Aile Meclisi’nden 14/15 Temmuz’da Dua ve Basın açıklaması
Tam
EskidenYeniye
 

Siirt 320 sanıklı Darbe davası

Siirt'te Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın darbe girişimine katıldıkları gerekçesiyle, dönemin 3'üncü Komando Tugay Komutanı Ahmet Şimşek'in de aralarında bulunduğu 110'u tutuklu 320 askerin yargılanması başladı.

Önceki haber title=Sonraki haber

29.07.2017 18:19 Siirt'te Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın darbe girişimine katıldıkları gerekçesiyle, dönemin 3'üncü Komando Tugay Komutanı Ahmet Şimşek'in de aralarında bulunduğu 110'u tutuklu 320 askerin yargılanması başladı.

24.07.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Sabah saat 07.00 sularında, Siirt E-Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndan cezaevi araçlarıyla adliyeye getirilen tutuklu sanıklar, yoğun bir güvenlik önlemi eşliğinde Siirt Üniversitesi merkez kampüsü rektörlük binası konferans merkezinin duruşma salonu olarak dizayn edilen binaya getirildi. İç ve dış kapının kilitli olması nedeniyle bir müddet kapının açılmaması üzerine polis ekipleri dış kapının kilidini büyük bir taş parçasıyla kırdı.

'İdam isteriz tepkisi'

Yoğun güvenlik önlemleri alınırken, araçların geçiş güzergahları trafiğe kapatıldı. Duruşma alanına giren asker yakınları arama koridorundan geçirilerek kendilerine dışarıda ayrılan bölümlere getirildi. Dışarıda toplanan bir grup idam sehpası kurarak darbeci askerler aleyhine 'idam isteriz' diye bağırdı. Asker ailelerin bulunduğu alana gelen bazı göstericiler, darbeci ailelere laf atınca asker ailesi ile göstericiler arasında sözlü tartışma yaşandı. Polis ekiplerinin araya girmesiyle gerginlikte sonlandırıldı.

Davanın bugün görülen ilk celsesine 110 tutuklu sanık ve 1 tutuksuz sanık katıldı. Sabahın erken saatlerinden itibaren geniş güvenlik önlemleri altında duruşmaya getirilen askerler, sanıklar için ayrılan özel bölmeye alındı. Duruşmada ilk olarak sanıkların kimlik tespitleri yapıldı. Kimlik tespitlerinin ardından bugün toplam 21 sanığın savunması alındı. Duruşma için Siirt Üniversitesi merkez yerleşkesinde kurulan özel salonda yapılan yargılamaya, başbakanlık adına Avukat Burcu Çağlayan, eski Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz adına ise Avukat Murat Bülbül katıldı. Duruşmada ifadeleri alınan 21 sanığın tümü, 15 Temmuz gecesi meskun mahalde yapılacak terör operasyonu için hazırlık talimatı aldıklarını, ancak Tugay Komutanlığı'ndan Siirt Valiliği'ne gönderildiklerini söyledi. Darbe girişiminden haberleri olmadığını belirten sanıklar, Tugay Komutanlığı'ndan terör operasyonu için çıktıklarını ifade etti.

15 Temmuz gecesi Eruh ilçesinden Siirt'e meskun mahal operasyonu bahanesiyle getirildiklerini söyleyen bazı sanıklar, 'Saat 20.30 sıralarında Eruh'tan terör operasyonu olduğu söylenerek, yola çıkarıldık. Siirt 3'üncü Komando Tugayı'na geldiğimizde istirahate çekildik. Daha sonra gelen emirde Doğu Kışla'ya gidileceği emredildi. Daha sonra araçlara binip hareket ettik. Ancak Valilik önüne getirildik. İkinci bir emre kadar araçlardan indirilmedik. Biz indikten sonra koridor açılmıştı.Oradan valilik bölümüne girdik. Oradaki polisler bize su ikram etti. Art niyetli olsaydık silahlarımızı duvara dayayıp su içmezdik. Daha sonra Vali çıkıp halka hitap etti. Daha sonra tekrar kışlaya döndük.' dedi.

