Tam
EskidenYeniye
 

İstanbul Üniversitesi 2. Fetö davası

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesindeki (İÜ) akademik yapılanmasına ilişkin 10'u tutuklu 40 sanık hakkında açılan davaya başlandı. İlk duruşmada savunması alınan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanlarından, tutuklu sanık Doç. Dr. Fatih Gürsul, 'Basından öğrendiğimiz kadarıyla Bylock programını MİT'in çözdüğü söyleniyor. FETÖ bunu öğrenip ekleme çıkarma yapmış olabilir.' dedi. Duruşmalar sonunda 1 sanığın tahliyesine hükmedildi. Dava, örgütün İstanbul Üniversitesindeki (İÜ) akademik yapılanmasına ilişkin ikinci dava oldu. Daha önce de 45 sanık hakkında dava açılmıştı.

Önceki haber title=Sonraki haber

22.04.2017 15:23 Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesindeki (İÜ) akademik yapılanmasına ilişkin 10'u tutuklu 40 sanık hakkında açılan davaya başlandı. İlk duruşmada savunması alınan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanlarından, tutuklu sanık Doç. Dr. Fatih Gürsul, 'Basından öğrendiğimiz kadarıyla Bylock programını MİT'in çözdüğü söyleniyor. FETÖ bunu öğrenip ekleme çıkarma yapmış olabilir.' dedi. Duruşmalar sonunda 1 sanığın tahliyesine hükmedildi. Dava, örgütün İstanbul Üniversitesindeki (İÜ) akademik yapılanmasına ilişkin ikinci dava oldu. Daha önce de 45 sanık hakkında dava açılmıştı.

17.04.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA AŞANANLAR

İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesince Çağlayan'daki İstanbul Adliyesindeki büyük salonda görülen duruşmada, aralarında Gürsul'un da bulunduğu 10 tutuklu sanık ve 22 tutuksuz sanık ile sanık avukatları hazır bulundu.

Kimlik tespitinin yapıldığı duruşmada, tutuklu sanık Gürsul doçent olduğunu ve ihraç edilmeden önce aylık gelirinin 6 bin lira olduğunu, şu anda herhangi bir yerden gelirinin olmadığını belirtti.

Mahkeme heyeti, sanıkların çokluğu nedeniyle duruşmanın SEGBİS yöntemiyle yapılmasına karar verdi.

Duruşma iddianamenin özetinin okunmasıyla devam edildi.

Duruşmada savunma yapan Gürsul, iddianamenin ekleri verilmediği için dilekçesini yazamadığını söyledi.

Gürsul, "ByLock' kullandığı iddiasına ilişkin iddianamede yer alan "Güncel olmamakla birlikte, kırmızı seviyede' ifadesini anlamadığını dile getirdi.

Avukatından öğrendiği kadarıyla 2014 yılının ağustos ayında ByLock kullanıcısı olarak gözüktüğüne değinen Gürsul, "Ben telefonumu 2015'te satın aldım. Sulh Ceza Hakimine demiştim ki, 'Ne benim ne ailemin FETÖ ile ilişkisi olmuştur.' Mahkeme hakimi de bana devletin verdiği bilgilere güvenmek zorunda olduklarını söylemişti. Ben 5 aydır çocuklarımı göremedim. Uydurma delil olduğunu düşünüyorum, tıpkı Ergenekon ve Balyoz gibi.' ifadelerini kullandı.

"FETÖ ekleme çıkarma yapmış olabilir"

Gürsul, bilişim alanında doktora verdiğini, teknik anlamda da bu konuda iyi olduğunu ifade ederek, savunmasını şöyle sürdürdü:

"Televizyonlarda ByLock ile ilgili klonlama yöntemini duydum. Benim bu yazışmaları yaptığım kişilerle özel hayatımda ne yaptığım iddianamede yok. Bu listeler hazırlandı. Basından öğrendiğimiz kadarıyla ByLock programını MİT'in çözdüğü söyleniyor. FETÖ bunu öğrenip ekleme çıkarma yapmış olabilir. MİT ile ilgili ihraçlar gerçekleşti, basından biliyoruz. Örgüt bunu öğrenip ekleme çıkarmada bulunmuş olabilir. MİT'in eriştiği dosya excel gibi düşünün, istediğiniz kişiyi ekler, istediğiniz kişiyi çıkarırsınız."

