Tam
EskidenYeniye
 

Sakarya İşadamları Derneği davası

Sakarya'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan Sakarya Girişimci ve Sanayici İşadamları Derneğinin (SAGİAD) üyesi ve çalışanı 46 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

10.06.2017 19:01 Sakarya'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan Sakarya Girişimci ve Sanayici İşadamları Derneğinin (SAGİAD) üyesi ve çalışanı 46 sanığın yargılanmasına devam edildi.

06.06.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Sakarya 4. Ağır Ceza Mahkemesince, özel olarak hazırlanan Ferizli Spor Salonunda yapılan ilk duruşmaya, 11 tutuklu sanık, bazı tutuksuz sanıklar ile avukatları ve yakınları katıldı.

Tutuksuz sanık M.A, savunmasında, 2015 yılında SAGİAD'ın yönetim kurulu başkanlığına seçildiğini fakat görev dağılımının yapılmadığın söyledi.

SAGİAD'a yaklaşık 7 yıl önce üye olduğunu belirten sanık M.A, 'SAGİAD'a üye olmam sebebiyle aidat ödedim. Her ne kadar 2015 yılı aralık ayında yönetim kurulu başkanlığına seçilmişsem de o tarihte dernekler masasında denetim yapılıyordu ve belgelere el konuldu, bundan dolayı toplantı ve görev dağılımı yapılamadı. Benim yönetimde olduğum dönemde hiç faaliyet yapılmadı.' diye konuştu.

Sanık M.A, beyaz eşya alanında faaliyet gösterdiğini ve çalıştığı kurumun Bank Asya ile anlaşması olduğunu dile getirerek, bu nedenle 6-7 yıl önce Bank Asya'dan kredi kartı POS cihazı için hesap açtırdığını, herhangi bir şekilde bu bankaya para yatırmadığını kaydetti.

Sadece SAGİAD'ın üyesi olduğunu, hiçbir terör örgütünün ideolojisini benimsemediğini belirten sanık M.A, şöyle konuştu:

'Ben FETÖ terör örgütü diye bir şey bilmiyorum. Ben herhangi bir terör örgütüne üye değilim. Herhangi bir terör örgütüne finansal destek sağlama veya eleman temin etme faaliyetinde bulunmadım. Suçlamaları kabul etmiyorum, beraatımı talep ediyorum.'

Sanığın savunması bitince söz alan avukatı Nihat Nalbantoğlu, 'Sanığa FETÖ terör örgütü diye bir örgütü bilip bilmediği soruldu. Bilmediği şeklinde cevap verdi. Yeniden sorulmasını istiyoruz. '15 Temmuz'dan sonra böyle bir örgütün varlığını biliyor mu?' diye sorulsun.' dedi.

Söz alan cumhuriyet savcısı, sanığa sorulan sorunun net olduğunu ve alınan cevabın net bir şekilde zapta geçtiğini ifade ederek, 'FETÖ'yü tanımadığını söylemiştir. Tekrar sorulmasına gerek yoktur.' dedi.

Sanık M.A, cevap olarak, 'Basından öğrendiğimiz kadarıyla FETÖ diye bir örgütten bahsediliyor. Benim böyle bir örgütle ilgim ve alakam yoktur.' dedi.

Diğer tutuksuz sanık E.A. da savunmasında SAGİAD'da temizlik ve çay işlerine baktığını kaydetti.

SAGİAD üyesi olmadığını belirten sanık E.A, 'Derneğe baskın yapıldıktan 1-1,5 ay sonra işten ayrıldım. İddianamede yurtdışı gezisi denmiş. Benim pasaportum dahi yoktur. Hayatım boyunca hiç yurtdışına çıkmadım. İl içindeki derneğin kahvaltılarına birkaç kez katıldım. Suçlamaları kabul etmiyorum, beraatımı talep ediyorum.' diye konuştu.

Diğer sanıklar da haklarındaki suçlamaları kabul etmeyerek, beraatlarını talep etti.

Söz alan sanık avukatları, müvekkillerinin savunmalarına katıldıklarını, beyanlarını sanık savunmaları bitince vereceklerini kaydetti.

Mahkeme heyeti, duruşmaya yarına kadar ara verdi.

07.06.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Sakarya 4. Ağır Ceza Mahkemesince, özel olarak hazırlanan Ferizli Spor Salonunda yapılan duruşmaya, 13'ü başka suçtan olmak üzere 24 tutuklu sanık, bazı tutuksuz sanıklar ile avukatları ve yakınları katıldı.

Duruşmada savunma yapan tutuksuz sanık A.H, 2013'te SAGİAD yönetim kurulu başkanlığına seçildiğini, 2015 Aralık ayına kadar bu görevi resmi olarak sürdürdüğünü anlattı.

'Özel belgede sahtecilik' suçundan yargılandığını belirten A.H, '20 Ekim 2014 tarihli 'Güncel konular ve personel alımı' başlıklı karar... Bu kararın altında benim imzam vardır. Biz karar alırken hata yapmışız, bundan dolayı da bazı kişilerin üstü kalemle çizilmiş. Görüldüğü üzere başında paraf vardır. Bunlardan 3 tanesinde benim parafım vardır. Dolayısıyla benim parafım olmayan çiziklerden haberim yoktur. Suçlamaları kabul etmiyorum, beraatimi talep ediyorum.' diye konuştu.

