Tam
EskidenYeniye
 

Kara Harp'teki Darbeciler davası

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Harp Okulu'nda yaşanan eylemlere ilişkin aralarında sözleşmeli subay adaylarının da bulunduğu 164 kişinin yargılandığı davaya üçüncü haftadaki duruşmalarla devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

19.05.2017 20:59 Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Harp Okulu'nda yaşanan eylemlere ilişkin aralarında sözleşmeli subay adaylarının da bulunduğu 164 kişinin yargılandığı davaya üçüncü haftadaki duruşmalarla devam edildi.

15.05.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki duruşma salonunda görülen davada, savunma yapan sanık kursiyer Nurettin Kaylıalp, Genelkurmay Başkanlığı karargahını ele geçiren darbeciler ile helikopterlerin sivil halka ateş ettiğini belirtti.

Darbe girişiminin yaşandığı akşam alarm verildiğini, bunun üzerine kendisinin de aralarında bulunduğu kursiyerlerin tören alanında toplandığını anlatan Kaylıalp, burada bir rütbelinin okulun bombalanma ihtimaline karşı kendilerini daha güvenilir bir bölgeye götüreceklerini söylediğini aktardı.

Rastgele oluşturulan gruplar halinde helikopterlere bindirildiklerini ifade eden Kaylıalp, güvenilir yer diye çatışmaların yaşandığı Genelkurmay Başkanlığı karargahına getirildiklerini kaydetti. Tüfeklerinde şarjör bulunmadığını, kendisinin sivil halka zarar verecek hiçbir eylemin içinde yer almadığını savunan Kaylıalp, şöyle devam etti:

'Karargahta bulunduğumuz sürede kimseye zarar vermediğim gibi darbecilerin emirlerini de yerine getirmedim. Arkadaşlarımızla buradan kaçmaya çalıştık ama Özel Kuvvetler Komutanlığı (ÖKK) mensubu askerler tarafından engellendik. Yine ÖKK mensubu iki askerin halka ateş ettiklerini gördüm. Aynı şekilde helikopter de halka ateş ediyordu.'

Kaylıalp, kendilerini güvenilir bölge diye Genelkurmay Başkanlığına götüren rütbelilerden şikayetçi olduğunu sözlerine ekledi.

'Kandırıldık, yanlış bir işin içine çekilmek istendik'

Sanık kursiyer Okan Durna da uçakların alçaktan uçmasıyla o gece Kara Harp Okulu'nda kargaşa, kursiyerlerde ise korku ve paniğin hakim olduğunu ifade etti.

Üsteğmen Ahmet Önder Biberoğlu'nun 'kendilerini daha güvenli bir bölgeye götürüleceğini' söylediğini ifade eden Durna, Biberoğlu'nun, tören alanındaki kursiyerlerden rastgele gruplar oluşturduğunu ve bu kişileri helikopterlere bindirdiğini kaydetti.

Güvenli bölge hakkında kendilerine bilgilendirme yapılmadığını belirten Durna, kısa bir süre sonra Genelkurmay Başkanlığına getirildiklerini anlattı. Burada arkadaşlarıyla bir duvarın dibinde sabah saatlerine kadar beklediklerini, bu sırada Üsteğmen Hasan Ali Seyrek'in yanlarına gelerek, 'Kandırıldık, yanlış bir işin içine çekilmek istendik, buradan kaçacağız' dediğini iddia etti.

Buldukları ilk fırsatta Seyrek'in komutasında karargahtan kaçarak polise sığındıklarını ifade eden Durna, 'Darbecilerden kaçarak polise gittik. Darbecilerin emirlerini yerine getirmedik, onların kirli işlerinin bir parçası olmamak için elimizden geleni yaptık.' diye konuştu.

'Emirleri sorgulayamazdım'

Sanık kursiyer Mustafa Güney ise komutanlarının yönlendirmesiyle helikopterlere bindirildiklerini belirterek, bulunduğu konum gereği bu emri sorgulamaya yetkili olmadığını savundu.

