Tam
EskidenYeniye
 

Bolu Fetö Polisleri davası

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Bolu'daki emniyet yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 73 sanığın yargılanmasına başlandı.

Önceki haber title=Sonraki haber

05.08.2017 14:43 Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Bolu'daki emniyet yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 73 sanığın yargılanmasına başlandı.

01.08.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Bolu Adliyesi'ndeki mahkeme salonlarının yeterli olmaması nedeniyle Ağır Ceza Mahkemesince özel olarak hazırlanan Belediye Nikah Salonu'nda yapılan duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları ve yakınları katıldı.

Tutuklu 36 sanık, polis ekiplerinin güvenlik önlemleri altında salona getirildi. Duruşmada, tutuksuz yargılanan 34 sanık da yer aldı.

Kimlik tespitinin yapılması ve iddianame özetinin okunmasıyla başlayan duruşma, sanıkların savunmalarıyla devam etti.

02.08.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Bolu Adliyesi'ndeki mahkeme salonlarının yeterli olmaması nedeniyle Ağır Ceza Mahkemesi'nce özel olarak hazırlanan Belediye Nikah Salonu'nda yapılan duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları ve yakınları katıldı.

Tutuklu 30 sanık, polis ekiplerinin güvenlik önlemleri altında salona getirildi. Duruşmada, tutuksuz yargılanan bazı sanıklar da yer aldı.

Duruşma, sanıkların savunmalarıyla devam etti.

Üzerine atılı suçlamaları kabul etmediğini ifade eden tutuklu sanık Cahit Sağlar, örgütle kızını okula gönderirken tanıştığını belirtti.

Sağlar, 'Bu dönemde veli toplantıları düzenleniyordu. Bu toplantılara katıldım ve ardından sohbet toplantılarına katıldım. Yapıyla ilgili bildiklerimi samimiyetle paylaşmak ve etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak istiyorum.' şeklinde konuştu.

Sağlar, 2014 yılında Bolu'ya atandığı dönemde örgütün İmdat Çiftçi vasıtası ile kendisiyle iletişime geçtiğini anlatarak, 'Ben Halil İbrahim Zor ve Musa Oğuz üçlü grup oluşturarak kod adı Ahmet olan şahsın sohbet imamlığında yer aldığı toplantılar düzenledik. 2016 yılı ortalarına kadar ayda 1-2 kez toplantılar devam etti. Bu toplantılarda tamamen dini sohbetler konuşulurdu. Örgütsel faaliyetler olmayan toplantılardı.' dedi.

Örgütün gizli haberleşme uygulaması olan ByLock'un telefonuna 'Ahmet' diye bildiği ama asıl isminin A.T. olduğunu sonradan öğrendiği kişi tarafından yüklediğini de ifade eden Sağlar, 'Ahmet'in yönlendirmesi ile tutuksuz sanıklardan Halil İbrahim Zor ve tutuksuz yargılanan Musa Oğuz'un da olduğu ortamda bu programı indirdim. İsmi geçen şahıslar kendi iradeleri ile bu programı yüklediler ve kullandılar. Biz indirdiğimiz program ile sadece dini içerikli mesajlar paylaşıp hal hatır sorardık. Fetullah Gülen'in haftalık vaazları ve hadisler paylaştığımız da olurdu.' diye konuştu.

Tutuksuz sanık Cemalettin Küçük ise FETÖ ile Ankara'da görev yaptığı esnada dini sohbet ve toplantılara katılmak amacıyla tanıştığını söyledi.

Cemaat olarak gördüğü bu yapının toplantılarına sürekli katıldığını anlatan Küçük, 'Önceden dini sohbet yapılan ve ibadet edilen toplantılarda dershanelerin kapatılma sürecinden sonra siyaset içerikli ve hükümetin icraatlarını kötüleyen söylemler yapılmaya başladı. Ben bunları uygun görmediğim için sürekli karşı çıktım ve aksi yönde ifadeler kullandım.' dedi.

