Tam
EskidenYeniye
 

Antalya Fetö Medyası davası

Antalya'da FETÖ'nün medya yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında haklarında silahlı örgüt üyeliğinden 10 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan, aralarında Aktif Eğitim Sen Şube Başkanı Erdoğan Polat ile Zaman Gazetesi çalışanlarının da bulunduğu 22 sanığın yargılanmasına devam edildi. FETÖ/PDY soruşturması kapsamında yargılanan Zaman Gazetesi çalışanı Özkan Mayda, örgüt üyesi değil, spor muhabirliği yapan bir gazeteci olduğunu, Eto'o'yu takip ederken FETÖ'den tutuklandığını belirtti. Duruşmada, Özkan Mayda ile Bizim Antalya adlı internet sitesinin sahibi Olgun Matur tahliye edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

25.05.2017 13:37 Antalya'da FETÖ'nün medya yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında haklarında silahlı örgüt üyeliğinden 10 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan, aralarında Aktif Eğitim Sen Şube Başkanı Erdoğan Polat ile Zaman Gazetesi çalışanlarının da bulunduğu 22 sanığın yargılanmasına devam edildi.

FETÖ'nün Antalya'daki medya yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında haklarında silahlı örgüt üyeliğinden 10 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan, aralarında Aktif Eğitim Sen Şube Başkanı Erdoğan Polat ile Zaman Gazetesi çalışanlarının da bulunduğu sanıkların yargılanmasına devam edildi.

24 Mayıs'taki davanın ikinci duruşmasında 8'i tutuklu 14 sanık hazır bulundu. 2 sanık ise vareste tutulduğu için duruşmaya katılmadı.

ByLock kullandığı iddia edilen sanıklardan Erdoğan Polat, kendisinin böyle bir programı indirmediğini ve kullanmadığını ileri sürdü. Suçlamaları reddeden Polat, sendikanın internet aboneliği olmadığı için işlemleri cep telefonu hattından gerçekleştirdiğini söyledi. Bu süreçte cep telefonunu modem gibi kullandığını anlatan Polat, sendikanın ofisine gelenlerin de zaman zaman buradan internete bağlandığını söyledi.

Kapatılan Zaman Gazetesi'nin Bölge Temsilcisi Tuncer Çetinkaya da dijital verilerin sonradan eklenip çıkarılabileceğini belirterek, ByLock kullandığına ilişkin tespit tutanağını kabul etmediğini söyledi. Kendisine kumpas kurulduğunu belirten Çetinkaya, 5 Şubat 2015 tarihinde ByLock'u indirdiğine ilişkin tespiti de kabul etmedi. Kendisinde daha önce ByLock tespiti yapılmadığını, tensiple birlikte tahliyesine karar verilince birdenbire 'ByLock çıktı' denilerek tekrar tutuklandığını aktaran Çetinkaya, bunun tutuklama maksatlı bir kumpas olduğunu ileri sürdü. Çetinkaya, sağlık sorunları olduğunu belirterek tahliyesini istedi.

Tahliye edildikten sonra tekrar tutuklanan sanıklardan Bizim Antalya sitesinin sahibi Olgun Matur da kendisinin silahlı terör örgütü üyesi değil, elinde kaleminden başka bir şey olmayan bir gazeteci olduğunu savundu. Tahliye edildikten sonra ByLock tespit edildiği gerekçesiyle yeniden tutuklanan CHP'li Meclis Üyesi Sıtkı Soydal da ByLock kullanmadığını söyledi. Buna ilişkin hazırlanan tespit tutanağını da kabul etmediğini belirten Soydal, "Benim hakkımda CHP'nin Antalya imamı gibi yazılar yazıldı. Ben örgüt üyesi değil, sadece CHP'nin üyesiyim. Vatan haini değil vatanseverim. Bana karşı siyasi bir linç uygulanmaktadır" dedi.

