Tam
EskidenYeniye
 

Ergenekon sanığından CHP´li vekillere: Buraya gelip şov yapmayın

İkinci ve Üçüncü Ergenekon iddianamesi sanıklarının yargılandığı davanın dün yapılan 10. duruşmasında İkinci Ergenekon iddianamesinin tutuksuz sanıklarından Mahir Akkar, Ergenekon davasının siyasi olduğuna inanmak istemediğini söyledi. Siyasilerin mahkemeye çıkartma yapıp boy göstermeye geldiğini ifade eden Akkar, ´CHP milletvekillerinin burada şov yapmasını istemiyorum. Buradan çıkıp dışarıda basın açıklaması yapıyorlar. Kendi şahsi propagandası için geliyorlar. Niye birinci davaya gitmiyorlar?´ dedi.

Önceki haber title=Sonraki haber

Ergenekon sanığından CHP´li vekillere: Buraya gelip şov yapmayın

İkinci ve Üçüncü Ergenekon iddianamesi sanıklarının yargılandığı davanın dün yapılan 10. duruşmasında İkinci Ergenekon iddianamesinin tutuksuz sanıklarından Mahir Akkar, Ergenekon davasının siyasi olduğuna inanmak istemediğini söyledi. Siyasilerin mahkemeye çıkartma yapıp boy göstermeye geldiğini ifade eden Akkar, ´CHP milletvekillerinin burada şov yapmasını istemiyorum. Buradan çıkıp dışarıda basın açıklaması yapıyorlar. Kendi şahsi propagandası için geliyorlar. Niye birinci davaya gitmiyorlar?´ dedi.

İkinci ve üçüncü Ergenekon iddianamesi sanıklarının yargılandığı davanın 10. duruşmasına 49 tutuklu sanık ile Yalçın Küçük´ün de aralarında bulunduğu bazı tutuksuz sanıklar katıldı. Savcıların 1.913 sayfalık ikinci iddianameden 30 sanığa ilişkin bölümü okumasının ardından, sanıklar ve avukatlarının taleplerine geçildi. Tutuksuz sanıklarından Mahir Akkar, siyasilerin mahkemeye çıkartma yapıp boy göstermeye geldiğini anlattı. Akkar´ın, CHP milletvekillerinin burada şov yapmasını istemiyorum. Buradan çıkıp dışarıda basın açıklaması yapıyorlar demesi üzerine Mahkeme Başkanı Köksal Şengün, Basın açıklaması mı yapıyorlar? diye sordu. Akkar da, Evet dışarıda basın açıklaması yapıyorlar. Ben bundan rahatsızlık duyuyorum. Kendi şahsi propagandası için geliyorlar. Niye birinci davaya gitmiyorlar? ifadelerini kullandı. Bunun üzerine Mahkeme Başkanı, Burası açık bir mahkeme, herkes gelebilir diye cevap verdi. Bu sırada bazı tutuklu sanıklardan Akkar´a tepki geldiği görüldü.

Yalçın Küçük: O kadar hoşgörülüsünüz ki

Tutuksuz sanıklardan Yalçın Küçük´ün, oturumun çok yoğun ve yer yer gergin geçtiğini belirtmesi üzerine Başkan Şengün, Olacak o kadar´ dedi. Küçük´ün, daha çok tarihi, felsefi ve dini bir konuşma yapacağını söylemesi üzerine Şengün, Öz olursa sevinir mahkeme ifadesini kullandı. Bunun üzerine Yalçın Küçük, Ben 50 yıldır yargılanıyorum, onlar alaturka mahkemeler. 50 yıldır alıştığımız mahkemelere göre o kadar hoşgörülüsünüz ki ifadelerini kullandı. ( Zaman)

´Belge sahte çıkarsa Ergenekon davası´ çöker diyen CHP´nin Ergenekon avukatlığı belge orjinal çıkınca çöktü

