Tam
EskidenYeniye
 

Darbeci 7 polis davası

Ankara'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Haymana İlçe Emniyet Müdürlüğünde darbecilere direnmek isteyen polisleri engelledikleri öne sürülen eski 7 polisin yargılanmasına devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

26.04.2017 16:44 Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Haymana İlçe Emniyet Müdürlüğünde darbecilere direnmek isteyen polisleri engelledikleri öne sürülen eski 7 polisin yargılanmasına devam edildi.

24.04.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın ilk duruşmasına, tutuklu sanıklar Eyüp Sami Duran, Serdal Bilgin, Hacı Ülger, İhsan Taha Demirci, Talip Çolak ve Tuncay Avcı ile avukatları ve sanık yakınları katıldı.

Kimlik tespiti ve iddianamenin okunmasıyla başlayan duruşmada, Mahkeme Başkanı Oğuz Dik, Başbakanlık ve İçişleri Bakanlığı vekillerinin davaya katılma talebi olduğuna dair dilekçe verdiklerini bildirdi.

Sanıklardan Duran, olay tarihinde Haymana İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Amiri olduğunu, 15 Temmuz'da evinde televizyon izlerken İstanbul'da köprülerin tanklarla kapatıldığını gördüğünü, ailesinden ve meslektaşlarından da darbe girişimini bildiren telefonlar aldığını anlattı.

Duran, 'Silahımı alarak görev yerime giderken yolda kaymakamlık ve belediye binalarına baktım durum normaldi. Emniyete gittiğimde, nöbetçi personele silahlanmalarını söyledim. Ankara Emniyet Müdürlüğü anonsu sonrası izinli personeli de göreve çağırdım. Personele çelik yelek almasını ve silahlarını kontrol etmesini söyledim. Tedbirler sonrası İlçe Emniyet Müdürümüzü arayarak bilgi verdim.' ifadelerini kullandı.

Olay tarihinde, İlçe Emniyet Müdürü olan Serdal Bilgin'in kendisine 'Güzel bir çalışma yapmışsınız, Haymana'da bir gerginlik beklenmiyor. Personel fevri davranmasın, silahlar kontrolünde kalsın.' talimatını verdiğini ileri süren Duran, talimat üzerine silahları dolaba koyduğu belirtti.

'Gözaltına alınacağımı bile bile gittim'

Silahları kilitledikleri dolapların yedek anahtarını yanına alarak bahçeye çıktığını bildiren Duran, 'Çağırdığımız personel gelmeye başladı. Özel Harekat saldırısı olduğunda bize de saldırı olabilir diye ilçe emniyet müdürümüzle konuştuk. 'Burada beklenen bir şey yok, silahlar kontrolünüzde olsun, tüm personelle toplantı yapacağız.' dedi. Hala nedenini anlayamadığım bir şekilde, sıralı ikinci personel olmama rağmen müdür aşağıda beklememi söyledi. Müdürün beni toplantıya almaması üzerine kendi kararlarımı almaya başladım.' diye konuştu.

Olay tarihindeki kaymakamın ilçe emniyete geldiğini ve bilgi aldığını aktaran Duran, şunları kaydetti:

'Kendisine bilgi verdikten sonra tekrar bahçeye çıktım. Bahçedeyken Ankara'da ve Gölbaşı'nda saldırılar olduğunu duyunca tekrar içeri girip yaşananları aktardım. Ankara'ya gidip destek olmamız gerektiğini söyledim. Gece boyunca herkese 'Darbeciler başaramayacak.' diye telkinde bulundum. Sosyal medyada, girişim veya kalkışma gibi paylaşımlarda bulunularak işin yumuşatılmamasını, darbe yapılmaya çalışıldığını söyledim. Gün aydınlanana kadar hep bahçedeydim. Cumartesi, pazar çalıştım. Pazartesi müdür bey, çalışan arkadaşları toplayarak teşekkür etti. Pazartesi akşama doğru emniyetten aradılar ve hakkımda soruşturma olduğunu söylediler ve ifademi almak için çağırdılar. Gözaltına alınacağımı bile bile gittim.'

