Tam
EskidenYeniye
 

Bursa 80 sanıklı Himmet davası

Bursa'da terör suçları savcılığı tarafından hazırlanan ve Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 36'sı firari 80 sanık hakkındaki iddianame, 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. Sanıklar hakkında 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep ediliyor. İddianamede, dönemin İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ile polisler arasında geçen bir diyalog da yer alıyor. Çapkın'ın, polislere, '(Fetö'nün hükümeti devirme amaçlı 17 Aralık Yolsuzluk Soruşturması Kumpası kapsamındaki Fetöcü savcı ve polislerin yaptığı) Bu operasyonları yaparsanız sizin ve benim başıma ne geleceğini biliyor musunuz' dediği, memurların 'Evet' cevabının ardından, 'O zaman Allah size yardımcı olsun. Ben telefonu kapatıp gidiyorum' diyerek ayrıldığı iddia ediliyor. İddianamede, 2013'te kentteki 'himmet' hedefinin 554 milyon lira olarak belirlendiği ifade ediliyor. İddianamede, ihaleye fesat karıştırma, dolandırıcılık ve resmi belgede sahtecilik gibi suçlardan gözaltına alınan bir iş adamının 'himmet' karşılığında serbest bırakıldığı ve beraat ettirildiğine ilişkin gizli tanık ifadelerine yer veriliyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

14.04.2017 14:36 Bursa'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında örgütün elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 80 sanık hakkında hazırlanan ve 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, 2013'te kentteki 'himmet' hedefinin 554 milyon lira olarak belirlendiği ifade edildi.

10 Nisan'daki gelişmeye göre, FETÖ/PDY yönelik soruşturma kapsamında örgütün elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 80 sanık hakkında hazırlanan ve 2. Ağır Ceza Mahkemesince iddianamede, örgütün il imamı Cansun Sarıyıldız başkanlığında gerçekleştirilen toplantılardaki yıllık himmet hedefi ile hedefi yerine getiremeyen memur ve iş adamlarına yapılan tehditlere ilişkin detaylara yer verildi.

Örgütün, çeşitli ortamlarda iş adamları ve örgüte yakın isimlerle toplantılar yaptığı, bu toplantılarda sık sık bu kişilerden himmet adı altında para istediği belirtilen iddianamede, 'Işık' isimli gizli tanığın şu ifadeleri yer aldı:

'Yiğit kod adlı Yusuf Bahri Kaş (firari) tarafından bizlere verilen bilgiye göre, Bursa il sorumlusu Cansun Sarıyıldız tarafından, il mütevelli heyeti için 35 milyon, Osmangazi ilçesi için 21 milyon, Nilüfer ilçesi için 21 milyon, Yıldırım ilçesi için 21 milyon, İnegöl ilçesi için 23 milyon, Mustafakemalpaşa ilçesi için 18 milyon, Mudanya ilçesi için 12 milyon, Keles ilçesi için 5 milyon, Orhaneli ilçesi için 5 milyon, Gemlik ilçesi için 7 milyon, Yenişehir ilçesi için 11 milyon, Orhangazi ilçesi için 7 milyon, Karacabey ilçesi için 13 milyon, Büyükorhan ilçesi için 3 milyon, Kestel ilçesi için 5 milyon, örgüt yapılanmasında Bursa'ya bağlı Bilecik'in Bozüyük ilçesi için 7 milyon, örgütün il kadın yapılanması ile yapıya ait ve yapı güdümünde faaliyet gösteren şirket ve kurumlar için ise 150 milyon olmak üzere Bursa'da 2013'te 554 milyon lira himmet toplanacağı bizlere söylendi.'

'Konulan hedef kesinlikle tutturulur'

İddianamede, örgüt adına himmet toplama yetkisi bulunan kişilerle ilgili bilgi veren 'Orhan' isimli gizli tanık ise görevlendirilen kişilerin para verecekleri tespit ettiklerini ve bunların üzerine gidildiğini anlattı.

