Tam
EskidenYeniye
 

Beytepe Jandarma'da 76 itirafçı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasının (FETÖ/PDY) Beytepe Jandarma Okullar Komutanlığındaki 'mahrem' yapılanmasına ilişkin 88'i asker, 52'si sivil, toplam 140 şüpheli hakkındaki soruşturmayı tamamladı. Hazırlanan iddianame mahkemeye gönderildi. İddianamede, şüphelilerden 76'sının itirafçı olarak, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak istediği belirtildi. Öte yandan Fetö'nün Beytepe Jandarma'da ne kadar etkin şekilde örgütlendiğini gösteren yeni bir gelişme daha yaşandı. 15 Temmuz darbe girişimine dair 13 sanık hakkında hazırlanan iddianamede, sanıkların aralarında Adalet Bakanı Bekir Bozdağ olmak üzere bir çok önemli ismi kaçırmayı planladığı belirtiliyor.

Önceki haber title=Sonraki haber

17.06.2017 13:03 Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasının (FETÖ/PDY) Beytepe Jandarma Okullar Komutanlığındaki 'mahrem' yapılanmasına ilişkin 88'i asker, 52'si sivil, toplam 140 şüpheli hakkındaki soruşturmayı tamamladı.

13 Haziran'daki gelişmeye göre, Başsavcılıkça mahkemeye gönderilen iddianamede, 7 şüpheli 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs', 'TBMM'yi ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs', 'Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs' ve 'terör örgütü üyesi olmak, 133 şüpheli ise 'terör örgütü üyesi olmak' ile suçlandı.

İddianameye göre, asker şüphelilerin tamamı darbe girişiminin ardından görevlerinden ihraç edildi. Şüphelilerin 76'sı ise itirafçı olarak, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak istedi, 71 şüphelinin ise ByLock kullandığı belirlendi.

İddianamede, 15 Temmuz 2016'da darbe girişiminde bulunan örgütle bağlantılı olan, örgüt güdümünde hareket eden kurum ve kuruluşlara yönelik yapılan işlemler sonucunda, Ankara İl Jandarma Komutanlığı bünyesinde görev yapan rütbeli personel listesinin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına gönderildiği, bunun üzerine personel hakkında 'FETÖ/PDY silahlı terör örgütü üyesi olmak' suçundan soruşturmaya başlandığı bildirildi.

Mutlak iktidar ve güce hükmetme amacıyla hareket eden örgüt liderinin nihai emellerine ulaşmada en önemli basamaklardan birinin Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) kontrol altına alınması olduğu belirtilen iddianamede, 'Örgüt, TSK içerisinde de kendi kadrolarının önünü açmak amacıyla bürokrasi, üniversiteler ve diğer kurumlarda olduğu gibi, önlerinde engel gördükleri kişileri bir takım dava ve suçlamalarla, haksız disiplin işlemleri ya da şantaj gibi değişik yöntemlerle tasfiye etmiştir.' ifadesine yer verildi.

Örgütün JATEK yapılanması

Örgütün, her kurumda olduğu gibi Jandarma Astsubay Temel Kursunda (JATEK) da yapılandığı belirtilen iddianamede, örgütün buradaki yapılanması doğrultusunda sivil örgüt mensuplarından oluşan 'müdür', 'müdür yardımcısı' ve 'öğretmen' şeklinde örgütlenme oluşturduğu anlatıldı.

İddianamede, JATEK'in paralel yapılanmasının başında 'müdür' olarak nitelendirilen sivil bir şahsın bulunduğu, 'müdür'e bağlı 'müdür yardımcıları', onlara bağlı olarak ise 'öğretmen' olarak nitelendirilen sivil örgüt mensuplarının görev yaptıklarına yer verilerek, ihtiyaca göre değişmekle birlikte 'müdür'e bağlı 6 'müdür yardımcısı', her 'müdür yardımcısı'na bağlı 4 'öğretmen' ve her 'öğretmen'in sorumluluğunda da 6-8 öğrenci bulunduğu bildirildi.

