Tam
EskidenYeniye
 

Siirt 320 sanıklı Darbe davası

Siirt'te, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında valiliği abluka altına almaya çalışan, aralarında rütbelilerin de bulunduğu 110'u tutuklu 320 eski askerin yargılanmasına devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

06.08.2017 14:40 Siirt'te, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında valiliği abluka altına almaya çalışan, aralarında rütbelilerin de bulunduğu 110'u tutuklu 320 eski askerin yargılanmasına devam edildi.

31.07.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Siirt 2. Ağır Ceza Mahkemesince, Adliye Sarayı'ndaki salonların fiziki yetersizliği nedeniyle Siirt Üniversitesi Merkez Yerleşkesi Konferans Salonu'nda görülen duruşma öncesi eğitimli köpeklerle arama yapıldı.

Aralarında eski Siirt 3. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Şimşek, yardımcısı Albay Alican Erkiletlioğlu ve eski İl Jandarma Komutan Vekili Albay Necati Metin'in de bulunduğu tutuklu sanıklar, geniş güvenlik önlemleri eşliğinde salona getirildi.

Sanıklardan, eski İl Jandarma Komutan Vekili Albay Necati Metin'in koruması olarak görev yapan Mehmet Ünaldı, 15 Temmuz günü Şimşek, yardımcısı Erkiletlioğlu ve Metin'in yemekte bir araya geldiklerini söyledi.

Metin'in emriyle Valiliğe geldiklerini ifade eden Ünaldı, vatandaşların tepkisiyle karşılaştıklarını, bunun üzerine eski Siirt 3. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Şimşek'in, vatandaşlara dönemin Valisi Mustafa Tutulmaz ile görüşmeye geldiklerini söylediğini öne sürdü.

Vatandaşların kendilerine yönelmesi üzerine buna engel olmak için havaya 2 el ateş ettiğini belirten Ünaldı, valilik önündeki vatandaşların teröristleri protesto için bir araya geldiklerini düşündüğünü savundu.

Bir dolarlık iki banknotun düğünden kaldığını iddia etti

15 Temmuz'da İl Jandarma Komutanlığında TOMA şoförü olarak görev yapan Jandarma Uzman Çavuş Taha Yasin Akyıldız, savunmasında FETÖ ile hiçbir bağlantısının olmadığını ileri sürdü.

Gözaltına alındıktan sonra yapılan aramada eşyaları arasında bir dolarlık iki banknot bulunduğunun hatırlatılması üzerine Akyıldız, bu dolarların düğün ve nişanından kaldığını, suç unsuru olabileceğini düşünmediğinden yırtıp atmadığını savundu.

Görevinden geçici olarak uzaklaştırıldığını anımsatan Akyıldız, tahliye talebinde bulundu.

'Beni yanlış anlamayın, her şey eskisi gibi'

Darbe girişimi sırasında İl Jandarma Komutanlığında koruma olarak görev yapan Uzman Çavuş Muzaffer Karaboğa da valilğe geldiklerinde eski Siirt 3. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Şimşek'in dönemin Valisi Mustafa Tutulmaz'ı telefonla arayıp, kendilerini valilikte beklediklerini ifade ettiğini kaydetti.

Şimşek'in cep telefonuyla görüştüğü Tutulmaz'a, 'Biz geldik, siz yoksunuz. Beni yanlış anlamayın, her şey eskisi gibi.' dediğini savunan Karaboğa, 15-20 dakika sonra Tutulmaz ve dönemin İl Emniyet Müdürü Metin Özkan'ın valiliğe geldiğini anlattı.

Tutulmaz'ın, Şimşek ile valilikteki asayiş koordinasyon merkezinde görüşme yaptığını dile getiren Karaboğa, bir süre sonra Tutulmaz'ın halkın arasına girdiğini ve 'Asker bizim, polis bizim.' dediğini fakat Şimşek'in o sırada halkın arasına inmediğini söyledi.

'Yorum yapmadan soruyu alalım'

Eski Siirt 3. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Şimşek'in savunmasını yapan sanıklara laf atması ve soru sorması üzerine Mahkeme Başkanı, sanığı ikaz etti.

