Tam
EskidenYeniye
 

Pamukkale Üniversitesi Fetö davası

Denizli'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Pamukkale Üniversitesindeki (PAÜ) yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçlamasıyla dava açılan 73'ü tutuklu 115 sanığın yargılandığı davada 5 tutuklu sanık hakkında tahliye kararı verildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

24.06.2017 13:58 Denizli'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Pamukkale Üniversitesindeki (PAÜ) yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçlamasıyla dava açılan 73'ü tutuklu 115 sanığın yargılandığı davada 5 tutuklu sanık hakkında tahliye kararı verildi.

19.06.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Denizli 5. Ağır Ceza Mahkemesince Denizli Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki salonda görülen duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar, avukatları ile sanık yakınları katıldı.

Duruşmanın beşinci gününde, tutuklu sanık eski PAÜ Tıp Fakültesi Dekanı ve Psikiyatri Anadilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Herken'in savunmasına devam edildi.

Hakkındaki üniversitede terör örgütünün yöneticilerinden olduğu, hayırseverin katkısıyla yapılan hastaneyle kendini ön plana çıkardığı suçlamalarını reddeden Herken, psikiyatri hastanesi yapımındaki gayretlerinin iddianamede belirtilenin aksine kendisini parlatmadığı gibi haksız yere FETÖ'cü damgası yemesine vesile olduğunu savundu.

Herken, 'Ben 100 yataklı, Türkiye'nin en modern, en gelişmiş ve altyapısı en iyi psikiyatri hastanesi kurulması için her şeyi göze alıyorum ve hayırseverler, rektör bey ve siyasetçilerimizin desteği ile yüz akı bir kurumu Denizli'mize kazandırıyorum, aynı zamanda başıma çorap örmüşüm. Darbe gerçekleşseydi bu kez beni FETÖ'cü hakim ve savcılar, bu yapıya akacak paraları üniversiteye aktardı diye yine yargılarlardı emin olun.' diye konuştu.

İddianamede yer verilen tanık beyanlarının gerçeği yansıtmadığını öne süren Herken, 'Yargıyı yönlendirmişlerdir, tanıkların hepsi tek bir yönde ifade vermiştir. Bunlar iftira ve zanlardan ibarettir. Darbenin iyisi kötüsü olmaz. Darbenin her türlüsüne karşıyım. 250 kişinin öldüğü darbeye kontrollü darbe demek, şehitlere hakarettir. Somut bilgi ve belgelerle hazırlanmayan iddianameyi kabul etmiyoruz.' dedi.

Daha sonra eski PAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kaplan savunmasını yaptı.

Mahkeme başkanı tarafından iddianamede Kaplan'la ilgili bölüm okunurken, oğlu Muhammet Fetullah Kaplan'ın adının 'Muhammet Fetullah Gülen' diye geçmesi üzerine sanık Kaplan itiraz etti. 'Benim böyle bir oğlum yok' diyen Kaplan, iddianamenin yanlışlarla dolu olduğunu savundu. Mahkeme başkanı, soyadının yanlış yazılmasının bilinç altına yerleşmesinden kaynaklandığını söyledi.

Örgütün yurt dışındaki üniversitelerinden olan Arnavutluk Epoka Üniversitesinde de görev yapan Kaplan, hiçbir grubun veya kişinin baskısıyla rektör yardımcısı olmadığını, kendi alanında Türkiye'de ilk sıralardaki akademisyenden biri olduğunu, hakkındaki suçlamaları kabul etmediğini öne sürdü.

Duruşmaya, yarın devam edilmek üzere ara verildi.

20.06.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Denizli 5. Ağır Ceza Mahkemesince Denizli Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki salonda görülen duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar, avukatları ile sanık yakınları katıldı.

Duruşmanın altıncı gününde, tutuklu sanık eski PAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kaplan'ın savunmasına devam edildi.

Kaplan, hakkındaki 'üniversitede terör örgütünün yöneticilerinden olduğu, tutuksuz sanık eski PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı'yı örgüt adına rektör adayı olarak belirledikleri ve seçilmesi için çalışmalar yürüttüğü' iddialarını kabul etmediğini beyan etti.

'Oğlum Fetullah ismini değiştirdi, FETÖ lanet bir yapı'

Hukuk fakültesinden yeni mezun olan oğlunun kendisinin gözaltına alınmasından sonra Denizli'ye gelerek çalışmaya başladığını ifade eden Kaplan, savunmasında FETÖ'nün lanet bir yapı olduğunu, ByLock iddiasıyla tutuklu olan oğlunun 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Muhammet Fetullah Kaplan olan ismini Muhammet Kaplan olarak değiştirdiğini söyledi.

