Tam
EskidenYeniye
 

Koza-İpek Holding Fetö davası

Aralarında FETÖ çatı davasının firari sanığı Hamdi Akın İpek, annesi Melek İpek ve kardeşi Cafer Tekin İpek'in de bulunduğu; haklarında silahlı 'terör örgütüne üye olmak' ve 'vergi usul kanununa muhalefet etmek' suçlamasıyla dava açılan Koza-İpek çalışanı 45 kişi, ilk kez hakim karşısına çıktı.

Önceki haber title=Sonraki haber

23.09.2017 15:54 Aralarında FETÖ çatı davasının firari sanığı Hamdi Akın İpek, annesi Melek İpek ve kardeşi Cafer Tekin İpek'in de bulunduğu; haklarında silahlı 'terör örgütüne üye olmak' ve 'vergi usul kanununa muhalefet etmek' suçlamasıyla dava açılan Koza-İpek çalışanı 45 kişi, ilk kez hakim karşısına çıktı.

20.09.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Ankara 24. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanıklardan 11'i, aralarında Melek İpek'in de bulunduğu tutuksuz sanıklar ve avukatları katıldı. Kimlik tespitinin ardından mahkeme başkanı, iddianamenin özetini okudu. İddianamede, sanıklara yönelik suçlamaları hatırlatan mahkeme başkanı, savunması için Cafer Tekin İpek'e söz verdi. Duruşma, hakkında 90 yıla kadar hapis cezası istenen Cafer Tekin İpek'in savunmasıyla devam etti.

Cafer Tekin İpek, şirketlerine yönelik yapılan ilk vergi incelemesinde hiçbir suç unsurunun tespit edilemediğini söyledi. Daha sonra isimsiz ihbar mektubuyla ikinci kez şirkete inceleme başlatıldığını anlatan İpek, "MASAK'a yapılan isimsiz bir ihbarın ardından ikinci bir inceleme başladı. Suç unsuru bulunmadığını bilmesine rağmen soruşturmayı yürüten savcının talimatıyla çok sayıda polisle ikinci kez baskın yapıldı. Sonrasında gerçekdışı, uydurma bilirkişi raporlarıyla dava açıldı" diye konuştu.

Şirkete yönelik bütün tebligatlara yasal çerçevede ve süresinde cevaplar verildiğini, cumhuriyet savcısının tüm talimatlarını yerine getirdiklerini savunan İpek, "Anayasal suçları soruşturmakla görevli cumhuriyet savcısının, halka açık şirketleri resen soruşturma yetkisi yoktur. Savcı beyin resen Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Kanunu'na aykırılıktan soruşturma açma yetkisi de yoktur. Savcıların izlediği yol tamamen suçtur" dedi.

İpek, cumhuriyet savcısının iddialarının, şirkete kayyum atanmasını gerektirecek iddialar olmadığını da sözlerine ekledi.

Haksız yere, 510 gündür tutuklu olduğunu söyleyen sanık İpek, şöyle devam etti:

"Savcı bey bana, 'biz senin hiçbir şeyini bulamadık, sadece ağabeyin firarda olduğu için tutuklamaya sevk ediyorum' dedi ve bu talep üzerine tutuklandım. Ağabeyimin suçu sabit mi, sabit bile olsa suçu bana sirayet eder mi? Bir savcı, 'senin bir şeyin yok, ağabeyin firarda olduğu için tutuklatıyorum' der mi? Buna savcılık sorguma giren 3 avukat, zabıt katibi ve savcı bey şahittir"

Şahsi servetlerinin ve Koza Altın A.Ş.'nin tüm hesaplarının MASAK tarafından incelendiğini ve tek bir şüpheli işlem bulunmadığını savunan İpek, MASAK'ın temiz raporunu cumhuriyet savcısına iletmelerine rağmen tutuklu kalmasana anlam veremediğini dile getirdi.

'ByLock' kullanmadığını, bu programın yüklü olduğu iddia edilen telefonun şirket çalışanlarından ve davanın tutuklu sanığı Hasan Burak Sertcan tarafından kullanıldığını iddia eden İpek, tüm ailesinin cezalandırıldığını ileri sürdü. Annesinin de terör örgütü üyeliği suçlamasıyla yargılandığını belirten sanık İpek, "Benimle ilgili her türlü suçlama yapılabilir. Belki tahliye edileceğim belki edilmeyeceğim. Belki uzun yıllar hapiste yatacağım. Ama böyle bir insana yöneltilen bu suçlama kabul edilemez" dedi.

