Tam
EskidenYeniye
 

Devrimci Karargah yargısına dava

Devrimci Davası sanıklarından eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı hakkında hukuk kurallarına aykırı olarak karar ve mütaala verdikleri iddia edilen dönemin özel yetkili savcıları Sadrettin Sarıkaya ve Ufuk Ermertcan ile eski hakimler Nurettin Ak, Osman Kaya ve Eşref Aksu hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Kapatılan Özel Yetkili 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görev alan şüphelilerin, 'Görevi Kötüye kullanma', 'İftira', 'Kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği', 'Suç uydurma' ve 'Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından 5 yıl 6'şar aydan 23'er yıla kadar hapis cezasına çarptırılmaları istendi. Şüphelilerin 'Silahlı terör örgütüne üye olma' suçuna ilişkin soruşturma dosyası ise İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

17.06.2017 18:45 Devrimci Davası sanıklarından eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı hakkında hukuk kurallarına aykırı olarak karar ve mütaala verdikleri iddia edilen dönemin özel yetkili savcıları Sadrettin Sarıkaya ve Ufuk Ermertcan ile eski hakimler Nurettin Ak, Osman Kaya ve Eşref Aksu hakkında iddianame hazırlandı.

12 Haziran'daki gelişmeye göre, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcıvekili Ömer Faruk Aydıner tarafından hazırlanan 87 sayfalık iddianamede, eski savcılar Sadrettin Sarıkaya ve Ufuk Ermertcan ile eski hakimler Nurettin Ak, Osman Kaya ve Eşref Aksu 'şüpheli' sıfatıyla, Hanefi Avcı ise 'müşteki' sıfatıyla yer aldı. Kapatılan Özel Yetkili İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nin duruşma savcısı Sadrettin Sarıkaya'nın 4 Şubat 2013 tarihli duruşmada Hanefi Avcı yönünden, açık yasal düzenlemelere aykırı olarak esas hakkında cezalandırma yönünde mütalaa verdiği belirtilen iddianamede, Savcı Ufuk Ermertcan'ın da iddia makamını temsilen katıldığı 21 Haziran 2013 tarihli duruşma ve diğer duruşmalarda Sadrettin Sarıkaya tarafından bildirilen esas hakkındaki mütalaayı aynen tekrar ettiği kaydedildi.

Mahkeme heyetini oluşturan Başkan Nurettin Ak ile üye hakimler Osman Kaya ve Eşref Aksu'nun ise Hanefi Avcı 12 Aralık 2013 tarihinde 'Yargı görevi yapanı etkileme', 'Soruşturmanın gizliliğini ihlal', 'Yasa dışı silahlı Devrimci Karargah Terör Örgütü ve mensuplarına yardım etmek', '6136 sayılı Kanuna Muhalefet' suçlarından 15 yıl hapis cezasına çarptırdığı, ancak Yargıtay tarafından kısmen bozma, kısmen onama kararı verildiği iddianamede hatırlatıldı.

İddianamede Hanefi Avcı'nın dilekçe ve savunmalarına da yer verildi. Kitabının Ankara'da basıldığını ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına teslim edildiği belirten Avcı, 'basın yoluyla işlenen suçların dava zamanaşımının 4 ay olmasına, açılan iddianamenin 4 Şubat 2011 tarihinde kabul edilmesine göre isnat edilen suçların dava zaman aşımına uğradığı hususunun da esas hakkında mütalaa verilirken dikkate alınmamıştır. Mesleki tecrübesi ve kıdemi olan cumhuriyet savcısının bilgisizlik ve tecrübesizlik sonucu bu yönde mütalaa vermediği, mütalaasını cezalandırılması için kasıtlı olarak bu şekilde verdiğini düşünülmektedir. İkametimde ele geçen OHAL Kanunu çerçevesinde ruhsata bağlanan ve ruhsatları aramanın yapıldığı tarihte geçerli olan, eşi ve kendi adıma ruhsatlı silahlar yönünden vahim silah bulundurduğum iddiasıyla esas hakkındaki mütalaada cezalandırılmasının kasıtlı olarak istenilmektedir' ifadelerine yer verildi.

