Tam
EskidenYeniye
 

Erzurum: Fetö'cü polisten itiraflar

Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Fetullahçı-Paralel Devlet Yapılanması Terör Örgütü (FETÖ/PDY) İddianamesi Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde kabul edildi. İddianamede yer alan itirafçı polis memurunun örgüt içerisindeki gizli yapılanmasının ayrıntılı bir şekilde anlatımı iddianamede yer aldı. İddianamede polis Memur M.D.'nin itiraflarında, 'Sigara içen himmeti aksatan düzensiz personel sayılıyor', 'Cep telefonlarını uçak moduna alınmadan sohbete başlanmıyordu', A-4 kriptosunda ise 'Derslerini yapan himmetini veren ama çıkarını örgütten önde tutan kişiler' ifadelerine yer verildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

23.04.2017 12:43 Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Fetullahçı-Paralel Devlet Yapılanması Terör Örgütü (FETÖ/PDY) İddianamesi Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde kabul edildi.

'Komiserlik sınav sorularını yemin ettirerek teslim ettim'

20 Nisan'daki gelişmeye göre, '2010 yılının yaz aylarında Selami isimli şahıs beni örgütün verdiği telefondan aradı ve buluşma teklif etti Erzurum da Yenişehir PTT'nin önünde buluştuk. Bana elinde tutuğu 4 zarfı göstererek "Bunların içinde komiser yardımcılığı sınav soruları var. Bunları kendi belirlediğin hizmete bağlı güvendiğin kişilere yemin karşılığı verip geri alacaksın' dedi bende bu zarfları aldım. Bu olay olmadan sınava girecek kişiler belliydi örgüt bu şahısları belirlemişti. Bizde biliyorduk. Kendi belirlediğim Oltu İlçesinde çalışan Polis Memuru Y.H., İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli, Karayazı İlçe Emniyet Müdürlüğünde Polis Merkez Amirliğinde görevli ve Aşkale İlçesinde Trafik Büroda çalışan isimlerini ve soy isimlerini hatırlamadığım Polis Memurlarına bu zarfları verdim. Kendilerine yemin ettirdim ve bir hafta sonra aynı şekilde geri alıp Selami'ye geri verdim. Duyduğum kadarı ile soruları verdiğim memurlar sınavı kazanarak kursa gittiler. İsimlerini hatırlamadım ama resimlerini görürsem tanır ve teşhis ederim. 1 yıl sonra İlçeleri Mehmet'in isteği doğrultusunda Resul'e teslim ettik. Ayrıca Mehmet beni, Abdulkadir ve Selami'yi rehberlik grubu olarak sohbetlerde yapılacak konuları belirlemek amacıyla görevlendirdi.

'Sohbet taslağı hazırladık'

'Birlikte hazırladığımız ve Selami'ye iletilen işlenmesi gereken diğer konularla birlikte sohbet taslağı hazırladık ve tüm toplantılarda uygulanması amacıyla tüm öğretmenlere yazılı olarak dağıttık. Bu durum Ankara ya da İzmir ili olabilir. Merkezden aylık toplantı konuları gelmeye başlayınca bu işi bıraktık. İlk yöntem kitapçık şeklindeydi sonra internet üzerinden dijital olarak gelmeye başladı ben buradan ayrıldım. Rehberlik grubunda Abdulkadir isimli şahıs kaldı.'

'Çetele tutarak personel hakkında bilgi veriyorduk', 'sohbetlerde telefonlar uçak moduna alıyorduk'

'Toplantılarda yine rutin toplantılardı, himmet toplardık, çetele tutardık, ayrıca menfi yada müsbet personel hakkında bilgi verirlerdi. 17/25 Aralık süreci sonrası örgüt, gizlilik boyutunu arttırdı. Cep telefonlarının toplantılara getirilmemesini. Getirilirse uçak moduna alınması talimatlarını 'Hamza' Kod, bylock programı ile attı. Öğretmenlerle yapılan toplantılarda alınacak tedbirleri sözlü anlattı. Toplantıların aralığını arttırdık. Ben örgütsel amaçlı yapılan bazı konulara değinmek istiyorum.

Örgüt şemasına tam olarak net bir şekilde bilmiyorum. Ama ben İlçe Hizmeti, Memur Hizmeti, Polislikten geçme rütbeliler Hizmeti, Akademi Mezunları Hizmeti, Polis Okulu Hizmeti, Rehberlik Gurubu Hizmeti, Sosyal Medya Gurubu gibi grupları biliyorum her grubun başında sorumlu Müdür Yardımcısı bunun üstünde müdür ve üst düzey Bölge temsilcisi olduğunu tahmin ediyorum. Ama memurlar grubunun birim birim ayrıldığını, rütbelilerinde mezuniyet yılına göre ayrıldıklarını biliyorum. Grubumuzda bulunan öğrencilerin notlarını yılsonunda yıl içi performanslara göre sorumlu öğretmenler verirdi. Sorumlu müdür yardımcısı toplantı düzenler toplantıda öğretmenler sırayla kendi sorumluluğunda bulunan öğrencilerin notlarını yanında getirdikleri bilgisayara girerdi.

