Tam
EskidenYeniye
 

Fetö: Pensilvanya yoksa Hac da yok!

Bolu'da, Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) eski Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun ile ikisi de firari olan eski Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kenan Gümüştekin ve Fetullah Gülen'in doktoru kardiyolog Prof. Dr. Mehmet Yazıcı'nın da yer aldığı 77 sanıklı davaya başlandı. Tutuksuz sanık Doç. Dr. Mehmet Fatih Özlü, 2015 yılının Mayıs ayında Pensilvanya'da örgüt lideri Fetullah Gülen'in evindeki toplantıda devlet, hükümet ve Atatürk aleyhindeki söylemleri duyunca örgütten koptuğunu ileri sürdü. Özlü, Pensilvanya'ya bir daha gitmeyeceğini Kadiyoloji Bölümü'nde birlikte görev yaptığı Gülen'in doktoru firari sanık Prof. Dr. Mehmet Yazıcı'ya söylediğini; Yazıcı'nın, 'Pensilvanya'ya gitmeyeceksen, o zaman hacca da gitme' diyerek tepki gösterdiğini belirtti.

Önceki haber title=Sonraki haber

19.05.2017 22:40 Bolu'da, Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) eski Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun ile ikisi de firari olan eski Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kenan Gümüştekin ve Fetullah Gülen'in doktoru kardiyolog Prof. Dr. Mehmet Yazıcı'nın da yer aldığı 77 sanıklı davaya başlandı.

15.05.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

15 Mayıs'ta, Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) eski Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun ile ikisi de firari olan eski Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kenan Gümüştekin ve Fetullah Gülen'in doktoru kardiyolog Prof. Dr. Mehmet Yazıcı'nın da yer aldığı 31'i tutuklu, 10'u firari, 77 sanıklı davanın ilk duruşmasına Belediye Nikah Salonu'nda devam edildi. 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' ve 'örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek' suçlarından yargılanan sanıklardan tutuksuz Doç. Dr. Mehmet Fatih Özlü savunmasını yaptı. Soruşturma kapsamında tutuklandıktan sonra etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanarak tahliye olan Özlü, firari sanıklar Mehmet Yazıcı, Kenan Gümüştekin, Fahrettin Talay'ın örgütün Bolu'da ki üst düzey isimleri olduğunu ileri sürdü.

17-25 Aralık sürecinden sonra 2015 yılının Mayıs ayında örgüt lideri Gülen'in Pensilvanya'daki evine gittiğini söyleyen sanık Özlü, şöyle konuştu:

'Eğitim ve hayır işleri yaptığını zannettiğim örgüt tarafından kandırıldım. Vatanıma ve milletime asla ihanet etmedim. 2015 yılında ABD'de büyük bir kardiyoloji kongresi vardı. Mehmet Yazıcı, Pensilvanya'ya da gitmemi istedi. Gülen'in evine giderek geniş bir salonda toplantısına katıldım. Orada devlet, hükümet ve Atatürk aleyhine söylenen söylemler beni rahatsız etti. Kin ve nefret dolu söylemler beni örgütten soğuttu. ABD'den dönüşte Yazıcı'ya örgütten bağımı kopardığımı, Ben Müslümanla Müslüman arasındaki kavgada taraf olmak istemiyorum. Bağlarımı tamamen koparmak istiyorum. Bir daha Pensilvanya'ya gitmeyeceğimi' söyledim. O da bana 'Pensilvanya'ya gitmeyeceksen hacca da gitme' diyerek tepki gösterdi. Sonrasında bana karşı olan tavırları da değişti. ABD'ye bir dahaki gidişimde Pensilvanya'ya gitmedim.'

