Tam
EskidenYeniye
 

Ardahan'da ilk Darbe davası başladı

Ardahan'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında haklarında dava açılan 25. Hudut Tugay Komutanı Erdem Kargın'ın da aralarında bulunduğu 25'i tutuklu 27 sanık duruşma salonunda ilk kez hakim karşısına çıktı. Duruşmada savunma yapan Tuğgeneral Erdem Kargın, Mahkeme Başkanının Fetullah Gülen terörist mi sorusuna teröristtir diyemedi. Araya başka laf sokarak konuyu değiştirdi.

Önceki haber title=Sonraki haber

19.05.2017 22:02 Ardahan'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında haklarında dava açılan 25. Hudut Tugay Komutanı Erdem Kargın'ın da aralarında bulunduğu 25'i tutuklu 27 sanık duruşma salonunda ilk kez hakim karşısına çıktı.

15.05.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Jandarma ekiplerince geniş güvenlik önlemleriyle içeri alınan sanıkların kimlik tespitine başlandı. Ardahan Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya Ardahan'da 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında aralarında sözde 'Ardahan-Artvin bölgesi sıkıyönetim komutanı' eski 25. Hudut Tugay Komutanı ve Ardahan Garnizon Komutanı Tuğgeneral Erdem Kargın'ın da bulunduğu 25'i tutuklu 27 sanık katıldı.

Davanın görüleceği Ardahan adliyesi çevresinde geniş güvenlik önlemleri alınırken binanın ön kısmındaki sokağa ise TOMA aracı konuşlandırıldı. Sanıklar saat 10.00 sıralarında cezaevi ring araçlarıyla duruşmanın yapılacağı Ardahan adliyesine getirildi. Jandarma ekiplerince alınan geniş güvenlik tedbirlerinin ardından tutuklu sanıklar elleri önden kelepçeli olarak indirilerek adliyeye alındı. Tutuksuz sanıklar ise polis ekiplerince demir bariyerle kapatılan arama noktalarından isimleri kontrol edilerek içeri alındı.

İddianamenin 1 numaralı sanığı olan eski 25. Hudut Tugay Komutanı ve Ardahan Garnizon Komutanı Tuğgeneral Erdem Kargın Mahkeme Başkanının Fetullah Gülen Terörist mi sorusuna, ben devletten farklı bir şey düşünemem diyerek Fetullah Gülen'e terörist diyemedi.

Kargın, iddianameye giren ifadesinde, kendisini sıkıyönetim komutanı olarak görmediğini ve bunu sadece sıkıyönetim ilanı olarak kabul ettiğini söyledi.

Kargın, 'Belli Provokatör eylemler olabileceğini düşünerek ve sıkıyönetim ilanında ne yapılacağını bilmediğim için askeri sokağa döktüm. Darbe gecesi sadece emniyet almayı düşündüm ve kendimi Vali beye veya herhangi birine sıkıyönetim komutanı olarak tanıtmadım.'

Vali'nin askeri çek emrine uymuş

Kargın, 'FETÖ/PDY üyesi değilim. FETÖ/PDY üyesi olsaydım Vali beyin ve Kolordu komutanının talimatını dinlemez ve askeri kışlaya çekmeyerek sabaha kadar çatışır ve direnirdim.'

Ardahan'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları iddiasıyla bugün yargılanmalarına başlanan 25'i tutuklu 27 eski askeri personelden aralarında dönemin 25. Hudut Tugay Komutanı ve Ardahan Garnizon Komutanı olan eski tuğgeneral Erdem Kargın'ın da yer aldığı 13'ünün savunması alındı.

Ardahan Ağır Ceza Mahkemesinde bugün ilk kez hakim karşısına çıkan ve dönemin 25. Hudut Tugay Komutanı ve Ardahan Garnizon Komutanı olan eski tuğgeneral Erdem Kargın'ın da yer aldığı 25'i tutuklu 27 eski askeri personelin tamamı duruşmaya katıldı.

Akşam saatlerine kadar süren duruşmada, kimlik tespiti ve iddianamenin okunması sonrası tek tek savunma yapan sanıklardan Kargın'ın da bulunduğu 13'ünün ifadesi alındı.

Tutuklu sanıklardan eski binbaşı Ahmet Bilgin, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in kendisi için vatan haini olduğunu belirterek, 'Fetullah Gülen, vatan hainidir. O gün darbe girişimi olduğunu bilseydim emre uymazdım. Darbe girişimini engellemeye çalışırdım.' ifadesinde bulundu.