Şimşek'e, 'Yorum yapmadan soruyu alalım.' diyen Mahkeme Başkanı, Şimşek'in aynı sanıklara yönelik soru sormak istemesi üzerine ise 'Taksit taksit olmasın.' uyarısında bulundu.

Duruşma, sanık ifadelerinin alınmasıyla devam edildi.

01.08.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Siirt 2. Ağır Ceza Mahkemesince Siirt Üniversitesi Merkez Yerleşkesi Konferans Salonu'nda görülen duruşmaya tutuklu sanıklar, geniş güvenlik önlemleri altında getirildi. Duruşmada, eski Siirt 3. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Şimşek, yardımcısı Albay Alican Erkilitlioğlu ve İl Jandarma Komutan Vekili Albay Necati Metin ile diğer sanıklar ve avukatları hazır bulundu.

Duruşma öncesi salonda dedektör köpek ile arama yapıldı.

'Harekat Yıldırım' acil koduyla gelen mesajlar

Darbe girişimi sırsında 3. Komando Tugay Komutanlığının muharebe bölümünde görev yapan sanık eski astsubay Mehmet Fatih Cebeci, 15 Temmuz gecesi 'Harekat Yıldırım' acil koduyla üst üste mesaj aldığını belirtti.

''Sıkıyönetim direktifi' başlıklı ilk mesaj saat 22.44'te geldi. Aynı mesaj birkaç dakika arayla 4-5 kez geldi. İçeriğini okumadan evrak yönetim sistemi üzerinden harekat merkezine gönderdim.' diyen Cebeci, eski Siirt 3. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Şimşek'in, 'Harekat Yıldırım' acil koduyla gelen mesajların çıktılarının alınarak doğrudan kendisine getirilmesi emrini verdiğini ileri sürdü.

Cebeci, 04.58'de, 'Kara Kuvvetlerinden harekat merkezine' başlıklı gönderilen mesajın çıktısını alarak, Şimşek'e götürdüğünü savunarak, kentte görev yaptığı süre içerisinde muharebe bölümüne ilk defa, 'Harekat Yıldırım' acil koduyla mesaj geldiğini öne sürdü.

Şimşek, Valilikten ayrılmadı

Sanık eski Siirt 3. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Şimşek'in koruması olarak görev yapan Fevzi Sabahattin Beşpınar, darbe teşebbüsünün yaşandığı saatlerde terör saldırısı nedeniyle 'meskun mahal' operasyonu için kışla dışına çıktıklarını düşündüğünü ileri sürerek, Valilik önüne gittiklerinde orada toplanan vatandaşların Şimşek'e tepki gösterdiğini, yakasından tutarak gömleğini yırttıklarını iddia etti.

Şimşek'in dönemin Valisi Mustafa Tutulmaz'ı aramasının ardından Tutulmaz'ın Valiliğe geldiğini ileri süren Beşpınar, burada bir süre toplantı yaptıklarını ve ardından Tutulmaz'ın halkın arasına inerek bir konuşma yaptığını fakat Şimşek'in Valilikten ayrılmadığını, burada bir süre bekledikten sonra tugaya döndüklerini savundu.

Telefonundaki Gülen'e ait videodan haberi yokmuş

Sanıklardan uzman çavuş Aydın Güvenç, 15 Temmuz günü zırhlı araçta nişancı olarak görev yaptığını, teröristlerin Doğu Kışla'ya saldırdığı gerekçesiyle, 'meskun mahal' operasyonuna çıkmak için hazırlık yaptıklarını savundu.

Meskun mahal yerine Valilik önüne gittiklerini ve bu sırada araçta bulunan eski Eruh 2. Komando Tabur Komutanı Yarbay Çehreli'nin araçtan inerek yetkililerle görüştüğünü dile getiren Güvenç, o sırada Valilik önüne gelen vatandaşların tekbir getirerek, 'Şehitler ölmez vatan bölünmez' sloganları attığını aktardı.

Kendisine halkın galeyana geldiği gerekçesiyle üsteğmenden 'ateş' emri geldiğini ileri süren Güvenç, ateş etmeden önce 3 kez bu emri teyit ettirdiğini ve sonra ateş ettiğini öne sürdü.

