Tam
EskidenYeniye
 

Osmaniye 381 sanıklı Fetö davası

Osmaniye'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında 'silahlı terör örgütü yönetme', 'silahlı terör örgütüne üye olma' ve 'Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkındaki Kanun'a muhalefet' suçlarından 154'ü tutuklu 381 sanık hakkında 32 yıl 6'şar aya kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame, mahkemece kabul edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

06.08.2017 14:30 Osmaniye'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında 'silahlı terör örgütü yönetme', 'silahlı terör örgütüne üye olma' ve 'Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkındaki Kanun'a muhalefet' suçlarından 154'ü tutuklu 381 sanık hakkında 32 yıl 6'şar aya kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianame, mahkemece kabul edildi.

3 Ağustos'taki gelişmeye göre, FETÖ/PDY'nin, Osmaniye'deki 'çatı yapılanmasına' yönelik Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosunca yürütülen soruşturma tamamlandı.

Cumhuriyet savcısının farklı meslek gruplarından 154'ü tutuklu 381 sanık hakkında 32 yıl 6'şar aya kadar hapis cezası istemiyle hazırladığı bin 457 sayfalık iddianame, Osmaniye 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

İddianamede, Başsavcılıkça başlatılan soruşturmada örgütün Osmaniye yapılanmasının, örgüt elebaşı Fetullah Gülen'e bağlı çalışan 'Gaziantep Büyük Bölge' sorumluluğunda olduğu ve kentte sözde 'il imamı' düzeyinde örgütlenmenin bulunduğu belirtildi.

Örgütün Gaziantep bölge sorumlusuna bağlı olarak sözde 'Osmaniye il imamı' görevini sırasıyla şüpheliler M.G, E.Ş, Y.Y. ve M.T'nin, örgütün son döneminde sözde 'üçlü il imamı' yönetiminde ise E.A, B.Ş. ve M.A'nın yer aldığı anlatılan iddianamede, Osmaniye'nin örgüt yapılanmasında 6 bölgeye ayrıldığı aktarıldı.

İddianamede, örgüt yapılanmasında FETÖ'ye kazandırılmaya çalışılan kişilerin meslek gruplarına göre ünitelere ayrıldığı, milli eğitim çalışanlarından mühendislere kadar sorumlular belirlendiği ifade edildi.

Örgüte kazandırılmaya çalışılan ve dini duyguları istismar edilerek kendilerinden 'sadaka, burs, bağış ve kurban' adı altında parasal kaynak temin edilen kişilerin sohbet gruplarına bölündüğü, 'alt mütevelli grubu' diye adlandırılan ve beşer-altışar kişiden oluşan sohbet gruplarının da sorumluları olduğuna yer verilen iddianamede, örgüte parasal kaynak temini ve eleman kazandırılması, örgüt faaliyetlerinin sözde yasal zemine oturtulması için vakıf ve dernek kurulmasına özellikle önem verildiği anlatıldı.

İddianamede, örgüt tarafından kurulan 'Lotus Yemekçilik AŞ' isimli şirketin görünürde yemekçilik yaptığı ancak örgüte ait paraların yasal dayanağa kavuşturulması ve örgüt üyelerinin sigortalılık girişlerinin yapılması amacıyla da kullanıldığı ifade edilerek, personelden hangi şartlarda himmet toplandığı bilgisi de şüphelilerin ifadeleriyle aktarıldı.

'TT' olandan himmet

Şüpheli M.A. iddianamede yer verilen ifadesinde, örgüte ait çok sayıda kuruluşta farklı görevlerde çalıştığını anlattı.

Örgüt bünyesindeki iş yerlerinde çalışırken aldığı ücretten örgüte finansal destek anlamında herhangi bir para kesilmediğini ileri süren M.A, 'Örgüt yapılanmasında maaşlardan parasal kesinti, 'tayine tabi' demek olan 'TT' personelden yapılır, örgüt bünyesindeki bir yerde 3 sene çalışırsanız bu sürede 'TT' olma hakkı tanınır. 'TT' olmayı kabul ederseniz yurt içi veya yurt dışında olmak üzere örgüt maaşınızdan kesinti yapar ve istediği yere sizi tayin eder, bir yerde de en fazla 3 yıl çalışabilirsiniz. Daha sonra tayin görmek durumundasınız.' ifadelerini kullandı.