Himmet verecek kişilerin konumuna göre örgütün üst düzey sorumlularının görüştüğünü belirten gizli tanık, ifadesinde, şunları kaydetti:

'Bu kişilerle görüşecek abiler belirlenir. Bağış alma işlemi gerçekleştirilir. Cemaatin il sorumlusu Cansun Sarıyıldız, her yıl il genelinde ne kadar himmet, burs ve kurban parası alınacağını belirleyerek bir hedef koyar, bu hedef ilçe, mahalle, köy yani hücre sorumlu abilerin sorumlu oldukları vatandaşların maddi imkanına göre değişiklik arz eder. Hedef konulurken kazancın üçte biri gözetilerek hedef konur. Bu anlamda Cansun Sarıyıldız ve yardımcıları cemaate yakın esnaflara, 'Ben sana şu iş imkanını sağladım, sen de örgüte bu kadar para vereceksin' şeklinde düzenleme yaparlar. Devlet memurları, özel sektörde çalışanlar, işçi kesimi gibi maaşa tabi insanlardan genelde maaşının yüzde 10'u oranında para toplanır. Eğer bu insanlar belirlenen hedefi bir şekilde yerine getirmezlerse memursa çalıştıkları birimde rencide edilir, itibarsızlaştırılır. Gerekirse yer değişikliğine tabi tutulur. Keza büyük küçük iş adamları da aynı yöntemle üstü kapalı tehdit edilir. Konulan hedef kesinlikle tutturulur. Paranın hepsi toplanır.'

Gizli tanık, örgüte ait marketlerden sadece ramazan ayında 12 milyon liralık ramazan paketi alınması hedefi belirlendiğini ve bir iş adamının, çeşitli yöntemlerle, 40 ile 70 lira arasında değişen paketlerden bin adet almasının sağlandığını aktardı.

Gözaltındaki İş Adamını 1 Milyon Liraya Serbest Bırakmışlar

Bursa'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 36'sı firari 80 sanık hakkında hazırlanan iddianamede, ihaleye fesat karıştırma, dolandırıcılık ve resmi belgede sahtecilik gibi suçlardan gözaltına alınan bir iş adamının 'himmet' karşılığında serbest bırakıldığına ilişkin gizli tanık ifadelerine yer verildi.

İddianamede, 'FETÖ/PDY silahlı terör örgütü, yurt içinde ve dışında çok miktarda vakıf, dernek, özel okul, şirket, dershane, öğrenci yurdu, yayın organı, gazete, TV istasyonu, faizsiz finans kurumu, sigorta şirketi ve radyo istasyonunu denetim altında bulundurarak, amacına uygun, planlı, programlı ve gizli olarak faaliyetlerini yürütmüştür.' tespitleri yer aldı.

'Hikmet' adlı gizli tanık iddianameye giren ifadesinde, örgütün Bursa il imamı Cansun Sarıyıldız'ın yardımcısının, firari sanıklardan Yusuf Bahri Kaş olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

'Eski Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Namık Yılmaz'ın görev yaptığı dönemde (2012-2014 yılları), bir holdingin ortaklarından N.K, ihaleye fesat karıştırma, dolandırıcılık, resmi belgede sahtecilik gibi suçlardan gözaltına alındı. Bu iş adamının çocukları, Cansun Sarıyıldız, yardımcısı Yusuf Bahri Kaş ile toplantı yaptılar. İş adamının ailesinin örgüte 1 milyon lira bağışta bulunması karşılığında yardımcı olunacağı söylendi. Cumhuriyet Başsavcısı ile görüşülüp adliyede sorunların çözüleceği söylendi. Daha sonra da iş adamı N.K'nın serbest bırakıldığını biliyorum.'

'Orhan' adlı gizli tanık ise eski Cumhuriyet Başsavcısı Namık Yılmaz'ın örgüt mensubu 25 kişiye zabıt katipliğini kazandırdığını bildiğini anlatarak, 'Bu anlamda uygulama sınavından bir ay önce uygulamada çıkacak metinleri zabıt katibi adayı örgüt mensuplarına bir avukat aracılığıyla verdiklerini biliyorum.' ifadesini kullandı.

