Tam
EskidenYeniye
 

Darbede Erdoğan'a Suikast davası

Muğla 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki, 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaldığı otele suikast girişiminde bulunulmasıyla ilgili görülen davaya sanıkların esasa ilişkin savunmaları ile devam edildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

10.09.2017 14:28 Muğla 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki, 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaldığı otele suikast girişiminde bulunulmasıyla ilgili görülen davaya sanıkların esasa ilişkin savunmaları ile devam edildi.

06.09.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe teşebbüsü sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin 2'si firari, 43'ü tutuklu 47 sanığın yargılandığı davanın beşinci duruşması başladı.

Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesince adliye binasındaki salonların fiziki yetersizliği nedeniyle Muğla Ticaret ve Sanayi Odası salonunda görülen duruşmaya, sanıklar geniş güvenlik önlemleri altında getirildi.

Mahkemenin savunmalarını hazırlamaları için vareste tutulmalarına karar verdiği bazı sanıklar ise duruşmaya getirilmedi.

Sanıklar ve yakınları, şehit polis Nedip Cengiz Eker'in babası Nihat Eker ile taraf avukatlarının hazır bulunduğu duruşma başladı.

Mahkeme heyeti, mazeretsiz duruşmalara katılmayan 5 sanık avukatının uyarılmasına karar verdi.

SELMAN ÇANKAYA

Söz verilen Muharebe Arama Kurtarma (MAK) ekibinden sanık eski Astsubay Selman Çankaya, sanıklardan dönemin MAK Okul Komutanı eski Binbaşı Taner Berber'in darbe girişimi günü 15 dakika içinde birlikte olması emrini verdiğini söyledi.

Depoya saat 19.00 gibi gittiğinde malzeme hazırlığının yapıldığını belirten Çankaya, kimsenin neden acele edildiğini bilmediğini öne sürdü.

Görevin hassasiyeti nedeniyle telefonlarının kapatıldığını, Berber'in görevin bir terör örgütü yöneticisini almak olduğunu söylediğini anlatan Çankaya, şunları kaydetti:

'Bir süre sonra özel kuvvet timi gelerek hazırladıkları malzemeleri kuşandı. Şükrü Seymen çıkarttığı hava fotoğrafı üzerinde çalışma yapıldı. Makineli tüfekçi olarak gönüllü oldum. Gruptan uzaktım, bu nedenle görevin mahiyeti hakkında konuşulanları duymadım. Gökhan Şahin Sönmezateş geç saatte, sıkıyönetim ilan edildiğini, Genelkurmayın yönetime el koyduğunu, emirlerin Genelkurmay Başkanlığından alındığını söyledi. 'Ülkede darbe oluyor, siz terör operasyonuna gidiyorsunuz.' diye sorabilirsiniz. Daha önce hiç darbe yaşamadım. Alt rütbedeki benim gibi bir kişinin buna karşı çıkması düşünülemez. Darbeye katkı sağlamak amacıyla bu olaya katılmadım.'

Telefonları toplandığı için ülkede yaşananlardan haberdar olamadığını ileri süren Çankaya, helikopterlerle Marmaris'e gittiklerini, makineli tüfekçi olarak bulunduğu helikopterden ateş açmadığını iddia etti.

Mahkeme Başkanı Emirşah Baştoğ, ifadesini alan polislerle ilgili aşağılayıcı ifadeler kullanan sanığı 3 defa uyarmak zorunda kaldı. 'Eleştirebilirsin ama hakaret edemezsin, haddini bil.' diyerek sanığı uyaran Baştoğ, söz verilmeden konuştuğu ve duruşma inzibatını bozduğu için sanıklardan Ergün Şahin'i, karar oturumuna kadar duruşmadan menetti.

Öte yandan, suikast girişimini planladığı ve yönettiği belirtilen sanıklardan eski Tuğgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş, anlaşmalı olarak eşinden boşandıktan sonra duruşmaya katıldı.

İSMAİL YİĞİT

Davada, astsubay Selman Çankaya'nın ardından, o dönem Özel Kuvvetler'de görevli yüzbaşı olan İsmail Yiğit savunma yaptı.

Tuğgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş'in TSK'nın ülke yönetimine el koyduğu yönünde kendisine internet sitesindeki bir haberi gösterdiğini anlatan Yiğit, 'Cumhurbaşkanı oradan ayrılıyor ve korumaları boş otelde bekliyor. İlginç bir şekilde ateş ettikten sonra binaya geçip, sonra bize teslim ediyorlar. Cumhurbaşkanı ayrıldıktan sonra, darbecilerin elinde olduğu Atatürk Havalimanı'na gidiyorsa, korumaları neden otelde kaldı? Bu ülkenin Genelkurmay Başkanı, terör örgütü lideri olmaktan tutuklandı. Kumpas sonucu mağdur oldu. Gökhan Şahin Sönmezateş cep telefonundan TRT'nin internet sitesini açarak TSK'nın ülke yönetimine el koyduğu yönündeki haberi gösterdi. Sıkıyönetim ilan edildiği zaman anayasa askıya alınıyor. Buna uymayan kişiler daha önce asılarak idam edildi. Benden önce yargılanması gereken kişiler var. Kumpasa uğramam sonucu buradayım' dedi.

Yiğit, milliyetçi bir subay olduğunu söyleyen Çankaya, 'İdamın geri getirilmesini istiyorum. Suikast, 3.5 saat önce fener alayına gider gibi 'Hey Cumhurbaşkanı, seni öldürmeye geliyoruz' demeyle olmaz. Darbeden alt rütbelinin haberi oluyorsa, generallerin haberinin olmama şansı olmaz. Benden önce yargılanması gereken kişiler var. Bana şerit rozeti verenler arasında kumpas mağduru İlker Başbuğ da var. Takdir verenler arasında FETÖ'den tutuklu olan kimse yok. 'Aranızda hizmet harekatından olmayan var mı' diye kimseye bir şey sormadım. Bu cümleyi operasyondan önce söylemem gerekmez mi? Otelden kaçtıktan sonra böyle bir şey söylememin mantığı yok. Mehmet Çetin'i ben şehit etmedim. Kim şehit ettiyse hesabını versin' dedi.

Duruşma yarın sabah İsmail Yiğit'in savunması ile devam edecek.

07.09.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Muğla 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasına yüzbaşı İsmail Yiğit'in bir gün önce yarım kalan esasa ilişkin savunmasıyla başlandı. Yiğit, Darbe girişiminde içinde bulunduğum ve ismim geçtiği için milletimden özür diliyorum dedi.

Muğla 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşma, yüzbaşı İsmail Yiğit'in dün (6 Eylül Çarşamba) yarım kalan savunmasıyla başladı. Mahkeme heyetinden oteller bölgesinin keşfinin tekrar yapılmasını isteyen Yiğit, İçimizden birkaç kişiyi oraya götürüp keşif isteğimiz yerine getirilsin. Otelde güvenlik görevlisi olan Sefa Toskar'ı darp etmedim. Hiçbir polisi de şehit etmedim. Hayatım boyunca çok çatışmaya girdim ve boş kovan toplamadım. Kimsenin okumuş üflenmiş parasına ihtiyacım yok. Bende 1 dolar hiç olmadı. İddianameyi okudum FETÖ ile bağlantım olmadığı için 'Kesin tahliye olurum' diye düşündüm. Darbe girişiminde içinde bulunduğum ve ismim geçtiği için milletten özür diliyorum. Davayı uzatma gibi bir niyetim yok. Çünkü ailem İstanbul'dan buraya gelip gidiyor dedi.

MUAMMER GÖZÜBÜYÜK

Öğle arası verilen duruşma, sanıklardan Özel Kuvvetler ekibinden eski Yüzbaşı Muammer Gözübüyük'ün, esas hakkındaki savunması ile devam etti.

Sanığın, 'Basında sürekli aleyhlerinde haberlerin yer aldığını' belirtmesi üzerine araya giren Mahkeme Başkanı Emirşah Baştoğ, 'Basında çıkan haberlere müdahale edemeyiz. Bizim de aleyhimize haberler çıkıyor. Dün akşam aleyhimde çıkan bir haberle ilgili şikayet dilekçesi yazdım. Siz de bunu yapabilirsiniz.' diye konuştu.

Gözübüyük, helikopterden inip yürümeye başladıkları sırada bir vatandaşın Cumhurbaşkanının kaldığı otelin yerini gösterdiğini söyledi.

Kendilerini savunmak için polislere 'baskı ateşi' yaptıklarını öne süren Gözübüyük, 'Hiçbir polisi darbetmedim, hakaret etmedim. Polislere bize ateş etme emrini verenlerin de sorgulanması gerekiyor. Örgüt bağlantım yok, kurulan komplo sonucu buradayım. Emir komuta içerisinde hareket ettiğimiz için yargılanıyoruz.' iddialarında bulundu.

Sanık avukatlarının duruşmaya katılmaması nedeniyle başka sanıkların esas hakkında savunmaları alınamadı.

Duruşmalara mazeret bildirmeden katılmayan avukatları daha önce uyardıklarını hatırlatan Mahkeme Başkanı Baştoğ, avukatların ihtar edilmeleriyle ilgili ikinci aşamaya geçeceklerini kaydetti.

