Tam
EskidenYeniye
 

Bolu Fetö Polisleri davası

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Bolu'daki emniyet yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, haklarında dava açılan 73 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

19.08.2017 16:16 Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Bolu'daki emniyet yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, haklarında dava açılan 73 sanığın yargılanmasına devam edildi.

15.08.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Bolu Adliyesi'ndeki mahkeme salonlarının yeterli olmaması nedeniyle Ağır Ceza Mahkemesi'nce özel olarak hazırlanan Belediye Nikah Salonunda yapılan duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları ve yakınları katıldı.

Tutuklu 30 sanık, polis ekiplerinin güvenlik önlemleri altında salona getirildi. Duruşmada, tutuksuz yargılanan bazı sanıklar da yer aldı.

Duruşma, sanıkların savunmalarıyla devam etti.

Tutuklu sanık İsmail Bozkurt ifadesine, 15 Temmuz'da gerçekleştirilmeye çalışılan darbe girişimini lanetleyerek başladı.

Bilerek hiçbir terör örgütüne üye olmadığını ve sempati beslemediğini ileri süren Bozkurt, 'Terör örgütü üyesi olduğum ve sempati beslediğim iddialarını kabul etmiyorum. 6 yıllık polislik süresince kanunlar çerçevesinde hareket ettim.' dedi.

Bozkurt, iddianamede kendisinin 'turuncu renk ByLock kullanıcısı' olarak nitelendirildiğini de ifade ederek, 'ByLock kullanmadım. Ben ne cep telefonuma bu uygulamayı yükledim ne de başka birinin yüklenmesine izin verdim. Bu tespitin yanlışlıkla yapıldığını düşünüyorum. ByLock kullanıcı olmam, beni silahlı terör örgütü üyesi de yapmaz. Bu iddiayı reddediyorum.' diye konuştu.

İfadesinde kendisi ile ilgili iddialara tek tek cevap veren Bozkurt, özellikle ByLock yazışmalarının açıklanmasını ve beraatini istedi.

Tutuksuz sanık İsmail Ece de polis ve savcılık sorgusunda verdiği ifadeleri tekrarladığını belirterek, 'Ben sohbetlere gittiğimi polis ve savcılık sorgumda da söylemiştim. 15 günde bir ya da ayda bir bu sohbetlere giderdim. Sohbetler kış mevsiminde olur, yazın yapılmazdı.' ifadelerini kullandı.

Sohbetlere gitmeye 2013 yılında mevcut hükümet ile FETÖ arasında yaşanan dershane krizi sırasında son verdiğini savunan Ece, şunları söyledi:

'Dershane meselesi olana kadar sohbetlerde sadece dini konular konuşulurdu. Dershanelerin kapatılması gündeme geldiği zamanlarda bu sohbetlerin içeriği siyasi konuşmalardan oluşmaya başladı. Ben bu durumdan rahatsız olarak bundan sonra sohbete gitmeyeceğimi söyledim.'

Ece, aynı dava kapsamında tutuksuz yargılanan Osman Hançer'i kendisini birkaç defa arayarak sohbetlere davet ettiğini de anlatarak, sözlerini şöyle sürdürdü:

'Ben, Osman Hançer'e artık sohbetlere gitmeyeceğimi söyledim. 17-25 Aralık sürecinde bu yapının gerçek yüzünü daha iyi gördüm. Hatta, bu süreçte, emniyet müdürlüğünün önünde de bir defasında benzer bir konuşmamız oldu. Burada da kesinlikle bu sohbetlere gelmeyeceğimi söyledim. 2013 yılı Kasım ayından sonra hiçbir sohbete de gitmedim. Ben, örgüt üyesi değil tam tersi bu yapının mağduruyum.'