Uzun süre örgütün toplantılarına katıldıktan sonra Yazıcı tarafından kendisine görev verildiğini belirten Özlü, 'Belirli bir grupla toplantılara uzun süre katıldıktan sonra Mehmet Yazıcı, Köroğlu Devlet Hastanesi'nde bulunan bazı kişilerin isimlerini vererek, onlarla toplantı yapmamı istedi. Sanırım beni bir üst seviyede kullanmak istiyordu' şeklinde konuştu. Özlü, 'Salı toplantılarını oradaki isimlerle birlikte yapmaya başlamıştık. Kenan Gümüştekin, Mehmet Yazıcı ve Fahrettin Talay da ara sıra toplantılara katılırdı. Ama onlar örgüt hiyerarşisinde daha üstteki isimlerdi ve o toplantılara iştirak ederlerdi. Üniversitede yapılan rektörlük seçimlerinde Hayri Coşkun'u destekleyecekleri yönünde söylemleri vardı. Seçim öncesi bu yönde telkinler oldu. Fakat Coşkun'un rektör olarak seçilmesinin ardından kendilerine sırt çevirdiğinden de bahsettiler' dedi.

16.05.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Bolu Adliyesindeki mahkeme salonlarının yeterli olmaması nedeniyle Bolu Belediyesi Nikah Salonu'nda devam eden duruşmaya, geniş güvenlik önlemleri altında getirilen tutuklu 29 akademisyen, daha sonra kendileri için ayrılan bölüme geçti.

Bolu Ağır Ceza Mahkemesince görülen duruşmaya, aralarında eski rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun'un da bulunduğu bazı tutuksuz sanıklar da katıldı.

Duruşmada söz alan tutuklu sanıklardan AİBÜ Bolu Meslek Yüksek Okulu eski müdür yardımcısı Murat Özkan, ifadesinde atılı suçlamayı kabul etmediğini beyan etti.

Özkan, telefon hattı üzerinde ByLock tespitinin yapıldığı, AİBÜ Rektörlüğünün araştırma raporunda aleyhte tespitlerin yer aldığı, MASAK raporunda tespitlerin yer alıp banka hesaplarında şüpheli hesap hareketlerinin olduğu, aktif Bank Asya hesabının bulunduğu ve bankaya destek olmak amacıyla çektiği 50 bin lirayı Bank Asya hesabına yatırdığı, her iki çocuğunu da örgüt ile iltisaklı olan Özel Fatih Kolejine gönderdiği, örgüt ile iltisaklı Bolu Sanayici ve İş Adamları Derneği ile Küresel Doktorlar Derneğinde üyeliklerinin bulunduğu, Kimse Yok mu Derneği ile FETÖ ile ilgili soruşturmaları devam eden şüphelilere para gönderdiği, Avrupa Birliği Projeleri kapsamında proje hazırlayarak, genelde örgüte yakın kişileri dahil ettiği ve bu projelerde yapıya müzahir şirketlerle çalışarak bir proje kapsamında yaptıkları Estonya gezisindeki katılımcılarının çoğunun da bu doğrultuda soruşturmalara konu edilmiş kişiler olduğu için hakkında soruşturma açıldığını kaydetti.

İfadesinde ByLock'u indirmediğini, kullanmadığını ve kimsenin de indirilip kullanılmasına da müsaade etmediğini ileri süren Özkan, 'Bu programı kullanarak iletişime geçtiğim kişiler ve mesajlarımızın içeriğinin belirlenmesini istiyorum. ByLock kullandığım iddia edilen telefonun IMEI numarası ile benim telefonumun IMEI numarası eşleşmiyor. MİT'in hackerlik yaparak elde ettiği ByLock kayıtlarının mahkeme tarafından delil olarak kabul edilmesini doğru bulmuyorum. Bunun uluslararası anlaşmalar gereği bu programın servis edildiği server tarafından gönderilmesi gerektiğini düşünüyorum.' dedi.

Özkan, ByLock'un altyapısının akademisyenler ve alanında uzman kişiler tarafından çözümlenerek elde edilen bilgilerin bu şekilde mahkemeye sunulmasını istediğini belirterek, 'Bu inceleme sonucunda benim kimlerle iletişim sağladığım ve mesajlaşmalarımızın içeriğinin görülerek yargılamanın bu şekilde yapılmasını talep ediyorum.' şeklinde konuştu.

