Tam
EskidenYeniye
 

Darbede Türk Telekom İşgali davası

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde Acıbadem'deki Türk Telekom binası işgal edilmeye çalışırken çıkan olaylarda, Acıbadem Mahallesi Muhtarı Mete Sertbaş dahil 6 kişinin şehit edilmesine ilişkin, tutuklu 41 sanık askerin yargılanmasına devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

09.09.2017 17:59 Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde Acıbadem'deki Türk Telekom binası işgal edilmeye çalışırken çıkan olaylarda, Acıbadem Mahallesi Muhtarı Mete Sertbaş dahil 6 kişinin şehit edilmesine ilişkin, tutuklu 41 sanık askerin yargılanmasına devam edildi.

06.09.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi karşısında oluşturulan binada görülen 5. duruşmada, tutuklu sanık er Sinan Çetin, savunmasını tamamladı.

SİNAN ÇETİN

Sinan Çetin, 15 Temmuz'da askerliğinin bitmesine 5 gün kaldığını ifade ederek, darbe girişimine bilerek veya bilmeyerek de olsa iştirak etmediğini söyledi.

Komutan şoförü olduğunu ve askerliği boyunca şoförlük yaptığını anlatan Çetin, cezaevine girdikten iki ay sonra annesini kaybettiğini dile getirdi.

Sinan Çetin, FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında Maltepe 2. Zırhlı Tugay Komutanlığı Hareket Eğitim Şube Müdürü olarak görev yapan ve olay günü etkisiz hale getirilen eski yüzbaşı Mehmet Karabekir'in şoförlüğünü yaptığını belirterek, Türk Telekom binasına kadar gittikleri süreçte Karabekir ve beraberindeki rütbelilerin eylemlerini anlattı.

Darbe gecesi saat 21.45 sularında tugaydan zırhlı birliklerle çıkış yaptıklarını anlatan Çetin, 'Tugaydan çıktığımız sırada tugay komutanı Özkan Aydoğdu, yüzbaşı Mehmet Karabekir'e Türk bayrağı vererek 'Gazanız mübarek olsun' dedi. Ne olduğunu anlayamamıştım. Mehmet Karabekir'e nereye gideceğimizi sordum. O da, 'Acıbadem'deki Türk Telekom'a gideceğiz' dedi. Zırhlı araçlarla neden gittiğimizi sorduğumda ise askeriyeyi ilgilendiren gizli evrakların olduğunu, bu evrakları almaya gideceklerini ve gelen birliklerin ise kendilerinin güvenliğini sağlayacağını söylemişti.' ifadelerini kullandı.

'Ben burada muhtarı bile vurdum'

Sanık Çetin, yol boyunca askeri araçların emniyet şeridinde ilerlediğini ve çakarlarının ise açık olduğuna dikkati çekerek, şöyle devam etti:

'Bir süre ilerlediğimizde bir araç bizi durdurdu. Yüzbaşı Mehmet Karabekir araçtan iner inmez bu araca ateş açtı. Bir adam bacağından vurulmuştu, sonra başka biri arkadan bize ateş açtı. Ben bu kişilerin polis olduğunu daha sonra öğrendim. Yüzbaşı Mehmet Karabekir ile üsteğmen Şerif Özbay, arkadan gelen kişilere doğru ateş açtılar. Ben de havaya doğru tek el ateş ettim. Araçlarla ilerlemeye devam ettik. Türk Telekom binasına geldiğimizde beyaz sivil araç yolu kesmişti. Mehmet Karabekir'in emriyle bu araca ateş açıldı. Etrafta bazı kişiler vardı. Mehmet Karabekir, 'Ben burada muhtarı bile vurdum. Gidin sizi de vururum' diye bağırıyordu.'

'Kimseye ateş etmedim' diyen Çetin, eski yüzbaşı Karabekir'in bütün askerlere ateş etmeleri emrini verdiğini savundu.

Çetin, Memduh isimli bir askerin mühimmatlarının azaldığını söylemesi üzerin Karabekir'in 'Mühimmatı boşa harcamayın. Hedef gözetmeksizin yaklaşan kim olursa ateş edin. İhanet eden, kaçan olursa ben vururum.' şeklinde emir verdiğini duyduğunu iddia etti.