-'ByLock deşifre oldu Eagle kur'

Etkin pişmanlık yasasından faydalanan ve tutuksuz yargılanan İsmail Şimşek de ByLock kullandığını daha önceki ifadelerinde de kabul ettiğini hatırlatarak, 'ByLock uygulamasını Hakkari'de görev yaptığım esnada Ömer isminde birisi yüklemişti. Onunla ByLock üzerinden mesajlaşmıştık. Mesajlarımızın tamamı dini içerikliydi. Örgütsel bir mesajlaşma yapmadık.' savunmasında bulundu.

Şimşek, Ömer isimli şahsın 'ByLock deşifre oldu' demesi üzerine Eagle ve Tango ismindeki ByLock benzeri uygulamaları da kullandıklarını anlattı.

Kullandıkları uygulamaların tamamında şifreli bir sistemden oluştuğunu söyleyen Şimşek, 'ByLock'u 2014 yılında Eagle ve Tango isimli uygulamaları ise 2015 yıllarında kullandık. Tango herkesin kullandığı uygulamadan farklıydı. ByLock gibi şifreli bir uygulamaydı.' dedi.

-'İş farklı idi ama çığırından çıktı'

Mahkeme başkanının Emin isimli bir kişi ile 15 Temmuz akşamı yaptığı mesajlaşmaları okuması üzerine Şimşek, şunları söyledi:

'Ankara'da olduğum esnada Emin isimli şahıs bana Tango üzerinden 'Asker darbe yapıyor' diye mesaj attı. Ben neler olduğunu burada sivillere ateş edildiğini, bombalar atıldığını söyledim. Emin, bana 'iş farklı idi. Ama çığırından çıktı. Durumun bizimle alakası yok' şeklinde mesaj gönderdi. Artık Tango'yu kaldırmamı söyledi, ben de kaldırdım.'

Duruşmaya diğer sanıkların dinlenmesi için yarına kadar ara verildi.

17.08.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Bolu Adliyesi'ndeki mahkeme salonlarının yeterli olmaması nedeniyle Ağır Ceza Mahkemesi'nce özel olarak hazırlanan Belediye Nikah Salonunda yapılan duruşmaya, tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile avukatları ve yakınları katıldı.

Tutuklu bulunan 30 sanık, polis ekiplerinin güvenlik önlemleri altında salona getirildi. Duruşmada, tutuksuz yargılanan bazı sanıklar da yer aldı.

Duruşma, sanıkların savunmalarıyla devam etti.

Tutuklu yargılanan Murat Sel, savunmasında üzerine atılı olan silahlı terör örgütü suçlamasını kabul etmediğini belirterek, 15 Temmuz darbe girişiminin içinde olanları lanetlediğini söyledi.

Meslek hayatı boyunca hiçbir soruşturma geçirmediğini ve hep takdir aldığını ifade eden Sel, bu nedenle silahlı terör örgütü üyeliği ile yargılanmanın onurunu kırdığını dile getirdi.

Sel, iddianamede örgütün kullandığı gizli haberleşme uygulaması ByLock'u kullandığı iddialarının bulunduğunu anlatarak, 'Ben bu uygulamayı yüklemedim ve kullanmadım. Kimsenin telefonuma yüklemesine de izin vermedim. ByLock tespiti şüpheli ve şaibelidir. Hatalı olduğunu düşündüğüm ByLock tespiti nedeniyle 7 aydır tutukluyum.' dedi.

-'Her ay sakal verirsen senin işini de hallederiz'

Tanık A.K.'nin kendisi hakkında verdiği beyanları nedeniyle de suçlandığını savunan Sel, 'A.K. 2014 yılında verdiği beyanında, alışveriş yapmak için gittiği polis kantininde çevik kuvvet polisleri arasında geçen 'Benim işim halledildi. İşimi abi halletti. Ben Bolu KOM'a başlıyorum. Sen de sakalını her ay verirsen senin işini de Murat abi aracılığı ile Tamer abiye söyleriz. Sakalı Murat abiye vereceksin' şeklindeki bir konuşmaya şahit olduğunu söylemiş. Buradaki Murat ben değilim. Çevik kuvvette aynı dönemde benimle birlikte 3 Murat vardı.' diye konuştu.