Bilgin, FETÖ ile hiç ilişkisinin olmadığını savunarak beraatını istedi.

Tutuklu sanık eski binbaşı Çağatay Fırıncı da 15 Temmuz günü ne olduğunu önceden bilmediğini öne sürerek, 'Bu olayın bir terör olayı olabileceğini düşündüm. FETÖ ile de hiçbir bağlantım olmadı. Sadece FETÖ değil benim hiç bir cemaat ile bağlantım olmadı.' diye konuştu.

Diğer tutuklu sanık astsubay Ali Dıkı da suçlamaları reddederek, 'Örgüt ile hiçbir şekilde bağlantım yok. Ben o gün tamamen askeri hiyerarşi ile dışarı çıktım. Vatanıma, devletime ihanet edecek hiçbir şeyde bulunmadım.' şeklinde savunma yaptı.

Diğer sanıklar da isnat edilen suçlamaları kabul etmeyerek, beraatlarını talep etti.

Çok sayıda sanık yakınının da izlediği duruşma, diğer 14 sanığın ifadesinin alınabilmesi amacıyla yarına ertelendi.

16.05.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ardahan'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları iddiasıyla yargılanmalarına dün başlanan 25'i tutuklu 27 eski askeri personelden aralarında dönemin 25. Hudut Tugay Komutanı ve eski Ardahan Garnizon Komutanı Tuğgeneral Erdem Kargın'ın da yer aldığı 27 sanığın tamamı savunma yaptı.

Ardahan Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya sanıklar ve avukatları katıldı.

Kimlik tespiti ve iddianamenin okunmasının ardından 25'i tutuklu 27 eski askeri personelin savunmalarına geçildi.

Bugünkü duruşmada ifade veren ve tutuklu sanıklardan eski Tuğgeneral Kargın'ın söz konusu dönemdeki emir astsubayı olan ve görevinden uzaklaştırılan tutuklu sanık Kenan Sakarya, iki yıldır emir astsubaylığını yaptığını söyledi.

Asıl branşının ikmal olduğunu belirten Sakarya, şöyle devam etti:

'Görevde iken her sabah kalkar saat 05.05'de makam aracını hazırlardım. 15 Temmuz günü de Kargın beni aramadı çünkü kendisinden evimi taşıyacağım yönünde izin almıştım. Ev taşıma işlemini yaparken yanımdaki arkadaşlara telefon geldi. Ben de o telefonlar üzere birliğe gittim. Çünkü gelen telefonlardan herkes tugay çağrılıyordu. Makama gittiğimde komutan beni gördü. Göz göze gelince beni çağırıp 'Kimseyi içeri alma' dedi. Jandarma Alay Komutanı da içerideydi. Daha sonra İl Jandarma Komutanı hızlıca çıkıp gitti.'

Daha sonra yemekhaneye gittiğini belirten Sakarya, o ana kadar ne olduğunu anlamadığını iddia etti.

'Kargın, heyecanlı ve panik halindeydi'

Sakarya, darbe girişimine değinip 'olay günü Kargın'ın heyecanlı ve panik halinde olduğunu' belirterek, Kargın'ın olay sonrası savcılığa ifade vermeye gitmeden önce 2 silahını kendisine teslim edip tutanak karşılığında birliğe teslim etmesini istediğini söyledi.

Bir yıl önce emir astsubaylık görevinden istifa etmek istediğini de söyleyen Sakarya, bunun Kargın tarafından kabul edilmediğini de aktardı.

Sakarya, hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek, beraat talebinde bulundu.

Başsavcı Çakmak, duruşma savcısı

Duruşma savcısı olarak duruşmaya katılan Ardahan Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak'ın, 'O gün sizi arayan teyzeniz ve yakınlarınız size bu olayla ilgili hiçbir şey söylemedi mi?' sorusu üzerine de Sakarya, 'Hayır. Bana teyzem 'bir durumunu sorayım diye aradım' dedi. Ben de 'müsait değilim, seni ararım' demiştim kendisine. Bu görüşme saat 12.00'den sonra yapıldı.' yanıtını verdi.

Tutuklu sanık eski Yüzbaşı Mustafa Aydın, yaptığı savunmada, 15 Temmuz gecesinde Kargın'ın kendisini aradığını ve ivedilikle birliğe gelmesini istediğini belirtti.