Sanıklardan Gökhan Şahin Sönmezateş'in avukatı Nevra Hükkamoğlu'nun duruşmanın sabahki kısmında hazır bulunmasına rağmen öğleden sonra duruşmaya gelmediğini ifade eden Baştoğ, avukatın tapudaki işlerine ilgi göstererek ve mahkemeden izin almaksızın mazeret dilekçesi bırakmak suretiyle duruşmadan ayrıldığını vurguladı.

Davanın savcısı Ali Cenk Düzgün, yapılan ihtara rağmen mazeret bildirmeden duruşmalara katılmayan sanık avukatları hakkında suç duyusunda bulunulmasını istedi.

Başkan Baştoğ, bu talep üzerine alınan kararla ilgili şunları bildirdi:

'Daha önce duruşmaya katılmadıkları için kendilerine ihtarlı davetiye gönderilen avukatlara davetiyelerin bir kısmının tebliğ edilmemiş olması göz önünde bulundurularak suç duyurusu konusunun daha sonra değerlendirilmesine karar verildi. Sanık Gökhan Şahin Sönmezateş'in avukatı Nevra Hükkamoğlu'nun, mazeretinin reddine, duruşmaları takip etmesi, aksi taktirde hakkında görevi ihmal suçundan ihbarda bulunulması, yerine barodan müdafi atanacağı konusunda ihtarda bulunulması kararlaştırıldı.'

Duruşmaya yarın devam edilecek.

08.09.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam eden davanın bugünkü bölümü otel saldırısını düzenleyen timi özel olarak seçen eski Binbaşı Şükrü Seymen'in esasa ilişkin savunmasını yapmasıyla başladı.

ŞÜKRÜ SEYMEN

Kendileri gelmeden önce bölgede bir çatışma yaşandığını öne süren Seymen, 'Helikopterlerle ipten askerler indirilmiş. Polis şehit eden başka bir tim var. Mahkeme heyeti ve iddia makamı 50'ye yakın tanığın bu ifadesini görmezden geliyor' dedi.

Mahkeme Başkanı Emirşah Baştoğ, bunun üzerine 'Nereden biliyorsun görmezden geldiğimizi. Kimseyi suçlayamazsın. Seni düzgün konuşmaya davet ediyorum' şeklinde Seymen'e yanıt verdi. Seymen, 'İki adamın şahitliği bir insanı ipe götürür. İki adamın şahitliği bir insanı ipten alır. Buradan Allah'ın izniyle çıkınca çatışmanın yaşandığı yerleri gidip göreceğim' diye konuştu.

Eşini boşayan darbecilerden

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik düzenlenen suikast timini özel olarak seçen Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda tabur komutanı olarak görev yapan darbeci Binbaşı Şükrü Seymen 20 Şubat tarihinde Muğla 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde verdiği ifadede 'Biz Cumhurbaşkanı'nı sağ olarak almaya gittik. İsteseydik orada 120 kişiyi öldürürdük. İsteyen katılmayabilirdi. Ben isteseydim gitmezdim. Darbe yaptım. Cezası idam bile olsa canım acımaz. Darbe yaptım. Çocuk gibi ağlayacak değilim' demişti.

Suikast timini kuran ve komutanlık eden Seymen, FETÖ'nün boşanma fetvasına uyan 300 darbeci askerin başında geliyor ve eşini boşayan ilk darbeci askerlerden birisi olarak biliniyor.

Sabah 09.00'dan itibaren savunma yapan Binbaşı Seymen, 'Şehit polis memuru Nedip Cengiz Eker'in hastanedeki ölüm raporu, kesici ve delici alet yaralanması olarak düzenlenmiş. Otopsi işleminde ateşli silah yaralanması diyor. Bunun hangisini inanacağız. Bir daha darbe yapıp yakalanırsam, farklı davranacağım. Herkes bize terörist ve darbeci diyebilir. Ancak mahkeme heyeti size bu gözle bakamaz. Hakkım varsa savcı beye hakkımı helal etmiyorum' dedi.

Mahkeme Başkanı Emirşah Baştoğ ise, 'Delil tartışması konusunda yasalarda engel yok. Burada helali, haramı tartışmıyoruz. Savunmanı yap. Savcı beye cevap hakkı doğdu. Savunmandan sonra kendisine söz hakkı vereceğim' dedi.

