Aile Meclisi’nden 14/15 Temmuz’da Dua ve Basın açıklaması
Tam
EskidenYeniye
 

Malatya 76 sanıklı Darbe davası

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik Malatya'da görülen davaya devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

10.06.2017 18:44 Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY) yönelik Malatya'da görülen davaya devam edildi.

06.06.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde 2. Ordu ile 7. Ana Jet Üs komutanlıklarındaki olaylara ilişkin haklarında Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesinde kamu davası açılan, aralarında dönemin 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti'nin de bulunduğu general, subay, astsubay ve erlerden oluşan 76 sanığın yargılandığı davanın üçüncü duruşması için Yakınca Spor Salonu çevresinde yoğun güvenlik önlemi alındı.

Cezaevi araçlarıyla spor salonuna kelepçeli getirilen dönemin 2. Ordu Kurmay Başkanı Tümgeneral Avni Angun'un da aralarında bulunduğu 14 tutuklu sanık, jandarma ekiplerince içeri alındı. Diğer tutukluların ise Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla duruşmaya katılacakları öğrenildi.

Bu arada tutuklu sanıkların getirilişleri sırasında cezaevi araçları daha önceki yapılan uygulamanın aksine salonun arka kısmındaki kapıya yanaştırıldı.

Sanıkların duruşma salonunda çok rahat oldukları ve gülüştükleri görüldü.

Tutuklu yargılanan dönemin 2. Ordu Komutanı Huduti, dönemin 2. Ordu Harekat Destek Yarbaşkanı Tuğgeneral Zeki Karataş ve 2. Ordu İdari Kurmay Yarbaşkanı Tuğgeneral Mustafa Serdar Sevgili duruşmaya gelmedi.

Duruşmada mahkeme heyetinin başkanlığını Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Vedat Koç yapıyor.

7 Mart'tan bu yana 68 sanık savunma yaptı

Spor salonunun girişinde kontrol noktası oluşturup çevrede güvenlik önlemi alan polis ve özel harekat ekipleri, avukatların yanı sıra tutuksuz sanıklar ve yakınları, müştekileri ve izleyicileri X-ray cihazından geçirerek üst araması yaptıktan sonra içeri aldı.

Davanın görülmeye başlandığı 7 Mart'tan bu yana aralarında dönemin 2. Ordu Komutanı Adem Huduti ve 2. Ordu Kurmay Başkanı Tümgeneral Avni Angun'un da bulunduğu 68 sanık savunma yaptı.

Dönemin 2. Ordu Komutanı Orgeneral Huduti duruşmaya SEGBİS aracılığıyla tutuklu bulunduğu cezaevinden katılırken duruşmada bugün tutuklu, tutuksuz sanıkların savunmaları dışında tanıkların da mahkeme heyeti tarafından dinlenmesi bekleniyor.

Tutuksuz yargılanan erlerden Umut Turan savunmasını SEGBİS ile yaptı. Darbe girişimi akşamı 2. Ordu Komutanlığında er olarak görev yapan Umut Turan, nizamiyede nöbet tuttuğu sırada bir hareketliğin yaşandığını söyledi. Verilen emirleri yerine getirdiklerini ileri süren Turan, ilerleyen saatlerde nizamiye dışında bulunan zırhlı polis araçlarına ateş emri verildiğini belirterek, 'Kemal Keskin Yüzbaşı bize sıkın dedi yoksa ben size sıkarım diye tehdit etti' iddiasında bulundu.

Yüzbaşı Kemal Keskin'in emri ile dışarıda bekleyen zırhlı aracın tekerlerine ve havada uçan drone'a toplam 2 kez ateş açtığını ileri süren Turan, yine Kemal Keskin'in biriyle konuştuğunu ve 'Ben yıllardır bugün için bekledim. Bu kadar plan boşa gidemez' dediğini iddia etti. Çatışma çıktığı zaman geri çekildiğini iddia eden tutuksuz sanık Turan, karargaha gittiğini, burada daha sonra polise teslim olduğunu söyledi.

Umut Turan, sabah saatlerinde nizamiyede hareketliliğin arttığını belirterek, savunmasında şunları kaydetti: 'Nizamiyeye sabah 06.30 sıralarında tekrar geldim Yüzbaşı Kemal Keskin de oradaydı. Nizamiyedeki odaya bulunduğum sırada 'herkes mevzi alsın' diye ses duydum. Dışarı çıktığımda Kemal yüzbaşı silahını dışarıya doğru doğrultmuştu. Nizamiye önünde ise zırhlı araçlar ve emniyet personeli vardı. Yüzbaşı Kemal Keskin'in 'ben yıllardır bu anı bekliyorum' dediğini duydum. Daha sonra Yüzbaşı Kemal Keskin bir telefon görüşmesi yaptı. Bu telefon görüşmesini kimle yaptığını bilmiyorum. Ancak telefon görüşmesinde 'komutanım siz bana hep omuzlarınızdaki yıldızları ve kılıncı gösterirdiniz ama ben sizin emirlerinize uymayacağım' dediğini duydum. Çok korkmuştuk. Zırhı araçlar geldi Yüzbaşı Kemal Keskin 'sıkın yoksa ben size sıkarım' dedi. Bende korktuğumdan dolayı drone ve zırhlı aracın tekerine ateş ettim.'

