Tam
EskidenYeniye
 

Ankara 23 sanık: Fetö Polisleri

Ankara'da, 23 eski polis memurunun Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) üye olmak suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davaya başlandı.

Önceki haber title=Sonraki haber

16.09.2017 14:54 Ankara'da, 23 eski polis memurunun Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) üye olmak suçundan 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davaya başlandı.

13.09.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 24. Ağır Ceza Mahkemesindeki ilk duruşmaya, tutuklu sanıklar ile avukatları katıldı. Bazı sanıklarla da tutuklu bulundukları cezaevlerinden telekonferans sistemiyle bağlantı kuruldu.

Sanıklardan Haşim Tuğ, polisliğe girişinde örgütün etkili olmadığını savundu.

İstihbarat polisi olarak 16 yıl görev yaptığını belirten Tuğ, kamudaki FETÖ/PDY mensuplarınca düzenlenen operasyonların hiçbirinde yer almadığını, bunların özel seçilmiş dar yapılarca icra edildiğini anlattı.

Tuğ, geçmişte FETÖ/PDY'yi, birçok kişi gibi 'cemaat' olarak gördüğünü ifade ederek, '2011'de çocuğumu bu yapının okullarına göndermem, bu nedenledir. 2013'te de başka çocuğumu da farklı bir cemaatin okuluna göndermişimdir.' dedi.

Örgütün şifreli haberleşme programı ByLock'u kullandığını kabul eden Tuğ, şöyle konuştu:

'Programı telefonuma, Bahattin isimli kişi Haziran 2014'te indirdi. 2013 sonunda çocuğumu okulun deneme sınavına götürdüm. Bahattin adlı kişi bilgisayar mühendisi olduğunu söyleyince görüşmelerimiz oldu. Bana, 'Telefon numarasına ihtiyaç olmadan konuşabiliriz.' dedi. Program üzerinden özlü sözler, şiirler gönderdiğini hatırlıyorum. Telefonum 2015'te bozulunca da fabrika ayarlarına döndü. Örgüt programı olduğunu bilsem kullanmazdım.'

'Pişman' olduğunu dile getiren Tuğ, FETÖ/PDY üyeliği suçlamasını kabul etmedi.

Sanık Hüseyin Kurt da meslek hayatı boyunca FETÖ ve benzeri örgütlerle mücadele ettiğini ileri sürdü.

Darbe girişimi gecesi amirlerinin emirleri doğrultusunda sabaha kadar mücadele ettiğini, birkaç ay sonra açığa alındığını duyunca şok yaşadığını ifade eden Kurt, 'KHK ile ihraç olduğum için hiçbir yerde iş başı yapamadım, bir tanıdığımın inşaatında çalışmaya başladım. Daha sonra gözaltına alınmam sırasında evimde yapılan aramalarda ne bu cemaate ait bir materyal ne de herhangi yasa dışı bir belge bulunmamıştır.' diye konuştu.

Kurt, Bank Asyada kayıtlı hesabına ilişkin de 2010'da evlendiklerinde düğün takılarını eşinin isteği doğrultusunda buraya yatırdıklarını savundu.

ByLock kullanıcısı olmadığını iddia eden Kurt, tahliyesini istedi.

Tutuklu sanıklardan İlyas Tiryaki de 19 yıllık polis memuru olduğunu bildirdi.

ByLock kullanıcısı olmasının mümkün olmadığını ifade eden Tiryaki, 2013'e kadar akıllı telefon kullanmadığı ve mesajlaştığı ileri sürülen kişileri tanımadığını savundu.

Bank Asyada hesabının bulunmasının sebebinin ev almak için çektiği kredi olduğunu iddiasını dile getiren Tiryaki, 'Kimsenin talimatıyla ne altın ne de para yatırdım sadece aylık kredi borcu ödemesi yaptım.' ifadesini kullandı.

Diğer sanıkların savunmaları

Mahkeme heyeti tarafından ByLock yazışmaları ve telefonundaki kayıtlı mesaj gruplarındaki konuşmaları okunan Kurt, ismi geçen kişileri tanımadığını ve böyle bir programı kullanmadığını öne sürdü.

Sanık İsa Bekeç ise örgüt üyeliği suçlamasını kabul etmedi. İhraç edilmeden önce Elmadağ İlçe Emniyet Amirliğinde çalıştığını belirten Bekeç, darbe girişimi gecesi Ankara Emniyet Müdürünün talimatı üzerine darbecilere karşı mücadele verdiğini savundu.

Berkeç, o dönem ByLock'un herkese açık bir program olduğunu medyadan öğrendiğini ifade ederek, uygulama üzerinden iletişime geçtiği öne sürülen kişileri tanımadığı iddiasını paylaştı.