Genelkurmay Başkanlığına neden götürüldükleri konusunda bir fikrinin bulunmadığını öne süren Güney, 'Bizler sadece 4 aylık asker geçmişi olan kursiyerleriz. Bu konumdaki birinin komutanlara, 'Bizi nereye götürüyorsunuz' demek gibi bir şansımız yoktu.' ifadesini kullandı.

Üsteğmen Seyrek'in komutasında darbecilerden kaçarak polislere sığındıklarını anlatan Güney, tutuklu olduğu sürenin göz önünde bulundurularak, tahliyesini talep etti.

Sanık kursiyer Mustafa Şahin, tarihe kara bir leke olarak geçen darbe girişiminin hiçbir safhasında yer almadığını, karargahta yaşanan olağandışı gelişmeler karşısında burada kalmasının doğru olmayacağına karar verdikten sonra arkadaşlarıyla darbecilerden kaçmak için plan yapmaya başladıklarını öne sürdü.

Sabah saatlerine doğru korkuluklardan atlayarak polis akademisine gittiklerini ifade eden Şahin, iddianamede darbecilerin güvenliğini sağladığı şeklinde bir suçlamaya maruz kaldığını hatırlatarak, 'Bu iddiaları kesinlikle kabul etmiyorum. Her fırsatta oradan kaçmaya çalıştık ve bunu başarana kadar da denedik.' şeklinde savunma yaptı.

17.05.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Kara Harp Okulu'nda yaşanan eylemlere ilişkin, aralarında sözleşmeli subay adaylarının da bulunduğu 164 kişinin yargılandığı davaya sanık savunmalarıyla devam edildi.

Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsündeki mahkeme salonunda görülen davanın duruşmasında, sanık kursiyer Yunus Emre Bilgin, alarmın ardından silahını alıp otopark bölgesinde takımına katıldığını, burada okul dekanı Tuğgeneral Kerim Acar ve nöbetçi subay kolluklu birini gördüğünü söyledi.

Arkadaşlarına 'Ne oluyor?' diye sorduğuna 'OHAL ilan edilmiş. Ortalık karışmış.' cevabını aldığını öne süren Bilgin, sonrasında okulun güvenli olmadığı söylenerek güvenli bölge diye helikopterle götürüldükleri yerin Genelkurmay Başkanlığı olduğunu Ankara'da yaşadığı için anladığını bildirdi. Bilgin, 'İndikten sonra, 'Arkadaşlar buranın güvenliğini alacağız, sağlayacağız' ifadelerini duydum.' dedi.

Bunun üzerine telefonundan kız arkadaşına mesaj atmaya başladığını anlatan Bilgin, buradan kaçmak istediğini ancak önlerindeki parmaklıkların yüksek olduğunu, arkasında ise Özel Kuvvetler Komutanlığından askerler bulunduğunu söyledi.

Hasta numarası yapmış

Savunmasında, 'Aklıma gelen tek yol hastalanmış taklidi yapmaktı. Kendimi yere attım. Arkadaşlar gelip beni gerideki bir binanın yanına götürdü. Burada özel kuvvetlerin askerleri de dinleniyordu. Bir rütbeli yanıma geldi, 'Neyin var?' dedi. 'Kalbim sıkışıyor' dedim. Bileğimden nabzımı ölçtü. 'Senin bir şeyin yok' dedi.' ifadelerini kullanan Bilgin, daha sonra bir başka özel kuvvetler askerinin şok geçirdiğini söyleyip kendisini revire taşıdığını anlattı.

Bilgin, revirde muayene olmadığını, burada da kız arkadaşına polise haber vermesi için mesajlar attığını öne sürdü.

Revirdeki, hemşire ve tabip yarbayın konuşmalarından, onların da bu girişimden hoşnut olmadığını anladığını ve tabip yarbaya soru sorması üzerine bir şeyden haberi olmadığını belirterek uzaklaştığını iddia eden Bilgin, bir süre sonra bu yarbayın telefonla gelip isim söylemeden 'Kurmay Başkanı konuşmak istiyor' dediğini ve kendisinin de telefonla konuştuğunu anlattı. Bilgin, '(Sizin ne işiniz var orada?) diye sordu. (Komutanım, güvenli bölgeye götürüleceğimiz söylenerek buraya getirildik) dedim. (Ne yapacağız komutanım?) diye sorduğumda cevap vermedi.' diye konuştu.