Tutuklu sanıklardan Pamukkale Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (PAÜSEM) ile Tavas Meslek Yüksekokulu'nun eski müdürü Doç. Dr. Kudret Gezer, savunmasında PAÜ'de örgütün yapılanmasına öncülük eden yöneticilerinden olduğu, PAÜ'ye rektörlük seçimlerinden sonra genel sekreter olmak için karar hazırlattığı, PAÜSEM gelirlerinden örgüte para aktardığı, kızını üniversiteye aldırmak için kadro açtırdığı iddialarını kabul etmedi.

İlginç ByLock savunması

Gezer, iki telefon hattında ByLock kullandığı iddiaları ile ilgili, 'Böyle bir program kullanmadım, ikinci el telefon almışlığım olmuştur, önceki sahiplerinin ne yaptığını bilemem. Üniversitede laboratuvarda çalışırken telefonu masanın üzerine bırakıyordum, laboratuvardaki cihazlardan uzak durması gerektiğinden. Bu sırada telefonumu başkası kullanmış olabilir.' diye savunma yaptı.

Duruşmaya, yarın devam edilmek üzere ara verildi.

21.06.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Denizli 5. Ağır Ceza Mahkemesince Denizli Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki salonda görülen duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar, avukatları ile sanık yakınları katıldı.

Duruşmanın yedinci gününde, tutuklu sanıklardan eski PAÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muzaffer Topçu ile eski Endüstri Mühendisliği Bölümü Başkanı Osman Kulak ve ihraç edilen eski öğretim üyesi Doç. Dr. Ali Rıza Tarakçılar savunma yaptı.

Topçu, hakkındaki 'üniversitede terör örgütünün yöneticilerinden olduğu, tutuksuz sanık eski PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı'nın örgüt tarafından desteklenmesi için yapılan çalışmada yönetici olarak yer aldığı, seçimden hemen sonra kendisini rektör yardımcısı olarak ilan ettiği, para toplayan yöneticilerden olduğu, yöneticilerle birlikte örgüt adına kadroları, alınacak şahısları belirledikleri' iddialarını kabul etmediğini beyan etti.

'Bağcı'nın rektörlük seçimi için yapılan toplantıda fişleme listesi oluşturulduğunu' ifade eden Topçu, eski rektör Bağcı gözaltına alındığında sorulan isimleri 'bu yapıdandır' diyerek kendilerinin tutuklanmasına sebep olduğunu savundu.

Tutuklu sanıklardan Kulak, hakkındaki 'PAÜ'deki örgütün ilk yapılanmasına dahil olduğu, toplantılar yaptığı, 2007 ve 2011 yıllarında Hüseyin Bağcı'yı örgüt olarak desteklemeleri neticesinde çalışmalar yaptığı, Hüseyin Bağcı seçildikten sonra 2012 yılında TÜBİTAK'ta görevlendirildiği, hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığında örgütsel faaliyetler nedeniyle kamu davası açıldığı, 17-25 Aralık kalkışmasından sonra TÜBİTAK'taki görevinden el çektirildiği, bu nedenle PAÜ'ye dönerek bölüm başkanı olarak görevine devam ettiği' iddiaları ile ilgili savunma yaptı.

Devlete değer üreten bir akademisyen olarak silahlı terör örgütü üyeliği suçlamasını kabul etmediğini söyleyen Kulak, 'TÜBİTAK'ta yöneticiyken 17-25 Aralık sürecinden sonra yargılandım ve tahliye edildim. Ben FETÖ gömleği giydirilmiş bir kişiyim. Makam hırsı aklının önüne geçmiş kişilerle TÜBİTAK sürecimi kullananlar yüzünden 11 aydır tutukluyum.' dedi.

Duruşmaya, yarın devam edilmek üzere ara verildi.

23.06.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Denizli 5. Ağır Ceza Mahkemesince Denizli Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki salonda görülen duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar, avukatları ile sanık yakınları katıldı.

Duruşmada savunma yapan tutuklu sanık eski PAÜ Teknoloji Fakültesi Dekanı Ahmet Çetin Can, örgüte ait yurt dışındaki üniversitelerde görevlendirildiği iddiasıyla ilgili olarak 'PAÜ'de verdiğim dersler başkaları tarafından elimden alındı, huzursuzluk yaşadım ve gelen teklifle yurt dışına gittim.' dedi.

