Tam
EskidenYeniye
 

Selam-Tevhid Kumpası'nda yeni dava

Kamuoyunda 'Selam-Tevhid' olarak bilinen soruşturmada binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 54 hakim ve savcının yargılandığı davaya Ankara Yargıtay'da sanık savunmalarıyla devam edildi. Öte yandan, sözde 'Selam-Tevhid' soruşturması kapsamında usulsüz dinleme kararları veren eski cumhuriyet savcısı Ramazan Saban hakkında, FETÖ üyesi olmak suçlamasıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından iddianame hazırlandı. Saban'ın, 'terör örgütü üyesi olmak' suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları isteniyor. İddianamede, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Konya Cumhuriyet Savcısı olan Saban hakkında, FETÖ üyesi olmak suçundan soruşturma başlatıldığı ve Saban'ın halen firari olduğu belirtiliyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

15.04.2017 15:38 Kamuoyunda 'Selam-Tevhid' olarak bilinen soruşturmada binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 54 hakim ve savcının yargılandığı davaya sanık savunmalarıyla devam edildi.

12.04.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Kamuoyunda 'Selam-Tevhid' olarak bilinen soruşturmada binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 54 hakim ve savcının Yargıtay'da yargılandığı davanın bugünkü oturumunda sanık savunmaları alındı.

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik soruşturmanın yargı ayağını oluşturan ve Yargıtay 16. Ceza Dairesince görülen duruşma, sanık sayısının fazlalığı, Yargıtay'daki salonların yetersizliği nedeniyle Sincan Cezaevi yerleşkesindeki duruşma salonunda yapıldı.

Heyete Yargıtay 16. Ceza Dairesi Üyesi Mehmet Öztunç'un başkanlık ettiği duruşmaya, sanıklar, avukatları ile müşteki avukatları katıldı.

Duruşmanın öğleden sonraki bölümünde, sanık Ayhan Bedirhan savunmasına devam etti.

Bedirhan, telefonla yurt dışı görüşmesinde bulunmadığını, suç isnadı yapılan görüşmelerinin mesleki içerikli olduğunu savundu.

İddianamede şüpheli bulunan para transferlerinin, aynı yerde çalıştığı hakim arkadaşlarıyla yaptıkları gün paralarına ilişkin olduğunu ileri süren Bedirhan, yasa dışı bir işlemi banka üzerinden yapmayacağını söyledi.

Mahkeme Başkanı Öztunç'un 'Madem aynı yerde çalışıyordunuz, neden bu alışverişi elden yapmadınız?' sorusu üzerine Bedirhan, 'Uğraşmamak için elden yapmadık, internet bankacılığını kullandık.' dedi.

Mahkeme Üyesi Hamdi Karahan'ın transfer edilen miktarların birbirinden farklı olduğunu belirtmesine karşılık Bedirhan, gün için adam başı aylık bin 500 lira topladıklarını kaydetti.

Mahkeme Üyesi Mustafa Kurtaran ise bazı eski HSYK üyelerinin itirafçı olduğunu ve FETÖ üyesi hakim ve savcıların maaşlarının yüzde 10'u gibi bir miktarın himmet olarak toplandığını, bunun da gün veya benzeri organizasyonlarla yapıldığını anlattıklarını anımsattı. Bunun üzerine Ayhan Bedirhan, bu beyanlardan ve beyanlarda söz edildiği şekilde para toplandığından haberinin olmadığını öne sürdü. Bedirhan, bu işlemin belli bir dönemi kapsadığını dile getirerek, ' İçim çok rahat, bunlar gün parasıydı.' diye konuştu.

Daha sonra savunma yapan sanık Metin Özçelik, 1 Ağustos 2011'de 10 kişiye ilişkin toplam 3 karar verdiğini bildirdi. Bunların yasaya uygun verilmiş kararlar olduğunu savunan Özçelik, atılı suçlamaları kabul etmediğini vurguladı. Özçelik, dinleme kararı verdikleri isimler arasında siyasi, bürokrat gibi tanınmış kimseler bulunmadığına dikkati çekti. Kararlardaki imzaların kendisine ait olduğuna işaret eden Özçelik, daha önce bu imzalara ilişkin bilirkişi incelemesi talebinden vazgeçtiğini hatırlattı.