Sel, bu konuşmada geçen 'Murat abi'nin kendisi olduğunu gösteren herhangi bir işaret olmadığını ileri sürerek, 'Bahsi geçen Murat'ın tespit edilmesini istiyorum. Ayrıca bu ifade tarihinden 11 ay önce ben Gerede ilçesine tayin olmuştum. Bu nedenle bahsedilen kişi ben değilim.' ifadesini kullandı.

Etkin pişmanlık yasasından faydalanmak istediği için tutuksuz yargılanan Musa Oğuz ise ifadesine terör örgütü üyesi olmadığını ve üstleri dışında hiçbir zümre, kişi ya da dini gruptan emir almadığını kaydetti.

Oğuz, 2014 yılında Bolu'ya tayin olduğu dönemde, Trafik Denetleme ve Tescil Şube Müdürlüğü'nde çalışan ve aynı dosya kapsamında tutuklu yargılanan Cahit Sağlar'ın kendisini aradığını anlatarak, 'Cahit, aynı şubede çalıştığımızı ve benimle tanışmak istediğini söyledi. Bunun üzerine kendisi ile Atatürk Orman Parkı'nda bir defa görüştük ve çay içtik. Daha sonra beni yine arayarak Ahmet isminde bir hemşehrim olduğunu ve benimle tanışmak istediğini söyledi. Ben de kabul ettim.' dedi.

Cahit Sağlar'ın isminin sonradan Adem Topal olduğunu öğrendiğini ve mahrem imam olduğu iddia edilen Ahmet ile kendisini tanıştırdığını ifade eden Oğuz, 'Ben trafik ekibinde çalışırken Ahmet isimli şahıs sürekli yanıma gelirdi. Tutuksuz sanık Halil İbrahim Zor, Cahit Sağlar ve Ahmet diye bildiğim Adem Topal isimli şahısla birlikte 5-6 defa sohbetlere katıldım. Bu sohbetlerde dini konular konuşuldu.' ifadesini kullandı.

Oguz, ByLock uygulamasını kullandığını kabul ederek, 'Bir defasında Ahmet yanıma gelerek sık görüşemediğimizi bu nedenle telefonuma bir mesajlaşma programı yüklemek istediğini, bu sayede daha rahat görüşeceğimizi söyledi. Ben de kabul ettim. Ahmet diye bildiğim şahıs telefonuma ByLock'u yükledi. Bana 7-8 haneli bir parola verdi. Bunun kullanıcı adı mı yoksa şifre mi olduğunu bilmiyorum. ByLock ile sadece Ahmet ve Cahit ile mesajlaştım mesaj içerikleri ise tamamen dini idi.' dedi.

'3 ya da 4 ay Bylock kullandım'

Bylock'u yaklaşık 3 ya da 4 ay kullandığını da belirten Oğuz, bu süre içinde cep telefonu bozulduğu için yeni bir telefon aldığını yeni telefonuna bu uygulamayı yüklemediğini söyledi.

-'Cemaatin emniyetteki yapılanmasında görev aldığım iddialarını kabul etmiyorum'

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü eski Personel Şube Müdürü tutuksuz sanık Mustafa Tamer Çetin de hakkındaki suçlamaları reddetti.

Kendisi hakkında sadece A.K, A.K.'nin oğlu Ö.E.K. ve Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen 'mahrem imam' soruşturması kapsamında yargılanan Ahmet Erdoğan'ın aleyhinde beyan verdiğini kaydeden Çetin, şunları söyledi:

'A.K. daha önce verdiği ifadede, emniyet kantininde alışveriş yaptığı esnada Murat Sel'in de ifadesinde yer alan sözleri duyduğunu kaydetmiş. Şahit olduğu bu konuşma ile benim cemaat yapılanması içinde bulunduğunu ileri sürmüş ve emniyet içinde yapılanmadan sorumlu olduğunu öne sürmüş. Cemaatin emniyetteki yapılanmasında görev aldığım iddialarını kabul etmiyorum.'