Duruşmaya yarın devam edilmek üzere ara verildi.

25.07.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Siirt Valiliği'nin, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında işgal edilmesi girişimine ilişkin haklarında dava açılan 110'u tutuklu 320 askerin yargılamasına Siirt 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. İfadesi alınan tutuklu sanıklardan Uzman Onbaşı Erdi Demir, toplananların bir an önce dağıtılmasını isteyen Yarbay İsmet Çehreli'nin, yoksa herkesin tutuklanacağı talimatını verdiğini söyledi.

Siirt Valiliği'nin, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında işgal edilmesi girişimine ilişkin haklarında dava açılan 110'u tutuklu 320 askerin yargılamasına Siirt 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. Davanın bugün görülen 2'nci celsesinde 18 tutuklu sanığın daha ifadesi alındı. Tutuklu sanıklardan Erdi Demir 15 Temmuz gecesi Siirt Valiliği'ne geldikten sonra yaşananları anlatarak, 'Yarbay İsmet Çehreli barikat kurulan araçlara vur emri verdi. İlkinde yapmadım. 2'nci emirle birlikte Yarbay İsmet Çehreli'nin söylediği her şey benim için emirdi. O akşam barikat konulan araçlara zırhlı araçla vurdum ve geçtim. Ama benim hala darbe ile ilgili bir bilgim yoktu. Sadece Valiliği koruma amaçlı yaptığımızı biliyordum. Valilik'te İsmet Yarbay telefon görüşmesi yapıyordu. 'Halkı bir an evvel dağıtın, yoksa aşağıya inip herkesi tutuklayacağız' talimatı verdi. Ama kiminle konuştuğunu bilimiyorum' dedi.

Sanıklardan Uzman Onbaşı Ethem Kaplan ise 15 Temmuz gecesi Eruh'tan 140-160 arası unsurla Siirt'e göreve geldiklerini belirterek, 'Bu unsurlarla yapacağımız operasyon için hazırlıklarımızı yaptık. Bize gelen emirler doğrusunda hareket etmemizi istediler. Valiliği korumaya gideceğimizi söylediler. Valiliğe vardığımızda halk vardı. Toplanan halk bizim oraya geldiğimizi görünce 'Asker kışlaya' sloganları atmaya başladı. Biz halen ne olup, bittiğini anlamıyoruz. Bize gelen emir sadece Siirt Valiliğini abluka altına alıp koruyacağımız bilgisiydi.

Açılan koridordan Valiliğe girdik ve orada su içtik. 15-20 dakika sonra Vali pencereye çıkarak, halkı selamladı. Bize gelen emirle tekrar araçlara binerek, kışlaya girdik. Kışlaya varınca bir şeyler oldugunu fark ettik. Bizim az ilerimizde Fatih Pınar Üsteğmen, İsmet Çehreli'ye 'Sen vatan hainisin. Sen kimden emir alıyorsun?' diye bağırarak bizim yanımıza geldi. Bundan sonra emirleri kendisinden alacağımızı söyledi. Biz onu alkışlarla karşıladık ve istirahate çekildik' dedi.

Duruşmaya yarın sabah devam edilmek üzere ara verildi.

26.07.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Siirt 2. Ağır Ceza Mahkemesince Adliye Sarayı'ndaki salonların fiziki yetersizliği nedeniyle Siirt Üniversitesi Merkez Yerleşkesi Konferans Salonu'nda görülen duruşmaya tutuklu sanıklar, geniş güvenlik önlemleri altında getirildi.

Duruşmanın ilk günü mahkemede hazır bulunan ancak duruşmaya dün katılmayan eski Siirt 3. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Şimşek, yardımcısı Albay Alican Erkilitlioğlu ve İl Jandarma Komutan Vekili Albay Necati Metin de diğer sanıklarla duruşmada hazır bulundu.

