Tam
EskidenYeniye
 

Fetö avukatı itirafçı oldu

Hatay'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında yargılanan ve etkin pişmanlıktan yararlanarak tahliye edilen avukat Zekeriya Karaoğlu, örgütün şifreli haberleşme programı ByLock'un yüklenmesi ve kullanımına ilişkin bilgiler paylaştı. ByLock'un indirilemediğini ancak bilgisayar yardımıyla telefonlara yüklenebileceğini belirten Zekeriya Karaoğlu, "ByLock, Google Play'den falan yüklenmez, kimse bu şekilde sallamasın, dizüstü bilgisayarını getiriyor, akıllı telefonunu takıyor, o şekilde yükleme yapılıyor. Kodlarını da şifreyi de veriyorlar, o şekilde kullanmaya başlıyorsunuz. İrtibatlı olacağınız kişilerin de kodlarını girerek tanımlıyorsunuz. Bu kodları girmeden kimseyle irtibata geçemezsiniz." ifadelerini kullandı. Öte yandan örgütün şifreli haberleşme programı ByLock'u kullanan 31 bin kişinin daha bilgileri deşifre edilerek savcılıklara gönderildi.

Önceki haber title=Sonraki haber

24.09.2017 14:50 Hatay'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında yargılanan ve etkin pişmanlıktan yararlanarak tahliye edilen Zekeriya Karaoğlu, örgütün şifreli haberleşme programı ByLock'un yüklenmesi ve kullanımına ilişkin bilgiler paylaştı.

22 Eylül'deki gelişmeye göre, Avukat Zekeriya Karaoğlu ifadesinde, ByLock'un indirilemediğini ancak bilgisayar yardımıyla telefonlara yüklenebileceğini belirtti.

Telefonuna ByLock programını R.C'nin dizüstü bilgisayarından yüklediğini kaydeden Zekeriya Karaoğlu, "ByLock, Google Play'den falan yüklenmez, kimse bu şekilde sallamasın, dizüstü bilgisayarını getiriyor, akıllı telefonunu takıyor, o şekilde yükleme yapılıyor. Kodlarını da şifreyi de veriyorlar, o şekilde kullanmaya başlıyorsunuz. İrtibatlı olacağınız kişilerin de kodlarını girerek tanımlıyorsunuz. Bu kodları girmeden kimseyle irtibata geçemezsiniz." ifadelerini kullandı.

ByLock'ta birine mesaj atmak için kullanıcı kodlarını girmek gerektiğini anlatan Zekeriya Karaoğlu, şöyle devam etti:

"Yoksa programla biriyle görüşemezsiniz. ByLock böyle bir şey değil. Birinin gelip dizüstü bilgisayarı ile programı sizin telefonunuza yüklemesi gerekiyor, ondan sonra görüşeceğiniz kişileri de tanımlamanız gerekiyor, görüşme bu şekilde yapılır, herkesin kodu vardır. Kullanıcı adı, kodu ve şifreyle giriş yapılır. Gelen mesajlar bir gün içerisinde kendiliğinden silinirdi, tüm programlarda da bu şekildeydi. Mesajlar silinmeyi unutulur da birinin eline geçerse diye kendiliğinden silinirdi."

Bazılarının ByLock programına ilişkin "Yanlışlıkla indirildi, şöyle oldu, böyle oldu." gibi söylemlerini duyduğuna dikkati çeken Zekeriya Karaoğlu, "Yok öyle bir şey, yani gelir birisi size laptoptan ya bir yerden ByLock'u yüklersiniz akıllı telefonunuza. Böyle 'Yanlışlıkla oldu, yok ben bilmiyordum.' yok öyle bir şey. Hayır, bunu indirirler, sizin telefonunuza yüklerler. Kullanıcı kodunuzu verirler, Şifrenizi verirler, O şifreyi siz seçersiniz, rakam veya harflerden oluşur." şeklindeki bilgileri verdi.