Sanık Mustafa Başer de 17 dinleme ve teknik takip kararına imza attığını, hukuki olarak kararlarının arkasında olduğunu söyledi. Dinleme kararı verdiği isimlerin kamuoyunca bilinen kişiler olmadığını ifade eden Başer, 'Esasen bunu hakimin denetleme imkanı da yoktur.' görüşünü savundu.

Başkan Öztunç'un, dinleme kararı verdiği isimler arasında İran Konsolosluğunda görevli 2 kişinin bulunduğunu anımsatması üzerine Başer, 'Selam-Tevhid örgütü İran merkezli olduğu için bu durumu yadırgamadım.' ifadesini kullandı.

Sadece T.C. kimlik numarası bulunan dinleme taleplerini nasıl kabul ettiği sorulan Başer, 'Kolluğa, 'Eğer kimlik numarasını buluyorsanız, diğer bilgilerini de bulabilirsiniz.' dedim. Ancak acil olduğunu söyledikleri için terörle mücadeledeki hassasiyet nedeniyle karar verdim.' şeklinde konuştu.

Duruşmaya yarın devam edilecek.

13.04.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

13 Nisan'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik soruşturmanın yargı ayağını oluşturan ve Yargıtay 16. Ceza Dairesince görülen duruşma, sanık sayısının fazlalığı, Yargıtaydaki salonların yetersizliği nedeniyle Sincan Cezaevi yerleşkesindeki duruşma salonunda yapıldı.

Yargıtay 16. Ceza Dairesi Üyesi Mehmet Öztunç'un heyete başkanlık ettiği duruşmaya sanıklar, avukatları ile müşteki avukatları katıldı.

Sanıklardan, Şike ve Odatv davalarına da bakan eski hakim Mehmet Ekinci savunmasında, bu dosya kapsamında 5 dinleme ve teknik takip kararı verdiğini söyledi.

Bu kararların tamamının gerçek kimlikler üzerinden verildiğini anlatan Ekinci, bu kişilerin ya sabıkalı olduklarını ya da haklarında öz geçmiş raporları bulunduğunu belirtti.

Dinleme kararlarını kendisinin yazdırdığını kaydeden Ekinci, 'Basit şüpheyi aşan durumlar için dinleme kararı verdim. Bu kararların tamamı usule uygundur. Dinleme kararı verdiğim kişiler masum değil. Masum olanlar 2012'den sonra dinlenenler. Hainler saptırmasaydı bu dosya çok önemli bir dosyaydı.' ifadelerini kullandı.

Örgütün haberleşme programı ByLock'u kullandığına dair raporu reddeden Ekinci, raporda programı yüklediği belirtilen üç telefondan birinin kendisine ait olmadığını, ByLock'u hiç kullanmadığını savundu.

Sanık İsmail Işık da dosyada kendisine suç isnadında bulunulan 50 dinleme ve teknik takip talebi olduğunu söyledi.

Haklarında açılan soruşturmanın keyfi ve delilsiz olduğunu ileri süren Işık, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başmüfettişliğinin hakkında savunma istediği dinleme taleplerinin kendisi tarafından verilmediğini iddia etti.

Sanık İsmail Işık, dinleme kararları verilen soruşturmayı kendisinin başlatmadığını ve bitirmediğini ifade ederek, sadece bir dönem talep ettiği dinlemeler nedeniyle yargılandığını söyledi.

Mahkemeden dinleme talebinde bulunurken başka bir motivasyonun etkisinde kalmadığını savunan Işık, yaptığı işlemlerin yasaya uygun olduğunu ileri sürdü. Işık, 'Selam-Tevhid soruşturması kurgu olsaydı 63 hakim ve savcı işin içinde olmazdı.' görüşünü savundu.

