Tam
EskidenYeniye
 

Emniyet'teki Casus Yazılım davası

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, İstihbarat Daire Başkanlığı Bilişim Suçları Şube Müdürlüğündeki bilgisayara, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) talimatıyla casus program yüklemekle suçlanan üçü eski polis, biri verilerin gönderildiği bilişim şirketinin sahibi dört kişi hakkında, 'devletin güvenliğine ilişkin gizli bilgileri temin etmek', 'kamu kurumuna ait bilişim sistemine hukuka aykırı olarak girmek' ve 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçlarından iddianame düzenledi.

Önceki haber title=Sonraki haber

26.05.2017 12:01 Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, İstihbarat Daire Başkanlığı Bilişim Suçları Şube Müdürlüğündeki bilgisayara, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) talimatıyla casus program yüklemekle suçlanan üçü eski polis, biri verilerin gönderildiği bilişim şirketinin sahibi dört kişi hakkında, 'devletin güvenliğine ilişkin gizli bilgileri temin etmek', 'kamu kurumuna ait bilişim sistemine hukuka aykırı olarak girmek' ve 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçlarından iddianame düzenledi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, İstihbarat Daire Başkanlığı Bilişim Suçları Şube Müdürlüğündeki bilgisayara, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) talimatıyla casus program yüklemekle suçlanan üçü eski polis, biri verilerin gönderildiği bilişim şirketinin sahibi dört kişi hakkında, "devletin güvenliğine ilişkin gizli bilgileri temin etmek", "kamu kurumuna ait bilişim sistemine hukuka aykırı olarak girmek" ve "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçlarından iddianame düzenledi.

25 Mayıs'taki gelişmeye göre, Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesine gönderilen iddianamede, soruşturma başlatılmasına neden olan gazeteci Murat Yetkin'in, Radikal gazetesinde 2 Mart 2014'teki şu köşe yazısına yer verildi:

"Son birkaç ay içinde (17 Aralık'tan önce olduğu ifade ediliyor) ortaya çıkan bir olayın zaten devlet kuruluşlarının dinleniyor olduğuna dair kuşkuların daha da artmasına neden olduğu iddia ediliyor. Bir istihbarat yetkilisi şöyle anlatıyor: 'Bir devlet kuruluşundan bilgi sızıntısı olduğu ve casus programdan şüphelendikleri bilgisi geldi. Programın internete bağlandığında ortaya çıkıp harekete geçtiği tahmini vardı. Güvenli ortamda internete bağlanma simülasyonu yaptık, gerçekten casus program uyandı. Neredeyse 14 bin satırlık uzun bir program. Uzmanlar bu karmaşık programın bir satırına gizli şu 'Bütün bilgileri falanca e-mail adresine de kopyala' komutunu saptadılar. Meğer bazı bilgiler değil, bütün bilgiler gidiyormuş o adrese."

Yazışmalar sonucunda, bilgisayarlarına casus program yerleştirildiği belirtilen kurumun Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi Başkanlığı, casus yazılım yüklendiği belirtilen bilgisayarın dairenin Bilişim Suçları (J) Şube Müdürlüğünde kullanıldığının belirlendiği ifade edilen iddianamede, tespit edilen bilgisayar üzerinde yapılan bilirkişi incelemesinde, "zararlının uzaktan komut alma özelliği bulunmadığı, topladığı verileri göndermek ve zaman tespiti dışında bir ağ aktivitesine rastlanmadığının" bildirildiği ifade edildi.

İstihbarat Daire Başkanlığınca düzenlenen raporda ise yazılım, 5 Şubat 2014'te J Şube Müdürlüğü personeli olan Polis Memuru T.Ö'nün, İstihbarat Dairesi Başkanlığına ait SocialCat projesini geliştirmek üzere kullandığı bilgisayarda bulundu. Ancak bilgisayarı, aynı şubede görevli eski komiser Mehmet Serkan Kılıç'ın projesini incelemek maksadıyla T.Ö'den kısa süreliğine aldığı, yazılımın işletim sistemi dosyalarının arasına gizlenmiş olarak bu süreçte yüklendiği belirtildi.