Güncelleme uyarısı

İndirilen programların kesinlikle güncellenmemesi gerektiğinin kendilerine söylediğini vurgulayan Zekeriya Karaoğlu, bu güncellemelerin bir yerlerde iz bırakacağının düşünüldüğünü aktardı.

ByLock'tan sonra örgütün Eagle ve Tango programlarını da kullandığını bildiren Zekeriya Karaoğlu, "Tango, kronolojik olarak bize daha sonra yüklendi. Yani Tango'yu biliyorsunuz, yani bilinen şu görüntülü konuşma değil, yani özel ByLock gibi olan program. O da laptoptan yüklenen bir şey yani. Kullanıcı adı, şifreler falan filan hep aynı. Bu programları kullanırken kullanıcı adı ve şifresi girildikten sonra mesajlaşılacak kişiler de program sahibi tarafından seçilirdi." ifadelerini kullandı.

Örgütün avukatlar içerisinde de bir yapılanması olduğunu belirten Zekeriya Karaoğlu, Hatay sorumlusunun "Korhan" kod adlı R.C. olduğunu bilgisini paylaştı.

Avukatların, diğer "yerel" olarak adlandırdıkları esnaf kesiminden farklı olduklarına işaret eden Zekeriya Karaoğlu, onlarla avukatların arasında her zaman bir sınırın bulunduğunu anlattı.

Örgütü oluşturanların, asıl bu işin gizliliğini, sırrını bilen, genellikle bu yapıdan maaş alan kaim elemanlar olduğuna dikkati çeken Zekeriya Karaoğlu, şu itiraflarda bulundu:

"Diğer esnaf, şirket kurucu ve ortakları, kritik işleri ve kararları genelde almazlar. Yani ismi mütevelli olsa bile aslında birçok şeyden bihaberdirler. Yani itaat kültürü, ağabey ne dediyse tamamdır. Yani mütevelliye katılan herkes daha doğrusu büyük bölümü adam yerine konmaz. Kararlar yukarıdan gelir, sonra da toplantı günü numaradan istişare edelim derler ama kararlar alınmıştır. İtiraz eden olursa da dinlenmez zaten. Mütevelli denen kişiler genel itibarıyla para kaynağı olarak görülür. Esnaftır, parası olan kişilerdir. Yani bir şekilde ondan faydalanılacaktır, etinden, sütünden diyelim yani. Bir şekilde faydalanılacak olan kişiler. Bağış yapan kişiler. Para tükenince bunlara başvururlar."

"Nükleer artık"

Örgüt içerisinde dershanelerin çok önemli olduğunu vurgulayan Zekeriya Karaoğlu, "Bir seneden sonra eğer eve çıkmıyorsan, bana dedikleri şu, 'Sen nükleer artıksın.'dır. Yani tabir budur. Eğer eve çıkmamışsan, dershaneye gitmemişsen sen nükleer artık olursun sadece. Dedikleri tabir budur. Ben o zamanlardan bunu çok iyi biliyorum. Yani 'Senden çok fazla adam olmaz.' manasındadır bu. Çünkü bizim için, bizim işimize gelen adam dershaneye gidecektir, dershanede kalacaktır. Orada öğrenci yetiştirecektir." şeklindeki ifadelere yer verdi.

Zekeriya Karaoğlu, örgütün, seçim zamanlarında kararlarını da etkilediğini kaydetti.

AVUKAT ZEKERİYA KARAOĞLU

Hatay Barosu'na bağlı ve aynı zamanda kapatılan Denge Hukuk Derneği üyesi olan Avukat Zekeriya Karaoğlu'nun emniyet ve savcılıkta verdiği ifadede “FETÖ terör örgütüne yönelik yapılan bu operasyon kesinlikle gerekli olan bir operasyondur. Türkiye'nin yeniden yapılanması, temizlenmesi ve düze çıkması için bu operasyon büyük bir fırsattır. Türkiye'nin içinde bulunduğu coğrafi konumu ve ayaklarını sağlam yere basması için, kendi içinin temizlenmesi gerekiyor. Bu operasyonda, bu örgütlere mensup insanların kafalarının ezilmesiyle olur. Benim kafamda ezilmesi gerekiyorsa benimki de ezilsin” dediği ortaya çıktı.