'ETO'O'YU TAKİP EDERKEN FETÖ'DEN TUTUKLANDIM'

Tutuklu sanıklardan Özkan Mayda da örgüt üyesi değil, spor muhabirliği yapan bir gazeteci olduğunu söyledi. Kendisinin spor muhabiri olarak Eto'o'yu takip ederken FETÖ'den tutuklandığını belirten Özkan Mayda, ByLock tespit edilen hattını da kendisinin hiç kullanmadan bir arkadaşına verdiğini söyledi. Bu kişinin davanın ilk duruşmasında tanıklık yaptıktan sonra tutuklandığını anlatan Mayda, beraat etmesi gerektiğini söyledi.

Mahkeme telefon hattı bir başkası tarafından kullanıldığı tespit edilen Özkan Mayda ile ByLock tespit edilemeyen Olgun Matur'un tahliyesine karar verip duruşmayı erteledi.

İDDİANAME

30 Mart'ta, Antalya'da FETÖ/PDY'nin medya ayağıyla ilgili 22 sanık hakkında hazırlanan iddianame, mahkemece kabul edilmişti.

İddianamede, kapatılan Antalya gazetesinin, örgütün kent siyasetinde etkili olması amacıyla kullanıldığı, diğerleri bin-2 bin adet basılırken, FETÖ'nün desteğiyle bu gazetenin basım adedinin 10 bin civarına ulaştığı bildirildi.

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu Savcısı Ömer Yurdusev tarafından "FETÖ'nün basın yapılanmasına yönelik" soruşturma kapsamında hazırlanan, biri tutuklu, 16'sı adli kontrol şartıyla serbest bırakılan ve 5'i hakkında yakalama kararı bulunan 22 sanıkla ilgili iddianame, Antalya 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

İddianamede, soruşturmaya konu yayın organlarından "www.bizimantalya.com" isimli internet sitesi, Antalya gazetesi ve Cihan Haber Ajansı gibi yayın organlarının, FETÖ'nün amaçları doğrultusunda hareket ettikleri belirtildi.

"www.bizimantalya.com" isimli internet haber sitesinin imtiyaz sahibi sanık O.M'nin, 17-25 Aralık hükümeti devirme girişimi sonrasında kendisine ait sosyal medya hesabında hükümeti hedef alan, terör örgütü ve elebaşını öven paylaşımlar yaptığına yer verilen iddianamede, sanığın terör örgütüne müzahir Feza Gazetecilik AŞ bünyesindeki Cihan Haber Ajansında muhabirlik yapan sanık T.Ç. ile hareket ettiği, terör örgütü lehine yazılar yazdığı ve haberler yayımladığı kaydedildi.

İddianamede, "155"e gelen ihbarda, "İlimizde bulunan bazı matbaalarda Sayın Başbakanımıza karşı halkı kışkırtmak amacıyla afiş, bildiri basılacak, Berkin Elvan'ın ölümü ile ilgili gelişmeler de işlenerek Başbakan'ın ilimize geldiği 15 Mart 2015 tarihinde provokasyon unsuru olarak kullanılacak." ifadelerinin kullanıldığı aktarıldı.

İhbar üzerine yapılan incelemede, matbaanın FETÖ firarisi A.Ö'ye ait olduğu ve Antalya gazetesinin de burada basıldığının tespit edildiği bildirildi.

Sanık T.Ç'nin söz konusu internet haber sitesindeki yazılarının FETÖ/PDY'ye bağlı gazete ve kanal haberleriyle benzerlik gösterdiğine işaret edilen iddianamede, sanığın Twitter hesabında yapılan incelemede FETÖ/PDY'ye yönelik, elebaşı ve faaliyetleri hakkında övücü mahiyette birçok paylaşım olduğunun belirlendiği vurgulandı.

İddianamede, T.Ç'nin evinde yapılan aramada FETÖ/PDY kurucusu ve elebaşı Fetullah Gülen'in "Vaaz Külliyatı" isimli, dini değer ve duyguları kullanarak örgütsel propaganda yaptığı 7 CD ve bazı yasaklı kitapların ele geçirildiği belirtildi.