Birliğe gittikten sonra askerleriyle tam teçhizatlı olarak hazırlandıklarını belirten Aydın, 'Tugay komutanı o gün tedirgindi. Şimdiye kadar gördüğüm halinden en tedirgin, en gergin haliydi. Bana, 'bölüğünü ikiye böl, biri ile Türk Telekom'un güvenliğini al' dedi. Ben de aynı bilgiyi arkadaşlara verdim ve öyle Türk Telekom'a gittim. 'Devletin bana şu an ihtiyacı var, ölebilirim' niyetiyle gittim. Gayet doğal geldi, orayı korumak, birliğe gelince çok şaşırdık. Böyle bir şeye dahil olabilmeyi hiç düşünmedim.' ifadelerini kullandı.

Mahkeme Başkanının 'Fetullah Gülen kimdir?' sorusuna Aydın, 'Kendisi bir şarlatandır. Bu kadar ciddi olacağını düşünmedim. Devletin içine sızmış bir terör örgütüdür. Çok net.' yanıtını verdi.

Aydın ayrıca, 'Bu güvenliği neden polis almıyor, kendinize sormadınız mı?' şeklindeki başka bir soruya da 'Aklıma gelmedi' şeklinde cevap verdi.

Eski Tuğgeneral Kargın'ın o dönem makam şoförlüğünü yapan ve tutuksuz yargılanan Cemal Kartal da suçlamaları kabul etmediğini, terör örgütü ile hiçbir bağlantısının olmadığını öne sürdü.

Mahkeme heyeti, sanık avukatlarının savunmalarını yapmaları için duruşmayı yarına erteledi.

17.05.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ardahan Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya sanıklar ve avukatları katıldı.

Kimlik tespiti ve iddianamenin okunmasının ardından sanık avukatları savunma yaptı.

Eski Tuğgeneral Kargın, savunmasında, suçlamaları kabul etmediğini belirterek, beraatini istedi.

Binbaşı Çağatay Fırıncı'nın avukatı Egemen Tomak ve diğer bazı avukatlar da o güne şahit olan vali ve diğer asker, polis gibi bazı kişilerin dinlenmesini talep etti.

Mahkeme heyeti, Ardahan Valisi İbrahim Özefe, o dönem 9. Kolordu Komutanı olan Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) Kurmay Başkanı Korgeneral Şeref Öngay, eski Ardahan Emniyet Müdürü Selami Hüner ve eski Ardahan İl Jandarma Alay Komutanı Albay Osman Yeşilöz'ün dinlenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Duruşmada, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak da hazır bulundu.

Sanıklara 'çocuk' izni

Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mehmet Ali Turgutalp, kararın ardından bazı sanıkların çocuklarının salonda olduğunu farkederek, 'Çocukları olanlar iki dakika görüşebilirler. Küçük çocukları olanlar, iki dakika çocuklarını görsünler.' dedi.

Bunun üzerine güvenlik görevlileri tarafından boşaltılan salonda sanıklar çocuklarıyla görüştürüldü.

İddianame

Ardahan Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan 86 sayfalık iddianamede dönemin 25. Hudut Tugay Komutanı ve Ardahan Garnizon Komutanı eski Tuğgeneral Erdem Kargın'ın da aralarında olduğu 25'i tutuklu 27 askeri personel 'sanık' sıfatıyla yer alıyor.

FETÖ/PDY'nin ortaya çıkışının yanı sıra örgütün devlet kurumları ve Türk Silahlı Kuvvetlerindeki (TSK) yapılanmasıyla darbe teşebbüsü sırasında yaşananlara yer verilen iddianamede, eski Tuğgeneral Kargın'ın olay günü askerleri kışladan çıkardığını, darbe girişiminin başarıya ulaşması halinde FETÖ/PDY tarafından sözde 'Ardahan-Artvin bölgesi sıkıyönetim komutanı' olarak atanacağının belirlendiği kaydediliyor.

Kargın, iddianameye giren ifadesinde, olay günü ülkenin bir kısmında bazı askerlerce kalkışma yapıldığı haberlerin görmesi üzerine kentte olumsuz durum yaşanmaması ve tedbir almak amacıyla komutanları birliğe davet ettiğini öne sürdü.

Kargın, şunları anlattı:

'Olay günü birlik komutanları birliğe geldiler. Saat 23.00 civarlarında Genelkurmay Başkanlığından 'Harekat Yıldırım' isimli gizlilik derecesine sahip bir mesaj aldım. Bu mesajı aldığımda yanımda İl Jandarma Alay Komutanı vardı. Yanımda olmasının sebebi, yukarıda bahsettiğim durum değerlendirmesi için birliğe dahil olmasa da onu da çağırmıştım. Mesajda ülke genelinde sıkıyönetim ilan edileceği, benim de Ardahan-Artvin sıkıyönetim komutanı olarak atandığım yazılıydı. Bu emrin, Genelkurmay Başkanlığının resmi emri olduğunu düşündüm ve bütün emirleri bu bağlamda verdim ve emirleri vermek için ilk önce tüm tugay personelini yemekhanede topladım.'