Sanık Kadir Tomruk da darbe girişimi gecesi Ankara Emniyet Müdürlüğünde görev yaptığını, bombardıman esnasında içeride FETÖ'cülere karşı mücadele ettiğini ileri sürdü.

FETÖ üyeliğini reddeden Tomruk, ByLock'u kullanmadığını, örgütün dernek, sendika ve okullarında kaydının bulunmadığını iddia etti.

ByLock'un tek başına delil olamayacağını savunan Tomruk, şunları söyledi:

'Programı kullanmadım, kullanmış dahi olsam hukuki gerekçesi yoktur. Hukuka aykırı bir hüküm kurulamaz. Devlet vatandaşına tuzak kurmaz, kurmamalı. O gece bomba atılmasıyla ölümden döndüm. Benim için teröristlik yapmak, vatan hainliği yapmak, ölümle eş değerdir. Tahliyemi istiyorum.'

Sanığın beyanından sonra kullandığı bir cümleyi düzeltmesini isteyen Mahkeme Başkanı, '(Devlet vatandaşına tuzak kurmaz.) cümlesi hoş bir cümle değil, devletin kimseye karşı böyle bir tutumu olmaz. Biz bu kanaatteyiz.' değerlendirmesinde bulundu.

Sanık Levent Arslan da 15 yıllık polis memuru olduğunu kaydetti. ByLock'u kullanmadığını ve ismini örgütle ilişkilendiren tanıklarla kişisel husumeti olduğunu öne süren savunan Arslan tahliyesini istedi.

Sanık Mahmut Şevket Sönmez ise örgütle hiçbir ilişkisi olmadığı ve ByLock'u kullanmadığını öne sürdü. Sönmez, tahliyesini talep etti.

14.09.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 24. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya bazı tutuklu sanıklar ile avukatları katıldı, bazı sanıklarla da bulundukları cezaevlerinden telekonferans sistemiyle bağlantı kuruldu.

Sanıklardan Muhittin Murat Yılmazer, komiser yardımcısıyken meslekten ihraç edildiğini, hayatının hiçbir döneminde FETÖ ile bağlantısının olmadığını, bağlı bulunduğu tek örgütün emniyet teşkilatı olduğunu savundu.

Yılmazer, 'Binlerce şehit ve gazi vermiş bir teşkilatın parçası olarak, terör örgütü üyeliği ile yargılanmam bana çok ağır geliyor. Eğitim ve öğretim hayatı boyunca FETÖ ile irtibatlı hiçbir kuruma gitmedim, örgüte hiçbir yardımda bulunmadım.' diye konuştu.

Darbe girişimi gecesi evinde dinlenirken kendi isteğiyle göreve gittiğini anlatan Yılmazer, tahliyesini talep etti.

Tutuklu sanıklardan Hilmi Duran da üzerine atılı suçları reddederek tahliyesini istedi.

Sanık Hüseyin Gürtekin de 2004'te Polis Akademisinden başarıyla mezun olduğunu, hiçbir illegal faaliyete katılmadığını ve 'ByLock' kullanmadığını ileri sürerek tahliye talebinde bulundu.

Sanık Musa Benli de örgütün faaliyetlerine katılmadığını, herhangi bir irtibatı ve iltisakı olmadığını öne sürdü. Hakkındaki tanık beyanına ilişkin de Benli, kendisine iftira atıldığını iddia etti.

Tutuklu sanık Murat Aydemir de örgüte ait hiçbir okula, yurt veya dershaneye gitmediğini ve 'ByLock' kullanmadığını iddia ederek, tahliyesini istedi.

Mahkeme Başkanı, sanığın eşinin kullandığı telefonda da ByLock tespit edildiğine dikkati çekti.

Aydemir'in, 'Karımla neden bu program üzerinden konuşayım.' sözleri üzerine Mahkeme Başkanı, 'Programın temel mantığı bu zaten. Normal telefonda konuşulmayacak şeyleri konuşmak için örgüt böyle bir yol izliyor.' diye karşılık verdi.

Sanıklar Kamil Yüce ve Mehmet Ali Uçam da örgüt üyesi ve 'ByLock' kullanıcısı oldukları suçlamasını reddederek tahliye talebinde bulundu.

Cumhuriyet savcısı, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına ilişkin görüşünü açıkladı.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklardan Mehmet Arslan'ın tahliyesine karar vererek eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Böylece davada tutuklu sanıkların sayısı 22'ye indi.