Bir binanın bodrum katında beklediklerini ve Üsteğmen Hasan Ali Seyrek'in talimatları doğrultusunda dışarı çıkmaya başladıklarını anlatan Bilgin, ancak önlerinin bir rütbeli tarafından kesilmesinden sonra dönüp Polis Akademisi karşındaki parmaklıkların üzerinden geçtiklerini bildirdi.

FETÖ/PDY ile bağlantısı olmadığını savunan Bilgin, tahliyesini talep etti.

'Genelkurmay Başkanlığı tabelasını görünce ateşe atıldığımızı düşündüm'

Sanık kursiyer Vedat Sevimli de 15 Temmuz'da içtima sonrası tam yatacakken alarm seslerini duyduğunu ve bunun üzerine kamuflajını giyip rastgele boş bir silah aldığını söyledi.

Kargaşanın hakim olduğunu belirten Sevimli, güvenli bölge denilerek götürülmek istenmeleri üzerine tören alanına getirildiklerini ve burada tanımadığı rütbeliler gördüğünü dile getirdi. Sevimli, rastgele bindiği helikopterden inip tabelayı gördüğünde buranın Genelkurmay Başkanlığı olduğunu anladığını ifade ederek, 'Genelkurmay Başkanlığı tabelasını görünce kandırıldığımızı, ateşe atıldığımızı düşündüm.' dedi.

Şarjörsüz olduklarını belirten Sevimli, rütbelilerin gece boyunca kendilerine 'yerinizden ayrılmayın' dediklerini söyledi.

Sevimli, yarbay ya da albay rütbeli birinin 'Benimle gelin' diyerek gittiğini ve bir kursiyerin cep telefonundan arayıp kaçmak için çağırması üzerine tarif ettiği hizmet binasına gittiğini belirtti.

Kaçmak üzere parmaklıkların arasında açılan boşluktan geçmek istediğinde, önüne çıkan bir rütbelinin silahını göğsüne doğrulttuğunu öne süren Sevimli, '(Vatan hainleri, şerefsizler, geri dönün) diye bağırdı. Sonra dönüp parmaklıklardan atladım. İlk atlayanlardan biriyim. Benden sonra polisler merdiven getirdi.' diye konuştu.

Halka silah doğrultmadığını savunarak suçlamaları kabul etmeyen Sevimli, tahliyesini istedi.

-'Fail değil, mağdurum'

Sanık kursiyer Uğur Doğan ise astsubaylıktan subaylığa geçtiğini ve bunu, açılan sınava çok çalışarak gerçekleştirdiğini söyledi.

15 Temmuz'da içtimadan sonra yorgun olduğu için üzerini değiştirip yatmak üzereyken alarm verildiğini, bu alarmın Afyon'daki tatbikat için bir hazırlık olduğunu düşündüğünü anlatan Doğan, arkadaşlarından terör saldırısı, seferberlik ve savaş gibi ifadeler duyduğunu ifade etti.

Doğan, güvenli bölgeye götürüleceklerinin söylenmesinin ardından helikopterlere bindirildiklerini ve kısa süre sonra indikleri yerde Genelkurmay Başkanlığı tabelasını gördüğünü belirterek, silah ve patlama sesleri üzerine önce bir duvar dibine sığındıklarını, sonra da hizmet binasına girdiklerini dile getirdi.

Sabaha doğru gelen takım elbiseli iki kişinin, darbe girişimi yaşandığını ve koruması oldukları Genelkurmay Başkanının darbe girişimcilerince gözaltına alındığını aktardığını öne süren Doğan, durumu Üsteğmen Hasan Ali Seyrek ile paylaştıklarını bildirdi.

Sonrasında polislerce açılan parmaklıklardan çıkmak isterken bir rütbelinin kendilerini engellediğini belirten Doğan, bunun üzerine başka bir tarafta parmaklıklardan atlayıp polise sığındıklarını söyledi.

Doğan, darbe girişiminin faili değil mağduru olduğunu savunarak, FETÖ/PDY ile irtibatı bulunmadığını iddia edip tahliyesini istedi.

