Tam
EskidenYeniye
 

Darbeyi 1 yıl önceden planlamışlar

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara Ulus'taki Türk Telekom binasının basılarak çalışanlarının rehin alınması ve darbe bildirisinin okunmasına ilişkin 29 şüpheli hakkında hazırlanan iddianame mahkemeye gönderildi. İddianamede, şüphelilerden eski Kurmay Yarbay Ömer Ergenekon'un saat 22.45'te darbe bildirisini okumasına ilişkin görüntülere yer verildi. İddianamede, Kara Harp Okulundan 300-400 kursiyerin, 16-17 Temmuz 2016 tarihlerinde Polatlı ve Afyonkarahisar Kocatepe Harp Tarihi Tatbikatına katılmak üzere hazırlık yaptıkları ve bu tatbikatın planlamasını, Harp Okulu kursiyerlerini 15 Temmuz 2016 tarihinde Türk Telekom binasına götüren şüpheli eski kurmay yarbay Ömer Ergenekon'un 1 yıl önceden yaptığı ve planlara imzasını attığı kaydedildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

15.04.2017 13:53 FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara Ulus'taki Türk Telekom binasının basılarak çalışanlarının rehin alınması ve darbe bildirisinin okunmasına ilişkin 29 şüpheli hakkında hazırlanan iddianame mahkemeye gönderildi.

11 Nisan'daki gelişmeye göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosunca FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin başlatılan soruşturmalar devam ediyor. Ankara Ulus'taki Türk Telekom binasının basılarak çalışanlarının rehin alınması ve darbe bildirisinin okunmasına ilişkin 29 şüpheli hakkında hazırlanan iddianamede, şüphelilerden eski Kurmay Yarbay Ömer Ergenekon'un saat 22.45'te darbe bildirisini okunmasına ilişkin görüntülere yer verildi. İddianamede, şüpheliler hakkında 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs', 'Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme', 'TBMM'yi ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme' ve 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçlamalarından 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet ve 22,5 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Kara Harp Okulunda görev yapan 28 askeri personelin şüpheli eski Kurmay Yarbay Ömer Ergenekon ile birlikte Türk Telekom binasına giderek burayı işgal ettikleri belirtilen iddianamede, şüphelilerin çalışan personelin bir kısmını darbe bildirisini okuyarak tahliye ettikleri, bir kısmını ise kelepçeleyerek binada alıkoydukları kaydedildi. Şüphelilerin Türk Telekom binasında bulunan sistemleri kapatmaya çalıştıklarının tespit edildiği bildirildi. İddianamede, şüpheli eski Yarbay Ömer Ergenekon'un firari olduğu belirtildi.

İddianamede müşteki sıfatıyla yer alan Semih Ecevit Özkan'ın da ifadelerine yer verildi. Özkan ifadesinde, 15 Temmuz akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısıyla arkadaşı olan diğer müştekilerden Hüseyin Sercan ile sokağa çıktığını anlattı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir müddet beklediklerini, darbecilerin bomba atması üzerine eve döndüklerini kaydeden Özkan, tankların sokağa çıktığı haberlerini görmesi üzerine saat 04.00 sıralarında tekrardan sokağa çıktıklarını belirtti. Özkan, Ulus üzerinde seyrederken karşılarına asker kıyafetli, elinde çocuk çantası ve üzerinde beylik tabancası olan birinin kendilerini durdurduğunu ifade etti. Daha sonra fotoğraflardan teşhis ettiği şahsın darbeci Yarbay Ömer Ergenekon olduğunu öğrendiğini kaydeden Özkan, şahsın arabanın arka koltuğuna geçtiğini ve tabancayı göstererek 'sür' dediğini, yolu tarif ederek de 'Kara Harp Okuluna gideceğiz' dediğini ifade etti.

Ergenekon'un kendi üzerinde bulunan tişörtü vermesini istediğini vurgulayan Özkan, Ergenekon'un üzerinde bulunan tişörtü de kendisine verdiğini ve bunu giymesini istediğini belirtti.

'SATILDIK, ÇOCUKLARI POLİS ALDI'

Özkan, Kara Harp Okuluna Ergenekon'u bırakmalarının ardından olay yerinden kaçtıklarını dile getirerek, Ergenekon'un araç içerisindeyken 1-2 kez telefon ile görüştüğünü belirtti. Kiminle görüştüğünü bilmediğini söyleyen Özkan, Ergenekon'un karşı tarafla görüşürken ne durumda olduklarını sorduğunu, ayrıca 'Satıldık, çocukları polis aldı. Ben tesisatımı atarak kaçtım, Harp Okuluna gelmeye çalışıyorum' dediğini anlattı.

İddianamede, Kara Harp Okulundan 300-400 kursiyerin, 16-17 Temmuz 2016 tarihlerinde Polatlı ve Afyonkarahisar Kocatepe Harp Tarihi Tatbikatına katılmak üzere hazırlık yaptıkları ve bu tatbikatın planlamasını, Harp Okulu kursiyerlerini 15 Temmuz 2016 tarihinde Türk Telekom binasına götüren şüpheli eski kurmay yarbay Ömer Ergenekon'un 1 yıl önceden yaptığı ve planlara imzasını attığı kaydedildi.