Beraat da etti kararı veren hakimlerden biri ihraç edildi

Bursa'da, 2008 yılında Emniyet Müdürlüğü tarafından başlatılan 'Matruşka' adı verilen operasyonda, teknik ve fiziki takipler sonucu, bazı belediye ve devlet kurumlarının ihalelerine fesat karıştırıldığı ve görevlilere rüşvet verildiğiyle ilgili delillere ulaşıldı.

Bunun üzerine Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından N.K. ve aralarında belediye görevlileriyle bazı şirket çalışanlarının da bulunduğu 21 kişi hakkında 2012 yılında dava açıldı.

O dönem gözaltına alınan ancak adliyeye sevk edilmeden serbest bırakılan N.K, davada tutuksuz yargılandı.

Bu soruşturmayla ilgili hazırlanan iddianamede, kentin doğu ve batı bölgelerini kapsayan ihalelerin iki firma tarafından paylaşıldığı ve 21 ihalenin sözleşme bedelinin 56 milyon 171 bin 925 lira olduğu belirtildi.

Bilirkişi ve Sayıştay denetçisi tarafından yapılan denetimlerde söz konusu ihalelerde kamunun zarara uğratıldığının belirlendiğine vurgu yapılan iddianamede, N.K. ile 21 kişinin, belirli bir hiyerarşi içinde ve sürekli olarak birbirleri ile irtibat halinde suç örgütü kurucusu ve yöneticisi olarak atılı suçlara ilişkin eylemleri gerçekleştirdiklerinin tespit edildiğine yer verildi.

İddianamede, şüphelilerin belediye görevlileri ve kendi aralarında yaptıkları telefon görüşmelerinin yanı sıra ihaleye fesat karıştırıldığına yönelik fiziki takipler ve düzenlenen raporlara da yer verildi.

Çeşitli yöntemlerle bu ihalelere fesat karıştırıldığı, kamunun zarara uğratıldığı iddiasıyla 'suç örgütü' olarak yargılanan N.K. ve 21 kişi, ağır ceza mahkemesinde görülen davada da beraat etti.

N.K. ve diğer sanıkların beraatına karar veren ceza mahkemesinin üyesi hakimlerden biri olan M.Ö, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yürütülen soruşturma kapsamında meslekten ihraç edildi.

Namık Yılmaz ise Isparta'da yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklandı.

İş Adamlarının Seks Kasetlerini Bankadaki Gizli Kasada Saklamışlar
İddianamede gizli şahit sıfatıyla ifade veren Orhan, 'Bank Asya Yıldırım Şubesi'ndeki gizli kasada geliri çok yüksek olan 11 iş adamının seks kasetleri, yıllık ekonomik karlılık durumunu belirten verilerini içerir bilgiler, il genelinde cemaate mensup olup ta görev yapan tüm memur ve bürokratların isimlerini içeren listeler de saklandığını biliyorum. Bu gizli kasadaki flash bellek, liste ve belgeler Bank Asya şubesine polisler tarafından arama yapıldığı gün Ercan lakaplı İ.S.S. tarafından saat 09.00 sularında bankaya girilip saat 11.00 sularında yüzü bere ve atkı ile kapalı kaban giyilmiş vaziyette bankaya şubesine girip gizli kasadan alınarak dışarıya kaçırıldığını da biliyorum. Esasen bu durum kamera kayıtları ile netleşmiştir. Bu bilgilerin imha edildiğini zannetmiyorum. Bir yerlerde saklandığını tahmin ediyorum' dedi.

