Tam
EskidenYeniye
 

Darbede Orduevi Baskını davası

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında, Fenerbahçe Orduevi'ni kontrol altına almaya çalışan 3'ü tutuklu 40 askerin üçer kez ağırlaştırılmış müebbet ve on beşer yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlandı.

Önceki haber title=Sonraki haber

06.08.2017 11:29 Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında, Fenerbahçe Orduevi'ni kontrol altına almaya çalışan 3'ü tutuklu 40 askerin üçer kez ağırlaştırılmış müebbet ve on beşer yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanmasına başlandı.

31.07.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesince büyük salonda görülen duruşmaya tutuklu sanıklar üsteğmen Kayhan Korkmaz, uzman çavuş Recai Yeğen, sözleşmeli uzman Fahri Sivri ve bazı tutuksuz sanıklar katıldı.

Sanıkların kimlik tespitinin yapıldığı duruşmada iddianame özeti okundu.

Tutuksuz sanıkların savunmalarını yaparken etkilenme ve baskı altında kalma ihtimali gibi gerekçeleri dikkate alan mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar üsteğmen Kayhan Korkmaz, uzman çavuş Recai Yeğen, sözleşmeli uzman Fahri Sivri ile tutuksuz sanık uzman çavuş Faruk Yüksel'in duruşma salonundan çıkarılmasına karar verdi.

Mahkeme Başkanı Abdurrahman Orkun Dağ, dışarı çıkarılan sanıkların avukatları aracılığıyla, savunma yapan sanıkların beyanlarını öğrenebileceklerini belirtti.

Başbakanlık, Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Milli Savunma Bakanlığı'nın davaya katılma taleplerini değerlendiren mahkeme heyeti, katılma taleplerinin tümünün kabul edilmesine karar verdi.

Duruşma, tutuksuz sanıkların savunmasıyla devam etti.

01.08.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki ikinci duruşmaya, tutuklu sanıklar Üsteğmen Kayhan Korkmaz, uzman çavuşlar Recai Yeğen ve Fahri Sivri ile tutuksuz bir sanık katıldı. Duruşmada, Başbakanlık, Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Milli Savunma Bakanlığı avukatları da müdahil olarak hazır bulundu.

Tutuklu sanıklardan Uzman Çavuş Fahri Sivri, savunmasında, bir aylık uzman çavuş olduğunu ve göreve yeni başladığı için neyin ne olduğu konusunda çok bilgisinin bulunmadığını öne sürerek, 15 Temmuz'da, kendilerine tatbikat olacağının söylendiğini ve Fenerbahçe Orduevi'ne gittiklerinde yolda herhangi bir tepkiyle karşılaşmadıklarını söyledi.

Araçlardan inip bir süre beklediklerini, orduevindeki yarbayın birkaç kez içeri girip çıktığını, güvenlik önlemi aldıklarını ve kimseye silah doğrultmadıklarını savunan Sivri, şunları söyledi:

'Cep telefonuma sürekli mesaj geliyordu. Telefonuma bakmayı verilen emir üzerine uygun görmemiştim. Ama haddinden fazla aranınca merak edip baktım. Ailem, arkadaşlarım aramıştı. Birlikten bir üstçavuş, bir televizyondaki 'sıkıyönetim ilan edildiğine' dair ekran görüntüsünü mesaj olarak göndermişti. Üsteğmene sorduğumda, bana şaşkın bir şekilde, 'Telefonunu kaldır.' dedi. Bölük komutanımızın da korku, tedirginlik hali vardı. Afallamıştı. Emir komutasına girdiğimiz yarbay, 'Ortalık karışık, bu saatte sizi kışlanıza geri gönderemem.' dedi. Sıraya geçtik. Emir üzerine mühimmatları topladım. Sabaha kadar herhangi bir olay yaşanmadı. Kilitleri unutulan araçların başında nöbet bekledim. Daha sonra beni içeri aldılar. Ekmek, çay verdiler. Ben hiçbir olaya karışmadım. Bir aylık uzman çavuşum. 15 Temmuz'da ilk maaşım yattı, onu dahi çekemedim. Bir yıldır tutukluyum.'