M.A, örgütün sözde 'il imamlarından' E.Ş'nin ayda bir kez örgütün 17 ilinin bağlı olduğu sözde 'Gaziantep bölge imamı' M.K'nin başkanlık yaptığı toplantıya katılmak üzere Gaziantep'e gittiğini, Pensilvanya'dan gelen bilgilerin M.K. tarafından sözde 'il imamları'na bildirildiğini anlattı.

Y.K. de örgüt bünyesinde çalışan personelin, sözde 'il imamı'nın onayı ile 'TT' personel sıfatı kazandıklarını, bu kişilerin örgüte bağlı, sadık kişiler olduğunu belirtti.

'TT' seçilenlerin maaşlarının yüzde 10'unu himmet olarak bağlı bulundukları muhasebeciye düzenli ödediklerini vurgulayan Y.K, değerli eleman olmak için de örgüte 'himmet, burs, sadaka ve kurban' adı altında para verilmesi gerektiğini kaydetti.

'Devlete sızmak için sınırsız harcama yetkisi'

Gizli tanık Kardelen de toplantılarda örgütün muhasebecisi M.T'nin toplanan parayla ilgili sözde 'il imamı' E.Ş'ye sinevizyonda rapor halinde sunum yaptığını, ayrıca gelen paranın planlamasının gerçekleştirildiği bilgisini verdi.

FETÖ/PDY'nin il sorumlularının 2-3 ayda bir ABD'ye giderek doğrudan Fetullah Gülen ve oradaki diğer sorumlulardan talimat aldıklarını, bu kapsamdaki talimatların her hafta pazartesi günleri kentteki toplantılarda aktarıldığını ifade eden Kardelen, eğitim danışmanlarının devlet kadrolarına sızma şeklinde memur yerleştirilmesi hususunda sınırsız harcamaları olduğunu kaydetti.

Kardelen, paralel yapının en temel prensibinin güvenlik olduğunu, yapı içinde bu güvenliğe 'tedbir' adı verildiğini, herkesten yaptığı işte tedbirli olmasının istenildiğini anlatarak, 'Bilgisayarlarda kurban, himmet, burs, gazete ve toplantı listelerinin tutulması kesinlikle yasak. Bu isimlerde herhangi bir dosya dahi oluşturulması yasaklandı. Bu konuları denetleyen 'arama tarama mesulü (ATM)' adı altında sorumlu bulunur. Arama taramadan sorumlu şahıslar sürekli değişir.' beyanında bulundu.

Fetö'cülerin Bylock Yazışmaları İddianamede

FETÖ/PDY'nin, Osmaniye'deki 'çatı yapılanmasına' yönelik Osmaniye 2. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen bin 457 sayfalık iddianameye bazı sanıkların ByLock içerik raporları da yansıdı.

İddianamede yer alan ByLock raporlarında, kullanıcılarla yapılan yazışmalarla genel olarak örgüt üyelerinin moral ve motivasyonunun sağlanmasına, örgüte bağlılığının arttırılmasına ve çözülmelerin önlenmesine çalışıldığı, örgüt üyelerince belli sitelerin desteklenmesinin istendiği, örgüt elebaşı Fetullah Gülen'in sözleri ile görülen rüyalardan bahsedildiği aktarıldı.

İddianameye yansıyan ByLock içeriklerine göre, tutuklu sanıklardan Ahmet Usta, M.A.B'ye yönelik 12 Şubat 2016'da 'Herkül'ü Youtube ve Facebook'tan izleyelim. Abiler, ablalar, Herkül'ün şimdilik kapatılmış olmasını fırsata çevirelim ve yıllardır hedeflediğimiz üzere Herkül'ün Youtube ve Facebook aboneliğini artıralım. Buralardan izleyelim ve izletelim inş... çok önemli...' mesajı attı.

Sanık, '498008' ID numaralı kullanıcıya ise 20 Ocak 2016'daki mesajında 'Sızıntı Dergisi üye girişi yapılmayacaktır. Bayilerden bile alınmayacak, bunu bütün birimlere duyuralım.' uyarısında bulundu.

