Tam
EskidenYeniye
 

Sivas 12 sanıklı Fetö davası

Sivas'ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında haklarında dava açılan aralarında askerlerin de bulunduğu 12 sanık hakim karşısına çıktı.

Önceki haber title=Sonraki haber

19.08.2017 19:06 Sivas'ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında haklarında dava açılan aralarında askerlerin de bulunduğu 12 sanık hakim karşısına çıktı.

18 Ağustos'ta Sivas 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, haklarında 'silahlı terör örgütü kurma veya yönetme', 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' ve 'silahlı terör örgütüne üye olma' suçlarından dava açılan 9'u tutuklu 12 sanık ile avukatları ve sanık yakınları katıldı.

İlk kez hakim karşısına çıkan sanıkların kimlik tespiti yapıldı, daha sonra sanıkların dinlenilmesine geçildi.

Tutuklu askerlerden K.Ö, savunmasında, terörle mücadele etkin olarak görev aldığını söyledi.

Darbe girişiminden bilgisi olmadığını ve darbeye karşı olduğunu öne süren K.Ö, terör örgütü suçuyla yargılanmasının onurunu kırdığını belirterek tahliyesini istedi.

Tutuklu eski öğretmen M.K. da üzerine atılı suçlamaları kabul etmediğini, örgüt üyesi olmadığını ve onların faaliyetlerine katılmadığını söyledi.

Tutuklu askerlerden N.T. ise terör örgütü üyesi olmadığını ve hakkındaki suçlamaları kabul etmediğini ifade etti.

Diğer sanıkların da ifadelerinin alınmasıyla yaklaşık 13 saat süren duruşma sonunda, mahkeme heyeti tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına, tutuksuz sanıklardan M.G'nin adli kontrol şartlarından imza atma zorunluluğunun kaldırılmasına karar verdi.

Sanıkların 'ByLock' ve HTS kayıtlarının istenmesi ve tanıkların dinlenmesi için duruşma 10 Kasım'a erteledi.

DURUŞMADAN DETAYLAR

Sivas 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, 'silahlı terör örgütü kurma veya yönetme', 'anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs' ve silahlı terör örgütüne üye olma' suçlarından haklarında dava açılan tutuklular Ferhat V., Hasan C., Kadir Ö., Mustafa K., Nebi T., Ridvan M., Şahin S., Yasin S., Yusuf G., ile tutuksuz yargılanan Ahmet Ç., İlhan H., Murat G. ile avukatları ve sanık yakınları katıldı. İlk kez hakim karşısına çıkan 9'u tutuklu 3'ü tutuksuz 12 sanığın kimlik tespiti yapıldı. Daha sonra sanıkların dinlenilmesine geçildi.

FETÖ/PDY mensubu olduğu iddia edilen tutuklu sanık askerlerden Kadir Ö. ifadesinde hayatı boyunca teröristlere karşı mücadele ettiğini belirterek şöyle konuştu:

'O hain kanlı darbe gecesi olan 15 Temmuz'dan yaklaşık 10 gün önce Kars'ın Kağızman ilçesindeki üs bölgesine görevlendirildim. Orada teröristlere karşı mücadele ettim. Darbeden bilgim yoktu. Darbeyi üs bölgesindeki askerlerden öğrendim. Darbeye karşı olduğumu ve bu millet ve devlet için darbenin iyi olmayacağını söyledim. 15 Temmuz'dan tutuklandığım güne kadar teröristlere karşı bir çok operasyonel faaliyeti yönettim. Hatta gözaltına alındığım günün sabahında büyük bir operasyondan gelmiştik. Teröristlerin çok büyük bir erzak deposunu imha etmiştik. Bu operasyondan sonra hatta bana takdir belgesi de verilecekti ama tutuklandım. Böyle bir suçla karşı karşıya kalmak benim için son derece onu kırıcıdır. FETÖ tüm askerlerin bilgilerini JİNET denilen Jandarma Genel Komutanlığı'nın kimlik bilgi sisteminden alıyordur. Benim de tüm bilgilerime buradan ulaşmışlar. Ben terörist değilim ve örgütle ilgili hiçbir bilgim olmadığı için etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak istemiyorum. Beraatimi talep ediyorum.'