Baygınlık geçirdi

Mahkeme heyeti, savcı, sanık ve müdahil avukatlarının da sorularını yanıtlayan Sivri'ye, daha önceki beyanlarıyla çelişkili ifadeler vermesi üzerine Mahkeme Başkanı Abdurrahman Orkun Dağ tarafından, 'Yargılama sonunda alacağın cezayla belki de ömür boyu cezaevinden çıkamayacaksın. Anlatacağın her şey çok önemli. Tek bir kelime dahi önem arz ediyor.' uyarısında bulunuldu.

Tekrardan konuşan ve çelişkili ifadeler verdiği belirtilen Sivri, baygınlık geçirdi. Başkan Dağ, bunun üzerine diğer tutuklu sanık Uzman Çavuş Recep Yeğen'in savunmasını aldı.

Sanık Yeğen, 15 Temmuz'da Fenerbahçe Orduevi'ne 'Tatbikat var.' denilerek götürüldüklerini ve olay yerinde hiçbir şey yapmadığını belirterek, 'Olaydan hiç haberimiz yoktu. Cezaevine düştükten 1 ay sonra kurulan televizyonu izlediğimde nasıl bir olayın içine düşürüldüğümüzü anladım.' dedi.

Üye hakimin, 'Darbenin ne olduğunu bilmiyor musun?' diye sorduğu Yeğen, 'Astsubaydan aşağı rütbeliler darbenin ne demek olduğunu bilmez. Ben 26 yaşındayım. Darbenin ne demek olduğunu bilmiyorum.' cevabını verdi.

Mahkeme Başkanı Dağ, savunma yaparken bayılan tutuklu sanık Fahri Sivri'nin, etkilenme ve baskı altında kalma ihtimalini göz önüne alarak savunmasının, diğer sanıkların dışarı çıkarılması sonrası alınmasına hükmetti. Sanık ve müdahil avukatlarının kaldığı duruşma salonunda, Sivri'nin yeniden savunması alındı.

Duruşma, yarına ertelendi.

03.08.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Üsteğmen Kayhan Korkmaz, uzman çavuşlar Recai Yeğen ve Fahri Sivri ile tutuksuz sanık Faruk Yüksel katıldı. Duruşmada, Başbakanlık, Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Milli Savunma Bakanlığı avukatları da müdahil olarak hazır bulundu.

Savunması alınan tutuklu sanık Üsteğmen Kayhan Korkmaz, mahkeme heyeti, savcı, sanık ve müdahil avukatlarının sorularını yanıtladı. Fenerbahçe Orduevi'ne terör saldırısı ihbarı olduğu için gittiğini ve darbeden haberi olmadığını söyleyen Korkmaz, bir avukatın, 'O geceyle ilgili ifade veren herkes, sizin telefona baktığınızı söylüyor. Başbakan televizyona çıktı saat 11.00 sularında. Oraya vardığınızda darbe girişimi olduğunu öğrenmiş olmanız gerekmiyor muydu?' diye sorması üzerine, 'Darbe girişimi olduğunu tam olarak saat 01.30 civarında öğrendim. Kolordu ve ordu komutanlarının açıklaması dahi vardı. Telefonu elime almam internete girme anlamına gelmiyor. Bir sürü şey oluyor, komutanlarım soruyor. Sadece bir kişiyle muhatap olmuyorum. Bunlar göz önünde bulundurulmalı' ifadesini kullandı.

'Cengiz yarbay yanıma gelerek, 'olaylar farklı, internete bak' dedi'

Orduevine daha önce gidip gitmediği ve içeride rütbelilerin konutunun olup olmadığı da sorulan Korkmaz, 'Orada oturan devrelerim var. Limanında yat olup olmadığını bilmiyorum ama lojmanların var olduğunu biliyorum. Hatta tabur komutan vekilim bizzat orada ikamet etmektedir. Ama daha önce hiç gitmedim' dedi.