Duruşma ifade veren sanıklardan darbe girişimi sırasında Eruh 2. Komando Tabur Komutanlığında görev yapan eski astsubay İbrahim Ceylan, 12 Temmuz'da katıldığı birlikte oryantasyon eğitimi sürecindeyken 'meskun mahal' operasyonu gerekçesiyle Siirt'e geldiklerini söyledi.Yeni geldiğinden emir komutasında hiçbir personel bulunmadığını savunan Ceylan, meskun mahal olarak yola çıktıklarını ve Valilik önüne getirildiklerini belirtti.

Ceylan, Valilik önüne geldiklerinde halkı gördüğünü ve bu durumun meskun durumla ilgili olmadığı konusunda şüphelendiğini, bunun bir darbe girişimi olabileceğini ise tahmin etmediğini öne sürdü.

Valilik binası girişinde televizyon izleyen polisin yanına yaklaşarak haberleri izlemeye başladığını anlatan Ceylan, bu sırada 1. Ordu Komutanı Orgeneral Ümit Dündar'ın açıklamalarını dinlediğinde darbeye teşebbüs edildiğini anladıktan sonra o şokla ne yaptığını bilemediğini savundu.

Ceylan, asker olan herkese ulaşmaya çalışarak darbeye teşebbüs edildiğini anlatmaya çalıştığını iddia ederek 'Bu kamera kayıtlarından da teyit edilebilir. Dönemin Valisi Mustafa Tutulmaz'ın valilik önündeki konuşmasının ardından rahatladım.' diye konuştu.

'Kafanıza göre davranamazsınız'

Ceylan, Vali Tutulmaz'ın konuşmasının ardından birliğe döndüklerinde eski Eruh 2. Komando Tabur Komutanı Yarbay İsmet Cehreli ile bölük komutanları arasında tartışma yaşandığına şahit olduğunu ve durumu anlamak için onlara yaklaştığını ileri sürdü.

'Asıl film orada koptu.' diyen Ceylan, şöyle devam etti:

'Eski Eruh 2. Komando Tabur Komutanı Yarbay Cehreli sıkıyönetim ilan edildiğini, komutanının da eski Siirt 3. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Şimşek olduğunu, bu işin şakasının olmadığını söyledi. Bize, 'Kafanıza göre davranamazsınız.' dedi. Bir konuyu arz etmek istediğimi söylediğimde Cehreli, 2 günlük olduğumu belirterek 'Arz edemezsin.' diye konuştu. Bölük komutanlarının Cehreli'ye karşı çıkması üzerine Cehreli bizi Şimşek'in yanına götürdü. Şimşek bize, 'Emirlere mutlaka itaat edilecek. İtaat etmeyen askeri mahkemede yargılanacak. Burası Patagonya değil. Size Mars'a da gidin dersek gideceksiniz.' dedi.'

Şimşek'in hainliğine tahammül edemeyerek kendisine karşı çıktığını ve verdikleri emirlerin yasal olmadığını belirttiğini öne süren Ceylan, Ankara'da F16 uçağının düşürüldüğünü, askerin askere, askerin polise, polisin askere kurşun sıktığını bildirdiğini ve bunun yasal olmadığını belirttiğini ileri sürdü.

'Bunun üzerine tugay komutanı 180 derece döndü ve resmen kıvırdı.' ifadesini kullanan Ceylan, yaptığı konuşmanın ardından kendilerini askeri mahkemelerle tehdit eden Şimşek'in bu kez, 'Biz de bir şey bilmiyoruz.' dediğini aktardı.

Ceylan, birçok yerde görev yaptığını ve kendisinden asla vatan haini çıkamayacağını savundu.

'Burada komutan yok'

Eski Siirt 3. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Şimşek'in savunmasını yaparken sanıklardan eski askerlere sık sık soru sorması dikkati çekti.

Şimşek'in soru sorduğu sanık eski askerlerin, 'Doğrudur komutanım.' diyerek yanıt vermesi üzerine mahkemeye heyeti, 'Burada komutan yok. Sen de sanıksın, o da sanık.' diyerek bu şekilde hitap edilmemesi yönünde sanığa uyarıda bulundu.