Savunmasında annesiyle ilgili konuşurken, sesi titreyen İpek, bir süre sonra gözyaşlarını tutamadı. Bu sırada, salonda bulunan Melek İpek'in de bir mendille gözyaşlarını sildiği görüldü.

Mahkeme Başkanı, sanık Cafer Tekin İpek'e FETÖ ile bağlantısı nedeniyle kapatılan 'Kimse Yok mu?' derneğine yaptığı para yardımlarını sordu. Sanık İpek de birçok derneğe ve vakfa yıllar içerisinde, toplamda 25 milyon liraya yakın bağış ve yardımda bulunduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Sayın Cumhurbaşkanımız, ailemizin dostuydu. Cumhurbaşkanımız da televizyondan 'Kimse Yok mu derneği hayırsever bir kurum, herkes yardım yapsın' dedi. Ben, Cumhurbaşkanımızın talimatına uymakla suçlanacaksam evet ben bu yardımı yaptım. Sadece o derneğe de değil birçok derneğe yardımda bulundum"

Sanık İpek, polisin araması sırasında ev ve iş yerinde kendisine ait ele geçirilen dijital verilerde de herhangi bir suç unsuruna rastlanılmadığını söyleyerek, tahliyesini istedi.

İpek, şirketlerine yönelik yapılan ilk vergi incelemesinde hiçbir suç unsurunun tespit edilemediğini, MASAK'a yapılan isimsiz bir ihbarın ardından başlatılan ikinci incelemenin ardından Cumhuriyet savcısının şirketlerine çok sayıda polisle baskında bulunduğunu, baskına gerekçe ihbar mektubundaki iddiaların da soruşturma aşamasında çürütüldüğünü ancak buna rağmen haklarında "gerçek dışı, uydurma" bilirkişi raporunun ardından dava açıldığını, şirketlerine kayyum atandığını öne sürdü.

Kayyumların göreve başlamasına müteakip yurtdışından Türkiye'ye döndüğünü, bütün tebligatlara yasal çerçevede ve süresinde cevaplar verildiğini, Cumhuriyet savcısının tüm talimatlarını yerine getirdiklerini savunan Cafer Tekin İpek, "Anayasal suçları soruşturmakla görevli Cumhuriyet savcısının, halka açık şirketleri resen soruşturma yetkisi yoktur. Savcı Beyin resen Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Kanunu'na aykırılıktan soruşturma açma yetkisi de yoktur. Savcıların izlediği yol tamamen suçtur." dedi.

Sanık İpek, SPK'nın ve Cumhuriyet savcısının iddialarının, şirketlerine kayyum atanmasını gerektirecek iddialar olmadığını, sadece şirket hissedarlarını ilgilendiren meseleler olduğunu iddia etti.

ByLock kullandığı iddiasını da reddeden sanık İpek, iddianamede ByLock tespit edilen numaranın şirket çalışanlarından ve bu davanın sanıklarından Hasan Burak Sertcan tarafından kullanıldığını, diğer numara ve IMEI numaralarının da kendisine ait olmadığını öne sürdü. İpek, sanık Sertcan'ın da ifadesinde numarayı kendisinin kullandığını kabul ettiğini, bu konuda Cumhuriyet savcısına gerekli bilgi ve belgelerin verildiğini, buna rağmen iddianamede ByLock kullanmakla suçlanmasına anlam veremediğini söyledi.

Sanık Cafer Tekin İpek, "Savcı Bey bana, 'Biz senin hiçbir şeyini bulamadık, sadece abin firarda olduğu için tutuklamaya sevk ediyorum.' dedi ve bu talep üzerine tutuklandım. Abimin suçu sabit mi, abimin suçu bana sirayet eder mi? Bir savcı, 'Senin bir şeyin yok, abin firarda olduğu için tutuklatıyorum.' der mi? Buna savcılık sorguma giren 3 avukat, zabıt katibi ve Savcı Bey şahittir." diye konuştu.