Terör olayı olarak bildikleri için askerlere mühimmat dağıttıklarını, orada inen herhangi bir helikopter görmediğini ve kendilerini önce orduevinin sorumlularından olan yarbayın, daha sonra da albayın karşıladığını belirten Korkmaz, 'Salalar okunuyordu. Saat 01.30 veya 01.45 gibi Cengiz yarbay bizzat yanıma gelerek, 'Arkadaş sen buraya, korumaya geldiğini söylüyorsun, olaylar farklı. Televizyon ve internete bir bak, bunu anlayacaksın' dedi. 'Komutanım, müsaade edin bakayım' dedim. Saat 02.04'de komutanımızdan bilgi almak için aradım. Hala kandırmaya yönelik emirler verildiğini de söyleyebiliyorum.' şeklinde konuştu.

Kendisine saat 11.00 ile darbe girişimi olduğunu öğrendiği saat 01.30 arasında darbe girişimine ilişkin herhangi bir bilgi verilmediğini de aktaran Korkmaz, 'Geldiğimiz anda Cengiz yarbay, 'ne maksatla geldiniz' diye soruyor. Ben de, 'bombalı saldırı olabileceği, emir veren Fatih Karakaya'yı arayabileceği' bilgisini verdim.' derken, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde (TSK) emrin mutlak itaat anlamına geldiğini, o anki ruh halinin yaşanmadan anlaşılamayacağını dile getirdi.

Mahkeme heyeti başkanı Dağ: 'Avukatlara adam gibi cevap ver'

Avukatların sorularına karşılık, 'Biraz baksanız, bana bunu sormazdınız' tarzı cevaplar veren sanık Korkmaz'a, mahkeme heyeti başkanı Abdurrahman Orkun Dağ, 'Avukatların sorularına adam gibi cevap ver.' uyarısında bulundu.

Üye hakimin, 'Saat 07.17'de Sinan astsubay ile mesajlaşman var, 'polise mukavemet' konusunda. Ayrıca, 'üzerlerine sık' mesajı almışsınız. Bu ne demek?' diye sorduğu Korkmaz, 'Ben de anlamadım emin olun. Saat 03.11'de, 'konumu bir daha gönderiyorum' dedi. Önce konumu yolladı sonra bir daha aradı. Saat 11.00 ya da 12.00 civarıydı. Konuşmadan sonra da böyle bir mesaj attı. Ben anlam veremedim. Gördüğüm kadarıyla birçok kişiye mesaj atmış.' dedi.

Tutuklu sanık Kayhan Korkmaz, üye hakimin, 'Sorgu ifadeni kabul etmedin. Sen uzman çavuş Faruk Sivri'den bir gün önce ifade vermişsin. Faruk uzman, seninle ilgili, 'Kim gelirse gelsin ateş edilecek' emri verdiğini söylemiş. Senin de sonradan kabul etmediğin sorgunda benzer ifaden var. Buna ne diyorsun?' şeklindeki sorusuna karşılık da, 'O zaman bana ne denilseydi söyleyecektim. Pardon filmindeki gibi. Polisler, beni, 'polislere sıkın' diyen kişi senmişsin diyerek dövdüler. Duydukları şeyi benim söylediğimi düşünmüşler. O an süreci yaşamak lazım.' beyanında bulundu.

'Ordu komutanını derdest etmek için geldiler'

Duruşmada daha sonra, 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı gece kontrol altına alınmaya çalışılan Fenerbahçe Orduevi'nden sorumlu olan Albay İbrahim Cem Gültekin ile Yarbay Murat Eğilmez, tanık olarak dinlendi.

