Tam
EskidenYeniye
 

Nazilli İşadamları davası başladı

Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde, FETÖ/PDY'nin işadamları yapılanmasına yönelik açılan, aralarında Uğur Soğutma'nın sahiplerinin de yer aldığı, 32'si tutuklu 110 sanıklı davaya başlandı.

Önceki haber title=Sonraki haber

08.07.2017 14:22 Aydın'ın Nazilli İlçesi'nde, FETÖ/PDY'nin işadamları yapılanmasına yönelik açılan, aralarında Uğur Soğutma'nın sahiplerinin de yer aldığı, 32'si tutuklu 110 sanıklı davaya başlandı.

06.07.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu'nca hazırlanan, FETÖ/PDY'nin Nazilli'deki iş adamları örgütlenmesine ilişkin iddianame kapsamında Aydın 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davanın görülmesine başlandı. Aydın Gençlik Merkezi Fethi Sekin Toplantı ve Konferans Salonu'nda görülen duruşmada, 32'si tutuklu 110 sanık yargılanıyor. Tutuklu sanıklar, yoğun güvenlik önlemleri altında salona getirildi. Tutuksuz sanıklar ve izleyiciler, güvenlik kontrollerinin ardından salona alındı. Duruşma, sanıkların kimlik tespitiyle başladı. Ardından sanık savunmalarına geçildi. Tutuksuz sanıklar arasında yer alan Uğur Soğutma Makinaları Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi'nin ortakları olan kardeşler M.C.T. ile Z.A.T. de salona geldi. İfade vermeye başlayan işadamları, haklarındaki suçlamaları kabul etmedi.

84 sayfalık iddianamede, Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin elde ettiği, sanıkların parasal hareketliliğine ilişkin bilgiler, MASAK raporları, adreslerde yapılan aramalarda el konulan örgütsel dokümanlar ile itirafçı ve gizli tanık ifadeleri yer aldı. Sanıklar hakkında, 'Silahlı terör örgütü kurma ve yönetme' suçlamasıyla Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 314/1 ve Terörle Mücadele Kanunu'nun (TMK) 5'inci maddeleri gereğince 15 yıldan 22.5 yıla kadar, 'Silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan da TCK'nın 314/2'nci ve TMK 5'inci maddeleri gereğince 7.5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

Bugün başlayan duruşmanın, sanık savunmalarının alınmasıyla devam edeceği ve bir hafta sürebileceği belirtildi.

Tutuklu sanıklar, FETÖ üyeliği iddialarını kabul etmediklerini belirtti.

Tutuklu sanıklardan Ali İhsan Düzgün yüzde 20 hissedarı olduğu ve FETÖ'yle ilişkisi olduğu gerekçesiyle kapatılan bir eğitim kurumunun cemaatle bağlantısının olduğunu bilmediğini, hiçbir örgüte üye olmadığını savundu.

Tutuklu sanıklardan Ahmet Gacar ise vatanına ve milletine bağlı biri olduğunu, hiçbir zaman devletine ihanet içerisinde olmadığını ifade etti.

Gacar, ABD ziyaretine ilişkin ise buraya gezme amacıyla gittiğini belirterek, 'Benim mütevelli heyetinde olduğumu iddia edenler, kendilerini kurtarmak için iftira atıyordur. Yurt dışına bir kere, kendi biletimi alarak, ABD'nin New York kentine gittim. Pensilvanya'ya gitmedim.' dedi.

Tutuklu sanık Arif Yılmaz'ın savunması sırasında ortağı olduğu şirketin FETÖ ile ilişkisinin olduğunu bilmediğini öne sürmesi üzerine, mahkeme başkanı, 'Nasıl bilmezsiniz? Herkes neyin kime ait olduğunu biliyor. Hepimiz çocuklarımızı göndereceğimiz okulu iyice araştırıyoruz. Siz nasıl bilmiyorsunuz? Ortak olurken para vermiyorsunuz, para almıyorsunuz… Nasıl oluyor bu? Cebinize 1 lira girmediyse siz birileri adına emanetçilik yapıyorsunuz demektir.' ifadelerini kullandı. Bunun üzerine sanık Yılmaz 'Ben FETÖ ile ilişkisini bilmiyordum.' dedi.