Sanık kursiyer Uğur Ertürk de o gece Önder Biberoğlu'nun verdiği alarm sonrası kıyafetlerini giyinip otopark bölgesine geçtiğini anlattı.

Ertürk, otopark bölgesinde tanımadığı rütbelilerin bulunduğunu ancak oraya gittiklerinde hitap eden kimsenin bulunmadığını, arkadaşlarından terör saldırısı, Rusya ile savaş ihtimali gibi şeyler duyduğunu öne sürdü.

Patlamalar, yemekhanenin camlarının sallanması gibi etkenlerin okulun güvensiz olduğunu düşündürdüğünü, bu nedenle güvenli bölgeye götürülecekleri yönündeki açıklamalar üzerine helikoptere bindiğini anlatan Ertürk, indiklerinde bir helikopterden yakın bir yere ateş edildiğini söyledi.

Ertürk, bir albayın kendilerini Genelkurmay Başkanlığı binasına götürdüğünü, burada bir yaralıyı revire taşıdıklarını ve ardından Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafında bir yere getirildiklerini aktardı.

Rahatsızlanan birini revire götürme bahanesiyle bulunduğu yerden uzaklaşmak istediğini, bunu başkası yapınca uzaklaşamadığını anlatan Ertürk, sonrasında rütbelilerin görüş açısından çıkarak revire gittiğini ifade etti.

Ertürk, bir rütbelinin çıkmak üzereyken önlerini kesmesi sonrası başka bir tarafta parmaklıklardan atladığını söyledi.

Suçlamaları reddeden, FETÖ/PDY ile bağlantısı olmadığını ileri süren Ertürk, tahliyesini talep etti.

Sanık kursiyerler Erdem Duman, Yasin Demirel, Yunus Karabela'nın da savunma yaptığı duruşmaya öğle arası verildi.

Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesince Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü'ndeki mahkeme salonunda görülen duruşmada savunmasını yapan sanıklardan Süleyman Polat, 15 Temmuz akşamı geç saatlerde alarm verildiğini, alarmdan sonra silahını alarak içtima alanına geçtiğini beyan etti.

İçtima alanında tanımadığı iki rütbelinin emir komutayı devraldığını kaydeden Polat, sözlerini şöyle sürdürdü:

'Alarm verilmesi üzerine rastgele bir silah alarak içtima alanına geçtim. Daha önceden tanımadığım bir tuğgeneral ve bir albay da içtima alanındaydı. Onlar bizim komutanlarımıza emir komutanın kendilerinde olduğunu söyledi. Bu esnada helikopterler ve uçaklar uçuş yapıyorlardı. Albay bizlere, 'Burası güvenli değil, sizi güvenli bir alana götüreceğiz' dedi. Bir süre sonra gelen helikopterlere bindik ve bilmediğimiz bir yere götürüldük. Biz güvenli bir yere gideceğimizi düşünürken, Genelkurmay'a götürüldüğümüzü helikopterden inince anladım.'

Genelkurmay Başkanlığı'na indiklerinde darbeci bir üsteğmenin vatandaşların geri çekilmesi için konuşma yaptığını beyan eden sanık Polat, 'Genelkurmay'da bir üsteğmen, nizamiyenin dışında bekleyen vatandaşlardan yaşlı bir amcayı çağırdı. Ona, 'Kimseye zarar vermek istemiyoruz. Sadece buranın güvenliğini sağlayacağız. Genelkurmay Başkanı içeride, biz onu koruyoruz. Gidin uzakta bekleyin.' dedi.' ifadelerini kullandı.

Darbe girişiminden önceden haberdar olmadığını ve olay gecesi hiçbir olaya karışmadığını ileri süren sanık Polat, tahliye ve beraat talebinde bulundu.

Sanık Yasin Koca, 15 Temmuz'da çarşı izninden döndükten sonra alarm verildiğini, yaşananlardan darbe girişimi olduğunu anlamadığını beyan etti.