İddianamede, '15 Temmuz 2016 tarihinde 1 yıl önceden planlanan Harp Tarihi gezisine katılacak personelin Ömer Ergenekon tarafından silahlı ve teçhizatlı bir şekilde darbe faaliyetleri kapsamında Ankara ilinde bulunan Türk Telekom binasına götürülmüş olması ve ilgili geziye ilişkin hazırlıkların şüpheli Ömer Ergenekon tarafından yapılmış olması nedeniyle söz konusu faaliyetin darbe girişimine yönelik olarak önceden hazırlandığı anlaşılmıştır.' ifadesine yer verildi.


Foto: Darbecilerin çalışanları rehin aldığı an

Şüpheli kursiyerlerin Binbaşı Ergenekon komutasında Ulus'taki Türk Telekomünikasyon AŞ Bölge Müdürlüğüne gittikleri, burada özel güvenlik görevlilerini silah zoruyla kelepçe takarak etkisiz hale getirdikleri, kamera sistemini kapattıkları belirtilen iddianamede, Ergenekon tarafından saat 22.44'te Türk Telekom personeline, 'Bu saatten itibaren Türk Silahlı Kuvvetleri yönetime el koymuştur, herkes burada duracak, 2'şer, 3'er burada asansörle indirip sizi salıvereceğiz, eğer karşı koyan olursa vururum. Bir daha söylemeyeceğim, anlamayan var mı?' şeklinde darbe duyurusu yapıldığı kaydedildi.

Teknik bilgilerinden yararlanılacak personelin salıverilmediği, binanın mescidinde tutulmaya devam edildiği aktarılan iddianamede, darbeci askerlerin Türk Telekom binasında bulunan sistemleri kapatmaya, güvenlik kameralarının görüntülerini silmeye çalıştığı belirtildi.

Emniyet güçlerinin binaya müdahalesi sonucunda 16 Temmuz saat 03.42'de A blok giriş katta bulunan darbeci askerlerden ikisinin gözaltına alındığı, mescitte alıkonulan Türk Telekom çalışanlarının salıverildiği ve daha sonra da darbeci askerlerin binadan çıkartılarak binanın saat 04.19'da tamamen kurtarıldığı anlatılan iddianamede, Ergenekon'un binadan kaçarak uzaklaştığı, bu sırada şikayetçiler Hüseyin Sercan Kocaman ve Semih Ecevit Özkan'ın sevk ve idarelerinde bulunan aracı ve Semih Ecevit Özkan'ın üzerinde bulunan kıyafeti yağmalayarak şikayetçileri Kara Harp Okuluna kadar götürdüğü ve Kara Harp Okuluna giriş yaptığı belirtildi.

Türk Telekom binasında yapılan aramada 27 piyade tüfeğinin ele geçirildiği vurgulanan iddianamede, şüphelilerin büyük bir kısmının kendi üzerlerine zimmetli silahları kullanmadığı, bu yolla kimin kimi öldürüp yaraladığının belirlenmesinin önüne geçilmesinin ve darbeye teşebbüs olayı ile ilgili meydana gelecek ölüm veya yaralama olayları ile ilgili olarak hiç kimsenin sorumlu tutulamamasının amaçlandığı ifade edildi.

Bir numaralı şüphelinin odası ve evinde arama yapılamadı

İddianamede eski binbaşı Ergenekon, bir numaralı şüpheli olarak yer aldı.

Firari eski binbaşı Ergenekon'un Kara Harp Okulunda bulunan odasını, 14 Temmuz 2016 tarihinde başka bir binbaşıya devrettiği, odasındaki eşyaları götürdüğü için odasında arama işlemi yapılamadığı belirtilirken, şüpheli Ergenekon'un ev adresi olarak bildirdiği adresin de bulunamadığı, ikamet olarak tespit edilen başka bir adreste de 2 yıldır başka bir askeri personelin oturduğu kaydedildi.

İddianamede, 15 Temmuz 2016 tarihinde Kara Harp Okulu içinde bir grup personel tarafından önceden planlama yapılmak suretiyle saat 21.50'den itibaren okul komutanının zorla alıkonulduğu, okulun sevk ve idaresinin hukuksuz olarak ele geçirildiği ve Kurmay Başkan Kurmay Albay İlhami Polat'ın yönlendirmeleriyle Kara Harp Okulu Dekanı Tuğgeneral Kerim Acar'ın okul komutanı rolünü üstlendiği, Acar'ın İlhami Polat'ın, yetkisiz ve kanunsuz emirlerine müdahale etmeyerek faaliyetlerin içerisinde yer aldığı vurgulandı.