- Toplantının video kasetleri

T.Ç'nin, üzerinde "Zaman-1 ve Zaman-2" ibareleri bulunan mini kamera kasetlerinin incelendiği ifade edilen iddianamede, bu kasetlerin, "FETÖ/PDY'nin basın yayın ayağı" bilinen ve bu doğrultuda kapatılan Zaman gazetesinin 2009 yılında Antalya ilinde gerçekleştirilen toplantısına ait olduğu aktarıldı.

İddianamede, "Zaman-1" isimli videoda FETÖ/PDY'ye üye olmak suçundan hakkında yakalama kararı bulunan Zaman gazetesinin eski Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı'nın konuşmalarının yer aldığı, Dumanlı'nın konuşmalarının bazı yerlerinde FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'i övücü nitelikte sözlerinin yer aldığı bilgisi paylaşıldı.

Ayrıca, T.Ç'nin pasaportunda yapılan incelemede, 2021'e kadar ABD vizesi olduğu ve bu vizeyi 2011'de iki kez ve 2013'te bir kez kullanıldığı, pasaportta ABD'ye giriş kaşeleri bulunduğu kaydedildi.

- Antalya gazetesi kullanıldı

İddianamede, FETÖ/PDY'nin Antalya yerelinde siyaset üzerinden etkili olabilmesi amacıyla S.S'nin sahibi olduğu iddia edilen Antalya gazetesinin kullanılmaya başlandığı belirtildi.

Yerel seçimlerin hemen öncesinde kullanılmaya başlanan Antalya gazetesinin diğerleri bin-2 bin adet basılırken, 10 bin civarında basıldığı ve FETÖ tarafından finanse edildiği vurgulandı.

İddianamede, S.S'nin FETÖ/PDY içinde aktif olduğu, örgütün Antalya yapılanması içinde bulunduğu yönünde istihbari bilgiler elde edildiği, S.S'nin operasyonlar sonrasında yurt dışına kaçan N.A. ile de bağlantılı olduğu tespitine yer verildi.

- FETÖ zanlısı çatı katında saklanmış

İddianamede, FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan ve daha sonra adli kontrol şartıyla tahliye edilen İ.B'nin eşi B.B'nin ifadeleri de yer aldı.

Eşi İ.B'nin, Nisan 2015'te babası N.A. hakkında Ankara Adliyesinde yürütülen soruşturmadan korktuğunu söyleyerek evden ayrıldığını ve uzun süre kendisiyle görüşmediğini öne süren B.B, ifadesinde şunları dile getirdi:

"Yaz mevsimi geldiği için Korkuteli'nde babama ait apartmanın üçüncü katına kızlarımı da alarak geldim. 20 Temmuz 2016 tarihinde öğleden sonra eşim söz konusu binaya geldi. Eşimi uzun zamandan beri ilk defa orada gördüm. Bunun akabinde aynı gün akşam saatlerinde polis ekipleri, Aşağıpazar Mahallesi'nde bulunan babama ait evin önüne geldiler, arama yapacaklarını söylediler. Ben de onlara eşlik ederek evin birinci ve ikinci katını aramalarına yardımcı oldum. İkinci kat babama aitti, ikinci katta Fethullah Gülen'e ait dergi ve kitaplara el koydular. Benim ikamet ettiğim üçüncü katı da aradılar.

Orada herhangi bir şey bulamadılar. Daha sonra çatı katına çıkmak istediler. Ben çatı katının anahtarının olmadığını görevlilere söyledim. Polis ekipleri çatı katına çıkınca eşim İ.B. çatı katında saklandığı yerden çıkarak polis ekiplerine teslim oldu."

