Tam
EskidenYeniye
 

Hapisle biten Fetö davaları

Çeşitli illerde görülen çok sayıdaki az sanıklı Fetö davası sonuçlandı. 15'den fazla davada sanıklara hapis cezaları verildi. Bazı davalarda, itirafçı olup etkin pişmanlıktan faydalanan sanıkların cezalarında ise indirim yapıldı.

Önceki haber title=Sonraki haber

30.04.2017 18:40 Çeşitli illerde görülen çok sayıdaki az sanıklı Fetö davası sonuçlandı. 15'den fazla davada sanıklara hapis cezaları verildi.Bazı davalarda, itirafçı olup etkin pişmanlıktan faydalanan sanıkların cezalarında ise indirim yapıldı.

İşte sonuçlanan o davalar:

1) Bartın: 2 sanık 7'şer yıl hapis cezası

Bartın'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) üye oldukları iddiasıyla farklı davalarda yargılanan sanıklardan biri 7 yıl 9 ay 22 gün, diğeri 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

25 Nisan'da Bartın Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, örgütün kapatılan dershanelerinde öğretmenlik yapan tutuklu sanık Sertan Okur, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemiyle (SEGBİS) katıldı.

Okur, savunmasında söz konusu dershanelerde öğretmenlik yapması sebebiyle Bank Asya'daki hesabını maaşını almak için açtırdığını ileri sürdü.

Örgütün şifreli haberleşme programı 'ByLock'u kullanmadığını ve terör örgütü üyesi olmadığını iddia eden Okur, mahkeme heyetinin son sözünü sorması üzerine, 'Ben bu örgütün terör örgütü olduğunu bilmiyordum. Bilseydim, bu yapının hiçbir yerinde olmazdım.' diyerek, tahliyesini talep etti.

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanık Okur hakkında, 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 7 yıl 9 ay 22 gün hapis cezası verdi.

İkinci davada da hapis kararı

Bu arada, aynı mahkemede görülen bir başka davanın duruşmasında da eski sözleşmeli öğretmen tutuklu sanık Mevlüt Esengül, savunmasını SEGBİS yoluyla yaptı.

Esengül savunmasında, suçlamaları kabul etmeyerek, tahliyesini istedi.

Mahkeme heyeti, sanık Esengül'ü 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı.

2) Bartın: 1 sanık polise 8 yıl hapis cezası

Bartın'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) üye olduğu iddiasıyla yargılanan eski polis memuru 8 yıl 9 ay cezasına çarptırıldı.

28 Nisan'da Bartın Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, görevinden ihraç edilen eski polis memuru tutuklu sanık Kazım Bergin, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemiyle (SEGBİS) katıldı.

Bergin, savunmasında, örgütün şifreli haberleşme programı 'ByLock'u kullanmadığını ileri sürdü.

'Terör örgütü üyesi' olduğu iddiasını kabul etmeyen ve bu yapının hiçbir yerinde olmadığını savunan Bergin, mahkeme heyetinin son sözünü sorması üzerine, 'Suçsuzum, bu terör örgütüyle hiçbir alakam yoktur.' diyerek tahliyesini talep etti.

Mahkeme heyeti, sanık Bergin'e, 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 8 yıl 9 ay hapis cezası verdi.

3) Bayburt: 4 sanık 6 ile 9 yıl arasında hapis cezası

Bayburt'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında yargılanan 4 sanık, 6 ile 9 yıl arasında değişen hapis ile cezalandırıldı.

27 Nisan'da Bayburt Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada, tutuklu sanıklar İ.D, M.S, Ö.K. ve E.Ö. hakkında karar verildi.

Mahkeme, tutuklu sanık İ.D'ye 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 6 yıl 10 ay 15 gün hapis cezası verdi. Sanığın tutuklu bulunduğu süreyi dikkate alan mahkeme heyeti, İ.D'nin tahliyesine hükmetti.

Tutuklu sanıklardan M.S. ise aynı suçtan 9 yıl 10 ay 15 gün hapis cezası, Ö.K. da 7 yıl 6 ay hapis cezası, E.Ö.'de 9 yıl 4 ay 15 gün hapis cezası aldı.