SPK'nın, şirketin genel kurul kararlarını uyguladığı için kendisi hakkında suç duyurusunda bulunduğunu ifade eden İpek, şirketlerinin genel kurul kararlarının aleyhine açılmış tek bir dava olmadığını, yönetim kurulu üyeleri olarak genel kurul kararlarını uygulamamanın asıl suç olacağını kaydetti. Şirketlerinin genel kurullarında aldıkları tüm kararları SPK'ya ve uluslararası bağımsız denetim kurullarına bildirdiklerini ve gazetelerde yayınlattıklarını ifade eden İpek, 25 genel kurul toplantısı yapıldığını, bunlara ilişkin hiçbir dava açılmadığını belirtti.

Şahsi servetlerinin ve Koza Altın A.Ş'nin tüm hesaplarının MASAK tarafından incelendiğini, tek bir şüpheli işlem bulunmadığını savunan İpek, "MASAK'ın temiz raporunu Cumhuriyet savcısına vermemize rağmen tutuklanmamı anlayamıyorum." dedi.

Sanık Cafer Tekin İpek, 510 gündür tutuklu bulunduğunu, şirketlerine baskın yapılması üzerine yurtdışından Türkiye'ye döndüğünü, kaçma ve delilleri karartma ihtimali bulunmadığını öne sürerek, tahliyesini ve beraatini talep etti.

Mahkeme Başkanı, sanık İpek'e, FETÖ ile bağlantısı nedeniyle kapatılan "Kimse Yok Mu?" derneğine yaptığı para yardımlarını sordu. Sanık İpek de birçok derneğe ve vakfa yıllar içerisinde, toplamda 25 milyon liraya yakın bağış ve yardımda bulunduğunu belirterek, "Sayın Cumhurbaşkanımız, ailemizin dostuydu. Cumhurbaşkanımız da televizyondan 'Kimse Yok mu derneği hayırsever bir kurum, herkes yardım yapsın.' dedi. Ben, Cumhurbaşkanımızın talimatına uymakla suçlanacaksam evet ben bu yardımı yaptım. Sadece o derneğe de değil birçok derneğe yardımda bulundum." diye konuştu.

Sanık İpek'in savunmasının ardından Koza Holding'in avukatı Serhat Tuğral, Holding adına davaya müdahillik talebinde bulundu.

Mahkeme Başkanı, "özel belgede sahtecilik ve güveni kötüye kullanma" suçlarından zarar görme ihtimalini dikkate alarak Koza Holding A.Ş'nin davaya müdahillik talebinin kabulüne karar verildiğini açıkladı.

Sanık eski İpek Medya Grup Yönetim Kurulu üyesi Şaban Yörüklü savunmasında, Koza İpek Holding'de 35 yıl maaşlı çalıştığını, şirketin medya sektörüne girerek gazete ve televizyonları satın almasının ardından, bu şirkete atandığını anlattı.

Yörüklü, şirketin medya ayağının yönetiminde yer almasına karşın gazete ve televizyonlarda yayın ve haberlerden sorumlu olmadığını, haber yayın politikası, işe alımlar, köşe yazılarıyla ilgisinin bulunmadığını iddia etti.

Kanaltürk'ün satın alınmasından sonra eski RTÜK Başkanı Fatih Karaca'nın Medya Grup Başkanlığı görevine getirildiğini, işe alımların Karaca tarafından yapıldığını ifade eden Yörüklü, "Yapılan yayınlar, haberler, köşe yazılarıyla hiçbir ilgim ve yetkim yoktur, bunlarla ilgili talimatım da olmamıştır." dedi.

Örgütün gizli haberleşme sistemi ByLock kullanıcısı olmadığının iddianamede yer aldığını, buna rağmen FETÖ üyeliğiyle suçlandığını savunan Yörüklü, "Silahlı terör örgütü üyesi değilim, yasa dışı hiçbir şeye imza atmadım. Devletimize, milletimize savaş açan hainlerin en ağır şekilde cezalandırılmasın istiyorum." diye konuştu.

Esas sorumluların yurt dışına kaçtığını, FETÖ ile bir bağının bulunmadığını ileri süren Şaban Yörüklü, Bank Asya'ya talimatla para yatırmadığının da belgelendiğini savunarak, tahliyesine karar verilmesini istedi.

