Tam
EskidenYeniye
 

Karı koca itiraf etti, ceza verilmedi

Erzurum'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi olduğu gerekçesiyle yargılanan ve haklarında dava açılmadan önce kendiliğinden kolluk kuvvetlerine giderek etkin pişmanlık kapsamında bilgiler veren polis memuru Duran T. ile eşi Safiye T'ye ceza verilmemesi kararlaştırıldı.

Önceki haber title=Sonraki haber

18.06.2017 10:47 Erzurum'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi olduğu gerekçesiyle yargılanan ve haklarında dava açılmadan önce kendiliğinden kolluk kuvvetlerine giderek etkin pişmanlık kapsamında bilgiler veren polis memuru Duran T. ile eşi Safiye T'ye ceza verilmemesi kararlaştırıldı.

Erzurum'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi olduğu gerekçesiyle yargılanan ve haklarında dava açılmadan önce kolluk kuvvetlerine giderek etkin pişmanlık kapsamında bilgiler veren polis memuru Duran T. ile eşi Safiye T'ye ceza verilmemesi kararlaştırıldı.

14 Haziran'da Erzurum 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dün görülen ilk celseye Duran T. ile ev hanımı eşi Safiye T. yaşadıkları Tekirdağ'dan SEGBİS ile bağlandı. İki çocukları olduğunu ifade eden Duran T., 'Bu yapıya Allah, Kuran diye gittik ama hainlik çıktı. Böyle bir yapıya üye olmaktan pişmanız. Hemen polise başvurdum ve yaşadıklarımı anlattım. Benim meslektaşıma silah sıkanlarla işim olmaz. 21 yıldır bu mesleğin içinde gözümü kırpmadan vatan için çalıştım ancak şimdi onların yüzünden hain olarak anılıyoruz. Sohbetleri atladığımızda 'şefkat tokatı yersiniz' derdiler ama en büyük tokatı biz yedik. Bir kahvede garson olarak çalışıyorum, ne zaman emekli olurum Allah bilir. Yaptıkları nasıl bir akıl tutulması, bu kadar hainliği nasıl yaptılar anlamak mümkün değil. Bunları yapanlar ülkeden kaçtılar sefa sürüyorlar ama ben ihraç edildim, ekmeğimden oldum. Bizim kitabımızda masum insanlara silah sıkmak yok. Türk milleti içerisinden nasıl böyle hain çıktı anlamış değilim. Çok üzgünüm kendimi bıraktım çocuklarımı düşünüyorum. Bizim yediğimiz hainlik damgası yüzünden çocuklarım devlet dairesinde işe giremeyecekler.'

Safiye T. ise 'Biz dış kapının dış mandalıydık. Onlar sefasını sürdü kendimizi kullanılmış hissediyoruz. Allah, Kuran sevdalısı olarak gittik. Vatanımı çok seviyorum canımı feda edebilirim' diye konuştu.

Mahkeme heyeti, iki sanığın 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçunu işlediklerini kabul etti ancak adalete yardım etmek, etkin pişmanlık, haklarında soruşturma yokken kendilerinin gelip yapı içerisinde olduklarını, örgüt mensuplarını deşifre ettiklerini dikkate alarak ceza verilmesine yer olmadığına karar verdi.

DAVA

Erzurum 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi, itirafçı olan eski komiser Duran T. ile ev hanımı eşi Safiye T. hakkında adalete yardım etmek, etkin pişmanlık, haklarında soruşturma yokken yapı içerisinde olduklarını bildirmek, FETÖ/PDY örgüt mensuplarını deşifre ettiklerini dikkate alarak ceza verilmesine yer olmadığına karar verdi. Duran T., 'Bu yapıya Allah, Kuran diye gittik, ama hainlik çıktı. Sohbetleri atladığımızda 'şefkat tokatı yersiniz' derdiler ama en büyük tokatı biz yedik' dedi.