Mahkeme başkanının telefonunda FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'e ait video ve ses kaydının tespit edildiğini belirtmesi üzerine Güvenç, 10 saniyelik olduğunu öğrendiği video ve ses kaydından haberdar olmadığını savundu.

Sıkıyönetim kanununu istemiş

Sanık eski Siirt 3. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Şimşek'in emir astsubayı Yakup Yılandiloğlu, Şimşek'in Valiliğe geçmeden önce 'Sıkıyönetim Kanunu'nu istediğini iddia etti.

Şimşek'in hem özel hem resmi cep telefonlarının her zaman kendisinde olduğunu savunan Yılandiloğlu, emir üzerine telefonları şarj cihazlarıyla birlikte Şimşek'e teslim ettiğini ve bunun bir ilk olduğunu ileri sürdü.

Şimşek'in makamında bazı görüşmeler gerçekleştirdiğini ifade eden Yılandiloğlu, Şimşek'in Yarbay Bülent Özkök'e Sıkıyönetim Kanunu'nu kendisine getirmesi emrini verdiğini öne sürdü.

Şimşek Valiliğe geçtikten sonra burada Vali Tutulmaz ile bir görüşme gerçekleştirdiğini aktaran Yılandiloğlu, Tutulmaz ve dönemin İl Emniyet Müdürü Metin Özkan'ın bahçeye inerek konuşma yaptığını, Şimşek'in ise bu sırada lavaboya gittiğini, bahçeye çıkmadığını iddia etti.

Sanıkların savunmalarının alınmasına yarın da devam edilecek.

02.08.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Siirt 2. Ağır Ceza Mahkemesince Adliye Sarayı'ndaki salonların fiziki yetersizliği nedeniyle Siirt Üniversitesi Merkez Yerleşkesi Konferans Salonu'nda görülen duruşmada, eski Siirt 3. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Şimşek, yardımcısı Albay Alican Erkiletlioğlu ve İl Jandarma Komutan Vekili Albay Necati Metin ile diğer sanıklar ve avukatları hazır bulundu.

Duruşmanın yedinci celsesinde Siirt 3. Komando Tugay Komutanlığında görevli 3 yüzbaşı, 3 binbaşı ve 2 yarbay rütbesindeki eski asker savunma yaptı.

Darbe girişimi sırsında Siirt 3. Komando Tugay Komutanlığı Maliye ve Bütçe Şube Müdürü olarak görev yapan sanık eski Binbaşı Uğur Kaya, 'Atak' kod adlı gizli tanığın verdiği ifadeleri reddetti.

Atak'ın ifadesinde, kendisinin darbe girişimi sırasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı işaret ederek, 'Suriyeliler babasız kaldı.' dediğini belirten Kaya, böyle bir ifadeyi kullanmadığını, Atak ile bir husumetinin olduğu gerekçesiyle böyle bir şey söylemiş olabileceğini öne sürdü.

Sıkıyönetimin hükümet tarafından ilan edildiğini düşünmüş

Harekat ve Eğitim Şube Müdürü olarak görev yapan eski Yarbay Serdal Hacısalihoğlu da 15 Temmuz günü 'meskun mahal' operasyonu olacağı gerekçesiyle gün boyu operasyon planı yapmakla meşgul olduğunu savundu.

Eski Siirt 3. Komando Tugay Komutan Yardımcısı Albay Erkiletlioğlu'nun kendisini arayarak eski Tugay Komutanı Şimşek'in, Eruh'taki taburu merkeze çekmeyi istediğini ifade eden Hacısalihoğlu, darbe girişimini televizyonlardan izlediğini söyledi.

'Sıkıyönetimin hükümet tarafından teröre karşı ilan edildiğini düşündüm. Saat 00.00 civarında sıkıyönetim direktifini gördüm. Harekat merkezinden çıktısını aldım.' diyen Hacısalihoğlu, bu çıktıyı eski Tugay Komutanı Şimşek'e götürdüğünü belirtti.

Şimşek'in saat 07.00'de kendisine dosya gönderdiğini ileri süren Hacısalihoğlu, incelediği dosyada darbe girişimi gecesi gelen mesajların bulunduğunu aktardı.