3 Şahsın Türk Telekom Yayınlarını Kesmeye Çalıştığı Fotoğraflara Yansıdı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara Ulus'ta bulunan Türk Telekom binasının basılmasına ilişkin yeni fotoğraflar ortaya çıktı. Fotoğraflarda, 3 sivil kıyafetli şahsın Türk Telekom binasına gelerek yayınları kesmeye çalıştığı görüldü.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ulus'ta bulunan Türk Telekom binasını kontrol altına almaya çalışan 27'si Kara Harp Okulu Komutanlığında kursiyer, 29 şüpheli hakkında hazırlanan iddianame tamamlanarak mahkemeye gönderildi. Güvenlik kamera kayıtlarından elde edilen çok sayıda fotoğrafa iddianamede yer verildi.

3 sivil şahıs yayınları kesmeye geldi

Fotoğraflarda, darbeci askerlerin Türk Telekom personelini etkisiz hale getirmesinin ardından, saat 00.42'de 3 sivil şahsın bir otomobil ile binaya geldiği görüldü. Darbeci askerlerin karşıladığı sivil şahısların, bir müddet bilgisayarlar ve elektronik aletlerin üzerinde işlem yaparak yayınları kesmeye çalıştığı görüldü. Firari olan 3 sivil şahıstan birinin yakalandığı ve asker olduğu, diğer iki şahsın aranmasına devam edildiği öğrenildi. Sivil şahıslarla ilgili ayrı bir iddianame hazırlanacağı öğrenildi. Darbeci askerlerin Türk Telekom personellerini kelepçeleme anları ile polislerin darbecileri etkisiz hale getirerek gözaltına alması da fotoğraflara yansıdı.

(15 Nisan 2017, 13:53)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=10169    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Tır Kumpası Organizatörleri davası

16.04.2021 12:46 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 16.4.2021

Balıkesir: Darbe davası başladı

16.04.2021 12:31 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında 3 muvazzaf subay, rütbesi geri alınan tuğgeneral ve meslekten ihraç edilen kurmay albay ile bir emekli albay olmak üzere 6 sanığ..
Tamamı 16.4.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

15.04.2021 13:35 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 14 N..
Tamamı 15.4.2021

Zirve Katliamı: Fetö İhbarları davası

12.04.2021 12:50 Malatya'da, 2007'deki Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çıkarları doğrultusunda hareket ettiği gerekçesiyle 10 sanık hakkında açılan davada itirafçı olan mahre..
Tamamı 12.4.2021

Yazıcıoğlu'ya Fetö Suikasti davası

12.04.2021 12:34 Kahramanmaraş'ta, Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmalara Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) talimatıyla müdahale ettikleri iddiasıyla..
Tamamı 12.4.2021

Casusluk Kumpasında İtirazlara Ret

12.04.2021 12:25 İzmir'de, Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, 'askeri casusluk' soruşturmasında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin sahte deliller üreterek kumpas kurdukları iddiasıyla açılan davada yerel mahkemece 75 sanık ..
Tamamı 12.4.2021

Tuskon Fetö İşadamları davası

12.04.2021 11:55 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulund..
Tamamı 12.4.2021

FETÖ Medya Yapılanması davası

12.04.2021 11:06 İstanbul'da, daha önce karara bağlanan 25 sanıklı FETÖ medya yapılanması davasının, 8 sanık yönünden Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden görülmesine devam edildi. 31 Mart'ta İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki..
Tamamı 12.4.2021

Odatv Yargısı Yargılanıyor

12.04.2021 13:06 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından 'İstanbul'daki Odatv soruşturması ve davası'nda yer alan eski 33 hakim ve savcının 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' suçların..
Tamamı 12.4.2021

İstanbul Üniversitesi Fetö davası

12.04.2021 11:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'un da bulunduğu 10 sanığın, ..
Tamamı 12.4.2021

Zonguldak: Fetö'ye 11 Hapis

12.04.2021 13:25 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin farklı meslek gruplarından 19 sanıklı dava sona erdi. 2 Nisan'da Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanıkla..
Tamamı 12.4.2021

Sakarya: Kadın Yapılanması davası

12.04.2021 13:14 Sakarya'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin, aralarında yabancı uyruklular ve üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 3'ü firari 19 kadın sanığın yargılanması sürüyor. 1 Nisan'da..
Tamamı 12.4.2021

Adana: Fetö Finansörleri davası

12.04.2021 10:39 Adana'da, daha önce haklarında işlem yapılan FETÖ/PDY üyelerine ve ailelerine para aktarılmasını sağladıkları iddia edilen, aralarında örgütün 'Türkiye finans sorumlusu'nun da bulunduğu 3'ü tutuklu 40 sanığın yargılanm..
Tamamı 12.4.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine dava

12.04.2021 10:26 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 12 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 12.4.2021

Afyon: Tuğgeneral Beraat Etti

16.04.2021 12:39 Afyonkarahisar'da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılanan eski Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral İ.G.G. beraat etti. 15 Nisan'da Afyonkarahisar 2. Ağ..
Tamamı 16.4.2021

Fetö Medyası Davaları Bozuldu

15.04.2021 13:35 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan yayın organı Zaman Gazetesi'nin eski yazarları Ali Bulaç, Şahin Alpay ve Mümtazer Türköne'nin 'silahlı terör örgütü üyeliği' suçundan aldıkları cezalar ile gaze..
Tamamı 15.4.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
49.475.520