Devletin malı olan ekipmanları zarar görmesin diye arkalarında bırakarak kaçtıklarını anlatan Binbaşı Seymen, '15 Temmuz'da Gökhan Şahin Sönmezateş, TSK'nın ülke yönetimine el koyduğunu, sıkıyönetim ilan edildiğini, görevimizin Cumhurbaşkanı'nı Marmaris'ten alarak güvenli bir bölgeye götürmek olduğunu bildirdi. Suikast emri almadım. Bu suçlamayı kabul etmiyorum. Kullandığımız ekipmanları dikkate alırsanız suikasta gitmediğimiz ortadadır. Çiğli'ye intikal ettikten sonra görevimi Sönmezateş paşadan öğrendim. Marmaris'te korumalar kapıyı kapatıp içeride oturmuş olsalardı, yerlerini bulamazdık. Ayrıntılı prova yapmayı bırakın, otelin yerini bile bilmiyorduk. Devletin malı olan ekipmanları zarar görmesin diye bırakarak kaçtık' diye konuştu.

Seymen, 2 dil bilmesine rağmen Özel Kuvvetler tarafından yurt dışı görevine gönderilmediğini ifade ederek, 'Yurt dışına gittiğiniz zaman dolarla tazminat alıyorsunuz. Görevimi Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde geçirdim. Benim FETÖ ile bağlantım olsaydı, kendimi daha rahat edeceğim bir yere tayin ettirirdim. O zaman ben örgütün üvey evladı mıyım? Hayatım dağda bayırda geçti. Nazmi Kılıç denen kişi FETÖ'cü olduğuma yönelik asılsız ifadelerde bulunmuştur. Kendisiyle aynı bölükte bile değildik. Cep telefonumda ByLock gibi haberleşme programı bulunmadı' dedi.

Seymen, MASE kayıtları üzerinde oynama yapıldığı, iddia makamının kendi lehlerinde olan delilleri toplamadığını öne sürdü.

Bunun üzerine söz alan davanın savcısı Ali Cenk Düzgün, 'Radar kayıtlarına göre Dalaman hava sahasında tanımsız üç hava aracının tespit edildiği doğru. Cumhuriyet savcılığı bu araçların niteliğini, güzergahını tespit etmek için bütün yazışmaları eksiksiz yapmıştır ancak bu araçların ne nitelikleri ne de kalkış ve varış noktaları tespit edilememiştir. Hava radarlarında tespit edilen araçlarla ilgili araştırma yapılmadığı doğru değildir.' diye konuştu.

Savcılık makamının olayı her açıdan değerlendirdiğini vurgulayan Mahkeme Başkanı Emirşah Baştoğ ise 'MASE kayıtlarını istedik geldi. Bilirkişiye 'kayıtları fotoğraf karesi olarak koy' dedik. O da öyle yapmış. Sizin uçuşlarınız da belli bir mesafeden sonra kayıtlara girmiş. Arazi şartları gibi nedenlerle söz konusu helikopterler kayıtlara girmemiş olabilir.' diye konuştu.

Bu sırada ayağa kalkan sanıklardan eski Tuğgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş, 'Hava Kuvvetleri mahkemeyi aldatmakta ve yanıltmaktadır.' ifadelerini kullandı.

Baştoğ, sanığı söz almadan konuştuğu için uyardı ve tekrar etmesi halinde salondan çıkartılacağını söyledi.

Ara kararı açıklayan Mahkeme Başkanı Emirşah Baştoğ, sanık Ergün Şahin'in yeniden duruşmaya katılma isteği talebinin reddine karar verdi. Duruşma, yarın sabah saat 09.30'da Seymen'in savunmasıyla devam edecek.

İDDİANAME

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in bir numaralı şüpheli olduğu iddianamede, sanıkların, 'Cumhurbaşkanına suikast', 'Anayasayı ihlal', 'yasama organına karşı suç', 'hükümete karşı suç', 'silahlı terör örgütü yöneticisi olma', 'yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürme', 'yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürmeye teşebbüs etme', 'kasten öldürmeye teşebbüs', 'zincirleme şekilde cebir ve tehdit kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma', 'neticesi sebebiyle ağırlaşmış yaralama', 'zincirleme şekilde silahla tehdit', 'Cumhurbaşkanına hakaret', 'zincirleme şekilde kamu görevlisine görevi nedeniyle hakaret', 'kamu malına zarar verme', 'mala zarar verme', 'nitelikli olarak konut dokunulmazlığının ihlali' ve 'nitelikli yağma' suçlarından cezalandırılmaları isteniyor.

Saldırıyı gerçekleştiren FETÖ'nün 'suikast timi'ndeki biri firari 37 asker için en az 6'şar kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep ediliyor.

Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'Muğla 47 sanık Darbede Cumhurbaşkanı Erdoğan'a suikast girişimi' davası

(10 Eylül 2017, 14:28)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=11214    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
63.401.264