(16 Eylül 2017, 14:54)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=11238    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Tuskon Fetö İşadamları davası

05.09.2020 12:00 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, kapatılan TUSKON'un başkanı Rızanur Meral ve genel sekreteri Mustafa Muhammet Günay'ın da aralarında bulund..
Tamamı 5.9.2020

Darbede Alçak Uçuş'a Müebbet

15.08.2020 11:26 Balıkesir'de, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Balıkesir 9'uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F-16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüce'ye müebbet hapis cezası veri..
Tamamı 15.8.2020

Darbenin Kıbrıs Ayağına 9 Hapis

15.08.2020 11:01 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Kıbrıs'ta konuşlu Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Kolordu Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 2'si tutuklu 10 sanıklı davada karar ..
Tamamı 15.8.2020

Fetö Kriptolarına Beşinci Darbe

15.08.2020 11:49 İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ), mensuplarını Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) yerleştirmek için kullandığı 'avantajlı aday numarası' şifresinin çözülmesi, kripto FETÖ üyelerini deşifresinde önemli rol oyna..
Tamamı 15.8.2020

Akın Öztürk'ün Emir Subayına Hapis

15.08.2020 11:38 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminin kilit isimlerinden eski Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akın Öztürk'ün emir Astsubayı da Fetö'cü çıktı. Yargılandığı davada Mehmet Serdar Özdemirci, 'Fetö si..
Tamamı 15.8.2020

CHP'li Oğuz'a Hapis Gerekçesi

15.08.2020 11:30 İzmir'de, FETÖ üye olduğu iddiasıyla hakkında dava açılan ve görevden uzaklaştırılan eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'a verilen 6 yıl 3 ay hapis cezasının gerekçeli kararı açıklandı. 6 Ağustos'taki gelişm..
Tamamı 15.8.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

15.08.2020 11:10 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davaya esasa ilişkin savunmalarla devam ..
Tamamı 15.8.2020

Pişman Darbeciye Af Skandalı

25.07.2020 13:36 Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yaramış skandal açıklamalarda bulundu. Yaramış, 'Darbe teşebbüsüne karışmış, pişman olmuş nedamet duyan kişilere de sahip çıkmamız, onları bu toplumun içine dahil etmemiz, kaza..
Tamamı 25.7.2020

Fetöcü Yavere Müebbet Hapis

25.07.2020 12:48 Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin davada, Yargıtay 16...
Tamamı 25.7.2020

İzmir Casusluk Kumpasına 61 Hapis

25.07.2020 12:19 İzmir'de "askeri casusluk soruşturması"ndaki usulsüzlüklerle bazı bilgilerin sızdırılmasına ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içindeki üyeleri hakkında açılan ve 96 sanığın yargıl..
Tamamı 25.7.2020

GDO Kumpası: Baransu'ya Hapis

25.07.2020 12:26 Mersin'de, kamuoyunda Gülen örgütünün hükümete yönelik ilk yolsuzluk ve darbe kumpası olarak da nitelenen GDO kumpasını konu alan ve Mersin'de paralel örgüte yönelik açılmış en kapsamlı ilk dava sona erdi. 19 Temmuz'd..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İmamlarına 43 Yıl Hapis

25.07.2020 13:09 Adana, Diyarbakır, İstanbul ve Kayseri'de görülen Fetö davalarında 5 sanığa 7 ile 13 yıl arası hapis cezaları verildi. O davalarda yaşanan gelişmeler illere göre şu şekilde gerçekleşti: Diyarbakır: Bölge İmamına 13..
Tamamı 25.7.2020

Darbede AK Parti İşgaline 10 Hapis

25.07.2020 12:03 İstanbul'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında AK Parti İstanbul İl Başkanlığının işgal girişimine ilişkin davada, yerel mahkemenin sanıklardan 10'u hakkında verdiği ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının Yargıtay tar..
Tamamı 25.7.2020

Dündar'ın Villası davasında 2 Hapis

25.07.2020 11:54 İstanbul'da, MİT tırlarına ait görüntüleri yayınlaması karşılığında yurtdışına firar etme hazırlığı nedeniyle varlıklarını elden çıkarmaya çalışan Can Dündar'ın villasını fahiş fiyatla satın aldıkları öne sürülen, MİT ..
Tamamı 25.7.2020

Akıncı Üssü Darbe davası

25.07.2020 11:37 Ankara'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 475 sanığın yargılandığı davanın görülmesine sanıkların esas hakkındaki savunmalarıyl..
Tamamı 25.7.2020

Fetö İstihbaratçısı Altaylı davası

25.07.2020 11:16 Ankara'da, eski MİT görevlisi istihbaratçı Enver Altaylı ile birlikte 4 sanığın 'FETÖ/PDY yöneticiliği', 'örgüt üyeliği', 'siyasi ve askeri casusluk' suçlamasıyla yargılandıkları davanın görülmesine devam edildi. 16 T..
Tamamı 25.7.2020

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
45.568.253