Tam
EskidenYeniye
 

Selam-Tevhid Kumpası davası

Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik soruşturmanın yargı ayağını oluşturan ve binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 54 hakim ve savcının yargılandığı davaya Yargıtay'da devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

08.07.2017 14:22 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik soruşturmanın yargı ayağını oluşturan ve binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 54 hakim ve savcının yargılandığı davaya Yargıtay'da devam edildi.

03.07.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Yargıtay 16. Ceza Dairesinde görülen duruşmaya, sanıklar ve avukatları ile müşteki avukatları katıldı.

Mahkeme heyetine Daire Üyesi Mehmet Öztunç'un başkanlık yaptığı duruşma sanık savunmalarıyla sürdü.

Sanık Muzaffer İren, olağanüstü hal nedeniyle dosyadaki tüm belgeleri alamadığını ileri sürerek ön savunma yapacağını, ayrıntılı savunmasını daha sonra vereceğini söyledi.

Tutuklanmadan önce haklarındaki iddiaları ciddiye almadığını, bunları 'gülüp geçilecek' konular olarak gördüğünü ifade eden İren, bugün ise bu iddialardan dolayı tutuklu olduğunu kaydetti.

İren, nöbet sırasında verdiği kararlar nedeniyle yargılandığını belirterek 'Terör soruşturması kapsamında dinleme kararı verdim. Bu nedenle hain suçlamasıyla yargılanıyorum. Asıl o kararları vermeseydim hain olurdum.' savunmasını yaptı.

Kendisinden çok daha fazla dinleme kararı verenlerin tutuksuz yargılandığını ifade eden İren, 'Bunu, onların da tutuklanmasını istediğim için söylemiyorum ancak onlar tutuksuz yargılanıyorsa biz de tutuksuz yargılanmalıyız.' dedi.

Mahkeme Başkanı Öztunç'un sorusu üzerine İren, 6 dinleme ve teknik takip kararı verdiğini, dava dosyasında da yer alan bu kararların kendisine ait olduğunu söyledi.

Daha sonra duruşma savcısı Kenan Zeybek, sanığa, FETÖ'nün örgüt içi haberleşme programı ByLock'u kullandığının belirtilmesine karşın neden bu konuda savunma yapmadığını sordu.

İren ise ByLock programını kullanmadığını iddia ederek bunun bilirkişi incelemesinde ortaya çıkacağına inandığını kaydetti.

Duruşma yarına bırakıldı.

04.07.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Yargıtay 16. Ceza Dairesinde görülen duruşmaya, sanıklar ve avukatları ile müşteki avukatları katıldı.

Mahkeme heyetine Daire Üyesi Mehmet Öztunç'un başkanlık yaptığı duruşmada, FETÖ soruşturmaları kapsamında aranırken sahte kimlik ve pasaportla yakalanan eski savcılar Adnan Çimen ile Sadrettin Sarıkaya savunma yaptı.

Sanık Çimen, başka savcıların açtığı dosyada bir karar verdiği için yargılandığını söyledi.

Soruşturmayı başlatan savcının asıl karar veren konumunda olduğunu ifade eden Çimen, dinleme kararının uzatılması yönündeki taleplerde dosyanın incelenmesinin mümkün olmadığını savundu. Çimen, 'Çünkü dosyanın asıl savcısı karar vermiş, sorumlu asıl savcıdır. Bu dosyanın da 4 savcısı var, diğer savcılar olayın gidişatına göre bakıp, imza atar.' dedi.

Soruşturmanın 2011'de başladığını ve 6 ay sonra bir kişiye ilişkin dinleme kararının uzatılmasına yönelik talebin önüne geldiğini anlatan Çimen, 'yerine' ifadesi kullanarak imza attığını, bu ifadenin imza atanın sorumluluğunu sınırlandırdığını ileri sürdü.

Sanık Çimen, 15 Temmuz darbe girişiminden sorumlu tutulamayacağını savunarak, 'Tankın içinde ben yoktum.' ifadesini kullandı.

Savunmanın ardından Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Kenan Zeybek, 'Doğru, tankın içinde yoktunuz ama başka bilgiler var. Sahte kimlikle yakalanmışsınız. Suçsuz olduğunuzu savunuyorsunuz, öyleyse neden meşru olmayan zemine kaydınız? Ben bir hukukçuyum, sahte kimlik nerede bulunur bilmiyorum, salonda bulunan diğer kişilerin de bildiğini sanmıyorum. Bunu nereden temin ettiniz?' sorularını yöneltti. Çimen ise 'Bu duruşma sahte kimlik duruşması değil.' karşılığını verdi.

Çimen'in, darbe girişiminden sonra televizyonda yüzü, gözü moraranları gördüğünü ve bu yüzden teslim olmadığını savunması üzerine Savcı Zeybek, 'Yüzü gözü moraranların durumu, darbe girişiminin bastırılması sırasında aldıkları yaralardan kaynaklı. Siz darbe girişimine katıldınız mı ki öyle bir korkunuz oldu? Ayrıca, soruma cevap alamadım. Sahte kimliği nereden, nasıl temin ettiniz?' diye sordu.