İddianamede, müşteki Hanefi Avcı'nın yazdığı ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na 19 Ağustos 2010 tarihinde teslim ettiği 'Haliç'te Yaşayan Simonlar, Dün Devlet Bugün Cemaat' isimli süresiz eser ile, 'Yargı görevi yapanı etkileme', 'Soruşturma gizliliğini ihlal', 'Terörle mücadelede görev almış kişileri hedef gösterme' suçlarını işlediği iddiasıyla iddianamenin hazırlandığı belirtilerek, 24 Ocak 2011 tarihi iddianamenin, 4 Şubat 2011 tarihinde kabul edildiği belirtildi.

Basın yoluyla işlenen suçların dava zamanaşımının 4 ay olmasına, açılan iddianamenin 4 Şubat 2011 tarihinde kabul edilmesine göre isnat edilen suçların dava zamanaşımına uğradığı belirtilen iddianamede dava açmak için 4 aylık sürenin dolduğu belirtildi. Cumhuriyet Savcısının kamu davasını açmaktan ibaret yetkisinin ortadan kalktığı belirtilen iddianamede kitabın Ankara'da basıldığı ve suç yerinin de Ankara olduğunun altı çizildi. İddianamede, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na Hanefi Avcı hakkında anılan kitap nedeniyle çok sayıda şikayet yapıldığı, dava açıldığı yönündeki yetkisizlik itirazının değerlendirilmediği ifade edildi.

'Yargı görevi yapanı etkileme, 'Soruşturma gizliliğini ihlal' ve 'Terörle mücadelede görev almış kişileri hedef gösterme suçlarının cezasının üst sınırının 5 yıldan fazla olmadığı vurgulanan iddianamede, '05 Temmuz 2012 tarihinde Basın Yayın Yoluyla İşlenen Suçlara İlişkin Dava ve Cezaların Ertelenmesi Hakkında Kanunu'nun yürürlüğe girdiği kaydedildi. Bu kanunla 31 Aralık 2011 tarihine kadar basın ve yayın yoluyla işlenen suçlarda adli para cezası ya da üst sınırı 5 yıldan fazla olmayan hapis cezasını gerektiren bir suçtan dolayı soruşturma evresinde kamu davasının açılmasının ertelenmesine, kovuşturma evresinde kovuşturmanın ertelenmesine, kesinleşmiş olan mahkumiyette ise hükmünün infazının ertelenmesinin zorunlu olduğu anımsatıldı.

İddianamede, 'Müşteki Avcı'nın yazdığı 'Haliç'te Yaşayan Simonlar Dün Devlet Bugün Cemaat' isimli kitabı ile işlediği kabul edilen; 'Terörle mücadelede görev almış kişileri hedef gösterme' suçundan kovuşturmanın 05 Temmuz 2012 tarihinde yürürlüğe giren 6352 sayılı Yasa uyarınca ertelenmesine karar verilirken, 'Yargı görevi yapanları etkileme' suçundan 2 yıl 6 ay, 'Soruşturmanın gizliliğinin İhlal suçundan 2 yıl 2 ay 20 gün hapis cezaları ile cezalandırılmasına ve tutukluluk halinin devamına karar vererek mevcut bağlayıcı hukuk kurallarına açıkça aykırı uygulama yaptıkları anlaşılmıştır' denildi.

Hanefi Avcı'ya '6136 Sayılı Kanuna Aykırılık' suçundan verilen 5 yıl hapis cezasına da değinilen iddianamede, Hanefi Avcı'nın konutunda yapılan aramada silahlara el konulduğu hatırlatıldı. İdarece silahların ruhsatlarının iptal edildiğine ilişkin tebligatın Hanefi Avcı tutukluyken yapıldığı belirtilen iddianamede ruhsatlı silahlar nedeniyle '6136 Sayılı Kanuna Aykırılık' suçunun oluşmayacağının gözetilmediği kaydedildi.