Darbe girişimi sonrası Erzurum Kriminal Polis Laboratuvar Müdürlüğü'nde görev yapan komiser Duran T., hakkında henüz başlanılmış bir soruşturma yokken 7 Kasım 2016'da Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığına başvurarak 1994 yılından itibaren FETÖ/PDY terör örgütü yapılanması içerisinde olduğunu bildirdi. Daha sonra meslekten ihraç edilen Duran T. ve eşi Safiye T. hem emniyette hem de savcılıkta FETÖ/PDY yapılanması ile ilgili bilgiler verdi. Önceki yıllarda görev yaptığı Sivas, Kayseri ve Bursa'da çalıştığı dönemde sohbet toplantılarına katılan kişileri tek tek açıklayan Duran T. son olarak Erzurum'daki örgüt içerisindeki Emniyet mensupları ve imamların deşifre olmasını sağladı. Örgüt yöneticilerini de açıklayan ve haklarında soruşturma başlatılmasını sağlayan çift hakkında 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Duran T. ve Safiye T. hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istendi ve verilecek cezada etkin pişmanlık hükümlerine göre indirim yapılması talep edildi.

Duran T. iddianamede de geçen ifadesinde 1 Şubat 1995 yılında ilk görev yeri olan Sivas'a atandığında FETÖ/PDY'ye ait evde kalmaya başladığını söyledi. Evlendikten sonra himmet vermeyi kestiğini belirten Duran T., 2004 yılı Eylül ayında komiser yardımcılığı sınavına girdiğini anlattı. Himmet vermeyi kesince bulunduğu grup ile arasının açıldığına işaret eden Duran T., bulunduğu grupta kendisi ile birlikte Mahmut, Sebahattin, Engin, Osman isimli kişilerin de sınava girdiğini ve hepsinin kazandığını söyledi. Duran T., 'Hepimiz de kazandık. Bunlardan biri bana konuşurken kendilerine gelen notların içinden sınav sorularının çıktığını söyledi. Ancak himmet vermediğim için bana bu notları vermediklerini anlattı' diye konuştu.

15 Temmuz 2012'de Erzurum'da göreve başladığını hatırlatan Duran T., şu itiraflarda bulundu:

'2014 yılına kadar toplantılar devam etti. Bu tarihten sonra ise kendi evlerimizde Hasan kod adlı Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi'nde asistan doktor olarak görev yapan Hakan S. imamlığımızı yapmaya başladı. TEM ve KOM'daki arkadaşlar sıklıkla hocalar ile özel görüşmeler yapıyorlardı. Eşim, her ne kadar diğer cemaat üyelerinin eşleri ile tartışmış ise de onların düzenlediği paralı güne devam ederdi. Hüseyin V.'nin eşi toplantılara resmi araç ile gelirmiş. Toplantı sonrasında ise diğer eşlerle birlikte yine evlerine Emniyet'in araçları ile götürülürmüş. Eşimden öğrendiğim kadarı ile 2014'ten sonra ise Hakan S. bize imamlık, eşi Selver de ablalık yapardı. Eşime ve diğer kadınlara ders verirdi. Ben bir yıl kadar toplantılara ara verdim. Ancak eşim Safiye, Selver S.'nin yanına gidip gelmeye devam etti. 2016 yılı Ocak ayında Selver eşime, 'senin kocan yüzenden il abisi bana kızdı' demiş. Cemaat adam kaybettiği için eleştiri aldıklarını belirtmiş. Eşime, aylık istişare toplantıları yaptıklarından, il dışından gelen erkek imama rapor verdiklerinden bahsetmiş. Bu eleştiriden sonra da başta devam olmak üzere her konuda rapor alan imam, Selver'e 'bu adam toplantılara gelmezse üzerine birini salın' diye talimat vermiş. Eşimle Selver'in bu konuşmasından sonra sebepli sebepsiz Ali Y. isimli Dadaşkentte çalışan cemaat mensubu ailesi ile birlikte sürekli bize misafirliğe gelmeye başladı. Bana sürekli 'devrem neden gelmiyorsun' şeklinde sorular soruyordu.'

Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, FETÖ/PDY'ye 1994 yılında giren polis memuru Duran T'nin grubun toplantılarına katıldığını, 5-6 kişilik gruplar halinde toplanarak sohbet ettikleri belirtilerek, örgütün toplantıları evlilerin evinde gerçekleştirdikleri, bekarların evinin ise aynı zamanda kamp evi olarak kullanıldığı belirtiyordu.

İfadesine yer verilen Duran T, evlendikten sonra himmet vermeyi kestiği için bulunduğu grupla arasının açıldığını aktararak, 'grupla birlikte girdikleri komiser yardımcılığı sınavını kazandıklarını, sınav sonrası konuştuklarında arkadaşlarından birinin sınava yönelik notlar geldiğini söylediğini, bu notlar içinden sınav sorularının çıktığını ve kendisine himmet vermediği için notların verilmediğini' anlatmıştı.