Darbe girişimine karşı tüm tedbirleri aldığını savunan Duran, 'FETÖ/PDY ile hiçbir alakam yoktur. Evde çocuğumda bile polis üniforması var. Silahları ben kilitlettim ve anahtarı yanıma aldım. Her şeyi Serdal Bilgin'in talimatıyla yaptım.' dedi.

Sanıklardan eski emniyet müdürü olan Bilgin de hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek, 'Olay tarihinde ilçe emniyet müdürü olarak görev yapıyordum. 15 Temmuz gecesi, Ankara Emniyet Müdürlüğünden gelen emirler doğrultusunda görev yerime gittim. Haymana'ya giderken yolda Emniyet Amiri Eyüp Sami Duran ile görüştüm. Tüm tedbirleri aldığını söyledi. İlçede darbe girişimine ilişkin en ufak bir tehdit olmadığını ve personelin yedek mühimmatı olduğu için silahları dolapta güvende tutulmasını söyledim.' ifadelerini kullandı.

Bilgin, hiçbir personeline kesinlikle 'Asker gelirse teslim olun, silahlarınızı teslim edin.' şeklinde emir vermediğini ileri sürerek, 'ByLock suçlamasını kabul etmiyorum, kullanmadım. Evimde yapılan aramada ele geçirildiği söylenen FETÖ CD'si de bana ait değildir. Hakkımdaki suçlamaları kabul etmiyor ve beraatımı talep ediyorum.' diye konuştu.

Sanık Tuncay Avcı da FETÖ ile hiçbir bağlantısı olmadığını ileri sürerek,'Ortaokulda başarılı olunca Tekirdağ'da özel bir kolejin yetkilileri benle temas kurdular. Bayram isimli birisi bizimle ilgilendi, liselere girişi sınavında yüksek puan aldım. Fen Lisesi isterken bu kişilerin baskısıyla 2014'te Ankara'da polis kolejine kayıt yaptırdım.' ifadesinde bulundu.

Ankara'ya geldikten sonra ara sıra Bayram isimli şahısla görüştüğünü belirten Avcı, şöyle devam etti:

'Bayram bana 'Alkol alma, kızlardan uzak dur.' diye telkinlerde bulunuyordu. Bayram'ın konuşmalarından rahatsız olduğum için kolejde üçüncü sınıftan sonra bu kişilerle bir daha görüşmedim. 2012 Temmuz'da Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'nde işe başladım. Tekirdağ'da Fetullah Gülen grubundan olan Ali arayarak, Ankara'ya geldiğini ve benle görüşmek istediğini söyledi. Sıhhiye'de buluştuğumuzda yanında iki kişi daha vardı, bu kişilerin artık benimle görüşeceğini söyledi. Birkaç gün sonra birisi arayarak Fetullah Gülen grubundan olduğunu ima etti ve görüşmemiz gerektiğini söyledi. Birkaç defa daha aramalarına rağmen bahaneler uydurarak gitmedim. Birgün amirim, 'Kuşlar söyledi, gitmen gereken yerlere gitmiyormuşsun.' dedi. Beraatımı talep ediyorum.'

Sanıklardan İhsan Taha Demirci ise darbe girişimi gecesi eşinin hamileliği nedeniyle amirinden izin aldığı ve işe gitmediği için yargılandığını savundu.

ByLock kullanmadığını öne süren Demirci, 'Basından okuduğum kadarıyla zaten adli hukuki bir veri değil.' dedi.

Sanıklar Talip Çolak ve Hacı Ülger de haklarındaki suçlamaları kabul etmeyerek beraatlarını talep etti.

Duruşmaya yarın tanık ifadeleriyle devam edilecek.

Öte yandan sanıklardan Seyit Ahmet Duman'ın ise firari olduğu öğrenildi.

25.04.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın ilk duruşmasına, tutuklu sanıklar Eyüp Sami Duran, Serdal Bilgin, Hacı Ülger, İhsan Taha Demirci, Talip Çolak ve Tuncay Avcı ile avukatları ve sanık yakınları katıldı.

