Tam
EskidenYeniye
 

Kozmik Kumpasa dev dava

2009'daki 'Kozmik Oda' soruşturmasında, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeline Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyelerince kumpas kurulduğu gerekçesiyle eski Emniyet Müdürü Ali Fuat Yılmazer ve darbe girişiminin ardından TSK'dan ihraç edilen eski Genelkurmay Adli Müşaviri Muharrem Köse'nin de aralarında bulunduğu 121 kişi hakkında dava açıldı.

Önceki haber title=Sonraki haber

03.06.2017 12:26 Kozmik Oda soruşturmasında, Türk Silahlı Kuvvetleri personeline Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY) üyelerince kumpas kurulduğu gerekçesiyle eski Emniyet Müdürü Ali Fuat Yılmazer ve darbe girişiminin ardından TSK'dan ihraç edilen eski Genelkurmay Adli Müşaviri Muharrem Köse'nin de aralarında bulunduğu 121 kişi hakkında dava açıldı.

2 Haziran'daki gelişmeye göre, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 19 Aralık 2009'da eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a suikast düzenleneceği ihbarı üzerine başlatılan, meslekten ihraç edilen eski Cumhuriyet Savcısı Mustafa Bilgili'nin yürüttüğü 'Kozmik Oda' soruşturmasında TSK personeline kumpas kurulduğu gerekçesiyle açtığı soruşturmayı tamamladı.

Başsavcılık, soruşturma sonucunda 121 kişi hakkında Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesinde 'devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal veya askeri casusluk amacıyla temin etme', 'silahlı terör örgütü kurma veya yönetme', 'kişiler arasındaki aleni olmayan konuşmaları kaydetme', 'özel hayatın gizliliğini ihlal', 'kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği' ve 'iftira' suçlarından dava açtı.

İddianamede, 'Kozmik Oda' kumpasının FETÖ/PDY tarafından gerçekleştirildiği belirtildi.

'Kozmik Oda' soruşturmasının, 19 Aralık 2009'da Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesine yapılan, 'Çukurambar bölgesinde 2 ayrı araçta bulunan kişilerin Bülent Arınç'a saldırıda bulunabilecekleri' şeklindeki ihbar üzerine başlatıldığının öne sürüldüğüne yer verilen iddianamede, ancak ihbarın sahte olduğu aktarılarak, emniyet görevlilerince ihbara konu kişilerin çok önceden takip edildikleri ve bu kişilere kumpas kurulduğu ifade edildi.

'Arınç'a saldırı iddiaları bahane edildi'

'Kozmik Oda' soruşturmasının, FETÖ'nün hukuk dışı amaçları için yapıldığına işaret edilen iddianamede, şu tespitlerde bulunuldu:

'İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü, Ankara İl Emniyet Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı, TÜBİTAK Başkanlığı, Genelkurmay Başkanlığı ve yargıda görev yapan FETÖ üyelerinin, hiyerarşik yapı, organizasyon ve emir-komuta zinciri içerisinde, belirli bir iş bölümü dahilinde, devamlılık arz edecek şekilde, örgütün görüş ve ideolojisi doğrultusunda amaç birliği içerisinde hareket etmek suretiyle kumpas soruşturmayı gerçekleştirdikleri, soruşturmada görev alan şüphelilerin soruşturma sırasındaki delil toplama, inceleme, değerlendirme ve analiz metotları, profilleri, aralarındaki irtibat, ilişki ve beraberliklerin de FETÖ üyeleri tarafından gerçekleştirilen diğer kumpas soruşturmalarla benzerlik arz ettiği belirlenmiştir.

Sonuç olarak, Kozmik Oda kumpas soruşturmasının esas itibariyle, eski Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a saldırı yapacağı iddia edilen kişilerin belirlenmesi amacıyla değil, Bülent Arınç'a saldırı iddiaları bahane edilerek, FETÖ hakkında, devletin mahrem bilgilerinin yer aldığı Seferberlik Tetkik Kurulunda ne tür araştırmaların yapıldığı, bu birimde hangi belgelerin bulunduğu ve birimin faaliyetlerinin ne olduğunun belirlenmesi ve devletin askeri sırlarının casusluk amacıyla temin edilmesi için yapıldığı anlaşılmıştır.'