İtirafçı Avukat Kırıkhan ilçesinde FETÖ terör örgütü yapılanmasını ilk olarak Atilla Bekar adlı bir imamla başlattığını belirterek, bu yapılanmanın daha sonra Halil İbrahim Al, Muammer Türk ve Mustafa Yağmur ile devam ettiğini ifade ediyor. Kırıkhan ilçesinde cemaat örgütlenmesini bu şahıslar tarafından yapıldığını belirten itirafçı Avukat Antakya'da Orhan kod adlı ancak gerçek isminin Ramazan C. bir şahsın özelikle avukatlarla ilgilendiğini anlatıyor.

FETÖ/PDY terör örgütünün yüzde yüz bir terör örgütü olduğunu anlatan itirafçı Avukat “15 Temmuz'da yaptıkları insanlığa sığmaz. 15 Temmuz'dan öncede yapılanlara şu an bir anlam veremiyorum. Bu örgütün bütün hazırlıkları devleti şiddet ya da yumuşak yollarla ele geçirmektir” diyor.

İtirafçı avukat Antakya'da Denge Hukuk Derneği Başkanı Firari Muhammet Çakır ile yakından tanıştığını ve darbeden iki gün sonra 17 Temmuz günü yüz yüze görüştüğünü, Muhammet Çakır'ın kendisine firar edeceğini anlattığını belirterek, Muhammed Çakır'ın daha sonra Bosna'ya kaçtığını bildiğini anlatıyor.

İtirafçı Avukat Karaoğlu 2010-2017 yılına kadar Hatay-Gaziantep-Maraş-Adıyaman ve Malatya illerinde avukatları organize eden Av. Mehmet Uruç'un olduğunu iddia ediyor. Mehmet Uruç kanalıyla Bank Asya vekaletini aldığını anlatan itirafçı avukat “ben bu cemaatin içerisine din ve imani duygularla girdim. Ancak 15 Temmuz'dan sonra tüm hayallerim yıkıldı. Çünkü bunların gerçek yüzünü biraz geç gördüm. Vermiş olduğum isimler bu yapının içerisindedir. Bu hain yapının ortaya çıkması için yardımcı olmaya çalışıyorum. Bu cemaatin içerisinde bulunduğum için binlerce kez pişmanım.” diyor.

Kapatılan Hatay Denge Hukuk derneği Başkanı firarı Muhammet Çakır'ın, Hatay FETÖ örgütünde önemli bir bir imam olduğu kanıtlanmış durumda.

31 BİN BYLOCK'ÇU DAHA TESPİT EDİLDİ

Öte yandan Fetullahçı terör örgütünün şifreli haberleşme programı ByLock konusunda yeni bilgiler elde edildi. Milli İstihbarat Teşkilatının Litvanya'dan sunucusunu getirerek çözdüğü FETÖ'nün kripto haberleşme programı ByLock üzerinden örgüt mensuplarının yazışmaları deşifre olmaya devam ediyor. İlk aşamada 129 bin ByLock kullanıcısı tespit eden MİT, Litvanya'daki server'in çözülmesiyle 31 bin kişinin daha şifreli haberleşme programını kullandığını belirledi. Bu kişilere ait 1.5 milyon da mesaj deşifre edildi. Ankara Başsavcılığının koordinesinde çalışmalarına son şeklini veren Siber Suçlarla Mücadele Dairesindeki ekip, 31 bin kişilik listeyi savcılığa gönderecek.

Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Bylock/Eagle örgüt içi gizli iletişim programları

(24 Eylül 2017, 14:50)

HABERLE İLGİLİ ŞİKAYET, DÜZELTME GİBİ TALEPLERİNİZİ İLETMEK İÇİN TIKLAYIN

HABERLE BAĞLANTILI OLABİLECEK LİNKLER:

PARALEL YAPI KONULU HABER GRUPLARINDAN KISA BİR BÖLÜM: (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)  
Paralel Yapıya yönelik hemen hemen tüm operasyonlar ve açılan davalar
Paralel yapıya açılan ve sonuçlanan davalar
Paralel yapı ve diğer kurum kuruluşlarla bağlantıları
Başbakan Erdoğan'ın paralel yapıyla ilgili açıklamaları
Paralel yapı-Abdullah Gül
Paralel yapı-Taksim Gezi Parkı olayları bağlantısı
Paralel yapı-Çeşitli davalardaki kumpaslar
Paralel yapı-Ergenekon
Paralel yapı-Behçet Oktay intiharı
Paralel yapı-Hablemitoğlu cinayeti
Paralel yapı-Üzeyir Garih cinayeti
Paralel yapı-Cevzet Soysal cinayeti
Paralel yapı-Gaffar Okkan cinayeti
Paralel yapı-Paris cinayetleri
Paralel yapı-Haydar Meriç cinayeti
Paralel yapı-15 Temmuz (2016) 'TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimine açılan davalar'
Paralel yapı-Fenerbahçe/Şike soruşturması
Paralel yapı-Ses kayıtları
Paralel yapı-Hanefi Avcı'nın cemaat iddiaları
Paralel yapı-Sabri Uzun'un cemaat iddiaları
Paralel yapı-28 Şubat süreci
Paralel yapı-Kaset olaylarıyla bağlantısı
Paralel yapı-Rusya Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikasti
Paralel yapı-1990 Uğur Mumcu vd. Laiklik suikastleri soruşturmasında kumpas
Paralel yapı-TSK'daki Fetö'cülerin 15 Temmuz askeri darbe girişimi ile bağlantısının delilleri
Paralel yapı-15 Temmuz askeri darbe girişimindeki rollerini saptırma gayretleri
Paralel yapı-Yargılandıkları davalarda Fetö'nün terör örgütü olduğunu kabul etmeyen sanıklar
Paralel yapıya karşı devlet kurumlarının attığı adımlar
Paralel yapı-Deşifreyi ve soruşturmaları engelleme çabaları
Paralel yapı-Kamikaze tahliye girişimleri
Paralel yapı-Teslim olmayıp saklanan ya da yurtdışına firar eden şüpheliler
Paralel yapıya dair hukuki deliller
Paralel yapı mensuplarından gelen itiraflar
Paralel yapı-Suç duyuruları
Paralel yapı-Abdullah Harun
Paralel yapı-Dış ülke bağlantıları
Paralel yapı-Vatana ihanet
Paralel yapı-Misyonerlik/Dinlerarası Diyalog Bağlantıları
Paralel yapı-İslami açıdan sapkın görüşleri
Paralel yapı-Fetullah Gülen'in bedduaları
Paralel yapı-Örgüt mensuplarının intiharları
Paralel yapı konulu kitaplar
Paralel yapı konulu filmler
Paralel yapı bahanesiyle kontrgerilla yapılanmalarının gözden kaçırılma çabaları ... (TÜMÜ ve LİNKLER İÇİN TIKLAYIN)

http://www.kontrgerilla.com/mnsetgoster.asp?haber_no=11317    yazdır/print

ŞOK! TSK'daki Fetö'den darbe

15.07.2016 22:46 Türkiye, 15 Temmuz saat 22:00'den beri şok dakikalar yaşıyor.. İlk önce Jandarmadan bazı birliklerin İstanbul'un iki yakasını birbirine bağlayan köprüleri tanklarla ulaşıma kapattığı haberleri geldi. İlerleyen dakikala..
Tamamı 15.7.2016

İşte çılgınlıklarının nedeni

17.07.2016 14:13 TSK'daki Fetö'cülerin darbe girişimi "çılgınca" ve "gözü dönmüş" olarak değerlendiriliyor. Bir çok detay bu değerlendirmeye yol açıyor. Örneğin Meclis'in bombalanması.. Örneğin TRT'yi ele geçirirken canlı yayında darbe..
Tamamı 17.07.2016