İlk duruşmada, sanıklar hakkında hazırlanan iddianame hakkında bilgi verildi. FETÖ'nün sözde Nazilli il imamı Ayhan Yılmaz'ın 1 numaralı sanık olarak yer aldığı 84 sayfalık iddianamede sanıkların parasal hareketliliğine ilişkin bilgiler, MASAK raporları, adreslerde yapılan aramalarda el konulan dijital materyaller, örgütsel dokümanlar ile itirafçı ve gizli tanık ifadeleri yer aldı. Şehir dışında tutuklu bulunan 20 sanığın ifadelerinin yarın SEGBİS ile alınacağını duyuran Mahkeme Başkanı Erhan Yıldırım, sanık savunmalarının dinlenmesini istedi.

FETÖ'nün sözde Nazilli imamı Ayhan Yılmaz ile birlikte Amerika'ya gittiği yönündeki iddiaları ret eden tutuklu sanık Ahmet G., 'örgütle hiçbir ilişkim ve bağlantım yok. Ben devletime ve milletime bağlı bir insanım. Asla hainlik yapmadım. Bazıları kendilerini kurtarmak için bana iftira atıyorlar. Amerika'ya yalnız başıma turisttik gezi amacıyla gittim, Fetullah Gülen ile görüşmedim. 2015 yıllında kapatılan NASİAD derneğinden istifa ettim. Ailemin birikimi olan 17 bin doları yüksek kazanç verdiği için Bank Asya'ya yatırdım' dedi.

Örgütün okulunu kar etmek için satın almış

Bir dönem en yüksek himmeti verdiği gerekçesiyle FETÖ elebaşı tarafından Amerika'da yüz yüze tebrik edildiği öne sürülen tutuklu sanık Ali İhsan D'de, hiçbir zaman Amerika'ya gitmediğini söyledi. Örgüte bağışta bulunmadığını savunan sanık, 'Bana bu suçlamayı atanlar beni ya tanımıyorlar ya da iftira atıyorlar. 3 ortak fiyatı uygun olduğu için Zuhal A.Ş'ye ait okulu 3 ortak satın aldık. Daha sonra gelen talep üzerine binayı aynı okula kiraladık. Şirketin FETÖ ile bağlantılı olduğunu bilmiyorduk, tamamen kar amacıyla bu işe girdik. Yaptığımız ödemeler ve bana gelen kira ödemesi banka kayıtlarında mevcuttur' sözleriyle suçlamaları kabul etmedi.

Mahkeme Başkanından sanığa, 'Bu nasıl bir yatırım?' çıkışı

Kapatılan Körfez Dershanesinin bağlı olduğu Yavuz A.Ş'nin yüzde 20 hissedarı olan tutuklu sanık Bülent E. ise, örgütle hiçbir bağlantısının olmadığını ifade edince Mahkeme Başkanı Yıldırım'ın 'Yüzde 20 hissedarsın ve demek hiçbir bağlantın yok. Tertemizsiniz yani?' şeklindeki tepkisiyle karşılaştı. Yıldırım, tüm bağlantısının ticari olduğunu savunan sanığa; '14 yıl kar eden bir dershane çalıştırmışsın, hiç para almamışsın, yöneticileri ve öğretmenleri tanımıyorsun. Bu nasıl bir yatırım?' sözleriyle çıkıştı.

Kendi atadıkları müdürlerin ismini hatırlayamadı

Buna rağmen hakkındaki iddiaları kabul etmeyen Bülent E., ifadesinde şöyle devam etti: 'Yavuz A.Ş'ye kar amacıyla ortak oldum. Birileri kendisini kurtarmak için bana iftira attı. 6 kişi bu işe ortak idik. Dershanedeki işleri müdür bey ve muhasebeci idare ediyordu. Son 4-5 yıl Servet Bey diye birisi müdürlük yaptı, ondan öncekileri hatırlayamıyorum. Öğretmenleri de müdür beyin tavsiyesiyle işe aldık veya gönderdik. Masraflarımız çok olduğu için dershaneden para almadık. İşimi ve çevremi geliştirmek için NASİAD'a üye oldum. Ailemle iş ve tatil amacıyla yurt dışına çıktım. Darbe girişiminden sonra noter aracılığıyla Yavuz A.Ş. ve NASİAD'dan istifa ettim.'

Mahkeme Başkanı Yıldırım, 4 gün sürmesi beklenen sanık ifadelerinin ardından son olarak avukat talepleri ve tanık beyanlarının dinleneceğini ve heyet olarak bir ara karar vereceklerini açıkladı.

