Tam
EskidenYeniye
 

Düzce 10 sanıklı Fetö davası

Düzce'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin, aralarında eski Düzce İl Jandarma Komutanı Albay Bilal Güvenir'in de bulunduğu 4'ü tutuklu 10 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

05.08.2017 15:08 Düzce'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin, aralarında eski Düzce İl Jandarma Komutanı Albay Bilal Güvenir'in de bulunduğu 4'ü tutuklu 10 sanığın yargılanmasına devam edildi.

02.08.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemesi Duruşma Salonu'nda bugün aralarında Düzce eski İl Jandarma Alay Komutanı Albay Bilal Güvenir'in de bulunduğu 4'ü tutuklu 10 sanığın yargılanmasına başlandı. Duruşmada tutuklu sanıklar, Bilal Güvenir, Ali Eke, Mahmut Yıldırım ve Selim Baştürk ile tutuksuz sanıklar Ali Yetkinelçi, Hasan Uyanık, Ömer Okyay, Süleyman Mumucuoğlu, Yüksel Kahraman ve Sudiye Baştürk ile avukatları hazır bulundu. Sanık yakınları ile dolan salon ve çevresinde çevik kuvvet ekipleri tarafından geniş güvenlik önlemleri alındı. FETÖ/PDY soruşturması kapsamında ilk gözaltısında adli kontrol şartıyla serbest bırakılan 1 ay sonra tekrar gözaltına alındığında ise (28 Aralık 2016) çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Düzce Eski İl Jandarma Komutanı Albay Bilal Güvenir ilk kez hakim karşısına çıktığı duruşmada, savunma yaptı.

03.08.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

3 Ağustos'ta Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, hepsi de İl Jandarma Komutanlığı'ndaki görevlerinden ihraç edlien tutuklu sanıklar Bilal Güvenir, Ali Eke, Mahmut Yıldırım ve Selim Baştürk ile tutuksuz sanıklar Ali Yetkinelçi, Hasan Uyanık, Ömer Okyay, Süleyman Mumucuoğlu, Yüksel Kahraman ve Sudiye Baştürk ile avukatları hazır bulundu.

Örgütün şifreli haberleşme programı 'ByLock' kullandığı ve darbe girişimi gecesi kendisini arayan sözde Bolu-Düzce Sıkıyönetim Komutanı Tuğgeneral İsmail Güneşer'in Düzce Valisi ile Düzce Belediye Başkanı'nın görevden alınması yönündeki talimatına 'Emredersiniz' diyerek karşılık verdiği iddianamede yer alan Albay Bilal Güvenir, suçlamayı kabul etmedi.

FETÖ ile ilişkilendirildiği için üzüntü duyduğunu söyleyen Güvenir, şöyle konuştu:

'Darbe gecesi mesaiden sonra konutuma gittim. Alay nöbetçi amiri Osman Akbaş beni telefon ile arayarak sıkıyönetim direktifi konulu mesaj emrinin geldiğini söyledi. Makamıma gidip evrakı inceledim. Tuğgeneral Mehmet Partigöç tarafından imzalandığını ve usule uygun gönderilmediğini gördüm. Yetki ve görev aşımı olduğunu gördüm. Evraktaki 450 kişilik atama listesini inceler incelemez jandarma personeli arasında FETÖ ile ilişkisi olan kişilerin isimlerini bu evrak içerisinde gördüm. Bu eylemi FETÖ'nün yaptığını anladım. İlçe jandarma komutanlarına kaymakamlarının yanına gitmelerini ve emirleri doğrultusunda hareket etmelerini söyledim. Saat 22.50 sıralarında dönemin Valisi Ali Fidan'ı cep telefonundan arayarak durumu ve tedbirleri kendisine arz etim. Valilik makamının emrinde olduğumu, üniformamı bile giymediğimi sivil olduğumu söyledim. O da bana görüşebileceğimizi söyledi. Yanına gittim. Sonra Valiliğe geçtik. Halk Anıtpak Meydanı ve Düzce Valiliği'nde toplandı. Halk beni gördüğünde 'En büyük komutan bizim komutan' diye tezahürat yapıldı.'