Aynı 'müdür yardımcısı'na bağlı olan bekar 'öğretmenler'in aynı evde kaldığı belirtilen iddianamede, JATEK kursiyeri olan örgüt mensuplarının rütbe takıp dışarıda kendi evlerini tutmaya hak kazanana kadar hafta sonları bu evlerde onlarla buluşulduğu, bu şekilde örgütsel bağlılığın devamının sağlandığı vurgulandı.

İddianamede, örgütün JATEK'teki yapılanmasına ilişkin, şu bilgiler aktarıldı:

'FETÖ/PDY ile iltisaklı olan ve JATEK'e girmeye hak kazanan örgüt mensubu öğrenciler astsubay okuluna başlamadan önce bulundukları illerde kendilerinden sorumlu olan örgüt mensubu abileri vasıtasıyla JATEK'in paralel yapılanmasının içerisinde bulunan ve Ankara'da JATEK'te okurken kendilerinden sorumlu olacak olan müdür yardımcısı ve öğretmen ile tanıştırılmaktadırlar. Bu tanışma işlemi için müdür yardımcıları ve öğretmenler müdür tarafından taşınabilir bellek içerisinde kendilerine verilen ve içerisinde gidecekleri illerde JATEK'e gelecek örgüt mensubu öğrencilerin FETÖ/PDY içerisindeki faaliyetleri, nerede okuduğu, kendisinden hangi abinin sorumlu olduğu, temasın nasıl kurulacağı gibi bilgilerin yazılı olduğu çizelgeden faydalanmaktadırlar. Bilgilerden yararlanarak geldikleri illerde FETÖ/PDY mensubu abileri vasıtasıyla JATEK adayı öğrenciler ile tanışan müdür yardımcıları ve öğretmenler, öğrencilere Ankara'ya geldiklerinde nasıl temas kurulacağı hususunda bilgiler vererek öğrencilerin telefon numaralarını almakta, ancak kendi bilgilerini ve telefon numaralarını vermemektedirler. Buralara ilk gidişte okula başlamadan önce belirtilen tarih ve saatte, belirlenen yerde buluşma sağlandığında, fiziksel herhangi bir temasa girilmeden göz teması kurulmakta, örgüt mensubu öğrenci örgüt mensubu öğretmeni uzaktan takip etmekte ve esas görüşmenin yapılacağı ve rütbe takıp dışarıda ev tutmaya hak kazanana kadar öğretmen ile buluşacağı yere gelinmektedir. Gerek öğretmenlerin kaldıkları evlerde gerekse öğrencilerin kendi tuttukları evlerde gerçekleşen buluşmalarda öğrenciler Fetullah Gülen'in videokasetleri ve kitaplarıyla örgütsel ideolojik eğitime tabi tutulmaktadırlar.'

İddianamede, 'öğretmen' ya da 'müdür yardımcısı'nın, öğrencilerin okuldaki rütbeliler, diğer öğrenciler ve okul hayatı hakkında verdikleri her bilgiyi kaydettikleri bildirildi.

Faaliyet yürütülen evlerde gizliliğe büyük önem verildiği, öğrenciler ve 'öğretmen'ler arasında elektronik haberleşme araçlarının neredeyse hiç kullanılmadığı vurgulanan iddianamede, öğrencinin mezuniyeti yaklaştığı ve yeni görev yeri belli olduğu zaman gideceği yerde öğrenciden sorumlu olacak 'öğretmen' veya 'müdür yardımcısı'nın Ankara'ya gelerek öğrenci ile tanışması ve irtibatın nasıl kurulacağı konusunda bilgi alışverişinde bulunmalarının sağlandığı, böylece örgütsel faaliyetlerin devamlılığı ve öğrencinin örgütten kopuşunun engellendiği ifade edildi.

Bazı şüphelilerin beyanları

İddianamede, şüphelilerden İsmail Serçe'nin, şüphelilerden Tuncay Özdemir'e bağlı 'öğretmen' olduğu, örgüt faaliyetleri sırasında 'Ender' kod adını kullandığı, telefonunda ByLock bulunduğu belirtildi ve Serçe'nin savcılık ifadesi aktarıldı.