Duruşmada sanıklar Tuncay Avcı ve Eyüp Sami Duran'ın talep ettiği tanıklar dinlendi.

Tanık Mehmet A, Avcı'nın kendisine FETÖ ile ilgili bilgi verdiğini anlatarak, 'Kendisinin de belli bir yıla kadar örgüt içinde kaldığını söyledi. Anlattıklarından bilmediğimiz tek şey darbeden sonra bize devresi FETÖ'nün sivil abisi olduğunu söylemesiydi. Diğer anlattıkları FETÖ/PDY ile ilgili bilinen şeylerdi. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Fiziki Takip Bürosu'nda işe başlamıştı, burası işe başlanacak sıradan bir yer değil. Nasıl atandığını sorduğumda atamayla geldiğini söyledi. 2012'de bu kadar önemli bir büroya atanması çok normal değildi. FETÖ/PDY'nin aktif olduğu dönemdi. Çalıştığı büro ve diğer bürolarda çalışanlarla ilgili bilgiler verdi. Bu bilgiler, ileriye dönük yeni bilgiler değildi.' ifadelerini kullandı.

Tanıklardan Emin Ş. ise Avcı ile okuldan arkadaş olduklarını, okulda FETÖ ile ilgili hiç konuşmadıklarını belirtti.

Emin Ş, Avcı'nın 17-25 Aralık operasyonlarından sonra FETÖ aleyhine konuşarak, kendisine istihbarat birimine bildiklerini anlatmak istediğini belirttiğini, kendisinin de istihbarat bürosunda çalışan arkadaşlarıyla tanıştırdığı öne sürdü.

Cumhuriyet Savcısı Aytekin Cenikli, mütalaasında 65. hükümet ve Emniyet Genel Müdürlüğünün suçtan zarar görme ihtimaline binaen davaya katılma talebinin kabulüne, tanık beyanları, ByLock kayıtları ve atılı suçun niteliği göz önünde bulundurularak, sanıkların tutukluluk hallerinin devamın karar verilmesini talep etti.

Savcı Cenikli'nin mütalaası sonra görüşleri sorulan sanıklar haklarındaki suçlamaları kabul etmeyerek beraatlarını talep etti.

Başbakanlık ve Emniyet Genel Müdürlüğünün davaya katılma talebinin reddine karar verilmesini isteyen sanık avukatları da müvekkillerinin beraatına hükmedilmesini istedi.

Mahkeme, firari sanık Seyit Ahmet Duman'ın yakalanmasının beklenmesine, diğer sanıkların tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

İddianame

Emniyet Genel Müdürlüğü ile 65. hükümetin mağdur olarak yer aldığı iddianamede, şüpheli polisler Eyüp Sami Duran, Hacı Ülger, İhsan Taha Demirci, Serdal Bilgin, Talip Çolak, Tuncay Avcı ve Seyit Ahmet Duman, 'Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs', 'TBMM'yi ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs', ' Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs' ve 'silahlı terör örgütüne üye olmak'la suçlanıyor. Şüphelilerden 6'sı tutuklu, eski komiser yardımcısı firari Seyit Ahmet Duman hakkında ise yakalama kararı bulunuyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yer alan ve sivil bağlantıları da bulunan FETÖ/PDY mensupları tarafından, mevcut anayasal düzenin değiştirilmesi, seçilmiş meşru meclisin lağvedilmesi, seçimle gelmiş meşru 65. hükümetin devrilmesi, halkın oylarıyla seçilmiş meşru cumhurbaşkanının öldürülmesi amacıyla darbeye teşebbüs eyleminde bulunulduğu anlatılan iddianamede, çok sayıda rütbeli rütbesiz askerin yanı sıra çeşitli emniyet görevlileri ve sivil unsurlarında katıldığı bu kalkışmaya, dosya kapsamında şüpheli olarak yer alan şahısların da çeşitli eylemleriyle dahil oldukları ifade ediliyor.

İddianamede, silah dolabını kilitlenerek, uzun namlulu silah ve çelik yelek dağıtılmasının engellendiği, dağıtılan uzun namlulu silahların da toplatıldığı, bu şekilde oluşabilecek bir asker saldırısına karşı direnmelerinin engellenmeye çalışıldığı, şüphelilerin darbe eylemine iştirak ettiklerinin belirlendiği kaydediliyor.