Sözde Bolu ve Düzce Sıkıyönetim komutanı olarak atandığı belirtilen Bolu 2'nci Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral İsmail Güneşer'in makam telefonundan aradığını anlatan Güneşir, 'Vali, Belediye Başkanı ve İl Emniyet Müdürü'nün derhal görevlerinden alınmasını istedi. Valilik makamına benim oturmamı, İl Emniyet Müdürü yerine İl Jandarma Komutanlığı'nda görevli şube müdürlerinden birinin oturmasını, Belediye Başkanının yerine CHP İl Başkanı'nın oturması talimatını verdi. Çok şaşırdım. Suç olduğu için uygulamayacağımı söyledim. Kendisinden önce Vali ve Bölge Komutanı ile görüştüğümü belirttim. Gelen emrin uydurma olduğunu söyledim. Emri uygulamam konusunda beni ikna etmeye çalışarak gelmekle tehdit etti. Telefonu kapattığımda 'Ne saçmalıyor bu general bozuntusu?' diyerek serzenişte bulundum. Yaşananlarla ilgili rapor tutulması emrini verdim. Bolu Jandarma Komutanı'nı arayıp o soytarı ile görüşüp görüşmediğini ve gelen emri uygulayıp uygulamayacağını sorduğumda 'Bilmiyorum.' dedi. Darbe emrini tanımadığımı söyledim. 15 Temmuz gecesi kalkışma hareketine katılmadım. Silah, araç ve gereçler kullanmadım. Hiçbir er kışladan çıkmadı' dedi.

15 Temmuz'dan 8-10 gün sonra dönemin il yöneticilerinin kendisini ziyaret ederek dik duruşu nedeniyle tebrik ettiğini ifade eden Güneşir, şöyle devam etti:

'3 Kasım 2016'da yayınlanan KHK ile görevimden uzaklaştırıldığımı öğrendim. Ağlayarak, bir yandan başıma gelenlerin şokunu yaşarken, bir yandan da açığa alınan personelin ne yapması gerektiğini bildiğimden çocuklarımın telefonlarını Ankara'dan Bursa'ya giderek aldım. 4 Kasım'da Düzce'ye geldim. Aynı gün gözaltına alındım. 24 gün nezarethanede bekletildim. ByLock ile tek bir soru sorulmadan adli kontrol kararı ile serbest bırakıldım. FETÖ'nün kalıntıları tarafından 22 Kasım tarihinde KHK ile meslekten ihraç edilmem sağlandı. Düzce'ye adli kontrol imzası için dönerken otoyolda arama yapan jandarmadan arama kararım olduğunu öğrendim. Bana ByLock kullandığıma dair istihbari rapor olduğu söylendi. Bu raporun uydurma bir rapor olduğunu söyledim. Bunu delillendirmeden beni tutukladılar. Detaylı bir incelemeden sonra doğrunun ortaya çıkacağını biliyorum. Ben bu programı hiç görmedim. Bu MİT raporu FETÖ artıkları tarafından sahte olarak ve beni tasfiye amaçlı hazırlandı. Bolu'da benim tanıklığımı sabote etmek için başıma bu ByLock salındı. Bunlarda vicdan var mı benimle yüzleşebilecekler mi?'

Duruşma, 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılanan diğer sanıkların savunmalarıyla devam etti.

Tutuklu sanık eski Düzce İl Jandarma Komutanı Albay Bilal Güvenir, savunmasında, hakkındaki suçlamaları kabul etmedi.