Küçük, 2013 yılının son aylarında katıldığı bu toplantıların birinde sohbet hocası olan ve emniyet yapılanmasının mahrem imamlarından olduğu gerekçesi ile Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından açılan bir soruşturmada yargılanan Süleyman Ersöz'ün bazı ifadelerine karşı geldiğini belirterek, 'Süleyman Ersöz bir toplantıda bize hitaben hükümetin yaptığı yolsuzluklarla ilgili bilgilerinin olduğunu ve bu konuda ellerinde belgelerin de olduğunu söyledi. Ben de 'cemaat mensubu polisleri bu iş için mi kullanıyorsunuz' dediğimde aramızda tartışma yaşandı. Bu olayın ardından hiçbir toplantıya katılmadım.' ifadesini kullandı.

Söz konusu polis memurlarının toplantıya katılmadığı için kendisine sürekli tepki gösterdiğini kaydeden Küçük, 'Tutuksuz sanık Ömür Kurt, beni gördüğünde cemaattekilerin benimle görüşmek istediğini söylemişti. Ben kabul etmemiştim. Yine Süleyman Ersöz bir görüşmemizde bana 'cemaatten yana olmayacaksan bari karşımızda da olma' demişti dedi. Ben onların söylediklerini kabul etmedim. Suçsuzum, beraatimi talep ediyorum.' şeklinde konuştu.

Tutuklu sanıklar Uğur Öztürk, Musa Oğuz, İsmail Şimşek, Halil İbrahim Zor, Ceren Ahu Karabay ve Canan Bozdağ'ın tahliyesine karar verildi.

Öte yandan dava açıldığında firari olan Memduh Uysal'ın da tutuklanarak duruşmaya getirildiği görüldü.

Duruşma diğer sanıkların dinlenmesi için ertelendi.

03.08.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Bolu Adliyesi'ndeki mahkeme salonlarının yeterli olmaması nedeniyle Ağır Ceza Mahkemesi'nce özel olarak hazırlanan Belediye Nikah Salonunda yapılan duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları ve yakınları katıldı.

Tutuklu 30 sanık, polis ekiplerinin güvenlik önlemleri altında salona getirildi. Duruşmada, tutuksuz yargılanan bazı sanıklar da yer aldı.

Duruşma, sanıkların savunmalarıyla devam etti.

Tutuklu sanık Davut Çınar, ifadesinde, 15 Temmuz akşamı tugayda olabilecek bir kalkışmaya karşı görevlendirilen ilk ekipler içerisinde yer aldığını belirterek, hakkındaki suçlamaları kabul etmediğini söyledi.

Darbe teşebbüsünün yaşandığı gece il emniyet müdürünün verdiği talimat doğrultusunda Bolu 2. Komando Tugay Komutanlığı önünde görev yaptığını dile getiren Çınar, 'Darbe girişimi sırasında tugaydan kaynaklı olabilecek herhangi bir kalkışma hareketine karşı müdahalede bulunacak ilk ekipler arasında yer aldım. Eğer böyle bir kalkışma olsaydı belki de şu anda şehitler arasında benim de adım olacaktı. Terör örgütü üyeliğiyle suçlanma, onur kırıcı, 15 Temmuz öncesi veya sonrasında herhangi bir terör örgütüne üye olmadım. Bu örgütün hiçbir faaliyetinde bulunmadım.' dedi.

Çınar, hakkındaki ByLock kullandığı iddialarını da reddederek, hiçbir zaman böyle bir program indirmediğini ve kullanmadığını ileri sürdü.

Emekli Bolu Emniyet Müdür Yardımcısı tutuklu sanık Ekrem Güneyisi ise ifadesine 15 Temmuz darbe girişimini lanetleyerek başladı.