Vali, Kargın'ı arayıp 'Askerleri çekin' demiş

İl Emniyet Müdürü'nü de durum değerlendirmesi için davet ettiğini ileri süren Kargın, ardından Vali'nin kendisini arayarak askerleri geri çekmesini istediğini söyledi.

Kargın, şunları kaydetti:

'Bir süre sonra Vali Bey beni aradı. Görevlendirdiğim binalardaki askerleri çekmemi söyledi. Ben de gerek basın yayın organlarından takip ettiğim kadarıyla olayın belli bir grubun faaliyeti olduğunu anlamam gerek Vali Bey'in konuşması gerek Vali Bey'in askerlerimi çekmemi istemesi gerekse Başbakan'ın televizyondaki konuşmaları ve yine halkın belirli yerlerde yavaş yavaş toplanmaya başlaması, onlara zarar gelmemesi nedeniyle askerleri saat 01.30 sıralarında tugaya geri çektim.'

İddianamede, Kargın'ın da aralarında bulunduğu 25'i tutuklu 27 askeri personelin 10 yıldan 3'er kez ağırlaştırılmış müebbete kadar hapsi isteniyor.

Paralel yapı-21 Nisan (2017) 'Ardahan 25. Hudut Tugay Komutanlığı Darbe Yapılanması 27 sanık' davası

(19 Mayıs 2017, 22:02)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=10458    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

04.07.2020 13:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 16.0..
Tamamı 4.7.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

04.07.2020 13:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 4.7.2020

Eski Başyaver Yazıcı davası

04.07.2020 15:33 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtayın b..
Tamamı 4.7.2020

İzmir Casuslukta Kumpas davası

04.07.2020 15:07 İzmir'de, 'askeri casusluk soruşturması'ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 96 sanığın yargıl..
Tamamı 4.7.2020

Selam-Tevhid Kumpası davası

04.07.2020 13:23 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 54 eski hakim ve sav..
Tamamı 4.7.2020

Kayseri Darbe davası

04.07.2020 15:11 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde Yurtta Sulh Konseyince hazırlanan listede adı 'Kayseri sıkıyönetim komutanı' olarak geçen eski Kayseri Garnizon Komutanı..
Tamamı 4.7.2020

Darbeci Albay'a 14 yıl Hapis

04.07.2020 17:14 Kayseri'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde 'yurtta sulh konseyi' tarafından hazırlandığı öne sürülen listede, adı, 'Giresun sıkıyönetim komutanı' olarak geçen Kayseri Jandarma Bölge Komutan..
Tamamı 4.7.2020

Kuleli ağı mahrem itiraflarda

04.07.2020 17:18 Konya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınarak etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanan itirafçı 'mahrem imam', Kuleli..
Tamamı 4.7.2020

Suikast Timinin Yağma davası

04.07.2020 15:27 Muğla'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast girişiminde bulunan 37 kişi için 'nitelikli yağma' suçundan açılan dava Covid-19 salgını nedeniyle ileri bir tarih..
Tamamı 4.7.2020

ABD Görevlisi Cantürk davası

04.07.2020 14:14 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'nda güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütü FETÖ'ye üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. 16 Haziran'da..
Tamamı 4.7.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

04.07.2020 12:34 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 17 H..
Tamamı 4.7.2020

Faruk Güllü'nün Hapis Gerekçesi

04.07.2020 16:54 İstanbul'da, baklavacı Faruk Güllü'ye "Fetö silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan mahkemece verilen 8 yıl 9 aylık hapis cezası hükmünün gerekçesi hazırlandı. 20 Haziran'daki gelişmeye dair edinilen bilgiye göre, ..
Tamamı 4.7.2020

Batmaz'ın Yakınlarının Fetö davası

04.07.2020 16:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunduğu belirlenen örgütün 'sivil imamı' Kemal Batmaz'ın eşi Gonca Batmaz'ın da aralarında bulunduğu 3 sanığın yargılandığı dav..
Tamamı 4.7.2020

Ecevit Üniversitesi Fetö davası

04.07.2020 16:15 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada, Bülent Ecevit Üniversitesinde (BEÜ) görevliyken meslekten ihraç edilen 15 akademisyenin yargılanmasına devam edildi. 23 Ha..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
43.988.731