Örgüt üyelerine delil yakalatmama uyarısı

B.Ş. tarafından Usta'ya 20-21 Aralık 2015'te gönderilen mesajda ise şunlar kaydedildi:

'Arkadaşlar şu ana kadar gözaltından tutuklamaya geçiş daha çok yakalanan evrak, kurban-burs-bağış-himmet-mütevelli ve ders grubu listeleri, yanlış ifade, panik yapmak, avukat gelmeden ifade vermeye başlamak, teknik bilişim malzemeleri (CD, bilgisayar, laptop vb) yakalatma ve şikayet etmelerden kaynaklı. Dikkat ederseniz çoğunluğu da bilgi belge teknik malzemeler... Yani iyi bir arama tarama yapılmamasından kaynaklı deliller oluşturuluyor. Bu, neden kaynaklanıyor? hangi düşünceler bizi ele veriyor... Bize bir şey olmaz düşüncesi. Ben gerekli temizliği yaptım kanaati. Bundan ne çıkar ki... Bize gelinceye kadar o hooo... Ben ölürüm ama bunlardan ayrılamam söylemi. Bana bunlar özel hatıra... Bunlar çok kıymetli, siz bunun değerini bilmezsiniz... Gelecek sene hizmet için bunlar lazım olacak...Birkaç defa aradılar bir şey bulunmadılar ki... Ben, her şeye razıyım. Hapisse hapis... Biz, bu işi yolda bulmadık... Bu hizmet ne emeklerle buraya geldi... Siz, kendinize bakın. Ben temizim zaten... İdam da etseler razıyım ben... Benim sakladığım yerde cinler bile bulamaz... Yakında bu süreç bitecek zaten... Benim filan yerde tanıdığım var. Arkadaşlar? ateş sadece düştüğü yeri yakmıyor? ateş hepimizi yakıyor.... Lütfen yeniden ATM (arama tarama).'

'Bu süreç (yaz sonu itibarıyla) BİTTİ!!!' mesajı

Kanun hükmünde kararnameyle (KHK) öğretmenlikten ihraç edilen tutuklu sanık Ali Yılmaz'a 2 Ocak 2016'da B.Y'den gönderilen '... Ama 100 yıllık bir filmin finalindeyiz. Finalde Allah'ın size biçmiş olduğu role bakın. Finale yakışır duruş sergileyin! Bu süreç (yaz sonu itibariyle) BİTTİ!!! Artık İMTİHAN faslındayız? ta ki bütün karakterler iyice gün yüzüne çıksın, hamlar haslardan tamamen ayrılsın. Bu belanın tamamen def olması ise esbab olarak çekilen ızdırap ve külliyet kesbeden duanın karşı tarafın duasına galebe çalmasına bağlı.' mesajı da iddianamede yer aldı.

Aynı metnin devamında ise 'Şu anda dünyadaki yedi milyar insanın en bahtiyarları bu süreçte hizmette sabit duran, yer değiştirmeyenlerdir!!! Ötede size neler kazandırdığını bir bilseydiniz sevinçten çıldırırdınız!!! Hele birde tutuklananların derecesini bilseydiniz kendinizi tutuklatmak için gider kendinizi ihbar ederdiniz!!! Ama zalimin işini kolaylaştırmak Cenab-ı Hakka karşı terbiyesizlik sayılır.' ifadeleri kullanıldı.

FETÖ'cülerde operasyon bilgisi

Terör örgütünün Osmaniye yapılanmasının sözde 'il imamı' firari Enver Şorbacı'nın 18 Kasım 2015'te H.B'yle yazışmasında '11'in içindeyiz - diğerlerini öğrenemedim - bizimkiler sıkıntı var diyorlar - gidebiliyorsan git dediler - yüz yüze görüşecektim ancak Ankara dışına çıkmak durumundaydım - 1-2 güne başka arkadaşlar görüşüp bilgilendirecekler - 61'den 11'e tutuklama var - karar bu şekilde - ellerinde hazır sadece düğmeye basacakları sure belli değil - ben 11'in içindeyim - gerisini bilmiyorum - 11'de olduğumuzu söyleyen ekip ayrı rahat ol diyen ekip ayrı - abi uçaktayım - Afrika'ya uçuyorum - Fas' söylemleriyle operasyonla ilgili önceden bilgi aldıkları, bu doğrultuda yakalanmanın önüne geçmek amacıyla ülke dışına çıkmaya çalıştıkları aktarıldı.

İddianamede, sanığın A.D'ye 16 Aralık 2015'te gönderdiği mesajdan da Şanlıurfa'nın Bozova ilçesinde örgüt üyelerine yönelik operasyonun önceden haber alınarak örgüt mensuplarının 'Kakao programı' üzerinden ikaz edilmesinin istenildiğinin anlaşıldığı belirtildi.

Toplantılara FBI'dan katılım iddiası

Şorbacı'nın 'M.G' isimli kullanıcıya 27 Haziran 2015'te gönderdiği mesaj doğrultusunda örgüt tarafından Türkiye'nin bölgelere ayrıldığı ve operasyonlarda yakalanan örgüt üyelerinin artması nedeniyle dar bölge uygulamasına geçildiği bilgisi de iddianamede yer buldu.