İddianamede yer alan suçlamaları reddettiğini aktaran sanık Koca, şöyle devam etti:

'Helikopterin inişe geçtiği sırada Genelkurmay'ın tabelasını gördüm. İndiğimizde içeriden silah sesleri geliyordu. Bir süre sonra yanımıza gelen teğmen Rıdvan Bozdemir, bize kandırıldığımızı söyledi. Daha sonra onunla güvenli olduğunu düşündüğümüz revir bölgesine geçtik. Darbe girişiminden ve Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın rehin alındığından burada haberdar olduk. Daha sonra Rıdvan teğmen polisle iletişime geçerek dışarıya çıkmamız için girişimlerde bulundu. Sabaha karşı gelen polisler eşliğinde de Genelkurmay'dan ayrıldık. Ben olay gecesi hiçbir olaya karışmadım, hiç ateş etmedim. Tahliyemi ve beraatımı talep ediyorum.'

Savunmasını yapan diğer sanıklar Zekeriya Tüzün, Ümit Hamarat, Şahin Kara, Tuncer Doğan ve Turgut Şahin de suçlamaları kabul etmeyerek tahliye ve beraat taleplerini iletti.

Dosya kapsamındaki sanıkların ilk savunmalarının tamamlandığını beyan eden Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Oğuz Dik, yarın devam edilecek duruşmada iddia makamının mütalaasının alınmasının ardından ara kararı açıklayacaklarını beyan ederek duruşmaya ara verdi.

18.05.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Kara Harp Okulunda yaşanan eylemlere ilişkin, aralarında sözleşmeli subay adaylarının da bulunduğu 164 kişinin yargılandığı davada, kanser teşhisi konulan sanık kursiyer Bayram Altunbaş tahliye edildi.

Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Ceza İnfaz Kurumları Kampüsündeki duruşma salonunda görülen davada, sanık ve avukatlarının savunmalarının tamamlanmasının ardından duruşma savcısının mütalaasını alan mahkeme, ara kararını açıkladı.

Buna göre sanıklardan kanser teşhisi konulan Altunbaş'ın tahliyesine karar verildi. 'Suçun vasıf ve mahiyeti', 'delil durumu', 'tanık beyanlarının alınmamış olması' ve 'adli kontrol şartlarının bu aşamada yetersiz kalacağı' gerekçesiyle diğer sanıkların tutukluluk hallerinin devamı kararlaştırıldı.

Mahkeme, 65. Hükümetin davaya müdahil olup olmayacağının sorulmasına, örgütün haberleşme programı olan ByLock kullandıkları tespit edilen sanıkların yazışma içeriklerinin Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi Başkanlığından istenmesine hükmetti.

Ayrıca dönemin Kara Harp Okul Komutanı Tümgeneral İzzet Çetingöz ile okul dekanı Tuğgeneral Kerim Acar'ın da aralarında bulunduğu sanıkların dinlenmesini kararlaştıran mahkeme bir sonraki duruşmanın 24 Temmuz'da yapılmasına karar verdi.

İddianameden

İddianamede sanıkların, 'anayasayı ihlal' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsin yanı sıra 'terör faaliyeti çerçevesinde korku, kaygı veya panik yaratabilecek tarzda silahla ateş etme' suçundan da cezalandırılmaları talep ediliyor.

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Harp Okulunda subaylık eğitimi gören askeri öğrencilerin Genelkurmay Başkanlığı karargahına helikopterlerle nakledildiği belirtilen iddianamede, sanıkların 'sivil halk katliamı yapmak için buraya götürüldüğü ancak kursiyerlerin kullandığı eğitim tüfeklerine karargahtaki mühimmatların uymadığı' iddia ediliyor.

Sanıklardan 37'sinin ByLock kullandığı, bir kısmının da anne, baba ya da kardeşlerinin bu programın kullanıcısı olduğu aktarılan iddianamede, yine sanıklardan 7'sinin Bank Asya'da kendi adına, bir kısmının ise yakınları adına hesaplar bulunduğuna, bazı sanık yakınlarının kamudan ihraç edildiğine dikkat çekiliyor.

İddianamede, sanıklardan 9'unun FETÖ'ye bağlı kurumlarda çalıştığı, kimi sanık yakınlarının da buralarda görev yaptığı bildiriliyor.

Paralel yapı-15 Temmuz (2016)-08 Mart (2017) 'Ankara Kara Harp Okulu Darbe Yapılanması 164 sanık' davası

(19 Mayıs 2017, 20:59)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=10456    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.947.617