Buna göre, FETÖ/PDY ile irtibatını kabul ederek, etkin pişmanlıktan yararlanmak isteyen Serçe, örgütle ilk temasının, Beylikdüzü FEM Dershanesinde olduğunu, burada rehberlik hocası Ö.A.K'nin kendisini örgüte ait 'ışık evlerine' davet ettiğini, dershane ve üniversite eğitimi sırasında örgüte ait yurt ve evlerde kaldığını anlattı.

Üniversite sırasında kaldığı evlerde örgüt elebaşı Fetullah Gülen'e ait kitapların okunduğunu, sohbetlerinin izlendiğini, bir süre sonra kendisine 'ev abiliği' verildiğini aktaran Serçe, FETÖ/PDY'den aldığı talimat çerçevesinde öğrencileri yönlendirdiğini anlattı.

Kocaeli'deki üniversite öğrenimi sırasında, 2013'te kod adı Levent olan örgüt üyesinin 'abilik' yapması için liseyi yeni bitirmiş 3 öğrenciyi kendisine yönlendirdiğini bildiren Serçe, askeri okul sınavı mülakatına girecek bu kişilere Ankara'da refakat ettiğini söyledi.

Sonuçta, Balıkesir Astsubay Meslek Yüksekokulunu kazanan bu kişilerin şüphelilerden Hakan Acar, Çağrı Küçüker ve Abdullah Enes Üçer olduğunu bildiren Serçe, bu üç öğrencilere iki yıl örgüt abiliği yaptığını, Balıkesir'e giderek görüştüğünü, görüşmelerinde namaz kılma, Fetullah Gülen'in videolarının izlenmesi ve Risale-i Nurdan kesitler okuma faaliyeti yaptığını anlattı.

Balıkesir'e gidiş geliş ve öğrencilere burs adı altında verdiği paraların örgütçe karşılandığını aktaran Serçe, üniversiteden mezun olduktan sonra örgüt talimatıyla Ankara'daki 'hususi kişileri takip etmeye ve abilik yapmaya başladığını' ifade etti.

Kendisinin, 'Deniz' kod adlı TRT muhabirine yönlendirildiğini, bu kişinin kendisini Cihan Haber Ajansına muhabir olarak yerleştirdiğini söyleyen Serçe, Ankara'ya gelince şüphelilerden Ahmet Salim'in kendisine 'hususici'lik görevi verdiğini, bu kapsamda Jandarma Genel Komutanlığı mensubu astsubay olarak mezun olacak kursiyerlere FETÖ/PDY kapsamında abilik görevini yürüteceğini tebliğ ettiğini kaydetti.

Serçe, FETÖ/PDY yapılanmasında kendisinin 'öğretmen' olduğunu, 'öğretmenler'in üzerinde, 'müdür yardımcıları' ve 'müdürler'in bulunduğunu beyan etti.

Örgüt talimatıyla Ankara'da ev tuttuğunu belirten Serçe, kendisinin kaldığı eve 'abi'lik yapacağı astsubay kursiyerlerin verildiğini bildirdi.

Serçe, ifadesinde, örgüt faaliyeti kapsamında görüştüğü astsubaylar ve kursiyerlere ilişkin bilgiler verdi.

Jandarma okulundaki yapılanmayı anlattı

Etkin pişmanlıktan yararlanmak istediğini belirten şüphelilerden Abdulkadir Erdoğan da örgütün Jandarma Okullar Komutanlığındaki yapılanmasına ilişkin bazı bilgiler verdi.

ByLock kullandığı ve örgütün Beytepe Jandarma Okullar Komutanlığı'ndaki mahrem yapılanmasında 'Müdür' pozisyonunda bulunduğu tespit edilen Erdoğan, 2007-2011 yılları arasında Batman'da FETÖ/PDY güdümündeki Özel Mehmet Sıddık Tekin Lisesinde matematik öğretmeni olarak çalıştığını, 2011 yılında KPSS sınavı sonucunda Elazığ Kovancılar Anadolu Lisesine atandığı söyledi.

