamlar"ı ile Ankara'ya bomba yağdıran pilotların da yargıland..
Tamamı 17.12.2020

Selam-Tevhid Kumpası: 29 Müebbet

17.12.2020 12:01 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de yer aldığı ..
Tamamı 17.12.2020

Dink: Akyürek ve Yılmazer'e Müebbet

17.12.2020 11:40 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 17.12.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
47.703.647