Görev süresi boyunca TEM, KOM ve istihbarat şubelerinde çalıştığını anlatan Güneyisi, 'Benim görev alanım idari kısımlardır. 2009 yılında Kosova'da iki yıl görev yaptım. Döndükten sonra Bolu emniyetinde müdür yardımcısı olarak görev yaptım. Meslek hayatım boyunca 'En vatansever insan, görevini en iyi yapan insandır' düsturu ile hareket ettim. Hakkımdaki örgüt üyeliği suçlamasından dolayı son derece üzgünüm.' dedi.

Güneyisi, FETÖ ile irtibatı olmadığını da sözlerine ekleyerek, 'Milliyetçi bir dünya görüşüm vardır. Aksi hiçbir şekilde iddia edilemez. Şahsımın bilinçli olarak soruşturmaya dahil edilerek, soruşturmaların sulandırılmaya çalışıldığını düşünüyorum.' diye konuştu.

Tutuksuz sanıklardan Erkan Kılıçarslan da etkin pişmanlık yasasından yararlanmak istediğini belirterek, dini sohbetlere katıldığını ve ByLock kullandığını kabul etti.

Kılıçarslan, tamamen dini duyguları sebebiyle bu yapının organize etmiş olduğu sohbet ve toplantılara katıldığını ifade ederek, 'Bu toplantıları sırasında hiç kimseden talimat ve emir almadım. Örgütsel bir faaliyet gerçekleştirmedim. Bu toplantılarda sadece ibadet yaptık. Namaz kılmak, Kur'an okumak ve tesbihat yapmak dışında bir faaliyet gerçekleştirmedik.' ifadelerini kullandı.

ByLock programının telefonuna indirildiğini ve kullandığını daha önceki ifadelerinde samimiyetle itiraf ettiğini aktaran Kılıçarslan, 'Bu programla gerçekleştirmiş olduğum mesajlaşmalar tamamıyla inançlarımla alakalı mesajlaşmalardır. Bu programdan tarafıma gönderilen mesaj içerikleri geldiğinde görülecektir ki sadece dini öğretilerin yer aldığı mesajlardır. Ne şekilde, hangi sayıda ibadet edileceğine yönelik ifadeler geçmektedir.' savunmasında bulundu.

Duruşma diğer sanıkların da dinlenmesi için ertelendi.

04.08.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Bolu Adliyesi'ndeki mahkeme salonlarının yeterli olmaması nedeniyle Ağır Ceza Mahkemesi'nce özel olarak hazırlanan Belediye Nikah Salonunda yapılan duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları ve yakınları katıldı.

Tutuklu 30 sanık, polis ekiplerinin güvenlik önlemleri altında salona getirildi. Duruşmada, tutuksuz yargılanan bazı sanıklar da yer aldı.

Duruşma, sanıkların savunmalarıyla devam etti.

FETÖ/PDY üyeliği ve yöneticiliği suçlaması ile Düzce'de yargılanan Bolu'nun eski valisi İbrahim Özçimen ile meslekten ihraç edilen eski Bolu Valisi Ahmet Zahteroğlulları'nın koruma polisliğini yapan tutuksuz sanık Fuat Kuru, hakkındaki suçlamaları kabul etmedi.

Kuru, 19 yıl boyunca görevini şerefle yaptığını savunarak, '15 Temmuz darbe gecesi hainlere karşı eşimle birlikte çelik yeleklerimizi giyerek silahlarımızı da yanımıza aldık ve görevimizin başına geçtik. Darbe bastırılana kadar görevimizin başındaydık. Tarafıma yapılan isnatların onur kırıcı olduğunu söylemek istiyorum. Hiçbir terör örgütüne üye değilim. Suçlamayı kabul etmiyorum.' diye konuştu.