Tutuklu yargılanan öğretmen Mustafa K. ise iddianamedeki diğer 11 kişiyi hiç tanımadığını ifade ederek, 'Üzerime atılan suçları kabul etmiyorum. Bank Asya'da sadece maaş hesabım vardı. Başka hiçbir para girişi ve çıkışı bulunmamaktadır. 'ByLock' yüklemedim ve kullanmadım. İddianamede 12 kişi bulunmaktadır. Ne ben bu diğer 11 kişiyi tanıyorum ne de onlar beni tanıyor. İddianamede ifade veren itirafçı yalan beyan vermiştir. 15 Temmuz'daki darbe girişiminin başarısız olması durumundaki bir senaryodur bu. Asıl FETÖ üyelerinin saklanılması ve faaliyetlerini devam ettirebilmeleri için yalan beyanlarla suçsuz insanları mağdur ediyorlar. 2012-2015 yılları arasında bu yapının okulunda görev yaptım. Hiçbir örgütsel faaliyetine katılmadım, sadece öğretmenlik yaptım. Bu yapı sadece ülkemize değil benim gibi garibanların da hayatlarına kast etmiştir. Bu örgütün üyesi olmadığım için etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak istemiyorum. Bu örgütün okulunda çalıştığım için pişmanım' ifadelerini kullandı.

'2 KEZ MAYINLI SALDIRIYA UĞRADIM'

Duruşmada ifade veren tutuklu askerlerden Nebi T. ise görev süresince 2 kez teröristler tarafından mayınlı saldırıya uğradığını belirtti. Nebi T. 'Öğrencilik hayatımda hiçbir dershaneye ve kursa gitmedim. Şırnak Uludere Bestler Dereler bölgesinde görev yaptım. Birçok operasyonel faaliyete katıldım. 2004 yılında Şırnak'ta mayınlı saldırıya uğradım, yaraları halen vücudumda bulunmaktadır. 2011 yılında Mardin'in Nusaybin ilçesinde yine araçla birlikte mayınlı saldırıya uğradım ve kulağımda duyma sorunu başladı. Görevimi hiçbir zaman bırakmadım. Devletim beni bunun için yetiştirdi, beni yetiştirebilmek için para harcadı. 2015 yılında Zara'da görev yaparken ve tayin süreme 2 yıl varken Jandarma Genel Komutanlığı'na dilekçe yazdım ve terörle mücadelenin yoğun olduğu bölgelerden birine tayinimi istedim. Mardin Özel Harekat Komutanlığı'na tayin oldum. 15 Temmuz o hain darbeyi birliğimde komutanlarımızla birlikte restoranda yemek yerken öğrendik. Birliğimizde hiçbir hareketlilik olmadı. Zaten birliklerimizin çoğu operasyondaydı ve birlikte asker yoktu. Mardin'de 2 kez bombalı araç imha operasyonu düzenledim ve birçok insanın hayatını kurtardım. Terör örgütü üyesi olsam bu tür operasyonlara katılmazdım. Örgütsel ev gibi yerlerde kalmadım. Bank Asya'da hesabım olmadı. Gazete, dergi aboneliğim yoktur. Hiçbir örgütsel aktiviteye katılmadım. Örgüte para vermedim. ByLock kullanmadım. İtirafçının hakkımda söylediği beyanlar yanlış ve iftiradır. 26 yıldır devletin gözetiminde olan şerefli bir Türk bubayıyım. Bu örgütle bağlantım yoktur. Beraatimi talep ediyorum' dedi.

DURUŞMADA 'ŞEREFSİZ' GERGİNLİĞİ

Yaklaşık 13 saat süren ve 12 sanığın dinlendiği duruşmada zaman zaman gerginlikler yaşandı. Etkin Pişmanlık hükümlerinden yararlanmak istediğini belirterek ifade veren Kadir Ö. beyanda bulunurken arkasında oturan tutuksuz sanık İlhan H.'nin kendisine 'Vay şerefsiz' dediğini iddia etmesi üzerine ortam bir anda gerildi. Araya salonda görevli bulunan jandarma ekipleri girdi. Kadir Ö. kendisine yöneltilen bu sözün zabıtlara geçirilmesi istedi. Mahkeme heyet başkanı da bu sözü duruşma zabtına yazdırdı. Duruşmada tüm tanıkların dinlenmesinin ardından mahkeme heyeti 9 tutuklu sanığın tutukluluk hallerinin devamına, tutuksuz sanıklardan Murat G.'nin adli kontrol şartlarından imza atma zorunluluğunun kaldırılmasına, sanıkların ByLock ve BTS kayıtlarının istenmesine ve tanıkların dinlenmesine karar vererek duruşmayı 10 Kasım 2017 tarihine erteledi.

