Tam
EskidenYeniye
 

Bayburt 60 sanıklı Fetö davası

Bayburt'ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin haklarında dava açılan ve aralarında örgütün sözde il imamı 'Celalettin' kod adlı C.D'nin de bulunduğu 32'si tutuklu, 9'u firari 60 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

05.08.2017 14:35 Bayburt'ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin haklarında dava açılan ve aralarında örgütün sözde il imamı 'Celalettin' kod adlı C.D'nin de bulunduğu 32'si tutuklu, 9'u firari 60 sanığın yargılanmasına devam edildi.

01.08.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Bayburt Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, 'silahlı terör örgütü kurmak veya yönetmek', 'silahlı terör örgütüne üye olmak' ve 'kamu kurumlarını zarara uğratmak' suçlarından tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları ve yakınları hazır bulundu.

FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişimi sürecinde Bayburt'taki sözde il imamı C.D, hakkındaki iddiaları kabul etmeyerek, iddianamenin niyet okumaya dayalı olduğunu savundu.

Mahkeme başkanının, C.D'ye il imamı olduğu dönemde örgüte ait Aba Koleji'nin muvazaalı satışına ilişkin sorusuna ise 'Bu yöndeki talimatı alanlar esnaf ya da tüccarlar. Bu kişiler saf mıydı, aklı yok muydu ki benim talimatımla bir milyon liralık ticaret yaptılar.' ifadesini kullandı.

C.D'ye kendisinden önceki örgütün Bayburt'taki il imamını tanıyıp tanımadığı sorusu üzerine de Bayburt'ta kendisinden önce il imamı olan A.I. isimli kişiyle aynı kişi olup olmadığını tam olarak hatırlamadığını, bu kişiyle Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde tanıştığını anlattı.

'Örgüte eleman kazandırmak amacıyla BAYGİAD kuruldu'

FETÖ/PDY'nin Bayburt'taki çatı soruşturması kapsamında daha önce tutuklanan ancak etkin pişmanlıkla tahliye edilen tutuksuz sanık İ.T.S. de savunmasında, kendisinin de bu örgütte mütevelli olduğunu, örgütün yıl içinde her mevsim mütevelli diye tabir edilen üyelerine çeşitli talimatlar verdiğini belirterek, 'Her mevsim, mevsimine göre mütevellilere il imamı tarafından talimatlar verilirdi. Bu talimatlar okul zamanı burs, kurban döneminde kurban ve yine mevsimine göre de himmetler gibi örgüte maddi destek sağlanırdı.' dedi.

İ.T.S, örgütün her ilde olduğu gibi Bayburt'ta da kendilerine eleman kazandırılması amacıyla çeşitli faaliyetlerde bulunulduğunu dile getirerek, 'Bayburt'ta örgüte eleman kazandırmak amacıyla Bayburt Girişimci İşadamları Derneği'ni (BAYGİAD) kuruldu. Bu dernek aracılığıyla yapılan çeşitli sosyal faaliyetler, yurt içi ve yurt dışı gezilerle insanlar örgüte ısındırılıp ardından da mütevelli yapılırdı.' diye konuştu.

'Bayburt'ta üç ayrı mütevelli grubu vardı'

Tutuklu sanıklardan M.K. ise örgüt içinde mütevelli diye tabir edilen grupta 2015 yılına kadar yer aldığını, örgütün bu grupları yöresel çeşitli isimlerle adlandırdığını vurgulayarak, 'Bayburt'ta üç ayrı mütevelli grubu vardı. Bu mütevelli gruplarından birinin ismi 'Çoruh', diğerinin 'kale', üçüncüsünün ismini ise hatırlamıyorum. Bu gruplar diğer mütevellilerden ayrı toplantılar yapardı. Bu kişileri örgütün il imamı, mütevelliler arasından tek tek görüşerek belirlerdi.' beyanında bulundu.

M.K, savunmasında, örgütün bu yapılanmasının haricinde bir de mali heyetinin olduğunu, bu heyetteki kişilerin örgütün ilde yıllardır bilinen isimleri ile ağır ağabeylerinden teşkil edildiğini ve bu kişilerin her birinin örgütün yurt, dersane ve okul gibi çeşitli kurumlarının her türlü işleriyle ilgilendiğini dile getirdi.