Şimşek'in oturduğu yerden savunma yapan eski askerlere sürekli soru sorması üzerine, 'Oturduğunuz yerden sürekli müdahale etmeyin.' diyen mahkeme üyesi, savunma yapan sanığa da konuşurken Şimşek'e değil önüne bakması konusunda uyarı yaptı.

Eski Siirt 3. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Şimşek, yardımcısı Albay Alican Erkilitlioğlu, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Necati Metin ve Eruh 2. Komando Tabur Komutanı Yarbay İsmet Cehreli'nin de aralarında bulunduğu askerler, 'anayasayı ihlal', 'yasama organına karşı suç', 'hükümete karşı suç ve silahlı terör örgütü üyeliği' suçlarından yargılanıyor.

Duruşmada, Eruh 2'nci Komando Taburu 1'inci bölükte o dönem Astsubay Kıdemli Çavuş olarak görev yapan Orhan İpek, 15 Temmuz gecesi Siirt Valiliğin emniyetinin alınması emriyle Siirt'e getirildiklerini ve darbe teşebbüsünden haberleri olmadıklarını söyledi. İpek, valinin dışarı çıkarak, 'Asker de bizim polis de bizim' diye konuşma yaptığını, daha sonra geç saatlerde araçlarla tugaya döndüklerinde darbe girişiminin yapıldığını öğrendiklerini, komutanlarına karşı geldiğinde ise Eruh 2'nci Tabur Komutanı İsmet Çehreli'nin emre itaat etmeyenlerin yargılanacağını, Tugay komutanının emriyle 'marsa gidin dersem, marsa gideceksiniz' dediğini iddia etti. İpek, askerin mantığında itaat olduğundan komutanlarına itaat ettiklerini söyledi.

Diğer sanıklar da ifadelerinde, Eruh Komando Taburunun en seçkin komando birliği olduğunu ve bu birliğin teröristlerle çatışmaya katılmak ve 'operasyon var' diye kandırılarak aynı zamanda valiliğin emniyetini alması için Eruh'tan Siirt'e kaydırıldığını söyledi. 15 Temmuz'da geç saatlerde 3'üncü Komando Tugay Komutanlığına döndüklerinde dönemin 2'nci Komando Tabur Komutanı Yarbay İsmet Çehreli ile bazı bölük komutanları arasında tartışma yaşandığı, Çehreli'nin emre itaat etmeyen bölük komutanlarına sıkıyönetim ilan edildiğini, eski Siirt 3'üncü Komando Tugay Komutanı Ahmet Şimşek'in sıkıyönetim komutanı olduğunu, emirlere karşı gelenlerin sıkıyönetim mahkemelerinde yargılanacağını iddia etti.

Sanıklardan İrfan Bulut ve Emre Yüksel ise Eruh 2'nci Komando Taburunda görevdeyken Siirt'te hendek operasyonu yapılacağı talimatı üzerine kendi birliklerinin şehir merkezine çağrıldığını, valiliğin emniyetini almaya gittiklerini sandıklarını iddia etti. Sanıklar, o sırada elinde bayrak olan kalabalığı gördüklerinde darbe girişimi olduğunu anlayamadıklarını, meskun mahal operasyonuna çıktıklarını zannederek, o an 6-8 Ekim Kobani benzeri olaylarla karşı karşıya kalmış olabileceklerini düşündüklerini söyledi.

Sanıklardan Ömer Faruk Çıra da olay günü tabur komutanı olarak görev yaptığı birlikten valilik önüne getirildiklerini, darbe teşebbüsünü 3'üncü Komando Tugay Komutanlığı'na geri döndüklerinde öğrendiğini aktardı. Karşı geldiklerinde 'Sıkıyönetim mahkemeleri kuruldu, yargılanırsınız, emre itaatsizlik eden yargılanır, burası Patagonya ordusu değil' diye tehdit edildiklerini aktaran Çıra, kanunsuz emir kimden gelirse gelsin buna uymayacaklarını komutanlarına söylediğini kaydetti.

