Tam
EskidenYeniye
 

Polis Akademisi sınavına 2. dava

Ankara'da, Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığınca 17 Ağustos 2012'de yapılan Polis Akademisi Giriş Sınavı'nın sorularının Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensuplarınca sınav öncesi elde edilerek aynı yapılanmaya mensup kişilere verildiğine ilişkin 16'sı tutuklu 45 kişi hakkında dava açıldı. İddianame, daha önce aynı iddialarla 80 kişi hakkında açılan davayı görecek Ankara 15. Ağır Ceza Mahkemesine birleştirme talebiyle gönderildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

19.05.2017 15:39 Ankara'da, Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığınca 17 Ağustos 2012'de yapılan Polis Akademisi Giriş Sınavı'nın sorularının Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) mensuplarınca sınav öncesi elde edilerek aynı yapılanmaya mensup kişilere verildiğine ilişkin 16'sı tutuklu 45 kişi hakkında dava açıldı.

18 Mayıs'taki gelişmeye göre, iddianame, daha önce aynı iddialarla 80 kişi hakkında açılan davayı görecek Ankara 15. Ağır Ceza Mahkemesine birleştirme talebiyle gönderildi. İddianamede sanıklar 'silahlı terör örgütü üyesi olmak' 'resmi belgede sahtecilik' ve 'kamu kurum ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık' ile suçlandı.

Soruşturmanın, Muhammed Volkan Özkan, İbrahim Aycil ve Ahmet Ülgen ve başka soruşturmalardaki bazı itirafçıların, '2012'de yapılan Polis Akademisi Giriş Sınavı sorularının, sınavdan önce FETÖ mensuplarınca kendilerine verildiğine' ilişkin beyanları üzerine başlatıldığı bildirilen iddianamedeki sanıklar şunlar:

'Ahmet Suat Pınar, Ahmet Tayyip Uğur, Ali Emre Ulus, Ali Gürkan Kara, Aydın Güngör, Bahadır İnce, Batuhan Öktem, Cihan Kalem, Ebrar Yıldız, Egemen (Hacı) Deveci, Ekrem Sağır, Emre Yıldız, Erdem Kısa, Erol Şevik, Ersin Ceylan, Fatih Yıldırım, Fuat Kansu, Hamza Sezer, Hüseyin Şafak, İbrahim Avsuz, Mehmet Akif Öztekin, Muhammed Atasever, Muhammed Emin Erçetin, Muhammet Esen, Muharrem Çetiner, Murat Yaldız, Mustafa Şengül, Mustafa Vefa Gürdoğan, Muzaffer İşçi, Ömer Kara, Özkan Arıkan, Ramazan Eken, Sadık Yolalan, Saim Balık, Selim Duran, Serkan Arıkan, Seyfullah Canertürk, Süleyman Filiz, Şenol Dalgıç, Tarık Bölük, Yahya İlyas Yıldızhan, Yasin Murkoyunlu, Yaşar Çelik, Yunus Yıldırım ve Zülküf Arslan.'

Sınav sorularının sınav öncesi kendilerine FETÖ/PDY mensuplarınca verildiği iddiası üzerine, verilerin uzman bilirkişilerce incelendiği ifade edilen iddianamede, inceleme sonucunda soruların sınav öncesinde adaylara verildiğine dair önemli tespitler elde edildiği belirtildi. İddianamede, 'Ayrıca tanzim edilen raporlarda soruşturmaya konu sınavı asil veya yedek listeden kazan 269 adayın da durumlarının şüpheli/kuvvetli şüpheli olarak sınıflandırıldığı anlaşılmıştır.' ifadesine yer verildi.

Soru hazırlama komisyonu üyesi sanıklar

Sanıklardan Cihan Kalem, Fatih Yıldırım, Fuat Kansu, Hüseyin Şafak, Muhammed Emin Erçetin, Mustafa Vefa Gürdoğan, Muzaffer İşci, Ömer Kara, Özkan Arıkan, Ramazan Eken ve Süleyman Filiz'in soru hazırlama komisyonu üyesi oldukları vurgulanan iddianamede, bu sanıkların FETÖ adına hareket ederek, sınav sorularını sınavdan önce örgüt üyelerine servis ettikleri bildirildi.

Bazı sanıkların ve birinci derecede akrabalarının FETÖ/PDY soruşturmalarına konu iş yerlerinde çalıştıklarının ve FETÖ/PDY kapsamında MASAK'ın hazırladığı raporlarda geçen şahıslarla finansal ilişkilerinin bulunduğunun belirlendiğine yer verilen iddianamede, sanıklardan Murat Yaldız'ın Kara Harp Okulu 'mahrem imamı' olduğu ifade edildi.

İddianamede, öğrenci olan sanıkların da soruları sınavdan önce ele geçirerek, haksız şekilde akademiye yerleştikleri, okuldan ayrılıncaya kadar temeli hukuksuz olan sınava dayalı olarak 'resmi belgede sahtecilik' ve 'kamu kurumu aleyhine dolandırıcılık' suçuna iştirak ettikleri kaydedildi.