Kişisel verilerinin, telefon numarasının internette dolaştığını öne süren Gürsul, ByLock ismini 15 Temmuz darbe girişiminin ardından öğrendiğini, "bilişim' dersi veren biri olarak kendi hattına böyle bir programı yüklemesinin söz konusu olmadığını savundu.

"Böyle davaların sulandırılması için olduğunu düşünüyorum"

İnternete gelen yasaklar nedeniyle, zaman zaman programlar kullandığını belirten Gürsul, "Acaba bilişimci olmam, yoğun internet kullanmam nedeniyle ByLock ile ilgili bir yanlışlık mı oldu? Ben Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanıyım. Böyle davaların sulandırılması için böyle yanlış bir şeyin olduğunu düşünüyorum.' dedi.

Mahkeme heyetinin "Emniyete neden telefon şifrelerini vermedin?' sorusunu, Gürsul, "Daha önce bazı davalarda telefonlara bir şeyler yüklenerek delil ürettiklerini gördüm. Bu nedenle vermedim. Zaten emniyette 'Sen vermesen de biz şifreyi kırarız' dediler. Ben de 'kırın' dedim. Siyasi bir kişiliğim olduğu için de şifreyi vermedim.' diyerek yanıtladı.

Mahkeme başkanının "Telefonun incelenmesi gerekiyor. Şimdi vermek istemisiniz?' demesi üzerine ise "Bir tek Iphone'nun şifresi var' diyerek şifresini verdi.

Gürsul, beraatini veya tutuksuz yargılanmasını talep etti.

Tutuklu sanık Ahmet Sezgin Uzun da hiçbir terör örgütüne bağlı olmadığını, 15 Temmuz darbe girişiminde Trabzon'da izinli olduğunu, kalkışmayı duyan her vatandaş gibi sokaklara çıktığını söyledi.

Kendisinin ByLock kullanıcısı olduğu iddialarına ilişkin savunması sorulan Uzun şunları kaydetti:

"Ben kullanmadım kesinlikle bu programı. ByLock şeklinde bir programı, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra gazete ve medyada gördüm. İddianamede kullandığım söyleniyor, hangi cep telefonundan kullanmışım belirtilmiyor. Benim o tarihlerde akıllı bir cep telefonum yoktu. Eğer ben bu programı kullanmışsam şayet tarafıma bir içerik verilmesi gerekmez miydi? Bylock denilen programı kesinlikle kullanmadım. İddianamede yer alan tarihlerde akıllı telefonum yoktu. 15 Temmuz darbe kalkışmasından sonra böyle bir program olduğunu basıdan öğrendim. Türkiye'de GSM hatlarının tek bir kişiye IP vermediğini ortak IP verdiğini biliyorum. Ortak IP'den Bylock yüklenmiş olabilir. Bylock kullandığım iddiasını kesinlikle kabul etmiyorum."

"Bankadan kredi çekmek için para yatırmak mı gerekiyor"

Uzun, Bank Asya hesaplarının 2014 yılından sonra artmasıyla ilgili savunmasında ise 2013 öncesinde bu bankada bir hesabı olmadığını belirtti.

O tarihlerde bir ev almak istediğini, en uygun bankanın Bank Asya olduğunu ifade eden Uzun, bankanın FETÖ ile bu kadar yakın ilişkiler içinde olabileceğini bilmediğini öne sürdü.

Uzun, mahkeme heyetinin "Kredi çekmek için para yatırmak mı gerekiyor?' sorusunu, "Para yatırdım, bedelli askerlik yaptım. Benim oraya yatırdığım para 62 bin lirayı geçmez. Daha sonra baktım bankada malum durumlar oldu. Kredi çekilmeyeceğine veya çekmeyeceğime kanaat getirince paramı çekip ilişkimi kestim.' ifadelerini kullandı.

Sanık savunmalarının devam ettiği duruşmaya bir süre ara verildi.

Duruşmada, tutuklu sanıklar savunmalarını yaptı. FETÖ'nün şifreli haberleşme programı "ByLock' kullanıcısı olduğu ve 2014'ten sonra Bank Asya'ya para yatırdığı iddia edilen sanıklar, suçlamaları reddetti.