Duruşmada dün ve bugün savunmaları alınan örgütün sözde Bayburt imamlarının, örgüt içinde yer alan ve kendi talimatlarını uygulayan kişileri kendilerini kurtarmak adına 'akılsız' ve 'saf' olarak itham ettiğini belirten sanık M.K, savunmasında şunları kaydetti:

'Örgütün il imamlığını yapan A.I. ifadesinde, 'bunlar saf mıydı ki batan Bank Asya'ya para yatırdı.' dedi. Demek ki biz safmışız ki saf saf götürdük o bankaya para yatırdık. A.I, kendisi bütün mütevelli gruplarını topladı, Bank Asya'ya para yatırılmasını söyledi. Bu bankaya para yatırılmasının Zaman Gazetesinin, Kaynak Holding'in, Sızıntı Dergisi'nin, Yeni Bahar Dergisi'nin cemaatle ilgili yayın gruplarının sıkıntı yaşayabileceklerini, Allah rızası için bunu yapmamız gerektiğini söyledi. Biz bu yayın gruplarının sadece imanlı, ahlaklı, bu ülkeyi seven, ülkeye bağlı ve yanlış yapmayacak, gerekirse bu ülkenin menfaatleri için canını verecek nesiller yetiştireceğiz diye yaptık. Evet bu insanlar safça yardımlarını, zekatlarını verdiler.'

Savunma yapan 15 sanık da haklarındaki iddiaları reddetti.

Duruşmaya, yarın diğer sanıkların dinlenmesiyle devam edilecek.

02.08.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Bayburt Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, 'silahlı terör örgütü kurmak veya yönetmek', 'silahlı terör örgütüne üye olmak' ve 'kamu kurumlarını zarara uğratmak' suçlarından tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları ve yakınları hazır bulundu.

FETÖ/PDY'nin Bayburt'taki çatı soruşturması kapsamında daha önce tutuklanan ancak etkin pişmanlıkla tahliye edilen tutuksuz sanık M.A.Ö, savunmasında, duruşmanın ilk gününde savunma yapan sanık A.I'nın, örgütün sözde il imamı olduğu birçok tanık ifadesinde yer almasına karşın kendi savunmasında kendini yalnızca din adamı olarak tanıtmasına tepki gösterdi.

M.A.Ö. örgüt içi atamayla Bayburt'a gelen ve bir dönem Bayburt il imamlığı yapan A.I'nın kendini din adamı diye tanıttığını ama yalan söylediğini savunarak, 'A.I'nın yaptığı savunmasında bu davada yargılanan bütün kişileri akılsız ve saf olarak suçlaması kabul edilemez. Savunmasında böyle bir görev yapmadığını ve kendinin sadece din adamı olduğunu savunan A.I'nın bu yaptığı aşağılık bir tutum.' dedi.

Yargılaması tutuklu olarak yapılan örgütün muhasebecisi R.Y. savunmasında, FETÖ/PDY'yi kastederek, 'Ortada bir örgüt yok. Örgüt olsa benim burda ne işim var. Sadece yaşanan bir süreç var.' ifadesini kullandı.

Tutuksuz sanıklardan S.K. da örgütte mütevelli olduğunu ve 15 Temmuz darbe girişimi öncesinde toplantılara katıldığı bir dönemde il imamı olan A.I'nın kendilerine, 'güzel günler gelecek, güzel şeyler olacak' dediğini anlatarak, kendilerinin o dönem bu sözleri terör olaylarının biteceği şeklinde yorumladıklarını söyledi.

FETÖ/PDY Bayburt'tan topladığı paraları Nahçıvan'a aktarmış

İllerde örgütün imamlığını yapan kişilerin o şehirdeki her şeyi bilen ve yöneten kişiler olduğunu anlatan S.K, 'İl imamı A.I. 'Nahçıvan'daki örgüt okulunda çalışan öğretmenlerin maaşları Bayburt'tan toplanan himmet paralarıyla ödeniyor.' diyordu. Örgüt Nahçıvan ile Bayburt'u kardeş şehir yapmıştı.' diye konuştu.

Duruşmada savunma yapan 13 sanık da haklarındaki iddiaları reddetti.

Duruşmaya, yarın diğer sanıkların dinlenmesiyle devam edilecek.