Örgütsel faaliyetlerde 'Doğan' kod adını kullandığını belirten Abdulkadir Erdoğan, 2013'te Ankara'ya tayin olduğunu ve burada örgütün Jandarma Okullar Komutanı sorumlusu 'Aydın' kod adlı Hüseyin Yurdagül ile buluştuklarını anlattı.

Yurdagül'ün kendisini FETÖ/PDY mensupları 'Muhsin' kod adlı Yasin Saka, 'Ulvi' kod adlı Ahmet Salim, 'Turgay' kod adlı Tuncay Özdemir, 'Ömer' kod adlı Ensari Güngör ve 'Cemal' kod adlı Erdem Ersavaş ile tanıştırdığını ifade denen Erdoğan, örgüt adına astsubay kursiyerlerle ilgilenen bu kişilerin 'ağabeyi' konumunda görevlendirildiğini aktardı.

Görevinin, jandarma okullarında öğrenim kursiyer ve öğrencilerinin maneviyatıyla ilgilenmek olduğunu belirten Erdoğan, üstü konumundaki Hüseyin Yurdagül ile ayda veya iki ayda bir kendi evinde ya da Yurdagül'ün Keçiören'deki evinde buluşarak örgüte bağlı kursiyer öğrencilerin durumuyla ilgili görüştüklerini söyledi.

Bu görevi Şubat 2014 ile Ocak 2016 tarihleri arasında yaptığını aktaran Erdoğan, mezun olan öğrencileri, 'iyi, orta ve zayıf' şeklinde derecelendirip Yurdagül'e rapor ettiğini, mezunların atandıkları illerde irtibat kuracağı kişiyi Hüseyin Yurdagül'ün belirlediğini kaydetti.

Erdoğan, 2015 yılında öğrenci sayısının azalması nedeniyle 'Ulvi' kod adlı Ahmet Salim, 'Emin' kod adlı Abdurrahman Uz, 'Muhsin' kod adlı Yasin Saka olmak üzere 3 müdür yardımcısıyla çalışmaya devam ettiğini, 2015 yılında Jandarma Okullar Komutanlığı Subay Temel Kursu Müdürü olan 'Furkan' kod adlı Süleyman Aydemir'in, Hüseyin Yurdagül'ün yerine vekaleten kendisiyle görüşmeler yaptığını anlattı.

Her öğretmen 6 öğrenciden sorumlu

Örgüt içinde Abdulkadir Erdoğan'a bağlı olarak 'müdür yardımcısı' pozisyonunda görevli şüpheli Tuncay Özdemir de ifadesinde, 2003'te Gebze'de FETÖ/PDY güdümünde olduğunu sonradan öğrendiği Marmara Işık Dershanesine gittiğini, Gaziantep Üniversitesi Fizik Mühendisliği bölümünü kazandığını, 2009'da bu okuldan mezun olduğunu belirtti.

Üniversite eğitimi boyunca örgüte bağlı öğrenci yurdu ve evlerde kaldığını anlatan Özdemir, örgüt içinde Bölge Talebe Mesulü (BTM) olarak görev yaptığını, kendisine bağlı 6 'ışık evi' ile 25 öğrenciden sorumlu olduğunu bildirdi.

2008-2009 yılında BTM olarak FETÖ/PDY de görev yapmaya devam ederken, lise öğrencileriyle de ilgilendiğini, bu öğrencilerden 5'inin askeri okullara yerleştiğini dile getiren Özdemir, 2010 yılının Mart ayında Gaziantep'e gittiğini, burada Büyük Bölge Talebe Mesulü (BBTM) olarak FETÖ/PDY kapsamında göreve başladığını, kendisine bağlı 3 BTM bulunduğunu, 18-20 ev ile 80 kadar öğrenciden sorumlu olduğunu söyledi.