- "Belli mi olur, belki savaş çıkar"

İddianamede, Korkuteli Cumhuriyet Başsavcılığına yapılan ihbarda, şüpheli N.A'nın evine 2013-2015 yıllarında temizliğe giden kişinin, ikametgahın bazı odalarında terör örgütü elebaşının boy boy fotoğraflarının bulunduğu yönünde bilgi verdiği kaydedildi.

Ayrıca, ihbarcının, N.A'nın sürekli evde bulunmasına karşılık maddi durumunun çok iyi olmasından, evine koliler halinde un, yağ ve şeker gibi gıda maddelerinin taşınmasından şüphelendiğine de işaret edildi.

İddianamede, ihbarcının N.A. ve eşi F.A'ya "Siz iki kişisiniz, neden evinize bu kadar yiyecek geliyor?" diye sorduğu, bunun üzerine şüpheli N.A'nın, "Belli mi olur, belki savaş çıkar." diye cevap verdiği aktarıldı.

Sanıkların tamamı hakkında "silahlı terör örgütüne üye olma" suçlamasıyla 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

(25 Mayıs 2017, 13:37)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=10523    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

04.07.2020 13:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 16.0..
Tamamı 4.7.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

04.07.2020 13:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 4.7.2020

Eski Başyaver Yazıcı davası

04.07.2020 15:33 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtayın b..
Tamamı 4.7.2020

İzmir Casuslukta Kumpas davası

04.07.2020 15:07 İzmir'de, 'askeri casusluk soruşturması'ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 96 sanığın yargıl..
Tamamı 4.7.2020

Selam-Tevhid Kumpası davası

04.07.2020 13:23 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 54 eski hakim ve sav..
Tamamı 4.7.2020

Kayseri Darbe davası

04.07.2020 15:11 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde Yurtta Sulh Konseyince hazırlanan listede adı 'Kayseri sıkıyönetim komutanı' olarak geçen eski Kayseri Garnizon Komutanı..
Tamamı 4.7.2020

Darbeci Albay'a 14 yıl Hapis

04.07.2020 17:14 Kayseri'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde 'yurtta sulh konseyi' tarafından hazırlandığı öne sürülen listede, adı, 'Giresun sıkıyönetim komutanı' olarak geçen Kayseri Jandarma Bölge Komutan..
Tamamı 4.7.2020

Kuleli ağı mahrem itiraflarda

04.07.2020 17:18 Konya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınarak etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanan itirafçı 'mahrem imam', Kuleli..
Tamamı 4.7.2020

Suikast Timinin Yağma davası

04.07.2020 15:27 Muğla'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast girişiminde bulunan 37 kişi için 'nitelikli yağma' suçundan açılan dava Covid-19 salgını nedeniyle ileri bir tarih..
Tamamı 4.7.2020

ABD Görevlisi Cantürk davası

04.07.2020 14:14 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'nda güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütü FETÖ'ye üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. 16 Haziran'da..
Tamamı 4.7.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

04.07.2020 12:34 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 17 H..
Tamamı 4.7.2020

Faruk Güllü'nün Hapis Gerekçesi

04.07.2020 16:54 İstanbul'da, baklavacı Faruk Güllü'ye "Fetö silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan mahkemece verilen 8 yıl 9 aylık hapis cezası hükmünün gerekçesi hazırlandı. 20 Haziran'daki gelişmeye dair edinilen bilgiye göre, ..
Tamamı 4.7.2020

Batmaz'ın Yakınlarının Fetö davası

04.07.2020 16:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunduğu belirlenen örgütün 'sivil imamı' Kemal Batmaz'ın eşi Gonca Batmaz'ın da aralarında bulunduğu 3 sanığın yargılandığı dav..
Tamamı 4.7.2020

Ecevit Üniversitesi Fetö davası

04.07.2020 16:15 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada, Bülent Ecevit Üniversitesinde (BEÜ) görevliyken meslekten ihraç edilen 15 akademisyenin yargılanmasına devam edildi. 23 Ha..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
44.017.205