Bağlayıcı hukuk kurallarına aykırı, kişi haklarını ihlal eder biçimde mütalaa verildiği belirtilen iddianamede, 'Müştekinin özel hayatına yönelik ağır bir müdahale gerçekleştiği, lekelenme ve masumiyet karinesinin zedelendiği düşünülmüştür' denildi. Şüphelilerin açık, bağlayıcı, mevcut hukuk kurallarına aykırı olarak müşteki Hanefi Avcı aleyhinde mütalaada bulundukları öne sürülen iddianamede, şüphelilerin Avcı hakkında kasten karar verdiklerinin anlaşıldığı belirtildi.

'ÖRGÜT HANEFİ AVCI'YI ZECİR TOKADIYLA CEZALANDIRMAK İÇİN KAMU DAVALARI AÇMIŞTIR'

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY'nin kurucusu ve lideri Fetullah Gülen'in de aralarında olduğu 73 sanık hakkında hazırlanan iddianamede Hanefi Avcı'yla ilgili olarak yapılan değerlendirmeye de iddianamede yer verildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 'Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı Devrimci Karargah örgütü ile ilişkilendirilip hakkında dava açılmıştır. Bu davada da iddia ve delil irtibatı zayıf olduğu halde Hanefi Avcı sırf örgütün iç yüzünü ortaya koyan kitap yazması nedeniyle hedef alınmıştır. Örgüt tarafından sahte delilerle birçok dava kurgulanıp soruşturmaya dönüştürülerek dava açılmıştır. Eskişehir'de Hanefi Avcı'nın makam odasındaki aramada içeriye sahte delil konulduğu tespit edilmiştir. Fetullahçı Terör Örgütü, eski Eskişehir Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'yı hedef haline getirip örgütlü olarak suçlamaya çalışmıştır. Hanefi Avcı'nın Fetullahçıların devlet içindeki kadrolaşması ve faaliyetlerini deşifre eden bir kitap yazması üzerine örgüt onu zecir tokadıyla cezalandırmak için birçok soruşturma yürüterek hakkında kamu davaları açtırmıştır' ifadelerine yer verildi.

Şüphelilerin, 'Görevi Kötüye kullanma', 'İftira', 'Kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği' ve 'Kişiyi hürriyetinden yoksun kullanma' ve 'Suç uydurma' suçlarından 5 yıl 6'şar aydan 23 'er yıla kadar ayrı ayrı hapisleri istendi. İddianame kabul edilirse şüpheliler önümüzdeki günlerde Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşına çıkacak.

TERÖR ÖRGÜTÜ ÜYELİĞİ DOSYASI AYRILDI

Öte yandan 1 Temmuz 2016'da yürürlüğe giren 6723 sayılı yasada, Terörle Mücadele Kanunu(TMK) kapsamına giren suçlara ilişkin açılan davaların suçun işlendiği yerin bağlı olduğu ilin adıyla anılan Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülmesi gerektiğinin belirtildiği kaydedilen iddianamede şüpheliler hakkında 'Silahlı Terör Örgütüne üye olma' suçuyla ilgili dosya da İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi.

DAVADA 17 MAYIS'TA KARAR ÇIKMIŞTI

Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın da sanıkları arasında bulunduğu ve Yargıtay'dan dönen Devrimci Karargah silahlı terör örgütü davası 17 Mayıs 2017'de karara bağlanmıştı. İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, Hanefi Avcı 'Örgüt üyeliği' ve 'Ateşli silahlar kanununa muhalefet' suçundan beraatine karar vermişti. Avcı, 'Yayın yoluyla yargı görevini etkilemeye teşebbüs' ve 'Gizliliğin ihlali suçundan' ise yargılamanın ertelemesine hükmedilmişti.