'Tanımıyorsan sık kafasına'

Karabekir'in telefonundan sürekli mesajlar yazdığını, telefonunu ise araçta şarj ettiğini dile getiren Çetin, 'Komutanın telefonunda 'Yurtta Sulh Biziz' grubundan mesajlar geliyordu. Telefonunun kilidi olduğu için ileti şeklinde ekranda görünüyordu ama mesajları okuyamıyordum. Beni ilgilendirmediği için açıkçası pek ilgilenmedim.' dedi.

Yüzbaşı Emre Eryüz isimli birinin Mehmet Karabekir'le telefondan kısa bir görüşme yaptığını anlatan Çetin, 'Telefondan Emre denilen kişinin sesini duyabiliyordum. Sanırım bir albay varmış ve emir komutanın kendisinde olduğunu söyleyerek askerleri çekmeye çalışıyormuş. Emre de, Mehmet Karabekir'e ne yapması gerektiğini soruyordu. Mehmet Karabekir de, tanıyıp tanımadığını sordu. Sonra, 'Tanımıyorsan sık kafasına' dedi ve telefonu kapattı.' şeklinde konuştu.

Çetin, 13 ve 14 Temmuz'da 2. Zırhlı Tugay Komutanlığı'na siyah renkli bir aracın geldiğini ve eski tugay komutanı Özkan Aydoğdu'nun bu kişilerle görüştüğünü ve Aydoğdu'nun emriyle bu kişileri Harp Akademileri Komutanlığı'na götürdüğünü sözlerine ekledi.

Vatandaşı 'terörist' olarak görmüş

Söz alan tutuklu sanık eski uzman erbaş Hasan Övez, kendisinin de içinde bulunduğu bazı askerlerin Kahramanmaraş'a gitmek için görevlendirildiğini ve bu görevlendirmeyi tebliğ edenin ise Şerif Özbay olduğunu söyledi.

Eski teğmen Şerif Özbay'ın, elindeki listeye göre kendisinin de içinde bulunduğu askerlere mühimmat verdiğini ifade eden Övez, mühimmatların gelişigüzel dağıtıldığına dikkati çekti.

Zırhlı araçlarla tugaydan çıktıktan sonra gittikleri güzergah boyunca bazı vatandaşların ve polisin kendilerini selamladığını kaydeden Övez, komutanlarının kendilerini terör saldırısı bahanesiyle kışladan çıkarttıklarını ileri sürdü.

Vatanını ve milletini sevdiği için darbeci olamayacağını savunan Övez, komutanları tarafından darbe girişimi içine çekildiklerini iddia etti.

Türk Telekom'un binasına geldiklerinde Mehmet Karabekir ve Şerif Özbay'ın emriyle binanın çevre emniyetini aldıklarını dile getiren Övez, şunları söyledi:

'Bir asker yanımıza gelerek yüzbaşının birini vurduğunu söyledi. Vurulanın muhtar olduğunu öğrendik. Yüzbaşı yanımıza gelerek 'ne diyorsam o yapılacak' dedi. Bağrışmalar gelmeye başladı. Silah sesleri geldi. Bir sivil araç, askeri araçları önünü kesti. Yüzbaşı durmadan 'Vurun, durmayın' diyordu. Bir vatandaş yüzbaşıya doğru dönerek kollarını açtı ve 'vur' dedi. Yüzbaşı, direkt silahını çekerek adamı karnından vurdu. Vatandaş, yüzü koyun yere düştü, titremeye başladı. Ben vurulan adamı kaldırmaya çalışırken yüzbaşı, bana, 'O vatan haini bir terörist. Git işine bak.' diye bağırdı.'

'Kafalarına sıkın…'

Savunmasını tamamlayan tutuklu sanık eski astsubay Serkan Aplak, Türk Telekom binasına gittikleri sırada vatandaşın tepkisiyle karşılaştıklarını belirterek, darbe girişimini ise buradaki güvenlik görevlilerinden öğrendiğini öne sürdü.