'Örgütün, Fetullah Gülen'in belirlediği hareket tarzı, stratejisi ve talimatları doğrultusunda tek merkezden, hiyerarşik bir yapı içerisinde yönetildiği, tam bir gizlilik ve iş bölümü içerisinde, devamlılık arz edecek şekilde, engellerin aşılması için her yolu mubah sayan bir strateji izlediği' belirtilen iddianamede, 'Bu doğrultuda örgüt hakkında devletin gizli arşivlerinde var olabilecek bilgilerin ele geçirilmesi ve bu bilgileri toplayan kurum ve kişilere gözdağı verilerek, örgütün korkutucu gücünün hissettirilmesi, devletin gizli arşivlerinde yer alan devlet sırrı niteliğindeki bu bilgilerin dışarıya servis edilmesi amacıyla Seferberlik Tetkik Kurulu Ankara Bölge Başkanlığı Kozmik Odalarına girilerek devlet sırrı niteliğindeki verilerin ele geçirildiği ve deşifre edildiği, bu verileri toplayan kurum ve kişilerin örgütün korkutucu gücü üzerinden cezalandırıldığı belirlenmiştir.' tespitinde bulunuldu.

Davanın sanıkları

Davanın sanıkları arasında eski İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer, darbe girişiminin ardından TSK'dan ihraç edilen eski Genelkurmay Adli Müşaviri Muharrem Köse, eski Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürleri Ayhan Koç ve Hamza Bayındır, eski Ankara İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğü emniyet amirleri Mehmet Yayla ve Muhammet Türkoğlu, eski Ankara Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürü Zeki Güven ile çoğunluğu olay tarihinde Ankara ve İstanbul'daki terör ve istihbarat şubelerinde görev yapan çok sayıda polis ve bazı eski TÜBİTAK görevlileri bulunuyor.

İddianamede, İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğünün, 3 Mart 2009'da, 'Kozmik Oda' soruşturmasının şüphelileri olan, Seferberlik Tetkik Kurulu Ankara Bölge Başkanlığında görev yapan müştekiler Murat Ulutürk, İbrahim Göze, Sayım Arslan, Osman Darıcı, Muzaffer Ata ve Erkan Yılmaz Büyükköprü hakkında Ergenekon terör örgütü üyesi oldukları iddiasıyla mahkemeden dinleme ve teknik takip talebinde bulunduğu bildirilerek, mahkemeye gönderilen talep yazısının, sanıklardan Ali Fuat Yılmazer tarafından imzalandığı ifade edildi.

Eski Genelkurmay Adli Müşaviri Muharrem Köse'nin ise Genelkurmay Başkanlığı Destek Komutanlığı Grup Komutanının makam odasının arka tarafındaki dinlenme odasının kasasında mühürlü bulunan ve içinde askeri sırların yer aldığı dijital materyalleri 'Kozmik Oda' soruşturmasını yürüten Savcı Mustafa Bilgili'ye teslim ettiği aktarılan iddianamede, Köse'nin ayrıca 18 Eylül 2013'te mühürlenmiş 16 no'lu odada (kozmik oda) arama yapılmasını sağlayarak içinde askeri sırların yer aldığı 2010'a ait imajı yine Bilgili'ye teslim ettiği belirtildi.

İddianamede, Bilgili'nin de bunları TÜBİTAK'ta görev yapan FETÖ üyeleri sanıklar Burak Akoğuz ve Ebubekir Yalçınkaya'ya vererek bilirkişi incelemesi yaptırdığı, Köse'nin böylece devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından niteliği itibarıyla gizli kalması gereken bilgilerin askeri casusluk amacıyla kullanılmasını sağladığı kaydedildi.

Davanın iddianamesinde, eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a suikastte bulunulacağı sahte ihbarı üzerine açılan soruşturmanın, Genelkurmay Başkanlığının 'yakalanan askerlerin, bir albay hakkında bilgi toplamak üzere görevlendirildiklerine' ilişkin açıklamasına karşın sürdürüldüğüne işaret edildi.

Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesinde 121 kişi hakkında açılan davanın iddianamesinde, 'Kozmik Oda soruşturması kapsamında gerçekleştirilen kumpas niteliğindeki eylemler' başlığı altında, haklarında 'Bülent Arınç'a suikast' iddiasıyla soruşturma yapılan şüpheli askerlerin, ihbardan 9 ay önce 'Ergenekon terör örgütü şüphesi ile IMEI numaraları üzerinden İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğünce önleyici iletişimin dinlenmesi ve teknik araçlarla izlemeye alındıkları' belirtildi.

Bu kişilerden bazılarının, ihbardan 9 ay önce İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, İstihbarat Daire Başkanlığı ve Ankara İstihbarat Şube Müdürlüğünce bilgi sistemleri üzerinden sorgulandıklarının, personelin bazılarınca kiralanan araçların, kiralandıkları günlerde Emniyet Bilgi Sistemleri üzerinden araştırıldığının belirlendiğine yer verilen iddianamede, 'kumpas niteliğindeki' diğer eylemler şöyle sıralandı:

'Sözde ihbar'dan 6-7 dakika sonra, ihbarda geçen araçlar Ankara Muhabere Şube Müdürlüğü bilgi sistemleri üzerinden sorgulanarak, araçlardan birinin Genelkurmay Başkanlığına ait olduğu belirlendi.

'İhbar'a konu araç aynı gün saat 09.00'da kiralanmasına rağmen, hayatın olağan akışına uygun olmayacak biçimde, sıradan bir vatandaş, insan yoğunluğunun olduğu Çukurambar'da bu aracı fark ederek, saat 14.50'de Keçiören'deki telefon bayisinden '2 ayrı araçta bulunan kişilerin Bülent Arınç'a saldırıda bulunabilecekleri' yönünde ihbarda bulundu.

Arınç'a saldırı yapılacağı ihbarını alan güvenlik görevlileri, ivedilikle olay yerine intikal etmeleri gerekirken, ihbardan bir saat sonra olay yerine intikal etti, savcı 2 saat sonra konudan haberdar edildi.

Olay yerindeki araştırmaların, Arınç'ın ikametinin olduğu 1424. Cadde civarında yapılması gerekirken, 1425. Cadde üzerinde yoğunlaştırıldı. 'İhbar'da geçen araçlardan biri 1425. Cadde üzerinde içi boş olarak bulundu.

Şüpheli aracın boş bulunması üzerine ivedilikle Arınç'ın ikameti kontrol edilmesi gerekirken, şüphelilerin boş araca gelmeleri beklendi. Asker şüpheliler, saat 17.10'da içi boş aracın yanına gelmeleri üzerine gözaltına alındı.

Arınç'a saldırı yapacakları iddia edilen şüphelilerin üstlerinde ve araçlarında, saldırı suçunu işlemeye elverişli bomba, ruhsatsız silah, susturucu, mühimmat v.s. malzemeler bulunmadı.

Arınç'ın, 'ihbar'ın yapıldığı gün ve saatte nerede olduğunun araştırılması gerekirken, bu yapılmadı. Arınç, olay tarihinde Manisa'daydı.

TİB'den alınan dökümlere göre, 'ihbar' saati olarak gösterilen 14.50'de ihbarın yapıldığı belirtilen numara ile TEM Şube Müdürlüğüne ait numara arasında görüşme olmadı.

'İhbar'ın yapıldığı iddia olunan telefon bayisi civarında 'ihbarcı'nın bulunması yönünde kamera çalışması yapılmadı.

'İhbar'ın yapıldığı belirtilen numaradan, ihbar saatinden 36 dakika önce, darbe girişiminin ardından tutuklanan ve TSK'dan ihraç edilen eski Genelkurmay Adli Müşaviri Muharrem Köse'nin üzerine kayıtlı telefon aranarak, 8 saniye görüşme yapıldı. Ancak bu husus soruşturmada dikkate alınmadı.