İşte Paralel'in 81 il imamı

20.01.2015 21:02 Fetullah Gülen cemaatinin Marmara bölge imamı ile birlikte 8 il imamı olduğu iddia edildi. Bu isimlerin fotoğraflı özgeçmişleri yayınlandı. Bu imamların bir devlet memuru gibi terfi alarak kademe kademe yükseldiği iddia ediliyor..
Tamamı 20.01.2015

Paralel'e de Ergenekon'a da hayır

11.03.2014 14:52 Türkiye'de dün yargıda şiddetli bir deprem yaşandı. Daha önce benzeri yaşanmayan bu depremin merkez üssü, Ergenekon davasına bakan özel yetkili İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi oldu. Ergenekon davasına bakan İstanbul ..
Tamamı 11.3.2014

Büyükanıt: Huzurum kalmadı!

19.12.2015 23:00 Abdullah HARUN / kontrgerilla.com - 27 Nisan e-muhtırası soruşturmasında 'şüpheli' olarak sorgulanan dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın ifadesi ortaya çıktı. Kontrgerilla.com'un ulaştığı iki sayfalık ifaded..
Tamamı 19.12.2015

Fehmi Koru sitemize taş attı

12.10.2015 19:46 Maişet derdi nedeniyle yaklaşık 1 yıldır günlük yerine haftalık haber girişine geçmek zorunda kaldık. Dikkat edenler bunu farketmiştir. Saatlerdir süren bu haftalık haber girişini de az önce tamamlamış ve internet..
Tamamı 12.10.2015

Şok!!! Savcı Öz yurtdışına kaçtı

18.08.2015 20:19 HSYK tarafından haklarında terör örgütü üyeliği suçlamasıyla soruşturma başlatılan, ardından mahkemece yakalama kararı çıkarılan savcılar Zekeriya Öz ve Celal Kara'nın yurtdışına kaçtıkları ortaya çıktı. Mahkeme eski s..
Tamamı 18.08.2015

Balyoz Planı gerçek: 7 beraate itiraz

09.10.2016 13:55 Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Orgeneral Çetin Doğan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın beraat kararının bozulması yönünde görüş bildirdi. 6 Ekim'de yaşanan gelişmeye göre, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı adına B..
Tamamı 9.10.2016

Belgesel: Gezi'nin ardındakiler

24.06.2013 11:20 Taksim Gezi olaylarına katılanlar.. Haber, açıklama ve attıkları twitlerle destek verenler.. 'Çapulcu' olduklarını açıkça belirtenler.. 'Mesele Gezi değil sen hala anlamadın mı?' diyerek hükümeti bir ayaklanma ile devirmeye destek verenler..
Tamamı 24.06.2013

7 sanıklı Balyoz davası kapandı mı?

16.12.2018 11:00 İstanbul'da, Fetö yargısının etkin olduğu dönemde açılan ve 237 sanığın müebbet hapse mahkum edildiği, Fetö ile mücadelenin başlamasının ardından davanın kumpas olduğuna dair somut delillerin ortaya çıkması üzerine..
Tamamı 16.12.2018

Humeyni planı suya düştü

08.11.2014 13:58 Yıllardır ABD'de yaşayan Türk vatandaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye dönmekten kesinlikle vazgeçtiği ileri sürülüyor. Gülen cemaatinin liderliğini yapan Fetullah Gülen, kendisine DGM tarafından dava açılmadan hemen önc..
Tamamı 8.11.2014

Gülen: 28 Şubat MGK'sı sevaptı

01.11.2014 17:35 Erdoğan'ın ilk kez 'Cumhurbaşkanı' sıfatıyla başkanlık ettiği Ekim ayı MGK toplantısı 10 saati aşarak en uzun MGK rekorunu kırdı. 28 Şubat süreci kararlarının alındığı MGK toplantısı ise 8 saat sürmüştü. MGK'da paralel..
Tamamı 1.11.2014

Ayrıntılarıyla 7 Şubat krizi

08.02.2014 15:18 Tarih: 7 Şubat 2012.. Ankara, Cumhuriyet tarihinde benzeri görülmemiş bir olayla sarsıldı. MİT Müsteşarı Hakan Fidan dahil 5 MİT yöneticisi hakkında savcılık tarafından yakalama kararı çıkartıldı.. Sabah gazetesinden A..
Tamamı 8.2.2014