CHP lideri Deniz Baykal. Beş ay önce bütün hesaplarını belgenin sahteliği üzerine yapmış ve şöyle demişti: Belgenin sahte olduğu ortaya çıkarsa Ergenekon iddianamesi çöker. Çünkü iddianame bu tür belgelere dayandırılmıştır. Evet, Ergenekon sanığının ofisinde bulunan belge doğru çıktı. Öyle ki, doğruluk konusunda biri profesör olmak üzere üç adli tıp uzmanı rapor verdi. O halde Baykal´ın mantığı ile şunu rahatlıkla söyleyebiliriz: Bu belge, CHP liderinin Ergenekon savunmasını -avukatlığını- çökertmiştir. İddianamedeki belgeler kapı gibi sağlamdır.

Herkes Mersin´e gidip belgenin orjinalliğini kabul ederken Baykal hala tersine gidiyor

Düşüncesi ve eğilimi ne olursa olsun bütün Türkiye kirli tezgahı planlayan cuntaya karşı çıkarken; Baykal ihbar mektubunun inandırıcılığını tartışmaya açtı. Belgenin aslını savcılara göndererek adını Türk demokrasi tarihine yazdıran subay, Baykal´ı kızdırmışa benziyor. İşte subayın anlattıkları: 2007 yılı Eylül ayında dönemin Genelkurmay 2. Başkanı Org. Ergin Saygun´un emri gereği, üniversitelerden bir kısım akademisyen ve CHP yönetiminden bazı politikacıların desteği ile dönemin Genelkurmay Harekat Başkanı Korg. H. Nusret Taşdeler´in himayesinde Genelkurmay Bilgi Destek Daire Başkanlığı´nda şube müdürü olarak görevli kurmay albaylar Dursun Çiçek, Sedat Özüer, İlker Ziya Göktaş ve Fuat Selvi tarafından kamuoyunu yönlendirme maksatlı çeşitli belgeler hazırlandığına tanık oldum. Görülen o ki subay, anlattığı her olayın belgesini de göndermiş savcılara. 2007 yılında Nusret Taşdeler tarafından yapılmış gizli ibareli resmi belgede yazılanlar akla ziyan nitelikte.

CHP + Ordu =? İktidar

Subayın anlattıkları, Türk siyasal tarihini bilenler için şaşırtıcı olmasa gerek. Yapılanlar ´CHP+ordu=iktidar´ formülünün 2007 versiyonu değil mi? Şüphesi olan, Özden Örnek´in darbe günlüklerine de bakabilir. Onur Öymen´in Kıbrıs konusunda askerleri nasıl korkuttuğu günlüklerde ayrıntıları ile yazılmış mesela. Bütün bunlar bir yana, daha iki gün önce darbe yargılamasının yapıldığı mahkemeye 13 milletvekili ile destek çıkarması yaptı CHP. Partinin grup toplantıları Silivri´de yapılırsa kimse şaşırmasın. Milletvekilleri gönüllü avukatlığı o kadar ileri götürdüler ki, mahkeme başkanı olaya müdahale etmek zorunda kaldı. Aynı görüntüyü AK Partili vekiller verseydi Baykal ne derdi acaba?

´Kaos Planı´yla ilgili konuştu: Sözlerimin arkasındayım

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, orijinal olduğu ortaya çıkan ´Kaos Planı´na ilişkin daha önce ortaya koyduğu görüşünü sürdürdüğünü söyledi. Deniz Baykal, partisinin TBMM Grup Toplantısı´nda gerçek olduğu ortaya çıkan ´Kaos Planı´nı değerlendirdi. Konuya ilişkin görüşlerini, belge ile ilgili tartışmaların ilk çıktığı dönemde açıkladığına dikkat çeken Baykal, aynı çizgide olmaya devam ettiğini vurguladı. Baykal, Belge doğruysa Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ emekli mi edilmeli? sorusuna ise evet diye cevap vermişti. Baykal, dünkü değerlendirmesinde ise ağırlıklı olarak Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içinde yer aldığı ileri sürülen cuntanın bazı CHP´lilerle işbirliği yaptığı yönündeki iddiaları cevapladı. CHP, TSK ile ilişkisini kendi demokratik inanç ve ilkeleri doğrultusunda Türkiye Cumhuriyeti kurumlarına gereken saygıyı göstererek sürdürmüştür. diyen Baykal, CHP´nin bazı konularda TSK ile farklı düşündüğünü belirtti, buna örnek olarak da 1 Mart 2003 tarihli tezkere kararını gösterdi. İhbar mektubuyla CHP´nin de tartışmanın içine çekilmeye çalışıldığını savunan CHP lideri, Demokrasi inancımızı kimseye ispatlama mecburiyetimiz yok. CHP´ye böyle itham yapanlar, bunun altında ezilir. Eğer diğer iddialar da bize yönelik iddia gibiyse her şey ortada. Kimse kimseye komplo yapmamalıdır. dedi. ( Zaman)