'Bize baskı yaptı 'ateş edeceksiniz' dedi'

Tutuksuz sanıklardan Süleyman Taş ise darbe kalkışması gecesi 2. Ordu Komutanlığında er olarak görev yaptığını belirterek, 'Ben darbenin ne olduğunu bilmiyorum. Kışlaya saldırı var diyerek silahların alınarak koğuş dışına çıkılması emri verildi' dedi. Ağabeyinin bu esnada cep telefonu ile kendisine ulaştığını da belirten Taş, 'Abim bana bu bir darbe girişimidir, komutanlarınızın sözünü sakın dinlemeyin kimseye ateş etmeyin polise teslim ol dedi' ifadelerine yer verdi.

Nizamiyeye gittiklerinde Yüzbaşı Kemal Keskin'in kendilerine dışarıda bekleyen halk, sivil, polis herkese ateş emri verdiğini öne süren Taş, 'Ama ben ateş etmedim. Bizlere baskı yaptı 'ateş etmezseniz ben size ateş ederim' dedi. Sürekli dışarı ateş ediyordu kendisi be bu sırada ben spor salonu bölgesine doğru kaçtım. Koğuşa gittim silahımı komutanın odasına bıraktım. Polisi aradık sonrasında topluca teslim olduk' iddiasında bulundu.

Taş, savunmasında darbe girişimi sırasında koğuşunda bulunduğunu ve 'tatbikat var' denilerek dışarı çağırıldığını belirtti.

Koğuştan çıktıktan sonra 'kışlaya saldırı var silahları alın' diye emir aldıklarını ve nizamiyeye dizildiklerini anlatan Süleyman T, tutuklu sanıklardan Keskin'in dışarı doğru ateş ettiğini ileri sürdü.

Tutuksuz sanık Taş, savunmasında şunları kaydetti: 'Ağabeyim beni aradı 'Bu bir darbedir, komutanlarınızı dinlemeyin, polise teslim olun, kimseye ateş etmeyin' dedi. Kemal yüzbaşı 'sivil, halk, polis dışarı ateş edin' dedi, ben ateş etmedim. Bize baskı yaptı, 'Ateş edeceksiniz' dedi. 'Ateş etmezseniz ben size ateş ederim' dedi. Arkadaşlardan 2-3 el havaya ateş edenler oldu. Kendisi sürekli dışarıya ateş ediyordu. Silahımı koğuşa bıraktım, polisi aradık. Hüseyin üsteğmen 120 kişilik bir grupla bizi polise teslim etti.'

Tutuksuz sanıklardan Serdal Atlas da savunmasında 2. Ordu Komutanlığında er olarak görevliyken darbe gecesi koğuşta olduklarını ve bir arkadaşlarının gelerek herkesin silahlanmasını istediğini öne sürdü. Nizamiye bölgesinde Binbaşı İbrahim Dede'nin kendilerine içeri kim girerse girsin ateş edilmesi emri verdiğini de iddia eden Atlas, olay günü havaya sadece 1 el ateş ettiğini öne sürdü. Tutuksuz sanık Atlas, binbaşı Dede'nin dışarı sivillere doğru ateş ettiğini gördüğünü iddia etti. Atlas ayrıca, otopark alanında bulundukları sırada karargahın dışından kamyon üzerinde bulunan Enes Gün'ün de yine Binbaşı İbrahim Dede tarafından vurulduğunu iddia etti.

Atlas, Dede'nin bu emri uygulamak için askerlere baskı yaptığını ve 15 Temmuz'da gazi olan Enes Gün'ü vurduğu anı gördüğünü bildirdi.

Tutuksuz er Bülent Yiğit ise koğuşta yattıkları sırada sosyal medyada boğaz köprüsünün kapatıldığını gördüğünü, bu durumu fazla önemsemediğini dile getirdi. Binbaşı İbrahim Dede'nin 'kim gelirse gelsin vurun', 'Ordu komutanını kimseye vermeyeceğiz' dediğini anlatan Yiğit, kışla içi ve dışından yoğun bir silah sesi duyduğunu ifade etti.