Karabekir'in komutasındaki bütün askerlere ateş etme emri verdiğini anlatan Aplak, 'Biz, binanın emniyetini sağlamak için gittik. Kimse bana 'darbe oluyor' gibi bir şey söylemedi. Askerlerin Mehmet Karabekir'in zorlamasıyla havaya ateş açtığını gördüm, ancak halka ateş edeni görmedim. Binaya gittiğimizde ise Mehmet Karabekir'in bağırarak 'Gelenlerin hepsine sıkın, kafalarına sıkın…' dediğini duydum.' ifadelerini kullandı.

Duruşma, tutuklu sanıkların savunmalarının tamamlanması için yarına ertelendi.

07.09.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi karşısında oluşturulan binada görülen duruşmaya, tutuklu sanıklar eski teğmen Şerif Özbay, astsubay Serkan Aplak, uzman çavuşlar Ali Karahan, Bayram Aydın, Özgür Kaya, Hasan Övez, Yasin Kayhan ve 34 er ile avukatları katıldı.

Darbe girişimi sırasında hayatını kaybedenlerin aileleri ve avukatları da duruşmada hazır bulundu.

ŞERİF ÖZBAY

Silivri'de görülen davanın 6. duruşmasında, tutuklu sanık eski teğmen Şerif Özbay, savunmasını tamamladı.

Özbay, bordo bereli asker olmak için çabaladığını ve 15 Temmuz'daki darbe girişimiyle bu hayalini ertelediğini, umudunun ise devam ettiğini söyledi.

Bölüğündeki bazı askerlerin 15 Temmuz'dan sonraki hafta terhis olacağını kaydeden Özbay, askerlerin terhis işlemiyle de ilgilendiğini de anlattı.

Bulunduğu kışlada denetleme yapılacağını dile getiren Özbay, 'Denetleme kapsamında bölükte liste hazırlandı. Yarbay Fatih Karakaya listenin güncel halini benden istedi. Aynı gün Fatih Yarbay, kışlamıza DAEŞ'in saldırı ihbarı aldıklarını, bu kapsamda ikinci bir emre kadar personelin mesaiyi terk etmemesi gerektiğini emretti. Astlarıma bu emri ilettim. Mesai sonrası Fatih Yarbay, hazır bekletilen askerleri cephaneliğe getirmemi ve mühimmat alacaklarını emretti. Emri yerine getirdim.' ifadelerini kullandı.

Terör saldırısı beklentisiyle kışla dışına çıkartıldıklarını savunan Özbay, askeri araçlarla intikal halindeyken kendilerine ateş açıldığını iddia etti.

Şerif Özbay, 'Silah sesiyle birlikte araçlar durdu. Yüzbaşı Mehmet Karabekir, araçtan inerek ateş açılan yöne doğru ateş açtı. Ben silah kullanmadım. Kime ateş açıldığını da görmedim. İlerlediğimiz sırada Karabekir Yüzbaşı'ya kime ateş açtığını sordum. O da bana, 'Teröristlere ateş ettim. Bunlar yolu kesen teröristler' karşılığını verdi.' diye konuştu.

Darbeyi yüzbaşıdan öğrenmiş

Yüzbaşı Mehmet Karabekir'in ateş ettiği kişilerin sivil polis olduğunu iddianameden öğrendiğini öne süren Özbay, bir polisin kolundan vurulduğunu ve onu yerde yatarken gördüğünü ifade etti.

Silah kullanmadığını iddia eden Özbay, şöyle devam etti:

