Tam
EskidenYeniye
 

Adana Fetö Polisleri davası

Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında haklarında 'Silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan, aralarında eski emniyet müdürlerinin de bulunduğu meslekten ihraç edilen 23'ü tutuklu 40 emniyet mensubu sanığın yargılanmasına devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

05.08.2017 13:22 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında haklarında 'Silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan, aralarında eski emniyet müdürlerinin de bulunduğu meslekten ihraç edilen 23'ü tutuklu 40 emniyet mensubu sanığın yargılanmasına devam edildi.

01.08.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından örgütün emniyet ayağıyla ilgili soruşturmalar başlatıldı. Bu kapsamda, aralarında kamuoyunda 'yasa dışı dinleme' davası olarak bilinen dosyadan halen yargılanan istihbarat şubede görevli polislerin de olduğu 40 polis gözaltında alındı. Adana eski Emniyet Müdürü Mehmet Avcı'nın da aralarında bulunduğu 23 polis tutuklanırken, 15'i tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Haklarında 15'er yıla kadar hapis cezası istenen sanıkların yargılanmasına bugün 11'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi.

Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Mehmet Avcı, Arif Kıllıbaş, Aytaç Akyol, Ahmet Temuçin Toprak, Bayram Ali Doğru, bulundukları Ceza İnfaz Kurumundan Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katılırken, mahkeme salonunda Abdullah Karaca, Ahmet Mithat Dobur, Cihat Salman, Şeref Şahin, Halil Alıncak, Hüsnü Koç, Mehmet Karabörk, Mimar Gülecen, Necati Bilici, Reşat Dinçer, Tunay Saygılı, Yasin Sezen, Erhan Yıldırım, Halil Dağ, İsmail Bilgin, Murat Bayram, Yakup Barut, Yusuf Ziya Toprak ile tutuksuz sanıklar E.G, O.A, A.A, A.Ş, A.G, E.Y, H.A, H.D, H.S, H.Ş, M.A, M.G, S.A, S.T, V.S, Y.A, Y.K. ve avukatları hazır bulundu.

Tutuklu Adana eski Çevik Kuvvet Şube Müdürü Mehmet Karabörk, dosyada bulunan gizli tanık ifadelerinin gerçeği yansıtmadığını söyledi. MİT mensubu N.Z.'nin dinlenilmesi nedeniyle yargılandığını kaydeden Karabörk, 'Ben bu konuya ilişkin Adana 2'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce zaten yargılanıyorum. MİT mensubu N.Z'nin dinlenilmesi olayına gelince, kafalarda oluşan algı MİT mensubu dinlenilmiş yönündedir. Gerçek böyle değildir. Bu şahıs toplam 22 gün dinlenilmiş. Ben bu konu ile alakalı sıralı amirlerime zaten bilgi vermişim. Benim bu dinleme olayını koordine ettiğim iddia ediliyor. Oysa ki koordine ve talimat yetkisi Cumhuriyet savcısına aittir. N.Z. dinleme olayını kesinlikle organize etmedim. FETÖ/PDY terör örgütüne ait ByLock programını kullanmadım. Bu yapının finans kaynakları ile hiçbir irtibatım olmadı. Tahliyemi ve beraatimi talep ediyorum' diye savunma yaptı.

BİLDİKLERİNİ ANLATTI

Tutuklu sanık Mimar Gülecen ise etkin pişmanlıktan yararlanmak istediğini söyleyerek örgüt ile ilgili bildiklerini anlattı. Polis okulunu kazandıktan sonra sohbet toplantılarına katıldığını anlatan Gülecen şunları söyledi:

'2011'de polis okulundan mezun olunca Adana'ya geldim. Burada polis okulundayken bize sohbet hocalığı yapan Savcı G.'nin arkadaşı Fatih adında birisiyle tanıştık. Fatih beni devresi olan A.M.Ö. ile tanıştırdı. 2011-2014 yılları arası Adana'da çalıştım ve sohbet toplantılarına katıldım. 2014 yılında H.Ş.'nin söylemesi üzerine ByLock programını indirdim. H.Ş. bana bir kullanıcı adı oluşturmamı söyledi. Daha sonra bana bir şifre oluşturdu. Benim kullandığım ByLock grubunda H.Ş., L.Ö ve Ö.D. vardı. 2016 Mayıs ayına kadar ben sohbet toplantılarına katıldım. Fakat 2015 sonlarına doğru ByLock programı kullanılmıyordu. 2016 yılında Kobani olayları başlayınca Şanlıurfa'ya gittim. Adana'da L.Ö.'nün tanıştırdığı Adem isimli şahıs benim telefonuma 'Tango' adlı programı yükledi. Bu program grubumda sadece Adem vardı. 2016 Mayıs ayından itibaren bu yapıyla görüşmeleri kestim.'