Tutusuz sanık B.Ç. de savunmasında, '2015 yılındaki genel kurulda yönetim kurulu yedek üyeliğine seçilmişim diyorum çünkü genel kurula katılmadım. Gıyabımda beni seçmişler, bu tarih öncesinde ne yönetim kuruluna ne de denetim kuruluna seçilmiştim. O tarihlerde yurt dışındaydım. Suçlamaları kabul etmiyorum, beraatimi talep ediyorum.' ifadelerini kullandı.

Tutuksuz sanık H.K. ise 'Güncel konular ve personel alımı' başlıklı kararı hiç görmediğini, imzasının da olmadığını savundu.

H.K, 2015 yılındaki genel kurula katıldığını, isminin karşısındaki imzanın kendisine ait olduğunu belirterek, 'Ancak ben kimsenin yerine imza atmadım. Suçlamaları kabul etmiyorum, beraatimi talep ediyorum.' dedi.

Diğer sanıklar da haklarındaki suçlamaları kabul etmeyerek, beraatlerini talep etti.

Söz alan bazı sanıkların avukatları, müvekkillerinin savunmalarına katıldıklarını belirterek, beraatlerini istedi.

Mahkeme heyeti, duruşmayı yarına erteledi.

08.06.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Sakarya 4. Ağır Ceza Mahkemesince, özel olarak hazırlanan Ferizli Spor Salonunda yapılan duruşmaya, 13'ü başka suçtan olmak üzere 24 tutuklu sanık, bazı tutuksuz sanıklar ile avukatları ve yakınları katıldı.

Duruşmada savunma yapan tutuksuz sanık A.U, 2014'te SAGİAD'a üye olduğunu, 2015'teki genel kurula katıldığını belirterek, 'Bu genel kurulda denetim kurulu üyeliğine seçildim. Özel belgede sahtecilik suçlamasını kabul etmiyorum, beraatımı talep ediyorum.' dedi.

Diğer tutuksuz sanık Y.T. ise 2013 yılında yapılan genel kurulda denetim kurulu üyeliğine seçildiğini belirterek, '2015 yılındaki genel kurula katıldım, hakkımdaki suçlamaları kabul etmiyorum, beraatımı talep ediyorum.' diye konuştu.

Sanık savunmalarının alınmasının ardından avukatlar beyan ve taleplerini dile getirdi.

Müvekkillerinin savunmalarına katıldıklarını, suçlamaları kabul etmediklerini belirten avukatlar, sanıkların tahliyelerini ve mal varlıklarının üzerindeki tedbirin kaldırılmasını talep etti.

Daha sonra tekrar söz verilen tutuklu sanıklar, önceki savunmalarını tekrar ettiklerini, avukatlarının beyanlarına katıldıklarını belirterek, tahliyelerini talep etti.

Tutuksuz sanıklar da duruşmalardan vareste tutulmak istediklerini söyledi.

Duruşmada görüşü sorulan cumhuriyet savcısı, tutuklu sanıkların bu hallerinin devamına karar verilmesini ve dosyadaki eksikliklerin tamamlanmasını talep etti.

Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, 'ByLock' yazışma içeriğinin İl Emniyet Müdürlüğünden istenmesi için müzekkere yazılmasına, 3 sanığın tutukluluk halinin devamına, 8 sanığın ise adli kontrol ve yurt dışı yasağı şartıyla tahliyesine, duruşmalara katılmayan 4 sanık hakkında yakalama kararı çıkarılmasına karar vererek, duruşmayı erteledi.

İDDİANAME

İddianamede, Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan (KHK) SAGİAD üyesi 10'u tutuklu 26 sanık hakkında, 'silahlı terör örgütü üyeliği ve özel belgede sahtecilik' suçlarından 8 yıl 9 aydan 18 yıl dokuzar aya kadar hapis cezası isteniyor.

Biri tutuklu 3 sanık hakkında ise 'silahlı terör örgütü üyeliği' suçundan, 7 yıl 6 aydan 15'er yıla kadar hapis ceza istenen iddianamede, 17 kişi hakkında ise 'özel belgede sahtecilik' suçundan ayrı ayrı 1 yıl 3 aydan 3 yıl 9 aya kadar hapis cezası talep ediliyor.

İddianamede, SAGİAD'ın, Marmara İş Adamları Federasyonu (MARİFED) içerisinde faaliyet gösterdiği, bu kurumun da Türkiye İş Adamları ve Sanayiciler Konfederasyonuna (TUSKON) bağlı olduğu aldığı kaydedildi.

SAGİAD üyelerinin Sakarya'nın FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün finansal ayağını oluşturduğu, özel belgede sahtecilik yaptıklarının tespit edildiğinin belirtildiği iddianamede, FETÖ/PDY ile iltisaklı olan SAGİAD yönetim ve denetim kurulu üyeleri ve bu dernekte çalışan personelin silahlı terör örgütüne üye olmak suçunu işlediklerine dair somut deliller olduğu kaydedildi.

İddianamede, SAGİAD'ın, üyelerinden aidatlar topladığı, yurt içi ve yurt dışı gezileri ile organizasyonları düzenlemek suretiyle FETÖ/PDY'ye finansal destek sağladığının anlaşıldığı belirtilerek, sanıklardan bazılarının örgütün haberleşme programı 'ByLock'u kullandığının tespit edildiği kaydedildi.

Paralel yapı-16 Mayıs (2015) 'Sakarya Genç İşadamları Derneği (SAGİAD) Yapılanması 46 sanık' davası

(10 Haziran 2017, 19:01)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=10666    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.453.549