İtalyan şirketten alındı

İddianamede, casus yazılımın nasıl temin edildiğine ilişkin açık kaynaklar üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda, Wikileaks belgelerine dayanarak yapılan "Türk Emniyeti İtalyan Hacking Team şirketine ödemeyi paravan şirket ile yapmış" başlıklı habere rastlandığı ifade edildi.

İddianameye göre, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi Başkanlığı Bilişim Suçlan Şube Müdürlüğünde görevli eski emniyet amiri Ahmet Koçak, Hacking Team firması ile ilk olarak ISS (lntelligent Support System) fuarında görüşürken, daha sonra şirket yetkilileriyle "Remote Control System/Uzaktan Kontrol Sistemi" (RCS) sızma uygulamasıyla ilgili internetten görüşmeler yaparak, İstanbul'da bir araya geldi.

Sızma uygulamasıyla ilgili inceleme yapmak amacıyla Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Dairesi Başkanlığı Bilişim Suçları İstihbaratı Şube Müdürlüğünde görevli eski emniyet amiri Ahmet Koçak, yanında üç emniyet görevlisiyle birlikte 20 Haziran-1 Temmuz 2011 arasında İtalya'ya gitti.

Wikileaks belgelerine göre, seyahat için gerekli olan davet mektuplarının Hacking Team firması adına olmaması istendi.

Uygulama, Datalinks Limited şirketince 8 Ağustos 2012'te 136 bin 546 avro ve 30 Ağustos 2012'de 3 bin 453 avro ödenerek satın alındı.

Datalinks şirketi

İddianamede yer verilen Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi'ndeki bilgilere göre, Datalink Analiz Limited Şirketi 2011'de kuruldu ve bir dönem Atalay Candelen de bulundu.

Daha sonra şüphelilerden Veli Özdemir'in bir dönem ortağı olduğu, yönetim kurulu başkanlığını ise şüphelilerden Murat Keskin'in yaptığı şirketin ismi ve yapısı Datalinks Bilişim Anonim Şirketi olarak değişti. Şirketin geçen yıl tasfiyesi kararlaştırıldı.

Datalinks firmasının hesabının bulunduğu bankadan gelen cevapta, şirketin Yönetim Kurulu Başkanının Veli Özdemir, Yönetim Kurulu üyesinin ise Murat Keskin olduğu bildirilerek, "Şirket ortaklığından kayden ayrılmasına rağmen aktif olarak kullanılan bu banka hesabında hala şirketin yönetim kurulu başkanı ve imza yetkili kişisi olarak şüpheli Veli Özdemir'in bulunması, gerçekte şirkette yöneticiliğinin devam ettiği şeklinde değerlendirilmiştir" denildi.

TBMM'de kurulan Araştırma Komisyonuna elektronik ileti gönderen ByLock isimli programın sahibi olan David Keynes'in, ByLock isimli programın, Datalink'in bir dönem ortağı olan Atalay Candelen'in İstanbul'da bulunan adresinde yüklendiğini bildirildiğine işaret edilen iddianamede, "Açık kaynaklarda yapılan araştırmalarda Candelen'in 'Tilki' lakabıyla anıldığına ilişkin bilgiler bulunduğu, Datalinks şirketinin bir dönem genel müdürlüğünü yapan ve ortaklarından olan Candelen'in FETÖ mensubu olduğu değerlendirilmiştir" bilgisine yer verildi.

Şüpheliler

İddianamede Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünün yazısına göre casus programı almakla suçlanan şüpheliler Ahmet Koçak ile Mehmet Serkan Kılıç'ın KHK ile meslekten ihraç edildikleri, adlarına kayıtlı telefonlarda ByLock bulunduğu ve Koçak'ın FETÖ yöneticilerinden Osman Hilmi Özdil ile 5, Kılıç'ın ise 14 telefon görüşmesi olduğu bildirildi.

