Tam
EskidenYeniye
 

Darbede Doğan Medya İşgali davası

Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında, Hürriyet, Kanal D ve CNN Türk'ün bulunduğu Doğan Medya Center'in darbeci askerler tarafından basılmasına ilişkin 19 sanığın üçer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 15'er yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına başlandı.

Önceki haber title=Sonraki haber

22.07.2017 15:04 Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında, Hürriyet, Kanal D ve CNN Türk'ün bulunduğu Doğan Medya Center'in darbeci askerler tarafından basılmasına ilişkin 19 sanığın üçer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 15'er yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına başlandı.

17.07.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Doğan Medya Center'ın işgal edilip yayınının kesilmesi ve çıkan olaylarda 1 vatandaşın şehit edilmesine ilişkin bugün görülen davaya, 3'ü tutuklu olmak üzere toplam 17 sanık katıldı.

İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanıklar eski yüzbaşılar Erdal Şeker, Süleyman Ahmet Kaya, Mehmet Akif Aslan ile 14 tutuksuz sanık katıldı. Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Murat Yetkin, CNN Türk Genel Müdürü Erdoğan Aktaş ve Kanal D Haber Yayın Yönetmeni Süleyman Sarılar da "müşteki" sıfatıyla duruşmada hazır bulundu. Duruşma, kimlik tespitlerinin ardından iddianamenin özeti okundu.

Mahkeme başkanı, bazı müşteki yakınlarının Türk bayrakları ile geldiklerini söyleyerek "Türk bayrağı başımızın tacı. Ancak protesto amaçlı bu şekilde bulunmasını istemiyoruz. Bu salonda sabırla yargılamamızı yapacağız" uyarısında bulundu.

Mahkeme Başkanı Abdurrahman Orkun Dağ, tüm tutuklu sanıklara evrakların gönderildiğini, imzaların mevcut olduğunu söyledi.

Çok sayfalı iddianameleri cd formatında yolladıklarını, sanıkların cezaevinde iddianameleri okuduklarını aktaran Dağ, "Bu davada iddianamelerin gönderimleri sağlanmıştır. Ancak gerektiği şekilde iddianamelerin sanıklara ulaştırılmaması yönündeki iddia doğru ise bu ortamı sağlamayan cezaevindeki kişiler hakkında mahkememizce işlem başlatılacaktır. Kişisel olarak verilmemesi söz konusu değildir, biz insanlar aralarında ayırım yapmıyoruz, cezaevi de böyle bir hakka sahip değildir. Yaklaşık 3 aydır bu mahkemede yargılama yapıyoruz, böyle bir şey ile karşılaşmadık. Tutuklu sanıklara iddianamenin tebliğ edildiğine dair belge var, yazı buradadır. Sanıklar bize bildirim yapılmıyor diye talepte bulunsaydı, biz gereğini yapardık. Tutuksuz sanıklar yönünden savunmalara devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

"Mühimmat vereceksin, öldürülmek mi istiyorsun"

Bu doğrultuda savunmasına başlayan tutuksuz sanık astsubay Muhammed Çınar, 15 Temmuz darbe girişimi esnasında 1. Ordu Komutanlığı Acil Müdahale Mangası'nda mühimmat dağıtılan doldur boşalt istasyonunda nöbetçi astsubay olduğunu kaydetti.

Akşam saatlerinde daha önce kışla içinde görmediği rütbeli askerlerin kendisinden mühimmat istediğini söyleyen Çınar, "Olay gecesi daha önce görmediğim bir yüzbaşı, bana silahın dibiyle vurarak 'Mühimmat vereceksin, öldürülmek mi istiyorsun. Mühimmat vermezsen seni öldürürüm' diyerek kapıyı açmaya zorladı." dedi.

Mahkeme Başkanı Dağ'ın, "Bu kişi kimdi?" sorusu üzerine sanık Çınar, sanık sandalyesinde oturan yüzbaşı Süleyman Ahmet Kaya'yı teşhis etti. Duruşma salonundaki müşteki yakınları eski yüzbaşı Kaya'ya tepki gösterdi.