4) Bolu: 1 sanık ev kadını Berlin Yalabık'a 1 yıl hapis cezası

Bolu'da, sosyal medya hesabında Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasını (FETÖ/PDY) 15 Temmuz'daki darbe girişimini övdüğü iddiası ile yargılanan ev kadını Berlin Yalabık'a, 1 yıl 3 ay hapis cezası verildi ancak hükmün açıklanması geri bırakıldı.

25 Nisan'da Bolu Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davada tutuksuz yargılanan Yalabık, karar duruşmasında yaptığı savunmada, FETÖ ile herhangi bir bağının olmadığını ifade etti.

Darbe girişiminin olduğu gece, ekranına düşen bildirimleri bilinçsiz bir şekilde paylaştığını ileri süren Yalabık, 'Olayların farkına varmadan ve içeriğine hakim olmadan paylaşım yaptım. Yazdıklarımla hiç bir terör örgütünü övmek ya da propagandasını yapmak istemedim.' dedi.

Mahkeme heyeti sanığa, 1 yıl 3 ay hapis cezası vererek, hükmün açıklanmasını geri bıraktı. Mahkeme başkanı, 1 yıl 3 ay hapis cezası verildiğini açıkladığı sanığı bu tür paylaşımlar yapmaması konusunda da uyardı.

FETÖ'nün darbe girişiminin olduğu sırada sosyal medya hesabından 'Askeri darbeye karşı camiler kullanılarak şeriat darbesi oluyor. Darbelerden darbe beğen' ve 'Aklı selim olan devlete ve millete karşı sokağa çıkmasın' şeklinde paylaşım yaptığı belirlenen evli ve 3 çocuk annesi Berlin Yalabık hakkında 'terör örgütü propagandası yapmak' suçlamasıyla dava açılmıştı.

5) Elazığ: 1 sanık Sütçü Faruk M.'ye 6 yıl hapis cezası

Elazığ'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturmasında yargılanan sanığa 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi. Mahkemenin 'Bylock ve Tango' kullandığın tespit edilmiş sorusuna zanlı mahkemede, 'Süt satıcısı olduğum için kullanmış olabilirim' diye cevap vermesi dikkat çekti.

24 Nisan'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Elazığ Adliyesi 2. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanan sanık Faruk M. hakkında karar duruşması yapıldı. Sanık Farum K., mahkeme heyetine 38 sayfalık yazılı savunma vererek hakkındaki suçlamaları ret etti.

Mahkeme heyeti sanığa, terör örgütünün gizli haberleşme ağı olan 'Bylock' ve 'Tango' görünümlü programları kullandığının belirlendiğini bildirdi.

Bunun üzerine Sanık Faruk M,' Süt satıcısı olduğum için kullanmış olabilirim, önceki savunmaları tekrar ediyorum. Hakkımda beraat kararı verilmesini istiyorum' dedi.

Savcı, esasa ilişkin mütalaasında sanığın silahlı terör örgütü üyesi olmak suçundan cezalandırılmasını talep etti.

Mahkeme heyeti de, sanık hakkında silahlı terör örgütü üyesi olmak suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezası verdi.

6) Kastamonu: 1 sanık polise 6 yıl hapis cezası

Kastamonu'da, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik soruşturma kapsamında açılan davada yargılanan eski polis memuruna 6 yıl 3 ay hapis cezası verildi.

25 Nisan'da Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya meslekten ihraç edilen eski polis memuru sanık M.B. ile avukatı katıldı.

Sanık M.B, savunmasında, üzerine atılı suçlamaları reddetti. Cumhuriyet savcısı mütalaasında sanığın 'silahlı terör örgütü üyeliği' suçundan cezalandırılmasını istedi.

Mahkeme heyeti, M.B'nin, 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 6 yıl 3 ay hapisle cezalandırılmasına karar verdi.

7) Kayseri: 6 sanık 4-6 yıl arası hapis cezası

Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında 4 sanık 6 yıl 3'er ay, 2 sanık ise 4 yıl 2'şer ay hapis cezasına çarptırıldı.