'Firmaların bilançolarını inceleyerek himmet topluyorlardı'

İş adamı F.K.'nın iddianamede yer alan ifadesinde ise, 'Vergi Dairesi Başkanlığı'nda iş adamlarının, şirketlerin tüm kayıtları mevcuttur. İbrahim Saydam vergi dairesinde şirketlerle ilgili bilgileri tespit edip örgüt mensuplarına bildirmesi üzerine bu şirketlerin yöneticilerine Vali Şahabettin Harput ve Cansun Sarıyıldız ziyarete gidiyorlar. Bu şirketlerde örgüt adına yardım talebinde bulunuyorlardı. Firmaların bilançolarını inceleyerek karlı firmaları bu şekilde tespit edip örgüt adına himmet adı altında para toplarlardı. Başsavcı Namık Yılmaz'ın İbrahim Saydam'ı cezaevi izleme kuruluna seçilmesi de çok manidardır. İbrahim Saydam, iş adamlarından para alabilmek için yoklama memurlarını kullandığını, örgüte yakın iş adamlarına hoşgörülü yaklaştığını, keza vergi uyuşmazlıklarında uzlaşma komisyonuna kendi adamlarını yerleştirdiğini, vergisel yönden sıkıntısı olan iş adamı ve esnaflar örgüte bağışta bulunduklarında uzlaşma komisyonundan lehine kararlar çıkartıldığını duymuştum. O dönemde uzlaşma komisyonuna giren esnaf ya da iş adamları sorgulandığında bir kısmının örgüte bağış yaptığı ortaya çıkacaktır' diye konuştu.

İş adamı F.K. ' Bursa Adliyesi'nde görev yapan örgüt üyesi hakim ve cumhuriyet savcıları her ayın 15'inde maaşlarının yüzde 5 tutarında para toplayarak Bahar Hastanesi'nde elden Ömer K.'ye teslim ediyorlardı. Ömer K., her hafta cuma sabahı hakim ve cumhuriyet savcıları ile Bahar Hastanesi'nde kahvaltılar tertiplediğini biliyorum' şeklinde konuştu.

'Başsavcı Öcalan ile ilgili sorular sordu'

Şüpheli sıfatıyla iddianamede ifadesine yer verilen Ş.U. ise, '2012 yılı başlarında Sadık A., bana, ' Bursa cezaevi izleme kurulunda görev alır mısın? Ben Başsavcı Namık Yılmaz'ı arayacağım. Sen git onunla görüş' dedi. Başsavcı Namık Yılmaz, beni Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığına yönlendirerek oraya dilekçe vermemi söyledi. Ben de denileni yaptım. Bir hafta sonra istenilen belgelerle birlikte beni komisyon başkanlığına çağırdılar. Burada benim dışımda izleme kuruluna seçilen diğer arkadaşlar da vardı. Bize yemin ettirdiler. Bu şekilde izleme kuruluna seçilmiş oldum. Heyet olarak bir defasında tam tekmil İmralı Cezaevine de gittik. Dönüşte Başsavcı Namık Yılmaz, beni odasına davet etti. Orada İmralı da yapılan kontrollerle ilgili benden PKK terör örgütü lideri Abdullah Öcalan hakkında hem psikolojik yönünden hem de normal sağlık yönünden nasıl diye sordu. Bende kendisine herhangi bir anormal durumun olmadığını söyledim. Normal şartlarda bilgileri izleme kurulunda görev alan doktor hanımdan alması gerekirdi. Abdullah Öcalan, ile ilgili ne yapmak istediklerini çözebilmiş değilim. Abdullah Öcalan'a önceden bir şey yaptılar sonucunu mu bekliyorlardı. Yoksa ileride Abdullah Öcalan'a birşeyler yapmayı mı düşünüyorlardı. Bu sebepten dolayı sağlık durumunu sorduklarını tahmin ediyorum' şeklinde konuştu.

Çapkın ile Polisler Arasında Geçen Şok Diyalog

Dönemin İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ile polisler arasında geçen diyalog da, FETÖ iddianamesinde yer aldı. Çapkın'ın, polislere, 'Bu operasyonları yaparsanız sizin ve benim başıma ne geleceğini biliyor musunuz' dediği, memurların 'Evet' cevabının ardından, 'O zaman Allah size yardımcı olsun. Ben telefonu kapatıp gidiyorum' diyerek ayrıldığı iddia ediliyor.

