Tam
EskidenYeniye
 

Gülen'in 52 avukatına dava

Ankara'da, FETÖ elebaşı Gülen'in avukatlarının da arasında bulunduğu 52 avukat hakkında, Anayasa'yı ihlal, FETÖ üyesi ve yöneticisi olmak suçundan dava açıldı. Sanıklardan FETÖ elebaşı Gülen'in avukatı Nurullah Albayrak'ın 'Ankara avukatlarının imamı' olduğu belirtilen iddianamede, avukatların, özellikle 17-25 Aralık sürecinden sonra FETÖ/PDY kapsamında KPSS, polis dosyaları ve iş adamlarının gözaltına alınmasına ilişkin hukuki süreçleri takip etmekle görevlendirildikleri aktarıldı. Sanıklardan Murat Araç, Hukuk ve Hayat Derneğinde görev alan avukatların örgüte yönelik operasyonları önceden öğrendiklerini, cemaate yapılan operasyonların tamamında şüphelilere derneğin avukat sağladığını belirtti.

Önceki haber title=Sonraki haber

08.07.2017 13:09 Ankara'da FETÖ elebaşı Gülen'in avukatlarının da arasında bulunduğu 52 avukat hakkında, Anayasa'yı ihlal, FETÖ üyesi ve yöneticisi olmak suçundan dava açıldı.

5 Temmuz'daki gelişmeye göre, 52 sanık arasında yer alan Murat Araç'ın soruşturma aşamasında alınan ifadeleri, Ankara 22. Ağır Ceza Mahkemesine açılan davanın iddianamesinde yer aldı.

Buna göre 15 Ağustos 2016'da tutuklanan Araç, daha önce Ankara Emniyet Müdürlüğünde verdiği ifadede, 2001'de aynı davanın sanıklarından avukat Hayrettin Açıkgöz'ün daveti ile 'Fetullah Gülen cemaatinin sohbetlerine gitmeye başladığını', 'bu sohbetlere avukatlardan Adnan Şeker, Nurullah Albayrak, Melik Bayat'ın da katıldığını' anlattı.

Araç, 'abi' olarak tanımlanan kişilerin, sohbetler sırasında 'cemaat davaları' diye adlandırılan, kendilerinin takip ettiği davalar hakkında konuşmadıklarını ifade ederek 'Bu abiler başka zamanlarda benim büroma bizzat gelerek takip edilen davalar konusunda bilgi alırlardı. Telefon etmezlerdi.' bilgisini verdi.

Fetullah Gülen'in avukatı Nurullah Albayrak'ın yanı sıra Melik Bayat ve Hayrettin Açıkgöz ile 2008'de Hukuk ve Hayat Derneğini kurduklarını aktaran Araç, 'Dernek ilk kurulduğunda her kesimden üyelerden oluşmaktaydı. Sonradan bu dernekte cemaat aktif olmaya başladı. Dernek başkanının kim olacağına cemaat karar veriyordu. Cemaat kimi isterse o başkan oluyor, başkan da ona göre yönetim kurulunu oluşturuyordu.' beyanında bulundu.

'Operasyonlar önceden biliniyordu'

Sanıklardan Açıkgöz'ün 2015'te gönderdiği ByLock uzantısını, telefonuna kurarak 4-5 ay kullandığını, onu sildikten sonra Tango adlı programı kullanmaya başladığını anlatan Araç, şu bilgileri verdi:

'Bu program, herkesin kullandığı Tango programı değil. Simgesi aynı fakat içeriği ByLock'a benzer bir yazışma programıydı. Bu programı Açıkgöz telefonuma kurmuştu. Programların açılmasında karmaşık şifre kullanıyordum. ByLock ve Tango isimli programlar üzerinden yazılan mesajlar silindiğinde bir daha geri getirilemeyeceğini Açıkgöz, Albayrak ve Bayat söylüyorlardı. 'Bu gizlilik niye?' diye sorduğumda 'Bizim de telefonlarımız dinleniyordur. Bu sebeple bu programları kullanıyoruz.' demişlerdi.'