(19 Ağustos 2017, 19:06)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=11093    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Tuskon Fetö İşadamları davası

05.09.2020 12:00 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulund..
Tamamı 5.9.2020

Darbede Alçak Uçuş'a Müebbet

15.08.2020 11:26 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce'ye müebbet hapis cezası veri..
Tamamı 15.8.2020

Darbenin Kıbrıs Ayağına 9 Hapis

15.08.2020 11:01 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kıbrıs'ta konuşlu Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Kolordu Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 2'si tutuklu 10 sanıklı davada karar ..
Tamamı 15.8.2020

Fetö Kriptolarına Beşinci Darbe

15.08.2020 11:49 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), mensuplarını Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) yerleştirmek için kullandığı 'avantajlı aday numarası' şifresinin çözülmesi, kripto FETÖ üyelerini deşifresinde önemli rol oyna..
Tamamı 15.8.2020

Akın Öztürk'ün Emir Subayına Hapis

15.08.2020 11:38 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk'ün emir Astsubayı da Fetö'cü çıktı. Yargılandığı davada Mehmet Serdar Özdemirci, 'Fetö si..
Tamamı 15.8.2020

CHP'li Oğuz'a Hapis Gerekçesi

15.08.2020 11:30 İzmir'de, FETÖ üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'a verilen 6 yıl 3 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı. 6 Ağustos'taki gelişm..
Tamamı 15.8.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

15.08.2020 11:10 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya esasa ilişkin savunmalarla devam ..
Tamamı 15.8.2020

Pişman Darbeciye Af Skandalı

25.07.2020 13:36 Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yaramış skandal açıklamalarda bulundu. Yaramış, 'Darbe teşebbüsüne karışmış, pişman olmuş nedamet duyan kişilere de sahip çıkmamız, onları bu toplumun içine dahil etmemiz, kaza..
Tamamı 25.7.2020

Fetöcü Yavere Müebbet Hapis

25.07.2020 12:48 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtay 16...
Tamamı 25.7.2020

İzmir Casusluk Kumpasına 61 Hapis

25.07.2020 12:19 İzmir'de "askeri casusluk soruşturması"ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 96 sanığın yargıl..
Tamamı 25.7.2020

GDO Kumpası: Baransu'ya Hapis

25.07.2020 12:26 Mersin'de, kamuoyunda Gülen örgütünün hükümete yönelik ilk yolsuzluk ve darbe kumpası olarak da nitelenen GDO kumpasını konu alan ve Mersin'de paralel örgüte yönelik açılmış en kapsamlı ilk dava sona erdi. 19 Temmuz'd..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İmamlarına 43 Yıl Hapis

25.07.2020 13:09 Adana, Diyarbakır, İstanbul ve Kayseri'de görülen Fetö davalarında 5 sanığa 7 ile 13 yıl arası hapis cezaları verildi. O davalarda yaşanan gelişmeler illere göre şu şekilde gerçekleşti: Diyarbakır: Bölge İmamına 13..
Tamamı 25.7.2020

Darbede AK Parti İşgaline 10 Hapis

25.07.2020 12:03 İstanbul'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında AK Parti İstanbul İl Başkanlığının işgal girişimine ilişkin davada, yerel mahkemenin sanıklardan 10'u hakkında verdiği ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının Yargıtay tar..
Tamamı 25.7.2020

Dündar'ın Villası davasında 2 Hapis

25.07.2020 11:54 İstanbul'da, MİT tırlarına ait görüntüleri yayınlaması karşılığında yurtdışına firar etme hazırlığı nedeniyle varlıklarını elden çıkarmaya çalışan Can Dündar'ın villasını fahiş fiyatla satın aldıkları öne sürülen, MİT ..
Tamamı 25.7.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

25.07.2020 11:37 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davanın görülmesine sanıkların esas hakkındaki savunmalarıyl..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

25.07.2020 11:16 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 16 T..
Tamamı 25.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
45.616.008