Şüphelilerden emniyette eski şube müdürü olan Veli Özdemir'in KHK ile rütbesinin geri alındığı, bu üç şüphelinin bazı yakınlarının kamudan ihraç edildiği, bazı yakınlarının Bank Asya'da hesapları bulunduğu ve ByLock kullandıklarının belirlendiğine yer verilen iddianamede, Koçak ve Kılıç'ın soruşturma aşamasında alınan ifadelerinde suçlamaları reddettikleri, Keskin ve Özdemir'in ifadelerinin ise soruşturma sırasında yurt dışına çıkmaları nedeniyle alınamadığı kaydedildi.

"FETÖ'nün, faaliyetlerden haberdar olmak amacıyla"

İddianamenin sonuç bölümünde, "FETÖ mensuplarının, ülke için tehlikeli olduklarının fark edilmeleri ve bu yapılanmayla irtibat ya da iltisakı bulunan personelin İstihbarat Daire Başkanlığındaki görevlerinden uzaklaştırılması üzerine, örgütün, başkanlığın özellikle örgüte yönelik faaliyetlerinden haberdar olmak amacıyla bilgisayarlara casus yazılım yüklenmesi talimatı verdiği" kaydedilerek, şöyle denildi:

"Bu örgütsel talimat uyarınca şüpheli Mehmet Serkan Kılıç'ın daha önce değişik yöntemlerle temin edilmiş olan casus yazılımı İstihbarat Daire Başkanlığı Bilişim Suçları (J) Şube Müdürlüğünde kullanılan bilgisayara 24 Ocak 2014'de gizlice yüklediği, bu yazılımın mikrofonu aracılığı ile ortam seslerini, ekran görüntülerini, yazılan rakam ve harfleri, girilen siteler gibi verileri şifreleyerek internete bağlandığı anda şüpheliler Veli Özdemir ve Murat Keskin'in sahibi oldukları Datalinks A.Ş'ye ait johndown@woxmail.com uzantılı elektronik ileti adresine 24 Ocak 2014'ten 5 Şubat 2014'e kadar gönderdiği, şüpheli Ahmet Koçak'ın şüpheli Mehmet Serkan Kılıç'tan daha rütbeli ve kıdemli olması, her iki şüphelinin de FETÖ üyesi olduklarına ilişkin tespitlerle birlikte değerlendirildiğinde şüpheliler Ahmet Koçak, Mehmet Serkan Kılıç, Murat Keskin ve Veli Özdemir'in fikir ve eylem birliği içerisinde hareket ederek, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığındaki bilişim sistemine casus yazılım yüklemek suretiyle hukuka aykırı olarak girdikleri, bu casus yazılım sayesinde bilişim sisteminde hukuka aykırı olarak kaldıkları, gizli kalması gereken bilgileri temin ettikleri anlaşılmıştır.

Soruşturma dosyasında bulunan şüpheli ve tanık beyanlarına, bir kısım şüphelilerin FETÖ mensuplarının haberleşmekte kullandıkları ByLock isimli kriptolu programı kullandıklarına ilişkin tespitler, Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığındaki bilgisayara yüklenilen casus yazılımın imkan ve kabiliyetleri ile bu yazılımın temininden veri aktarımına kadarki geçen süreçteki şüphelilerin eylemleri, bu yazılımın FETÖ'nün faaliyeti olarak bu bilgisayara yüklenmiş olması bütün olarak değerlendirildiğinde şüphelilerin FETÖ üyesi oldukları anlaşılmıştır."

İddianamenin kabulü halinde şüpheliler, "kamu kurumuna ait bilişim sistemine hukuka aykırı olarak girmek", "devletin güvenliği için gizli kalması gereken bilgileri temin etmek" ve "silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçlarından 27 yıl 6'şar aya kadar hapis istemiyle yargılanacak.

Hack skandalı cemaate dayandı (19.07.2015)

(26 Mayıs 2017, 12:01)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=10555    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
64.252.259