Beyanda bulunan ve mahkeme heyeti ile avukatların sorularını yanıtlayan Albay Gültekin, 'Size göre 4 ZPT aracıyla gelen bu askerler, ne amaçla orduevine gelmiş olabilir?' sorusuna karşılık, şunları söyledi: 'Yaşanan şeylere bakıldığında bence ordu komutanını derdest etmek için geldiler diye düşünüyorum. Orada komutanların korunmasına gerek yok, zaten her birinin koruması mevcut. Olayın darbe olduğunun anlaşılmasının ve helikopterlerin gelip gitmesinin ardından, ben kışladaki helikopter pistine projektör koydurdum. Gece görüşü olan pilotlar pisti görüp inemesinler diye yaptım. Projektörlere bakan pilot kör olur. Gelen birlik, kapıları tutmak için (komutanlar derdest edildiğinde) gerekli teçhizata sahipti. Sanık Üsteğmen Kayhan Korkmaz, bana karşı, bir üsteğmen bir albaya karşı nasıl davranması gerekiyorsa öyle davranmıyordu. Kapıda bizi oyalayan unsur olmasa, daha çabuk müdahale ederdik.'

'Eyüp Gürler'in eşine, 'kocasının yanlış yolda olduğu' sözünü ilettim'

Gültekin, şöyle devam etti: 'Eski 1. Ordu Hareket Yarbaşkanı Tuğgeneral Eyüp Gürler, (15 Temmuz darbe girişimi ana dava tutuklu sanığı), sorumluluğumda olan Fenerbahçe Orduevinde ikamet ediyordu. Darbe girişiminde olduğunu öğrenince, ordu komutanım Ümit Dündar'a, 'Gidip müdahalede bulunayım mı?' diye sordum. 'Evet' cevabını alınca, evine gittik. Eşi kapıyı açtı ve ona, 'ordu komutanımız size, 'kocanız yanlış yolda, kan dökülecek, yarın başına bir şey gelirse çok geç olacak' dememi rica etti' şeklinde konuştum. Eşi de, 'Tamam ben anlatacağım' dedi. Bahsettiğimiz kişi (Gürler), harekat yarbaşkanı. Benim orduevi planlarım bile oradan geçiyor. Orayı bildiklerini düşünüyorum. Yargılanan sanıkların yer aldığı unsura sadece oyalama görevi verilmiş olabilir.'

Albay İbrahim Cem Gültekin'in beyanlarından sonra konuşan mahkeme heyeti başkanı Abdurrahman Orkun Dağ, '15 Temmuz darbe girişimi gecesi, hain unsurlara karşı icra ettiğiniz görev bizim için değerlidir. Ben mahkemem adına sizi kutluyorum.' ifadesini kullandı.

Muhalefet şerhli tahliye kararı

Duruşmada, savunma ve tanık beyanlarının ardından sanık, sanık avukatları, müdahil avukatları ve savcının talepleri alındı.

Davaya ilişkin ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, tutuklu olarak yargılanan sanık uzman çavuşlar Fahri Sivri ve Recai Yeğen'in, aleyhe olmayan tanık beyanları çerçevesinde toplanan deliller yönünden suç vasfının değişme ihtimali, tutukluluk halinin Avrupa insan Hakları Sözleşmesi'ne göre ölçüsüz bir tedbir olacağı ve adli kontrol tedbirinin yeterli sayılacağı gerekçeleriyle oy çokluğuyla tahliye edilmesine karar verdi.

Bu karara, üye Hakim Halit İçdemir tarafından, 'sanık ve tanıkların dinlenilmesine devam edilecek olması, kuvvetli suç şüphesinin bulunması, tutukluluk hallerinin bu aşamada orantılı sayılması' gerekçeleriyle muhalefet şerhi konuldu.

Tahliyesine karar verdiği sanıklar Sivri ve Yeğen hakkında, 'yurt dışına çıkış yasağı' ve 'haftada bir gün ikametgahına en yakın güvenlik merkezine gidip imza verme zorunluluğu'ndan oluşan adli kontrol tedbiri uygulanmasını da kararlaştıran heyet, tutuklu sanık Kayhan Korkmaz'ın da kuvvetli suç şüphesini gösteren delillerin olması gerekçesiyle bu halinin devamına hükmetti.

Duruşma, 16 Ekim 2017'ye ertelendi.