Mahkeme Başkanının, "Bu medya kuruluşları kapatılana kadar ısrarla yayın yaptılar, sen de etkili bir pozisyondasın, yayınlara müdahale edemedin mi ya da görevi bıraksaydın. Devlete karşı yayınlar vardı, bas bas bağırdığını izliyorsun, neden bırakmadın?" sorusu üzerine Yörüklü, "Bu yayınların bazıları için, hatta HDP'lileri falan çıkardılar bir ara, 'Neden çıkarıyorsunuz?' dedim, 'Bu yayın politikası, sen karışma' dediler. Ben ne yapabilirdim." dedi.

Bank Asya'daki hesabının hatırlatılması üzerine de Yörüklü, iki çocuğunun okuduğu Samanyolu Koleji'nin taksitlerini yatırmak için bu hesabı 2001'de açtırdığını, hesabın şu anda aktif olmadığını belirtti.

Sanık eski polis Osman Aykaç ise Koza-İpek Holding ile alakasının bulunmadığını, sanıklardan şirketin eski Satın Alma Müdürü Ali Kılıçarslan'ın teyzesinin oğlu olduğunu belirtti. Kılıçarslan ile yaptığı mail yazışmalarının iddianamede delil olarak yer aldığını ifade eden Yörüklü, bunların akrabalık bağları kapsamındaki yazışmalar olduğunu savundu.

"ByLock" kullanıcısı olduğu iddialarını reddeden sanık Aykaç, programın iPhone marka telefonlara indirilemediğini savundu. Mahkeme Başkanı ise "Yüklenebiliyor, bir program var, kurulduğunda her türlü programı indirebiliyorsunuz." dedi.

Gazeteci sanıklar savunma yaptı

Sanıklardan gazeteci Hasan Bozkurt da hakkındaki iddiaları reddetti. Bank Asya'ya örgütün talimatı doğrultusunda para yatırmadığını, bu bankada 2008'de açılmış maaş hesabı bulunduğunu ileri süren Bozkurt, ByLock kullanıcısı olduğu iddiasını da kabul etmedi.

ByLock kayıtları okunan Bozkurt, Bugün gazetesinde ortak internet kullanıldığını, IP çakışması sebebiyle kendi hattında da ByLock çıkmış olabileceğini savundu.

FETÖ mensuplarıyla HTS kayıtları da sorulan Bozkurt, gazetecilik faaliyeti kapsamında bu kişilerle görüşmüş olabileceğini ileri sürdü.

Bozkurt, 12 yıllık gazetecilik hayatındaki mesleki görüşmelerinin suç kabul edilmesini reddettiğini belirtti.

Sanıklardan gazeteci Hasan Önal da terör örgütü mensuplarıyla HTS kaydı bulunduğu yönündeki iddiaları reddetti. Önal, mesleği gereği haber yapmak nedeniyle bu kişileri aramış olabileceğini iddia etti.

ByLock kullandığı iddiasını da reddeden Önal, kullandığı hattı daha önce çalıştığı kurumdan aldığını, kendisinden önce hattı kullananların ByLock yüklemiş olabileceğini ifade etti.

FETÖ'nün yayın kuruluşlarından kapatılan Zaman ve Bugün gazetelerinde muhabir olarak çalışan sanık Metin Arslan da savunmasında, silahlı terör örgütü üyeliği suçlamasını kabul etmediğini belirterek, sadece gazetecilik mesleğini icra ettiğini bildirdi.

Arslan, "Vatanını, milletini seven bir kişiyim. Türkiye'yi bölmek, parçalamak isteyen, demokrasiye ve seçilmiş hükümete darbe teşebbüsünde bulunan tüm terör örgütlerini lanetliyorum." dedi.

Koza Holding'in medya kuruluşu Bugün gazetesinde yaklaşık 2,5 yıl çalıştığını, gazeteye atanan kayyum tarafından işten çıkartıldığını ve bu kurumda sadece ekmek parası için çalıştığını ifade eden Arslan, FETÖ/PDY üyesi olmadığını, çalışma süresince de hiçbir örgütle bağlantısı bulunmadığını savundu.