İddianamede, yurt dışındaki örgüt üyelerinin Türkiye'ye gönderilerek bölge sorumlusu olarak görevlendirildikleri, yurt içinde ise deşifre edilenlerin yurt dışına tayine gönderildikleri kaydedildi.

Yazışmalarda Amerika Birleşik Devletleri'ndeki toplantılara FBI'dan da katılım olduğu yönünde örgüt elemanlarının bilgilendirildiği de iddianamede aktarıldı.

'Sosyal medya hesaplarını kaldırın' uyarısı

Tutuklu Muhammet Ali Bekirçavuşoğlu'na 23 Aralık 2015'te M.D'den gönderilen 'Telefon kullanımı önemli' konulu mesajda da şunlar kaydedildi:

'- Akıllı telefon kullanan herkes Twitter, Facebook, Instagram vs hesapları derhal kaldırmalı (şu an özel olarak tüm Twitter ve Facebook hesaplarını takip ediyorlar). Allah rızası için kimse içtihada girmesin... - Normal GSM hattından hizmet içerikli hiçbir görüşme yapılmamalı... - WhatsApp, Line, Wechat, Kakao gibi uygulamalardan kesinlikle mesaj atılmaması ve grup kurulmaması gerekiyor. Attığınız her mesajın kaydedildiği ve istenildiği zaman ulaşılabildiği unutulmamalı... - Google PlayStore veya AppStore yüklü telefonların hesaplarının silinmesi ve mümkünse herhangi bir hesap açılmadan kullanılması gerekiyor çünkü her programın hesap üzerinden takibe düşme ihtimali var...'

İddianamede, örgüt üyelerinin 8 Ocak 2016'da FETÖ'cü NBA basketbolcusu Enes Kanter'i, 'Batı Konferansında ilk 3'e sokmak için' oylamaya katılınması çağrısı yapılarak, mesajlarda 'Ricamız 18 Ocak'a kadar her düzeyde, her topl. öncesi de sadece 5 dk ayırıp herkesin her gün oylamaya katılmasını sağlamaları.' ifadesini kullandıkları belirtildi.

'Soruşturmalarda bilgi vermeyin'

Firari Özal Çulluoğlu'nun '508266' ID nolu kullanıcı ile yaptığı yazışmaya da yer verilen iddianamede, soruşturmalar kapsamında örgüt içindekilerin örgüt faaliyetleri hakkında bilgi vermemeleri konusunda mesajlarda uyarılar aktarıldığı ifade edildi.

Çulluoğlu, aynı kullanıcıya gönderdiği mesajda, '...En önemlisi de BİZ BİLİYORUZ SEN İYİSİN AMA DİĞERLERİ KÖTÜ BAK SENİ KOLLUYORUZ düşüncesi ile hizmete fitne sokarak herkesin sadece kendisini kurtarmaya çalışması fikrini aşılamayı düşünüyor ve planlıyorlar. Bu nedenle ifadeye çağrılan abilerimizin, ablalarımızın bu konuda çok hassas olmaları, kesinlikle istişaresiz ifade vermemeleri, avukat olmadan ifade vermeye gitmemeleri, verdikleri ifadeyi mutlaka okumaları ve okuduktan sonra imzalamaları, ifadenin bir örneğini ısrarla istemeleri ve almaları, bilmedikleri konularda EVET-HAYIR dışında kesinlikle başka bir ifade kullanmamaları ve detaya girmemeleri hususları önem arz etmektedir.' ifadelerini kullandı.

İddianamede, 6 Aralık 2016'da örgüt üyelerinin mesajlarında 25 Aralık süreciyle ilgili duruşmanın yapılacağı belirtilerek, 'Bu vesileyle Darbe Oyunu kitabını ve içeriğini tekrar gündem yapmaya çalışacağız... Abilerden de bulundukları yerlerde kitabın alınmasıyla ilgili gündem/duyuru yapmalarını istirham ediyoruz... Not: Daha önce de ifade edildiği üzere kitabı özellikle ve öncelikle kendi kadrolarımızın ve ilgi alanımızdaki insanların okumasının çok faydalı olacağını düşünüyoruz... Allah razı olsun...' mesajının paylaşıldığı aktarıldı.

(06 Ağustos 2017, 14:30)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=11039    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.387.162