Paralel yapı-Devrimci Karargah davasında Hanefi Avcı'ya kumpas
Yargıdan Hanefi Avcı'ya müjde: Başsavcı karar düzeltme istedi
Paralel yargıdan Avcı'ya şok: Hapis cezası onandı.. İlginç zamanlama
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları manşetlerimiz

(17 Haziran 2017, 18:45)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=10740    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Tuskon Fetö İşadamları davası

05.09.2020 12:00 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulund..
Tamamı 5.9.2020

Darbede Alçak Uçuş'a Müebbet

15.08.2020 11:26 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce'ye müebbet hapis cezası veri..
Tamamı 15.8.2020

Darbenin Kıbrıs Ayağına 9 Hapis

15.08.2020 11:01 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kıbrıs'ta konuşlu Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Kolordu Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 2'si tutuklu 10 sanıklı davada karar ..
Tamamı 15.8.2020

Fetö Kriptolarına Beşinci Darbe

15.08.2020 11:49 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), mensuplarını Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) yerleştirmek için kullandığı 'avantajlı aday numarası' şifresinin çözülmesi, kripto FETÖ üyelerini deşifresinde önemli rol oyna..
Tamamı 15.8.2020

Akın Öztürk'ün Emir Subayına Hapis

15.08.2020 11:38 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk'ün emir Astsubayı da Fetö'cü çıktı. Yargılandığı davada Mehmet Serdar Özdemirci, 'Fetö si..
Tamamı 15.8.2020

CHP'li Oğuz'a Hapis Gerekçesi

15.08.2020 11:30 İzmir'de, FETÖ üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'a verilen 6 yıl 3 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı. 6 Ağustos'taki gelişm..
Tamamı 15.8.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

15.08.2020 11:10 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya esasa ilişkin savunmalarla devam ..
Tamamı 15.8.2020

Pişman Darbeciye Af Skandalı

25.07.2020 13:36 Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yaramış skandal açıklamalarda bulundu. Yaramış, 'Darbe teşebbüsüne karışmış, pişman olmuş nedamet duyan kişilere de sahip çıkmamız, onları bu toplumun içine dahil etmemiz, kaza..
Tamamı 25.7.2020

Fetöcü Yavere Müebbet Hapis

25.07.2020 12:48 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtay 16...
Tamamı 25.7.2020

İzmir Casusluk Kumpasına 61 Hapis

25.07.2020 12:19 İzmir'de "askeri casusluk soruşturması"ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 96 sanığın yargıl..
Tamamı 25.7.2020

GDO Kumpası: Baransu'ya Hapis

25.07.2020 12:26 Mersin'de, kamuoyunda Gülen örgütünün hükümete yönelik ilk yolsuzluk ve darbe kumpası olarak da nitelenen GDO kumpasını konu alan ve Mersin'de paralel örgüte yönelik açılmış en kapsamlı ilk dava sona erdi. 19 Temmuz'd..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İmamlarına 43 Yıl Hapis

25.07.2020 13:09 Adana, Diyarbakır, İstanbul ve Kayseri'de görülen Fetö davalarında 5 sanığa 7 ile 13 yıl arası hapis cezaları verildi. O davalarda yaşanan gelişmeler illere göre şu şekilde gerçekleşti: Diyarbakır: Bölge İmamına 13..
Tamamı 25.7.2020

Darbede AK Parti İşgaline 10 Hapis

25.07.2020 12:03 İstanbul'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında AK Parti İstanbul İl Başkanlığının işgal girişimine ilişkin davada, yerel mahkemenin sanıklardan 10'u hakkında verdiği ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının Yargıtay tar..
Tamamı 25.7.2020

Dündar'ın Villası davasında 2 Hapis

25.07.2020 11:54 İstanbul'da, MİT tırlarına ait görüntüleri yayınlaması karşılığında yurtdışına firar etme hazırlığı nedeniyle varlıklarını elden çıkarmaya çalışan Can Dündar'ın villasını fahiş fiyatla satın aldıkları öne sürülen, MİT ..
Tamamı 25.7.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

25.07.2020 11:37 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davanın görülmesine sanıkların esas hakkındaki savunmalarıyl..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

25.07.2020 11:16 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 16 T..
Tamamı 25.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
45.592.130