Tam
EskidenYeniye
 

18 Fetö sanığına hapis cezası

Çeşitli illerde görülen Fetö davalarından bazıları sonuçlandı. 18 sanığa yöneltilen Fetullah Gülen Terör Örgütü (FETÖ/PDY) üyeliği suçlaması sabit görülerek hapis cezaları verildi. 7 sanığa 6 yıl, 8 sanığa 7 yıl, 2 sanığa 8 yıl ve 1 sanığa 9 yıl hapis cezası verildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

09.04.2017 10:55 Çeşitli illerde görülen Fetö davalarından bazıları sonuçlandı. 18 sanığa yöneltilen Fetullah Gülen Terör Örgütü (FETÖ/PDY) üyeliği suçlaması sabit görülerek hapis cezaları verildi. 7 sanığa 6 yıl, 8 sanığa 7 yıl, 2 sanığa 8 yıl ve 1 sanığa 9 yıl hapis cezası verildi.

1) BURDUR: AĞLASUN GIDA TARIM VE HAYVANCILIK İLÇE MÜDÜR VEKİLİ H.Ö'YE 6 YIL HAPİS

Burdur'da yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında açığa alınan ve tutuklu yargılanan Ağlasun Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdür Vekili H.Ö'ye 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

5 Nisan'da Burdur Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu H.Ö'nün yanı sıra mesleklerinden ihraç edilen ve tutuklu bulunan 6 polis memuruyla sanıklar ve avukatları katıldı.

Meslekten ihraç edilen polis memurlarından H.H.K, FETÖ ile herhangi bağı olmadığını iddia etti. Bir muhtar tarafından 'fişlendiğini' savunan H.H.K, 'Terörist olarak suçlanıyorum. Bunu anlamıyorum. Başka bir şey diyemiyorum. Kaderimse çekerim.' dedi.

Sanık polis memuru E.Ç, ByLock kullanmadığını öne sürerek, bu programı ne şekilde kullandığının tespit edilmesini istedi. Polis memuru T.E, uzun yıllar terörle mücadelede çalıştığını, ailevi olarak zor durumda olduğunu belirterek, tahliye talebinde bulundu. Kullandığı iki telefonda da ByLock tespit edilen polis memuru Y.Y, FETÖ ile irtibatının bulunmadığını iddia etti.

Polis memuru H.B, ByLock'un telefonuna nasıl yüklendiğini anlamadığını savundu. Bank Asya'da hesabı olduğunu kabul eden H.B, 'Ama Bank Asya'nın böyle bir yapıyla ilgisi olduğunu duymadım.' dedi.

Mahkeme Başkanı Mehmet Ali Yüce, 'FETÖ'nün olduğunu 17-25 Aralık'tan sonra da mı öğrenemediniz, polis olarak devlete savaş açmış bir örgütü nasıl duymadınız?' sorusu üzerine H.B, 'Yok, bilmiyordum. Ben KOM'da başka kısma bakıyordum. Detaylarını bilmiyordum.' yanıtını verdi.

'Bu yapıdan haberim olmadı'

Polis memuru M.S, FETÖ'nün finans kurumu Bank Asya'ya eşinin adıyla hesap açtırdığını ancak bunu örgüt talimatıyla yapmadığını belirtti.

Mahkeme Başkanı Yüce'nin, '17-25 Aralık'tan sonra Bank Asya'ya neden hesap açtırıyorsunuz, 20 yıllık bir polis olarak FETÖ'den haberiniz yok muydu?' sorusunu M.S, 'Bankayla ilgili sorgulama yapmadık. Bu yapıdan haberim olmadı.' diye yanıtladı.

Açığa alınan ve tutuklu yargılanan Ağlasun Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdür Vekili H.Ö. de muhafazakar bir insan olduğunu belirterek, terörle ilgili bir işe karışmadığını savundu. H.Ö, 17-25 Aralık'tan sonra cemaatle ilişkisini kestiğini iddia etti.

Mahkeme heyeti H.Ö'yi 'FETÖ/PDY'ye üye olmak' suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdı.

Sanık polis memurlarının tutukluluk hallerinin devamına da karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı erteledi.