"Aslanlarım, koçlarım mühimmat alın" emri

Sanık Kaya'nın, kendisini sürekli silahla tehdit ettiğini belirten Çınar, savunmasına şöyle devam etti:

" Üzerinde askeri kıyafet olan bir kişi, komutanım dememe rağmen bana silahla vuruyordu. Daha sonra 10-12 asker geldi, onlara 'Aslanlarım koçlarım mühimmat alın' diyordu. Ben yine dışarı çıkarmaya çalıştım. Dışarı attılar beni, ittirdiler. Çantaya mühimmatları koyup minibüse gittiler. Bütün mühimmatların tutanağını tuttum. Sayılarını aldım, beklemeye başladım. Görevli olan orada rütbeli birine ulaşmaya çalıştım. Daha sonra soyadını hatırlayamadığım Nurullah isminde kurmay binbaşı da mühimmat istedi. Ben de veremeyeceğimi, nöbetçi amirin emri olması lazım deyince. 'Nöbetçi amir benim, bana vereceksin' deyip silahı alıp nizamiye bölgesine gitti."

Mahkeme heyeti verdiği celse arası kararda, Başbakanlık, Milli Savunma Bakanlığı, TBMM, Doğan Medya temsilcileri, Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Murat Yetkin, Kanal D Haber Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Sarılar ile CNN Türk Genel Müdürü Erdoğan Aktaş ve şehit Vedat Bağcerci'nin yakınlarının vekilleri aracılığıyla yaptıkları müdahillik talebini kabul etti.

Savunma yapan tutuksuz sanık astsubay Muhammet Orhan Kaya da bölük komutanının kendisinden askerleri toplamasını istediğini, emir doğrultusunda askerleri topladığını belirtti.

FETÖ'ye ait hiçbir kuruluşla ilgisinin olmadığını kaydeden Kaya, "Vatanımı korumak için yemin ettim. Üstüm gelmiş, emir vermiştir. Askerlerin, ne maksatla götürüldüklerini bilmiyorum. Piste götürüldüklerini tahmin ettim. Kimseyi içeri alan ben değilim. Bu kişileri tanımıyorum. Benim için hain FETÖ/PDY içinde gösterilmek bile cezadır." dedi. da bölük komutanının kendisinden askerleri toplamasını istediğini, emir doğrultusunda askerleri topladığını belirtti.

FETÖ'ye ait hiçbir kuruluşla ilgisinin olmadığını kaydeden Kaya, "Vatanımı korumak için yemin ettim. Üstüm gelmiş, emir vermiştir. Askerlerin, ne maksatla götürüldüklerini bilmiyorum. Piste götürüldüklerini tahmin ettim. Kimseyi içeri alan ben değilim. Bu kişileri tanımıyorum. Benim için hain FETÖ/PDY içinde gösterilmek bile cezadır." dedi.

Daha sonra sanık Mehmet Akif Aslan'a söz verildi. Sanık Aslan, kendisine iddianamenin verilmediğini ileri sürerek savunmasını bir dahaki celse yapacağını belirtti. Diğer sanıklar da aynı şekilde beyanda bulununca Mahkeme başkanı, "Hiç böyle bir şikayetle karşılaşmadım. Elimizdeki belgelere göre gönderilmemiş bir iddianame yok" dedi. Bunun üzerine söz alan sanık avukatları da "Her cezaevinin bir yoğurt yiyişi var. Bazı cezaevi müdürü vermemiş olabilir" diye konuştu.

Daha sonra şikayetçi avukatlarından Köksal Bayraktar söz alarak "Sanık savunmaları alınmayacaksa müvekkillerimin her an yayın yapmaları nedeniyle beyanlarının alınmasını talep ediyorum" dedi. Mahkeme Başkanı, "Sanıkların iddiası önemli. Bu nedenle duruşmaya ara verip kararımızı bildireceğiz" dedi.

Duruşmada tutuksuz sanık er Burak Altıntaş savunmasında, olay günü kışladan helikopterlerle Hürriyet binasının önüne getirildiklerini söyledi. Kendilerine "Binayı boşaltıp emniyete alacağız" dediklerini söyleyen Altıntaş, binaya geldiklerinde yüzbaşı Süleyman Ateş Kaya'nın "Kapıları açın" diyerek ateş etmeye başladığını ifade etti.