Tutuklu sanıkların avukatları da müvekkillerinin beraatini, beraat kararı çıkmaması halinde ise tutuksuz yargılanmalarını talep etti.

Duruşma, tutuksuz sanıkların savunmalarının alınacak olması nedeniyle yarına ertelendi.

18.04.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesince Çağlayan'daki İstanbul Adliyesindeki büyük salonda görülen davanın ikinci duruşmasına, aralarında Gürsul'un da bulunduğu 10 tutuklu, 22 tutuksuz sanık ile avukatları katıldı.

Duruşmada, savunmasını yapan tutuksuz sanık Yrd. Doç. Dr. Alihan Aydın, "terörist olmanın' kendisi için ağır bir suçlama olduğunu söyledi.

Aydın, ticaret hukuku alanında mütalaa hazırladığını belirterek, "Bank Asya'ya para yatırmam faiz konusundaki hassasiyetimden dolayı. Bank Asya hesabımı 2006'da açtım. Birikimlerimi bu hesaba yatırdım. 2006-2010 arasındaki 600 bin liralık birikimimle ev ve araba aldım. Geriye 100 bin lira daha kaldı. 2013 Aralık'ta hesapta 750 bin lira birikti. Bankaya el konulmadığı için para yatırmaya devam ettim. 2015'te TMSF el koyduktan sonra banka zarar ettiğini açıklayınca paramı büyük oranda çektim. Sonra da geri kalan küçük miktardaki paramı da çektim.' diye konuştu.

19.04.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesince Çağlayan'daki İstanbul Adliyesindeki büyük salonda görülen davanın üçüncü duruşmasına, aralarında Gürsul'un da bulunduğu 10 tutuklu, 12 tutuksuz sanık ile avukatları katıldı.

Duruşmada tutuksuz sanıkların savunmaları alındı. Tutuklu sanıklar tahliyelerini talep ederken, tutuksuz sanıklar haklarındaki adli kontrol hükümlerinin kaldırılmasını istedi.

Mahkeme heyeti, savunmasının alınmış bulunması, delil durumunu dikkate alarak sanık Sait Şahin'in adli kontrol şartı ve yurt dışı çıkış yasağı konularak tahliyesine karar verdi.

Heyet, tutuklu sanıklar Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanlarından Doç. Dr. Fatih Gürsul ile Adem Sezgin Uzun, Fatih Mehmet Keleşoğlu, Hakan Doğan, Kasım Karagöz, Muhammed Akif Altun, Mustafa İsmail, Şükran Başgöl ve Uğur Tuncel'in tutukluluk hallerinin devamına hükmetti.

Savunması alınan tutuksuz sanıkların duruşmadan bağışık tutulmalarına hükmeden mahkeme heyeti, tutuksuz yargılanan 4 sanık hakkındaki imza atmak suretiyle belirlenen adli kontrol kararının kaldırılmasını, sanıklar hakkındaki yurt dışı çıkış yasağı suretiyle adli kontrolün devamını kararlaştırdı.

Sanıkların Bank Asya hesaplarına ilişkin tüm hesap hareketlerinin bildirilmesi için müzekkere yazılmasını isteyen mahkeme heyeti, sanıkların adlarına kayıtlı ve kullandıkları telefonlarının HTS kayıtlarının istenmesine karar verdi.

Mahkeme heyeti ayrıca FETÖ'nün İÜ'deki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında profesörlerin de bulunduğu 7'si tutuklu 45 sanık hakkında açılan ilk dava dosyasının İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nden incelenip iade edilmek üzere istenmesine hükmetti.

Kararın açıklanmasının ardından, sanıklardan Fatih Gürsul, mahkeme heyeti ve cumhuriyet savcısına tepki gösterdi.

Ceza istemleri

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Mehmet Şenay Baygın tarafından hazırlanan iddianamede, 40 şüpheli hakkında "silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 7,5 yıldan 15'er yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

FETÖ'nün akademik yapılanmasıyla İÜ'deki eylemleri anlatılan iddianamede, şüphelilerden 20'sinin örgütün şifreli haberleşme programı ByLock kullanıcısı olduğu belirtilmişti.