Hakkında terör örgütü üyeliği suçlaması ile soruşturma açılan İbrahim Özçimen'in koruması olduğunu kabul eden Kuru, 'Devletin valisini, devletin talimatı ile korudum. Bu şahsın soruşturma geçiriyor olması benim de aynı örgüte üye olduğuma dayanak yapılmamalıdır. Ben vali korumalığı görevini Muş'ta, İbrahim Özçimen'den önce de yapıyordum. 2003'de dönemin valisi Mustafa Kartal'ın da koruma polisiydim. Kartal'dan sonra göreve gelen İbrahim Özçimen'de de koruma polisliğine devam ettim.' dedi.

Kuru, İbrahim Özçimen ile birlikte Muş'tan Burdur'a, Burdur'dan da Bolu'ya eşi ve kendisi gibi tayin olarak gelen başka memurların da olduğunu söyleyerek, örgüt üyeliği suçlamasının sadece eşi ve kendisine yönlendirildiğini belirtti.

Duruşmada dinlenen tutuklu sanıklardan Hakkı Kaynak da üzerine atılı suçlamaları kabul etmediğini ifade ederek, 'Şehit olmak için girdiğim meslekten örgüt üyeliği suçlaması ile atılmış olmam mağduriyete neden oldu. 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında evimde istirahat ediyordum. Göreve çağrılmam üzerine tüm personeli toplayarak göreve geçtim.' dedi.

Kaynak, adına kayıtlı GSM hatları üzerinde 'ByLock' tespit edildiğinin öne sürüldüğünü de sözlerine ekleyerek, 'Daha önceden de söylediğim gibi 2010-2012 yıllarında yurt dışında görev yaptım. Ailem ile görüşmelerimi, daha ekonomik olması için internet üzerinden yapıyordum. Kosova'dan gelirken akıllı telefonuma çoğu İngilizce olmak üzere 625'ten fazla program yükledim. Bu programlardan 5-6 tanesi sohbet programıydı. Bu programları yüklememdeki amaç görev yaptığım sırada tanıştığım yabancı ülkelerdeki arkadaşlarım ile ekonomik bir şekilde görüşme gayesidir. Bir iki tane sohbet programını yükledim. Ancak beğenmeyince ByLock programını indirdiğimi hatırlıyorum. Ancak bu programın görsel ikonu örümcek ağı şeklindeydi. Hatırladığım kadarıyla ben bu programı 2012 sonu, 2013 başına denk gelen bir tarihte indirmiştim. Ancak programa giriş yapamadım. Yeni kullanıcıya izin vermedi.' ifadelerini kullandı.

Duruşmaya diğer sanıkların dinlenmesi için ara verildi. 

İDDİANAME

Bolu Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan 77 sayfalık iddianame, örgütün, emniyet teşkilatındaki kadrolaşmasının, en çok 'stratejik ve operasyonel' nitelikteki istihbarat, bilgi işlem, KOM, TEM, siber kriminal ve personel daire başkanlıklarının merkez ve taşra birimlerinde yoğunlaştığı belirtildi.

Örgütün etkili olduğu dönemlerde bu birimlerde çalışanların büyük çoğunluğunun örgüt mensupları arasından seçilmesine gayret gösterildiği aktarılan iddianamede, FETÖ'nün emniyet teşkilatı içerisinde güçlendikçe mensuplarını saha görevleri gibi yıpratıcı birimlerde görevlendirmekten kaçırdığı kaydedildi.

İldeki örgüt yapılanması içerisinde en önemli faaliyetlerin 'mahrem imamlar' tarafından düzenlenen toplantılar olduğuna işaret edilen iddianamede, Bolu'daki emniyet yapılanmasının 'mahrem imamları' olarak belirlenen şüphelilerin emniyetle ilgisi olmayan ve aralarında devlet memurları, öğretmenler ile imamların bulunduğu 12 kişi olduğu bildirildi.