Binanın önünde oldukları sırada bina dışındaki vatandaşların kendilerine küfür etmeye başladıklarını anlatan Altıntaş, "Yüzbaşı Süleyman Ateş Kaya da önce küfür edip sonra bu dışarıdaki kişilere G3 ile ateş etmeye başladı. Bize de 'Ateş edin, vurun' dedi. Biz korkuyorduk. Daha sonra bina içine girdik, Sülayman Kaya askerleri yerleştirdi. 'Katları kontrol edin, hiç insan kalmasın' dedi. Zaten fazla insan yoktu yukarıda. Bina boş gibiydi. Daha sonra geliyorlar demeye kalmadan binanın içinde kayboldu. Nereye gitti bilmiyorum. Biz içeri girişte kaldık. Binanın telefonundan 155'i aradık. 5 veya 6 askerdik. Gaz ve gözyaşartıcı bomba atılmaya başlandı. Sonra bir polis amiri bizi gördü. 'Gelin' dediler, sigara verdiler, gözümüze limon sürdüler. Bize anlattılar, ülke karıştı diye" diye konuştu.

Mahkeme Başkanı'nın "Erlerden ateş eden oldu mu?" sorusuna sanık Altıntaş, "Bilmiyorum. Kendimi yere attım" dedi. Tam binanın önüne geldiklerinde yüzbaşı Süleyman Ateş Kaya'nın 'Kapıyı açın' demesi üzerine güvenlik amirinin kapının kurşun geçirmez cam olduğunu belirterek "Açılmaz, yapmayın çocuklara zarar gelir" dediğini de belirtti. Mahkeme Başkanı'nın sorusu üzerine sanık Altıntaş, "Helikopterden inmeden önce yüzbaşı Süleyman, 'Yanlış yapanı vurun emri' verdi. İçeride de 'Yaklaşan olduğunda ateş edin. Siz Türk askerisiniz dokunulmazlığınız var' dedi" şeklinde cevap verdi.

Tutuksuz sanık er Harun Darı ise "Spor salonu görevlisiyim. Mühimmat alınması söylendi. Sonra heliopter pistine götürdüler, biz ordu komutanını koruyacağımızı sandık. Binaya gideceğimiz söylendi. Komutana sorduk, 'CNN Türk binasına gidiyoruz, oranın güvenliğini sağlayacağız' dedi. Binaya geldiğimizde yüzbaşı Süleyman, piyade tüfeğiyle ateş etti. Güvenlik amiri geldi, 'Ne yapıyorsunuz' deyince Süleyman Ateş Kaya, 'Kapıyı açın' dedi. Güvenlik amiri 'anahtar yok. Binaya ateş ederseniz kurşun geçirmez, zarar görürsünüz' dedi. Sonra anahtarları bulup açtı. İçeri girdik, ama ne yapacağımızı bilmiyorduk. İçerideki görevlilerin elleri ensesindeydi. İnsanların bize karşı suç işleyecek bir durumu yoktu. Bazı kişilere binayı boşaltmalarını söyledim. Herkes zemin kata indi. Sonra binada ışıklar kesildi. Daha sonra yüzbaşı bizi Kanal D binasına götürdü. Bize çatışacak mühimmat var dedi. Sonra tekrar Hürriyet binasına gittik. Komutanım buraya geliş amacımız ne dedim. Polis geliyor ne yapacağız dedim. Ateş edin dedi. Biz ateş etmedik. Biz ateş etmeyince yola ve halka ateş etti. Bunun üzerine halktan biri 'Biz de askerlik yaptık' dedi küfür etti. Süleyman Ateş Kaya yere diz çöküp nişan aldı. 'Ne yapıyorsunuz' dedim. Ateş etmedi" şeklinde konuştu. Sanık Darı, şikayetçi avukatının sorusu üzerine "Ateş etmedim. Darbe olduğunu da düşünmedik. Binayı boşaltın dediğimizde, bir beyefendi 'Siz ne yapıyorsunuz? Böyle bir emir yoktur. Siz yanlış yapıyorsunuz' dedi. Yüzbaşı Süleyman Ateş Kaya da 'Sana mı soracağım emri' dedi. Buna şahit oldum" dedi.