'Türk Telekom binasına geldiğimizde yüzbaşının talimatıyla binanın çevre güvenliğini aldık. Bu sırada bir şahıs yanımıza geldi. Bu kişinin muhtar olduğunu sonradan öğrendim. Kendisine terör saldırısı beklendiğini ve güvenlik amacıyla geldiğimizi anlattım. Vatandaşın tepkisi artmaya başlamıştı. Yüzbaşıyı aradım, içinde bulunduğumuz durumu anlattım. O da bana durumun değiştiğini, sıkıyönetim ilan edildiğini ve karşı koyan kim olursa olsun öldürüleceğini söyledi. Bu şekilde darbe girişimini öğrenmiş oldum. Karabekir yüzbaşı, Türk Telekom binası çevresindeki yolu kapatmamı ve gelen araçları geri çevirmemi emretti. Bu emri yerine getirmedim. Yüzbaşı, benim vatandaşlarla konuştuğumu görünce 'İnsanlarla niye konuşuyorsun, kalabalığı dağıt, dağılmazlarsa sık kafalarına gitsin' dedi. Vatandaşı dağıtmak için birkaç el havaya ateş ettim. Amacım kimsenin zarar görmesini engellemekti. Muhtar, yüzbaşıyı sakinleştirmemi söylemişti. Ben de öyle yapmaya çalıştım. Muhtar, yüzbaşıya dönerek 'Bana mı sıkacaksın?' deyince, 'Evet seni de vuracağım' dedi ve göğüs bölgesine hiç tereddüt etmeden ateş etti. Sonra Karabekir yüzbaşı bana dönerek, 'İşte böyle yapacaksın, sıkacaksın' diye bağırdı. Ben muhtarın terörist olmadığını söyleyince, 'Emir bu. Anan da baban da olsa sıkacaksın' dedi. Er Yunus Emre'ye 112'i aramasını söyledim. Muhtarın vurulduğu yeri tarif etmeye çalıştık. 'Acıbadem Türk Telekom binası' deyince ambulansı yönlendirdiler. Muhtarla şehit olmadan 10 dakika boyunca konuşmuştuk. Ona son görevimi yerine getirmek için bedenini ambulansa yüklemek istedim. Doktor, nabzı atmadığı için ölmüş olabileceğini söyledi.'

Yüzbaşı Karabekir'in kendisini öldürmekle tehdit ettiğini, darbe girişimini öğrendikten sonra kaçmaya çalıştığını ileri süren Şerif Özbay, şehit Murat Naiboğlu'nun vurulma anına da şahit olduğunu belirterek, şunları söyledi:

'Muhtar Mete Sertbaş vurulduktan kısa bir süre sonra, Yüzbaşı Karabekir, Murat Naiboğlu'nu da vurdu. Karabekir yüzbaşının gözü dönmüştü. Ona 'Sizin yaptığınızın Sisi'den ne farkı var? Canice insanları öldürüyorsunuz' diye bağırdım. Yüzbaşı bana 'Ben iki kişiyi öldürdüm, şimdi sen öldüreceksin' dedi. Emrin kanunsuz olduğunu ve askerlere bunu uygulattıramayacağını söyledim. Bana, 'Sen vurmazsan ben seni vururum, vuramazsam da idam ettiririm. Babanız da ananız da gelse vuracaksınız' dedi. Bu sözlerinden sonra yüzbaşının beni de vuracağını düşünmüştüm. Muhtemelen yanımdaki askerlerden korkup geri çekildiğini düşündüm.'

'Firar ettim'

'Yaşanan olayları görünce civardaki bir kafenin tuvaletine giderek intihar etmeyi düşündüm' diyen Özbay, kendisinin darbeci olmadığını, bu amaçla hareket etmediğini, ailesiyle telefonla konuşarak intihardan vazgeçtiğini, yoldan geçen bazı vatandaşlardan kıyafet istediğini ve bulunduğu yerden kaçmaya çalıştığını anlattı.

Bir vatandaşın olay yerinde kaçmasına yardımcı olduğunu belirten Özbay, 'Darbe girişime katılmamak için firar ettim.' dedi.

Tahliye talebinde bulunan Özbay'ın çapraz sorgusu yapıldı.

08.09.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminde Acıbadem'deki Türk Telekom binası işgal edilmeye çalışırken çıkan olaylarda, Acıbadem Mahallesi Muhtarı Mete Sertbaş dahil 6 kişinin şehit edilmesine ilişkin, tutuklu 41 sanık askerin yargılanmasına devam edildi.

İstanbul 27. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi karşısındaki binada görülen duruşmada, sanık ve avukatlarının talepleri alındı.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların tahliyelerine yönelik talepleri reddetti.

Acıbadem'deki Türk Telekom binası çevresinde bilirkişi eşliğine keşif yapılmasına hükmeden heyet, duruşmayı 20 Kasım'a erteledi.

Davanın bir sonraki celsesi Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda yapılacak.