'Kumpas' ilerleyen aşamalarda da sürdürüldü

İddianamede, 'Kozmik Oda soruşturmasının ilerleyen aşamalarında düzenlenen tutanaklarda da şüphelilere kurulan kumpasın sürdürülmesi adına yorum, yönlendirme ve hukuksuzluklar' yapıldığı belirtilerek, bunlar şöyle sıralandı:

Savcı görüşme ve ihbar tutanaklarında olmayan detay bilgilerden 19 Aralık'taki olay yeri tutanağında varmış gibi bahsedildi.

İmzası olmamasına rağmen tutanakta eski Seferberlik Tetkik Kurulu Ankara Bölge Başkanı Yusuf Akal'ın kimlik bilgilerine yer verildi.

Yakalanan askeri personellerin çağrısı üzerine olay yerine giden Akal'ın, şüpheli askeri personelle bağlantı ve birlikteliğinin delili olarak, olay gününe ait görüşme ve Çukurambar baz bilgileri gösterildi.

Şüphelilerin ikametlerindeki bilgisayarlara, avukatlarının, mahkeme kararı olmadan el konulamayacağı yönündeki itirazına rağmen el konuldu.

Arınç'ın ikametinin bulunduğu 1424. Cadde civarındaki apartmanlarda ikamet eden 5'i AK Partili olmak üzere 9 milletvekili, 1 hakim ve 1 cumhuriyet savcısının da dahil olduğu 345 kişinin kimlikleri belirlenerek, olayla ilgileri olmamasına rağmen arşiv/suç kayıtları incelendi.

Suikast yapacağı iddia edilen askerlerce, adres ve telefon bilgilerinin araç kiralama şirketine verilmesi, araçlarda sahte plaka kullanılmaması ve kiralama işlemlerinin komutanlarının bilgisi dahilinde gizli-saklı bir işlem olmadığı görülmesine rağmen, Ankara Seferberlik Bölge Komutanı da şüphelilerle birlikte hareket ettiği gerekçesiyle gözaltına alındı.

Arınç'a suikast iddiaları üzerinden 4 yıl geçmesine rağmen, 2014'te de bazı şahıslar şüpheli yapılarak, haklarında teknik takip kararları alındı.

Şüphelilere ifadelerinde ilgisiz şekilde Ergenekon hakkında sorular soruldu. Soruşturma savcısınca Oda TV iddianamesi ve ekleri, Zirve Yayınevi tanığı İlker Çınar'ın ifade ve sorgu tutanakları ve İzmir Askeri Casusluk iddianamesinin dijital ortamda gönderilmesi istenerek, dosya Ergenekon soruşturması ile ilişkilendirilmeye çalışıldı.

Şüphelilerden birinin üzerinde ele geçirildiği iddia olunan '1424 Cd. Feza A' ibaresinin kime ait olduğu araştırılmadan, doğrudan Arınç'ın ikamet adresi olduğu tutanaklara geçirildi.

Şüphelilerin avukatının, müvekkillerinin ev, araç ve iş yerlerinde el konulan not ve krokilerin kime ait olduğunun tespiti için kriminal inceleme yaptırılması talebi reddedildi.

'Arınç'a saldırı ihbarı' Aralık 2009'da gelmesine rağmen, bazı şüphelilerin HTS bilgileri AK Parti'nin henüz kurulmadığı ve Arınç'ın görevde olmadığı 2001'den, Seferberlik Tetkik Kurulu santralinin bilgileri ise 2006'dan itibaren alındı.

Şüphelilerin yakalandıkları yer ile Arınç'ın apartmanı arasındaki mesafenin 40 metre olduğu belirtilmesine rağmen, daha sonra düzenlenen tutanaklarda bu mesafenin 230 metre olduğu belirtildi.

Olaydan hemen sonra toplanması gereken olay yeri kamera kayıtları 5 gün sonra toplandı.

Temin edilen yaklaşık 51 saatlik kamera görüntüsü 26 saatte 2 memur tarafından 'incelendi' ve 'görüntülerde şüpheli şahıs-araçlara rastlanılmadığı' belirtildi.