03.08.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Bayburt Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, 'silahlı terör örgütü kurmak veya yönetmek', 'silahlı terör örgütüne üye olmak' ve 'kamu kurumlarını zarara uğratmak' suçlarından tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları ve yakınları hazır bulundu.

Etkin pişmanlık kapsamında ifade veren tutuksuz sanık Y.A, örgüte ait kentteki Fem Dersanesi'nde bir dönem kayıt kabulcü olarak çalıştığını söyledi.

Y.A, dershanedeki öğrencileri, örgüt içinde 'bölgeci' olarak tabir edilen kişilerin ışık evlerine belirli aralıklarla götürdüğünü anlattı.

Dershane binasının, derslerin bitmesiyle 18.00'de kapandığını ancak 'bölgeci' diye tabir edilen kişilerin, adliye, emniyet, askeriye gibi sınavlara hazırlanan öğrencileri binaya getirdiklerini ve gece saatlerinde burada bulunduklarını belirterek, 'Yine özellikle polislik sınavına hazırlanan öğrenciler örgüte ait yurtlarda kalır, dershane öğretmenleri de bu öğrencilerin bulunduğu yerlere giderek onlara sorular çözdürürdü.' dedi.

Dershane kaydı yapılan öğrenciler için ayrı ayrı gruplar oluşturulduğunu ifade eden Y.A, 'Bu kayıtlarda özellikle asker çocukları için özel bir referans bölümü açılırdı. Bu öğrencilerle ilgili kayıtlarda velisi olarak babalarının ismi kullanılmazdı. Referans bölümüne bu çocuklarla ilgilenen bölgecinin ismi yazılırdı. Yine zaman zaman bu öğrencilerle ilgilenen bölgeciler gelerek bu listeyi bizden alırlardı.' diye konuştu.

Ardahan'da tutuklu bulunan Y.S ise Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla duruşma salonuna bağlandı.

Hakkındaki iddiaları reddeden Y.S, 'Lanet FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in ağlaya ağlaya yaptığı dini konuşma ve vaazlarının bir gün ülkemizin ve milletimizin anasını ağlatacağını, idarecilerimize ve meşru hükümete, anayasal düzene ve rejime karşı hain darbe girişiminde bulunacağını bilmiş ya da öngörmüş olsaydım değil sohbet ve toplantılarına katılmak, kapılarının önünden bile geçmezdim.' şeklinde savunma yaptı.

'Milletin himmetiyle zevk sürenler en ağır şekilde cezalandırılsın'

Tutuklu sanık Y.S, FETÖ'nün geçmişte kendilerine altın kasede zehir sunduğunu anlatarak, şunları kaydetti:

'Nur zannettiğim bir kısım sohbetlerine katılarak kelebeklerin ateşin etrafında dönerken ateşe düşüp yandıkları gibi ben de bu cehenneme bir an için düştüm. Bu insanların bana altın kasede zehir sunduklarını bilemedim. Nereden bilebilirdim ki 'hizmet hareketi' denilen şeyin hükümeti halletme hareketi olduğunu. Yüzlerce vatandaşımızın şehit olmasına, binlerce insanımızın yaralanması sebep olan bu hain darbe girişimine katılan herkesin, milletin ve dünyanın gözünün içine bakarak 'yezitlere boyun eğmek yok' diyerek idarecilerimize hakaret edip, ülkemizin ve milletimizin huzurunu kaçırıp, yurt dışına kaçanların ve milletin himmetiyle zevk sürenlerin en ağır şekilde cezalandırılmasını tüm vatandaşlarımız gibi ben de talep ediyorum.'

Tutuklu Z.M.A da örgütle hiçbir bağının olmadığını ileri sürdü.

Ankara merkezli faaliyet gösteren bir firma olduklarını aktaran Z.M.A, Bayburt'ta da kurumsal kimliklerine katkısı olsun diye şirketlerinin ismiyle kolej yaptırdıklarını savundu.

Mahkeme başkanının, Amerika'da örgüt lideri Fetullah Gülen'le görüşüp görüşmediğini sorması üzerine Z.M.A, 'Evet Pensilvanya'ya giderek Fetullah Gülen'le görüştük. 100-150 kişilik bir gruptuk. Burada Fetullah hoca bize sohbet etti.' dedi.