Mahkeme heyeti, verdiği ara kararla savunmaları tamamlanan tutuklu sanıklardan eski öğretim üyesi Ali Rıza Tarakçılar, eski Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Osman Kulak, eski Tıp Fakültesi Acil Tıp Ana Bilim Dalı Başkanı Mustafa Serinken ile eski Teknoloji Fakültesi Dekanı Ahmet Çetin Can'ın adli kontrol şartıyla tahliyesine karar verdi.

Verilen kararla kanser tedavisi gören tutuklu sanık eski genel sekreter Kenan Çoyan da yurt dışı çıkış yasağıyla tahliye edildi.

Duruşmaya 28 Haziran'da devam edilmek üzere ara verildi.

Paralel yapı-02 Ağustos (2016) 'Denizli Pamukkale Üniversitesi Yapılanması 115 sanık' davası

(24 Haziran 2017, 13:58)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=10778    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

12.01.2021 10:18 İstanbul ve Sakarya'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden FETÖ'nün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından saklanmasına yard..
Tamamı 12.1.2021

Kavala-Barkey Darbe davası

11.01.2021 13:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde yönetici olarak rol aldıkları iddia edilen firari sanık eski CIA Danışmanı Henri Jak Barkey ile 'Anayasa'yı ihlal' ve 'siyasi veya askeri casu..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Üniversite Yapılanmasına dava

11.01.2021 15:03 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından başlatılan 'güncel üniversite öğrenci yapılanması' soruşturması kapsamında, aralarında öğrenci yapılanması sorumlularının da bul..
Tamamı 11.1.2021

Fetö Yüksek Yargısı AYM'de

12.01.2021 09:11 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği suçundan hapis cezası alan eski Yargıtay üyeleri Necati Meran, Mehmet Ali Demirezici ve Esabil Saylak ile irari sanık Kenan Karabeyeser'in, 'görevi kötüye kullanma' suç..
Tamamı 12.1.2021

Hrant Dink davası

11.01.2021 15:33 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 11.1.2021

Muhafız Alayı Darbe davası

11.01.2021 13:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 11.1.2021

Karlov Suikastı davası

11.01.2021 12:45 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un suikast sonucu öldürülmesine ilişkin aralarında FETÖ/PDY elebaşı firari Fetullah Gülen'in de bulunduğu 7'si tutuklu 28 sanığının yargılanmasına devam edildi. 7 ..
Tamamı 11.1.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

11.01.2021 11:44 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 2..
Tamamı 11.1.2021

Askeri Öğrenci Sorumlusuna Hapis

12.01.2021 15:27 Gaziantep'te, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada, örgütün askeri öğrencilerden sorumlu 'doktor' konumundaki sanığa 7 yıl 6 ay hapis cezası verildi. 29 Aralık'ta Gaziantep 7..
Tamamı 12.1.2021

Böcek Davasında Cezalar Düştü

12.01.2021 09:32 Ankara'da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakanlığı sırasında çalışma ofislerine 'böcek' olarak adlandırılan dinleme cihazlarının konulmasına ilişkin 14 sanıklı davada verilen kararların Yargıtay tarafından 5..
Tamamı 12.1.2021

Adana: 22 Sanıklı Fetö davası

11.01.2021 10:35 Adana'da, daha önce işlem yapılan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerine ve ailelerine finansal destekte bulundukları iddiasıyla haklarında 25'er yıla kadar hapis istemiyle dava açılan 8'i tutuklu 22 sanığın yargılan..
Tamamı 11.1.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine Dava

11.01.2021 10:31 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 10 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 11.1.2021

Atabeyler Kumpası: Yüzbaşıya Beraat

12.01.2021 13:29 Ankara'da, 2006'da FETÖ'nün kumpas davalarından olan 'Atabeyler Grubu' davasının sanığı eski Yüzbaşı Murat Eren, 'devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin gizli kalması gereken bilgileri açıklama' suçundan b..
Tamamı 12.1.2021

Akıncı Üssü: 291 Müebbet

17.12.2020 11:12 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullanılan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin, örgütün "sivil imamlar"ı ile Ankara'ya bomba yağdıran pilotların da yargıland..
Tamamı 17.12.2020

Selam-Tevhid Kumpası: 29 Müebbet

17.12.2020 12:01 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de yer aldığı ..
Tamamı 17.12.2020

Dink: Akyürek ve Yılmazer'e Müebbet

17.12.2020 11:40 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin d..
Tamamı 17.12.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
47.668.070