'Atak' kod adlı gizli tanığın ifadesinde kendisinin, 'Eruh'tan gelen tabur başka bir iş için gelecek. Teröristler de kendiliğinden gidecek.' dediğini iddia ettiğini belirten Hacısalihoğlu, böyle bir ifadeyi kullanmadığını ileri sürdü.

Hacısalihoğlu, 15 Temmuz gecesine ait kamera kayıtlarından alınan ekran alıntılarında bir arada göründüğü kişilerle ne konuştuğunu tam olarak hatırlayamadığını darbe girişimi olduğunu, sözde sıkıyönetim direktifini gördükten sonra anladığını savundu.

Sanıkların savunmalarının alınmasına yarın da devam edilecek.

03.08.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Siirt 2. Ağır Ceza Mahkemesince Adliye Sarayı'ndaki salonların fiziki yetersizliği nedeniyle Siirt Üniversitesi Merkez Yerleşkesi Konferans Salonu'nda görülen duruşmada, eski Siirt 3. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Şimşek, yardımcısı Albay Alican Erkiletlioğlu ve İl Jandarma Komutan Vekili Albay Necati Metin ile diğer sanıklar ve avukatları hazır bulundu.

Darbe girişimi sırsında Siirt 3. Komando Tugay Komutanlığı Lojistik Şube Müdürü olarak görev yapan sanık eski Kurmay Binbaşı Ertuğrul Çizmaz, olay günü eski Tugay Komutanı Şimşek'in kendisine kobra araçların hazırlanması emrini verdiğini belirtti.

Hazırlıkları iki kez Şimşek'e arz ettiğini ifade eden Çizmaz, 'meskun mahal' operasyonuyla ilgili kent merkezine geleceği belirtilen Eruh 2. Komando Tabur Komutanlığı personelini taşıyan araçların takibini yaptıklarını söyledi.

Darbe girişimini televizyondan izlediğini, 'Harekat Yıldırım' acil koduyla gelen sözde 'Sıkıyönetim direktifi'ni tesadüfen bulunduğu harekat merkezindeyken gördüğünü öne süren Çizmaz, bunu çok önemli gördüğünden eski Tugay Komutanı Şimşek'in bundan haberdar olması gerektiğini orada bulunanlara açıkladığını savundu.

'Atak' kod adlı gizli tanığın verdiği ifadede kendisinin, 'Gizli emir gelecek.' dediği yönündeki iddiayı reddeden Çizmaz, Valililk önünden gelen silah seslerinden korktuğundan yanına silah aldığını fakat kimseye doğrultmadığını, bu silahı daha sonra yerine bıraktığını savundu.

'Sıkıyönetim direktifi farklı formatlarda geldi'

Sanık eski Siirt 3. Komando Tugay Komutanlığı Harekat Şube Müdürlüğünde görevli ve olay gecesi vardiya amiri olarak görev yapan Binbaşı Mustafa Mert, eski Tugay Komutanı Şimşek'in, Eruh'taki tabur personelini alacak personelin yemeklerini önce yemesi talimatı verdiğini söyledi.

Şimşek'in, Eruh'a gidecek konvoyun çıkıp çıkmadığını, çıkmadıysa ne zaman çıkacağını sorduğunu belirten Mert, helikopter uçuş izni için de gerekli görüşmeleri yapmasını istediğini fakat uçuş izni çıkmadığını ifade etti.

'Hakerat Yıldırım' acil koduyla harekat merkezine gelen ve 40-50 sayfadan oluşan sözde sıkıyönetim direktifinin word, exel, pdf gibi farklı formatlarda geldiğini aktaran Mert, vakit kaybetmeden bu direktifin çıktısını alıp arz klasörüne koyduğunu ve Şimşek'e arz ettiğini belirtti.

Şimşek'in kendisine, 'Siirt'le ilgili bir husus var mı?' diye sorduğunu savunan Mert, direktifi okumadığından bundan haberdar olmadığını bildirdiğini kaydetti.

Sanıkların savunmalarının alınmasına 8 Ağustos'ta devam edilecek.