Sanık Birol Bilen de haklarındaki soruşturmanın usulüne uygun başlatılmadığını iddia etti.

Dosya kapsamında 3 dinleme kararı verdiğini aktaran Bilen, bu kararların yargı yetkisinin kullanılmasından ibaret olduğunu öne sürdü.

İddianamede, dinleme kararlarını talimat üzerine verdiklerinin belirtildiğini dile getiren Bilen, ancak kararların öncesinde ve sonrasında kimden, nasıl talimat alındığının somutlaştırılmadığını savundu.

FETÖ'nün örgüt içi haberleşmede kullandığı 'ByLock' programına ilişkin MİT'ten gelen raporu reddeden Bilen, bu programı hiç kullanmadığını, suçlanabilmesi için mesajlaşma içeriklerinin tespit edilmesi gerektiğini ileri sürdü.

Sanık Ümit Zafer Çolak da dosyanın asıl savcıları yerine dosyada imzası olanlardan hesap sorulmasının suç ve cezanın şahsiliği ilkesine aykırı olduğunu söyledi.

Dinleme talep ettiği isimler arasında siyasi ve bürokrat bulunmadığını aktaran Çolak, taleplerinin uzatmaya ilişkin olduğunu, hakkında ilk kez dinleme talep ettiği kimse olmadığını savundu.

Çolak, 'Ben savcı olarak talep ederim, mahkeme karar vermezse kimse dinlenemez. Dosyada inisiyatif almam söz konusu değildir.' savunmasını yaptı.

Kendisi hakkındaki MASAK raporunda şüpheli görülen para transferlerine değinen Çolak, bunların gün faaliyetlerine ilişkin olduğunu ileri sürdü.

Duruşma yarına bırakıldı.

14.04.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik soruşturmanın yargı ayağını oluşturan ve binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 54 hakim ve savcının yargılandığı davanın bugünkü oturumunda sanık savunmaları alınmaya devam edildi.

FETÖ/PDY'nin 'Selam-Tevhid' soruşturmasında, kumpas kurduğu iddiasına yönelik soruşturmanın yargı ayağını oluşturan ve Yargıtay 16. Ceza Dairesince görülen duruşma, Yargıtaydaki salonların yetersizliği nedeniyle Sincan Cezaevi yerleşkesindeki salonda yapıldı.

Heyete, Yargıtay 16. Ceza Dairesi Üyesi Mehmet Öztunç'un başkanlık ettiği duruşmaya, sanıklar, avukatları ile müşteki avukatları katıldı.

Duruşmada, 25 Aralık soruşturmasında da görev alan eski hakim Süleyman Karaçöl, bu dosya kapsamındaki usule yönelik itirazlarını dile getirdi.

Hükümetteki isimlere yönelik dinleme kararı vermediğini ifade eden Karaçöl, Selam-Tevhid yapılanmasının mahkeme kararlarıyla varlığı kesinleşen bir örgüt olduğunu, dinleme kararlarını da bu çerçevede verdiğini savundu.

Dinlemeyle ilgili 413 karar verdiğini belirten Karaçöl, bu kadar fazla sayıda karar vermesinin bulunduğu yerde 18 ay görev yapmasından kaynaklandığını ileri sürdü.

O dönemde kendilerine günde 150-200 civarında dinleme talebi geldiğini kaydeden Karaçöl, bu nedenle taleplerin üst kısmını polislerin şablon olarak hazırlamasını istediklerini anlattı.

Suç isnat edilen eyleminin yargı yetkisini kullanmaktan ibaret olduğunu öne süren Karaçöl, 'Dinleme kararı verilen kişilerin kimlerle görüşeceğini bilemem. Bunu savcı, kolluk bilir ancak benden saklarlarsa ben bilemem. Benim yaptığım eylem, uyarma cezası gerektirir.' dedi.