Hakkındaki ByLock kullanıcısı olduğu iddialarını da reddeden Arslan, "ByLock isimli programın varlığından 15 Temmuz'dan sonra haberdar oldum. Ben bu programı telefonuma yüklemedim. Tek bir telefonum oldu, onu da ikinci el satın almıştım." diye konuştu.

FETÖ çatı davasının bazı sanıklarıyla yaptığı tespit edilen telefon görüşmelerini de gazeteci olması nedeniyle birçok kişiyle görüşmesinin olağan olduğu şeklinde açıklayan Arslan, FETÖ sanığı avukat Abdülkadir Aksoy ile Zaman gazetesinde çalıştığı dönemde hakkında açılan basın davalarını takip etmesi için verdiği vekalet nedeniyle görüştüğünü öne sürdü.

İddianamede, HTS kayıtlarına göre görüştüğü belirlenen, FETÖ'nün emniyet imamı olduğu belirtilen Osman Hilmi Özdil'i de tanımadığını, bu kişiyle bir görüşme yapmadığını ifade eden sanık Metin Arslan, "Aracımın trafik sigortasını yaptırmak için sigorta şirketinin yetkilileriyle görüşmüştüm. Özdil'in de sigortacılık yaptığını basından öğrendim. Belki sigorta için görüştüğüm kişi bu Özdil olabilir. Ayrıca Özdil'i kendisi hakkında basında çıkan iddiaları sormak için gazetecilik amacıyla aramış da olabilirim." ifadesini kullandı.

Sanık Arslan'ın savunmasının ardından Mahkeme Başkanı, Arslan'ın da dahil olduğu iddia edilen "ByLock" gruplarını saydı. Mahkeme Başkanı, Arslan'ın, farklı FETÖ davalarında sanık olarak yargılanan gazeteciler Cevheri Güven, Hasan Bozkurt, Kazım Canlan, Ayşegül Sağır ve Tahir Alperen ile bir grupta yazıştığını, bazı avukatlarla da farklı gruplarda görüşmeler yaptığını belirtti. Sanık Metin Arslan, bu iddiaları da reddetti.

21.09.2017 GÜNKÜ DURUŞMADA YAŞANANLAR

Eski Koza Holding yöneticisi Hamdi Akın İpek, kardeşi Cafer Tekin İpek ile annesi Melek İpek'in de aralarında bulunduğu 45 sanık hakkında açılan Koza-İpek Holding davasında ara karar açıklandı. Mahkeme heyeti, 3 tutuklu sanığın tahliyesine karar vererek, firari sanık Hamdi Akın İpek hakkında yakalama kararı çıkarılmasına hükmetti.

Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) finans sağladığı iddia edilen Koza-İpek Holding bünyesindeki 22 şirkete yönelik yürütülen soruşturma kapsamında, aralarında eski Koza Holding yöneticisi Hamdi Akın İpek, kardeşi Cafer Tekin İpek ile annesi Melek İpek'in de aralarında bulunduğu 45 sanığın yargılandığı davanın ikinci celsesi tamamlandı. Ankara 24. Ağır Ceza Mahkemesince görülen davaya tutuklu ve tutuksuz sanıklar, sanık yakınları ve taraf avukatları katıldı. Bazı sanıkların savunması alınırken, davanın görülmesi için belirlenen sürenin tamamlanması nedeniyle beyanların alınmasına geçildi. Beyanları alınan sanık avukatları, müvekkillerinin tahliyesini talep etti.

Duruşmaya verilen aranın ardından Mahkeme Heyeti, dinlenemeyen tutuksuz sanıkların savunmalarının daha sonraki duruşmada alınmasına karar verdi.

Duruşma savcısından sanıkların durumuna ilişkin beyanları soruldu. Savcı, sanıklardan Ebru İpek'in yurt dışına çıkış yasağının kaldırılması talebinin kuvvetli suç şüphesi bulunduğundan reddine, Akın İpek hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmasına, savunması alınan tutuklu sanıkların isnat edilen suçun mahiyeti, mevcut delil durumu ve kuvvetli suç şüphesi nedenleriyle tutukluluk hallerinin devamına karar verilmesini istedi.