Tutuksuz sanık er Abdullah Akar da CNN Türk binasına iner inmez, yüzbaşı Süleyman Ateş Kaya'nın havaya ateş ettiğini, çoğu insanın kaçtığını, kapılar açıldıktan sonra ikiye ayrılarak yüzbaşı Süleyman ile birlikte Hürriyet binasına girdiklerini, daha sonra herkese tek tek "Ablacığım, ağabeyciğim dışarı çıkın" dediklerini söyledi. akar, kötü niyetli olsaydım, orada temizlikçi olan ablayla konuşmazdım. Bana memleketimi sordular. Sonra yüzbaşı, herkesi dışarı çıkarmamızı söyledi. Herkesi dışarı çıkardık. Bir süre siper aldık. Yüzbaşı halka ateş etti. Dışarıdan 'Nasıl askersin, hain' diye bağırdı. Yüzbaşı, 'Ben Güneydoğu'da ne analar babalar gördüm, karşılığı bu mu" dedi, ateş etti. Polisler bize ateş ediyordu" diye konuştu. Olaylar sırasında 3 el havaya ateş ettiğini söyleyen Akar, amacının kendini korumak olduğunu belirtti.

Duruşma sanıkların ifadesi alınması için yarına ertelendi.

18.07.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde Bağcılar'daki Doğan Medya Center'ın işgal edilip yayınının kesilmesi ve çıkan olaylarda bir kişinin şehit edilmesine ilişkin 3'ü tutuklu, 19 sanığın yargılandıkları davanın ikinci duruşması tutuklu sanıkların savunmaları için ek süre istemeleri nedeniyle, 7-8-9 Ağustos'a ertelendi.

İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanıklar eski yüzbaşılar Erdal Şeker, Süleyman Ahmet Kaya ve Mehmet Akif Aslan ile taraf avukatları katıldı. Mahkeme Başkanı Abdurrahman Orkun Dağ, iddianamelerin eline ulaşmadığını iddia eden tutuklu 3 sanığa savunmaları için süre isteyip istemediklerini sordu. Tutuklu sanıklar, savunmaları için süre talep etti.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların savunmalarını yapmadan müştekileri dinlemenin yargılamaya bir katkı yapmayacağı kanaatine vardıklarını belirterek duruşmayı 7-8-9 Ağustos'a erteledi.

Heyet, tutuklu sanıklar eski yüzbaşılar Erdal Şeker, Süleyman Ahmet Kaya ve Mehmet Akif Aslan'ın savunmalarının alınmamış olması, mevcut delil durumu ve üzerine atılı suçları dikkate alarak tutukluluk halinin devamına karar verdi.

İDDİANAME

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, sanıkların "Cebir ve şiddet kullanarak, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs", "Cebir ve şiddet kullanarak TBMM'yi ortadan kaldırmaya veya TBMM'nin görevlerini kısmen veya tamamen yapmasını engellemeye teşebbüs", "Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs" suçlarından 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet ve "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 7,5'er yıldan 15'er yıla kadar hapisle cezalandırılmaları istenmişti.

İddianamede, sanık Süleyman Ahmet Kaya'nın, Vedat Barceğci'nin ölümü nedeniyle "kasten öldürme" suçundan müebbet ile "silahla tehdit", 9 kez uygulanmak üzere "kasten öldürmeye teşebbüs", "basın ve yayın organının yayınının hukuka aykırı şekilde engellenmesi" suçlarından 125 yıldan 215 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istenirken, sanık Mehmet Akif Aslan'ın "silahla tehdit", iki kez uygulanmak üzere "kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından 12 yıldan 39 yıla kadar, sanık Erdal Şeker'in "silahla tehdit" ve "basın ve yayın organının yayınının hukuka aykırı şekilde engellenmesi" suçlarından 4 yıldan 12,5 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edilmişti.