FETÖ ile hiçbir bağlantısının bulunmadığını öne süren Güvenir, şunları söyledi:

'15 Temmuz akşamı meslekten ihraç edilen Bolu 2. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral İsmail Güneşer beni arayarak, kendisinin Bolu-Düzce Sıkıyönetim Komutanı olduğunu söyledi. Bana birtakım emirler verdi, ben de bu emirlere uymayacağımı söyledim. Hatta telefonu kapattıktan sonra 'Ne diyor bu general bozuntusu' diye serzenişte bulundum. Kendisi beni üstü kapalı tehdit etti. Bunları Bolu'daki duruşmada da anlattım. Telefon görüşmesinin ardından dönemin Düzce Valisi Ali Fidan'ı arayarak kendisinin emrinde olduğumu söyledim. Sonrasında da zaten Erguvan Tesislerinde il protokolünün bulunduğu toplantıya katıldım.'

'FETÖ'nün artıkları beni bu hale getirdi'

Güvenir, darbe girişiminin ardından başlayan FETÖ mücadelesinde etkin görev aldığını vurgulayarak, 'Ben FETÖ örgütü ile meslek hayatım boyunca mücadele ettim. Hakkımda söylenen Bylock programını da 15 Temmuz'dan sonra öğrendim. Ne benim ne de ailemin bu örgütle hiçbir bağlantısı olmadı, olamaz. 15 Temmuz gecesi yaptıklarım, mücadelem herkesçe bilinir. Tüm Düzce halkı beni bilir, 15 Temmuz'da Anıtpark Meydanı'nda herkes beni bu mücadelem sonucunda alkışladı. Beni FETÖ'nün artıkları, bu hale getirdi ama ben sabırlıyım, muhakkak, benim bu örgütle bağlantım olmadığı ortaya çıkacaktır.' şeklinde konuştu.

İsminin sözde sıkıyönetim listesinde ve ardından verilen listede olmamasının, kendisinin haksız yere tutuklandığını gösterdiğini savunan Güvenir, '15 Temmuz akşamı bana gelen emri 5 dakika gibi bir kısa sürede reddettim. Bunu Türkiye'de belki hiçbir komutan yapmadı. Hakkımda hiçbir somut delil yok. Ben telefonumda Bylock programı olduğu gerekçesi ile 24 gün nezarethanede bekletildim. Bu bilgi emniyet kaynaklarından gelen bir bilgiydi. Bu programı ne gördüm ne de kullandım. 15 Temmuz'da yaptığım telefon görüşmeleri araştırılırsa masum olduğum kanıtlanacaktır. Bu FETÖ'cüler, onlarla mücadele ettiğim için beni kumpasa düşürdüler. FETÖ artıklarının 'Bizimle daha fazla uğraşmasın' diye beni bu hale soktuğunu düşünüyorum.' İfadelerini kullandı.

Sanık Güvenir'in avukatının da savunma yapmasının ardından Mahkeme Başkanı Ferhan Acar, tutuklu sanıklardan Selim Baştürk'ün örgütün gizli haberleşme sistemi olan ByLock kayıtlarının mahkemeye ulaştığını söyledi.

Daha sonra davada tutuklu bulunan Ali Eke, Mahmut Yıldırım, Selim Baştürk ve tutuksuz sanıklar Ali Yetkinelçi, Hasan Uyanık, Ömer Okyay, Süleyman Numcuoğlu, Yüksel Kahraman ve Sudiye Baştürk savunmalarını yaptı.

Duruşmaya yarın devam edilecek.

İDDİANAME

Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, eski Düzce İl Jandarma Komutanı Albay Bilal Güvenir ve 10 sanık hakkında 'terör örgütüne üye olmak' suçundan, 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

(05 Ağustos 2017, 15:08)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=10998    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Tır Kumpası Organizatörleri davası

16.04.2021 12:46 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 16.4.2021

Balıkesir: Darbe davası başladı

16.04.2021 12:31 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimiyle ilgili soruşturma kapsamında 3 muvazzaf subay, rütbesi geri alınan tuğgeneral ve meslekten ihraç edilen kurmay albay ile bir emekli albay olmak üzere 6 sanığ..
Tamamı 16.4.2021