2) ELAZIĞ: İNFAZ KORUMA MEMURU YASİN A'YA 6 YIL HAPİS

Elazığ'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) üye olduğu iddiasıyla yargılanan eski infaz koruma memuruna 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

7 Nisan'da Elazığ 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada, tutuklu sanık eski infaz koruma memuru Yasin Annak ve avukatı hazır bulundu.

Diyarbakır'da üniversite okurken FETÖ yurtlarında 4-5 ay kaldığını, sohbete katıldığını ve indirim kazandığı için dershanelerine gittiğini belirten Yasin Annak, '2014 yılı Mart ayında faizsiz diye Bank Asya'dan hesap açtım paramı yatırdım. Çağrıdan haberim yoktu. Kardeşim için Zaman gazetesine LYS-YGS sınav sorularını verdikleri için abone oldum. Bylock'u 2012 yılında ismini hatırlamadığım bir arkadaşım indirdi. 2013 yılında o programı sildim. Kullandığım süre içerisinde bana dua felan geliyordu. Başkada kimseyle konuşmadım' dedi.

Mahkeme heyeti, sanığa örgütün haberleşme programı 'Bylock'u kimin indirdiğini sordu. Sanık ise, 'hatırlamıyorum, 2014 yılında değil, 2012 yılında arkadaşım indirmişti, ismini bilmiyorum' diye cevap verdi.

Savcı mütalaasında, silahlı terör örgütü FETÖ/PDY üyesi olmaktan sanığın cezalandırılmasını istedi. Mahkeme heyeti karar için duruşmaya kısa bir ara vererek değerlendirme yaptı.

Tekrar salona gelen heyetten Mahkeme Başkanı Suat Alaca, sanık Yasin Annak'a, 'Yalan söylüyorsun, 2014 yılında Bylock kullandığın belirlenmiş. Bu yüzden sana FETÖ/PDY terör örgütüne üye olmaktan 6 yıl 3 ay hapis cezası veriyoruz' diyerek kararı açıkladı.

3) ERZİNCAN: 14 POLİS'İN 9'UNA 9, 8 ve 7'ŞER YIL HAPİS, 5'İNİN DAVASI İSE SÜRÜYOR

Erzincan'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi oldukları ve örgütün şifreli haberleşme programı 'ByLock' kullanıcısı oldukları iddiasıyla haklarında ayrı ayrı dava açılan 14 eski polisin yargılanmasına devam edildi. Davaların 9'unda 9 sanık çeşitli cezalara çarptırıldı.

6 Nisan'da Erzincan Ağır Ceza Mahkemesinde ayrı ayrı görülen davaların ilkinin duruşmasına, görevinden ihraç edilen tutuksuz sanık eski polis Mesut Bağcı katıldı.

Savunması alınan Bağcı, hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek, terör örgütüne üye olmadığını, devletten başka hiç kimseye çalışmadığını iddia etti.

Bağcı, hiçbir şekilde 'ByLock' kullanmadığını da öne sürerek, beraatını istedi.

Bu davayı karara bağlayan mahkeme heyeti Bağcı'ya 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezası verdi.

Aynı mahkemede görülen bir başka davanın duruşmasına ise aynı suçtan tutuksuz yargılanan eski polis Sinan Köroğlu katıldı.

Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen Köroğlu da 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 9 yıl 4 ay 15 gün hapse mahkum edildi.

Bu dava sonrası da 'terör örgütü üyesi olmak'la suçlanan tutuksuz sanıklar Yakup Yılmazer, Mehmet Yıldırım, Halil İbrahim Can, Hakan Tatar, Serhat Kaya, Ali Torun ve Erhan Polat ayrı ayrı hakim karşısına çıktı.

Suçlamaları kabul etmeyen ve eski polis memuru olan bu sanıklardan da Yılmazer, Yıldırım, Can, Tatar ve Kaya 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan ayrı ayrı 7 yıl 6'şar ay hapse, Torun ve Polat ise 8 yıl 1 ay 15 gün hapse mahkum edildi.

Mahkeme heyeti aynı suçlamalarla ayrı ayrı yargılanan diğer 5 eski polis memurunun yargılandığı davalarda ise dijital verilerinin incelenmesinin beklenmesine karar vererek, duruşmaları erteledi.