27.07.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Siirt 2. Ağır Ceza Mahkemesince Siirt Üniversitesi Merkez Yerleşkesi Konferans Salonu'nda görülen duruşmaya tutuklu sanıklar, geniş güvenlik önlemleri altında getirildi. Duruşmada, eski Siirt 3. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Şimşek, yardımcısı Albay Alican Erkilitlioğlu ve İl Jandarma Komutan Vekili Albay Necati Metin ile diğer sanıklar ve avukatları hazır bulundu.

Darbe girişimi sırasında Eruh 2. Komando Tabur Komutanlığında görev yapan sanık eski üsteğmen Fatih Pınar, 15 Temmuz gecesi güvenliğini sağlamak için Valilik önüne gittiklerini, eski Eruh 2. Komando Tabur Komutanı Yarbay İsmet Cehreli'nin kendilerine ateş etmeleri emrini verdiğini ileri sürdü.

Valilik önünde bekleyen kalabalığın arasına girdiklerini belirten Pınar, şöyle devam etti:

'Eski Eruh 2. Komando Tabur Komutanı Yarbay İsmet Cehreli kolumdan çekerek, 'Havaya ateş açın, dipçikleyin, vatandaş dağılacak.' gibi talimatlar vermeye başladı. Emirlerini yerine getirmedim. Cehreli, daha sonra AK Parti İl Başkanı Fuat Özgür Çalapkulu olduğunu öğrendiğim kişiyi gösterip, 'O beyaz gömlekliyi alın. Beyaz gömlekli adamı alırsanız herkes dağılacak.' diye ısrar etti. Komutana dönerek, 'Komutanım vatandaşla konuşunca sakinleşiyorlar, almaya gerek yok.' deyince yine aynı emirleri tekrarladı. 'Beyaz gömlekli adamı alırsanız, herkes dağılacak' diye ısrar etti. Meğer beyaz gömlekli adamı almamız halinde halkın ayaklanmasını ve işlerin daha da kötüye sürüklenmesini istiyormuş.'

Kendilerine havaya ateş açılması emrini Cehreli'nin verdiğini iddia eden Pınar, daha sonra Cehreli'nin çekilmeleri yönünde talimat verdiğini söyledi.

Pınar, 'Bunun üzerine yanımda bulunan Yüzbaşı Yüksel Çakır'a, 'İsmet yarbay saçmalamaya başlamış. Bize havadan sudan bahsediyor.' dedim. Hemen Sedat albayı arayarak durumu izah ettik ve bundan sonra Yarbay Cehreli'nin vereceği emirlere uymayacağımızı söyledik.' dedi.

Kışlaya döndükten sonra Cehreli'nin yeniden kuvvet toplamak isteğiyle talimat verdiğini ileri süren Pınar, şunları ifade etti:

'Cehreli kışlada ikinci kez unsurların hazırlanması talimatı verdi. Bunun üzerine ben karşı çıkarak, 'Sen bir vatan hainisin. Kime hizmet ediyorsun? Bundan sonra senin emirlerine uymayacağız.' dedim. Daha sonra arkadaşlarımın yanına giderek bundan sonra İsmet yarbayın emirlerini yerine getirmeyeceğimizi, sadece benim emrime uymalarını söyledim. Yaptığım konuşmadan sonra diğer bölümler de beni alkışladı.'

Sanıkların savunmalarının alınmasına 31 Temmuz Pazartesi günü devam edilecek.

3 kez ağırlaştırılmış müebbet talebi

Dönemin 3'üncü Komando Tugay Komutanı Ahmet Şimşek'in de bulunduğu 110'u tutuklu 320 asker hakkında 'Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs ve silahlı terör örgütüne üye olmak' suçlarından 3'er kez ağırlaştırılmış ömür boyu ve 15'er yıla kadar hapis cezası talep ediliyor.

Paralel yapı-03 Şubat (2017) 'Siirt Darbe Yapılanması 320 sanık' davası

(29 Temmuz 2017, 18:19)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=10976    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
60.905.579