İşte örgütün kripto sembolleri!

Not sembolleri A5 (her şeyi ile örgüte bağlı) A4 (derslerini yapan himmetini veren ama çıkarını örgütten önde tutan kişiler) B5 (Himmet vermesinde aksaklık yapan, namaz ve diğer derslerde eksikleri olan personel ) B4 (sigara içen himmeti aksatan düzensiz personel) ümitler (önceden Hizmete gelen ve ayrılan personel) menfi (Hizmete Karşı Olan personel) diğer (Farklı cemaat ve grupta olan Personel) şeklinde not ortalaması verilirdi. menfi olanları biz yani öğretmenler grubunda bulunan öğrencilere sorar diğer personel yani örgütten olmayan hakkında bilgileri toplar cep telefonuna 'Mehmet' Kod, 'Halit' Kod isimli şahsın kurduğu şifreli not programı 'kripto not' adlı programa öğrenciden elde ettiğimiz bilgileri yazar sorumlu Müdür Yardımcısına iletir ve silerdik.'

'Komiserim evli kadınla muta nikahı yaptı'

'Ali' sohbet esnasında R... isimli komiserin evli bir kadınla muta nikahı yapmış Iğdır ilinden gelen Caferi bir imamı Öğretmenevinde uygunsuz bir şekilde yakaladığını ve bu durumu kendisine ilettiğini bana söyledi ancak içeriği hakkında fazla bir bilgim yoktur. Yine 2014 yada 2015 yılında Ali, bana Kars İli Emniyet yapılanma sorumlusunun ilimize geleceği ayrıca emanet bırakacağını bu şahısla ilgilenmem gerektiğini bana söyledi ve şahısla buluştuk. Adını bilmiyorum Bana flaş ortamında kendi beyanına göre Kars İlinde Nahcivan'a çıkan bir bürokratın resminin bulunduğu ve bu flaş belleği Ali ... isimli şahsa iletmem gerektiğini ve Kars ilinde topladığı himmet paralarım bana vererek ayrıldı bende İçeriğine bakmadan flaş bellekle himmet paralarını Ali'ye teslim ettim.'

'Rütbeli müdüre şantaj amaçlı çekilen fotoğraf! '

Yine aynı yıl Erzurum Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğünde çalışan S... bana ulaştı A1İ 'ye iletilmek üzere Emniyet Müdürlüğünde çekilmiş kimin olduğunu tam olarak bilmediğim rütbeli birine ait makam aracında çocukları ile beraber şantaj amaçlı çekilmiş bir fotoğrafı bana dijital ortamda verdi bende aynı gün teslim ettim. İçeriğine bakmıştım.?

'Örgüt üyelerine sahte hesap açtılar'

'Mehmet' kod, 'Halit' Kod isimli şahıs 2013 yılında Sosyal Medya adı altında örgütte çalışmaya başladı. Kendisi özellikle 17/25 Aralık süreci ile ilgili olarak twitter üzerinden kamuoyunu etkileyecek konu başlıklarını desteklemek amaçlı sahte hesapları bize verdi ve yorum yaparak tt yapmamızı istedi. Tüm örgüt üyelerine değişik sahte hesaplar verdi. Ayrıca bize 2014 yılında kullanmamız için ilk etapla eagle programını kurdu, bir müddet bu programı kullandıktan sonra bylock programını bize kurdu bizde bu programları öğrencilere kurduk, yazışmalarımız bu programlar ile gerçekleşti. Toplantıları önemli bilgileri bu programla ilettik. 2016 yılının başlarında bu programlar ile bize evde bulunan örgütsel dokümanları temizleyin evde açıklanamayacak bir şey bulunmasın diye mesaj geldi ve toplantılarda da sıkça tekrarlandı sebebine anlamadım'

'Bylock'u darbe girişimine kadar kullandık'

'Bu programı darbe girişimine kadar kullandık. Darbe girişiminden hemen sonra bylock programında bize programı silmemiz talimatını verdiler ben de hemen grubumda bulunan öğrencilere de aynı mesai attım. Programı hemen sildim. Ayrıca Mehmet-Halit kod isimli şahıs 2016 yılında işletim sistemi üzerinde ve bilgisayarda iz bırakmayan flaş bellek üzerinde çalışan programı öğretmenlerin bilgisayarına kurmaya çalıştı. Ancak bilgisayar özellikleri yeterli olan benim bilgisayarım ve ismini hatırlamadığım başka bir arkadaşın bilgisayarıydı benim bilgisayarıma kurarken bilgisayarım çöktü 'Mehmet', 'Halit' Kod tekrar kuracağını söyleyerek ayrıldı, bir hafta sonra tekrar kurmak istedi ancak tekrar bilgisayar çöktü ve programı kullanamadım."

Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar

(23 Nisan 2017, 12:43)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=10234    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kozmik Oda Kumpasına 28 Hapis

18.10.2020 13:29 Ankara'da, eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a yönelik suikast iddialarıyla başlatılan ve Ankara Seferberlik Bölge Başkanlığı'nın (ÖHD) 'Kozmik Odaları'nda günlerce süren aramalarla devam eden soruşturmada görev al..
Tamamı 18.10.2020

Kaset Kumpası'nda Mütalaaya Geçildi

18.10.2020 13:42 Ankara'da, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile eski MHP'li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin yayınlanmasıyla ilgili Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu..
Tamamı 18.10.2020

Ergenekon Hakimine 10 Yıl Hapis

18.10.2020 17:45 İstanbul'da, Ergenekon davasının hakimlerinden olan ve FETÖ üyesi olduğu iddiasıyla yargılanan Hüsnü Çalmuk'un davasında karar açıklandı. Mahkeme sanık Çalmuk'un 10 yıl hapisle cezalandırılmasına karar verdi. 16 Ekim'..
Tamamı 18.10.2020

Can Dündar'a 35 Yıl Hapis Talebi

18.10.2020 15:53 İstanbul'da, MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin davada cumhuriyet savcısı, firari sanık eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar hakkında 'siyasal veya askeri casusluk' ile 'terör örgütüne yardım et..
Tamamı 18.10.2020

General Yeniden Yargılanacak

18.10.2020 16:22 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) Eğitim ve Doktrin Komutanlığı (EDOK) Muhabere ve Muharebe Eğitim Destek Komutanı olan eski korgeneral Metin İyidi..
Tamamı 18.10.2020

FETÖ-PKK/YPG Bağı Diskten Çıktı

18.10.2020 18:00 Balıkesir'de, Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, 2010-2014 yılları arasında Balıkesir Polis Okulu öğrencilerine mahrem imamlık yaptığı tespit edilen Muhammet E.'nin bilgisayarından PKK, YPG ile örgütün kadı..
Tamamı 18.10.2020

Selam-Tevhid Kumpasında Mütalaa

18.10.2020 15:23 İstanbul'da, 'Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de yer aldığı..
Tamamı 18.10.2020

Büyükelçi Karlov Suikastı davası

18.10.2020 12:37 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'i..
Tamamı 18.10.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

18.10.2020 12:32 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 30 E..
Tamamı 18.10.2020

Adana MİT Tırları davası

18.10.2020 12:26 Adana ve Hatay'da, MİT tırlarının durdurulmasını organize ettikleri belirtilen FETÖ/PDY'nin 11 'sivil imamı' ile eski bir tuğgeneralin de aralarında bulunduğu 50 sanığın yargılanmasına devam edildi. 29 Eylül'de Adana ..
Tamamı 18.10.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

18.10.2020 14:10 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılanmasına devam edildi. 05.10.2020 GÜ..
Tamamı 18.10.2020

Ankara 7 sanıklı Darbe davası

18.10.2020 16:19 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Lojistik Başkanı olarak görev yapan eski korgeneral Yıldırım Güvenç'in de aralarında bulunduğu 7 sanığın yargıl..
Tamamı 18.10.2020

ABD Görevlisi Cantürk davası

18.10.2020 14:45 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'nda güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi Sevim ve kızı Kevser İrem Cantürk ile birlikte 'Silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan yargılandığı dava, sanık ..
Tamamı 18.10.2020

Fetö Yüksek Yargısı: Cezalar Onandı

18.10.2020 16:46 Ankara'da, Yargıtay Ceza Genel Kurulu 'Amirallere Suikast ve Balyoz' soruşturmalarının savcısı eski Yargıtay üyesi Süleyman Pehlivan'ın da aralarında bulunduğu 6 eski yüksek yargıcın Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyel..
Tamamı 18.10.2020

Fetö Yöneticilerine 109 Yıl Hapis

18.10.2020 17:50 Adana, Ankara, Gaziantep, İzmir ve Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan bazı davalarda 15 sanığa toplam 109 yıl hapis c..
Tamamı 18.10.2020

Tuskon Davası: Zenginer'lere Hapis

18.10.2020 17:27 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) işadamları yapılanması olan TUSKON davasından dosyaları ayrılan Salih Zenginer, Mustafa Zenginer ve Mehmet Zenginer'in yargılandığı dava sona erdi. 16 Ekim'de, İstanbul ..
Tamamı 18.10.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
46.131.468