Çetin, gizliliğe bu kadar özen gösteren, hatta gizli haberleşme programı kullanan yapıya mensup kişilerin kamuya açık alanda bu şekilde bir konuşma yapmasının da kabul edilir bir durum olmadığını savundu.

A.K.'nin ifadesinde olduğu gibi kendisinin tayinler konusunda söz sahibi olmadığını da sözlerine ekleyen Çetin, emniyet müdürlüğü içindeki tayin sistemini anlatarak, 'A.K.'nin oğlu Ö.E.K. bu ifadeden bir süre sonra polis okuluna giderek 6 ay sonra polis oldu ve Bolu'ya tayin edildi. Yeni bir polis olmasına rağmen kısa sürede emniyetin göz bebeği birimlerinden olan Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüklerine atandı. Bu durumun gözden kaçmamasını istiyorum.' şeklinde konuştu.

Zonguldak Başsavcılığı tarafından yürütülen 'mahrem imam' soruşturması kapsamında ifade veren Ahmet Erdoğan'ın kendisi hakkındaki beyanlarını geri çektiğini de sözlerine ekleyen Çetin, Erdoğan'ın ifadeleri nedeniyle suçlanmayı kabul etmediğini belirtti.

Dosya kapsamında yargılanan ve emniyetin 12 mahrem imamından biri olduğu iddia edilen Mustafa Yurttaş ise savunmasında emniyet imamı olduğu iddialarını reddetti.

Kendisinin hiçbir emniyet mensubunu tanımadığını ileri süren Yurttaş, 'İddianamede benim polis memurlarına dini sohbet yaptığım ve kod adı kullandığım belirtilmiş. Bu iddia, tanık beyanlarının dışında hiçbir somut delille desteklenmiyor. Kod adı kullanmam ise tamamen saçma. Ben Çaydurt'ta bulunan bir okulda matematik öğretmeniyim. Nasıl kod adı kullanabilirim.' dedi.

Yurttaş, ByLock kullandığı iddialarını da kabul etmediğini söyleyerek, 'Bu tespitin yanlışlıkla yapıldığını düşünüyorum. Arıca telefon görüşme kayıtlarında Çatı davasının firari sanıklarından olan Adnan Daylan ve tutuklu sanıklardan Erol Altıntaş ile telefon görüşmelerim yapıldığı tespit edilmiş her iki şahsı da tanımıyorum.' ifadesini kullandı.

Mahkeme başkanının, 'telefonda görüştüğünüz kişilerin çoğunun dini sohbet imamı olduğu ve kendilerini kod adları ile tanıttığı ileri sürülüyor.' sorusuna ise Yurttaş, 'Benim ByLock kullandığım iddia ediliyor. Eğer bu örgüt içinde olsam ve sohbet imamı olsam onlarla telefonla görüşmek yerine ByLock üzerinden haberleşirdim.' cevabını verdi.

Yurttaş, örgütün finans kaynaklarından birisi olan Bank Asya'yı 2014 yılında FETÖ lideri Fetullah Gülen tarafından yapılan destek çağrısı üzerine para yatırdığı iddialarına da cevap verdi.

O dönemde bebeği olduğunu kaydeden Yurttaş, 'Onun doğumu sonrasında gelen altınları bu bankada bulunan altın hesabına yatırdım. Ayrıca o dönemde araba almak için başka bir bankadan 10 bin lira kredi çekerek bir arkadaşımdan da 10 bin lira borç almıştım. Paraların toplu şekilde kalması için hepsini 2014 Mart ayı gibi bu bankaya yatırdım. Sonra araba almaktan vazgeçerek kendi arabamı da satıp babamın arabasını kullanmaya başladım.' dedi.

Duruşmaya diğer sanıkların dinlenmesi için ara verildi.