4) ERZURUM: ÖĞRETMEN HALİL İBRAHİM KAYA'YA 6 YIL HAPİS

Erzurum'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi olduğu öne sürülen ve örgütün eğitim kurumlarında öğretmenlik yaptığı belirtilen eski öğretmen Halil İbrahim Kaya'ya 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

6 Nisan'da Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz yargılanan Halil İbrahim Kaya ile avukatı Emre Karakaya katıldı.

Esas hakkındaki mütalaasını açıklayan Cumhuriyet savcısı, Kaya'nın 2011-2015 arasında örgütle bağlantılı kurumlarda öğretmenlik yaptığı, örgüt faaliyeti olarak değerlendirilen toplantılara katıldığı, 31 Aralık 2013'te bakiyesi olmayan hesabında 15 Ocak 2014'ten sonra artışlar göründüğü için 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan cezalandırılması talebinde bulundu.

Savcının görüşüne karşı diyecekleri sorulan avukat Karakaya da müvekkilinde örgütün haberleşme sistemi 'ByLock' programının olmamasının, suçsuzluğunun açık göstergesi olduğunu savunarak beraatine karar verilmesini istedi.

Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, tutuksuz sanık Halil İbrahim Kaya'yı 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 6 yıl 3 ay hapse mahkum ederek, hakkında yurt dışına çıkış yasağı konulmasını kararlaştırdı.

İddianameden

Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, tutuksuz sanık Halil İbrahim Kaya'nın 2011-2015 yıllarında örgütle bağlantılı eğitim kurumunda öğretmenlik yaptığı, görev süresince örgüt sohbetlerine katıldığı, örgütle bağlantılı Bank Asya'da hesabının olduğu ve Zaman gazetesine aboneliğinin bulunduğu belirtiliyordu.

İddianamede, Kaya'nın 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapsi istenmişti.

5) HATAY: 2 POLİSE (C.K, Y.K) 7'ŞER YIL HAPİS: SAVCIYA TEHDİT

Hatay'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında silahlı terör örgütüne üye olma suçundan yargılanan 2 eski polis, 7 yıl 6'şar ay hapis cezasına mahkum oldu.

7 Nisan'da Hatay 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada, meslekten ihraç edilen tutuklu sanık Cuma Kablan hazır bulundu. Tutuklu sanık Yüksel Kızılkaya ise duruşmaya İskenderun T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan Ses ve Görüntü Sistemi (SEGBİS) ile katıldı.

Terör örgütünün şifreli haberleşme programı 'ByLock'u kullandıkları da tespit edilen tutuklu sanıklar, haklarındaki suçlamaları reddederek tahliyelerini talep etti.

Tutuklu sanık duruşma savcısına bağırdı

Tutuklu sanık Kablan, mahkeme heyetinin karar öncesinde müzakere için ayrıldığı salonda bulunan duruşma savcısı Mustafa Kutsal Kaya'ya, 'Sonra burada benim yerime oturacaklar düşünsün.' diyerek ve önünde bulunan korkuluklara vurarak tepki gösterdi.

Yaşanan olay üzerine Cumhuriyet Savcısı Kaya suç duyurusunda bulundu, konuyla ilgili tutanak tutuldu ve Hatay Cumhuriyet Başsavcılığına gönderildi.

Bu arada tutuklu sanık Kablan, savunması sırasında, terör örgütü üyeliği suçlamasının ömrünün sonuna kadar taşıyacağı kara bir leke olarak üzerinde olacağını kaydetti.

Tutuklu sanık Kızılkaya da savunmasında 'Terörist olmadım, olmayacağım. Namusumla yaşadım, namusumla yaşamaya devam edeceğim.' diyerek suçlamaları kabul etmediğini belirtti.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Cuma Kablan ile Yüksel Kızılkaya'ya silahlı terör örgütüne üye olma suçundan 7 yıl 6'şar ay hapis cezası verdi.

6) KOCAELİ: 1 ÖĞRETMEN (E.K), 1 KOMİSER YARDIMCISI (R.D) ve 1 POLİSE (Ş.S) 6'ŞAR YIL HAPİS

Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) üye oldukları suçlamasıyla haklarında ayrı ayrı dava açılan 3 sanığa, 6 yıl 3'er ay hapis cezası verildi.