İddiaları reddetti

Avrupa Birliği Projeleri kapsamında yaptıkları Estonya gezisine örgüte yakın kişileri dahil ettiği iddialarını da reddeden Özkan, 'Estonya gezisini Bolu Sanayici ve İş Adamları Derneği için hazırladım. O dönemde projeye dahil olabilmem için dernek üyesi yapıldım. Geziye katılan kişileri bu dernek belirledi. Ben sadece projenin yürütücülüğünü yaptım. Ben Bolu'da 20 tane proje hazırladım bu projelerin hiçbirinde sıkıntı yaşamadım.' ifadesini kullandı.

Özkan, kendisine Bank Asya ve diğer bankalar üzerinden gönderilen paraların da hazırladığı Avrupa Birliği Projeleri kapsamında gönderildiğini ileri sürerek, 'Hazırladığım projeler kapsamında projeye katılacak kişiler bazı masrafları bana gönderdi. Ben de bu paraları ilgili yerlere, seyahat acentelerine ve hava yolu şirketlerine gönderdim. Bu projelere dahil olan ve bana para gönderen kişilerle benim çalıştığım seyahat acentelerinin FETÖ ile ilgisinin olduğunu bilmiyordum. Ben Bank Asya'ya örgütün çağrısına uyduğum için değil işlerim gereği para yatırıp çektim.' şeklinde konuştu.

Kendisinin örgütün öğretmenlerden sorumlu abisi olduğu iddialarına da yanıt veren Özkan, 'Benim öğretmenlerden sorumlu abi olduğum iddia edilmiş. Benim daha sonra da bu görevi Davut Alcı'ya teslim ettiğim belirtilmiş. Ben Davut Alcı'yı öğretmen olduğu için tanırım. Onun dışında bir tanışıklığım yoktur. Ayrıca benden daha yaşlı olan birine görev vermem uygun olmazdı sanırım. Hakkımdaki iddiaları kabul etmiyorum. Beraatimi talep ediyorum.' diye konuştu.

FETÖ elebaşı Gülen'in doktoru ile 108 kez görüşmüş

Daha sonra dinlenen tutuklu sanıklardan Mevlüt Kurt ise FETÖ ile hiçbir ilgisi ve alakası olmadığını öne sürdü.

Hakkında ifadede bulunan Mehmet Fatih Özlü'nün kendisine iftira attığını ifade eden Kurt, 'Benim kendisini Hacettepe Üniversitesinde iken Tıpta Uzmanlık Sınavlarına girme noktasında takip ettiğimi belirtmiş. Ben kendisi ile o dönemde tanışmadım. Bu ifade doğru değildir. Bolu'ya 2013 yılında geldim. Ben Bolu'ya geldiğimde onun ifadesine göre kendisi yurt dışındaymış o nedenle Bolu'da da karşılaşmadık. Belki çok kısa bir süre beraber çalıştık.' dedi.

Kurt, evinde bulunan CD ve kitaplar ile teşekkür belgelerinin çocuğuna ait olduğunu ve eğitim gördüğü Fatih Koleji'nden verildiğini de sözlerine ekledi.

Mahkeme heyeti, Kurt'un telefon HTS kayıtlarını okuyarak, Murat Özkan ile 378, FETÖ lideri Fetullah Gülen'in doktoru olduğu ileri sürülen Mehmet Yazıcı ile de 108 defa telefonla görüştüğünün tespit edildiğini bu görüşmelerinin içeriğinin ne olduğunu sordu.

Kurt, Murat Özkan ile yaptığı görüşmelerin Özkan'ın üzerinde çalıştığı bir proje hakkında olduğunu, Mehmet Yazıcı ile de annesi ve amcasının sağlık problemleri nedeniyle görüşmüş olabileceğini belirtti.

Tutuksuz sanıklardan Semahat Ahmetoğlu Duran da üzerine atılı suçlamaları kabul etmediğini belirterek, 'Eşimden dolayı oluşan ön yargı nedeniyle burada olduğumu düşünüyorum. Cezanın ve suçun şahsiliği ilkesinin ihlal edildiğini düşünüyorum.' dedi.