25 Nisan'da Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, haklarında ayrı ayrı dava açılan tutuklu sanıklar Fati Kancı, Ferhat Demir, Fatih Özçelik, tek davada yargılanan Hamdi Candan ve Hüseyin Elbaş ile tutuksuz sanık G.D. ile avukatlar katıldı. Bazı sanıklar da Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile duruşmaya iştirak etti.

Daha önce savunma yapan sanıklar son sözlerinin sorulması üzerine suçlamaları kabul etmediklerini belirterek, beraatlarını istedi.

Mahkeme heyeti, sanıklardan F.Ö, F.D, F.K. ve G.D'ye 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 6 yıl 3'er ay, H.C. ve H.E'ye, aranan FETÖ sanıklarına yardım ettikleri ve bu kişileri sakladıkları gerekçesiyle 'silahlı terör örgütüne yardım ve yataklık' suçundan 4 yıl 2'şer ay hapis cezası verdi.

H.C. ve H.E'yi tahliye eden mahkeme, G.D. dışındaki diğer sanıkların tutukluluk hallerinin devamına hükmetti.

8) Kayseri: 1 sanık polis E.A'a 6 yıl hapis

Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan dava açılan eski polis 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

28 Nisan'da Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu yargılanan eski polis Erkan Avşar ile avukatı katıldı.

E.A. savunmasında, örgütün şifreli haberleşme programı ByLock'u telefonuna kendisinin yüklemediğini ve kullanmadığını öne sürdü.

Oğlunun uyuşturucu bağımlısı olduğunu, evdeki cep telefonlarını toplayıp sattığını ifade eden E.A, 'Sokağa gitmesin diye de arkadaşlarını eve çağırmasına izin veriyorduk. Evdeki internet hattını gelen arkadaşları da kullanıyordu. Onları da suçlamak istemiyorum ama dışarıdan gelen biri de yüklemiş olabilir. Sattığı, benim zaman zaman gidip geri aldığım cep telefonlarına yüklenmiş olabilir. Çünkü telefonları içindeki hattı ile götürüp satıyordu. Oğlum, uyuşturucu bağımlısıdır. Uyuşturucu almak için telefonumu alıp sattı. Başka telefon getirdi. Ben, ByLock kullanmadım ve yüklemedim. Muhtemelen program bu telefondan çıktı. Ben suçsuzum, tahliyemi istiyorum' diye konuştu.

Mahkeme heyeti, E.A'ya 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezası vererek, tutukluluğunun devamına hükmetti.

9) Kayseri: 2 sanık 1'i ByLock'u itiraf etti 3 yıl hapis cezası aldı, diğerine 6 yıl hapis cezası

Kayseri'de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında örgütün kriptolu iletişim ağı bylock programını kullandığı iddiasıyla tutuklu yargılanan ve bylock kullandığını itiraf eden sanık 3 yıl 1 ay 15 gün hapse mahkum oldu.

27 Nisan'da Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada tutuklu sanık B.Ş. ve avukatı hazır bulundu.

Doktor olduğunu söyleyen tutuklu sanık B.Ş., bylock programını kullandığını itiraf ederek, 'Bylock kullandım ama suç olduğunu bilmiyordum' dedi. Savcılık'ta etkin pişmanlıktan yararlanmak için verdiği ifadeleri tekrar ettiğini belirten sanık, beraatını istedi.

Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu tutuklu sanık B.Ş.'ye 'silahlı terör örgütü üyesi olma' suçundan etkin pişmanlık hükümleri gözetilerek 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verdi.

'Oğlum Beşiktaş'lı, o eagle'yi kartal zannedip, indirmiş olabilir'

Öte yandan aynı mahkemede başka bir davada tutuksuz yargılanan sanık H.M. ise, 'Telefonumda eagle programı çıkmış, benim oğlum Beşiktaş'lı, o eagle'yi kartal zannedip, indirmiş olabilir. Ben indirmedim, kullanmadım' dedi.

Mahkeme heyeti tutuksuz sanık H.M.'yi 'silahlı terör örgütü üyesi olma' suçundan 6 yıl 3 ay hapse mahkum etti.