KPSS soruşturmasında ByLock üzerinden iletilen iki kişinin avukatlığını üstlendiğini belirten Araç, şöyle devam etti:

'KPSS operasyonları yapılmadan birkaç gün önce operasyon yapılacağı dernek sekretaryasından bana haber veriliyordu. Operasyon yapıldığında da yakalanan şahısların sorgusuna (avukat olarak) kimin gireceği dernek tarafından ayarlanarak bize liste gönderiliyordu. Ben ve diğer avukatlar emniyete gidiyorduk.'

Usulsüz telefon dinlemesine ilişkin operasyon düzenleneceğinin de dernek tarafından önceden bildirildiğini ifade eden Araç, şunları aktardı:

'Nurullah Albayrak, Hayrettin Açıkgöz ve sohbet grubu abisi diye belirttiğim Mahmut isimli kişiler, cemaate yapılacak operasyonları önceden haber aldıklarını, kimlerin alınacaklarını önceden bildiklerini söylüyorlardı. ByLock üzerinden bana dernek tarafından gönderilen mesajlardan da önceden haber alındığını biliyorum. Cemaate yapılan operasyonların tamamında şüphelilere avukat teminini Hukuk ve Hayat Derneği sağlıyordu.'

'Ferhat Sarıkaya'nın sigortasını iş adamı üstlendi'

Araç, 2008-2009'da Fatih Üniversitesinde hukuk müşaviri olan ve Nurullah Albayrak vasıtası ile tanıdığı O.K. adlı kişinin o dönemde meslekten ihraç edilen Cumhuriyet Savcısı Ferhat Sarıkaya'yı kendi ofisine getirdiğini bildirerek şunları kaydetti:

'O zaman Sarıkaya'yı tanımıyordum, O.K. tanıştırdı. Sarıkaya'nın meslekten ihraç edildiğini ve kendilerinin de Sarıkaya'ya sahip çıktıklarını söyledi. Çocuklarından birisinin tedavi gördüğünü, SSK kaydının yapılması gerektiğini söyleyerek benim ofisimde sigortalı göstermek istediler. Ben de çocuğunun durumuna acıdığım için kabul ettim ve benim ofisimde Sarıkaya'yı sigortalı çalışan olarak SSK kaydını yaptırdım. Yaklaşık bir yıldan biraz fazla benim iş yerimde sigortalı görüldü. O.K, 'Sarıkaya'nın sigorta parasını bir iş adamı üstlendi' dedi. O.K. bana parayı veriyor, ben de sigorta ücretini yatırıyordum. Sigorta parasını üstlenen iş adamının kim olduğunu bana söylemedi.'

ANKARA AVUKATLARININ İMAMI: GÜLEN'İN AVUKATI ALBAYRAK

Sanıklardan FETÖ elebaşı Gülen'in avukatı Albayrak'ın 'Ankara avukatlarının imamı' olduğu belirtilen iddianamede, avukatların, özellikle 17-25 Aralık sürecinden sonra FETÖ/PDY kapsamında KPSS, polis dosyaları ve iş adamlarının gözaltına alınmasına ilişkin hukuki süreçleri takip etmekle görevlendirildikleri aktarıldı.

İDDİANAME MÜŞTEKİLERİ VE ŞÜPHELİLER

Alaettin Yılmaz, Ersin Ortaç, Fahir Serdar İslam, Fatma Merve Akgül, Hakan Selami Atıl, Mehmet Akgeyik ve Mustafa Kumru 'müşteki' olarak yer aldığı iddianamenin şüphelileri şöyle:

'Abdulkadir Ceylani Özgül, Adem Tüysüz, Adnan Şeker, Ahmet Yazıcı, Ali Bezci, Ali Yıldız, Ali Fuat Babatan, Cemalettin Karadaş, Çağatay Sakaoğlu, Çağlayan Erginay, Devlet Deveci, Eren Babahanoğlu, Eyyup Can Candaş, Eyyüp Ağaoğulları, Fuat Yüksel, Furkan Şen, Hakan Yıldız, Hasan Hüseyin Tanrıverdi, Hasan Yavuz Seyidoğlu, Hasanbasri Aksoy, Hayrettin Açıkgöz, Hüseyin Mehan, İbrahim Löklüoğlu, İbrahim Temur, İsmail Uyar, İsmail Yeşilova, İsmail Yıldırım, Kadir Kocalar, Kerim Yurttaş, Mehmet Demir, Mehmet Derdiyok, Mehmet Deveci, Mehmet Kasap, Mehmet Sürer, Mehmet Rasim Kuseyri, Melik Bayat, Muhammed Enes Ayhan, Muhammet Ali Özdel, Muhammet Gökhan Kılıç, Murat Aktaş, Murat Araç, Mustafa Dokumacı, Mustafa Kocadağ, Mustafa Onur Aslay, Mücahit Kozan, Nurullah Albayrak, Ömer Karadeniz, Sait Şahan, Sedat Oğuz, Süleyman Sallı, Şaban Yağcı ve Talha Aksoy.'