'GİZLİ TANIK YALAN SÖYLÜYOR'

Tutuklu, Adana eski Emniyet Müdürü Mehmet Avcı ise, 35 yıllık meslek hayatı olduğunu söyleyerek şöyle savunma yaptı:

'Benim de aralarında bulunduğum termal tesiste düzenlenen 2 toplantı, İçişleri Bakanlığı bünyesinde organize edildi. Gizli tanığın beyanlarına göre Adana Emniyetinde bazı şube müdürleri cemaat toplantısı yapıyormuş. Benim böyle bir toplantıdan haberim kesinlikle yoktur. Gizli tanık iftira atıp, yalan söylüyor. Tahliyemi ve beraatimi talep ediyorum.'

Mahkeme heyeti tarafından savunması istenen tutuklu sanık eski Adana Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürü Mehmet Karabörk, hakkında beyanlarda bulunan gizli tanık ifadelerinin ciddiyeti bulunmadığını söyledi.

Yargılanmasındaki temel konunun MİT mensubu N.Z'nin dinlenilmesi olduğunu belirten Karabörk, şöyle devam etti:

'Ben bu konuya ilişkin Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesince zaten yargılanıyorum. MİT mensubu N.Z'nin dinlenilmesi olayına gelince, kafalarda oluşan algı MİT mensubu dinlenilmiş yönündedir. Gerçek böyle değildir. Bu şahıs toplam 22 gün dinlenilmiş. Ben bu konu ile alakalı sıralı amirlerime zaten bilgi vermişim. Benim bu dinleme olayını koordine ettiğim iddia ediliyor. Oysa ki koordine ve talimat yetkisi cumhuriyet savcısına aittir. Toplam dinleme 22 gündür. Şüphe başladıktan sonra 5 gündür. Sonuç olarak N.Z'nin dinleme olayını kesinlikle organize etmedim. FETÖ/PDY terör örgütüne ait ByLock programını kullanmadım. Bu yapının finans kaynakları ile hiçbir irtibatım olmadı. Tahliyemi ve beraatimi talep ediyorum.'

Tutuklu sanık Mimar Gülecen ise savunmasında, sohbet toplantılarına katıldığını ve terör örgütüne ait şifreli haberleşme programı ByLock'u cep telefonuna yüklediğini ifade etti.

Beyanlarının Etkin Pişmanlık Yasası çerçevesinde değerlendirilmesini talep eden Gülecen, şunları söyledi:

'Ben polis okulu 2'nci sınıfta okurken 'hizmet' adıyla anılan bu hareketten Ali Y. adında birisi beni sohbet toplantılarına çağırdı. Savcı G. adında birisi bu sohbet toplantılarını düzenliyordu. 2011'de polis okulundan mezun olunca Adana'ya geldim. Burada Savcı G'nin arkadaşı Fatih adında birisiyle tanıştık. Fatih beni devresi olan A.M.Ö. ile tanıştırdı. 2011-2014 yılları arası Adana'da çalıştım ve sohbet toplantılarına katıldım. Sohbet toplantılarına A.M.Ö, Ö.D. ve L.Ö. katılıyordu. 2014 yılında H.Ş'nin söylemesi üzerine ByLock programını indirdim. H.Ş. bana bir kullanıcı adı oluşturmamı söyledi. Daha sonra bana bir şifre oluşturdu. Benim kullandığım ByLock grubunda H.Ş, L.Ö. ve Ö.D. vardı. 2016 Mayıs ayına kadar ben sohbet toplantılarına katıldım. Fakat 2015 sonlarına doğru ByLock programı kullanılmıyordu. 2016 yılında Kobani olayları başlayınca Şanlıurfa'ya gittim. Adana'da L.Ö'nün tanıştırdığı Adem isimli şahıs benim telefonuma 'Tango' adlı programı yükledi. Bu program grubumda sadece Adem vardı. 2016 Mayıs ayından itibaren bu yapıyla görüşmeleri kestim. Ben etkin pişmanlıktan yararlanmayı istiyorum. Tahliyemi ve beraatimi talep ediyorum.'