Duruşmada, sanık avukatlarının tahliye taleplerine ilişkin beyanlarının alınmasının ardından Mahkeme Heyeti, ara kararları açıkladı.

Ara karar

Heyet, tutuksuz sanıklar Ebru İpek ile sanık Özlem Özdemir'in, yurt dışına çıkış yasaklarının kaldırılmasına, savunması alınmayan sanıkların bir sonraki duruşmada savunmalarının alınmasına, tanıkların 14 Aralık 2017'de yapılacak duruşmada dinlenilmesine karar verdi.

Savunması alınamayan firari sanık Akın İpek hakkında, savunması alınması amacıyla yakalama emri çıkarılmasına karar veren heyet, tutuklu sanıklar Beytullah Ablak, Naci· Bolat, Umut Gümüşkaya'nın, adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına hükmetti.

Duruşmalara, 12, 13, 14 Aralık'ta de devam edilecek.

İDDİANAME

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, FETÖ çatı davasının firari sanığı, eski Koza Holdingin yöneticisi Hamdi Akın İpek ile annesi Melek İpek'in de aralarında bulunduğu 45 sanığın, "silahlı terör örgütüne üye olmak", "vergi usul kanununa muhalefet", "güveni kötüye kullanmak" "özel belgede sahtecilik" ve "ruhsatsız silah bulundurmak" suçlarından cezalandırılmaları talep ediliyor. İddianamede, Hamdi Akın İpek hakkında 77 yıl, kardeşi Cafer Tekin İpek hakkında 90 yıl hapis cezası, diğer sanıkların ise 10 yıl ile 30 yıl arasında değişen cezalara çarptırılması isteniyor.

Sanıkların isimleri şöyle:

"Hamdi Akın İpek, Cafer Tekin İpek, Melek İpek, Pelin Zenginer, Osman Zenginer, Nevin İpek, Ebru İpek, Harun Ekinci, Şaban Yörüklü, Ali Serdar Hasırcıoğlu, Hasan Burak Sertcan, Ayhan Yurttaş, İsmet Sivrioğlu, Özlem Özdemir, Fikret Şayan, Hüseyin Erdem, Selim Elmasoğlu, Mahir Şermet, Orhan Selçuk Hasırcıoğlu, Osman Aykaç, Serkan Karabulut, Hasan Bozkurt, Hasan Önal, Metin Arslan, Ali Kılıçarslan, Beytullah Ablak, Naci Bolat, Umut Gümüşkaya, Davut Karaman, Erkan Dursun, Hasan Varan, Hüsamettin Altıntaş, İ.H.T., Mevlüt Korkmaz, Oytun Ünal, Sinan Özden, Şevket Murat Aras, Ümit Arı, Zeki Baran Yenigül, Zeki Emre Özkişi, Selçuk Karataş, Ahmet Haşim Kaya, Beyazıt Bacak, Önder Deligöz, Şaban Aksöyek."

Paralel yapı-18 Haziran (2017) 'Ankara 45 sanık Koza-İpek Holding/Örgüte finansal destek 45 sanık' davası

(23 Eylül 2017, 15:54)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=11312    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö'nün Şok Mangasına dava

21.11.2022 14:22 Ankara'da, Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'cü olmayan askeri öğrencilerin "şok mangası" yöntemiyle fiziki ve psikolojik şiddet uygulayarak okulu bırakmalarına neden oldukları ileri sürülen 8 eski asker hakkında "işkence ..
Tamamı 21.11.2022

Kara Kuvvetleri: 80 Müebbet Onandı

29.11.2022 10:33 Ankara'da, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) karargahında yaşanan olaylara ilişkin aralarında 4 eski generalin de bulunduğu 132 sanıklı dava dosyasının istinaf incelemesi tamamlandı..
Tamamı 29.11.2022

Kars: 12 Müebbetin Gerekçesi

30.11.2022 13:13 Kars'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları ve örgütün kentteki sözde 'ana komuta kademesi'nde yer aldıkları iddia edilen, aralarında örgütün sözde 'sıkıyönetim komutanı' ve dönemin 14. Me..
Tamamı 30.11.2022