10) Kayseri: 1 sanık doktora 3 yıl hapis cezası

Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan dava açılan doktor, 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

26 Nisan'da Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuksuz yargılanan doktor H.H.Y. ile avukatı katıldı.

H.H.Y savunmasında, dini bir cemaat olarak bildiği FETÖ içerisinde kısa süre de olsa yer aldığı için pişman olduğunu ve büyük üzüntü duyduğunu söyledi.

Örgütün şifreli haberleşme programı ByLock'u kullandığını belirten H.H.Y, şunları anlattı:

'Bu programı WhatsApp gibi düşündüm. Telefonuma da adını Bekir olarak bildiğim ancak daha sonra gerçek adının Behçet olduğunu öğrendiğim kişi kurdu. Bir hafta ya da 10 gün telefonumda kurulu kaldı. ByLock rehberinde kimler vardı şu an hatırlamıyorum. Korktuğum için de telefondan sildim. Örgütsel iletişimim olmadı. Öğrencilik dönemimde evlerinde kaldım. Asistanlık dönemimde de 4-5 kez oturmalarına katıldım. Bu oturmalarda Fetullah Gülen'in vaaz videoları izlettirilir ve çeşitli kitapları okunurdu. Himmet de istediler ama maddi durumum iyi olmadığı için vermedim.'

Mahkeme heyeti, savcının mütalaası doğrultusunda etkin pişmanlık hükümleri uygulanan sanığa 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verdi.

11) Kırşehir: 1 sanık sendikacıya 6 yıl hapis cezası

Kırşehir'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada eski sendika temsilcisi 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

25 Nisan'da Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, kapatılan Aktif Eğitim-Sen eski Kırşehir temsilcisi öğretmen Bekir Ç. ve avukatı katıldı.

Son savunması alınan Bekir Ç, çocuklarını sadece örgütün dershanesine değil farklı dershanelere de gönderdiğini, faizsiz kredi verdiği için Bank Asya'dan kredi çektiğini, 15 Temmuz darbe girişimi öncesinde sendika yöneticiliği ve üyeliğinden istifa ettiğini belirterek, beraatını talep etti.

Cumhuriyet savcısının mütalaasını alan mahkeme heyeti, Bekir Ç'yi FETÖ üyeliği ve örgüte destek vermek suçlamasıyla 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdı.

Mahkemedeki bir başka duruşmada, eski Kırşehir Valiliği çalışanı Mustafa K'ye de örgüt üyeliği ve buna destek suçlamasıyla 6 yıl 10 ay 15 gün hapis cezası verildi.

12) Kırşehir: 2 sanık Kırşehir Valiliği'nde Proje Müdürü olarak görevli bulunan M.K, Aktif-Sen Kırşehir temsilcisi B.C 6'şar yıl hapis cezası

Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesinde görülen FETÖ / PDY davasında bir tanık, 40'a yakın kişinin katıldığı toplantılarda gül kokulu atlet koklatıldığını söyledi.

25 Nisan'da Kırşehir'de, darbe girişimi sonrasında yapılan FETÖ/PDY operasyonunda yakalanarak çıkarıldıkları mahkemece tutuklanan zanlılar, hakim karşısına çıktı. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ve tutuklu yargılanan Zaman Gazetesi temsilcisi M.T. ile birlikte şirket kurduğu ileri sürülen Y.Y.'nin yargılanmalarına devam edildi. Duruşmada tanık olarak dinlenen bir kişi, 'Toplantılara 30 veya 40 kişi katılırdı. Sanıklarda bu toplantılarda bulunurdu. Toplantılarda bize gül kokulu atlet koklatılırdı' diye ifade verdi.

Tutuklu sanıklar M.T. ve Y.Y. haklarındaki iddiaları reddederek tahliyelerini talep etti. Mahkeme heyeti tahliye taleplerini reddederek duruşmayı ileriki bir tarihe erteledi.