İhbarcıların beyanları

İddianamede, örgütün soruların sızdırmasına ilişkin ihbarlar da nakledildi. Buna göre, Muhammed Ö. adlı öğrenci yaptığı ihbarda, Gülen cemaatiyle 2007'de tanıştığını, zamanla Fatih isimli 'abi'nin evine gidip gelmeye başladığını, burada Ekrem isimli bir başka 'abi'nin çözmeleri için yaklaşık 200-300 soru getirerek 'Bu sorulara iyi çalışın, kimseye söylemeyin, sakın ha sakın soruları dışarı çıkartmayın.' diye tembihlediğini anlattı.

2008'de Askeri Lise Sınavı'ndaki soruların yüzde 40'lık bölümünün Ekrem tarafından getirilenlerle aynı olduğunu belirten öğrenci, o eve gelen herkesin aynı sene Askeri Lise Sınavlarını kazandığını, kendisinin mülakatta elendiğini söyledi.

Liseyi tamamladıktan sonra Polis Akademisine başvurduğunu anlatan Muhammed Ö, Ağustos 2012'de Polis Akademisinin yazılı sınavından 2-3 gün önce, Tarık isimli 'abi'nin kendisini arayarak başka bir cemaate yakınlığıyla bilinen vakfa gitmemesi konusunda ikazda bulunduğunu ancak kendisi bunu kabul etmeyince Tarık'ın 'Senin Polis Akademisi işin olmaz, vakfa gitmekten vazgeçersen sana yardımcı oluruz.' dediğini aktardı.

Teklifi kabul etmek durumda kaldığını ve bunun için Kur'an-ı Kerim'e el bastığını belirten Muhammed Ö, şunları anlattı:

'Tarık abi ile buluştuğumuz yerde toplantı salonu olarak kullanılan ve içerisinde masa sandalye bulunan odaya gittik. Odaya girerken kapı ağzında daha önceden tanımadığım ve ilk kez gördüğüm, 30-35 yaşlarında 1.65-1.70 boylarında, cemaatin yüksek mertebesinden olduğunu düşündüğüm bir şahısla karşılaştık. Odada bu şahısla baş başa kaldık, önce sohbet ederek üzerimde herhangi bir elektronik cihaz olup olmadığını sordu. Herhangi bir ihtiyacım varsa gidermemi, bu odada yaklaşık 1-1,5 saat kalacağımızı söyledi. Başlayınca bir daha çıkamayacağımı, çıkarsam geri dönemeyeceğimi, odada olanları biz ve Allah'tan başka kimsenin bilmeyeceğini söyledi.

Şahıs, siyah renkli çantasından çıkardığı beyaz renkli A4 ebadında sınav kitapçıklarına benzer şekildeki kağıtları masaya koydu, ezberlememi istedi. Kağıda bakınca Türkçe, matematik, fen, sosyal bilimler ve yabancı dil sınav sorularının olduğunu, her sorunun cevaplarının yuvarlak içerisine alınarak işaretlendiğini ve soruların numaralandırılmış olarak yaklaşık 90 adet olarak gördüm. Önce soruları çözmeye çalıştım. Şahıs 'Niye uğraşıyorsun, şıkları ezberle' dedi. Bir kez tüm soruları ve cevapları okuduktan sonra 'Tamam, bitti' dediğimde, 'Başka şansın yok. Bir kez daha oku, ezberle. Sen çıktıktan sonra bu kağıtları yakacağız' karşılığını verdi.'

'Soruların sıralaması dahi aynıydı'

İbrahim A. da cemaat evlerinde 'abi'lerin yönlendirmesiyle Polis Akademisi sınavlarına başvurduğunu, fiziki mülakatı geçtikten sonra 'abi'lerin kendisini daha önce kalmadığı öğrenci evine götürdüğünü, burada Ankara'dan gelen bir başka 'abi'nin yemin ettirdikten sonra kendilerine fotokopi kağıtlarda sadece sorular ve cevap şıkları işaretli olan soruları ezberlettiğini anlattı. İbrahim A. şunları söyledi:

'Murat kod isimli 'abi'ye 'Abi verdiğiniz sorular kul hakkına girmiyor mu?' diye sordum. Murat abi 'Sizin gibi imanlı, düzenli, namazında dürüst çocuklar Polis Akademisine girmeyecek de sarhoş, berduş, dinsiz imansızlar mı girsin. Onların yerine siz girin' dedi. Yazılı sınavda çıkan sorularla ezberletilen fotokopi kağıtlardaki soruların sıralaması dahi aynıydı. Eğer sorular sınav öncesi verilmeseydi, Polis Akademisi sınavından 40-50 puan alabilirdim.'

İbrahim A, sağlık muayenesinde Hepatit B virüsü nedeniyle elendiğini aktardı.

Paralel yapı-09 Kasım (2016) 'Ankara 2012 Polis Okulu sınavlarında yolsuzluk 80 sanık' davası
Paralel yapı-18 Mayıs (2017) 'Ankara 2012 Polis Okulu sınavlarında yolsuzluk 45 sanık' davası

(19 Mayıs 2017, 15:39)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=10453    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
61.772.201