İddianamede, haklarında 'terör örgütüne üye olmak' suçundan dava açılan 36'sı tutuklu, 3'ü firari 73 sanığın her biri için 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Paralel yapı-12 Haziran (2017) 'Bolu Emniyet Yapılanması 73 sanık' davası

(05 Ağustos 2017, 14:43)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=11016    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Tuskon Fetö İşadamları davası

05.09.2020 12:00 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulund..
Tamamı 5.9.2020

Darbede Alçak Uçuş'a Müebbet

15.08.2020 11:26 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce'ye müebbet hapis cezası veri..
Tamamı 15.8.2020

Darbenin Kıbrıs Ayağına 9 Hapis

15.08.2020 11:01 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kıbrıs'ta konuşlu Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Kolordu Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 2'si tutuklu 10 sanıklı davada karar ..
Tamamı 15.8.2020

Fetö Kriptolarına Beşinci Darbe

15.08.2020 11:49 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), mensuplarını Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) yerleştirmek için kullandığı 'avantajlı aday numarası' şifresinin çözülmesi, kripto FETÖ üyelerini deşifresinde önemli rol oyna..
Tamamı 15.8.2020

Akın Öztürk'ün Emir Subayına Hapis

15.08.2020 11:38 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk'ün emir Astsubayı da Fetö'cü çıktı. Yargılandığı davada Mehmet Serdar Özdemirci, 'Fetö si..
Tamamı 15.8.2020

CHP'li Oğuz'a Hapis Gerekçesi

15.08.2020 11:30 İzmir'de, FETÖ üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'a verilen 6 yıl 3 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı. 6 Ağustos'taki gelişm..
Tamamı 15.8.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

15.08.2020 11:10 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya esasa ilişkin savunmalarla devam ..
Tamamı 15.8.2020

Pişman Darbeciye Af Skandalı

25.07.2020 13:36 Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yaramış skandal açıklamalarda bulundu. Yaramış, 'Darbe teşebbüsüne karışmış, pişman olmuş nedamet duyan kişilere de sahip çıkmamız, onları bu toplumun içine dahil etmemiz, kaza..
Tamamı 25.7.2020

Fetöcü Yavere Müebbet Hapis

25.07.2020 12:48 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtay 16...
Tamamı 25.7.2020

İzmir Casusluk Kumpasına 61 Hapis

25.07.2020 12:19 İzmir'de "askeri casusluk soruşturması"ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 96 sanığın yargıl..
Tamamı 25.7.2020

GDO Kumpası: Baransu'ya Hapis

25.07.2020 12:26 Mersin'de, kamuoyunda Gülen örgütünün hükümete yönelik ilk yolsuzluk ve darbe kumpası olarak da nitelenen GDO kumpasını konu alan ve Mersin'de paralel örgüte yönelik açılmış en kapsamlı ilk dava sona erdi. 19 Temmuz'd..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İmamlarına 43 Yıl Hapis

25.07.2020 13:09 Adana, Diyarbakır, İstanbul ve Kayseri'de görülen Fetö davalarında 5 sanığa 7 ile 13 yıl arası hapis cezaları verildi. O davalarda yaşanan gelişmeler illere göre şu şekilde gerçekleşti: Diyarbakır: Bölge İmamına 13..
Tamamı 25.7.2020

Darbede AK Parti İşgaline 10 Hapis

25.07.2020 12:03 İstanbul'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında AK Parti İstanbul İl Başkanlığının işgal girişimine ilişkin davada, yerel mahkemenin sanıklardan 10'u hakkında verdiği ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının Yargıtay tar..
Tamamı 25.7.2020

Dündar'ın Villası davasında 2 Hapis

25.07.2020 11:54 İstanbul'da, MİT tırlarına ait görüntüleri yayınlaması karşılığında yurtdışına firar etme hazırlığı nedeniyle varlıklarını elden çıkarmaya çalışan Can Dündar'ın villasını fahiş fiyatla satın aldıkları öne sürülen, MİT ..
Tamamı 25.7.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

25.07.2020 11:37 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davanın görülmesine sanıkların esas hakkındaki savunmalarıyl..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

25.07.2020 11:16 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 16 T..
Tamamı 25.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
45.625.303