Görülen diğer FETÖ davalarında ise Kırşehir Valiliği'nde Proje Müdürü olarak görevli bulunan M.K. yapılan yargılama sonrasında örgütün gizli iletişim ağı olan Bylock programı kullandığı gerekçesiyle 6 yıl 10 ay 15 gün, Aktif-Sen Kırşehir temsilcisi olan B.C. ise 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

13) Kocaeli: 1 sanık öğretmene 7 yıl hapis cezası

Kocaeli'de, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklu yargılanan öğretmen Mustafa Onur Yalçın, 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

25 Nisan'da Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, KHK ile kapatılan Özel Erkul Koleji'nde öğretmenlik yapan tutuklu sanık Yalçın ve avukatı katıldı.

Cumhuriyet savcısı, önceki celsede verdiği mütalaasını tekrar ederek, hükümle birlikte, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verilmesini talep etti.

Esas hakkındaki savunması için söz verilen sanık Yalçın ise ByLock kullanmadığını ve herhangi birinin talimatı üzerine Bank Asya'ya para yatırmadığını iddia etti.

Hakkındaki tanık beyanlarını kabul etmeyen ve hayatında hiç kod adı kullanmadığını öne süren Yalçın, beraatını istedi.

Duruşmaya verilen aranın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, FETÖ/PDY'ye üye olmak suçundan sanık Yalçın'ı 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı.

Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, sanık Mustafa Onur Yalçın'ın 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan, 5 ile 10 yıl arasında hapis cezasına çarptırılması talep ediliyordu.

14) Kocaeli: 1 sanık 8 yıl hapis cezası

Kocaeli'de, 'Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) üye olma' suçundan yargılanan sanık, 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

25 Nisan'da Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, tutuklu sanık Mustafa Polat ve avukatı Cengiz Yılmaz hazır bulundu.

Mahkeme Başkanı Muhittin Paça, sanığın yeniden yapılan 'ByLock' raporunu okudu.

Esas hakkındaki mütalaasını veren Cumhuriyet Savcısı Hasan Gündüz, sanığın 'terör örgütüne üye olma' suçundan cezalandırılmasını istedi.

Sanık Polat, esas hakkındaki savunmasında, hakkındaki tanık ifadelerinin doğru olmadığını iddia ederek, suçlamaları reddetti.

Duruşmaya verilen aranın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanığı 'terör örgütüne üye olma' suçundan 8 yıl 9 ay hapis cezasına mahkum etti.

15) Samsun: 1 sanık itirafçı olan Ev Ablasına 1 yıl hapis

Samsun'da FETÖ soruşturması kapsamında örgütün 'ev ablası' olarak görev yaptığı iddiasıyla tutuklanan ve 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılanan genç kadın, 1 yıl 6 ay 22 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Edinilen bilgiye göre, Samsun'un Vezirköprü ilçesinde polisin düzenlediği Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında örgütün 'ev ablası' olduğu iddiasıyla tutuklanan 26 yaşındaki F.Y. adlı genç kadın hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan dava açıldı.

24 Nisan'da Samsun 3. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın son duruşmasında F.Y., 1 yıl 6 ay 22 gün hapis cezasına çarptırılıp, 7 aydır tutuklu bulunması göz önünde bulundurularak tahliyesine karar verildi. Aynı zamanda 'ByLock' kullandığı iddia edilen F.Y.'nin itirafçı olduğu ileri sürüldü ve indirimli yasadan yararlandığı öğrenildi.
 
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı-Az sanıklı davalar
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar

(30 Nisan 2017, 18:40)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=10294    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Büyükada Ajan Toplantısı

22.02.2020 15:11 İstanbul'da, Büyükada'da 5 Temmuz 2017 tarihinde yaptıkları toplantıya ilişkin insan hakları örgütlerinin temsilcisi 11 sanığın 'Silahlı terör örgütüne üye olma' ve 'Silahlı terör örgütüne yardım etme' suçlarından yarg..
Tamamı 22.2.2020

Hrant Dink davasına devam edildi

22.02.2020 15:56 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 76 sanığın yargılanmasına devam edildi. 18.02.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANAN..
Tamamı 22.2.2020