İddianamede, sanıklar Duran ve Safiye T'nin örgütün içinde olmalarına rağmen örgütün gerçekleştirdiği eylemlere hukuka aykırı olacak şekilde katılmadıkları, kendilerine örgütsel manada verilen talimatları yerine getirdikleri, bu kapsamda Bank Asya'da hesapları olduğu, ByLock kullandıkları ve Kimse Yok mu Derneği ile irtibatlı olduklarına işaret edildi.

Her iki sanığın da kendiliğinden soruşturma makamlarına geldiklerine dikkat çekilen iddianamede, ifadelerinde pişmanlıklarını bildirip ortaya koydukları somut bilgilerle örgütü deşifre etmekte yardımcı olduklarından dolayı etkin pişmanlık hükümlerinin uygulanması talep ediliyordu.

(18 Haziran 2017, 10:47)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=10742    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

12.01.2021 10:18 İstanbul ve Sakarya'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden FETÖ'nün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından saklanmasına yard..
Tamamı 12.1.2021

Kavala-Barkey Darbe davası

11.01.2021 13:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde yönetici olarak rol aldıkları iddia edilen firari sanık eski CIA Danışmanı Henri Jak Barkey ile 'Anayasa'yı ihlal' ve 'siyasi veya askeri casu..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Üniversite Yapılanmasına dava

11.01.2021 15:03 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından başlatılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanması' soruşturması kapsamında, aralarında öğrenci yapılanması sorumlularının da bul..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Yüksek Yargısı AYM'de

12.01.2021 09:11 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği suçundan hapis cezası alan eski Yargıtay üyeleri Necati Meran, Mehmet Ali Demirezici ve Esabil Saylak ile irari sanık Kenan Karabeyeser'in, 'görevi kötüye kullanma' suç..
Tamamı 12.1.2021

Hrant Dink davası

11.01.2021 15:33 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 11.1.2021

Muhafız Alayı Darbe davası

11.01.2021 13:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 11.1.2021

Karlov Suikastı davası

11.01.2021 12:45 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un suikast sonucu öldürülmesine ilişkin aralarında FETÖ/PDY elebaşı firari Fetullah Gülen'in de bulunduğu 7'si tutuklu 28 sanığının yargılanmasına devam edildi. 7 ..
Tamamı 11.1.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

11.01.2021 11:44 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 2..
Tamamı 11.1.2021

Askeri Öğrenci Sorumlusuna Hapis

12.01.2021 15:27 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada, örgütün askeri öğrencilerden sorumlu 'doktor' konumundaki sanığa 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi. 29 Aralık'ta Gaziantep 7..
Tamamı 12.1.2021

Böcek Davasında Cezalar Düştü

12.01.2021 09:32 Ankara'da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı sırasında çalışma ofislerine 'böcek' olarak adlandırılan dinleme cihazlarının konulmasına ilişkin 14 sanıklı davada verilen kararların Yargıtay tarafından 5..
Tamamı 12.1.2021

Adana: 22 Sanıklı Fetö davası

11.01.2021 10:35 Adana'da, daha önce işlem yapılan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerine ve ailelerine finansal destekte bulundukları iddiasıyla haklarında 25'er yıla kadar hapis istemiyle dava açılan 8'i tutuklu 22 sanığın yargılan..
Tamamı 11.1.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine Dava

11.01.2021 10:31 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 10 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 11.1.2021

Atabeyler Kumpası: Yüzbaşıya Beraat

12.01.2021 13:29 Ankara'da, 2006'da FETÖ'nün kumpas davalarından olan 'Atabeyler Grubu' davasının sanığı eski Yüzbaşı Murat Eren, 'devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin gizli kalması gereken bilgileri açıklama' suçundan b..
Tamamı 12.1.2021

Akıncı Üssü: 291 Müebbet

17.12.2020 11:12 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullanılan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin, örgütün "sivil imamlar"ı ile Ankara'ya bomba yağdıran pilotların da yargıland..
Tamamı 17.12.2020

Selam-Tevhid Kumpası: 29 Müebbet

17.12.2020 12:01 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de yer aldığı ..
Tamamı 17.12.2020

Dink: Akyürek ve Yılmazer'e Müebbet

17.12.2020 11:40 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 17.12.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
47.630.859