İDDİANAME

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Başsavcıvekili İsmail Uçar koordinesinde, Cumhuriyet savcıları Hikmet Pak ve Bülent Başar tarafından hazırlanan 319 sayfalık iddianamede, 7'si rütbeli 34'ü er olmak üzere tutuklu 41 kişi yer alıyor.

Darbeci askerler tarafından şehit edilen Acıbadem Mahallesi Muhtarı Mete Sertbaş, Muhammet Fazlı Demir, Murat Mertel, Murat Naiboğlu, Orhun Göytan ve Şirin Diril maktul sıfatıyla yer aldığı iddianamede, yine darbeci askerler tarafından yaralandığı tespit edilen 23 kişinin dahil olduğu 44 kişi de müşteki sıfatıyla bulunuyor.

İddianamede, 2. Zırhlı Tugay Komutanlığında darbe girişiminde stratejik noktalardan olan Acıbadem Türk Telekom Bölge Müdürlüğünü kontrol altında tutma görevinin Kurmay Yüzbaşı Mehmet Karabekir'e verildiği, Karabekir'in komutasında 4 zırhlı askeri araç ve bir otomobille birer yüzbaşı, teğmen ve astsubay ile 5 uzman çavuş ve 34 er olmak üzere 41 askerin saat 22.45'te tugaydan çıkış yaptığı belirtildi.

Şüpheli askerlerin, Türk Telekom'u ele geçirdikten sonra trafiği keserek çevrede toplananları uzaklaştırmaya çalıştıkları, bu duruma direnenlere ise hedef gözeterek ateş ettikleri anlatılan iddianamede, açılan ateş sonucu, Acıbadem Mahallesi Muhtarı Mete Sertbaş, Muhammed Fazlı Demir, Murat Mertel, Orhun Göytan, Şirin Diril ve Murat Naiboğlu'nun hayatını kaybettiği, 23 kişinin de yaralandığı vurgulandı.

Ceza talepleri

Şüpheliler teğmen Şerif Özbay, astsubay Serkan Aplak, uzman çavuşlar Ali Karahan, Bayram Aydın, Özgür Kaya, Hasan Övez ve Yasin Kayhan ile 34 şüpheli erin, 'Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme, anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme ve Türkiye Büyük Millet Meclisi'ni ortadan kaldırmaya veya görevini yapmasını engellemeye teşebbüs etme' suçlarından, üçer kez ağırlaştırılmış müebbet hapsi istenen iddianamede, 'bir suçun işlenmesini kolaylaştırmak için kasten öldürme' suçundan, çıkan olaylarda hayatını kaybeden 6 kişi için altışar kez olmak üzere toplam dokuzar kez ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması talep ediliyor.

İddianamede, yine tüm şüphelilerin, çıkan olaylarda yaralananlar için 23 kez 'bir suçun işlenmesini kolaylaştırmak için kasten öldürmeye teşebbüs' ile 'kamu malına zarar verme', 'mala zarar verme', 'kamu kurumları arasındaki haberleşmeyi hukuka aykırı olarak engellemeye teşebbüs', 'kişiyi cebir, tehdit kullanarak, silahla, birden fazla kişi ile birlikte, kişinin yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle zincirleme olarak özgürlüğünden yoksun kılmak' ve 'silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek' suçlarından, 331 yıldan 559 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmaları isteniyor.

Paralel yapı-15 Temmuz (2016)-13 Mart (2017) 'İstanbul 41 sanık Darbe Yap./Telekom İşgali' davası

(09 Eylül 2017, 17:59)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=11205    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Kozmik Oda Kumpasına 28 Hapis

18.10.2020 13:29 Ankara'da, eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a yönelik suikast iddialarıyla başlatılan ve Ankara Seferberlik Bölge Başkanlığı'nın (ÖHD) 'Kozmik Odaları'nda günlerce süren aramalarla devam eden soruşturmada görev al..
Tamamı 18.10.2020

Kaset Kumpası'nda Mütalaaya Geçildi

18.10.2020 13:42 Ankara'da, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile eski MHP'li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin yayınlanmasıyla ilgili Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu..
Tamamı 18.10.2020