Özdemir, 2012'de eşi ile katalog evliliği yaptığını itiraf etti ve 2014'te Ankara'ya geldiğini, FETÖ/PDY yapılanmasında Jandarma Okullar Komutanlığı Jandarma Astsubay Temel Eğitim Kursu (JATEK) müdürü olan Süleyman Aydemir ile görüştüğünü bildirdi.

2014'ün Temmuz ayında Süleyman Aydemir'in kendisini, 'Doğan' kod adlı Abdulkadir Erdoğan ile tanıştırdığını ve birlikte çalışacaklarını söylediğini anlatan Özdemir, Erdoğan ile her hafta salı günleri toplantılar düzenlediklerini, müdür yardımcısı konumunda bulunduğunu, her müdür yardımcısına bağlı 1 ışık evi ve 4 öğretmen bulunduğunu, her öğretmenin 6 JATEK öğrencisinden sorumlu olduğunu, kendisine bağlı 40 JATEK öğrencisi bulunduğunu anlattı.

'Abla konumundaki kişiler yönlendirdi'

Şüphelilerden Büşra Alaçam ise Bursa İl Jandarma Komutanlığı Yenişehir İlçe Jandarma Komutanlığında astsubay olarak görev yaptığı, FETÖ/PDY ile istemeden de olsa iltisakının olduğunu, bu durumdan dolayı etkin pişmanlıktan faydalanmak istediğini söyledi.

FETÖ/PDY ile ilk iltisakının Konya'da üniversitede yurt ararken başladığını ifade eden Alaçam, üniversiteye kayıt yaptırmak için Konya'da bulunduğu esnada ismini hatırlamadığı kampüsteki stant görevlisi bir kadının kendisiyle irtibat kurarak yurtları ve evleri olduğunu yardımcı olabileceklerini beyan ettiğini, ekonomik durumunun iyi olmaması ve teklifin cazip gelmesinden dolayı kabul ettiğini, evde kalmaya başladığını belirtti.

İlk başta bu evin FETÖ/PDY kapsamında 'ışık evi' denilen evlerden olduğunu anlamadığını anlatan Alaçam, daha sonra bu evden ayrıldığını, Jandarma Sözleşmeli Astsubaylığı kazandığı dönemde örgüte eleman kazandıran abla konumundaki Esra Öz ile Bilgen Saylan'ın kendisiyle görüştüğünü, bu kişilerin yönlendirmesiyle Ankara'da örgüte bağlı bazı evlere gittiğini kaydetti.

BEYTEPE JANDARMADAKİ FETÖCÜLERE BİR DAVA DA DARBEDEN AÇILDI

Öte yandan Fetö'nün Beytepe Jandarma'da ne kadar etkin şekilde örgütlendiğini gösteren bir başka gelişme, 15 Temmuz darbe girişimine dair açılan dava oldu. Dünkü (16 Haziran) gelişmeye göre, Ankara Beytepe Jandarma Okullar Komutanlığındaki FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi faaliyetlerinin araştırılmasında darbenin başarılı olması halinde darbeci askerler tarafından Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Emniyet Genel Müdürü (EGM) Celalettin Lekesiz, EGM İstihbarat Daire Başkanı Engin Dinç, EGM Terörle Mücadele Daire Başkanı Turgut Aslan ve EGM Özel Harekat Daire Başkanı Turan Aksoy'un derdest edilmesi plan ve yazılarına ilişkin iddianame tamamlandı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca 13 sanık hakkında hazırlanan iddianame dosyası, Ankara Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi.

Paralel yapı-13 Haziran (2017) 'Ankara Beytepe Jandarma Okullar Komutanlığı Yapılanması 140 sanık' davası
Paralel yapı-15 Temmuz (2016)-16 Haziran (2017) 'Ankara Darbe Yap./Beytepe Jandarma Okullar Komutanlığı 13 sanık' davası

(17 Haziran 2017, 13:03)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=10745    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin ?şok mangası? yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında ?işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
58.597.379