İDDİANAME

İddianamede, rütbeli askerler Kayhan Korkmaz, Fahri Sivri ve Recai Yeğen ile 37 er, şüpheli sıfatıyla yer alıyor. Soruşturma kapsamında rütbeli askerlerin tutuklandığı belirtilen iddianamede, tüm şüphelilerin 'Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs', 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs', 'Türkiye Büyük Millet Meclisini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs' suçlarından, üçer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılması talep edildi.

İddianamede, Üsteğmen Kayhan Korkmaz hakkında 'silahlı terör örgütüne üye olmak', diğer 39 şüpheli hakkında ise 'örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek' suçundan 7,5 yıldan onbeşer yıla kadar hapis cezası istendi.

Darbe girişimi öncesi İstanbul'daki 2. Zırhlı Tugay Komutanlığında darbeciler tarafından yapılan toplantılarda, darbe kalkışması kapsamında hangi kurum ve kuruluşlara ait binalar ile hangi köprü ve kara yolu geçiş noktalarının kontrol altına alınacağı hususunun kararlaştırıldığı aktarılan iddianamede, toplantılarda köprülerin, önemli kara yolu geçiş noktalarının, havalimanlarının, AKOM, Valilik, Telekom, belediye, televizyon kanalları, Emniyet Müdürlüğü ve benzeri bir kısım kurum ve kuruluşların yanı sıra, Fenerbahçe Orduevi'nin de kontrol altında tutulmasına karar verildiği hatırlatıldı.

İddianamede, Fenerbahçe Orduevi'ni kontrol altına alma görevinin şüpheli üsteğmen Kayhan Korkmaz'a verildiği belirtilerek, orduevinin neden hedef seçildiği şöyle anlatıldı:

''Çeşitli nedenlerle başka illerden İstanbul iline gelen rütbeli askeri personellerin genellikle burada konakladıkları, olay gecesi darbe karşıtı tavır ve davranış göstermeleri muhtemel bir kısım askeri personelin orduevinde bulunabileceklerinin öngörüldüğü, Fenerbahçe Orduevi'nin kontrol altına alınarak, geçici olarak burada kalan rütbeli askeri personellerin, başka rütbeli asker kişilerle irtibatlarının kesilmesinin ve hareket kabiliyetlerinin tamamen ortadan kaldırılmasının amaçlandığı tespit edilmiştir.''

Paralel yapı-15 Temmuz (2016)-10 Nisan (2017) 'İstanbul 40 sanık Darbe Yap./Fenerbahçe Orduevi Baskını' davası

(06 Ağustos 2017, 11:29)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=11022    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Elazığ: Darbeye 1 Müebbet Onandı

01.12.2019 14:40 Yargıtay 16. Ceza Dairesi, FETÖ'nün darbe girişiminin ardından Elazığ 2. Ağır Ceza Mahkemesince görülen davada, eski Hozat 51. Motorlu Piyade Tugay Komutanı tuğgeneral Abdulkerim Ünlü'ye verilen müebbet ile 39 sanığa v..
Tamamı 1.12.2019

Denizli: Fetö'ye 83 Hapis Onandı

01.12.2019 13:57 Denizli'de, FETÖ/PDY'den yargılanan, aralarında örgütün Türkiye eğitim sorumlusunun da bulunduğu toplam 83 kişiye verilen hapis cezaları Antalya Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi tarafından onandı. 26 Kasım'daki ..
Tamamı 1.12.2019

ABD Büyükelçiliği'ne Saldırı: 3 hapis

01.12.2019 09:57 Ankara'da, ABD Büyükelçiliği'ne silahla ateş edilmesine ilişkin 4 sanık hakkında açılan davada karar açıklandı. Mahkeme heyeti, sanık Ersin Bayram'a 8 yıl 16 ay 15 gün, sanık Osman Gündaş'a 9 yıl 19 ay ve sanık Ahmet Ç..
Tamamı 1.12.2019