'Silahlı terör örgütüne üye almak ve yöneticilik yapmak' suçlamasıyla yargılanan 110 sanık hakkında 7 yıl 6 aydan 15 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

07.07.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Aydın 2. Ağır Ceza Mahkemesince, Aydın Gençlik Merkezi Fethi Sekin Tiyatro Salonu'nda dün görülmeye başlanan duruşmaya ikinci gününde bazı tutuklu ve tutuksuz sanıklar, taraf avukatları ve sanıkların yakınları katıldı.

Duruşma öncesinde salonun çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alındı, sanıkların yakınları X-ray cihazından geçirildi.

Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi'yle (SEGBİS) kaydedilen duruşmada savunma yapan tutuklu sanıklar, örgüt üyesi oldukları iddiasını reddetti.

Tutuklu sanıklardan Ali Vasfi Yıldırım, vatanına ve milletine bağlı olduğunu, aylardır haksız yere tutuklu kaldığını ileri sürdü.

Sanıklardan Orhan Şahin de 'ByLock kullandığı, örgüte ait derneklere üye olduğu, örgüt üyeleriyle yurt dışı gezilerine katıldığı, örgüt üyeleri arasındaki para hareketliliğinde adı geçtiği' yönündeki suçlamaları reddederek, ByLock yüklü telefonun kızına ait olduğunu iddia etti.

Mahkeme Başkanı Yıldırım ile sanıklar arasında ilginç diyalog

Mahkeme Başkanı Erhan Yıldırım, 'KHK ile kapatılan FETÖ eğitim kurumlarından birine neden ortak oldun, buranın FETÖ'ye ya da sizin deyiminizle cemaate ait olduğunu biliyor muydun?' sorusu üzerine sanık Şahin, 'Kar amaçlı ortak oldum.' yanıtını verdi.

Mahkeme Başkanı'nın, 'Peki kar elde ettin mi?' sorusunu yönelttiği sanık Şahin, 'Şu anda sonuç olarak kar etmediğimi görüyorum.' dedi.

Sanıkların tamamının FETÖ/PDY'i tanımadıkları ve üye olmadıkları yönünde savunma yapmaları üzerine Mahkeme Başkanı Yıldırım, 'Kimse bu cemaatle ya da örgütle bağlantısını kabul etmiyor. Demek ki Fetullahçı olmayan kim varsa hepsine dava açılmış. Demek ki asıl FETÖ'cüler dışarıda.' diyerek tepki gösterdi.

'Darbe yapmayalım, insanların kafasını formatlamayalım'

Tutuklu sanıklardan Efraim Acar da savunmasında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in talimatıyla Bank Asya'ya para yatırdığı iddiasını kabul etmedi.

Acar, Bank Asya'daki hesabına yatırılan 350 liranın sorulması üzerine şunları söyledi:

'Hesabıma yatırılan para, yardıma muhtaç birine vermem için yatırıldı. Ben de bu parayı köydeki engelli teyzeme verdim. Ben yardıma muhtaç insanlara yardım etmeyi severim. İnsanlara yardım etmeyelim mi, teyzeme yardım etmeyeyim mi?'

Acar'ın sözleri üzerine Mahkeme Başkanı Erhan Yıldırım, 'Tabii ki yardım yapalım. Elbette yardım yapmak güzel bir şey ama darbe yapmayalım, insanların kafasını formatlamayalım.' dedi.

ByLock'un ne olduğunu ilk kez tutuklandıktan sonra öğrendiğini öne süren sanık Acar, örgütün 'Karacasu ilçe imamlığını' yaptığı iddiasının doğru olmadığını, aleyhine tanıklık yapanların kendilerini kurtarmak adına iftira attıklarını iddia etti.

Mahkeme Başkanı Yıldırım, sanık Acar'a, 'Üzerine atılı suçlamalarda yok yok yani tertemizsin öyle mi?' diye sordu.

FETÖ'nün sözde Nazilli imamı Ayhan Yılmaz ile birlikte Amerika'ya gittiği yönündeki iddiaları ret eden tutuklu sanık Ahmet G., 'örgütle hiçbir ilişkim ve bağlantım yok. Ben devletime ve milletime bağlı bir insanım. Asla hainlik yapmadım. Bazıları kendilerini kurtarmak için bana iftira atıyorlar. Amerika'ya yalnız başıma turisttik gezi amacıyla gittim, Fetullah Gülen ile görüşmedim. 2015 yıllında kapatılan NASİAD derneğinden istifa ettim. Ailemin birikimi olan 17 bin doları yüksek kazanç verdiği için Bank Asya'ya yatırdım' dedi.