MİT'in, FETÖ'nün örgüt içi haberleşmede kullandığı ByLock programına ilişkin raporunu kabul etmeyen Karaçöl, bu programı kullanmadığını iddia etti. Karaçöl, 'Bu program bende olsa bile suç olur mu?' diye konuştu.

'Hiç mi şüphelenmediniz?'

Mahkeme Üyesi Hamdi Karahan, 'Soruşturma kapsamında 4 yıl dinleme yapılıyor. Raporlara bakıyorsunuz, çoğunun içinde hiçbir şey yok. Bu süreçte gözaltı, tutuklama veya başka bir koruma tedbiri hiç istenmemiş, 4 yıl boyunca çok önemli isimlerle irtibatlı kişiler hedef seçilerek sürekli dinleme yapılmış. Bu durumdan hiç mi şüphelenmediniz?' sorusu üzerine Karaçöl, 'Bu soruya aklımdaki bilgilerle cevap verebilirim, daha sonra ayrıntılı açıklayabilirim. DHKP-C, PKK, FETÖ birbirinden farklıdır. Bunlar aynı şekilde eylem yapmayabilir. Ben taleple bağlıyım. Operasyona karar vermek, dosyanın sahibi savcıya aittir.' ifadelerini kullandı.

SELAM-TEVHİD SAVCISINA FETÖ ÜYELİĞİNDEN HAPİS İSTEMİ

Öte yandan, konuyla ilgili bir gelişme daha yaşandı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) sözde 'Selam-Tevhid' soruşturması kapsamında usulsüz dinleme kararları veren eski cumhuriyet savcısı Ramazan Saban hakkında, FETÖ üyesi olmak suçlamasıyla iddianame hazırladı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçları Soruşturma Bürosu savcılarından Veysel Kaçmaz tarafından hazırlanıp Ankara 18. Ağır Ceza Mahkemesine gönderilen iddianamede, Saban'ın, 'terör örgütü üyesi olmak' suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları istendi.

İddianamede, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Konya Cumhuriyet Savcısı olan Saban hakkında, FETÖ üyesi olmak suçundan soruşturma başlatıldığı ve Saban'ın halen firari olduğu belirtildi.

'Ev imamlığı yaptı'

Kamuoyunda 'Selam-Tevhid' olarak bilinen soruşturmada binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan savcılar arasında yer alan Saban'ın, soruşturma kapsamında 2012-2013 yılları arasında 14 kişinin iletişiminin tespiti, dinlenmesi ve kayda alınmasını talep ettiği kaydedildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosunca yürütülen bir soruşturmada şüpheli olan FETÖ'nün eski 'asker imamı' olduğu belirtilen Hasan Polat'ın, Saban'ın FETÖ'ye bağlı evlerde 'imamlık' yaptığına dair beyanına yer verilen iddianamede, şüphelinin Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunca 24 Ağustos 2016'da meslekten ihraç edildiği bildirildi.

Saban'ın cumhuriyet savcısı olması nedeniyle yasadan kaynaklanan yetkilerini, yasalara açıkça aykırı olacak şekilde FETÖ'nün amaç ve hedefleri doğrultusunda kullandığı kaydedilen iddianamede, Saban hakkında 'terör örgütü üyeliği' suçundan dava açılması, dosyanın Yargıtay 16. Ceza Dairesinde görülen ve kamuoyunda 'Selam-Tevhid' olarak bilinen soruşturmada binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 54 hakim ve savcının yargılandığı davayla birleştirilmesi istendi.

Saban'ın yakalanması için çalışmaların devam ettiği kaydedildi.

Paralel yapı-11 Aralık (2015) 'Selam kumpasına karışan 54 hakim-savcı' davası (Yargıtay)
Paralel yapı-09 Kasım (2015) 'İstanbul Selam-Tevhit Soruşturmasında Kumpas 122 sanık' davası
Paralel yapı-Selam-Tevhit kumpası

(15 Nisan 2017, 15:38)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=10163    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.921.630