Duran, banka hesapları ve çocuklarının eğitimi ile eşi Arif Duran'ın ilgilendiğini belirterek, 'Oğlumuz doktor olmak istiyordu. Bolu'da bulunan Fatih Kolejini bitirdikten sonra uygun bir liseye yerleşemediği için Düzce'de bulunan ve örgüte ait olan Özel Fen Lisesine gönderdik. Bankaya destek olmadık. O dönemde ben ve oğlum için hac kaydı yapmıştık. Ben de elimde bulunan tasarrufları bu nedenle bankaya yatırdım.' ifadesini kullandı.

Hacer Karagülle isimli bir kişinin düzenlediği örgüt toplantılarına katıldığını da reddeden Duran, 'Ben ayda 8-10 nöbet tutan bir hemşireyim. Eşime ve oğluma bile vakit ayırmakta zorluk çekiyorum. Sohbet grubuna nasıl gideyim. Suçlamaları kabul etmiyorum.' şeklinde konuştu.

Duruşma, yarın diğer sanıkların dinlenilmesiyle devam edecek.

17.05.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Bolu Adliyesi'ndeki mahkeme salonlarının yetersiz olması nedeniyle Bolu Belediyesi Nikah Salonu'nda devam eden duruşmaya, geniş güvenlik önlemleri altında getirilen tutuklu 29 akademisyen, daha sonra kendileri için ayrılan bölüme geçti.

Bolu Ağır Ceza Mahkemesince görülen duruşmaya, aralarında eski rektör Prof. Dr. Hayri Coşkun'un da bulunduğu bazı tutuksuz sanıklar da katıldı.

Duruşmada kullandığı telefonda 'ByLock' bulunduğu tespit edilen, AİBÜ Rektörlüğünün araştırma raporunda FETÖ ile ilişkisinin belirlenmesinin yanı sıra MASAK raporunda hesaplarına FETÖ ile irtibatlı kişi veya kuruluşlardan para gönderildiği tespit edilen, Bank Asya'ya destek olmak amacıyla 05 Eylül 2014 tarihinde başka bir bankadan çektiği 50 bin lira krediyi yatırdığı kaydedilen bu nedenle de bankaya destek olduğu gerekçesi ile teşekkür plaketi aldığı öne sürülen tutuklu sanık Doç. Dr. Serkan Çakır dinlendi.

Hakkındaki iddiaları reddeden Çakır, 'ByLock' kullanmadığını ve FETÖ ile irtibatının olmadığını ileri sürdü.

FETÖ ile irtibatlı olduğunu daha önceden bildiği Işık Yayınevinden tarafına para gönderildiğini kabul eden Çakır, 'Işık Yayınlarından bana para gönderildiği doğrudur. Bu para, yazdığım ve o yayınevi tarafından basılarak piyasaya sürülen kitabımla ilgili bir ödemeydi. Bu yayınevinin FETÖ ile irtibatlı olduğunu ve o gruba mensup kişilerin takip ettiğini biliyordum.' şeklinde konuştu.

Çakır, çevresindeki insanlardan gelen talep üzerine bir kitap yazmaya karar verdiğini anlatarak, 'FETÖ ile irtibatlı olan Işık Yayınevini takipçilerinin hem dinci hem de fazla olması nedeniyle tercih ettim. Amacım kitabımın ilk baskısının çok satmasıydı. Helal gıda ile ilgili olan 'Yedikleriniz helan olsun' isimli kitabımı 2013'de bu yayınevine gönderdim. Kitabım 2014'de piyasaya çıktı. Ama o dönemde malum grup hakkındaki iddiaların çoğalması nedeniyle kitabım istediğim satış rakamlarına ulaşmadı.' ifadesini kullandı.

FETÖ ile irtibatlı kuruluşlardan biri olan Samanyolu TV'de yayınlanan programlara konuşmacı olarak katıldığını da anlatan Çakır, Samanyolu TV'deki programa gelen davet üzerine katıldığını ileri sürerek, 'İlminin zekatını vermek adına bu programlarda yer aldım. Başka bir yerden davet gelse oralara da katılırdım.' dedi.