Sanık Z.M.A, bu ifadelerinin ardından mahkeme başkanına, 'Sayın başkanım heyecandan Fetullah Hoca dedim. O ifademin FETÖ/PDY lideri olarak kayıtlara geçmesini talep ediyorum.' diye konuştu.

Diğer 10 sanık da haklarındaki iddiaları reddetti.

Mahkeme heyeti, sanık ifadelerinin tamamlanmasının ardından avukatların taleplerini aldı, ara kararını açıklamak üzere duruşmayı yarına erteledi.

İLK DURUŞMADA YAŞANANLAR

3 Mart'ta başlayan davanın ilk duruşmasında şunlar yaşanmıştı:

Bayburt'ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında İl Müftülüğünde görevli 3 tutuklu sanığın yargılanmasına başlandı.

Bayburt Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya sanıklar, avukatları ve yakınları katıldı.

Tutuklu sanık M.S, örgütün 'imamlardan sorumlu' olduğu iddiası ve 'terör örgütü yöneticiliği' suçlaması ile hakim karşısına çıktı.

Sanık, örgütün Bayburt il imamı olan Ayhan Işık ile görüşmelerini emniyet ve savcılıktaki ifadelerinde belirttiğini anlattı. M.S, Işık'ın kendilerinden dini konularda yardım istediğini ve kendilerinin de bu talepleri karşıladıklarını söyledi.

Mahkeme başkanının, Bank Asya'daki hesabını sorması üzerine sanık, 'Bank Asya'nın batmaması için bir miktar para yatırdım. Ancak bunu bir talimatla yapmadım.' ifadesini kullandı.

Bylock programını telefona kendisinin yüklemediğini ileri süren M.S, program üzerinden tek taraflı mesajlar geldiğini ve kendisine nasıl kullanacağının anlatıldığını belirtti.

Yapıyla 2005 yılında tanıştığını dile getiren sanık, şunları kaydetti:

'Örgütün o zaman 'cemaat' adında faaliyetler yürüttüğü bu yıllarda sohbetlerine katıldım. 2014 yılından sonra bu genel toplantılar iptal edildi. Bu iptale Ayhan Işık karar verdi. Bundan sonra meslek toplantıları yapılmasına karar verildi. Bizlerden öğrenci evlerini ziyaret etmemiz istenirdi. Bunları da 'bölgeci' olarak bildiğim 'BTM'ler isterdi. Gazeteci arkadaş, gazetenin önemli olduğunu bize söylerdi. Destek olmamızı istiyordu. Ancak benim kimseden böyle bir talebim olmadı. Biz onların her talebini yerine getirmiyorduk, sadece dini konulardaki isteklerini karşılıyorduk.'

Tutuklu sanık Ö.K. ise 2005 yılında tanıştığı yapının sohbetlerine katıldığını, yine bu sohbetlerin 2014 yılından sonra daha yapılmadığını söyledi.

Örgüt yetkililerinin kendisinden Kur'an öğretimi konusunda talepleri olduğunu ve kendisinin de bu konuda örgüte ait yerlere gittiğini anlatan Ö.K, 2014 yılından sonra eski dini görünümü kalmadığı için bu tarihten sonra örgütle bağlarının koptuğunu savundu.

Sanık Ö.K, Bylock programına ilişkin, 'Benim telefonuma dershanedeki arkadaşlar Facebook ve Twitter'i yükledi. O esnada da 'P' amblemli bir program yüklediklerini, önemli bir şey olmadığını, dini içerikli mesajların geleceğini söylediler. Bu sosyal medya hesaplarını dershanelerin kapatılmaması için destek olmamız istenmişti, onun için kullandım. Ben burayı dini bir cemaat olarak görüp gittim, işin teröre dönüşeceğini bilmiyordum, pişmanım.'

Tutuklu A.Y. de 2012 yılında örgütün halka açık bazı toplantılarına katıldığını ve Zaman gazetesine bir müddet abone olduğunu ancak 17-25 Aralık sonrası gazete aboneliğini bitirdiğini aktardı.

Örgüt üyesi olmadığını ileri süren sanık, yaklaşık 8 aydır tutuklu bulunduğunu ve bu durumun kendisini psikolojik olarak ciddi şekilde yıprattığını savunarak, tahliyesini talep etti.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanık A.Y'nin tahliyesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

(05 Ağustos 2017, 14:35)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=11015    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.962.014