DAVA

Eski Siirt 3. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Şimşek, yardımcısı Albay Alican Erkiletlioğlu, eski İl Jandarma Komutan Vekili Albay Necati Metin ve eski Eruh 2. Komando Tabur Komutanı Yarbay İsmet Çehreli'nin de aralarında bulunduğu askerler, 'Anayasa'yı ihlal', 'yasama organına karşı suç', 'hükümete karşı suç ve silahlı terör örgütü üyeliği' suçlarından yargılanıyor.

Paralel yapı-03 Şubat (2017) 'Siirt Darbe Yapılanması 320 sanık' davası

(06 Ağustos 2017, 14:40)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=11035    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Karlov suikastı davası

04.07.2020 12:44 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ..
Tamamı 4.7.2020

Fetö Yüksek Yargısı Yargılanıyor

04.07.2020 1 7:04 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sonrasında görevlerinden ihraç edilen ve çıkarıldıkları mahkemelerce tutuklanan Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Hakimler Savcılar..
Tamamı 4.7.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

04.07.2020 13:41 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. 16.0..
Tamamı 4.7.2020

Muhafız Alayı Darbe davası

04.07.2020 13:56 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı'ndaki eylemlere ilişkin, aralarında eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da bulunduğ..
Tamamı 4.7.2020

Eski Başyaver Yazıcı davası

04.07.2020 15:33 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtayın b..
Tamamı 4.7.2020

İzmir Casuslukta Kumpas davası

04.07.2020 15:07 İzmir'de, 'askeri casusluk soruşturması'ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 96 sanığın yargıl..
Tamamı 4.7.2020

Selam-Tevhid Kumpası davası

04.07.2020 13:23 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY), 'Selam Tevhid' soruşturmasında kumpas kurmasıyla ilgili binlerce kişi hakkında usulsüz dinleme kararı vermekle suçlanan 54 eski hakim ve sav..
Tamamı 4.7.2020

Kayseri Darbe davası

04.07.2020 15:11 Kayseri'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde Yurtta Sulh Konseyince hazırlanan listede adı 'Kayseri sıkıyönetim komutanı' olarak geçen eski Kayseri Garnizon Komutanı..
Tamamı 4.7.2020

Darbeci Albay'a 14 yıl Hapis

04.07.2020 17:14 Kayseri'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında sözde 'yurtta sulh konseyi' tarafından hazırlandığı öne sürülen listede, adı, 'Giresun sıkıyönetim komutanı' olarak geçen Kayseri Jandarma Bölge Komutan..
Tamamı 4.7.2020

Kuleli ağı mahrem itiraflarda

04.07.2020 17:18 Konya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınarak etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanan itirafçı 'mahrem imam', Kuleli..
Tamamı 4.7.2020

Suikast Timinin Yağma davası

04.07.2020 15:27 Muğla'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast girişiminde bulunan 37 kişi için 'nitelikli yağma' suçundan açılan dava Covid-19 salgını nedeniyle ileri bir tarih..
Tamamı 4.7.2020

ABD Görevlisi Cantürk davası

04.07.2020 14:14 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'nda güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi ve kızıyla birlikte Silahlı terör örgütü FETÖ'ye üye olma suçundan yargılandığı davaya devam edildi. 16 Haziran'da..
Tamamı 4.7.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

04.07.2020 12:34 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 17 H..
Tamamı 4.7.2020

Faruk Güllü'nün Hapis Gerekçesi

04.07.2020 16:54 İstanbul'da, baklavacı Faruk Güllü'ye "Fetö silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan mahkemece verilen 8 yıl 9 aylık hapis cezası hükmünün gerekçesi hazırlandı. 20 Haziran'daki gelişmeye dair edinilen bilgiye göre, ..
Tamamı 4.7.2020

Batmaz'ın Yakınlarının Fetö davası

04.07.2020 16:47 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunduğu belirlenen örgütün 'sivil imamı' Kemal Batmaz'ın eşi Gonca Batmaz'ın da aralarında bulunduğu 3 sanığın yargılandığı dav..
Tamamı 4.7.2020

Ecevit Üniversitesi Fetö davası

04.07.2020 16:15 Zonguldak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada, Bülent Ecevit Üniversitesinde (BEÜ) görevliyken meslekten ihraç edilen 15 akademisyenin yargılanmasına devam edildi. 23 Ha..
Tamamı 4.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
44.015.879