DİĞER DETAYLAR

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in avukatlarının da arasında bulunduğu 52 avukat hakkında hazırlanan iddianamede, avukatların özellikle 2014-2016 yıllarında sözde cemaatle ilişkili ve hukuki yardımda bulundukları dernek, vakıf, sendika, şirket, kamu görevlisi, özel kişiler hakkında yapılması muhtemel veya başlanan adli, idari soruşturmaları önceden haber alarak, özellikle ByLock üzerinden adli ve idari mercilerin işlemlerini boşa çıkarmaya yönelik birbirlerine ve diğer örgüt üyelerine gayrimeşru tavsiye ve telkinde bulundukları belirlendi.

Ankara 22. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında çıkarılan kanun hükmünde kararname (KHK) ile kapatılan Hukuk ve Hayat Derneğinin yapısı irdelendi.

İddianamede, tüzüğüne göre amacı, 'Türk hukuk sisteminin geliştirilmesi ve evrensel ölçülere ulaştırılması için her türlü faaliyette bulunmak, mevcut hukuk düzeni içerisinde meydana gelen yasalara aykırı her türlü faaliyete karşı mücadele etmek, başarılı hukuk fakültesi öğrencilerine burs vererek onları teşvik etmek ve kaliteli hukukçuların yetişmesine katkıda bulunmak' gibi faaliyetler gösterilen Hukuk ve Hayat Derneğinin zaman içerisinde Ankara'da faaliyet gösteren FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne mensup ve sempatizan avukatları bir araya getirdiği belirtildi.

İddianameye göre, avukatlar, bu dernek üzerinden, hukuk fakültesinden mezun öğrencileri Ankara'da sözde cemaate ait evlere yerleştirerek, bakım ve iaşelerini üstlendi. Avukatlık stajı yapmak isteyenler, özellikle cemaat mensubu avukatların yanına yerleştirildi. Örgütün 4-5 kişilik sohbet gruplarına dahil edilen hakim-savcı adayları ile staj yapan avukatlara, bu toplantılarda, örgüte bağlılıklarını arttırmak ve örgütün talimatlarını yerine getirilmesini sağlamak amacıyla Gülen'in vaat ve talimatlarını içeren görüntüler izletildi.

Örgüte bağlılığı ve hizmeti konusunda başarı gösteren avukatlar, ev sorumlusu abi, imamlığa yükseltildi, örgüt yöneticilerinin tavsiyesi ve organizasyonu ile FETÖ/PDY'nin mali durumu iyi kişi şirket ve kurumlarının avukatlık görevini yapmaları sağlandı, bu şekilde avukatlığa yeni başlayan örgüt üyelerinin mali durumlarının iyileştirilmesi amaçlandı.

Örgüt üyesi avukatlardan 2009-2016 yıllarında değişik miktarlarda himmet olarak toplanan paralar, derneğin resmi hesaplarına yansıtılmadan örgüt yöneticilerinden toplandı ve buradan örgüte aktarıldı.

Avukatlar, yine dernek adı altında, devletin özellikle paralel yapılanmayı tasfiye etmek amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet içinde yoğun mücadele yürüttüğü 2014-2016 dönemindeki faaliyetleri ile ÖSYM tarafından yapılan KPSS, YGS, LYS gibi sınavlardaki usulsüzlüklerle ilgili yürüttüğü idari işlemlerin, evrensel hukuk kurallarına ve insan haklarına aykırı olduğu algısı oluşturmaya yönelik basın açıklamaları yaptı.

Avukatlar, bu konularda organize şekilde sosyal medya paylaşımları, adli ve idari işlemleri yapan görevliler üzerine baskı oluşturma amaçlı şikayetlerin yapılması, basın ve kamuoyu önünde küçük düşürme, itibarsızlaştırma gibi eylemlerle terörle mücadeleyi akamete uğratma, engelleme, geciktirme ve meşru hükümetin düşürülmesi, iş yapamaz hale getirilmeye çalışılması şeklinde eylemler yürüttü.