Mahkeme heyetine savunmasını veren tutuklu sanık ve eski Adana Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürü Reşat Dinçer ise 17-25 Aralık öncesi Ankara'da bir toplantı sırasında kendilerine, görev yaparken denge unsuru olmaları gerektiğinin söylendiğini iddia etti.

Görev süresi boyunca 105 taltif aldığını ve terör örgütüne 'himmet' adı altında finansal destekte bulunmadığını ileri süren Dinçer, '2014-2015 yıllarında kimse bilmezken, biz ByLock programının kullanıldığı duyumlarını alıyorduk.' dedi.

7 aydır tutuklu olduğunu aktaran Reşat Dinçer, tahliyesini ve beraatini talep etti.

Tutuklu sanık eski Adana Emniyet Müdürü Mehmet Avcı ise 35 yıllık meslek hayatı olduğunu vurgulayarak, 2009 yılında örnek bir olay yaşandığını ve 'Fetullah Gülen cemaati' olarak adlandırılan yapının takip listesinden çıkarıldığını dile getirdi.

Kendisinin de bulunduğu termal tesiste düzenlenen 2 toplantının İçişleri Bakanlığı bünyesinde organize edildiğini aktaran Avcı, 'Gizli sanığın beyanlarına göre Adana Emniyetinde bazı şube müdürleri cemaat toplantısı yapıyormuş. Benim böyle bir toplantıdan haberim kesinlikle yoktur. Gizli tanık iftira atıp, yalan söylüyor. Tahliyemi ve beraatimi talep ediyorum.' diye konuştu.

Sanık beyanlarının ardından avukat beyanlarının alınması ve karar değerlendirmesi için mahkeme heyeti duruşmayı yarına erteledi.

Duruşma yarın avukatların savunmaları ile devam edecek.

02.08.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen ve bu celsesi dün başlayan duruşmanın bugünkü oturumunda bazı tutuksuz sanıklar ile avukatları hazır bulundu. Tutuklu sanıklar ise duruşmaya bulundukları ceza ve infaz kurumlarından Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden katıldı.

Tutuklu sanık Tunay Saygılı'nın avukatları, müvekkillerinin 200 bin lira nakdi kefaletle tahliye edilmesini talep etti.

Mahkeme savcısı, tutuklu sanıklar Mimar Gülecen ve Cihat Salman'ın vermiş olduğu beyanlarla Etkin Pişmanlık Yasası'ndan faydalanma ihtimali bulunduğundan konutu terk etmemek suretiyle adli kontrol hükümleri esas alınarak tahliyesine, tutuklu sanık Necati Bilici'nin ise mevcut delil durumu ve suç vasfının değişmesi niteliği nazara alınarak tahliyesine ve diğer tutuklu sanıkların mevcut hallerinin devamına karar verilmesi yönünde mütalaasını verdi.

Diğer avukatların beyanlarının ardından mahkeme heyeti duruşmayı yarına erteledi.

03.08.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesinde önceki gün başlayan duruşmanın bugünkü oturumunda bazı tutuksuz sanıklar ile tutuklu sanıklardan Mehmet Karabörk, Reşat Dinçer ve avukatları hazır bulundu. Diğer tutuklu sanıklar ise duruşmaya bulundukları cezaevlerinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

Sanıklar suçlamaları kabul etmezken, dosyada bulunan gizli tanık beyanlarının gerçeği yansıtmadığını öne sürdüler. Sanıklardan Mimar Gülecen ile Cihat Salman ise etkin pişmanlıktan yararlanmak istediklerini söyleyerek örgüt ile ilgili bildiklerini anlattı.

Mahkeme heyeti, 4 gün süren ilk duruşmanın ardından açıkladığı ara kararında Mehmet Avcı, Necati Bilici, Mehmet Karabörk, Cihat Salman ve Mimar Gülecen'in tahliyesine karar verdi. Mehmet Karabörk hakkında ev hapsi uygulanmasına karar veren mahkeme heyeti, tahliye olan diğer 4 sanık hakkında ise haftada bir en yakın polis merkezine imza atma şartı getirdi. Duruşma eksikliklerin giderilmesi için 22 Kasım'a ertelendi.

Paralel yapı-26 Nisan (2017) 'Adana Emniyet Yapılanması 40 sanık' davası

(05 Ağustos 2017, 13:22)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=11012    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
64.529.767