Örgütün okulunu kar etmek için satın almış

Bir dönem en yüksek himmeti verdiği gerekçesiyle FETÖ elebaşı tarafından Amerika'da yüz yüze tebrik edildiği öne sürülen tutuklu sanık Ali İhsan D'de, hiçbir zaman Amerika'ya gitmediğini söyledi. Örgüte bağışta bulunmadığını savunan sanık, 'Bana bu suçlamayı atanlar beni ya tanımıyorlar ya da iftira atıyorlar. 3 ortak fiyatı uygun olduğu için Zuhal A.Ş'ye ait okulu 3 ortak satın aldık. Daha sonra gelen talep üzerine binayı aynı okula kiraladık. Şirketin FETÖ ile bağlantılı olduğunu bilmiyorduk, tamamen kar amacıyla bu işe girdik. Yaptığımız ödemeler ve bana gelen kira ödemesi banka kayıtlarında mevcuttur' sözleriyle suçlamaları kabul etmedi.

Mahkeme Başkanından sanığa, 'Bu nasıl bir yatırım?' çıkışı

Kapatılan Körfez Dershanesinin bağlı olduğu Yavuz A.Ş'nin yüzde 20 hissedarı olan tutuklu sanık Bülent E. ise, örgütle hiçbir bağlantısının olmadığını ifade edince Mahkeme Başkanı Yıldırım'ın 'Yüzde 20 hissedarsın ve demek hiçbir bağlantın yok. Tertemizsiniz yani?' şeklindeki tepkisiyle karşılaştı. Yıldırım, tüm bağlantısının ticari olduğunu savunan sanığa; '14 yıl kar eden bir dershane çalıştırmışsın, hiç para almamışsın, yöneticileri ve öğretmenleri tanımıyorsun. Bu nasıl bir yatırım?' sözleriyle çıkıştı.

Kendi atadıkları müdürlerin ismini hatırlayamadı

Buna rağmen hakkındaki iddiaları kabul etmeyen Bülent E., ifadesinde şöyle devam etti: 'Yavuz A.Ş'ye kar amacıyla ortak oldum. Birileri kendisini kurtarmak için bana iftira attı. 6 kişi bu işe ortak idik. Dershanedeki işleri müdür bey ve muhasebeci idare ediyordu. Son 4-5 yıl Servet Bey diye birisi müdürlük yaptı, ondan öncekileri hatırlayamıyorum. Öğretmenleri de müdür beyin tavsiyesiyle işe aldık veya gönderdik. Masraflarımız çok olduğu için dershaneden para almadık. İşimi ve çevremi geliştirmek için NASİAD'a üye oldum. Ailemle iş ve tatil amacıyla yurt dışına çıktım. Darbe girişiminden sonra noter aracılığıyla Yavuz A.Ş. ve NASİAD'dan istifa ettim'

Mahkeme Başkanı Yıldırım, 4 gün sürmesi beklenen sanık ifadelerinin ardından son olarak avukat talepleri ve tanık beyanlarının dinleneceğini ve heyet olarak bir ara karar vereceklerini açıkladı. 'Silahlı terör örgütüne üye almak ve yöneticilik yapmak' suçlamasıyla yargılanan 110 sanık hakkında 7 yıl 6 aydan 15 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

Paralel yapı-03 Nisan (2017) 'Aydın Nazilli İşadamları Yapılanması 110 sanık' davası

(08 Temmuz 2017, 14:22)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=10862    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yargısı AYM'de Yargılanıyor

23.02.2021 10:57 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar ..
Tamamı 23.2.2021

Donanma Darbe davası

22.02.2021 14:07 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada, dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi. ..
Tamamı 22.2.2021

Şike Kumpası Davası Mütalaada

22.02.2021 13:24 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), 'Futbolda şike iddiasıyla yürüttüğü soruşturma'da kumpas kurduğu iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 87 sanığın yargılandığı davada dosya, mütalaasını hazırlaması..
Tamamı 22.2.2021