Duruşmasının öğleden sonraki bölümünde, dönemin İstihkam Alay Komutanı Albay Tuncay Pekşen, tanık olarak dinlendi. Pekşen, 2. Ordu Karargahı'nı aradığını, telefona çıkan astsubayın ordu komutanı ve kurmay başkanının gözaltına alındığını kendisine söylediğini anlattı.

Dönemin 2. Ordu Kurmay Başkanı Avni Angun ile telefonda görüştüğünü ifade eden Pekşen, Angun'un kendisine 'hiçbir emrin geçerli olmadığını, gelen hiçbir mesaja yanıt verilmemesini, başkalarının mesaj çekmelerine izin verilmemesini' söylediğini anlatarak, 'Hatta benim imzamı görseniz bile mutlaka benimle temasa geçeceksiniz' dediğini ifade etti.

Zırhlı personel taşıyıcıların (ZPT) alaydan çıkmaması için gerekli emirleri verdiğini söyleyen Pekşen, bu sırada mühimmat getirtip rütbeli askerlere dağıttığını, emrindeki askerleri mevzilendirerek, alaydan çıkarılmak istenen ZPT'lerdekilerin ikaz edilmesi, kanunda yazılanlara göre gereğinin yapılması emrini verdiğini söyledi.

16 Temmuz'da 07.50 sıralarında iki ZPT'nin şehir merkezine doğru gittiğinin nizamiyeden kendisine iletildiğini aktaran Pekşen, polis ve jandarmayı arayarak iki ZPT'nin şehir merkezine gittiğini söylediğini ifade etti. Davanın 3'üncü duruşmanın 2'nci oturumuna yarın devam edilecek.

07.06.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde 2. Ordu ile 7. Ana Jet Üs Komutanlıklarındaki olaylara ilişkin haklarında Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesinde kamu davası açılan, aralarında dönemin 2. Ordu Komutanı, eski orgeneral Adem Huduti'nin de bulunduğu 76 sanığın yargılandığı davanın üçüncü duruşmasının ikinci oturumu için, Yakınca Spor Salonu çevresinde yoğun güvenlik önlemi alındı.

Cezaevi araçlarıyla spor salonuna kelepçeli getirilen dönemin 2. Ordu Kurmay Başkanı Tümgeneral Avni Angun'un da aralarında bulunduğu 6 tutuklu sanık, jandarma ekiplerince içeri alındı. Diğer tutukluların ise Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla duruşmaya katılacakları öğrenildi.

Bu arada tutuklu sanıkların getirilişleri sırasında cezaevi araçları salon yerleşkesi dışında tutularak tek sıra halinde jandarmalar eşliğinde salona alındı.

Tutuklu yargılanan dönemin 2. Ordu Komutanı Huduti, dönemin 2. Ordu Harekat Destek Yarbaşkanı Tuğgeneral Zeki Karataş ve 2. Ordu İdari Kurmay Yarbaşkanı Tuğgeneral Mustafa Serdar Sevgili duruşmaya gelmedi.

Duruşmada mahkeme heyetinin başkanlığını Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesi üyelerinden Turan Kılıç yapıyor.

Kılıç, mahkeme başkanlığını yürüten Vedat Koç'un bir yakınını kaybettiğinden dolayı duruşmaya katılamayacağını belirtti.

Spor salonunun girişinde kontrol noktası oluşturup çevrede güvenlik önlemi alan polis ve özel harekat ekipleri, avukatların yanı sıra tutuksuz sanıklar ve yakınları, müştekileri ve izleyicileri X-ray cihazından geçirerek üst araması yaptıktan sonra içeri aldı.

7 Mart'tan bu yana 72 sanık savunma yaptı

Duruşmanın görülmeye başlandığı 7 Mart'tan bu yana aralarında dönemin 2. Ordu Komutanı Adem Huduti ve 2. Ordu Kurmay Başkanı Tümgeneral Avni Angun'un da bulunduğu 72 sanık savunma yaptı.

Huduti duruşmaya SEGBİS aracılığıyla tutuklu bulunduğu cezaevinden katıldı.

Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesince Yakınca Spor Salonu'nda görülen ve dönemin 2. Ordu Komutanı Adem Huduti'nin de aralarında yer aldığı 28'i tutuklu 76 kişinin yargılandığı davanın üçüncü duruşmasının ikinci oturumunda, mahkeme heyeti Muhabere Elektronik Bilgi Sistemleri (MEBS) Alay Komutanlığından görevli askerleri tanık askerleri dinledi.

Daha sonra mahkeme başkanı Turan Kılıç, duruşma savcısı Muhittin Atlı'nın görüşlerini sordu.

Atlı, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına, Kara Havacılık Alay Komutanı Albay Hakan Keleş ile Adana Garnizon Komutanı Tümgeneral Osman Erbaş'ın tanık olarak dinlenmesi istedi.