İddianamede gizli şahit sıfatıyla ifade veren 'Hikmet', '2013 yılı Ramazan ayında mütevelli heyet toplantısında 'il imamı' Cansun Sarıyıldız, bizlere hitaben Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı kastederek 'Başbakan eskisi gibi değil. Söz dinlemiyor. Yanlış yollara girdi. Gezi olaylarında haksızdı. Sizin bilmediğiniz şeyler var. Başbakan ve ailesi hırsızlık yapıyor. Elimizde bilgi ve kayıtlar var. Hatta hoca efendiye küfrettiğine dair Başbakan'ın kayıtları var. Zaten Amerika ve Avrupa da bu adamın üstünü çizmiş, gidecek' şeklinde konuşmalar yaptı' dedi.

Sarıyıldız, emniyet müdürü ile polisler arasında geçen diyaloğu anlatmış

17-25 Aralık 2013 tarihinde İçişleri Bakanı ve diğer bakanların çocukları hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca operasyon yapıldığı günlerde, Cansun Sarıyıldız'ın bütün Bursa mütevelli heyet mensuplarını topladığını anlatan Hikmet, 'Bu toplantıya girişte cep telefonlarımızı yeni mütevelli heyet imamı olan Şerif Keskin'e teslim ettik. Cansun Sarıyıldız, buradaki toplantıda da bizlere hitaben, '17-25 Aralık günü yapılan operasyonla ilgili olarak polisler İstanbul İl Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'a gidip, operasyonla ilgili zarfı gösteriyorlar. Hüseyin Çapkın gösterilen zarfı okuyor. Daha sonra Çapkın, 'siz bu işi yaparsanız sizin başınıza ne geleceğini biliyor musunuz' diye soruyor. Görevli polis memurları da bildiğini söylüyor. Daha sonra emniyet müdürü, 'peki benim başıma ne geleceğini de biliyor musunuz' dediğinde, memurlar da 'evet biliyoruz' diyorlar. Bunun üzerine Hüseyin Çapkın, 'o zaman Allah size yardımcı olsun. Ben telefonumu kapatıp gidiyorum' diyerek görevlilerin yanından ayrıldı.' Bu durumu bize Sarıyıldız söyledi. Bizlere 'bütün olun, dağılmayın, hizmete devam edin' şeklinde sözler sarf etti' diye konuştu.

Bir marketler zincirini değerinin 2 buçuk katına satmışlar

Gizli tanık 'Işık'ın iddianamede bir marketler zincirinin satışıyla alakalı, 'Bir marketler zinciri daha önce cemaate aitti. İl imamı Cansun Sarıyıldız, banka şubelerine marketlerden 12 milyon liralık Ramazan paketi satın alınması hedefi koymuş. Bir kişiden adedi 40 ile 70 lira olmak üzere bin adet yardım paketi alınması sağlandı. Kişi ya da firma çalışanları tarafından bu miktar para Bank Asya Şubesi'ndeki hesabından marketlerden sorumlu kişinin hesabına aktarıldı. Bu şekilde marketin bilançosu yüksek gösterildi. Bu marketlerin değeri 200 milyon lira iken, iki buçuk katına bir fiyat üzerinden satıldı. Bu şekilde Bank Asya şubeleri de bir anlamda dolandırıcılık eyleminde kullanılmış oldu' açıklamasını yaptı.

Paralel yapı-03 Nisan (2017) 'Bursa Yapılanması/F.Gülen dahil 80 sanık' davası

(14 Nisan 2017, 14:36)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=10125    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yargısı AYM'de Yargılanıyor

23.02.2021 10:57 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 23.2.2021

Donanma Darbe davası

22.02.2021 14:07 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada, dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 22.2.2021

Şike Kumpası Davası Mütalaada

22.02.2021 13:24 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 'Futbolda şike iddiasıyla yürüttüğü soruşturma'da kumpas kurduğu iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 87 sanığın yargılandığı davada dosya, mütalaasını hazırlaması..
Tamamı 22.2.2021

Balıkesir: Gülen'in Polislerine dava

22.02.2021 12:10 Balıkesir'de, polis okulunda Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'emniyet mahrem yapılanması'na yönelik biri tutuklu 13 zanlı hakkında hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi. İddianamede, örgütün Balıkesir Poli..
Tamamı 22.2.2021