Paralel yapı-15 Temmuz (2016)-16 Mart (2017) 'İstanbul 19 sanık Darbe Yap./CNN Türk İşgali' davası

(22 Temmuz 2017, 15:04)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=10913    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

ABD Görevlisi Cantürk davası

25.07.2020 11:46 İstanbul'da, ABD Başkonsolosluğu'nun güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütüne üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. Mütalaasını açıklayan savcı Cantü..
Tamamı 25.7.2020

Welt Muhabiri Yücel'e Hapis

25.07.2020 13:03 İstanbul'da, Alman Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel'in 'terör örgütü propagandası yapmak' ile 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek' suçlarından yargılandığı dava karara bağlandı. 16 Temmuz'da İstanbul 32. Ağır ..
Tamamı 25.7.2020

FETÖ kılcallarına inen yol: Ankesör

25.07.2020 14:21 FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin ardından prensip edindiği gizlilik ilkesi, gözaltına alınan bir mahrem askerin itiraflarıyla başlanan "ankesör" operasyonlarıyla açığa çıkarıldı. 14 Temmuz'da basına yans..
Tamamı 25.7.2020

Futbolda Şike davası

25.07.2020 12:12 İstanbul'da, Yargıtay 5. Ceza Dairesinin, aralarında eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, eski Fenerbahçe yöneticisi Şekip Mosturoğlu'nun da aralarında bulunduğu 36 sanık hak..
Tamamı 25.7.2020

Jandarma: Darbeye 121 Müebbet

04.07.2020 13:29 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 245 sanıklı dava sona erdi. 86 kişi 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' suçundan ağırla..
Tamamı 4.7.2020

CHP'li Oğuz'a Fetö'den Hapis

04.07.2020 14:53 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'un yargılandığı dava sona erdi. 19.06.2020 GÜNKÜ DURUŞ..
Tamamı 4.7.2020

Balıkesir: Darbeye 1 Müebbet

04.07.2020 14:05 Balıkesir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili eski Bandırma 6. Ana Jet Üssü Komutanı hava pilot tuğgeneral Mustafa Rüştü Çelenk'in de yargılandığı dava sona erdi. 1 Temmuz'da Balı..
Tamamı 4.7.2020

Büyükada davasında 3 Hapis

04.07.2020 14:21 İstanbul'da, Büyükada'da 5 Temmuz 2017 tarihinde yaptıkları toplantıya ilişkin insan hakları örgütlerinin temsilcisi 11 sanığın 'Silahlı terör örgütüne üye olma' ve 'Silahlı terör örgütüne yardım etme' suçlarından yarg..
Tamamı 4.7.2020

Yargıtay İyidil'in Beraatini Bozdu

04.07.2020 16:24 Ankara'da, Yargıtay 16. Ceza Dairesi, İyidil ile ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan eski tümgeneral Hamza Koçyiğit, eski tuğgeneral Lütfi İhsan Yanıkoğlu, beraat eden sanıklar eski korgeneral Abdullah B..
Tamamı 4.7.2020

Kastamonu: Müebbet Onandı

04.07.2020 15:42 Kastamonu'da, 15 Temmuz darbe girişiminde sözde 'yurtta sulh konseyi' atama listesinde Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Başkanı ve İçişleri Bakanlığı Müsteşarı olarak görevlendirilen eski Kastamonu Jandarma Bölge ..
Tamamı 4.7.2020

Şırnak: Müebbet Gerekçesi

04.07.2020 15:36 Şırnak'ta, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili Adana'da görülen davada ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırılan eski Çakırsöğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı Harekat ve Eğitim Şube Müdürü binbaşı Hasan Bilgin'in ör..
Tamamı 4.7.2020

Mersin: Müebbetler Onandı

04.07.2020 15:20 Mersin'de, 15 Temmuz'daki darbe girişimi katıldıkları suçlamasıyla yargılanan eski Akdeniz Bölge Komutanı Nejat Atilla Demirhan ve 4 sanığa verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezaları Yargıtay 16'ncı Ceza Dairesi'nc..
Tamamı 4.7.2020

Futbolda Şike Kumpası davası

04.07.2020 14:37 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 'Futbolda şike soruşturması'nda kumpas iddialarına ilişkin haklarında dava açılan 4'ü tutuklu 107 sanığın yargılanmasına devam edildi. 01.07.2020 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞA..
Tamamı 4.7.2020

7 Şubat MİT Kumpası davası

04.07.2020 14:26 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türkiye Cumhuriyeti Hükümetine karşı açıktan giriştiği ilk operasyon olarak tanımlanan ve MİT Başkanı Hakan Fidan'ın da aralarında bulunduğu bazı kamu görevlilerinin ifad..
Tamamı 4.7.2020

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
44.819.208