İddianameden

Bolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan ve Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen 77 sayfalık iddianamede, 'terör örgütüne üye olmak' suçundan dava açılan 36'sı tutuklu, 3'ü firari 73 sanığın her biri için 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Paralel yapı-12 Haziran (2017) 'Bolu Emniyet Yapılanması 73 sanık' davası

(19 Ağustos 2017, 16:16)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=11100    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Tuskon Fetö İşadamları davası

05.09.2020 12:00 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulund..
Tamamı 5.9.2020

Darbede Alçak Uçuş'a Müebbet

15.08.2020 11:26 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce'ye müebbet hapis cezası veri..
Tamamı 15.8.2020

Darbenin Kıbrıs Ayağına 9 Hapis

15.08.2020 11:01 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kıbrıs'ta konuşlu Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Kolordu Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 2'si tutuklu 10 sanıklı davada karar ..
Tamamı 15.8.2020

Fetö Kriptolarına Beşinci Darbe

15.08.2020 11:49 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), mensuplarını Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) yerleştirmek için kullandığı 'avantajlı aday numarası' şifresinin çözülmesi, kripto FETÖ üyelerini deşifresinde önemli rol oyna..
Tamamı 15.8.2020

Akın Öztürk'ün Emir Subayına Hapis

15.08.2020 11:38 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk'ün emir Astsubayı da Fetö'cü çıktı. Yargılandığı davada Mehmet Serdar Özdemirci, 'Fetö si..
Tamamı 15.8.2020

CHP'li Oğuz'a Hapis Gerekçesi

15.08.2020 11:30 İzmir'de, FETÖ üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'a verilen 6 yıl 3 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı. 6 Ağustos'taki gelişm..
Tamamı 15.8.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

15.08.2020 11:10 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya esasa ilişkin savunmalarla devam ..
Tamamı 15.8.2020

Pişman Darbeciye Af Skandalı

25.07.2020 13:36 Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yaramış skandal açıklamalarda bulundu. Yaramış, 'Darbe teşebbüsüne karışmış, pişman olmuş nedamet duyan kişilere de sahip çıkmamız, onları bu toplumun içine dahil etmemiz, kaza..
Tamamı 25.7.2020

Fetöcü Yavere Müebbet Hapis

25.07.2020 12:48 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtay 16...
Tamamı 25.7.2020

İzmir Casusluk Kumpasına 61 Hapis

25.07.2020 12:19 İzmir'de "askeri casusluk soruşturması"ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 96 sanığın yargıl..
Tamamı 25.7.2020

GDO Kumpası: Baransu'ya Hapis

25.07.2020 12:26 Mersin'de, kamuoyunda Gülen örgütünün hükümete yönelik ilk yolsuzluk ve darbe kumpası olarak da nitelenen GDO kumpasını konu alan ve Mersin'de paralel örgüte yönelik açılmış en kapsamlı ilk dava sona erdi. 19 Temmuz'd..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İmamlarına 43 Yıl Hapis

25.07.2020 13:09 Adana, Diyarbakır, İstanbul ve Kayseri'de görülen Fetö davalarında 5 sanığa 7 ile 13 yıl arası hapis cezaları verildi. O davalarda yaşanan gelişmeler illere göre şu şekilde gerçekleşti: Diyarbakır: Bölge İmamına 13..
Tamamı 25.7.2020

Darbede AK Parti İşgaline 10 Hapis

25.07.2020 12:03 İstanbul'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında AK Parti İstanbul İl Başkanlığının işgal girişimine ilişkin davada, yerel mahkemenin sanıklardan 10'u hakkında verdiği ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının Yargıtay tar..
Tamamı 25.7.2020

Dündar'ın Villası davasında 2 Hapis

25.07.2020 11:54 İstanbul'da, MİT tırlarına ait görüntüleri yayınlaması karşılığında yurtdışına firar etme hazırlığı nedeniyle varlıklarını elden çıkarmaya çalışan Can Dündar'ın villasını fahiş fiyatla satın aldıkları öne sürülen, MİT ..
Tamamı 25.7.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

25.07.2020 11:37 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davanın görülmesine sanıkların esas hakkındaki savunmalarıyl..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

25.07.2020 11:16 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 16 T..
Tamamı 25.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
45.605.619