Gülen'in Doktorlarına 15 Hapis

23.02.2020 09:59 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada, eski Sağlık Mensupları Derneği (SAMADER) ile devamı niteliğinde olduğu öne sürülen Adana Küresel Doktorlar Derneği'ne üye olan ..
Tamamı 23.2.2020

Fetö'nün Avrupa Casuslarına Dava

23.02.2020 11:07 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, Türk vatandaşlarına ilişkin kişisel verilerin ve bazı soruşturmalara yönelik bilgi ve belgelerin kanunlara aykırı olarak bazı Avrupa ülkelerinin büyükelçiliklerine verildiği iddiasıy..
Tamamı 23.2.2020

Fetö'nün Gata Yapılanması davası

23.02.2020 11:34 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) yapılanmasında bulunduğu ve örgüt üyesi olmayan pilotlara elenmeleri için tansiyon ilaçları yazdığı öne sürülen eski kardiyoloji doktoru..
Tamamı 23.2.2020

ÖSYM Başkanı Demir'e 4. dava

23.02.2020 11:52 Kayseri'de, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında ÖSYM eski Başkanı Ali Demir ve ÖSYM eski Başkan Yardımcısı Ömer Pekşen hakkında, toplam 9 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. 22 Şubat'ta Kayseri Cumhuriyet Başs..
Tamamı 23.2.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

22.02.2020 14:34 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanıklı davaya devam edildi. 10.02.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR<..
Tamamı 22.2.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

22.02.2020 14:50 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulun..
Tamamı 22.2.2020

Ankara 7 sanıklı Darbe davası

22.02.2020 14:06 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Lojistik Başkanı olarak görev yapan eski korgeneral Yıldırım Güvenç'in de aralarında bulunduğu 7 sanığın yargıl..
Tamamı 22.2.2020

Hakkari 5 sanıklı Darbe davası

22.02.2020 14:57 Hakkari'de, Yüksekova ilçesinde Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine destek verdikleri iddiasıyla haklarında dava açılan tutuksuz 5 sanığın yargılanmasına devam edildi. 21 Şubat'ta Hakkari 1. Ağır Ceza ..
Tamamı 22.2.2020

Malatya 5 sanıklı Darbe davası

22.02.2020 16:39 Malatya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Malatya'daki 2. Ordu Komutanlığı ve 7. Ana Jet Üssü'ndeki eylemlere ilişkin görülen davada beraat ve mahkumiyet kararları bozu..
Tamamı 22.2.2020

Sakarya: Gülen'in Telekulak Polisleri

22.02.2020 16:43 Sakarya'da, eski Sakarya emniyet müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay'ın da aralarında bulunduğu, 3'ü firari, 10'u eski emniyet mensubu 11 sanığın yargılandığı davanın duruşması görüldü. 7 Şubat'ta Sakarya 2. Ağır Ce..
Tamamı 22.2.2020

Baba-Oğul Kavurmacılar'a Hapis

22.02.2020 16:01 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik TUSKON davasından dosyaları ayrılan tutuksuz sanık Mustafa Şevki Kavurmacı, tutuklu sanık Ömer Faruk Kavurmacı ve firari sanık Ahmet Said..
Tamamı 22.2.2020

Baklavacı Güllü'ye 8 Yıl Hapis

22.02.2020 16:01 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik açılan TUSKON davasından dosyası ayrılan baklavacı Faruk Güllü 8 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı. 12 Şubat'ta İstanbul 23. Ağır Ceza..
Tamamı 22.2.2020

Kosova'da Paketlenen Sanıklar

22.02.2020 15:00 İstanbul'da, FETÖ'nün yurt dışı yapılanmasına yönelik MİT ile Kosova istihbaratının ortak çalışması sonucu yakalanan Mustafa Erdem ve Yusuf Karabina'nın yargılandığı davada mütalaa açıklandı. 20 Şubat'ta İstanbul 30. ..
Tamamı 22.2.2020

Odatv Hakim-Savcıları Yargılanıyor

22.02.2020 14:29 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından 'Odatv soruşturması ve davası'nda yer alan eski 33 hakim ve savcının, 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' suçlarından Yargıtay ..
Tamamı 22.2.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
41.254.377