3 Nisan'da Kocaeli 4. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davaya, lisansı iptal edilen öğretmen Emre Kayış, tutuklu bulunduğu Kahramanmaraş E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan SEGBİS yöntemiyle duruşmaya katıldı.

Duruşmada savunmasını yapan Kayış, hakkındaki suçlamaları reddetti.

ByLock çıkan GSM hattının teyzesi adına kayıtlı olduğunu savunan Kayış, öğretmen olan teyzesi adına avantajlı paketler olduğu için hattı kendisinin kullandığını öne sürdü.

Kayış, ByLock yüklemediğini ve kullanmadığını savunarak, 'Teyzem, üzerine kayıtlı benim kullandığım telefon hattında ByLock tespit edildiği için açığa alındı. Telefonu kendim kullandığımı ifade ederek hakkımda soruşturma açılmasını sağladım. ByLock kullansam böyle bir şey yapmazdım.' dedi.

Kapatılan İzmit'teki FEM dershanesinde 2012'de öğretmen olarak çalıştığını, maaş almak için Bank Asya'da hesap açtığını ileri sürem Kayış, hakkındaki suçlamaları kabul etmediğini belirterek, tahliyesini talep etti.

Sanık avukatı Ömer Faruk Akbıyık da sanığın teyzesi adına kayıtlı telefon hattını kendisinin kullandığını samimi bir şekilde anlattığını, sanığın kaçma, delilleri karartma şüphesi bulunmadığını ileri sürerek, tahliyesini istedi.

Mahkeme heyeti, sanığın, 'silahlı terör örgütü üyesi olmak' suçundan 6 yıl 3 ay hapsine, tutuklu bulunduğu süre ve ceza miktarı göz önüne alınarak adli kontrol şartıyla tahliyesine hükmetti.

Kocaeli 4. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davaya meslekten ihraç edilen komiser yardımcısı Recep Demirci ve avukatı katıldı.

Demirci, üzerine atılı suçlamaları kabul etmeyerek, tahliyesini istedi.

Sanık avukatı Deniz Akbulut da müvekkilinin ByLock kullanmadığını savunarak, tahliyesini talep etti.

Verilen aranın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanığı 'silahlı terör örgütü üyesi olmak' suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdı.

Kocaeli 4. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davaya meslekten ihraç edilen polis memuru Şaban Solak ve avukatı katıldı.

Savunmasında hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen Solak, örgüt üyesi olmadığını öne sürerek, beraatini talep etti.

Mahkeme heyeti, 'silahlı terör örgütü üyesi olmak' suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına mahkum ettiği sanığı, tutuklu bulunduğu süre ve ceza miktarını göz önüne alarak, adli kontrol şartıyla tahliyesine hükmetti.

7) KOCAELİ: 1 KOMİSER YARDIMCISINA (U.S) 6 YIL HAPİS

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü FETÖ/PDY operasyonları kapsamında tutuklanan komiser yardımcısı 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

4 Nisan'daki gelişmeye göre, Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz akşamı kalkıştığı hain darbe girişiminin ardından Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınıp tutuklanan eski komiser yardımcısı Uğur S. hakim karşısına çıktı. Kocaeli Adliyesi 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde gerçekleşen duruşmada savunma yapan Uğur S. masum olduğunu söyledi.

Mahkeme heyetine savunmasını yapan Uğur S., 'Ben Eagle isimli programı kullanmadım. Telefonuma Fethullah Gülen'e ait olan kitabı da yüklemedim. Böyle bir şey imkansız. Suçsuzum. Beraatimi istiyorum' dedi.

Kararını veren mahkeme heyeti sanığa silahlı terör örgütüne üye olma suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezası verdi.

Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar

(09 Nisan 2017, 10:55)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=10090    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yargısı AYM'de Yargılanıyor

23.02.2021 10:57 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 23.2.2021

Donanma Darbe davası

22.02.2021 14:07 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada, dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 22.2.2021

Şike Kumpası Davası Mütalaada

22.02.2021 13:24 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 'Futbolda şike iddiasıyla yürüttüğü soruşturma'da kumpas kurduğu iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 87 sanığın yargılandığı davada dosya, mütalaasını hazırlaması..
Tamamı 22.2.2021

Balıkesir: Gülen'in Polislerine dava

22.02.2021 12:10 Balıkesir'de, polis okulunda Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'emniyet mahrem yapılanması'na yönelik biri tutuklu 13 zanlı hakkında hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi. İddianamede, örgütün Balıkesir Poli..
Tamamı 22.2.2021

ÖSYM Başkanı Ali Demir davası

22.02.2021 12:04 Ankara'da, eski Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Ali Demir'in 'Fetullah Gülen Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği' ve 'zincirleme şekilde görevi kötüye' kullanma suçlamasıyla yargılandığı davaya devam edildi...
Tamamı 22.2.2021

Selam-Tevhid Kumpası davası

22.02.2021 11:59 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kurduğu kumpasta usulsüz dinleme kararları vermekle suçlanan 55 eski hakim ve savcının Yargıtayda yargılanmas..
Tamamı 22.2.2021

Karlov Suikastı davası

22.02.2021 11:56 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in..
Tamamı 22.2.2021

Gülen'in Avrupa Casusları davası

22.02.2021 11:31 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına terör örgütleri Fetö/PKK/DHKP-C/MKP'ye yönelik soruşturma bilgilerinin rüşvetle Malatya Doğanşehir Adliyesindeki bilgisayarlardan UYAP'a girerek sızdırılmasına ilişkin ar..
Tamamı 22.2.2021

Fetö Casusu Altaylı'ya 42 Yıl Hapis

22.02.2021 11:09 Ankara'da, eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın da aralarında bulunduğu 3 sanığın 'Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'örgüte yardım' ve 'siyasi ve askeri casusluk' suçlarından açılan davaya ..
Tamamı 22.2.2021

K.Maraş: Darbe'de 6 Beraate İtiraz

22.02.2021 14:00 Kahramanmaraş'ta, Cumhuriyet Başsavcılığı FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin bu ilde yaşanan eylemlere yönelik davada haklarında beraat kararı verilen 18 sanıktan 6'sının cezalandırılmaları yönünde Gaziantep B..
Tamamı 22.2.2021

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

22.02.2021 12:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden örgütün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından İstanbul'da saklanmasına yard..
Tamamı 22.2.2021

Sızıntı Büyük: 233 Muvazzafa Gözaltı

03.02.2021 09:36 İzmir merkezli 60 il ve KKTC ile İstanbul merkezli 42 ilde Fetullah Gülen terör örgütünün (Fetö/PDY) TSK içindeki uzantılarına yönelik iki ayrı soruşturma kapsamında toplam 532 asker hakkında gözaltı kararı verildi. Bu..
Tamamı 3.2.2021

PKK/Fetö in Atatürk out: CHP şokta

03.02.2021 11:25 CHP'de sular durulmuyor. Son yıllarda Fetö ve PKK/HDP ile girilen ittifak, partiden Atatürk'ün giderek dışlanması gibi tavırlar CHP'de parçalanmalara yol açmaya başladı. 29 Ocak'ta yaşanan gelişmeye göre, CHP İzmir Mi..
Tamamı 3.2.2021

Habertürk-Fetö Bağlantısı Güçleniyor

02.02.2021 15:46 Habertürk ekranlarında yayınlanan 'Enine Boyuna' programında İsmail Saymaz'ın kendisi hakkında sarf ettiği ifadelere yanıt vermek için canlı yayına bağlanan gazeteci Hilal Kaplan, Habertürk'ü FETÖ ile ilişkilendirerek ..
Tamamı 2.2.2021

Rütbemi Gülen taktı elini öptüm

03.02.2021 14:05 Son haftalarda yurdun çeşitli illerinde Fetullah Gülen terör örgütüne (Fetö/PDY) gerçekleşen operasyonlarda çok sayıda gözaltı yaşandı. Yakalanan zanlılardan bir çoğu etkin pişmanlık kapsamında örgüt hakkında bildikler..
Tamamı 2.2.2021

Kavala'ya Şok: Beraatler Bozuldu

01.02.2021 13:29 İstanbul'da, Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi, Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada, Anadolu Kültür AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın da arasında bulunduğu 9 sanık hakkında verilen beraat kararlarını bo..
Tamamı 1.2.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
48.386.357