Balıkesir: Gülen'in Polislerine dava

22.02.2021 12:10 Balıkesir'de, polis okulunda Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'emniyet mahrem yapılanması'na yönelik biri tutuklu 13 zanlı hakkında hazırlanan iddianame mahkemece kabul edildi. İddianamede, örgütün Balıkesir Poli..
Tamamı 22.2.2021

ÖSYM Başkanı Ali Demir davası

22.02.2021 12:04 Ankara'da, eski Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Ali Demir'in 'Fetullah Gülen Terör Örgütü (FETÖ) üyeliği' ve 'zincirleme şekilde görevi kötüye' kullanma suçlamasıyla yargılandığı davaya devam edildi...
Tamamı 22.2.2021

Selam-Tevhid Kumpası davası

22.02.2021 11:59 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam-Tevhid' soruşturmasında kurduğu kumpasta usulsüz dinleme kararları vermekle suçlanan 55 eski hakim ve savcının Yargıtayda yargılanmas..
Tamamı 22.2.2021

Karlov Suikastı davası

22.02.2021 11:56 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in..
Tamamı 22.2.2021

Gülen'in Avrupa Casusları davası

22.02.2021 11:31 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) adına terör örgütleri Fetö/PKK/DHKP-C/MKP'ye yönelik soruşturma bilgilerinin rüşvetle Malatya Doğanşehir Adliyesindeki bilgisayarlardan UYAP'a girerek sızdırılmasına ilişkin ar..
Tamamı 22.2.2021

Fetö Casusu Altaylı'ya 42 Yıl Hapis

22.02.2021 11:09 Ankara'da, eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın da aralarında bulunduğu 3 sanığın 'Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'örgüte yardım' ve 'siyasi ve askeri casusluk' suçlarından açılan davaya ..
Tamamı 22.2.2021

K.Maraş: Darbe'de 6 Beraate İtiraz

22.02.2021 14:00 Kahramanmaraş'ta, Cumhuriyet Başsavcılığı FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin bu ilde yaşanan eylemlere yönelik davada haklarında beraat kararı verilen 18 sanıktan 6'sının cezalandırılmaları yönünde Gaziantep B..
Tamamı 22.2.2021

Adil Öksüz'ü Saklayanlar Yargılanıyor

22.02.2021 12:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden örgütün 'hava kuvvetleri imamı' firari Adil Öksüz'ün serbest bırakılmasının ardından İstanbul'da saklanmasına yard..
Tamamı 22.2.2021

Sızıntı Büyük: 233 Muvazzafa Gözaltı

03.02.2021 09:36 İzmir merkezli 60 il ve KKTC ile İstanbul merkezli 42 ilde Fetullah Gülen terör örgütünün (Fetö/PDY) TSK içindeki uzantılarına yönelik iki ayrı soruşturma kapsamında toplam 532 asker hakkında gözaltı kararı verildi. Bu..
Tamamı 3.2.2021

PKK/Fetö in Atatürk out: CHP şokta

03.02.2021 11:25 CHP'de sular durulmuyor. Son yıllarda Fetö ve PKK/HDP ile girilen ittifak, partiden Atatürk'ün giderek dışlanması gibi tavırlar CHP'de parçalanmalara yol açmaya başladı. 29 Ocak'ta yaşanan gelişmeye göre, CHP İzmir Mi..
Tamamı 3.2.2021

Habertürk-Fetö Bağlantısı Güçleniyor

02.02.2021 15:46 Habertürk ekranlarında yayınlanan 'Enine Boyuna' programında İsmail Saymaz'ın kendisi hakkında sarf ettiği ifadelere yanıt vermek için canlı yayına bağlanan gazeteci Hilal Kaplan, Habertürk'ü FETÖ ile ilişkilendirerek ..
Tamamı 2.2.2021

Rütbemi Gülen taktı elini öptüm

03.02.2021 14:05 Son haftalarda yurdun çeşitli illerinde Fetullah Gülen terör örgütüne (Fetö/PDY) gerçekleşen operasyonlarda çok sayıda gözaltı yaşandı. Yakalanan zanlılardan bir çoğu etkin pişmanlık kapsamında örgüt hakkında bildikler..
Tamamı 2.2.2021

Kavala'ya Şok: Beraatler Bozuldu

01.02.2021 13:29 İstanbul'da, Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesi, Gezi Parkı olaylarına ilişkin davada, Anadolu Kültür AŞ. Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kavala'nın da arasında bulunduğu 9 sanık hakkında verilen beraat kararlarını bo..
Tamamı 1.2.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
48.281.637