CHP ´ihbar mektubu´na ilginç tepki göstermişti: Deli saçması

Ergenekon davasına çıkarma yaparak duruşmalarda sanık avukatlarıyla birlikte oturan, şimdiye kadar sadece sanıkları savunan, savcı ve hakimleri eleştiren reddedilmelerini talep eden, onları defalarca HSYK´ya şikayet eden, ortaya çıkan silah ve belgeleri görmeyen, bir kez bile farklı davranmayan CHP ´İhbar Mektubu´ndaki bilgilerin ´deli saçması´ olduğunu iddia etti. ´İrticayla Mücadele Eylem Planı´nın orjinalini bir ihbar mektubuyla birlikte Ergenekon savcılarına gönderen subayın ´Belgenin hazırlanması sırasında bazı CHP´liler de destek verdi´ iddialarına CHP´den tepki geldi. : ´Yalan, herhangi bir dayanağı yok. Bir muhbirin mektubunda geçen bir cümle. CHP de darbe hazırlıklarının içinde gibi gösterilmeye çalışılıyor. CHP hakkında bugüne kadar ne dayanaksız iddialar ortaya atıldı. Arka kapıdan hükümeti devirmek gibi yöntemler izlemeyiz. Siyaset yoluyla hükümetin görev süresini bitirmeyi amaçlarız.´

Ergenekon davasına yapılan talepler 4,5 saatte değerlendirildi

Ergenekon 2. davasının 10. duruşmasında taleplerin değerlendirilmesi için verilen 4,5 saatlik aranın ardından saat 00.50´da duruşma başladı. Alınan 38 maddelik ara kararı üye hakim Sedat Sami Haşıloğlu okudu. Mahkeme heyeti, sanık Mehmet Haberal´ın sevk edildiği sağlık kurumlarına yazı yazılarak sağlık durumuyla ilgili yapılan tüm yazışmalar ile son sağlık durumunun bildirilmesini, tutuklu sanık İbrahim Şahin hakkında hazırlanmış bir rapor olup olmadığının Adli Tıp Kurumu´ndan sorulmasını, eğer hazırlanmış bir rapor varsa mahkemeye gönderilmesini istedi. Bugünkü duruşmada salondan çıkarılan tutuklu sanık Durmuş Ali Özoğlu´nun, mahkeme huzurunda sarfettiği söz ve davranışlarını ikaz edilmesine rağmen sürdürmeye devam etmesi nedeniyle bundan sonraki 5 duruşmaya katılmasının yasaklanması karara bağlandı.

CHP´lilerin HSYK´ya şikayet ettiği resmi ekrana sanık avukatı yerleştirmiş

Önceki duruşmada sanık Osman Gürbüz´ün avukatı Erdem Olgun´un masasında bulunan bilgisayar monitöründe, bir tv kanalında yayınlanan Ergenekon avukatına soruşturma başlıklı haber fotoğrafının masaüstü resmi olarak kimin yerleştirdiğinin belirlenmesine ilişkin talebine de açıklama yapıldı. Mahkeme, bu fotoğrafın Ergenekon ana davasında sanık Sevgi Erenerol´ün avukatı Vural Ergül tarafından yerleştirildiğini, bunun da kendisi tarafından mahkemeye bildirildiğini açıkladı.