Beddua etti, suç duyurusu yağdı

27.01.2014 13:03 Fetullah Gülen'in avukatı: Psikolojik harekâtta yeni aşamaya geçildi.. Fetullah Gülen Hocaefendi'nin avukatı Nurullah Albayrak, müvekkili hakkında ortaya atılan iftiraların suç duyurusu şeklinde yargıya taşınması suret..
Tamamı 27.1.2014

Paralel Yapı = P2 Locası

14.01.2014 15:48 Gülen cemaatinin lideri Fethullah Gülen'in paralel yapıyı uzaktan yönetmek için yaptığı telefon görüşmeleri bugün internette yayınlandı. (1) Görüşmelerde Gülen'in, bir dini cemaat liderinin ötesine geçerek siyaset..
Tamamı 14.1.2014

Özkök ve Yalman'dan şok inkar

03.11.2014 19:23 Balyoz davasında Anayasa Mahkemesi'nin verdiği 'hak ihlali' kararı üzerine yeniden yargılama başladı. Duruşma, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Anadolu Adalet Sarayı'ndaki 450 kişilik Şehit Hakan Kılıç Konferans Salo..
Tamamı 3.11.2014

Yabancı vakıflara suç duyurusu

02.12.2013 16:57 Sivil Toplum Kuruluşu Adalet Platformu, Türkiye'de faaliyet gösteren yabancı vakıflar hakkında, yasak olmasına karşın Türkiye'deki siyasi olaylara müdahale ettikleri gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusund..
Tamamı 2.12.2013

Düşünen adam da olacak mı?

19.06.2013 17:17 Taksim Gezi olayları 19 günlük bir süreç sonra polisin Gezi parkını boşaltmasıyla sona erdi. Ancak artçı gelişmeler sürüyor. İki gündür 'duran adam' eylemi gündemde. Hükümeti protesto eden ve Gezi eylemcilerine destek ..
Tamamı 19.6.2013

Fetö Yöneticilerine 128 Yıl Hapis

24.03.2022 14:56 Adana, Ankara, Afyon, Gaziantep, İstanbul ve Kayseri'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin ayrı ayrı görülen davalara devam edildi. Sonuçlanan davalarda 14 sanığa toplam 128 yıl ha..
Tamamı 24.3.2022

Karlov Suikastı: Cezalar Onandı

23.03.2022 10:41 Ankara'da, Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un, 19 Aralık 2016'da suikast sonucu öldürülmesine ilişkin Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu 28 sanıklı davada verilen ..
Tamamı 23.3.2022

MİT Tırları Kumpası: 3 Hapis

24.03.2022 12:56 Adana ve Hatay'da, MİT'e ait tırların Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarınca durdurulmasına ilişkin ana davadan dosyası ayrılan 7 sanığın Yargıtayda yargılandığı davada karar açıklandı. 9 Mart'ta ilk derece mahk..
Tamamı 24.3.2022

Fetö Casuslarına 165 Yıl Onandı

23.03.2022 10:51 Ankara'da, FETÖ/PDY üyelerinin yanı sıra PKK, DHKP-C ve MKP'li yaklaşık 10 bin terör şüphelisinin soruşturma ve yakalama bilgilerini rüşvetle sızdırdığı suçlamasıyla aralarında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in avukatı Ad..
Tamamı 23.3.2022

Halkbank Kumpasçısı: Hapis Onandı

24.03.2022 15:40 Ankara'da, Bölge Adliye Mahkemesi, FETÖ üyeliğinden 12 yıl hapis cezasına çarptırılan eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın damadı Metin Can Yılmaz hakkındaki mahkumiyet kararını hukuka uygun buldu. 15 Şubat'ta Ankara 1..
Tamamı 24.3.2022