Takip edildiği belirtilen Baki Kaya tarafından, şüphelilerin ve kendisinin HTS kayıtlarının incelenerek, takip edilip edilmediğinin belirlenmesi talebine ilişkin hiçbir çalışma yapılmadı. 2014'ten sonra yapılan HTS incelemelerinde, Kaya'nın olay günü gözaltına alınan askerlerce yaklaşık 6 ay takip edildiği belirlendi.

Genelkurmay Başkanlığının, 23 Aralık 2009'daki basın açıklamasında, yakalanan askerlerin, belirtilen bölgeye yakın oturan ve bilgi sızdırdığı iddia edilen Baki Kaya hakkında bilgi toplamak üzere görevlendirildiklerini belirtmesine karşın suikast iddiası soruşturması sürdürüldü.

'Faili meçhul olayların merkezi gibi gösterilerek'

İddianamede, soruşturma süresinde, masumiyet ilkesinin ihlal edilmesi suretiyle, fail ve fiil arasında illiyet bağı kurulamadığı halde delilden sanığa gitme prensibine uygun olmayacak şekilde şüpheliler aleyhine değişik yorum ve yönlendirmelerde bulunulduğu, soruşturmanın da Ergenekon soruşturması ile irtibatlandırılmaya çalışıldığı ifade edildi.

Seferberlik Tetkik Kurulu Ankara Bölge Başkanlığı 'kozmik' odasında arama işlemleri gerçekleştirilerek, devlet sırrı niteliğindeki evrakın da içerisinde bulunduğu tüm verilere el koymak ve Seferberlik Tetkik Kurulunu bir kısım faili meçhul olaylarla irtibatlandırmak amacıyla polis-savcı-hakim üçgeninde kumpas düzenlendiği anlatılan iddianamede, 'Kozmik Oda' soruşturmasında yaşanan sürecin hayatın olağan akışına aykırı olduğu, soruşturma aşamasında şüpheliler ve kamu aleyhine gerçekleştirilen hukuksuz eylemlerin örgütlü bir yapı ve suç organizasyonu olmaksızın gerçekleştirilemeyeceği belirtildi.

İddianamede şunlar kaydedildi:

'Kumpas faaliyetleri sonucunda, yasa dışı FETÖ/PDY'nin devlet içerisindeki kadrolaşmaları ile ilgili veriler ile devletin savaş planlarına ilişkin 'devlet sırrı' niteliğini haiz verilerinin 3. kişilerin eline geçmesi sağlanmış, Seferberlik Tetkik Kurulunun faili meçhul olayların merkezi gibi gösterilerek algı oluşturulmuştur.

Genelkurmay Başkanlığı Adli Müşavirliği tarafından muhafaza edildiği kasadan alınarak Cumhuriyet Savcısına teslim edilen disk üzerinde, hukuksuz olarak birden fazla kopyalama işlemi yapıldığı ve bu kopyalamada kullanılan disklerden, 2 TB kapasiteli diskin dosya muhteviyatında herhangi bir kaydının ve tespitinin bulunmadığı, hukuksuz kopyalama işleminin yapıldığı 16 Mart 2013 günü söz konusu harddiskin Cumhuriyet Savcısına teslim edilmesi işlemine Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan itirazın sonuçlanmasının beklenmediği, içerisinde devlet sırrı bulunan harddiskin 16, 17 ve 21 Mart 2013 tarihlerinde gerçekleştirilen kopyalama işlemi ile elde edilen suretleri üzerinden, akıbetinin bilinmeyecek şekilde kayıtsız olarak incelendiği ve devlet sırrı niteliğini haiz bilgi ve kayıtların hukuksuz olarak yetkisiz ve ilgisiz kişiler tarafından incelenerek deşifre edildiği belirlenmiştir.'