Aralarında eski İÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatih Gürsul'un da bulunduğu 20 şüpheli, FETÖ'nün darbe girişimi soruşturması kapsamında görevden uzaklaştırılmıştı.

Öte yandan, örgütün İÜ'deki yapılanmasına ilişkin, aralarında profesörlerin de bulunduğu 7'si tutuklu 45 sanık hakkında açılan ilk davanın 4. duruşması 3 Mayıs'ta 14. Ağır Ceza Mahkemesinde yapılacak.

(22 Nisan 2017, 15:23)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=10219    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Tır Kumpası Organizatörleri davası

16.04.2021 12:46 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 16.4.2021

Balıkesir: Darbe davası başladı

16.04.2021 12:31 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında 3 muvazzaf subay, rütbesi geri alınan tuğgeneral ve meslekten ihraç edilen kurmay albay ile bir emekli albay olmak üzere 6 sanığ..
Tamamı 16.4.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

15.04.2021 13:35 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 14 N..
Tamamı 15.4.2021

Zirve Katliamı: Fetö İhbarları davası

12.04.2021 12:50 Malatya'da, 2007'deki Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çıkarları doğrultusunda hareket ettiği gerekçesiyle 10 sanık hakkında açılan davada itirafçı olan mahre..
Tamamı 12.4.2021

Yazıcıoğlu'ya Fetö Suikasti davası

12.04.2021 12:34 Kahramanmaraş'ta, Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmalara Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) talimatıyla müdahale ettikleri iddiasıyla..
Tamamı 12.4.2021

Casusluk Kumpasında İtirazlara Ret

12.04.2021 12:25 İzmir'de, Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, 'askeri casusluk' soruşturmasında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin sahte deliller üreterek kumpas kurdukları iddiasıyla açılan davada yerel mahkemece 75 sanık ..
Tamamı 12.4.2021

Tuskon Fetö İşadamları davası

12.04.2021 11:55 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulund..
Tamamı 12.4.2021

FETÖ Medya Yapılanması davası

12.04.2021 11:06 İstanbul'da, daha önce karara bağlanan 25 sanıklı FETÖ medya yapılanması davasının, 8 sanık yönünden Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden görülmesine devam edildi. 31 Mart'ta İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki..
Tamamı 12.4.2021

Odatv Yargısı Yargılanıyor

12.04.2021 13:06 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından 'İstanbul'daki Odatv soruşturması ve davası'nda yer alan eski 33 hakim ve savcının 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' suçların..
Tamamı 12.4.2021

İstanbul Üniversitesi Fetö davası

12.04.2021 11:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'un da bulunduğu 10 sanığın, ..
Tamamı 12.4.2021

Zonguldak: Fetö'ye 11 Hapis

12.04.2021 13:25 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin farklı meslek gruplarından 19 sanıklı dava sona erdi. 2 Nisan'da Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanıkla..
Tamamı 12.4.2021

Sakarya: Kadın Yapılanması davası

12.04.2021 13:14 Sakarya'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin, aralarında yabancı uyruklular ve üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 3'ü firari 19 kadın sanığın yargılanması sürüyor. 1 Nisan'da..
Tamamı 12.4.2021

Adana: Fetö Finansörleri davası

12.04.2021 10:39 Adana'da, daha önce haklarında işlem yapılan FETÖ/PDY üyelerine ve ailelerine para aktarılmasını sağladıkları iddia edilen, aralarında örgütün 'Türkiye finans sorumlusu'nun da bulunduğu 3'ü tutuklu 40 sanığın yargılanm..
Tamamı 12.4.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine dava

12.04.2021 10:26 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 12 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 12.4.2021

Afyon: Tuğgeneral Beraat Etti

16.04.2021 12:39 Afyonkarahisar'da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılanan eski Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral İ.G.G. beraat etti. 15 Nisan'da Afyonkarahisar 2. Ağ..
Tamamı 16.4.2021

Fetö Medyası Davaları Bozuldu

15.04.2021 13:35 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan yayın organı Zaman Gazetesi'nin eski yazarları Ali Bulaç, Şahin Alpay ve Mümtazer Türköne'nin 'silahlı terör örgütü üyeliği' suçundan aldıkları cezalar ile gaze..
Tamamı 15.4.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
49.505.461