51 No´lu DVD içeriği Genelkurmay´a sorulacak

Sanık Levent Göktaş´tan elde edilen 51 nolu DVD içerisindeki TSK´ya ait bilgilerin, TSK karargahlarından hile ile alındığı, çalındığı ya da başka bir yolla temin edilmesi nedeniyle bir soruşturma veya istihbarat olup olmadığının da Genelkurmay Başkanlığı´ndan sorulması kararlaştırıldı. Sanık Mustafa Dönmez´in talebi doğrultusunda 12 Ocak 2009 tarihinde Zir vadisinde polis tarafından çekilen kamera kayıtlarının Emniyet Genel Müdürlüğü´nden istenmesine karar verildi. Bu kamera kayıtlarının orijinal olup olmadığının, kesinti ve ekleme yapılıp yapılmadığının tesbit edilmesi konusunda Tübitak Gebze yerleşkesi Başkanlığı´ndan bilirkişi listesi istendi. Tutuklu sanık Kemal Aydın hakkında ise bu duruşmada sarf ettiği sözler nedeniyle Silivri Cumhuriyet Savcılığı´na suç duyurusunda bulunulması karara bağlandı.

34 PKK´lının karşılanması dosyasının talebi reddedildi

Habur Sınır kapısından 34 PKK´lının Türkiye´ye giriş yapmalarına ilişkin olayla ilgili dava dosyasının istendiği belirtilen ara kararda bu talebin davaya bir yenilik katmayacağı gerekçe gösterilerek reddine karar verildi.

Sabih Kanadoğlu-Levent Göktaş bağlantısının incelenmesinden vazgeçildi

Sanık Mustafa Levent Göktaş´ın, talebinin yanlış anlaşıldığını, Davada Sabih Kanadoğlu ile ilişkilendiriliyor ve suçlanıyorum. Sabih Kanadoğlu´nun davadaki yeri nedir? şeklindeki sorusunun ise yanlış anlaşıldığını belirtmesi üzerine Telekomunikasyon İletişim Başkanlığı´na yazılmasına karar verilen ara karardan dönülmesi kararlaştırıldı. Bazı sanık avukatlarının, duruşma salonunda gördükleri elektronik bir alet nedeniyle mahkeme salonunda kablosuz internet bulunup bulunmadığının belirlenmesine ilişkin talepleri de değerlendirildi. Mahkeme, kablosuz bir internet yayınının olup olmadığının araştırılmasına ve varsa kablosuz yayının kablolu hale getirilmesine karar verdi. Duruşma sonunda talepte bulunan avukatlar iddia ettikleri elektronik aletin, mahkeme salonunda bulunan klimaları çalıştıran kumanda aleti olduğunu sonradan anladıklarını ifade ettiler.

Tahliye talepleri reddedildi. Duruşma 30 Ekim´e ertelendi

Dosya kapsamı, her sanık hakkında iddianamede ayrı ayrı isnat edilen suçların işlendiği yönünde kuvvetli şüphe sebeplerinin devam etmesi nedeniyle tahliye taleplerinin reddine karar verildi. Duruşma, 30 Ekim 2009 günü saat 09.30´a ertelendi. ( Zaman)

(28 Ekim 2009, 11:55)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

´AKP ve Gülen´i Bitirme Planı´ manşetlerimiz

Flaş!!! Subaydan andıç ihbar mektubu

CHP ve Ergenekon davası manşetlerimiz

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=1069    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Damat Darbeyi Biliyormuş

05.10.2021 11:16 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 1..
Tamamı 5.10.2021

Asker-Polis Mahremlere 143 Gözaltı

07.10.2021 07:51 Ankara merkezli 43 ilde, FETÖ/PDY silahlı terör örgütü mensuplarının deşifresine yönelik yapılan çalışmalar sonucunda, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet bünyesindeki toplam 117 'mahrem imam' ile 'gaybubet evi' isim..
Tamamı 7.10.2021