ÖSYM Başkanı Ali Demir davası

22.02.2021 12:04 Ankara'da, eski Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Ali Demir'in 'Fetullah Gülen Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği' ve 'zincirleme şekilde görevi kötüye' kullanma suçlamasıyla yargılandığı davaya devam edildi...
Tamamı 22.2.2021

Selam-Tevhid Kumpası davası

22.02.2021 11:59 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kurduğu kumpasta usulsüz dinleme kararları vermekle suçlanan 55 eski hakim ve savcının Yargıtayda yargılanmas..
Tamamı 22.2.2021

Karlov Suikastı davası

22.02.2021 11:56 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in..
Tamamı 22.2.2021

Gülen'in Avrupa Casusları davası

22.02.2021 11:31 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına terör örgütleri Fetö/PKK/DHKP-C/MKP'ye yönelik soruşturma bilgilerinin rüşvetle Malatya Doğanşehir Adliyesindeki bilgisayarlardan UYAP'a girerek sızdırılmasına ilişkin ar..
Tamamı 22.2.2021

Fetö Casusu Altaylı'ya 42 Yıl Hapis

22.02.2021 11:09 Ankara'da, eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın da aralarında bulunduğu 3 sanığın 'Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'örgüte yardım' ve 'siyasi ve askeri casusluk' suçlarından açılan davaya ..
Tamamı 22.2.2021

K.Maraş: Darbe'de 6 Beraate İtiraz

22.02.2021 14:00 Kahramanmaraş'ta, Cumhuriyet Başsavcılığı FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin bu ilde yaşanan eylemlere yönelik davada haklarında beraat kararı verilen 18 sanıktan 6'sının cezalandırılmaları yönünde Gaziantep B..
Tamamı 22.2.2021

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

22.02.2021 12:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden örgütün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından İstanbul'da saklanmasına yard..
Tamamı 22.2.2021

Sızıntı Büyük: 233 Muvazzafa Gözaltı

03.02.2021 09:36 İzmir merkezli 60 il ve KKTC ile İstanbul merkezli 42 ilde Fetullah Gülen terör örgütünün (Fetö/PDY) TSK içindeki uzantılarına yönelik iki ayrı soruşturma kapsamında toplam 532 asker hakkında gözaltı kararı verildi. Bu..
Tamamı 3.2.2021

PKK/Fetö in Atatürk out: CHP şokta

03.02.2021 11:25 CHP'de sular durulmuyor. Son yıllarda Fetö ve PKK/HDP ile girilen ittifak, partiden Atatürk'ün giderek dışlanması gibi tavırlar CHP'de parçalanmalara yol açmaya başladı. 29 Ocak'ta yaşanan gelişmeye göre, CHP İzmir Mi..
Tamamı 3.2.2021

Habertürk-Fetö Bağlantısı Güçleniyor

02.02.2021 15:46 Habertürk ekranlarında yayınlanan 'Enine Boyuna' programında İsmail Saymaz'ın kendisi hakkında sarf ettiği ifadelere yanıt vermek için canlı yayına bağlanan gazeteci Hilal Kaplan, Habertürk'ü FETÖ ile ilişkilendirerek ..
Tamamı 2.2.2021

Rütbemi Gülen taktı elini öptüm

03.02.2021 14:05 Son haftalarda yurdun çeşitli illerinde Fetullah Gülen terör örgütüne (Fetö/PDY) gerçekleşen operasyonlarda çok sayıda gözaltı yaşandı. Yakalanan zanlılardan bir çoğu etkin pişmanlık kapsamında örgüt hakkında bildikler..
Tamamı 2.2.2021

Kavala'ya Şok: Beraatler Bozuldu

01.02.2021 13:29 İstanbul'da, Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi, Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada, Anadolu Kültür AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın da arasında bulunduğu 9 sanık hakkında verilen beraat kararlarını bo..
Tamamı 1.2.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
48.278.663