Avukatların bu eylemlerini, ABD'de yaşayan örgüt elebaşı Fetullah Gülen'den talimat alarak gerçekleştirdiği tespit edildi.

Gönüllü olarak görev aldılar

Örgüt üyeleri hakkında 2010-2016 sürecindeki eylemlere ilişkin Türkiye genelinde ve Ankara'da yürütülen soruşturmalarda, örgütsel birliktelik kapsamında örgüt yönetici ve üyesi avukatların gönüllü ve talimatlı olarak görev aldıkları da belirlendi.

Bu kapsamda avukatların, terör örgütü elebaşı Gülen'in 25 Aralık 2013 tarihli çağrısı üzerine Bank Asya'ya para yatırdıkları, ByLock kullanıcısı oldukları da belirtilen iddianamede, 'FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü'nün eylemlerinin, soruşturmalarda deşifre edilmesinin engellenmeye çalışılması, örgüt yöneticileri tarafından belirlenen strateji doğrultusunda savunmaya yönelik tüm talep ve beyanların soruşturmaları engellemeye, geciktirmeye, soruşturmada görev alan adli kolluk ve yargı mensupları üzerinden baskı oluşturmaya yönelik olması, şüphelilerin organize bir şekilde hareket etmeleri ve örgüt tarafından yönlendirilmeleri nedeniyle eylemlerinin iddia ve savunma dokunulmazlığı sınırları içinde değerlendirilemeyeceği' tespiti yapıldı.

Avukatların, özellikle 2014-2016 yıllarında sözde cemaatle ilişkili ve hukuki yardımda bulundukları dernek, vakıf, sendika, şirket, kamu görevlisi ve özel kişilerin haklarında yapılması muhtemel ve başlanan adli ve idari soruşturmaları önceden haber alarak, özellikle ByLock üzerinden adli ve idari mercilerin işlemlerini boşa çıkarmaya yönelik birbirlerine ve diğer örgüt üyelerine gayrimeşru tavsiye ve telkinde bulundukları ortaya çıktı.

Bu kapsamda, defter ve belgelerin yok edilmesi, nakitlerin tasfiyesi, gerekirse yönetim değişikliği yapılması, banka hesaplarında para bulundurulmaması, sözde cemaate ait kayıtların güvenli yerlere taşınması, iletişim araçları ile irtibat kurarken dikkatli olunması, dernek, vakıf, sendika ve şirketlerin örgütle ilişkisi olmayan güvenilir kişilere devrinin sağlanması, adli ve idari işlem yapılan görevlilerin şikayet edilmesi, sosyal medya hesapları üzerinden cemaat lehine, adli ve idari kurumlar aleyhine karalama kampanyaları yapılması gibi faaliyetler yürütüldü.

Avukatlardan, Abdulkadir Ceylani Özgül, Adnan Şeker, Ali Yıldız, Ali Fuat Babatan, Hayrettin Açıkgöz, Mehmet Derdiyok, Mehmet Kasap, Mehmet Rasim Kuseyri, Melik Bayat, Nurullah Albayrak, Hasan Basri Aksoy, Mustafa Kocadağ'ın örgütün karar mekanizması içinde yer almaları, haklarındaki iddia ve delillerin yoğunluğu, mal varlıkları, görev aldıkları dernek ve vakıflardaki konumları, özellikle ByLock içeriklerinden diğer örgüt üyelerine 2008-2016 yıllarında talimat veren yönetici konumunda oldukları belirlendi.

Gülen'in avukatlarından Nurullah Albayrak'ın, FETÖ'ye maddi destek sağlamak amacıyla sözde dini cemaate yardım bahanesiyle dini duyguları istismar da ederek, bir kısım adli ve idari dava sahiplerinden, birçok kez kişisel ilişkilerini kullanarak davaların lehe sonuçlandırılacağı vaadiyle maddi menfaat temin ettiği de tespit edildi.