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

06.10.2021 10:42 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 6.10.2021

Darbede TRT İşgali davası

07.10.2021 11:26 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde, Vodafone Park ile Ümraniye'deki Casper Plaza'nın pistine helikopterle asker indirilip, TRT'nin Ulus'taki yerleşkesi ve Digiturk bi..
Tamamı 7.10.2021

Baykal Kaset Kumpası davası

05.10.2021 13:46 Ankara'da, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile bazı eski MHP'li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin internette yayınlanmasıyla ilgili Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de aral..
Tamamı 5.10.2021

Büyük Bölge Sorumlusu Yakalandı

06.10.2021 13:14 Afyon'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FÖTÖ) soruşturması kapsamında hakkında 8 yıl 9 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan sözde Büyük Bölge Talebe Mesulü olan Bylock kullanıcısı Nizamettin Yıldız polisin düzenlediği operas..
Tamamı 6.10.2021

Tahşiyecilere Kumpas'ta 2. dava

05.10.2021 14:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "Tahşiyeciler grubuna" kumpas kurduğu gerekçesiyle FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca ve eski emniyet müdürleri ile Zaman..
Tamamı 5.10.2021

Dink'te Firari Sanıklar Yargılanıyor

05.10.2021 14:21 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin davada dosyası ayrılan FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 13 firari sanığın yargılanmasına devam edildi. 29 Eylü..
Tamamı 5.10.2021

Can Dündar-MİT Tırları davası

07.10.2021 11:48 İstanbul'da, MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin davada bir müşteki yönünden dosyası ayrılan firari sanık Can Dündar'ın yargılanmasına devam edildi. Duruşmada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatının davaya k..
Tamamı 7.10.2021

AK Partili Başkana Kumpas İtirafı

07.10.2021 12:15 Zonguldak'ta, Fetö'nün yargı ve emniyet içinde etkin olduğu dönemde, 2009 yılında gerçekleştirilen Çelik-2 operasyonu kapsamında yapılan operasyona dahil edilen dönemin AK Partili Belediye Başkanı Murat Sesli hakkındak..
Tamamı 7.10.2021

Odatv Yargısı Yargılanıyor

07.10.2021 11:44 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından 'İstanbul'daki Odatv soruşturması ve davası'nda yer alan eski 33 hakim ve savcının 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' suçların..
Tamamı 7.10.2021

Dicle'de Fetöcü Rektöre Hapis

05.10.2021 14:08 Diyarbakır'da, Dicle Üniversitesi'nin eski rektörü Ayşegül Jale Saraç ve yardımcısı Aytekin Sır, yargılandıkları Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Diyarbakır'daki akademik yapılanmasına ilişkin dava sona erdi. 23 Eyl..
Tamamı 5.10.2021

Akıncı Üssü: Darbe Zararı davası

05.10.2021 14:02 Ankara'da, Milli Savunma Bakanlığı'nın, 15 Temmuz darbe girişiminde darbecilerin Akıncı Üssü'ne verdiği zararın tazmini için aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 500 sanık hakkında açtığı davada keşif..
Tamamı 5.10.2021

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

05.10.2021 12:59 Ankara'da, İstanbul Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından "Balyoz" soruşturması ve davasında görev alan 50 eski hakim ve savcı hakkında, "devletin güvenliğine ve siyasal ..
Tamamı 5.10.2021

Sakarya 34 sanık: Altın Lale Derneği

06.10.2021 10:06 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada, kapatılan Altın Lale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyesi 2'si firari 34 sanığın tutuksuz yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 6.10.2021

Sakarya 11 Sanık: Yasadışı Dinleme

06.10.2021 09:59 Sakarya'da, eski Sakarya emniyet müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay'ın da aralarında bulunduğu, 3'ü firari, 10'u eski emniyet mensubu 11 sanığın yasadışı gizli dinleme ve diğer bazı suçlamalarla yargılandığı davanın..
Tamamı 6.10.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
52.402.523