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

15.04.2021 13:35 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 3 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 14 N..
Tamamı 15.4.2021

Zirve Katliamı: Fetö İhbarları davası

12.04.2021 12:50 Malatya'da, 2007'deki Zirve Yayınevi cinayetlerine ilişkin soruşturma sırasında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) çıkarları doğrultusunda hareket ettiği gerekçesiyle 10 sanık hakkında açılan davada itirafçı olan mahre..
Tamamı 12.4.2021

Yazıcıoğlu'ya Fetö Suikasti davası

12.04.2021 12:34 Kahramanmaraş'ta, Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin ölümüne ilişkin yürütülen soruşturmalara Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) talimatıyla müdahale ettikleri iddiasıyla..
Tamamı 12.4.2021

Casusluk Kumpasında İtirazlara Ret

12.04.2021 12:25 İzmir'de, Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi, 'askeri casusluk' soruşturmasında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin sahte deliller üreterek kumpas kurdukları iddiasıyla açılan davada yerel mahkemece 75 sanık ..
Tamamı 12.4.2021

Tuskon Fetö İşadamları davası

12.04.2021 11:55 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulund..
Tamamı 12.4.2021

FETÖ Medya Yapılanması davası

12.04.2021 11:06 İstanbul'da, daha önce karara bağlanan 25 sanıklı FETÖ medya yapılanması davasının, 8 sanık yönünden Yargıtayca bozulmasının ardından yeniden görülmesine devam edildi. 31 Mart'ta İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki..
Tamamı 12.4.2021

Odatv Yargısı Yargılanıyor

12.04.2021 13:06 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından 'İstanbul'daki Odatv soruşturması ve davası'nda yer alan eski 33 hakim ve savcının 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılmak' suçların..
Tamamı 12.4.2021

İstanbul Üniversitesi Fetö davası

12.04.2021 11:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi'ndeki akademik yapılanmasına ilişkin aralarında eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başdanışmanı Fatih Gürsul'un da bulunduğu 10 sanığın, ..
Tamamı 12.4.2021

Zonguldak: Fetö'ye 11 Hapis

12.04.2021 13:25 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin farklı meslek gruplarından 19 sanıklı dava sona erdi. 2 Nisan'da Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanıkla..
Tamamı 12.4.2021

Sakarya: Kadın Yapılanması davası

12.04.2021 13:14 Sakarya'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin, aralarında yabancı uyruklular ve üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 3'ü firari 19 kadın sanığın yargılanması sürüyor. 1 Nisan'da..
Tamamı 12.4.2021

Adana: Fetö Finansörleri davası

12.04.2021 10:39 Adana'da, daha önce haklarında işlem yapılan FETÖ/PDY üyelerine ve ailelerine para aktarılmasını sağladıkları iddia edilen, aralarında örgütün 'Türkiye finans sorumlusu'nun da bulunduğu 3'ü tutuklu 40 sanığın yargılanm..
Tamamı 12.4.2021

Adana: Fetö Öğretmenlerine dava

12.04.2021 10:26 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan eğitim kurumlarında öğretmen ve idareci olarak çalışan tutuksuz 12 sanık hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyl..
Tamamı 12.4.2021

Afyon: Tuğgeneral Beraat Etti

16.04.2021 12:39 Afyonkarahisar'da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 'Silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılanan eski Afyonkarahisar İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral İ.G.G. beraat etti. 15 Nisan'da Afyonkarahisar 2. Ağ..
Tamamı 16.4.2021

Fetö Medyası Davaları Bozuldu

15.04.2021 13:35 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kapatılan yayın organı Zaman Gazetesi'nin eski yazarları Ali Bulaç, Şahin Alpay ve Mümtazer Türköne'nin 'silahlı terör örgütü üyeliği' suçundan aldıkları cezalar ile gaze..
Tamamı 15.4.2021

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
49.575.634