Kullandığı telefon hattında 'ByLock' tespitinin yapıldığı, AİBÜ Rektörlüğünün araştırma raporunda FETÖ üyeliğinin tespit edildiği ve bu nedenle görevden ihraç edildiği, aktif Bank Asya hesabının bulunduğu ve bankaya destek olmak amacıyla toplam 144 bin lira para yatırdığı, Bank Asya hesabından kurban parası gönderdiği iddiasıyla yargılanan tutuklu sanık Şükrü Kılıç ise, hakkındaki iddiaları kabul etmedi.

FETÖ ile bir bağının olmadığını kaydeden Kılıç, geçimini sağlamak için örgütün idare ettiği kurumlarda çalıştığını kaydetti.

Turgut Özal Üniversitesinde çalıştığı sırada Süleyman Demirel Üniversitesinde doktorasını yaparak Abant İzzet Baysal Üniversitesine akademisyen olarak kabul edildiğini kaydeden Kılıç, 'Daha sonra yapılan bir inceleme sonucunda doktoram usulsüz olduğu gerekçesi ile iptal edildi. Bu nedenle AİBÜ ile ilişiğim kesildi. Ama AİBÜ tarafından hakkımda FETÖ üyeliği ile ilgili rapor hazırlanmış.' ifadelerini kullandı.

ByLock kullandığı iddialarının da gerçek olmadığını ileri sürerek beraatini talep eden Kılıç, mahkeme heyetinin 'Zaman Gazetesi aboneliğiniz oldu mu?' sorusuna, üniversitede çalıştığı esnada zorlamalarla bu gazeteye bir süre abone olduğunu söyledi.

Mahkeme heyetinin 'Feza isimli bir şirkette çalışmışsınız. Burası neresi?' sorusuna ise Kılıç, şu şekilde cevap verdi:

'Feza, Zaman Gazetesinin sahibi olan şirketin ismidir. Okulum bittikten sonra bir komşumuzun gazetenin o dönemki genel yayın yönetmeni olan Hüseyin Gülerce üzerine baskı yapmasıyla bu şirkette idareci olarak işe başladım. 1997-2001 yılları arasında Zaman Gazetesinde yöneticilik yaptım. Hüseyin Gülerce oradan ayrıldıktan sonra gazetede onun işe soktuğu kişilerin temizlenmesi için çalışma başlatıldı. Çok iyi ve verimli çalışmam nedeniyle işime son vermekten vazgeçtiler. Daha sonra bir yönetici ile kavga ederek ben istifa ettim. Daha sonra Turgut Özal Üniversitesinde çalışmaya başladım.'

Kılıç'a, 15 Temmuz sonrasında yurt dışına çıkmak üzereyken havaalanında gözaltına alındığını anımsatan mahkeme heyeti, 'Neden yurt dışına çıkmak istediniz?' sorusunu yöneltti.

Yurt dışına çıkış amacının iş aramak olduğunu öne süren Kılıç, '15 Temmuz öncesinde Zaman Gazetesi ve Turgut Özal Üniversitesinde yönetici olarak çalışmam nedeniyle Türkiye'de çalışamayacağımı anladım. O nedenle Belarus ya da Ukrayna'ya giderek iş bakacaktım. Çalışmadığım için aile içinde sorunlar yaşanıyordu. Bu sayede bir şeyler yapıyor gibi görünecektim.' dedi.

Duruşma, yarın sanıkların dinlenmesi ile devam edecek.

- İddianameden -

Bolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan ve Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen 72 sayfalık iddianamede, firari sanıklar Mehmet Yazıcı ve Kemal Gümüştekin'in, 'silahlı terör örgütü yöneticiliği' suçundan 15 yıldan 22 yıl beşer aya kadar hapisle cezalandırılması isteniyor.