Paralel yapı-Kozmik Oda soruşturması
Arınç'a suikast ve kozmik arama konulu tüm haberler

(03 Haziran 2017, 12:26)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=10629    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yöneticilerine 116 Yıl Hapis

16.03.2021 11:45 Ankara, Antalya, Edirne, Gaziantep, İstanbul ve Tokat'ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda çoğu yönetici konumdaki 16..
Tamamı 16.3.2021

AYM Başkanvekilinin hapsi onandı

16.03.2021 11:09 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 16.3.2021

Balyoz Kumpasında 'Taraf' davası

15.03.2021 14:58 İstanbul'da, yeniden görülen ve 7 sanık hariç beraat kararıyla sonuçlanan 'Balyoz Planı' davasında bazı sanıklara kumpas kurulduğu iddiasına ilişkin haklarında dava açılan Taraf gazetesi yazarları Mehmet Baransu, Yasem..
Tamamı 15.3.2021

Mobeseci Aktepe'nin Hapsi Onandı

15.03.2021 10:35 Ankara'da, Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) ile Milli İstihbarat Teşkilatında (MİT) görev yapan ve Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'altın nesil' kadrosunda yer alan ve MOBESE'nin..
Tamamı 15.3.2021

Yeğen Kuytul Mahrem İmam Çıktı

16.03.2021 11:33 Ankara'da, Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul'un yeğeni Hakan Kuytul hakkında FETÖ/PDY jandarma mahrem yapılanmasında yönetici olduğu iddiasıyla, 'silahlı terör örgütü kurma ve yönetme' suçundan 22,..
Tamamı 16.3.2021

Tır Kumpasına Yeni Dava

15.03.2021 14:45 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Marmara Bölgesi'ndeki jandarmalardan sorumlu sözde 'imamı'nın evinin çöpünde ele geçirilen ve örgüt hakkında önemli bilgilerin deşifre edildiği hafıza kartında ismi bulu..
Tamamı 15.3.2021

Yazıcıoğlu Sanığının Hapsi Onandı

16.03.2021 13:03 Kahramanmaraş'ta Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişinin yaşamını yitirdiği helikopter kazasının ardından arama kurtarma çalışmalarını sekteye uğrattığı suçlamasıyla..
Tamamı 16.3.2021

Dink'te Karar Günü 26 Mart

16.03.2021 08:42 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ermeni asıllı Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin de aralarında..
Tamamı 16.3.2021

Selam Kumpasında Hapis Gerekçeleri

15.03.2021 13:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de arasında ye..
Tamamı 15.3.2021

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

15.03.2021 11:30 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından "Balyoz" soruşturması ve davasında görev alan 50 eski hakim ve savcının, "devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama", "görevi kö..
Tamamı 15.3.2021

Selam Kumpası Yargısı Yargılanıyor

15.03.2021 13:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili, binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 55 eski hakim ve sa..
Tamamı 15.3.2021

Kuleli: Gülen ve Doktorları davası

15.03.2021 15:07 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) lideri Fetullah Gülen ile 11 askeri doktorun, Kuleli Askeri Lisesi'nde eğitim gören 33 öğrenci hakkında sahte sağlık kurulu raporları düzenleye..
Tamamı 15.3.2021

Sakarya 11 Sanık: Yasadışı Dinleme

16.03.2021 10:48 Sakarya'da, eski Sakarya emniyet müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay'ın da aralarında bulunduğu, 3'ü firari, 10'u eski emniyet mensubu 11 sanığın yasadışı gizli dinleme ve diğer bazı suçlamalarla yargılandığı davanın..
Tamamı 16.3.2021

Muhafız Alayı Darbe davası

15.03.2021 14:26 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 15.3.2021

Kars: Darbeye 8 Hapis Onandı

16.03.2021 09:42 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimine karıştıkları iddia edilen ve aralarında eski İl Jandarma Komutanı Albay Serdar Güngör'ün de bulunduğu 11 sanığın yargılandığı ..
Tamamı 16.3.2021

Kartal Köprüsü: Darbeye 7 Hapis

15.03.2021 15:34 İstanbul'da, silahlı terör örgütü FETÖ'nün 15 Temmuz 2016 darbe girişiminde Kartal Köprüsü'nün kontrol altına alınmaya çalışılmasına ilişkin davanın, 18 sanık yönünden bozulmasının ardından yeniden görülen dava karara ..
Tamamı 15.3.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
49.387.281