Çimen, olağanüstü hal uygulaması nedeniyle ailesiyle ve çevresiyle irtibatının koptuğunu, hayatını sürdürebilmek için kimliğe ihtiyaç duyduğunu ifade ederek, kaçmak gibi bir niyetinin olmadığını, vatanını çok sevdiğini ve yakınlarına öldüğünde Çanakkale Şehitliği'ne yakın bir yere defnedilmeyi vasiyet ettiğini savundu.

Daha sonra savunma yapan sanık Sadrettin Sarıkaya, nöbeti sırasında baktığı dosya kapsamında o güne kadar tanımadığı bir üniversite görevlisi hakkında verdiği karar nedeniyle yargılandığını ifade etti.

Dosyayı inceleme imkanının olmadığını, sadece talebi gördüğünü öne süren Sarıkaya, bunun söz konusu kişi hakkındaki dinleme talebine ilişkin ilk uzatma kararı olduğunu anlattı.

Dosyanın sadece 15-20 dakika önünde kaldığını ve bir daha bu dosyayı görmediğini iddia eden Sarıkaya, siyasiler ve tanınmış kimseler hakkında dinleme ve teknik takip kararı vermediğini, kanuna aykırı bir işlem yapmadığını ileri sürdü.

Sarıkaya, ByLock kullandığına ilişkin raporları da reddederek, bu programı kullanmadığını savundu.

Savunmanın ardından Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Zeybek, 'Bir internet haberi var. 27 Ekim 2013'te Almanya'ya gittiğiniz ve darbe girişiminden önce Türkiye'ye döndüğünüz, ardından yurt dışına çıkamadan sahte pasaportla yakalandığınız yazıyor. Bunlar doğru mu?' diye sordu.

Bilgilerin kısmen doğru olduğunu belirten Sarıkaya, hakkında yakalama kararı yokken yurt dışına çıktığını, suçu olmadığı için döndüğünü, darbe girişimiyle ilgisinin olmadığını öne sürdü.

Duruşma yarına bırakıldı.

05.07.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Yargıtay 16. Ceza Dairesinde görülen duruşmaya, sanıklar ve avukatları ile müşteki avukatları katıldı.

Mahkeme heyetine Daire Üyesi Mehmet Öztunç'un başkanlık yaptığı duruşmada, bazı sanıklar, haklarında FETÖ silahlı terör örgütü üyeliği suçlamasıyla açılan ve bu davayla birleştirilen diğer dava dosyalarına ilişkin savunma verdi.

Sanık Hakan Karaali, usule yönelik itirazlarda bulundu.

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminden sonra darbede yer alan veya almayan örgüt mensupları hakkında gerekli tedbirlerin çok normal olduğunu ifade eden Karaali, ancak tedbirlerin daha orantılı olması gerektiğini savundu.

FETÖ ile hiçbir zaman, hiçbir bağlantısının olmadığını, öğrenciliği boyunca devlet yurtlarında kaldığını anlatan Karaali, örgütle bağını ortaya koyacak hiçbir delil olmadığını ileri sürdü.

Karaali, örgütün finans gruplarıyla bağının bulunmadığını, FETÖ'nün örgüt içi haberleşmede kullandığı ByLock programının daha önce adını dahi duymadığını söyledi.

Sanık Mehmet Ekinci de hakimliğini yaptığı davalardaki tutumuna bakıldığında 'kumpas hakimi' olarak nitelendirilemeyeceğini savundu.

Örgüt üyeliği suçlamasını reddeden Ekinci, ByLock programını hiç kullanmadığını öne sürerek, varsa mesaj içeriklerini görmek istediğini söyledi. Ekinci, ayrıca bilirkişi incelemesine gönderilen telefonunu ikinci el olarak bir başkasından aldığını öne sürdü.

Sanıklar Osman Kaya, Salim Duran, Muzaffer İren de örgüt üyeliği suçlamasını reddetti.

Duruşma, yarına bırakıldı.

06.07.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Yargıtay 16. Ceza Dairesinde görülen duruşmaya, sanıklar ve avukatları ile müşteki avukatları katıldı.

Mahkeme heyetine, Daire Üyesi Mehmet Öztunç'un başkanlık yaptığı duruşmada, sanıklar tutukluluk itirazlarını ve tahliye taleplerini dile getirdi.

Sanık Mehmet Ekinci, FETÖ üyesi olmadığını, Selam-Tevhid dosyasında gerçek kişiler hakkında karar verdiğini ileri sürdü. FETÖ'nün örgüt içi haberleşme programı ByLock'u kullanmadığını savunan Ekinci, tahliyesini istedi.

Daha sonra FETÖ soruşturmaları kapsamında aranırken sahte pasaportla yakalanan eski savcı Sadrettin Sarıkaya savunma yaptı.