Gülen ve Polisleri davası

01.12.2019 12:27 İstanbul'da, takipsizlikle sonuçlanan bazı soruşturmalarda usulsüzlük yaptıkları, 'kurgulanmış soruşturmalar' kapsamında polis, mahkeme başkanı ve gazetecileri dinledikleri, emniyetteki verileri sildikleri gerekçesiyle..
Tamamı 1.12.2019

Adana: Fetö Öğretmenlerine 21 Hapis

01.12.2019 09:35 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik davada yargılanan eski öğretmen 26 sanıktan 21'i, 1 yıl 10 ay ile 8 yıl 9 ay arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı. 25 Kasım'd..
Tamamı 1.12.2019

Karlov Suikasti davası

01.12.2019 10:19 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un saldırgan Mevlüt Mert Altıntaş tarafından uğradığı suikast sonucu öldürülmesine ilişkin açılan davaya devam edildi. 29 Kasım'da Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesinde..
Tamamı 1.12.2019

Hrant Dink davası

01.12.2019 12:51 İstanbul'da, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen, eski savcı Zekeriya Öz, gazeteciler, jandarma ve eski emniyet görevlilerinin ..
Tamamı 1.12.2019

Kaynak Holding Fetö davası

01.12.2019 13:16 İstanbul'da, FETÖ'nün finans merkezi olduğu iddiasıyla kayyum atanan Kaynak Holding'in 34'ü firari 47'si tutuksuz toplamda 81 yöneticisinin yargılanmasına devam edildi. 28 Kasım'da  İstanbul 33. Ağır Ceza Mahkeme..
Tamamı 1.12.2019

Jandarma Darbe davası

01.12.2019 11:29 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığı Karargahı'ndaki eylemlere ilişkin 243 sanıklı davanın görülmesine devam edildi. 18.11.2019 GÜNKÜ..
Tamamı 1.12.2019

SAT/Mahrem İmamlar davası

01.12.2019 12:21 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde Sualtı Taarruz (SAT) ile Kurtarma ve Sualtı Komutanlıklarında görevli 38 askerle bu personelden sorumlu sözde Deniz Kuvvetleri yapılanmasının ..
Tamamı 1.12.2019

İzmir Casusluk Kumpası davası

01.12.2019 13:22 İzmir'de, askeri casusluk soruşturmasındaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin FETÖ'nün Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 5'i tutuklu 95 sanığın yargılandığı davaya d..
Tamamı 1.12.2019

Adana 49 sanık: Fetö Öğretmenleri

01.12.2019 09:39 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında haklarında 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan dava açılan tutuksuz eski öğretmen 49 sanığın yargılanmasına devam e..
Tamamı 1.12.2019

Sakarya 19 sanıklı Fetö davası

01.12.2019 13:31 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada 3'ü tutuklu, biri firari 19 kadın sanığın yargılanmasına devam edildi. 22 Kasım'da Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşm..
Tamamı 1.12.2019

FETÖ Kamboçya Öğretmenine Hapis

01.12.2019 15:30 İstanbul'da, FETÖ'nün yurt dışı yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında Kamboçya'da bir okulda öğretmenlik yapan Mustafa Tatlıyer, örgüt üyeliğinden yargılandığı davada 7 yıl 6 ay hapse çarptırıldı. 19 Kasım'da FE..
Tamamı 1.12.2019

Müebbetlik Binbaşıya Tehdit Davası

01.12.2019 14:47 Hakkari'de, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin davada, son savunmasında mahkeme heyeti ve duruşma savcısını tehdit ettiği ileri sürülen sanık eski binbaşı Selim Arıdıcı hakkında iddianame hazırlandı. 14 Kasım'daki geli..
Tamamı 1.12.2019

Batmaz'ın Yakınlarının Fetö davası

01.12.2019 15:38 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunduğu belirlenen örgütün 'sivil imamı' Kemal Batmaz'ın eşinin de aralarında bulunduğu 4 sanığın yargılandığı d..
Tamamı 1.12.2019

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
39.733.361