Paralel yapı-13 Mart (2017) 'Ankara Emniyet Yapılanması/Darbeye destek 7 sanık' davası

(26 Nisan 2017, 16:44)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=10245    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Tır Kumpası Organizatörleri davası

16.04.2021 12:46 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 16.4.2021

Balıkesir: Darbe davası başladı

16.04.2021 12:31 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında 3 muvazzaf subay, rütbesi geri alınan tuğgeneral ve meslekten ihraç edilen kurmay albay ile bir emekli albay olmak üzere 6 sanığ..
Tamamı 16.4.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

15.04.2021 13:35 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 14 N..
Tamamı 15.4.2021

Zirve Katliamı: Fetö İhbarları davası

12.04.2021 12:50 Malatya'da, 2007'deki Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çıkarları doğrultusunda hareket ettiği gerekçesiyle 10 sanık hakkında açılan davada itirafçı olan mahre..
Tamamı 12.4.2021

Yazıcıoğlu'ya Fetö Suikasti davası

12.04.2021 12:34 Kahramanmaraş'ta, Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmalara Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) talimatıyla müdahale ettikleri iddiasıyla..
Tamamı 12.4.2021

Casusluk Kumpasında İtirazlara Ret

12.04.2021 12:25 İzmir'de, Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, 'askeri casusluk' soruşturmasında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin sahte deliller üreterek kumpas kurdukları iddiasıyla açılan davada yerel mahkemece 75 sanık ..
Tamamı 12.4.2021

Tuskon Fetö İşadamları davası

12.04.2021 11:55 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulund..
Tamamı 12.4.2021

FETÖ Medya Yapılanması davası

12.04.2021 11:06 İstanbul'da, daha önce karara bağlanan 25 sanıklı FETÖ medya yapılanması davasının, 8 sanık yönünden Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden görülmesine devam edildi. 31 Mart'ta İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki..
Tamamı 12.4.2021

Odatv Yargısı Yargılanıyor

12.04.2021 13:06 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından 'İstanbul'daki Odatv soruşturması ve davası'nda yer alan eski 33 hakim ve savcının 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' suçların..
Tamamı 12.4.2021

İstanbul Üniversitesi Fetö davası

12.04.2021 11:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'un da bulunduğu 10 sanığın, ..
Tamamı 12.4.2021

Zonguldak: Fetö'ye 11 Hapis

12.04.2021 13:25 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin farklı meslek gruplarından 19 sanıklı dava sona erdi. 2 Nisan'da Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanıkla..
Tamamı 12.4.2021

Sakarya: Kadın Yapılanması davası

12.04.2021 13:14 Sakarya'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin, aralarında yabancı uyruklular ve üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 3'ü firari 19 kadın sanığın yargılanması sürüyor. 1 Nisan'da..
Tamamı 12.4.2021

Adana: Fetö Finansörleri davası

12.04.2021 10:39 Adana'da, daha önce haklarında işlem yapılan FETÖ/PDY üyelerine ve ailelerine para aktarılmasını sağladıkları iddia edilen, aralarında örgütün 'Türkiye finans sorumlusu'nun da bulunduğu 3'ü tutuklu 40 sanığın yargılanm..
Tamamı 12.4.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine dava

12.04.2021 10:26 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 12 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 12.4.2021

Afyon: Tuğgeneral Beraat Etti

16.04.2021 12:39 Afyonkarahisar'da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılanan eski Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral İ.G.G. beraat etti. 15 Nisan'da Afyonkarahisar 2. Ağ..
Tamamı 16.4.2021

Fetö Medyası Davaları Bozuldu

15.04.2021 13:35 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan yayın organı Zaman Gazetesi'nin eski yazarları Ali Bulaç, Şahin Alpay ve Mümtazer Türköne'nin 'silahlı terör örgütü üyeliği' suçundan aldıkları cezalar ile gaze..
Tamamı 15.4.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
49.503.106