Sarıkaya'nın gözaltında işkenceye uğradığına ilişkin iddialarda bulunması üzerine Mahkeme Başkanı Öztunç, 'Sorgunda ben de vardım. Neden o zaman bu iddianı dile getirmedin?' diye sordu. Sarıkaya, korktuğu için söylemediğini savundu. Başkan Öztunç, 'İz ve emareler kaybolmadan söyleyebilirdin, biz de ilgili yerlere sevk ederdik.' dedi.

Diğer sanıklar da FETÖ ile irtibatlarının olmadığını, ByLock kullanmadıklarını öne sürerek, tahliye talebinde bulundu.

Mahkeme Başkanı Öztunç, duruşmaya verilen aranın ardından kararı okudu.

Buna göre, bazı sanıklara, haklarında FETÖ silahlı terör örgütü üyeliğinden açılan ve bu davayla birleşen dosyalara ilişkin savunma yapmak üzere süre verilmesi kararlaştırıldı.

Tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verilirken, duruşma 13 Eylül 2017'ye bırakıldı.

Paralel yapı-11 Aralık (2015) 'Selam kumpasına karışan 54 hakim-savcı' davası (Yargıtay)

(08 Temmuz 2017, 14:22)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=10861    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Tır Kumpası Organizatörleri davası

16.04.2021 12:46 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 16.4.2021

Balıkesir: Darbe davası başladı

16.04.2021 12:31 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında 3 muvazzaf subay, rütbesi geri alınan tuğgeneral ve meslekten ihraç edilen kurmay albay ile bir emekli albay olmak üzere 6 sanığ..
Tamamı 16.4.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

15.04.2021 13:35 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 14 N..
Tamamı 15.4.2021

Zirve Katliamı: Fetö İhbarları davası

12.04.2021 12:50 Malatya'da, 2007'deki Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çıkarları doğrultusunda hareket ettiği gerekçesiyle 10 sanık hakkında açılan davada itirafçı olan mahre..
Tamamı 12.4.2021

Yazıcıoğlu'ya Fetö Suikasti davası

12.04.2021 12:34 Kahramanmaraş'ta, Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmalara Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) talimatıyla müdahale ettikleri iddiasıyla..
Tamamı 12.4.2021

Casusluk Kumpasında İtirazlara Ret

12.04.2021 12:25 İzmir'de, Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, 'askeri casusluk' soruşturmasında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin sahte deliller üreterek kumpas kurdukları iddiasıyla açılan davada yerel mahkemece 75 sanık ..
Tamamı 12.4.2021

Tuskon Fetö İşadamları davası

12.04.2021 11:55 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulund..
Tamamı 12.4.2021

FETÖ Medya Yapılanması davası

12.04.2021 11:06 İstanbul'da, daha önce karara bağlanan 25 sanıklı FETÖ medya yapılanması davasının, 8 sanık yönünden Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden görülmesine devam edildi. 31 Mart'ta İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki..
Tamamı 12.4.2021

Odatv Yargısı Yargılanıyor

12.04.2021 13:06 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından 'İstanbul'daki Odatv soruşturması ve davası'nda yer alan eski 33 hakim ve savcının 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' suçların..
Tamamı 12.4.2021

İstanbul Üniversitesi Fetö davası

12.04.2021 11:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'un da bulunduğu 10 sanığın, ..
Tamamı 12.4.2021

Zonguldak: Fetö'ye 11 Hapis

12.04.2021 13:25 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin farklı meslek gruplarından 19 sanıklı dava sona erdi. 2 Nisan'da Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanıkla..
Tamamı 12.4.2021

Sakarya: Kadın Yapılanması davası

12.04.2021 13:14 Sakarya'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin, aralarında yabancı uyruklular ve üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 3'ü firari 19 kadın sanığın yargılanması sürüyor. 1 Nisan'da..
Tamamı 12.4.2021

Adana: Fetö Finansörleri davası

12.04.2021 10:39 Adana'da, daha önce haklarında işlem yapılan FETÖ/PDY üyelerine ve ailelerine para aktarılmasını sağladıkları iddia edilen, aralarında örgütün 'Türkiye finans sorumlusu'nun da bulunduğu 3'ü tutuklu 40 sanığın yargılanm..
Tamamı 12.4.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine dava

12.04.2021 10:26 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 12 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 12.4.2021

Afyon: Tuğgeneral Beraat Etti

16.04.2021 12:39 Afyonkarahisar'da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılanan eski Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral İ.G.G. beraat etti. 15 Nisan'da Afyonkarahisar 2. Ağ..
Tamamı 16.4.2021

Fetö Medyası Davaları Bozuldu

15.04.2021 13:35 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan yayın organı Zaman Gazetesi'nin eski yazarları Ali Bulaç, Şahin Alpay ve Mümtazer Türköne'nin 'silahlı terör örgütü üyeliği' suçundan aldıkları cezalar ile gaze..
Tamamı 15.4.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
49.503.844