Islak İmza Kumpası davası

24.03.2022 14:30 İstanbul'da, Fetullah Gülen Terör Örgütü'nün (Fetö) Adli Tıp yapılanması kapsamında 'ıslak imzalı belgede' dönemin askeri görevlilerine kumpas kurduğu iddiasıyla 18 sanığın tutuksuz yargılandığı davaya devam edildi. 9..
Tamamı 24.3.2022

Güncel Fetö Yapılanmasına Dava

24.03.2022 14:30 Ankara'da, FETÖ'nün güncel yapılanmasına yönelik 5 kişi hakkında hazırlanan iddianamede, örgütün Karaman, Konya ve Ankara'da yeniden örgütlenmeye başladığı, evler açarak örgütsel toplantılar yaptığı, cezaevlerinden tah..
Tamamı 24.3.2022

Balyoz Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, Balyoz kumpası davasının soruşturma ve kovuşturmasını yapan hakim ve savcılar hakkında 'Devletin güvenliği ile siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, görevi kötüye kullanma, kişiyi hürriyetinden yok..
Tamamı 22.3.2022

Odatv Yargısı Yargılanıyor

22.03.2022 14:55 Ankara'da, İstanbul'daki Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) kumpaslarından Odatv soruşturma ve kovuşturma süreçlerinde görev alan eski 33 hakim ve savcının, 'görevi kötüye kullanmak' ve 'kişiyi hürriyetinden yoksun kıl..
Tamamı 22.3.2022

Yeğen Gülen'e İtiraf İndirimi

Ankara'da, MİT operasyonuyla Kenya'da yakalanarak Türkiye'ye getirilen Selahaddin Gülen'in 'silahlı terör örgütüne üye olmak' suçundan yargılandığı davaya devam edildi. 7 Mart'ta Ankara 27. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada cumhur..
Tamamı 23.3.2022

YARSAV Başkanının Hapsi Onandı

23.03.2022 15:14 Ankara'da, KHK ile kapatılan Yargıçlar ve Savcılar Birliğinin (YARSAV) eski başkanı Murat Arslan'ın, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden 10 yıl hapse mahkum edilmesi Yargıtay tarafından oybirliğiyle onandı. 9 M..
Tamamı 23.3.2022

Vodafone Arena: Müebbetler Bozuldu

24.03.2022 14:13 İstanbul'da, 15 Temmuz ihanet girişiminde TV yayınlarını kesmek için Vodafone Stadı'na inen helikopter pilotlarının aldığı ağırlaşmış müebbet hapis cezalarının Yargıtay'dan dönmesi üzerine yeniden yargılama yapılmasına..
Tamamı 24.3.2022

Zırhlı Tugay: Darbe Cezaları Değişti

24.03.2022 11:14 İstanbul'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Maltepe'deki 2. Zırhlı Tugay Komutanlığı'nda yaşananlara ilişkin 26 sanıklı davada haklarında verilen hükümler Yargıtay tarafından bozu..
Tamamı 24.3.2022

FETÖ Medya Yapılanması davası

23.03.2022 15:44 İstanbul'da, 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ve 8 Mart 2018 tarihinde karara bağlandıktan sonra 6 Mart 2020 tarihinde Yargıtay 16. Ceza Dairesi tarafından aralarında Atilla Taş ile gazeteci Ahmet Memiş'in de bulund..
Tamamı 23.3.2022

Sakarya 19 Sanık: Kadın Yapılanması

24.03.2022 18:28 Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ilişkin, aralarında yabancı uyruklular ile üniversite öğrencilerinin de bulunduğu 3'ü firari 19 kadın sanığın yargılanmasına devam edildi. 22 Mart'ta Sakarya 2. Ağır Ceza ..
Tamamı 24.3.2022

Adil Öksüz'ün yakınlarına beraat

23.03.2022 12:54 Sakarya'da, FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında firari olarak aranan Adil Öksüz'ün kayınvalidesinin kardeşi Naciye Alişan'ın ve eşi Alişan Alişan, yargılandıkları davada delil yetersizliğinden beraat etti. 17 Ma..
Tamamı 23.3.2022

13.08.2001'den beri ziyaretçi sayısı:
55.174.910