Duruşma savcısı Atlı, ayrıca Malatya Valisi Mustafa Toprak ve Malatya Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz'ın, dönemin 2. Ordu Komutanı Huduti ve 2. Ordu Kurmaybaşkanı Avni Angun ile görüştüğü telefonun HTS kayıtlarının istenmesini talep etti.

Avukat ve sanıkların taleplerini dinleyen mahkeme heyeti, ara kararını açıklamak için duruşmaya yaklaşık 2 saat ara verdi.

İftar sonrası 22.30'da toplanan mahkeme heyeti ara kararları açıkladı. Mahkeme Başkanı Duran Kılıç, açıkladığı ara kararlarda darbe girişimi sırasında Van Asayiş Kolordu Komutanı olarak görev yapan 2. Ordu Komutanı İsmail Metin Temel'in önümüzdeki celse dinlenmesine karar verdi.

Mahkeme ayrıca bazı tutuklu sanıkların da kovuşturmanın genişletilmesi adına istedikleri bazı talepleri de kabul etti.

Tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar veren mahkeme, bir sonraki duruşmayı 28 Haziran'a erteledi.

DARBE GECESİ NİZAMİYEDEKİ HAREKETLİLİK WHATSAPP YAZIŞMALARINDA

Malatya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında 2. Ordu Komutanlığında görevli bazı askerlerin WhatsApp üzerinden yaptıkları konuşmalar ortaya çıktı.

FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin 28'i tutuklu 76 kişinin yargılandığı davanın üçüncü duruşmasının ikinci oturumuna devam edildi. Dava dosyasına eklenen evraklarda 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine ilişkin belge ve bilgiler yer aldı.

Malatya'daki darbe girişimi davasında tutuksuz yargılanan üstçavuş İ.O.Ş'nin cep telefonundaki WhatsApp yazışmalarında 15 Temmuz darbe girişimi sırasında askerlerin yaşadıkları ve tanık oldukları gelişmeler yer alıyor.

WhatsApp'daki bazı yazışmalar şöyle:

H.S: 16.07.2016 - 08.37 - 'Lojmana giriş ve çıkış kapatılmış'

F.D: 16.07.2016 - 08.38 - 'Nizamiyede bir yzb var. Kemal Keskin. Ben akşam 08.30 servisine çıktım. Geri geldiğimde içeri almadı. Tartıştık.'

F.D: 16.07.2016 - 08.39 - 'Arkamdan 'İçeriye kim girerse vurun.' gibi emirler veriyordu'

A.D: 16.07.2016 - 08.40 - 'Polisler orduevinde nöbet tutuyorlar halk içeri girmesin diye'

F.D: 16.07.2016 - 08.41 - 'Yzb. yaralanmış'

A.D: 16.07.2016 - 08: 41 - 'Geceden bu yana polis olmasaydı girmişlerdi içeri'

O.Ö: 16.07.2016 - 08: 47 - 'Gece orduevine girmeye çalıştı halk, kapıları tekmeledi. Polis nizamiyede önlem aldı.'

F.D: 16.07.2016 - 09.04 - 'Lojmana geldim, İnönü Kışlasına giremeyince 2 araç 6 personel sosyal tesislerde sabahladık'

Y.K: 16.07.2016 - 11.37 - 'Kışlada bilgisi olan var mı?'

F.D: 16.07.2016 - 11.39 - 'Zeki, Serdar paşa çatışmaya devam ediyor. Ordu komutanı odasında. Askerler başıboş hepsi bir köşede saklanıyor. Teslim oluyor'

M.D: 16.07.2016 - 12.18 - 'Teslim olacaklarda kime olacaklar. Başlarında nöbetçi amiri ne derse onu yaparlar. Kışla komple boşaltılırsa kime teslim edilecek. Bu kadar başsız mı kaldık yahu. Dün komutanlık pozu verenler nerde şimdi.'

H.H: 16.07.2016 - 12.19 - 'Şimdi polis onları alacak.'

İDDİANAME

Malatya Cumhuriyet Başsavcısı Ergül Yılmaz ve Başsavcıvekili Mehmet Badem tarafından hazırlanan, Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen 165 sayfalık iddianamede, dönemin 2. Ordu Komutanı Huduti 'bir numaralı şüpheli' olarak yer alıyor.

İddianamede, sanıkların, 'cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs etmek', 'cebir ve şiddet kullanarak TBMM'yi ortadan kaldırmaya veya TBMM'yi görevlerini kısmen veya tamamen yapmasını engellemeye teşebbüs etme', 'cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs etme' suçlarından üçer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis ve 'FETÖ üyesi olmak' suçundan da on beşer yıl hapisle cezalandırılmaları isteniyor.

Paralel yapı-17 Aralık (2016) 'Malatya Yapılanması/Darbeye destek 76 sanık' davası

(10 Haziran 2017, 18:44)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=10665    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
60.933.427