İddianamede ayrıca 8'i firari, 30'u tutuklu, aralarında Hayri Coşkun'un da bulunduğu 37'si tutuksuz 75 sanık hakkında ise 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 7 yıl 6 aydan 15'er yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

Paralel yapı-27 Mart (2017) 'Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Yapılanması 77 sanık' davası
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri

(19 Mayıs 2017, 22:40)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=10491    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yöneticilerine 116 Yıl Hapis

16.03.2021 11:45 Ankara, Antalya, Edirne, Gaziantep, İstanbul ve Tokat'ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda çoğu yönetici konumdaki 16..
Tamamı 16.3.2021

AYM Başkanvekilinin hapsi onandı

16.03.2021 11:09 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 16.3.2021

Balyoz Kumpasında 'Taraf' davası

15.03.2021 14:58 İstanbul'da, yeniden görülen ve 7 sanık hariç beraat kararıyla sonuçlanan 'Balyoz Planı' davasında bazı sanıklara kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin haklarında dava açılan Taraf gazetesi yazarları Mehmet Baransu, Yasem..
Tamamı 15.3.2021

Mobeseci Aktepe'nin Hapsi Onandı

15.03.2021 10:35 Ankara'da, Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ile Milli İstihbarat Teşkilatında (MİT) görev yapan ve Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'altın nesil' kadrosunda yer alan ve MOBESE'nin..
Tamamı 15.3.2021

Yeğen Kuytul Mahrem İmam Çıktı

16.03.2021 11:33 Ankara'da, Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul'un yeğeni Hakan Kuytul hakkında FETÖ/PDY jandarma mahrem yapılanmasında yönetici olduğu iddiasıyla, 'silahlı terör örgütü kurma ve yönetme' suçundan 22,..
Tamamı 16.3.2021

Tır Kumpasına Yeni Dava

15.03.2021 14:45 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Marmara Bölgesi'ndeki jandarmalardan sorumlu sözde 'imamı'nın evinin çöpünde ele geçirilen ve örgüt hakkında önemli bilgilerin deşifre edildiği hafıza kartında ismi bulu..
Tamamı 15.3.2021

Yazıcıoğlu Sanığının Hapsi Onandı

16.03.2021 13:03 Kahramanmaraş'ta Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişinin yaşamını yitirdiği helikopter kazasının ardından arama kurtarma çalışmalarını sekteye uğrattığı suçlamasıyla..
Tamamı 16.3.2021

Dink'te Karar Günü 26 Mart

16.03.2021 08:42 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ermeni asıllı Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında..
Tamamı 16.3.2021

Selam Kumpasında Hapis Gerekçeleri

15.03.2021 13:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de arasında ye..
Tamamı 15.3.2021

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

15.03.2021 11:30 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından "Balyoz" soruşturması ve davasında görev alan 50 eski hakim ve savcının, "devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama", "görevi kö..
Tamamı 15.3.2021

Selam Kumpası Yargısı Yargılanıyor

15.03.2021 13:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 15.3.2021

Kuleli: Gülen ve Doktorları davası

15.03.2021 15:07 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) lideri Fetullah Gülen ile 11 askeri doktorun, Kuleli Askeri Lisesi'nde eğitim gören 33 öğrenci hakkında sahte sağlık kurulu raporları düzenleye..
Tamamı 15.3.2021

Sakarya 11 Sanık: Yasadışı Dinleme

16.03.2021 10:48 Sakarya'da, eski Sakarya emniyet müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay'ın da aralarında bulunduğu, 3'ü firari, 10'u eski emniyet mensubu 11 sanığın yasadışı gizli dinleme ve diğer bazı suçlamalarla yargılandığı davanın..
Tamamı 16.3.2021

Muhafız Alayı Darbe davası

15.03.2021 14:26 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 15.3.2021

Kars: Darbeye 8 Hapis Onandı

16.03.2021 09:42 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimine karıştıkları iddia edilen ve aralarında eski İl Jandarma Komutanı Albay Serdar Güngör'ün de bulunduğu 11 sanığın yargılandığı ..
Tamamı 16.3.2021

Kartal Köprüsü: Darbeye 7 Hapis

15.03.2021 15:34 İstanbul'da, silahlı terör örgütü FETÖ'nün 15 Temmuz 2016 darbe girişiminde Kartal Köprüsü'nün kontrol altına alınmaya çalışılmasına ilişkin davanın, 18 sanık yönünden bozulmasının ardından yeniden görülen dava karara ..
Tamamı 15.3.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
49.331.386