Paralel yapı-04 Ağustos (2016) 'Ankara 52 sanık Avukat Yapılanması' davası

(08 Temmuz 2017, 13:09)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=10865    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kozmik Oda Kumpasına 28 Hapis

18.10.2020 13:29 Ankara'da, eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a yönelik suikast iddialarıyla başlatılan ve Ankara Seferberlik Bölge Başkanlığı'nın (ÖHD) 'Kozmik Odaları'nda günlerce süren aramalarla devam eden soruşturmada görev al..
Tamamı 18.10.2020

Kaset Kumpası'nda Mütalaaya Geçildi

18.10.2020 13:42 Ankara'da, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile eski MHP'li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin yayınlanmasıyla ilgili Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu..
Tamamı 18.10.2020

Ergenekon Hakimine 10 Yıl Hapis

18.10.2020 17:45 İstanbul'da, Ergenekon davasının hakimlerinden olan ve FETÖ üyesi olduğu iddiasıyla yargılanan Hüsnü Çalmuk'un davasında karar açıklandı. Mahkeme sanık Çalmuk'un 10 yıl hapisle cezalandırılmasına karar verdi. 16 Ekim'..
Tamamı 18.10.2020

Can Dündar'a 35 Yıl Hapis Talebi

18.10.2020 15:53 İstanbul'da, MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin davada cumhuriyet savcısı, firari sanık eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar hakkında 'siyasal veya askeri casusluk' ile 'terör örgütüne yardım et..
Tamamı 18.10.2020

General Yeniden Yargılanacak

18.10.2020 16:22 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) Eğitim ve Doktrin Komutanlığı (EDOK) Muhabere ve Muharebe Eğitim Destek Komutanı olan eski korgeneral Metin İyidi..
Tamamı 18.10.2020

FETÖ-PKK/YPG Bağı Diskten Çıktı

18.10.2020 18:00 Balıkesir'de, Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, 2010-2014 yılları arasında Balıkesir Polis Okulu öğrencilerine mahrem imamlık yaptığı tespit edilen Muhammet E.'nin bilgisayarından PKK, YPG ile örgütün kadı..
Tamamı 18.10.2020

Selam-Tevhid Kumpasında Mütalaa

18.10.2020 15:23 İstanbul'da, 'Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de yer aldığı..
Tamamı 18.10.2020

Büyükelçi Karlov Suikastı davası

18.10.2020 12:37 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'i..
Tamamı 18.10.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

18.10.2020 12:32 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 30 E..
Tamamı 18.10.2020

Adana MİT Tırları davası

18.10.2020 12:26 Adana ve Hatay'da, MİT tırlarının durdurulmasını organize ettikleri belirtilen FETÖ/PDY'nin 11 'sivil imamı' ile eski bir tuğgeneralin de aralarında bulunduğu 50 sanığın yargılanmasına devam edildi. 29 Eylül'de Adana ..
Tamamı 18.10.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

18.10.2020 14:10 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılanmasına devam edildi. 05.10.2020 GÜ..
Tamamı 18.10.2020

Ankara 7 sanıklı Darbe davası

18.10.2020 16:19 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Lojistik Başkanı olarak görev yapan eski korgeneral Yıldırım Güvenç'in de aralarında bulunduğu 7 sanığın yargıl..
Tamamı 18.10.2020

ABD Görevlisi Cantürk davası

18.10.2020 14:45 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'nda güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi Sevim ve kızı Kevser İrem Cantürk ile birlikte 'Silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan yargılandığı dava, sanık ..
Tamamı 18.10.2020

Fetö Yüksek Yargısı: Cezalar Onandı

18.10.2020 16:46 Ankara'da, Yargıtay Ceza Genel Kurulu 'Amirallere Suikast ve Balyoz' soruşturmalarının savcısı eski Yargıtay üyesi Süleyman Pehlivan'ın da aralarında bulunduğu 6 eski yüksek yargıcın Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyel..
Tamamı 18.10.2020

Fetö Yöneticilerine 109 Yıl Hapis

18.10.2020 17:50 Adana, Ankara, Gaziantep, İzmir ve Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan bazı davalarda 15 sanığa toplam 109 yıl hapis c..
Tamamı 18.10.2020

Tuskon Davası: Zenginer'lere Hapis

18.10.2020 17:27 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) işadamları yapılanması olan TUSKON davasından dosyaları ayrılan Salih Zenginer, Mustafa Zenginer ve Mehmet Zenginer'in yargılandığı dava sona erdi. 16 Ekim'de, İstanbul ..
Tamamı 18.10.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
46.163.111