Yakalanan İlk Darbeciye Müebbet

29.11.2022 11:03 Bursa'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında Bursa'da sözde 'sıkıyönetim komutanı' olmayı beklerken 'yakalanan ilk darbeci' olan dönemin İl Jandarma Komutanı Yurdakul Akkuş'un da..
Tamamı 29.11.2022

Darbeci Yaver'in Müebbeti Onandı

29.11.2022 10:43 Ankara'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın kaldığı oteli darbecilere bildirdiği belirlenen eski başyaver Ali Yazıcı'ya verilen ağırlaştırılmış müebbet ile eski Dalaman Deni..
Tamamı 29.11.2022

Çatı Davada Müebbetler Değişmedi

29.11.2022 10:22 Ankara'da, Yargıtay'ın 15 Temmuz darbe girişiminden önce açılan FETÖ çatı davasında, örgütün tepe yöneticileri eski Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, eski milletvekili İlhan İşbilen, keski Zaman Gazetesi İm..
Tamamı 29.11.2022

Askeri Hakimlere Müebbet Onandı

02.12.2022 09:55 Ankara'da, Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Ankara 25. Ağır Ceza Mahkemesince FETÖ'nün darbe girişiminde yer alan dönemin Genelkurmay Başkanlığı adli müşavirleri Hayrettin Kaldırım ve Muharrem Köse'nin de aralarında bulundu..
Tamamı 2.12.2022

Poyrazköy Kumpası: 1. Dava Başladı

28.11.2022 13:39 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün "Poyrazköy'de ele geçirilen mühimmat, Kafes eylem planı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD), Amirallere Suikast" gibi davalardaki usulsüzlüklere ilişkin polis mem..
Tamamı 28.11.2022

Poyrazköy Kumpası: 2. Dava Yargıya

28.11.2022 15:42 İstanbul'da, kamuoyunda 'Poyrazköy davası' olarak bilinen dava ve soruşturmalarda görev alan 48 eski hakim ve savcı hakkında 'gizliliği ihlal', 'iftira', 'suç delillerini yok etme', 'kişisel verileri hukuka aykırı olar..
Tamamı 28.11.2022

1985'teki Sınav Hırsızlığına Dava

02.12.2022 12:37 Ankara'da, FETÖ irtibatı nedeniyle hakkında dava açılan eski Albay Cengiz C.'nin, 1985'te yapılan askeri lisesi sınav sorularını, 'örgüt abisi' aracılığıyla önceden aldığını itiraf etmesi, verdiği bilgilerin doğru çı..
Tamamı 2.12.2022

Pinhan Restaurant'a 9 Hapis

30.11.2022 12:08 İstanbul'da, Fetullah Gülen liderliğindeki terör örgütü (Fetö) adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan örgütün karargahı konumundaki Maltepe Pinhan Restoran yapılanmasına dair 45 sanıklı davaya devam..
Tamamı 30.11.2022

Zırhlı Tugay Darbe davası

30.11.2022 12:40 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında muvazzafların da bulunduğu 28'si tutuklu 138 askerin 'kamu malına zarar verme' suçundan altışar yıl ile 'Anayasal düzeni ort..
Tamamı 30.11.2022

Darbede Valilik İşgali davası

30.11.2022 12:29 İstanbul'da, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde İstanbul Valiliğinin işgalini konu alan 90 sanıklı davada ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası Yargıtay tarafından bozulan eski Yarbay Recep Karaçam'ın yeniden yargılan..
Tamamı 30.11.2022

Donanma Darbe davası

28.11.2022 13:24 Kocaeli'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Donanma Komutanlığındaki eylemlere ilişkin davada dosyaları ayrılan 6'sı tutuksuz, 13'ü firari 19 sanığın yargılanmasına devam edildi..
Tamamı 28.11.2022

Adana Yasadışı Dinleme davası

21.11.2022 12:10 Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden hüküm giyen eski İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan ile terörden sorumlu emniyet müdür yardımcısı İsmail Bilgin'in, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunu yasa ..
Tamamı 21.11.2022

Tır Kumpası Organizatörleri davası

21.11.2022 11:57 Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulması ve aranmasını organize ettikleri gerekçesiyle haklarında 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 50 yıl 5'er ay hapis cezası istemiyle dava açılan Fetullahçı Terör Örgütü'nün ..
Tamamı 21.11.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
64.230.240