Ergenekon Hakimine 10 Yıl Hapis

18.10.2020 17:45 İstanbul'da, Ergenekon davasının hakimlerinden olan ve FETÖ üyesi olduğu iddiasıyla yargılanan Hüsnü Çalmuk'un davasında karar açıklandı. Mahkeme sanık Çalmuk'un 10 yıl hapisle cezalandırılmasına karar verdi. 16 Ekim'..
Tamamı 18.10.2020

Can Dündar'a 35 Yıl Hapis Talebi

18.10.2020 15:53 İstanbul'da, MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin davada cumhuriyet savcısı, firari sanık eski Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar hakkında 'siyasal veya askeri casusluk' ile 'terör örgütüne yardım et..
Tamamı 18.10.2020

General Yeniden Yargılanacak

18.10.2020 16:22 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) Eğitim ve Doktrin Komutanlığı (EDOK) Muhabere ve Muharebe Eğitim Destek Komutanı olan eski korgeneral Metin İyidi..
Tamamı 18.10.2020

FETÖ-PKK/YPG Bağı Diskten Çıktı

18.10.2020 18:00 Balıkesir'de, Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, 2010-2014 yılları arasında Balıkesir Polis Okulu öğrencilerine mahrem imamlık yaptığı tespit edilen Muhammet E.'nin bilgisayarından PKK, YPG ile örgütün kadı..
Tamamı 18.10.2020

Selam-Tevhid Kumpasında Mütalaa

18.10.2020 15:23 İstanbul'da, 'Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) 'Selam Tevhid' soruşturmasında kumpas kurduğu iddiasına yönelik firari sanıklar Fetullah Gülen ile eski emniyet müdürlerinin de yer aldığı..
Tamamı 18.10.2020

Büyükelçi Karlov Suikastı davası

18.10.2020 12:37 Ankara'da, Rusya Federasyonu'nun Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, o sırada görevde olmayan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş tarafından öldürülmesine ilişkin, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'i..
Tamamı 18.10.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

18.10.2020 12:32 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 30 E..
Tamamı 18.10.2020

Adana MİT Tırları davası

18.10.2020 12:26 Adana ve Hatay'da, MİT tırlarının durdurulmasını organize ettikleri belirtilen FETÖ/PDY'nin 11 'sivil imamı' ile eski bir tuğgeneralin de aralarında bulunduğu 50 sanığın yargılanmasına devam edildi. 29 Eylül'de Adana ..
Tamamı 18.10.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

18.10.2020 14:10 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılanmasına devam edildi. 05.10.2020 GÜ..
Tamamı 18.10.2020

Ankara 7 sanıklı Darbe davası

18.10.2020 16:19 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Lojistik Başkanı olarak görev yapan eski korgeneral Yıldırım Güvenç'in de aralarında bulunduğu 7 sanığın yargıl..
Tamamı 18.10.2020

ABD Görevlisi Cantürk davası

18.10.2020 14:45 İstanbul'da, ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'nda güvenlik biriminde çalışan Nazmi Mete Cantürk'ün eşi Sevim ve kızı Kevser İrem Cantürk ile birlikte 'Silahlı terör örgütüne üye olma' suçundan yargılandığı dava, sanık ..
Tamamı 18.10.2020

Fetö Yüksek Yargısı: Cezalar Onandı

18.10.2020 16:46 Ankara'da, Yargıtay Ceza Genel Kurulu 'Amirallere Suikast ve Balyoz' soruşturmalarının savcısı eski Yargıtay üyesi Süleyman Pehlivan'ın da aralarında bulunduğu 6 eski yüksek yargıcın Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyel..
Tamamı 18.10.2020

Fetö Yöneticilerine 109 Yıl Hapis

18.10.2020 17:50 Adana, Ankara, Gaziantep, İzmir ve Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan bazı davalarda 15 sanığa toplam 109 yıl hapis c..
Tamamı 18.10.2020

Tuskon Davası: Zenginer'lere Hapis

18.10.2020 17:27 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) işadamları yapılanması olan TUSKON davasından dosyaları ayrılan Salih Zenginer, Mustafa Zenginer ve Mehmet Zenginer'in yargılandığı dava sona erdi. 16 Ekim'de, İstanbul ..
Tamamı 18.10.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
46.227.723